Wat biedt Hiswa '87? hiswa 87 D Nieuwe Middelburgse band: Avital De VVV-i-Vlissingen is er niet alleen voor de toeristen Boefje en Glazen Speelgoed in Walchers Uit-programma Vorige week wonnen de dames Kamerbeek, Coppens en De Keijzer bij ons honderd gulden. Misschien wint ze deze week! Modeshow in Zwembad Fanclub houdt Power'87 Raad Mariekerke vergadert Culturele Raad vergadert Raad Domburg bijeen HO WA houdt info-avond Landendag Wereldkinderen Hengstenshow SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 MAART 1987 309 De Hiswa '87 is compleet volgeboekt. In de zeven I RAI-hallen van het Europa-complex, met een op pervlakte van 45.920 m2 presenteren zich zo'n 440 I deelnemers. In totaal telt de Hiswa '87 meer deelne- mers dan in 1986. Bovendien is de gemiddelde stand-grootte toegenomen, mede doordat er dit j aar meer grote jachten te zien zijn dan vorig jaar. 6tm15 maart 1987 films VROOM DREESMANN Meer informatie bij 't Reisburo! Surf-hal Actie in Hiswa- theater Voor elk wat wils i AMSTERDAM ral de minimumdiepgang slechts 50 cm. Droogvallen, of zelfs „het strand opvaren", kan daardoor probleemloos ge schieden. De AS 21, een trai- lerbaar midzwaard, kajuit- jachtje van nog geen 1000 kilo, heeft uitstekende zeileigen schappen. Aan boord van dit door Ruigenhil Watersport ge ïmporteerde vaartuig is plaats voor 4 personen. De Lems te raak hoort tot de fraaiste Ne der lande platbodemj achten. Er worden de laatste jaren weer vaker bouwopdrachten verstrekt. Het door jachtwerf Van Rijnsoever geëxposeerde schip van 10 meter lengte is speciaal ontworpen tussen de bestaande types van 9.10 m en 11.50 m in. Van de vijf ge bouwde en verkochte schepen van deze lengte is het „HISWA-schip" het mooiste exemplaar. Op het plein vóór de RAI fungeert het „varende monument", de Bunschoter botter BU 210, als blikvanger. De toegangsprijs voor Hiswa '87 bedraagt 13,50 per persoon. Kinderen tot 12 jaar, mits begeleid, houders van Pas 65 en groepen (minimaal vijf tien personen en vooraf aan gemeld) betalen 7,50 p.p. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur; op donderdag 12 en vrijdag 13 maart doorlo pend van 10 tot 22 uur. VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - In Alhambra is het een en al Nederlandse speel film, wat de klok slaat. Naast de bekende „Blonde Dolly" en „Flodder" is deze week nieuw „De Ratelrat", de nieuwe Grijpstra en De Gier. Rijk de Gooyer, Peter Fa- ber, Annemieke Verdoom, Bernard Droog, Tetske van Ossewaarde en Pieter Lutz spelen de hoofdrollen in De Ratelrat, naar de bekende ro man van Jan Willem van de Wetering. De regie is van Wim Verstappen. Adjudant Grijpstra heeft weer eens ruzie met zijn vrouw. Brigadier De Gier wordt achtervolgd door lief desproblemen met het vrou welijk deel van de Amster damse politiemacht. De com missaris wil ook liever weg, met zijn nieuwe auto op de af sluitdijk racen. Dan wordt Douwe Scherjoen vermoord, ver van zijn statige villa in Friesland. In een uitgebrand boogje vindt de Amsterdamse politie het verkoolde lijk. Het onderzoek in Friesland, een oorlog tussen Chinezen uit donker Amsterdam, de overal op de Leeuwarder veemarkt, het draagt allemaal bij tot de oplossing van de moord op Scherjoen. Met veel onderling gekibbel lossen Grijpstra De Gier samen het mysterie op. Intussen vindt Grijpstra zijn gezin terug, rijdt de commis saris harder dan tweehonderd op de afsluitdijk en verovert De Gier zijn Hylkje. Bij het oplossen van de moord her kennen Grijpstra De Gier een moment de mens achter de misdadiger - door de onver wachte hulp van een vriende lijk ratelend, astmatisch ratje. De Ratelrat is te zien in Al hambra I op donderdag, maandag, dinsdag en woens dag om 20.00 uur, op vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 uur. Blonde Dolly draait op vrijdag om 21.30 en 23.30 uur en zater dag en zondag om 21.30 uur. Flodder wordt in Alhambra I vertoond op zaterdag en zon dag om 14.00 uur en in Alham bra II donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur en op vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 en 21.30 uur. Vrijdag om 23.30 uur draait Flesh and Exstasy en Taran en de Toverketel een geheel Ne derlands gesproken Walt Dis- ney-produktie, is te zien op za terdag en zondag 14.00 uur. Nieuw in het Middelburgse Electro is The Mission met in de hoofdrol Robert de Niro van de regisseur Roland Joffe van „The Killing Fields". The Mission won afgelopen jaar de hoofdprijs op het festival in Cannes en kreeg zeven Oscar nominaties. De muziek is van Ennio Morricone. Robert de Niro speelt de rol van een man, die na een ruig leven bekeerd wordt door een Jezuïten de bossen moeten verlaten, blijft Robert de Niro achter The Mission is te zien in Electro op donderdag, zater dag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur. In Meccano draait voor de tweede week Down bij Law op donderdag om 21.30 uur, op vrijdag en zaterdag om 20.30 en 22.30 uur en op zondag en maandag om 20.30 uur. De Aanslag is te zien op dinsdag en woensdag om 20.30 uur, Fantasia op zondag om 15.00 uur, Pinkeltje op zater dag en woensdag om 15.00 uur en het Wereld Natuur Fonds vertoont natuurfilms in Mec cano op donderdag om 19.30 uur en op vrijdag om 14.00 uur. Carry Tefsen, Dolf de Vries en Lies de Wind zijn vrijdag en za terdag in Boefje te zien. (ADVERTENTIE 10 0 JAAR ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON MIDDELBURG - Avital is de naam van een nieuwe Mid delburgse band die inmiddels een jaar actief bezig is met oefenen. Nu acht het gezel schap zich rijp om aan het Zeeuwse publiek te presente ren en aanstaande vrijdag, 6 maart, is de hardrock formatie te zien in Bar American in de Zeeuwse hoofdstad. Het optreden in de bar aan Plein 1940 begint om half tien Een demo is inmiddels opge nomen en de band wil zich nu bewijzen voor een groot en ge varieerd publiek. De krachtige melodieuze rock die omlijst moet gaan worden door een vrolijke show wordt gebracht door Ruden Riemens (zang), Wim Flipse (gitaar), John van der Valk (toetsen), Leo Joosse (basgi taar), en Pim van den Berge (drums). In 1986 telde de Hiswa acht schepen van boven de twaalf meter, nu zijn er ruim twintig van aangemeld. Daarbij enkele jachten tussen de zeventien en twintig meter ixxn de Neder landse werven Kok te Vinke- veen, Twillert te Bunschoten en Enkhuizen Maritiem. Ver der pronkt de twintig meter lange Philips Innovator in de Europahal. Jachtmakelaardij De Valk toont dit supersnelle aluminium wedstrijdzeiljacht, dat onlangs goed voor de dag kwam in de Whitbread Round the World Race. Voorts treffen Hiswa-be zoekers een volledig aanbod van pleziervaartuigen, in elke prijsklasse, compleet of als zelfbouw- of afbouwpakket. Tevens is er volop keus in „toebehoren", zoals motoren, navigatie-apparatuur, zeilen, masten en accessoires. Zeilen- en mastenmakers bevolken een speciaal paviljoen in de Europahal. Ruim twintig be drijven presenteren zich hier gezamenlijk. Voor de surf-liefhebbers is een speciale surf-hal inge richt Op ruim 5000 m* geeft de hele surf-wereld in de Noord hal acte de présence met tal loze planken in alle soorten en maten plus een breed en geva rieerd aanbod aan accessoires. Het vele nieuws in de uiterst kleurrijke Noordhal trekt on getwijfeld drommen bezoe kers. In de naast de surf-hal gele gen Oosthal is het Hiswa- theater gevestigd met zijn VLISSINGEN CDA Vrouwen beraad Het C.D.A. Vrouwenberaad af deling Vlissingen houdt op maan dag 9 maart een bijeenkomst in het Jeugdgebouw van de Petruskerk, ingang dr. Ottestraat te Vlissingen, aanvang 9.30 uur. Drs. H. Evers- dijk. Zeeuws lid van de C.D.A.- Tweede Kamerfraktie zal spreken over de rechtspositie van de vrouw. Babymuizen Omdat er babymuizen geboren zijn nodigt de jeugdklub van buurt huis Scheldebuurt iedereen uit van tien tot en met dertien jaar om be schuit met muisjes te komen eten op vrijdag 6 maart van kwart voor vier tot vier uur. Smulmiddag Buurthuis De Paraplu houdt in de voorjaarsvakantie op donder dag 5 maart een kinder-smulmid- dag van 16.00 tot 17.00 uur, waarop er friet wordt gebakken. Postzegels Op zaterdag 7 maart houdt postzegelvereniging Phllatellca afdeling Vlissingen de grote voorjaarsruilbeurs in de Rijks scholengemeenschap Schelde- mortd (oude HBS), Ingang Paul Krugerstraat 10.00 tot 17.00 uur. Handelaren uit het hele land en het eigen Rondzendverkeer zijn aanwezig. Om 13.30 uur Is er een velling en het geheel wordt besloten met een grote verloting. Pannekoekwandeltocht Op 7 maart houdt wandelsport vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen de jaarlijkse pannekoe kwandeltocht vanuit het clubhuis aan de Oranjestraat. Starttijd om 13.30 uur, de te wandelen afstan den zijn 5 of 10 kilometer, ledereen krijgt een heerlijke pannekoek en een leuke verrassing. Pottenbakken Buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg 103-105 te Vlissingen begint op vrijdag 6 maart met een kursus pottenbakken en boetse ren. De kursus omvat tien lessen, van 9.30 tot 11.30 uur. Ook buiten deze tijden kan in Het Woltershuis geoefend worden aan de draaita fel. Aanmelden kan schriftelijk of telefonisch bij Het Woltershuis, te lefoon 01184-14660. Kinderopvang Vanaf maandag 9 maart worden in Het Woltershuis, Hogeweg 103- 105, kinderen opgevangen van zes tot twaalf jaar, op de maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag van 15.15 tot 17.00 uur. Er worden dan allerlei aktiviteiten georganiseerd. In eerste instantie geldt deze op vang voor kinderen van de Jacob Catsschool, waar ze ook worden opgehaald, maar ook kinderen van andere scholen zijn welkom. Voor meer informatie Het Woltershuis, telefoon 01184-14660. Verplaatsen Markt Op maandag 9 maart wordt ge start met de herinrichting van on der meer de Oude Markt. Tijdens en na gereedkomen van dit werk wordt op deze plaats niet meer de vrijdag- en zaterdagmarkt gehou den. Deze verhuist met ingang van vrijdag 13 maart definitief naar de Lange Zelke en de Spuistraat (het zuidelijke parkeerterrein). Alliance Francais® De maandelijke koffiekontakt- ochtend van de Alliance Francaise afdeling Walcheren vindt plaats in de Franse school, Verdilaan 2 te Vlissingen op woensdag 11 maart van 9.30 tot 11.00 uur. Mevrouw M. Favre-Bonvin komt vertellen unieke bassin van 20x50 me ter. In en rond het bassin Vindt elke dag een continu-pro- gamma plaats van mode shows, demonstraties surfen, zeilen en waterskiën, talk shows en activiteiten waar- aaan het publiek zelf kan deelnemen. Neêrlands kleinste provin cie, Utrecht, presenteert zich op de Hiswa '87 als „waterrijk hart van Nederland". Utrechtse werven en water sportbedrijven nemen samen 2000 m* in beslag. De schepen staan bijeen achterin de Euro- pa-hal, de overige bedrijven bezetten het midden van de Amstelhal. Daartussen, in de Verbindingshal, ligt het schit terend vormgegeven, 600 m* grote Utrecht-paviljoen. Hier worden onder meer de recrea tieve watersportmogelijkhe den van Utrecht - letterlijk - in kaart gebracht. Het expositieprogramma is breder geschakeerd dan ooit. Het loopt van klein naar groot en omvat: vouw- en opblaas boten, kano's, zeilplanken, roei-, vis- en bijboten, open zeilboten, kajuitzeiljachten, catamarans, motorzeilers, sportboten, dag- en weekend kruiser en motorjachten. In de categorie vaartuigen zijn veel bijzondere noviteiten op de Hiswa aanwezig. Zoals het paradepaard van scheeps werf Kok in Vinkeveen, een bijna 18 meter lange motor- sailer met een zeiloppervlak aan de wind van 135 m*. De nieuwe „Ovni Sonate" van Alubat Nederland is een mul- tiknik gebouwd zwaardjacht Door de vlakke bodem en het geheel ophaalbare zwaard is 1 over boekbinden, zij verzorgt ook een demonstratie. MIDDELBURG Tienermoeders Fiom-Zeeland start met een ge spreksgroep voor alleenstaande tienermoeders tot 23 jaar op zes donderdagochtenden van 10.15 tot 12.00 uur vanaf 5 maart. Kin deroppas is aanwezig. Plaats van samenkomst is het Fiom-gebouw aan de Varkensmarkt 1 te Middel burg. Voor meer informatie tele foon 01180-27311. Disco Op zaterdag 7 maart is er disco in het Zuiderbaken voor alle kinde ren van zeven tot en met twaalf jaar uit Middelburg-Zuid. Dezaal is open vanaf 19.15 uur en de disco duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De muziek wordt verzorgd door Disco- Show Venus. Poppenkast Elke tweede woensdag van de maand speelt Saar den Hollander poppenkast met en voor kinderen, dus ook op 11 maart, vanaf 14.00 uur in het „Guusuus" op de kin derafdeling van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Zljdeschllderen Op dinsdag 10 maart om 20.00 uur start een kursus zijdeschilde ren en batikken. Van de beschil derde zijde volgens een zeer oude Chinese techniek, kunnen wand decoraties, sjaals en kleding wor den gemaakt. Op de kursus batik ken wordt gewerkt met de oude In donesische tjanting en met de kwast. Voor informatie: telefoon 01180-11342. Experimentele dienst Op zondag 8 maart wordt een experimentele dienst gehouden om 16.30 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. De voorbereidings groep heeft samen met voorganger J. Scheffers gekozen voor het thema „Vrouw en Werk": voor ste nen of brood? in verband met bid dag voor gewas en arbeid en de in ternationale vrouwendag. Jeugdwerkgarantieplan. De jongerenbeweging verbon den met de FNV heeft een werk groep tegen het jeugdwerkgaran tieplan opgericht. Deze werkgroep komt bij elkaar op woensdag 11 maart om 14,00 uur in het pand van de jongerenbeweging, Dam 12-14 te Middelburg, ledereen is welkom. Voor meer informatie: te lefoon 01180-38318. Borstvoeding De moedergroep voor Walche ren van de borstvoedingsorganisa tie La Leche League Nederland houdt de maandelijkse bijeenkom sten deze maanden op dinsdag 10 maart om 20.00 uur in de W. Aron- deusstraat 52, telefoon 01180- 37833 en op woensdag 18 maart in de W. Arondeusstraat 10, tele foon 01180-15041 om 10.00 uur. (Aanstaande) moeders en hun kin deren zijn welkom. Talkshow over dans. Op maandag 9 maart vindt in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg om 20.00 uur de laatste talkshow over dans plaats onder de titel „Dans plus....de Managers". Drie zakelijk leiders komen aan het woord, waaronder Danielle Mol van de Stichting Dansproduktie, over de voorwaarden, waaronder de dans zich kan ontwikkelen. Zij presenteren ook zelfgekozen vi deofragmenten uit belangrijke dansvoorstellingen. Kaarten zijn telefonisch te reserveren via Uit in Zeeland, telefoon 01180-15256. Gevonden voorwerpen In de periode van 1 tot en met 15 februari zijn bij de gemeentepo litie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aange geven: collegesjaal, blauw/geel/ groen - rode sjaal - blauw regen pak maat 52-54 - donkerblauwe regenbroek - zwarte sjaal - 2 gou den schakelarmbanden - zilveren bewerkte ring met inscriptie .- bruine koffer - zwarte aktentas - groene rugzak - sleutels - wieldop - handschoenen - herenhorloge me talen band - bankbiljet - cassette bandje - lichtmeter - kinder schoentje, grijs maat 18 - bruine damesknipportemonnee met geld - bordeauxrode portemonnee met vitritepas - bruine knipportemon- nee met geld - zwarte portefeuille, inhoud diversen - zwarte porte monnee met geld en kapperskaart. Aangegeven dieren: zwarte her dershond, teefje en een gele kana rie. Internationale vrouwendag Op zondag 8 maart wordt de In ternationale Vrouwendag dit jaar gezamenlijk gevierd in de Zwaan in Oost-Souburg. Thema is: „Werken tegen (w)elke prijs?" De zaal is open om 13.00 uur, om 13.30 uur wordt een openingssketch uitge voerd, waarna in een paneldiskus- sie het onderwerp van allerlei kan ten wordt belicht. Van 17.00 tot 19.00 uur kan er in De Zwaan een hapje gegeten worden, om 20.00 uur treedt de Utrechtse theater groep Obscene op, en om 21.30 uur het Maastrichts vrouwenkoor Femmeuse. 's Middags zijn er in formatiestands en is er kinderop vang. China De Nederlandse Reisvereniging afdeling Zeeland geeft voor leden en belangstellenden op zaterdag 7 maart in hotel Walcheren te Kou- dekerke een diamiddag met lezing over China, gepresenteerd door mevrouw Melis. Aanvang 14.00 uur. Kinderkledingbeurs Peuterspeelzaal ,,'t Speel- treintje" in Oostkapelle houdt op zaterdag 14 maart een kleding- en speelgoedbeurs van 10.00 tot 11.30 uur in het Hervormd Ge meentecentrum aan de Dorps straat. Zomerkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed kan wor den ingeleverd op de peuterspeel zaal op maandag 9 en dinsdag 10 maart tussen 11.00 en 11.30 uur. De helft van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal. Afhalen van opbrengst en niet-verkochte spul len op dinsdag 17 maart. Voor de kinderen is er een grabbelton. Voor informatie: telefoon 01188-3084. Oppashuizen De Fiom uit Dordrecht een in stelling die hulp verleent aan een oudergezinnen, zoekt ook dit jaar oppashuizen in Zeeland. Dit zijn de huizen van mensen, die tijdens hun vakantie hun huis bewoond willen hebben, gratis of tegen een ge ringe vergoeding. Er kan dan ook op huisdieren gepast worden. Het gaat vooral om de schoolvakantie periode. Voor meer informatie en opgave: Fiom, Vrieseweg 135, Dordrecht, telefoon 078-142155, vragen naar Jan Hetsen. Herkening De werkgroep „Herkenning" een zelfhulpgroep, die hulp ver leent aan mensen wier ouders tij dens de tweede wereldoorlog aan de kant van de bezetter stonden, de zogenaamde „kinderen van foute ouders", houdt een lande lijke bijeenkomst op zaterdag 28 en zondag 29 maart in „Kerk en Wereld" te Driebergen. De werk groep is niet verbonden met enige politieke partij, levensbeschouwe lijke stroming of kerkelijk genoot schap en distantieert zich nadruk kelijk van iedere vorm van en sym pathie voor (neo-) fascisme en -na zisme. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Tineke Derks, telefoon 01180-26693 of Gerrit Kalskam, telefoon 01184-71484. VLISSINGEN - Aanstaande vrijdag 6 maart, vindt in het Vlissingse Golfslagbad een modeshow plaats. Het model lenbureau Alienne biedt elf van de modellen de kans op deze show in het zwembad de eindproef van bekwaamheid op modellen gebied af te leg gen. Het gebeuren begint om 21 uur. Alex Dronkers presenteert de modeshow. Het wordt ove rigens geen natte aangelegen heid. De modellen blijven uiteraard op het droge maar ook het publiek wordt uit het water gehouden. Rond het golfslagbad (in tropische sfeer) worden stoelen opge steld. Het gebeuren valt in drie delen uiteen. Om 21 uur begint een ledershow van Jany's Leathershop. Na een korte pauze is de sportkleding van Roovers Sport aan de beurt. Om kwart voor elf staat ex clusieve dames- en herenkle ding op het programma van Patachou en Heijstek. Na die laatste show volgt de beoorde ling van de modellen. Om twaalf uur is het programma ten einde. MIDDELBURG - De regio Zeeland van de Vereniging Wereldkinderen houdt ko mende zaterdag, 7 maart, de tweejaarlijke landendag. Het gebeuren dat om 16 uur be gint vindt plaats in de Con cert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat. De Vereniging Wereldkin deren is al bijna 10 jaar actief in Zeeland. Doel is de kinderen in de Derde Wereldlanden hulp te verlenen. Financiële hulp aan kindertehuizen, adoptie en projecthulp zijn de drie concrete werkzaamheden van de vereniging die in Ne derland ruim vijfduizend le den telt, verdeeld over twintig regio's. De Landendag van ko mende zaterdag staat in het teken van drie landen, India, Korea en Sri Lanka. Het pro gramma vangt aan om 16 uur en het laatste programmapunt begint om 20 uur. Een Indiase kledingshow, een optreden van een Indiaas gezelschap, videofilms en een optredend poppentheater vullen de lan dendag die mede werd moge lijk gemaakt door een subsidie van de Provincie Zeeland. TERNEUZEN - Aanstaande zaterdag houdt de fanclub van de Terneuzense motorracer Johnny Willemsen een power- dag in de MTS van Temeuzen. Het evement met klinkende namen op het gebied van aero bic en body-building is onder deel van het jaarprogramma van Willemsen die komend seizoen 1987 met een nieuwe motor in de Formule 1-klasse 750 ccvan start gaat Op de Powerdag zaterdag in de Terneuzense MTS zijn on dermeer te zien Thierri Gunst, Peggy Ouwerling, John Mas- sis en de Nederlands kam pioen aerobic dansen Po wer'87 is een plaatsvervan gend evenement voor de jaar lijkse Speedshow waarop de top van de twee wieiers te zien waren. MARIEKERKE -. Dinsdag avond komt de gemeenteraad van de gemeente Mariekerke bijeen voor de maandelijke openbare vergadering. De ver gadering begint om 19.30 uur in het gemeenthuis. Op de agenda staat onder meer het onderzoeken van de geloofsbrief en het toelaten van een nieuw raadslid, de verkoop van twee percelen grond in het bestemmingsplan Bouwlust in Aagtekerke en de verkoop van een perceel grond te Grijpskerke ten behoeve van de bouw van een pastorie. OOSTKAPELLE - Enkele Zeeuwse en Brabantse heng- stenhouders presenteren dit jaar voor de negen maal hun hengsten aan het publiek. Donderdag vijf maart zijn de dieren vanaf 19.30 uur te zien in manege De Eendracht te zien in Serooskerke. Dinsdag 10 maart om dezelfde tijd zijn de hengsten in Absdale in de Rolo stallen te bewonderen. DOMBURG - Dinsdag 10 maart komt de gemeenteraad van Domburg weer bijeen voor de maandelijke openbare vergadering. De raadsverga dering begint om half acht 's avonds en vindt plaats in het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer een voorstel van B W tot benoeming van gemeente lijke lijkschouwers, de mede werking aan de reparatie van de CV-installatie van de Pro testants Christelijke basis school Domburg, de wijziging van de algemene subsidiever ordening Specifiek Welzijn Via de VW-i- Vlissingen kunt u als particulier uw woning of kamer verhuren In deze reeks artikelen over de VW-i-Vlissingen hebben we het tot nu toe voornamelijk gehad over taken van de VW die van belang kunnen zijn voor mensen in en rond Vlis singen zelf. Funk ties als reis bureaus voor binnelandse va kanties, theaterboekingen en all-round informatiekantoor. Daarnaast speelt de VW-i- Vlissingen een belangrijke rol als bemiddelingskantoor voor vakantiegangersin Vlissingen die op zoek zijn naar over nachtingsmogelijkheden. En met name daarin, kan het be lang van de toerist wonderwel overeen komen met (alweer!) het belang van inwoners van Vlissingen zelf. Want lang niet elke toerist is op zoek naar een hotel, camping of pension. Het komt zeer regelmatig voor, dat informatie wordt gevraagd over de mogelijkheid om ka mers te huren bij particulie ren of zelfs om een huis van een particulier in z'n geheel te kunnen betrekken. Bijna alle vakantiegasten die een kamer of huis willen huren bellen eerst naar de VW. Waarom? Wel, omdat de VW een vertrouwde klank heeft, onafhankelijk is en in de loop der jaren heeft bewezen betrouwbaar te zijn in de in formatieverstrekking en be middeling. Het feit dat de VW door heel Nederland een bekend adres is, speelt daarin natuurlijk ook een belangrijke rol. Veel vakantiegangers zijn huiverig om te reageren op een advertentie in een krant of huis-aan-huis-blad. In het ge val men toch op het aanbod in wil gaan, wordt in vele geval len eerst de plaatselijke VW gebeld met de vraag of het hier een betrouwbaar en fat soenlijk adres betreft En vaak MIDDELBURG VLISSIN GEN - Topnamen de komende uitweek op Walcheren. Ale xandra Radius en Han Ebbe- laar dansen vanavond (woens dag 20 uur) in de Middelburgse Schouwburg choreografieën van Nils Chris te in Op het Lijf geschreven. Het nieuwste stuk MIDDELBURG - Morgen, donderdag 5 maart, vergadert de Zeeuwse Culturele Raad. In het gebouw van de Stichting Zeeland aan de Dam in Mid delburg is de vergadering vanaf 19.30 uur te doen. Op de agenda staat onder meer de resultaten van de Zeeuwse Culturele Dag, een subsidieverzoek van de Cultu rele Raad Goes ten behoeve van de zomermanifestatie en de benoeming van een nieuw lid van de sectie Muziek, M.Audenaerdt Ook een voor stel om de april vergadering (donderdag de 23e) om 14 uur te laten plaatsvinden, wordt besproken. voor de plaatselijke VWs en een voorstel tot verhoging van de garantie-prijs van oud-pa- pier. Vanaf 19.15 uur wordt de gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen over de on derwerpen op de agenda door belangstellenden uit het pu bliek. ook met de vraag of betrok kene lid van de VW is. Ieder een wil graag zo veel mogelijk zekerheid bij het huren van een vakantieadres. De VW kan in de meeste gevallen die zekerheid bieden. Onze ervaring is, dat wel- VW-leden over het algemeen hun woningen en/ of kamers eerder verhuurd krijgen dan niet-leden. En dat brengt ons gelijk van de invalshoek „toerist" op die van de verhuurder. Zoals ge zegd loopt het belang van bei den in dit geval parallel. De toerist wil onder dak gebracht worden en de verhuurder wil zijn woning of kamer zo goed en zo vaak mogelijk verhuurd zien in de periode die hem uit komt Ook voor u bestaat de moge lijkheid via de VW-i-Vlissin gen te verhuren. De spelregels daarvoor zijn de volgende; - om te beginnen zult u, zoals gezegd, eerst lid van de VW- i-Vlissingen moeten worden. Voor 1987 bedraagt het lid maatschap 70,- plus 9,- btw (een bedrag van 25,- is belastingvrij). - wij schrijven u dan in ons ledenbestand in en voorzien u tegelijk van een stapel kaartjes die u vanaf dat mo ment elke dagen aan ons op stuurt of bij ons in de bus doet. Via die kaartjes vertelt u ons telkens of uw woning of ka mer (s) beschikbaar is; - de door u aangeleverde in formatie verwerken wij elke veertien dagen in een lijst aan de hand waarvan wij vragen om informatie over woningen en kamers behandelen; van Wim T. Schippers Altijd Wat is donderdag vanaf half negen in De Schouwburg te zien en het Werktheater voert het uit. Aanstaande vrijdag en za terdag is oo k in Middelburg, Boefje te zien, een muzikaal volkstoneelstuk door het Ne derlands Volkstheater met in de rolbezetting Carry Tefsen, Dolf dé Vries, Conny Vanden- bos, Ijf Blokker en Herbert Joeks. Beide voorstellingen beginnen om 20 uur. Zondag 8 maart is in het Vestzaktheater in Vlissingen een sherryconcert met Vera Beths (viool), Anner Bijlsma (cello) en Stanley Hoogland (piano). Zij brengen een Men- delssohn-programma. De slotavond van de serie talkshows over dans (Dans Plus) vindt maandagavond om 20 uur in de Zeeuwse biblio theek plaats. Die avond staan de zakelijke leiders centraal met medewerking van Hans Fockling, Danielle Mol en Kees Korstman. Volgende week dinsdag in de Middelburgse Schouwburg steeds vanaf 20 uur, is Glazen Speelgoed een toneelstuk van Tennessee Williams te zien. Ellen Vogel, Josine van Dal- sum, Paul Rottger en Hans Comelissen zorgen voor de be zetting. MIDDELBURG - Dinsdag 10 maart houdt de Hondenver eniging Walcheren (HOWA) een informatie-avond over de hond. Hondenbezitters kunnen tussen 20 en 22 uur in het Zui derbaken in Middelburg-Zuid komen om de conditie van hun hond te laten bekijken door een dierenarts. Tijdens de avond zijn ook twee hondentrimsters aanwe zig om een deskundig advies te geven over de vacht-conditie van de honden. Ook voor vra gen op het gebied van opvoe ding en leren gehoorzamen staan ervaren instructeurs klaar om belangstellenden te helpen. Ook de HOWA pre senteert zich met een stand. Het Zuiderbaken ligt aan de Rentmeesterlaan in Middel burg-Zuid en voor meer in lichtingen over de info-avond kan men Nel Murk bellen 01180-28210. - vanaf dat moment zit u bij ons dus „in de molen". En ge zien de grote vraag naar va kantieverblijven op Walche ren (met name uiteraard in de zomer) wordt de kans dan steeds groter dat u uw accom modatie verhuurt Daar komt natuurlijk nog bij, dat ook de vraag naar kamers van scho lieren en studenten in vele ge vallen via de VW binnen komt Heeft u voor hen een kamer, geeft u dat dan s.v.p. aan ons op. De vraag is groot! En voor 30,- bemiddelen wij graag voor u. Nog even over dat kaartje: als u uw twee-wekelijkse op gave niet heeft gedaan, nemen wij aan dat uw woning of ka- mer(s) inmiddels is verhuurd. Wij nemen u in dat geval niet op in de lijst en verwijzen de zoeken dan ook niet naar u. Lever die kaartjes dus altijd op tijd in (voor de tweede en de zestiende van de maand) om de bezetting van uw wo ning of kamer(s) zo hoog mo gelijk te houden. Zomaar in een notendop weer een aspect van de vele taken die de VW-i-Vlissin gen uitvoert Niet alleen van belang voor de toeristen en lo- gieszoekers, maar dit keer van even groot belang voor de Vlissingers zelf, die accommo datie aan te bieden hebben. Zoals in vele gevallen staat ook hier weer de VW-i-Vlis singen in het brandpunt van vraag en aanbod. VW-i-Vlissingen, Nieu- wendijk 15, 4381 BV Vlissin gen, tel. 01184-12345. Ope ningstijden: ma. t/m vr. 09.00- 17.00 uur, zaterdags 9.00-12.30 uur, 's zomers tot 18.00 uur (ma. t/m zat). Volgende week: een staalkaart aan diensten die de VW-i-Vlissingen graag voor u verricht

Scheldebode | 1987 | | pagina 9