LET OR OP ALLE AFGEPRIJSDE SCHOENEN BOVEN 10,- NOG EENS 10,-EXTRA KORTING. Van Haren gaat verbouwen. Dus alles moet weg. VAN HAREN He Wruitnuamd De VVV-i-Vlissingen is er niet alleen voor toeristen Jonge Middelburgse organist Clement te zien in Hoogelande Gitaarduo Telepary in Middelburgs café Rond de voedertafel Prima schoenen voor bodemprijzea Alleen bij ons filiaal Lange Delft 42 Middelburg. En alléén als u snel bent. Want deze verbouwingsuitverkoop duurt slechts 10 dagen Snel naar Van Haren dus. Dan heeft u nog volop keus. Nieuwe plaat van Avalanche Playback SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 FEBRUAR11987 307 AANBIEDINGEN: GOLDEN DELICIOUS 3 kiio 20 CLEMENTINES do-, vr. 4 za. WITLOF p kiio 4 20 grote super NAVELSINAASAPPELEN 25 PERSSINAASAPPELEN 10 CITROENEN BANANEN 1 k.io GHOENT^^^ WJ SPECIAALZAAK LangevieleG7. Middelburg. Tel.01180~28738 2.50 3.95 1.95 5.00 5.00 2.95 1.98 Voor zulke goedkope schoenen moet u wel heel hard kunnen lopen. Specialist in verzorging van (ruitmanden en relatie geschenken MIDDELBURG - De jonge Middelburgse organist Albert Clement verzorgt aanstaande zondag 15 februari een orgel concert in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Het concert begint om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt zes gulden. CJP-houders betalen vier gulden. Clements programma be staat uit composities van meesters uit de Reniassance en Barok zoals Jan Pieters zoon Sweelinck, Pieter Bus tij n, Johann Sebastiaan Bach, Antoni van Noordt en Willem Lootens. Albert Clement is organist van de Eglise Wallone te Mid delburg. Hij werd vierentwin tig jaar gelden in de Zeeuwse hoofdstad geboren. Sinds 1980 studeert hij orgel bij Bram Beekman aan het Brabants Conservatorium. Tussentijds behaalde Clement een onder wijsakte. Momenteel is de Middelburger bezig met een studie voor hetsolistendiplo- ma. In januari van dit jaar nam hij deel aan een mees ter cursus in Amsterdam onder leiding van Ton Koopman. In elk geval tot mediio 1987 is Clement druk doende de studie muziekwetenschappen aan de Rijksuniversiteit in Utrecht af te ronden, een stu die waarmee hij in '83 is ge start. MIDDELBURG- De gitaar- virtuozen Eddy en Michael Telepary, de winnaars van de voorronde van de door de TROS georganiseerde inter nationale talentenjacht Ta- rade der Besten", maken op woensdag 18 februari hun ren tree in het Zeeuwse. Ze treden op in café Meccano in Middel burg. Na hun geslaagde optreden voor een massaal opgekomen publiek in dit café vorig jaar augustus, brak voor de broers een belangrijke periode aan. Nadat de muziekf abrikant Davoli het duo in oktober had uitgenodigd om voor Ovation op de muziekbeurs "Muziek 88" voor duizenden mensen op te treden, werd vanwege de grote belangstelling in de stu dio van Ron Konings een pro fession^ promotie-cassette opgenomen. Behalve dat Eddy en Mi chael door de TROS uit een veelvoud van inzendingen werden geselekteerd voor deelname aan de "Parade der Besten" (met als resultaat ge noemd winnaarschap), werd het duo op grond van hun op treden ter plaatse uitgenodigd voor de radio-show van Her man Emmink. De uitzending daarvan vond op 19 januari plaats. Koos Huisman, het brein achter de talentenjacht "Pa rade der Besten", heeft inmid dels nieuwe initiatieven geno men om de muzikale carrière van Eddy en Michael tot een succes te maken. MIDDELBURG - Zondag presenteert de groep Avalan che in café De Bloesbak de nieuwe elpee Cruisin' and Boozin'. De presentatie in de Middelburgse uitgaansgele- Theaterstoelen door heel Ne derland Voor veel mensen is het theater nog altijd - gelukkig! - een plek met een welhaast magische aantrekkingskracht. Een avond naar Herman van Veen, een matinee van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, een voorstelling van het Russisch Staatscircus of een optreden van het Natio naal Ballet is een gebeurtenis die in onze regio door gebrek aan geschikte theaters nauwe- lijk mogelijk is. Maar niet al leen voor Voorstellingen met een grote „V" moeten we veelal richting Randstad trek ken. Ook voor de grote pro- dukties in de wereld van het amusement, de popmuziek en zovoorts moeten we meestal buiten de provincie zijn. Lastig, maar niet onoverko melijk. Want wat is het op zo'n moment fijn, dat voor vrijwel al die voorstellingen, optre dens, shows en concerten de „theater-bespreek-bureaus" van de grotere VW's uw plaatsbewijzen kunnen reser veren. De VW-i-Vlissingen is zo'n theater-bespreek-bureau. De regeling is landelijk. Op werkdagen tussen 10.00 en 16.00 uur en op zaterdag tussen 10.00 en 12.30 uur kunt u aan de balie van ons kantoor aan de Nieuwendijk 15 vertellen welke voorstellingen u van plan bent bij te wonen. Onze medewerk(st)ers reserveren dan telefonisch uw plaatsbe wijzen en schrijven voor u een reserverings-biljet uit. Op vertoon van dat biljet kunt u vervolgens op de dag van de voorstelling aan de kassa van het theater uw plaatsbewijzen afhalen. U betaalt uw plaatsbewij zen bij ons aan de balie. Per plaatsbewijs brengen wij u 2,50 reserveringskosten in rekening, plus één maal ƒ0,50 telefoonkosten, onafhankelijk van het aantal plaatsbewijzen. Omdat de theaterbespreek bureaus bij het theater de ge reserveerde plaatsbewijzen niet kunnen annuleren, is het vaste regel dat alleen bij con tante betaling door ons wordt gereserveerd. Dat betekent te gelijkertijd, dat wij geen tele fonische verzoeken tot reser veren in behandeling kunnen nemen. In het verleden is het enkele malen voorgekomen, dat de VW te goeder trouw reserveerde na een telefonisch verzoek en dat de reserve ringsbiljetten nooit werden opgehaald (en dus ook nooit betaald). Annuleren was niet mogelijk en dus kostte dit de VW geld. Vandaar: alleen aan de balie en alleen contant. Ook komt het nogal eens voor, dat mensen best een avondje er tussen uit willen, naar een voorstelling of een concert, maar geen flauw idee hebben van wat er allemaal in den lande te doen is. Geen nood, want de VW-i- Vlissingen weet dat wel! Grote lijsten met élle theatervoor stellingen, concerten en noem- maar-op liggen op ons kantoor ter inzage. En ook op vragen als: „Ik ga dit weekend naar Nijmegen, wat is daar zater dagavond te beleven?" kunnen we u razendsnel antwoord ge ven. En natuurlijk gelijk ook voor u reserveren. Tja, en dan gaat er natuur lijk in het bespreken van plaatsbewijzen ook wel eens niet zoals we zouden willen. Niet in het inwisselen van uw reserverings biljet, weest nu niet bang: dat systeem loopt op rolletjes. Waar de theater- bespreek-bureaus de klant soms in moeten teleurstellen, zijn de hele grote voorverko pen voor onder andere de grote popconcerten. De voorverkopen voor die grote concerten (zoals Tina Turner, David Bowie of bij voorbeeld de Stones) beginnen in alle theater-bespreek-bu reaus door heel Nederland óp het zelfde moment. Dat bete kent, dat op die bewuste zater dagmorgen om 10.00 uur alle 120 WV-theater-bespreek- bureaus beginnen te bellen naar b.v. Rotterdam, als het concert in de Ahoy plaats vindt Nog afgezien van een totaal ontregeld telefoonverkeer, is het in die gevallen maar de vraag of we „er tussen kunnen komen". En als dat al lukt (vanuit Vlissingen wordt in die gevallen met vier telefon- lijnen gewerkt en in Rotter dam acht telefonistes achter inkomende lijnen te reserve ren) bestaat de kans, dat zo'n concert in een mum van tijd is uitverkocht. In die gevallen wordt van de vele bezoekers aan onze balie flink wat tijd gevraagd en kan lang niet in alle gevallen worden gegaran deerd dat we de verlangde kaartjes te pakken kunnen krijgen. Maar toch, dat geldt alleen bij de werkelijk heel grote voorverkopen voor belang rijke popconcerten. Weest u er in dat geval zo vroeg mogelijk bijDe kans is dan in elk geval iets groter dat u het kaartje te pakken krijgt. In alle gevallen kunt u bij de VW-i-Vlissingen terecht voor een theaterstoel door heel Nederland. En dat is voor Vlissingers en mensen uit de buurt een heel plezierige we tenschap. Kom u maar! We zijn er voor. VW-i-Vlissingen, Nieu wendijk 15, 4381 BV Vlissin gen, tel. 01184-12345. Ope ningstijden: Ma. t/m vr. 09.00- 17.00 uur, zaterdag 09.00-12.30 uur, 's zomers tot 18.00 uur (ma. t/m zat.). Volgende week: Alle logiesvormen en meer daagse arrangementen kunt u bij de VW-i-Vlissingen boe ken, door heel Nederland! Over de noodzaak van het voeren van vogels lopen de meningen uiteen. Volgens mij is het voor de vogelstand eerder schadelijk dan nuttig. Bijvoe ren is nu eenmaal altijd onna tuurlijk. Bovendien wordt de vogels aangeboden, wat ze mis schien wel eens af en toe, maar toch zeker niet dagelijks eten. Nu ineens krijgen ze overmaat aan vet, brood, zaad aardap pels enz. Al dan niet rijkelijk voorzien van stoffen, die in het normale menue ontbreken, zo als zout en specerijen. Hoe een vogel op dit alles reageert we ten we nauwelijks. Toch be hoor ik tot het grote leger vo gelvrienden, dat al voor dag en dauw opstaat om er voor te zorgen, dat de gevederde vrien den aan het ontbijt kunnen. Wat is er immers boeiender én leerzamer, dan de vogels van nabij gade te slaan. Daarom al leen ben ik pro-voedering. In zachte perioden loopt het niet zo hard maar wanneer de winter toeslaat komen er steeds meer bij huis. Sommige herken je van jaren her. Onze huisme rel, zoals ik hem altijd noem, is er als de kippen bij. Of moet ik zeggenAls de merels. Want wat zijn ze toch brutaal. M'n huismerel, een al wat ouder mannetje met fraai donker geel gekleurde snavel, staat al op me te wachten. Op korte af stand hipt de vogel heen en weer. Kom ik met het brood en graan, de klokhuizen en wat kruimels bij de voedertafel, dan springt hij er soms al op voor ik m'n spullen kwijt ben. Al spoedig verschijnen enkele andere merels. Vrouwtjes en jongere mannetjes. Onver draagzaam als de huisman is, niemand krijgt voorlopig een kans iets te bemachtigen. Kom er eentje in de buurt, dan laat hij zelfs zijn voerplaats in de steek om fel scheldend de in dringer te lijf te gaan. Met alle risico's daaraan verbonden. Want de andere hebben ook trek in een hapje. Achter zijn rug vliegen ze op de voerplank en schrokken wat naar binnen. Heftige vechtpartijen kunnen hiervan het gevolg zijn. Naar mate het lichter wordt ver schijnen ook andere vogels. De mussen bijvoorbeeld. We heb ben veel ringmussen, duidelijk te herkennen aan de bruine petjes. Het zijn echte zaadeters. Voor hen strooi ik graag wat gemengd graan. Maar daar naast pikken ze alles, wat maar voor hun snavel komt Ze fourageren het liefst van uit de dekking. Vóór het huis staat een voederhuisje, vlak bij een rozenhaag. Daar zitten er altijd meer dan achter, waar de vogels een heel stuk open ga zon moeten overvliegen alvo rens bij de voederplaats te ko men. Daarvan houden ze niet zo erg. Deze winter heb ik de sperwer nog geen mus zien vangen, maar scherend over de bungalows en houtwallen grijpt hij op de hem bekende wijze dikwijls zijn prooi. Een open stuk terrein biedt dan weinig dekking. Dus plaats een tafel of huisje bij voorkeur vlak bij enige bosschages. Ze zitten dan op de twijgen rustig te wachten tot het hun beurt is. Het mag dan zo zijn, dat een voedertafel bij voorkeur be zocht wordt, mijn ervarig is dat ook in Het huisje allerlei vogels binnenvliegen. Zelfs heggemussen en vin ken, die toch erg graag hun voedsel op de grond zoeken zie ik onder het afdakje rond scharrelen. En ook de groen- lingen komen er van het zaad pikken. En dat alles op slechts enkele meters van mijn stu- deerkamerraam. Daarom voer ik de vogels. En u? R. Struijk genheid begint om 16.30 uur met daarna een optreden. In tegenstelling tot de meeste blanke R&B formaties, die op een nogal pretentieuze manier, een verleden trachten te re creëren waar zij nooit deel van uitmaakten heeft Avalanche resoluut en konsekwent geko zen voor hedendagse blues. Als je om je heen kijkt dan zie je dat de wereld enorm veranderd is. Daar muziek een weerspiegeling hoort te zijn van de tijd waarin je leeft, is het logisch dat ook R&B evo lueert Dat deze visie ook bij het publiek aanslaat bewijzen de reakties op de optredens van Avalanche. In relatief zeer korte tijd is Avalanche erin geslaagd een stevige live reputatie op te bouwen. De band wordt dan ook frekwent gevraagd om Amerikaanse artiesten te be geleiden. Louisiana Red, Ho- neyboy Edwards, Lowell Ful- son en Eddie „Guitar" Bums zijn hiervan voorbeelden. In de laatste dagen van 1984 kwam de eerste langspeelplaat „Reelin' with a Feelin'" op de markt Deze eersteling werd geproduceerd door de enige „Belgische Blues Legende" Roland van Campenhout De plaat werd door de media goed ontvangen en is nog regelma tig te horen op BRT-radio en diverse vrije zenders. Naar aanleiding van de plaat maakte Avalanche zijn tv-de- buut in de talkshow „Mike" van Mike Verdrenah. VLISSINGEN - De jeugdso- ciëteit Walk Inn houdt op za-é terdagavond 28 februari een playbackahow voor kinderen van 8 t/m 15 Jaar. Men kan zich tot 23 februari opgeven bij Janneke Kley, Groene- woud 77 te VHsaingen, telefoon 01184-13098. Er wordt niet alleen op de playback gelet maar ook op kleding en originaliteit Er zijn leuke prijzen te winnen. De playbackshow begint om 19.30 uur en het adres van Walk Inn is Min. Lelystraat 4 te Vlissin gen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 7