TV-opnamen Sesamstraat in Vlissingse basisschool Studiedag: „Glimlachen kan altijd nog II 1 Kledinginzameling Cursus over Zeeuwse landschap Autoclub vergadert Kampioenschappen om Zeeuwse Judo-titel Schaats wedstrijden Lezing over heksen NCRV-radio naar Meliskerke VOOR 'N ZACHTE PRIJS HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Tentoonstelling Beroepskeuze I De nieuwe belastinggidsen volop voorradig Tdeschf 301 V MIDDELBURG - De Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland viert feest in 1987. Het tienjarig bestaan is een feit en bij dat gegeven wordt zaterdag 14 februari in de Middelburgse Schouwburg uit gebreid stilgestaan. Tot in de kleine uurtjes staat de Schouwburg in het teken van jazz met op verschillende locaties binnen het ge bouw sterke optredens. De beneden foyer, het beneden restaurant, het boven restaurant en de grote zaal zijn allen ingericht op plaats te bieden aan het grootse jazz-gebeuren van dit jaar. De namen: Greet je Kauffeld met kwartet, Antwood Affair, de Willie Ashman Original Jazzband, The Original Michigan Ramblers of Arrawarra, The Salt Lake Jazz Band en The Blue Jeans Big Band. 99 y I RUITER J.P.A. Rossël DAT BETEKENT VOOR U: MEER KLANTEN, MINDER KOSTEN. KIJK MAAR: LAAG TARIEF, HUIS AAN HUIS AAN HUIS. IEDEREEN KRIJGT 'M IEDERE WEEK, GOED GELEZEN, KRAAKHELDERE DRUK. SCHELDEBODE: UW RESULTATEN BLAD. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemulden. Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. DE UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 EBODEj Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. M VLISSINGEN - Volgende week reist de Nos televisie af naar Vlissingen. Donderdag 12 februari komt een ploeg voor het populaire kinderpro gramma Sesamstraat een se rie opnamen maken In de Vlis- singse Frans Naereboutschool en de kleuters, de onderbouw- groep, dienen als 'optredende artiesten'. De kleuters van de Frans Naereboutschool worden be trokken bij een serie van drie pantomime-acts met het Se samstraat-figuur Hakim als centrale figuur. Elke stukje pantomime is opgezet rond een bepaald thema. Hakim heeft de verdere leiding in de han den van de opnamen De opnamen vinden plaats in de school maar ook buiten wordt gefilmd. Dat stukje wordt gebruikt op de panto mime-acts in te leiden. De me dewerking van de kinderen van de Frans Naereboutschool gaat dus niet op in de anoni miteit maar komt duidelijk op. het scherm Over uitzendingsdata is nog weining te zeggen. Tot mei van dit jaar trekt Sesamstraat het land in filmt op locatie en gaat vervolgens de stukjes rangschikken. Dan ook pas worden exacte uitzenddata vastgelegd. Aart Staartjes heeft toegezegd rekening te houden met onder andere de onder andere Zeeuwse proble men op het gebied van Neder land 3 zodat Vlissingen in elk geval de eigen kleuters aan het werk kan zien. De ploeg gaat om 8.45 uur aan het werk en alle kleuters mogen meedoen, wie niet wil of durft mag toekijken. Het contact met de Frans Naere boutschool is geheel vanuit Hilversum gegaan. Aart Staartjes nam contact op met de basisschool aan de Grote Markt en peilde het enthou siasme Een bezoek van de grote man achter het kinder programma aan de school en een gesprek met de betrokke nen was een formaliteit en de zaak was snel rond. Heieen van Loon en Klarien Zeegers, de beide betrokken groepsleerkrachten zien de komst van de Sesamstraat ploeg geenszins als verstoring van de 'rust'. Klarien: „We doen hier uiteraard ook aan drama en wat dat betreft past de komst van Hakim uitste kend in ons programma". De komst van Hakim was boven dien een uitstekende aanlei ding om een serie lessen te be steden aan drama en ook op het gebied van knip- en plak werk is Sesamstraat een prima aanleiding de kinderen op een leuke manier wat bij te brengen. De drie verschillende the ma's waar de kinderen aan moeten meewerken, hebben beide kleuterleidsters met op zet nog niet verklapt. Heieen van Loon: „De kans bestaat dat ouders kinderen gaan voorbereiden op de opnamen. De spontaniteit gaat dan gro tendeels verloren en dat willen we niet". VLISSINGEN - Van 5 fe bruari tot 26 februari a.s. om wordt in de Openbare Biblio theek Vlissingen, Lange Zelke 91, een overzichtstentoonstel ling ingericht over school- en beroepskeuze. Door middel van deze tentoonstelling wordt een overzicht gegeven van: - welke mogelijkheden zijn er tot het volgen van voortge zet onderwijs na de basis school binnen de regio Wal cheren; - welke mogelijkheden zijn er tot het volgen van onderwijs na het voortgezet onderwijs - welke mogelijkheden zijn er wat betreft voorlichting op het gebied van school- en beroeps keuze. (open dagen van scho len e.d.) Deze tentoonstelling is be stemd voor zowel ouders als leerlingen en betreft het regu lier onderwijs binnen de regio Walcheren. De jonge Vlissingse pantomime-spelers van de Frans Naereboutschool in Sesamstraat-sfeer ge flankeerd door hun juffen Klarien Zeegers (rechts) en Heieen van Loon. - foto peter uevense Uitgebreid feestprogramma rond jarige Zeeuwse jazz stichting Daan Wilthagen is de uit eindelijke oorzaak van dat het zo ver is gekomen in het Zeeuwse op jazz-gebied. Hij was leider van Dixie Machine en was van grote hulp toen en kele enthousiastelingen als verse Walcherse jazz-club een VLISSINGEN- De motor en autoclub De Zeeuwen houdt op donderdag 19 fe bruari haar jaarlijkse leden vergadering in Re8to Skandia Sauna, aan de Zwanenburgse- weg in Vlissingen. De aanvang is 20.00 uur. De twee aftredende be stuursleden A. Deegens en C. de Bruijne stellen zich niet herkiesbaar. Wel herkiesbar is W. Joziasse. De kandidaten voor de andere bestuursfunc ties zijn de heren de Dreu en Danker. eerste jazzavond wilden orga niseren in Middelburg. In april 1977 was dat een feit Een jazz-festival was het gevolg en het balletje was aan het rollen gegaan The Scaldis Swing So ciety' werd de Jazz Aktivitei ten Stichting Zeeland maar de groei ging door. Het jazz-festi val werd een jaarlijks terug kerend en groeiend evenement en een Zeeuwse Jazzdag werd op poten gezet met als gevolg veel respons, ook van uitbaters in de horeca-sector. Zaterdag de veertiende moet een mijlpaal worden in het JASZ-bestaan. Niet eerder was zoveel kwaliteit op een plek en op een avond samen gebracht en de organisatie re kent op honderden toeschou wers. De Zeeuwse Blue Jeans Big Band opent het muzikale feestprogramma. Onder lei ding van Jack de Boo van Uijen worden nummers ver tolkt uit het repertoire van de orkesten van Count Basie, Duke Ellington, Glenn Miller en anderen. Antwood Affair belooft een van de grotere klappers van de avond in Middelburg te worden. Veertig muzikanten, zangers, zangeressen en dan sers voeren een heel breed spektakel op vol muziekfrag menten, jazzsongs, jazzballet, gospels en spirituals met wis selende podiumbemanning en een grote verscheidenheid in kleding en aangepaste choreo grafie. De show neemt vijf kwartier in beslag. Frans Elzen, Ruud Brink, Johnny Engels en Jacques Schols is het kwartet dat Greetje Kauffeld gaat begelei den. Deze ster van de Zeeuwse Jazz-dag in 1986 treedt twee keer op, om 22.15 uur en 23.45 uur. The Original Michigan Ramblers of Arrawarra is een orkest spelend in de stijl Oud blank N.O. Territory. Dat be tekent aanzetten tot voetjes van de vloer en dat is ze toe- Greetje Kauffeld treedt twee keer op tijdens de jazz-happening in Middelburg. vertrouwd. Tien jaar geleden was dit gezelschap te zien op de set van 'Soldaat van Oran je'. In die Nederlandse prent was de band anderhalve mi nuut te zien en speelde daar Bei mir bist du schon. De oud-Middelburger Jan Verwey kan zijn kunnen op de mondharmonica laten zien met begeleiding van dezelfde musici die Greetje Kauffeld op de laatste Jazzdag begeleid hebben en de Willie Ashman Original Jazzband, Swingch- roon en de Salt Lake Jazz Band vormen de rest van het programma. Laatsgenoemde groep onder leiding van Hans Hamelink brengt een mengeling van New Orleans-Revival en Di xieland 'De Salt Lake Jazz Band' is al jaren de stuwende kracht achter het jaarlijkse Jazzfestival. De bezetting: Hans Hamelink dus, Bram van Overbeeke, Doris Ever wijn, Rien de Jonge, Johan Tilroe, Eddy van Beek Jan Heijnsdijk en James Koele- wijn (techniek). De jazz-happening in de Middelburgse Schouwburg za terdag 14 februari naar aan leiding van het tienjarig be staan van JASZ begint om 19 uur met een receptie voor ge nodigden. Vanaf 19.30 uur is er muziek. De toegangsprijs be draagt vijtien gulden voor de gehele avond. Opel Louisse uit Middelburg, Brand bier en de Middelburgse Schouwburg kwamen financieel de organi serende stichting tegemoet. ZEELAND - Op vrijdag 20 februari wordt in De Hoek steen, Roozenburglaan 22 in Middelburg een studiedag ge houden met de titel „Glimla chen kan altijd nog". Deze wat cryptisch aandoende titel kreeg als ondertitel mee: „Hoe kunnen en willen vrouwen in vloed uitoefenen op het beleid en op de eigen loopbaan". Het programma van deze studiedag loopt van 9.30 uur tot ongeveer 16.00 uur. 's Mor gens zijn er twee inleidingen. Tineke de Rijk, organisatie sociologe, spreekt over oude en nieuwe machtsrelaties. Lidwi de Groot vertelt over beleids beïnvloeding. Zij is mede schrijfster van het handboek „Vrouw en Beleid" en heeft de leiding van de kaderschool Vrouw en Beleid. Na een vi deoprogramma en een lunch wordt 's middags in vier werkgroepen gewerkt. Twee diskussiegroepen: over strategiëen om beleid te beïnvloeden en over het uit stippelen van een loopbaan. Een werkgroep, waarin be leidsbeïnvloeding aan de hand van een praktijksituatie wordt uitgewerkt En een oefen- groep, waarin de eigen weer baarheid aan de hand van er varingen aan de orde komt. Behalve door Lidwi de Groot worden deze werkgroepen be geleid door Gerda van Leeu wen, consulente bij de Zeeuwse Organisatie tQt on dersteuning van het sociaal- kultureel werk, Myriam Du- castel, vormingswerkster bij het Van Eeghenhuis, en Lize de Hoog, personeelsfunktiona- ris bij het Gewestelijk Admi nistratie Kantoor. „Deze studiedag is voor een brede groep vrouwen bedoeld. Voor vrouwen, die betaald of onbetaald te maken hebben met machtsrelaties, met beleid en met plannen van hun loop baan. Of daar mee te maken willen hebben, maar het niet goed durven. Het kan gaan om beleid binnen een bedrijf of in kontakten met een gemeente, om vrouwen, die lid zijn van een bestuur, een politieke par tij of een vakbond, of om bij voorbeeld vrijwilligsters in een buurthuis". Aan het woord zijn Ria de Feijter en Thilly van der Rijst. Zij nemen deel aan Luchtkas teel, een uniek overlegorgaan, dat ondersteuning biedt aan vrouwen, die beroepsmatig voor en met vrouwen werken in Zeeland. Luchtkasteel heeft het initiatief tot deze studie dag genomen. „Macht is een tijd lang een vies woord geweest", zeggen Ria en Thilly. „Dan maak je jezelf kleiner dan nodig is. Veel vrouwen willen dat niet meer. Zij willen of moeten steeds meer economisch onaf hankelijk zijn en willen reke ning houdend met de eigen ta lenten en mogelijkheden een vinger in de pap. Daarbij stui ten vrouwen vaak bij zichzelf op een gebrek aan zelfvertrou wen en op de overal bestaande mannenkultuur. Dat is een ge vestigd patroon, dat moeilijk is te doorbreken. Kijk, vrou wen willen ook hun carrière, of liever levens-loopbaan plannen, maar zij blijven daarnaast hun privé-leven be langrijk vinden. Ze willen geen werkweken van 60 70 uur maken". Over de titel van de studie dag „Glimlachen kan altijd nog" zeggen de woordvoer sters van Luchtkasteel: „Vrouwen zijn opgevoed om aardig te zijn. Hun angst „als ze me maar aardig vinden" verpakken ze in een glimlach. Die houding werkt vertroebe lend, is niet zakelijk genoeg". Voor informatie ovér of op gave van deze studiedag (vóór 11 februari) kan men terecht bij de Stichting Vrouwen emancipatie Zeeland, Nieuw- straat 13 in Middelburg, tele foon 01180-33814, op werkda gen van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten van deelname zijn 7,50, kinderopvang is aanwe zig. -2 Csf. van c^t> uurwarkmakarlj a? 5S1 m SS1 it 88 ■aaien SB vakkundige reparaties van horloges en klokken Gespecialiseerd in alle merken quartz horloges Di.-do. 14.00-17.00 uur Vr. 19.00-21.00 uur Koudekerkseweg 106 £5 Vllaalngen-01184-14780 MIDDELBURG - De Werk groep Natuur- en Milieu-edu- katie Walcheren houdt (voor de derde maal) een cursus over het Zeeuwse Landschap. Het doel van de cursus Is de Inte resse op te wekken voor de naaste omgeving, opdat men de natuurlijke en landschap pelijke waarde ervan In zal zien, met het belang van het behoud van deze waarden. Gedurende de cursus wordt informatie gegeven over de ontstaansgeschiedenis van het lanschap, over de karakteris tieke landschapstypes (inclu sief de wateren) en de invloed van de mens op dit alles. Naast het meer leren genie ten van de eigen omgeving krijgt men dus tevens enig in zicht in de gevolgen van het menselijk handelen. Daartoe wordt ingegaan op het beheer van de verschillende land schapstypen, de bedreigingen waaraan ze blootstaan, de toe komstige ontwikkelingen, en de funktie van natuur- en mi lieubeschermingsorganisaties. De cursus bestaat uit 10 avonden en 4 excursies ver zorgd door deskundigen van onder andere de Stichting Het Zeeuwse Landschap en de Zeeuwse Milieufederatie. De cursus wordt gehouden te Middelburg, in de Rijks Pe dagogische Akademie, Kruit- molenlaan 60 (achter het sta tion), op 10 wekelijkse donder dagavonden, met ingang van 19 februari: (behalve in de schoolvakanties). De excursies zijn op zaterdag. De kosten be dragen 50,-. Inlichtingen en opgave (voor 7 februari bij Janke Kruithof, 01185-2617. DOMBURG - De Stichting K.I.C.I., Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen komt binnenkort weer kleding inzamelen in de gemeente Domburg. Dit gebeurt op 11 februari a^. Uit de opbrengst worden de Stichting „Hulp aan Landge noten in Indonesië" en de Stichting „Nederland-Leso tho" gesteund. In Indonesië worden 1370 gezinnen (4000 personen) met een maande lijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Ne derlands paspoort meer bezit ten. De Stichting „Nederland- Lesotho" houdt zich bezig met kleinschalige ontwikkelings- projekten in dit Afrikaanse Koninkrijk. Projekten ter be vordering van landbouw en veeteelt, van onderwijs en volksgezondheid. Er zullen in de gemeente huis-aan-huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopelijk goed ge vijld met kleding, textiel en schoenen worden opgehaald. De bewoners wordt verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. MIDDELBURG - Voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie komt drs. Sprenger uit Amsterdam een lezing houden over het onder werp 'heksen'. De avond wordt gehouden op 5 februari a.s. in 'De Scha kel', Bachtensteene 14 te Mid delburg en begint om 20.00 uur. bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 tandprotheticus Kunstgebitten, reparaties en vernieuwingen Spec, voor slechtzlttende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen ME LIS KERKE - Op vrijdag 20 februari a.s. komt de NCRV-radio naar Meliskerke om opnamen te maken ten be hoeve van het bekende pro gramma „Te Deum Lauda- mus". Plaats van handeling is de Gereformeerde Kerk aan de Bergstraat Medewerking verlenen de Christelijke Gemengde Zang vereniging „Eén in Geest en Streven" uit Serooskerke o.Lv. mevr. G.M. Balkenende-de Mol, de Christelije Gemengde Zangvereniging „Sursum Cor- da" uit Oostkapelle o.l.v. Bea Zwadlo en Bram Beekman (orgelsoli en begeleiding). Het ligt in de bedoeling van de NCRV om de opnamen, die op 20 februari in Meliskerke worden gemaakt en die niet toegankelijk zijn voor publiek, uit te zenden op zondag 22 maart en zondag 3 mei 1987 van 09.30-09.55 uur, via radio 5. VLISSINGEN - Op zater dag 7 februari worden in de judo-accommodatie van judo vereniging KI AI, gelegen aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg de Zeeuwse kampioenschappen voor judo teams gehouden. In totaal ne men 20 teams deel, namelijk 5 pupillen, 7 jeugd en 8A-teams (senioren). In de categorie A-teams is de inschrijving „open", dat wil zeggen er doen ook teams mee van buiten de Zeeuwse gren zen. Het onderlinge krachts verschil tussen de deelne mende teams is klein, dat be tekent dat er een spannende strijd te verwachten is. De prijzen voor dit toernooi zijn beschikbaar gesteld door Miltenburg - Verzekeringen uit Vlissingen. De wedstrijden voor de pupillen om 10.30 uur met om ongeveer 12.30 uur de prijsuitreiking. De wedstrijden voor de jeugd beginnen om 13.00 uur en de A-teams beginnen om 14.00 uur met om ongeveer 16.30 uur de prijsuitreiking. OOST-SOUBURG - Buurt vereniging van Duyven voorde houdt op zaterdag 7 februari schaatswedstrijden voor lief hebbers op de grote plas aan de Lekstraat in Oost-Souburg. Start om 10.00 uur voor de jeugd van negen tot en met dertien jaar, om 13.30 uur voor dames en om 15.00 uur voor de heren. De afstanden zijn res- pektievelijk 400, 600, 800 en 1000 meter. De prijsuitreiking, door wethouder D.J.P. Brui- noge van Vlissingen, drie be kers per categorie, is om 16.30 uur. Inschrijven vanaf een half uur vóór aanvang van het wedstrijdonderdeel. Een ge deelte van de plas blijft vrij voor niet-deelnemers. De voorspellingen van het K.N.M.I. zijn gunstig: 's nachts vorst, overdag ongeveer plus drie vier graden, het ijs is 16 tot 17 centimeter dik. Voor in lichtingen: telefoon 63080, 61890 of 64333. Het jeugdteam van het organiserende KIA1 w

Scheldebode | 1987 | | pagina 1