Thema-avond Jongerenhuisvesting HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN J.van Sorger wint Scheldebode-kerstpuzzel GELDPRIJZEN I II II iï 8 KAMPERLANDSE WINDSURFVERENIGING BESTAAT TIEN JAAR u Dubbelconcert Walk Inn OP 30 JANUARI IN T BEEST IN GOES NIEUW va do. 29 jan: iedere dinsdag en donderdag BINGO cA. van<=Hc~- f-aaz&n Nieuwe cursus sieraden maken M 301 V VLISSINGEN/ GOES/ ZIERIKZEE/ MIDDEL BURG/TERNEUZEN - „Tijdens deze avond moe ten de jongeren iets gaan vertellen over hun pro blemen, wensen en voorkeuren. Wij als deskundi gen gaan tijdens de bijeenkomst in 't Beest luiste ren naar jongeren. Een omgekeerde wereld dus. Deskundigen die gaan luisteren naar jongeren en nu eens niet andersom". Honderden KAMPERLAND/MIDDELBURG - Wind en water, twee zaken waar de provincie Zeeland geen gebrek aan heeft. Daarnaast ook nog eens twee absolute voorwaarden voor het beoefenen van diverse waterspor ten. Het is daarom niet verwonderlijk dat elk jaar zeilers en surfers uit het hele land zich op weg begeven naar lokaties als het Veerse Meer. Het surfen is een relatief jonge sport die in enkele jaren tijd een enorme vlucht heeft genomen. Strand- en zeegezichten zijn vrijwel niet meer voor te stellen zonder de altijd aanwezige planken met de veelkleurige zeilen. Tien jaar geleden, in 1977, besloten enkele fanatieke watersporters, die volkomen bezeten waren van het surfen, een ver eniging op te richten. Windsurfvereniging Zuid West Zeven, uit Middelburg afkomstig en met haar domicilie in surfcentrum De Schotsman te Kam perland, bestaat nog steeds en heeft dan ook wat te vieren. Planning HARTELIJK WELKOM DIE BIJ DE PINKEN WILLEN WINKELEN GAAN EVEN ZITTEN VOOR Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 34e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.800 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.300 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. DE SCHFj[<DEBQDE j UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN WOENSDAG 28 JANUARI 1987 Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-62280. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. KAr£[OOR1J]ORENSI]jAA15jLVLjSSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4 INGEN Aan het woord is Wim Kooiman van de Bouwwinkel Zeeland uit Middelburg. Hij is één de van initiatiefnemers van de thema-avond over jongerenhuisvesting op vrijdag 30 januari in jongerencentrum 't Beest, Beestenmarkt 3 in Goes. Tijdens deze bijeenkomst wordt gesproken over jongerenhuisvesting in het algemeen in de prcvincie Zeeland. „Wij hopen dat door deze bijeenkomst jongeren in de leeftijd van 18 tot en met 25 jaar meer betrokken zullen raken bij het vraagstuk over de jongerenhuisvesting in zijn algemeenheid. Mensen uit deze leeftijdsgroep moeten meer na gaan denken over het vraagstuk huisvesting en alle andere zaken die hierbij ko men kijken", aldus de heer De Lange van de Bouwwinkel Zeeland. Uit landelijke gegevens blijkt dat jongeren een aantal specifieke wensen en eisen hebben ten aanzien van het wonen. Een grote groep gaat na de middelbare school ver der studeren en moet daardoor verhuizen naar een andere stad. Dagelijks op- en neer reizen is vaak onmogelijk en men moet daardoor op kamers gaan wonen. Jongeren zijn vaak overgeleverd aan de gril len van zogenaamde 'huisjes melkers'. Andere jongeren willen graag met een aantal mensen in één huis gaan wonen, maar weten niet hoe zij dit moeten realiseren. „Deze problema tiek leeft bij jongeren, maar helaas ontbreekt voldoende en goede informatie. Daarom hebben wij in nauwe samen werking met Het Zeeuws Ser vicebureau en de Zeeuwse Jeugdraad deze avond in 't Beest georganiseerd", vertelt Kooiman. „In de provincie Zeeland is momenteel weinig of helemaal niets bekend over de woonbehoefte van jonge ren. Tijdens deze avond moe ten wensen en verlangens in kaart worden gebracht. Daarna kunnen wij gaan kij ken waar de knelpunten lig gen en wat er eventueel aan gedaan kan worden. Op 30 ja nuari gaan wij de boel inven tariseren", vervolgt hij. Jaarlijks zoeken enkele honderden Zeeuwse jongeren in de leeftijd tussen 18 en 25 jaar een woning of kamer. De concentratie-punten zijn Goes, Middelburg, Vlissingen en Temeuzen. Het gaat niet al leen om studerende jongeren maar ook om een grote groep werkende jongeren. „In het begin van deze eeuw kwam de woningwet tot stand. Het be langrijkste doel van deze wet was dat zwakkeren in de sa menleving evenveel kans op een goede woning kregen als meer kapitaalkrachtigen. Jon geren vormen een grote groep binnen dit kader. Helaas ge beurt er voor deze groep zeer weinig. Je kunt zeggen dat jongeren een grote- en belang rijke doelgroep vormen voor woningbouwverenigingen. Maar aan de wensen en ver langens van deze groep wordt vaak voorbijgegaan", aldus Kooiman. Om ook voor jongeren een gunstig woonklimaat in de toekomst te schepppen wordt er op 30 januari een bijeen komst gehouden in 't Beest Onder het motto: 'Jongeren huisvesting Zeeland en hoe zit dat nou?', kunnen jongeren hun wensen kenbaar maken. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. De bijeenkomst wordt geopend door Jaap Ver meer, consulent van Het Zeeuws Servicebureau. Hij geeft een toelichting op de in deling en de opzet van de bij eenkomst Na hem spreekt Wim Kooiman van de Bouw winkel Zeeland. Om 17.30 uur vindt een groepsdiscussie plaats. Na de pauze en het nuttigen van een gezamelijk maaltijd begint om 19.25 uur een forumdiscussie. Belang stellenden kunnen vragen stellen en verlangens kenbaar maken aan: dhr. Franken (di recteur RWS in Goes), dhr. Schoenmakers (wethouder van Middelburg), dhr. Jansen (hoofd bewonerszaken van Basco in Vlissingen), dhr. Kruis (medewerker van de Provinciale Planologische Dienst, afdeling Volkshuisves ting) en dhr. Van de Meer (re gionaal publieksvoorlichter Volkshuisvesting). „De 'deskundigen zullen geen mening ventileren. Er wordt tijdens deze bijeen komst geluisterd naar de jon geren. Na deze bijeenkomst vindt een evaluatie plaats en daarna gaan we kijken hoe we verder kunnen en moeten gaan", aldus Kooiman. De thema-bijeenkomst in 't Beest begint om 17.00 uur en duurt tot ongveer 21.30 uur. De kosten bedragen twee en een halve gulden per persoon, in clusief koffie, thee of soep. Omslag van de folder, die onlangs op scholen, jeugd- en jonge rencentra, woningbouwverenigingen en bij een aantal gemeen telijke voorlichtingsinstanties is verspreid. Mill llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Explosieve „surf-groei" ten einde (ADVERTENTIES) "Lid worden van een surf- vereniging schept veel moge lijkheden voor de sporters. Je kunt aan nationale wedstrij den deelnemen, omdat alleen als je lid bent van een vereni ging je een startlicentie van de KNWV krijgt Verder sta je samen als surfers sterker. Bij de verdeling van het Veerse Meer bijvoorbeeld". Carolien de la Vienne, voor zitter van W.S.V. Zuid West Zeven, hoeft niet lang na te denken over de voordelen van lidmaatschap van de vereni ging. „Duikers en zeilers moe ten natuurlijk ook de ruimte hebben en wij kunnen als sur fers in clubverband eveneens onze eisen stellen". Het sociale aspect speelt daarnaast een minstens even grote rol: de evenementen planning 1987 heeft niet voor niets puzzeltochten, mosselda- gen, feestavonden en oude knarren races op het pro gramma staan. Oude knarren races? Penningmeester Guil- laume Raucamp: „Oudleden vanaf vijfendertig jaar kun nen op 28 mei laten zien of ze het surfen nog een beetje in de vingers hebben, 's avonds is er dan een feestavond om de spanningen wat af te reage ren". Evenementen als boven staande maken natuurlijk maar een gedeelte uit van de aktiviteiten van W.S.V. Zuid West Zeven. Wedstrijden blij ven altijd op de eerste plaats staan. Dat is altijd zo geweest. „Na ons stormachtig begin in 1977 hebben we de eerste jaren vooral wedstrijden met Windgliders georganiseerd. Derk Thijs, een surfkampioen uit die tijd, was vertegenwoor diger in deze planken en te vens lid van onze club. Ieder een leek in die tijd met Windgliders te varen". Na de Olympische Spelen van 1980 kwam daar verandering in volgens de heer Raucamp. „Door een merkenslag raakte de Windgliders de markt kwijt aan Mistral en dergelijke. Wij hebben ons daaraan aange past". Als enige georganiseerde windsurfvereniging in Zee land is de verzorging van grote evenementen over het algemeen in handen van Zuid West Zeven. Met de hulp van officiële en andere instanties timmert men danig aan de weg. Klapper van het jaar is altijd de Ronde van het Veerse Meer. Surf coryfeeën uit heel Nederland weten voor deze wedstrijd de weg naar het Zeeuwse te vinden. Carolien de la Vienne: „Dit jaar wordt de Ronde van het Veerse Meer op 28 juni gehou den. We proberen de Holland Carolien de la Vienne flinks) en Guillaume Raucamp. Surf Pool, het grootste evene ment op surfgebied in Neder land, zover te krijgen dat zij hun medewerking verlenen. Dat zou betekenen dat alle toppers uit Nederland zeker komen, voor hen zijn de wed strijden die vallen onder de Holland Surf Pool immers een must". Ook zonder de medewer king van de Holland Surf Pool wordt de Ronde van het Veerse Meer waarschijnlijk een succes. Er wordt gerekend op zo'n driehonderd deelne mers en andere jaren trok het evenement duizenden toe schouwers naar het water. Naast dit initiatief houdt de - Folo: Karin Stroo vereniging talloze andere wedstrijden. Om het geheel wat spannender te maken, ge beurt dit in samenwerking met de Brabantse vereniging de Kreekrakkers. Dit om praktische redenen. „Wij heb ben zo'n 135 leden en die weten ongeveer hoe hoog het niveau van elkaar is. De winnaars VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - Puzzelacties slaan bij de Scheldebode altijd goed aan. De publiek reageert mas saal en enthousiast en zit vol ongeduld uit te kijken naar de uitslag van een en ander. De grote puzzel in het jongste kerstnummer van De Schelde bode vormde geen uitzonde ring op de regel. De PTT kwam met stapels goede inzendingen aanzetten. In totaal stroomden meer dan duizend briefkaarten binnen vanaf elke plaats op Walche ren. De goede inzendingen voerden duidelijk de boven toon. De jaarlijkse kerstpuzzel was niet abnormaal moeilijk en dat zal ongetwijfeld mee hebben geholpen het hoge aantal briefkaarten te ver krijgen. De jaarlijkse Scheldebode- kerstpuzzel kende deze keer twee prijzen, die allebei zeer de moeite waard waren. De eerste prijs bestond uit een complete Dikke Van Dale, de driedelige uitgebreide woor denboek waarin zo goed als al les wat de taal te bieden heeft in staat De tweede prijs was even min een geringe. Een 'gewone' Dikke Van Dale maar toch nog altijd een winkelwaarde ver tegenwoordigen van honderd twintig gulden. De gelukkigen wat betreft de eerste prijs waren in Mid delburg te vinden. De familie Van Sorge uit de Zeeuwse hoofdstad en met name de heer J. van Sorge bleek door een gelukkige greep van Scheldebode-redacteur Luc Vranken recht te hebben op de driedelige boekenset. De andere Dikke van Dale kwam terecht in Vlissingen. Mevrouw M. Dingemanse- Spruijt was de gelukkige. zouden altijd dezelfden zijn. Daarom halen we er een an dere vereniging bij om het spanningselement wat te ver hogen. Dat is in ons beider voordeel", aldus penning meester Raucamp. Het ledenaantal is na een explosieve groei in de beginja ren nu vrij stabiel. De samen werking met de KNWV ver loopt prima, hetzelfde geldt voor het contact met cam pings, gemeenten, VW's en dergelijke. De vereniging gaat dus in alle tevredenheid ge woon verder. Carolien de la Vienne: „Ver anderingen zijn er echter al tijd. Wij willen het varen in de branding meer aandacht gaan geven. Surfers van tegen woordig vinden de hoge gol ven in de zee een stuk aan trekkelijker dan bijvoorbeeld het varen op het Veerse Meer. Het is veel spectaculairder. Veiligheid staat bij ons altijd voorop, er worden dus geen onnodige risico's genomen. Te kenend hiervoor is het feit dat er bij Zuid West Zeven in tien jaar tijd geen enkel ernstig ongeluk is gebeurd". s aanvang 20.00 uur, einde 22.15 uur. nlllllllllllllllllllllllllllllllillllllillilllililllllllllllllllllillillillllilllllllllllillillllllllllllllllliiliilT7= uurworkmakorlj vakkundige reparaties van horloges en klokken Gespecialiseerd in alle merken quartz horloges Di.-do. 14.00-17.00 uur Vr. 19.00-21.00 uur Koudekerk sew eg 106 Vlissingen - 01184-14780 MIDDELBURG - Op vrijdag 30 januari is er bij het Z.I.K.V. een informatieavond over de kursus sieraden maken. Be langstellenden kunnen die avond vrijblijvend .duisteren en kijken" naar de uit Zeeland afkomstige mevr. A. Plantijd. „Luisteren" naar wat zij te vertellen heeft over de kursus sieraden maken, wat de moge lijkheden zijn om met tradi tionele en moderne materialen te werken. Ook het werken zelf zoals vijlen, zagen e.d. zal hier uitvoerig besproken wor den. „Kijken" kan men naar de dia's die hierbij getoond zullen worden over hoe kunstenaars materialen tot sieraden ver werken. Uiteraard is er gele genheid tot vragen stellen. Be langstelling voor de kursus en/of informatie-avond kan men kwijt onder tel.nr. 34711. VLISSINGEN - Zaterdag 31 jan. 1987 vindt er in de jonge- rensociëteit „Walk Inn" te Vlissingen een dubbel concert plaats. De optredende bands zijn Obscure Signals en Beajoulais beiden uit Vlissingen. Beide bands gebruiken de Walk Inn sind geruime tijd als hun wekelijkse oefenruimte. Obscure Signals speelt een veelvoud van diverse muziek stijlen, welke veelal fragmen tarisch worden uitgevoerd. Er worden zowel instrumentale nummers gespeeld, als num mers met zang. Het repertoire bestaat uit zelf geschreven werk. Obscure Signals bestaat uit: drums- John Boss gitaar - Jacky Smits bas/zang - Harry Stel wagen. De band Beaujoulais is op gericht in oktober 1986. De bandleden hebben in plaatse lijke bands reeds hun sporen achtergelaten in de punk en ha rdrockmuziek De muziekstijl die Beaoulais hanteert is te omschrijven als strakke melodieuze rock. Aangezien de band nog niet over een vaste zanger/es be schikt, zal deze keer Harry Stelwagen de zang voor zijn rekening nemen. Beajoulais bestaat uit: bas - Willem Jan Buys, gitaar - Ri chard de Nooyer, drums - Chriz Hoomick, zang - Harry Stelwagen.

Scheldebode | 1987 | | pagina 1