Danspresentatie in De Piek Buurthuis Scheldebuurt viert omvangrijk kerstfeest Film in de Piek Biljarten discount let op "Grote Kerstkransenkorting" KOOPAVONDEN KERST ZEEUWSE VOETBAL-INFORMATIEMARKT MET KLINKENDE NAMEN Volks kerstzang DISCOUNT B.V. vindt U in HEINKENSZAND - Sportblessures wor den vaak gezien als pech of stom toeval. Dat is zelden het geval; de meeste blessu res ontstaan gewoon door eigen schuld. Onwetendheid, roekeloosheid en klunzig heid zijn oorzaken die de sporter zelf in de hand heeft. Om meer informatie over dit alles te geven, houdt de Zeeuwse Sport raad op zaterdag 20 december de voetbal- informatiemarkt „Blessures, blijf ze de Cijfers baas". In Sportcentrum De Stenge, Heinkenszand, krijgen bezoeker geheel kosteloos een uitgebreid programma voorgeschoteld. Naast een gevarieerd aanbod van preventieve mogelijk heden bij sportbeoefening zijn er verschillende hoogtepunten. De gedeputeerde voor sportzaken mevrouw E. Maris-Koster verzorgt, in samenwer king met de voorzitter van de KNVB de heer Blo- maard, de opening. Ook stervoetballer Danny Blind is present, hij houdt een inleiding over het betreffende onderwerp. Organisatie Stengepl geheel I Opening Aantal Karakter Drang e£ GOUDA: Karnemelksloot 55 - 59 GOES: Lange Vorststraat 11-17 KATWIJK: (Torro) Zeilmakerstraat 2 DELFT-ZUID: Papsouwselaan 262 - 264 BERGEN OP ZOOM: Wouwsestraatweg 120 VLISSINGEN: Lange Zelke 22 REUSEL: Turnhoutseweg 40 - 42 AANBIEDINGEN GELDIG TOT 24-12-1986 Donderdag 18-12-1986 Vrijdag 19-12-1986 Maandag 22-12-1986 de gehele dag open Dinsdag 23-12-1986 317 „Blessures, blijf ze de baas" De Zeeuwse Sportraad heeft dit grootscheepse evenement georganiseerd in samenwer king met de afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond en sa menwerkingsverband Ge zondheidsvoorlichting en Op voeding Zeeland. Verder geschiedt op zater dag 20 december de opening van de sport en speluitleen van de gemeente Borsele (on derdeel van een provinciaal netwerk van de Zeeuwse Sportraad) door de wethouder van Sportzaken. Dat goede voorlichting op blessuregebied in Nederland broodnodig is, blijkt wel uit de cijfers. In ons land zijn er zo'n anderhalf miljoen mensen die regelmatig voetballen. Per jaar moeten er 130.000 mensen naar hun huisarts vanwege een voetbalblessure. Daarbovenop komen nog eens een kleine 60.000 mensen die zich vanwege een ongeluk bij het voetballen bij de eer- ste-hulpafdeling van een zie kenhuis melden. En er gaan jaarlijks tussen de 10 en de 20 mensen bij of door het voet ballen dood. Bij elkaar geteld, levert dit een ongehoord hoog aantal op. Oorzaken liggen in het ka rakter van de sport zelf, het karakter van de doorsnee voetballer en de omstandighe den waaronder vaak gevoet bald moet worden in ons kik kerlandje. Voetbal als sport is een contactsport. Dit houdt in dat blessures altijd op de loer liggen. Verder is er de prestatie die er geleverd moet worden, aan de wil om te winnen en de drang om te scoren, zijn veel risico's verbonden. Vaak is de speler zelf, in plaats van de te genstander, de oorzaak van een blessure. Ook het weer is van belang, soms wordt er ge sopt in de modder en een week later gespeeld op een keihard bevroren vlakte. Deze zaken en een groot aantal andere worden tijdens „Blessures, blijf ze de baas" aan de kaak gesteld. De dag loopt van 11.00 tot 20.00 uur. VLISSINGEN - In het ka der van de cursus Moderne Dans wordt er op vrijdag 19 december in De Piek, Helle- bardierstraat 11-13 in Vlissin- gen een danspresentatie ge houden. Genoemde cursus is een initiatief van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en De Piek. Hoofdact tijdens de dans presentatie is de Eindhovense groep De Sprong. Dit gezel schap legt zich vooral toe op expressieve dansen: vrijdag avond zijn dat Lokaal 01, Da mes en Line Up. In alle drie de dansen ligt het accent op de verschillende manieren van bewegen die zich in de mo derne dans manifesteren. Naast deze voorstelling wor den er videobanden gedraaid van de Nationale Kampioen schappen Breakdance in Pa- radiso en van de danspresen tatie van de dansgroep van 't Beest in Goes. De cursus Moderne Dans start op 17 januari 1987. Tij dens 20 bijeenkomsten maken de cursisten kennis met di verse vormen van moderne dans als bijvoorbeeld Break dance, Jazz en Dansexpressie. De lessen worden gegeven door Ina Gravendeel in De Piek op dinsdagavond van 19.00 tot 20.45 uur. Kosten be dragen 50,- per persoon. VLISSINGEN - Buurthuis Scheldebuurt, Verk. Quakke- laarstraat 95 te Vlissingen, heeft de komende weken een veelvoud van activiteiten op het programma staan. Kosten, inclusief materialen en koffie, zijn 5.-. Een bakje moet zelf meegenomen worden. De avonden beginnen om 20.00 uur. Dinsdag 23 december kun nen liefhebbers in de Schelde buurt terecht voor een kerst bingo. Toegang is gratis en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Voor een nieuwjaarsontmoe ting bestaat vrijdag 2 januari de mogelijkheid. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom in het buurthuis. Ook de jeugd wordt niet vergeten; maandag 22 de cember van 14.00 tot 15.30 uur is er een kerstmiddag in de Scheldebuurt. Hier worden onder andere kerststukjes ge maakt. Dinsdag 23 en woens dag 24 december van 14.00 tot 15.30 uur staan dezelfde activi teiten op het programma maar nu worden de kerststukjes voor bejaarden gemaakt. Het is de bedoeling dat de kinde ren ze ook zelf gaan bezorgen. Kosten voor maandag bedra gen 1,-, dinsdag en woensdag is de toegang gratis. MIDDELBURG - Op 20 de cember is er de jaarlijkse Volkskerstzang in de Burger zaal van het stadhuis. Be kende kerstliederen worden gezongen in deze sfeervolle omgeving. Medewerking verlenen het Middelburgs Muziekkorps en het interkerkleijk gemengd koor „De Zuiderzangers". De Volkskerstzang wordt ook dit jaar weer georganiseerd door de koninklijke vereniging „Uit het volk, voor het volk". Ieder een is welkom met gezin, fa milie en vrienden om een uurtje voluit te zingen naar zang en muziek te luisteren. De volkskerstzang begint deze zaterdag om 19.30 uur. De Bur gerzaal kunt u bereiken via de hoofdingang van het stadhuis. Na afloop kan men elkaar en medewerkenden ontmoeten tijdens het drinken van een kopje koffie. VLISSINGEN - In de Piek, Hellebardierstraat 11-13 in Vlissingen, draait donderdag 18 december de film The Coca Cola Kid. Regisseur Dusan Makajev, bekend van onder andere Montenegro, schetst de belevenissen van een ambi tieuze medewerker van 's we relds grootste koolzuur-con- cera in Australië. Het laatste nog Coca Cola- loze gebied van dit werelddeel wordt zijn werkterrein in een verhaal met de meest absurde situaties. De voorstelling van The Coca Cola Kid vangt aan om 21.00 uur en kost 6,- entree. OVEZANDE - De biljart vereniging DOS in Ovezande timmert in deze december maand druk aan de weg op or ganisatorisch gebied. Na de gehouden finale om het kampioenschap van Ne derland driebanden-klein 2e klasse in het afgelopen week end zullen vanaf vrijdag 19 tot en met zondag 21 december opnieuw een achttal promi nente spelers acteren in 't Trefpunt Daar wordt dan ge streden om het gewestelijk kampioenschap 4e klasse libre. Er worden zeven ronden afge werkt. Op vrijdag is de aan vang 19.00 uur, op zaterdag 13.00 uur en op zondag 12.00 uur. Als wedstrijdleider fun geert Sef Schuerman. Onder de deelnemers bevinden zich drie Zeeuwen namelijk: W. Geelhoed uit Kortgene, A. Rijnberg (Burgh Haamstede) en J. Rottier (Hulst). MIDDELBURG Lezing Op dinsdag 23 decmeber houdt de Eén Wereldstichting een lezing om 19.30 uur in zaal 1 van de Zeeuwse bibliotheek in Middel burg. Onderwerp is: leven in één wereld zonder anti-christ. bekeken vanuit een universeel geestelijk standpunt door Daniël en Patricia Ie Gras-Macdaniël. Kerstkoffie Ook dit jaar houdt de Unie van Vrijwilligers afdeling Middelbrug een kerstkoffie ochtend, en wel op tweede kerstdag van 10.30 tot 12.00 uur aan Herengracht 52. Ouderen en alleenstaanden zijn wel kom. Er is een stoel tjeslift aanwezig. Kerstspel Als geschenk aan hun eigen leerlingen en voor de patiën ten in het streekziekenhuis Walcheren geven leerkrachten van de Vrije School Zeeland uitvoeringen van het Oberufe- rer Paradij sspel en het Kerst spel. De openbare uitvoering is op vrijdag 19 december om 19.00 uur in de Vrije School, W. Areondeusstraat 59, Middel burg. Tafeltennis Tafeltennisvereniging 't Zand te Middelburg houdt op maandag 29 december voor de derde maal een tafeltennisin- stuif en -toernooi in de Ver gulde Baars, Baarsjesstraat 42, ingang speeltuin. De instuif is van 9.30 tot 12.00 uur voor ba sisschoolleerlingen uit Mid delburg. Om 13.00 uur volgt een groot tafeltennis toernooi, waarvoor men zich kan in schrijven tot 12.00 uur. Er wordt gespeeld in twee groe pen, voor beginners en gevor derden. Alle deelnemers ont vangen een herinnering of prijs. open is van 9.00 tot 10.30 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Voor ver dere inlichtingen: telefoon 01184- 60294 of 16295. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 3 tot 10 december de vol gende voorwerpen aangege ven: herenbril half montuur, knuffelbeer, fototoestel, rech ter zwarte leren herenhand schoen, linker zwarte kinder- want, blauwe kinderwant, rood/zwarte dameshand- schoenb, rood/bruine porte monnee, kinderportemonnee, sportschoen, 3 sleutels in rood etui, 4 sleutels aan blauwe draad, fietssleutel. Aangege ven dieren: cypers met witte kater, rood katertje, siamees. Kerstbingo Op dinsdag 23 december houdt buurthuis Aldegonde een kerstbingo met leuke en feestelijke prijzen. Ook wordt er een quiz gehouden. De zaal is open om 19.30 uur, aanvang bingo om 20.00 uur. Woningen opgeleverd Onlangs zijn zestien eenge zinswoningen opgeleverd, ge bouwd achter de gerestau reerde gevels van het voorma lig militair hospitaal uit 1740. Het gaat hier om drie- en vier- kamerwoningen met huren van 465 tot 650 gulden per maand, gebouwd in opdracht van het Bedrijfspensioenfonds voor het Schildersbedrijf. Het ontwerp was van architekten- bureau Wisse, Tuinhof en Slemmer uit Vlissingen, de uitvoering van het Eindho vense aannemingsbedrijf Van Straaten BV. Het beheer is in handen van Sinke Komejan in Middelburg. Binnenkort wordt de oplevering verwacht van projekten rond het Groe- newoud, het Plein 4 Winden en de Branderij straat. Prachtige lederen dameslaars met warme borgvoering en een verstevigde lederen voet, in de kleuren zwart en donkergrijs, en in de maten 37-42. Normale winkelprijs 119,00 Fluweel zachte lederen-suede herenschoen, in de kleuren zwart en grijs, maten 40-46. Een moderne luxe Kerstschoen. Normale winkelprijs 79,00. Nu met de kerstkransenkorting Nu met de kerstkransenkorting Nu nog voor de Kerst. Dames lak pump met elegant strikje en zilveren kleur voering. In de maten 36-41. Normale winkelprijs/ 49,00. Nu met de kerstkransenkorting w*» Zeer sportieve moonboot voor heren ook met een warme borgvoering en een rits aan de voorzijde. In de kleuren donkerblauw en grijs/maten 40-46. Normale winkelprijs 59,00 Nu met de kerstkransenkorting Zeer mooie en makkelijk zittende z.g. stewardess-pump, alleen in de kleur donkerblauw (hier en daar nog enkelen zwart). Normale winkelprijs 49,00. Nu met de kerstkransenkorting Prachtige zwarte lederen heren instap in de maten 40-46. Voor de Kerst een klassiek model voor een moderne prijs. Normale winkelprijs 79,00 Nu met de kerstkransenkorting Ti y r

Scheldebode | 1986 | | pagina 9