Hootenanny in de schouwburg Jazz van „De Train" Schilderij Rijckhals in Museum Vrouwentelefoon zoekt medewerksters ZEEUWSE AUDITIE BALLETOPLEIDING HAAGSE CONSERVATORIUM SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 MIDDELBURG - Dansers en danseressen zijn vechters, legt Ti neke van Zuylen uit. Zij is coördinatrice van de balletaudities die de balletafdeling van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag in den lande houdt. Afgelopen zaterdagmiddag was de Zeeuwse uitgave van zo'n regionale test-case voor de jeugd. Kin deren die momenteel in de vijfde of zesde klas van de basisschool (groep zeven of acht) zitten, kwamen in aanmerking en in de bal letzaal van de Zeeuwse Muziekschool aan de beeldige Kuipers poort in de Zeeuwse hoofdstad, traden kinderen, vergezeld van bijna alleen moeders, aan voor de auditie. De bijeenkomst bracht kinderen naar Middelburg van alle delen die de pro vincie rijk is. De Bevelanden waren vertegenwoordigd, Walcheren, maar ook Zeeuws-Vlaanderen was van de partij. Voordat er ook nog maar een prille spier op de proef was gesteld of een jeugdige pees was opgerekt, ging de Zeeuwse auditie al te boek als een opmerkelijke. Een opkomst van dertien kinderen (twaalf meisjes)7 betekende een enorme keldering in de belangstel ling voor het gebeuren vergeleken met voorgaande jaren. „Eerdere audities leverden steeds ongeveer veertig tot vijftig kinderen op", analyseert de betrokken coördinatrice. Het enige argument dat Tineke van Zuylen aanvoert voor de minieme opkomst is een vermoeden dat de kinderen tegenwoordig moeten kiezen tussen vrijetijdsbestedingen. Niet alles kan meer tegenwoordig, denk ze hardop. Het vechten voor een goede presentatiedat bij de deelnemertjes duidelijk aantoonbaar was, hielp het gros niet. Drie van de dertien Zeeuwse kinderen krijgen overmorgen (vrijdag) bericht dat ze terug mogen komen voor een slotauditie in Den Haag. Naar aanleiding waarvan ze misschien een plekje krijgen op de balletopleiding. Sceptisch jezin Positief Kil Hootenanny Lelijk 313 De toekomstige vechters van het toneel De schifting is keihard. Een noodzaak legt Tineke van Zuylen uit: „We zouden last van ons geweten krijgen wan neer we kinderen iets zouden voorspiegelen was zowel zij als wij nooit waar konden ma ken. Wij bieden een kwalitia- tief uitstekende opleiding en degenen, die bij ons afstude ren, zijn allen goede dansers en danseressen. Slechts weini gen komen echter in aanmer king voor de opleiding. Een natuurlijke aanleg is een ab solute vereiste en dat geldt voor zowel lichaamsbouw als muzikaal en ritmisch gevoel" Iedereen die dat wil kan vrijblijvend een kansje wa gen. Zelfs op het moment ac tief zijn in ballet is geen nood zaak. Een volgens Conservato rium-criteria 'goed lijf is dat wel. „Vandaag kijken we voornamelijk naar de li chaamsbouw van de kinderen. Hebben ze een lange nek, Jange benen en zijn de soepel van lijf en leden. Ook de ver houding bovenlijf-onderlijf wordt bekeken", legt de ex- danseres uit die de leiding van het gebeuren in handen heeft. De wrange vergelijking met het vak van keurmeester van jong vee doemt op als Tineke van Zuylen haar werk doet. Twee leerkrachten van het Conservatorium Wim Vree ken en Hannah Samson, zitten sceptisch achter een tafel. Voor hun een lijstje met na men en nummers van de 'op tredende' kinderen. Naar aan leiding wat Tineke de kinde ren laat doen, beoordelen zij de kwaliteiten van het kind wat betreft aanleg voor het dansersvak. Na wat losgehuppel bestaat de eerste oefening uit het zo recht mogelijk gaan staan MIDDELBURG - Zaterdag 22 november treedt in de Con cert- en Gehoorzaal The New Orleans Train Jazz Band op. Deze Vlaamse formatie werd in 1974 opgericht door de tegenwoordige leider en trom bonist Alajos van Peteghem. Men streefde naar een eigen sound en repertoire, waarbij men als basis koos voor de ele menten uit de Revival New Orleans Jazz, mede geïnspi reerd door persoonlijke ont moetingen van Alajos met Jazzgroten als George Lewis, Louis Nelson, Alton Purmell e.a. Het contact met de jazz van New York via Clyde Bernhardt stond garant voor inbreng van het belangrijke swingelementen. De gelukkige samenbreng van deze twee bronnen zorgen en voor afwis seling en voor prima te beluis teren muziek. „De Train" zoals het orkest kortweg wordt ge noemd in Vlaanderen is in middels opgetreden in alle be langrijke Jazzclubs en op de vele Jazzfestivals in België en Nederland. Het optreden begint om 21.00 uur en is een initiatief van Jasz, de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum in Middel burg presenteert op vrijdag 28 november om 16.00 uur het schilderij "Jacob hoedt de kudde van Laban", in 1642 ge schilderd door Francois Rijck hals. Dit schilderij is in studiede- ponering gegeven door de ge broeders Douwes Fine Art uit Amsterdam en zal in deze ex positie tot 3 januari 1987 te be zichtigen zijn. Tevens verschijnt er een vouwblad bij de expositie en is in deze voorzien van een edu catieve begeleiding. De expo sitie zal officieel worden ge opend door Mr. C.G.J. Rutten, burgemeester van Middel burg. voor de beide docenten. Schou ders recht, buik intrekken en benen bij elkaar. De lengte van de nek en de verhouding boven- onderlichaam wordt bekeken en niet alleen en-fa- ce. De kinderen, die in twee groepjes van zeven opdraven, moeten al hun kanten laten zien. Daarna komen zo goed als alle denkbare standen aan bod zoals op de rug met de benen wijd waarbij de coördinatrice probeert hoever de knieën tot de grond reiken. De holte van de rug dient op de vloer té blij ven. De kinderen verteren het vrij gemakkelijk. Af en toe wat gegiechel maar voorna melijk toch grote ogen en een stille gespannenheid ken merkt de sfeer onder de lotge noten. Naasr een test van het li chaam staat er nog meer op het programma die middag. Een vrije improvisatie om te kijken hoe het staat met het muziek- en ritmegevoel vormt het andere belangrijke deel van de auditie. Kunnen kiezen voor de bal letopleiding van het Haagse Conservatorium betekent voor de Zeeuwse kinderen veelal kiezen voor een totaal ander leven als het merendeel van de leeftijdsgenoten. Ballet vormt een fiks aandeel en is gekop peld aan de gebruikelijke laat ste basisschool-jaren en daarna een MAVO, HAVO of Atheneum-opleiding. Die pro fessionele integratie van een dansvakopleiding aan de alge meen voortgezetonderwijs- richtingen maakt zo goed als altijd de intrede in een pleeg gezin noodzakelijk dan wel wenselijk. Hoewel het gebeurt, raadt het KC heen en weer reizen af. Desiree van Drongelen uit Terneuzen die zaterdag een nog jonger famielid naar de auditie begeleidde, heeft al een goed jaar ervaring hoe het is op het Conservatorium. Ze is positief :„Op maandag als je na een weekend thuis weer terug moet, is het wel eens moeilijk om weer afscheid te nemen maar eenmaal in Den Haag bevalt het prima. Je bent een hele dag zo intensief bezig dat je daarna geen tijd meer hebt om aan huis te denken". De 12- jarige Terneuzense zegt nog geen spijt te hebben en droomt van een carrière als danseres. De eveneens twaalfjarige Souburgse Gabriele Puype vertelt hetzelfde verhaal. Geen spijt, een leuke opleiding en de enige wanklank die ze aanvoert is dat ze ontzettend zenuwachtig was tijdens de slotauditie in Den Haag. Ook Gabriele vergezelt een ander lid van de familie. Zusje Elea- nora moet deze zaterdagmid dag de krachtproef doorstaan. De ouders, enkel moeders, mogen de auditie niet bijwo nen. Enkelen maken een rond gang door de Zeeuwse hoofd stad, de rest blijft de vijf kwartier in de kille kleedka mer uitzitten. Hoewel de keuze voor het Conservatorium een ingrijpende is voor het hele gezin, leeft dat nog niet bij veel van de moeders. „Mijn dochter wilde het graag pro beren. Die kans mag ze van mij natuurlijk aangrijpen. Als er doorkomt vandaag bekijken we pas of ze het echt wil en dan bepraten we pas over wat die keuze nu eigenlijk in houdt", is de teneur van enke len. Die instelling neemt veel van de spanning weg wat be treft de uitslag van de auditie. In de Zeeuwse Muziekschool zijn ook ouders die een kind op het KC hebben. Ze hebben toe gegeven aan de uitdrukkelijke wens van hun kind en moesten slechts een enkele keer tijdens de opleiding echt stimulerend optreden. Drie van de dertien kinde ren die zaterdag aantraden mogen naar de slotauditie ko men. In totaal belanden van de ongeveer zeshonderd auditie- gangers dertig kinderen waar ze willen zijn. Tijdens de oplei ding valt nog eens twee-derde deel af. MIDDELBURG - De serie evenementen voor komende week, wat theaterprodukties betreft, biedt aanstaande vrij dag in de schouwburg in Mid delburg een bijzondere muzi kale theaterproduktie. 'Hoote nanny' wordt gebracht door en voor jongeren en het verant woordelijke gezelschap be staat uit veertien acteurs en GOES - Bijna was het afge lopen met Vrouwen bellen Vrouwen Zeeland, oftewel de Vrouwentelefoon. De ene ge meente na de andere liet we ten dat ze niet bereid waren subsidie te verstrekken, hoe wel de provinciale emancipa- tiepot al twee jaren geld had verstrekt voor de oprichting en de eerste aanzet ervan. Toen ook deze pot dicht ging, omdat daar beslist werd dat de Vrouwen telefoon gefinancierd zou moeten worden uit de ge meentelijke emanciaptiepot- ten, leek het er aanvankelijk uit te zien dat de Vrouwente lefoon geen verder leven be schoren waren. Maar gelukkig bleken er en kele gemeenten te zijn die de Vrouwentelefoon wel wilden subsidiëren, b.v. Veere, Mid delburg, Vlissingen, Goes en Westkapelle, waardoor het nu mogelijk wordt het komende jaar nog open te blijven, zij het in zeer verschraalde vorm. Immers, waar weinig geld is, zullen de aktiviteiten aange past moeten worden aan het budget. Maar helaas speelt een ander probleem nog parten: de Vrouwentelefoon lijdt aan een wat mager aantal vrijwillig sters. Nu ze wel in staat is fi nancieel in leven te blijven, zoekt ze nog een flink aantal vrouwen, dat bereid is hun vrije tijd te besteden aan een feministische telefonische vrouwenhulpverlening. Het doel van de Vrouwen telefoon is telefonisch een mogelijkheid te scheppen waarin vrouwen op anonieme wijze kontakt kunnen zoeken met andere vrouwen voor een goed - tele fonisch - gesprek over wat dan ook: problemen, adviezen, uit eenzaamheid etc. De bedoeling is ook om in de Zeeuwse vrou wenwereld knelpunten te sig naleren als deze er zijn en deze in de publiciteit te brengen. Aktieve en bewust levende vrouwen, die zich willen inzet ten voor hun medevrouwen kunnen zich aanmelden bij Vrouwen bellen Vrouwen Zee land telefoon 01100-32233, bij geen gehoor 01100-30557. actrices en een negen-man sterke band. In Vlissingen, in het Vest zaktheater, geven Maurice Heugen en Marianne Boer het beste van hun muzikale kun nen en vertolken werken van onder andere Chopin en Pou- lenc. Dat optreden is zondag om 16.00 uur. In het kader van de CJP- toemee 1986 reist de theater produktie 'Hootenanny!' vanaf begin oktober langs 29 schouwburgen in Nederland. Op vrijdag 21 november om 20.00 uur is 'Hootenanny!' te zien in de Middelburgse Schouwburg. 'Hootenanny!' is een uniek theaterproject voor en door jongeren. Door middel van pers, radio en televisie werd een tweetal jaren geleden een oproep gedaan aan jongeren die het theatervak in wilden, maar niet het diploma hadden om aan een toneelschool te kunnen beginnen. Duizenden reacties waren het gevolg. In september 1984 begonnen uit eindelijk 25 jongeren uit alle delen van het land aan 'Hoote nanny!'. Dagelijks ontvingen zij bij Theater Rozijn lessen in toneel, ballet, zang, mime en poëzie. Een bont gezelschap in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, uiteenlopend van punk tot 'netjes', uitersten in karakter en leefomstandigheden. 'Hootenanny!' is de neerslag van de achtergronden der spe lers; de 14 acteurs en actrices spelen allen min of meer hun eigen verhaal. In een tiental scènes komen allerlei zaken aan bod, waarmee jongeren tegenwoordig (vaak op een harde manier) kunnen worden geconfronteerd: scheiding, zelfmoord, heroïneverslaving, sexualiteit, incest en vriend schap. De gespeelde verhalen beogen zeker niet een oplos sing aan te dragen. Ze tonen slechts de kwetsbare mens die al of niet vechtend probeert zich staande te houden in deze samenleving. 'Hootenanny!' is geen musi cal en geen toneelstuk, veeleer een anti-revue, waarbij schrijnende verhalen, vitale dans, zang en swingende mu ziek van een 9-man sterke band elkaar afwisselen. Het Lelijke Jonge Eendje is een toneelbewerking van het gelijknamige sprookje van H.C. Andersen. Centraal in de voorstelling staat de proble matiek van het 'lelijk gevon den worden', het 'anders zijn dan anderen'. Hoewel het geen naturalistische voorstelling is geworden, komen zaken als eenzaamheid, jaloezie, buiten de groep worden gestoten en opkomen voor jezelf realis tisch en duidelijk aan de orde. Hierdoor leent het stuk zich uitstekend voor verdere ver werking van het thema in de klas. Voor dit doel is bij NJT een lesbrief bij de voorstelling verkrijgbaar. Het lelijke jonge eendje wordt door alle andere dieren gepest, omdat ze zo lelijk is, behalve door de wilde ganzen, maar die zijn zelf ook lelijk. Ze gaat op de vlucht voor haar eigen 'anders zijn' en beleeft zodoende bizarre avonturen. Na vier seizoenen ontdekt ze dat ze een zwaan geworden is (de mooiste van allemaal) en iedereen is aardig. Valt of staat vriendschap bij hoe je eruit ziet? Het aloude sprookje krijgt een onverwachte wen ding- Met Het Lelijke Jonge Eendje heeft NJT al veel suc ces geoogst. De kritieken wa ren unaniem positief en on langs werd de voorstelling uit gezonden door de NCRV-tele- visie. Het Lelijke Jonge Eendje is te zien op zaterdag 22 november, 15.00 uur in de Schouwburg Middelburg. Traditiegetrouw is in de muziekprogrammering van het Vestzak ook weer plaats ingeruimd voor jong Zeeuws talent. Maurice Heugen werd in 1969 te Vlissingen geboren en kreeg op 7-jarige leeftijd zijn eerste fluitlessen van Ferenc Hutyra. Sinds 1982 heeft hij les van Koos Verheul te Leiden en van mevrouw Gosselink-de Graauw te Vinkeveen. Maurice won de volgende prijzen: tweemaal het Natio naal Fluitconcours, de Buma- prijs, de publieksprijs bij het AVRO-concours en de eerste prijs van het Edith Steincon- cours. In maart j.l. was hij een van de drie kandidaten voor het Eurovisieconcours voor jonge musici. Marianne Boer werd even eens te Vlissingen geboren. Deze nu 18-jarige pianiste ge niet in Zeeland grote bekend heid, maar heeft zich door deelname aan diverse con coursen ook landelijk gemani festeerd. Zij volgde de voorop leiding aan het Sweelinck Conservatorium te Amster dam bij Hans Dercksen en Jan Wijn. MIDDELBURG Superbingo Wijkvereniging Dauwendaele houdt zaterdag 22 november de eerste superbingo van dit seizoen met een prijzengeld van tweedui zend gulden. Aanvang om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele. Noorwegen De vereniging Nederland-Noor- wegen gaat bij voldoende belang stelling ook in Zeeland starten met contactavonden en groepsactivitei ten. Deze vereniging heeft tot doel: het verbreiden van kennis over Noorwegen, het bevorderen van wederzijds begrip en het onder houden van vriendschappelijke be trekkingen tussen inwoners van beide landen. Voor meer informatie en inschrijfformulieren: Gerdien den Hollander, Westerscheldes- traat 15, Middelburg, telefoon 01180-34251. Verkoping De vrouwenvereniging Hadassa van de Gereformeerde Gemeente Middelburg-Zuid houdt op zater dag 22 november een verkoping van 10.00 tot 12.00 uur in de Zui- derkerk, Schoutstraat, Middelburg- Zuid. Er zijn allerlei artikelen te koop, van zelfgemaakte spullen tot bloemen, planten, boerenkaas en zovoorts. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van revalidatie- artikelen voor lichamelijk gehandi capten in Nigeria, Afrika. Eetclub Alleenstaande mannen of vrou wen, die het gezellig vinden om eens per week samen met andere mensen een maaltijd te genieten kunnen contact opnemen met me vrouw Cox van der Waals, Park de Griffioen 59, Middelburg, telefoon 01180-14457. Sinterklaas De Stichting Welzijn Ouderen houdt op maandag 1 december een gezellige Sinterklaasmiddag met bingo. Kaarten zijn verkrijg baar in het Ontmoetingscentrum van de Stichting aan de Molstraat 13, Middelburg. Orgelconcert Op vrijdag 28 november ver zorgt de bekende Nederlandse or ganist Jan van Weelden een con cert op het Compton Concertorgel in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg, aan vang 20.00 uur. Op het pro gramma staan populaire werken zoals operettemelodieën, musical, evergreens enzovoorts. De organi satie is in handen van de Zeeuwse Theater Orgel Stichting. Kijkmlddag fietsen De gemeentepolitie van Middel burg houdt op donderdag 20 no vember een kijkdag van gevonden fietsen. Tussen 16.00 en 17.00 uur kunnen mensen, die aangifte heb ben gedaan van het vermissen van hun fiets zonder postcode komen kijken op de binnenplaats van het politiebureau, Achter de Houttui nen 10. Dichtbundel Vrijdag 21 november wordt de nieuwe dichtbundel „Buiten bereik van lantarens" van de Zeeuwse dichteres Neeltje Zoetje Jobse ge presenteerd in de Zeeuwse biblio theek. Het is een uitgave van uitge verij Thomas Rap. Cultureel Café Op donderdag 20 november wordt het eerste „Cultureel Café" gehouden in de Schouwburg in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Voor publiek en de vele Zeeuwse amateurkunstenaars is dit een unieke kans om met elkaar kennis te maken. Op het programma staat onder meer poëzie, kabaret, gitaar muziek, ballads, percussie-perfor mance. De volgende Cultureel Ca fé-avonden zijn op de donderda gen 22 januari en 19 februari. So listen, duo's, trio's enzovoorts kun nen zich wenden tot Uit in Zeeland, postbus 124, Middelburg, telefoon 01180-15256. Bazar De afdeling Arbeidstherapie van de zwakzinnigeninrichting Vijver vreugd in Middelburg houdt op za terdag 22 november een bazaar voor bewoners en bezoekers, van 10.00 tot 15.00 uur in de conver satiezaal van het hoofdgebouw aan de Koudekerkseweg 145. Er worden produkten verkocht, die door de bewoners van Vijver vreugd zelf gemaakt zijn. Voor in formatie: Toos Priester, telefoon 01180-25751, toestel 223. Jazz op zondag Op zondag 23 november om 15.00 uur begeleidt het New Or leans Rythm Trio opnieuw de be faamde Belgische clarinettist Rudi Balliu en de jonge talentvolle ban- jonist Etienne Coulon, in café Co lours, Vlasmarkt, Middelburg. Stuif 's In De UW Middelburg en de Zon nebloem houden op woensdag 3 december een Sint Nicolaas Stuif 's In, in de ruimte van de UW, He rengracht 52, Middelburg, Om 10.30 uur. Op het programma staat gezamenlijk koffiedrinken, een warme maaltijd en spelletjes. Opgeven vóór 25 november op de telefoonnummers 01180-34304 en 25703 na 18.00 uur. VLISSINGEN Leger des Hells Op zondag 30 november is er een verenigde samenkomst van het Leger des Heils in de Legerzaal te Vlissingen, Dr. Stavermansstraat 39. Medewerking verlenen de zangbrigades en muziekkorpsen uit Middelburg en Vlissingen. CDA bijeenkomst Het CDA Vrouwenberaad Vlis singen houdt een gezamenlijke bij eenkomst met het CDA afdeling Vlissingen op donderdagavnd, 20 november om 20.00 uur in het jeugdgebouw van de Petruskerk, ingang Dr. Ottestraat De heer C.J. Slootmans, ambtenaar bij de Raad van Arbeid te Middelburg zal spre ken over „Gelijkstelling van man en vrouw in de sociale wetgeving". Belangstellende zijn ook welkom. Kerstverzilverlng De afdeling Vlissingen van de Bouw- en Houtbond FNV houdt op dinsdag 25 november de inwisse ling voor de kerst- en nieuwjaar speriode op haar kantoor aan de Eedestraat 2. De tijden zijn van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Het gaat om drie feestdagen en drie verplichte snip perdagen, baggeraars vier ver plichte snipperdagen. Voor meer snipperdagen het snipperbriefje volledig door uw werkgever in la ten vullen. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen werden in de periode van 5 tot 12 november de volgende voor werpen aangegeven: jerrycan, zwart herenhorloge, goudkleurige damesschakelarmband, 6 sleutels aan ring, 3 sleutels in etui, rood koffertje. Elke laatste vrijdag van de maand kijkavond aangetroffen (brom) fietsen. Alleenstaande ouders Fiom-Zeeland en de Belangen Organisatie Éénoudergezinnen houden op woensdag 109 novem ber een informatieavond voor al leenstaande ouders te Vlissingen met als onderwerp „Kwijtschelding van belastingen en de positie van alleenstaande ouders", ingediend door de heer P. Dieffenbach van het woonlastencomité Vlissingen. Aanvang om 20.00 uur in wijkge- bouw het Anker, Bonedijkstraat 163, Vlissingen. Binnenkort volgt nog een open avond in Middel burg. Voor informatie: Fiom-Zee land. telefoon 01180-27311 PCOB De Protestants Christelijke Ouderen Bond, afdeling Vlissingen houdt een ledenvergadering op dinsdag 25 november om 14.30 uur in het jeugdgebouw bij de Pe truskerk. De heer Brons uit Sou burg houdt een lezing over homeo pathie en accupunctuur. Niet-le- den zijn ook welkom. Rioolrecht Het Woonlastencomité Vlissin gen heeft in een brief aan de raad van de gemeente Vlissingen haar ongerustheid geuit over de invoe ring van een rioolrecht-heffing in 1987. Zij pleit voor grote terughou dendheid hierin een soepel onthef- fingsbeleid voor de laagste inko mens en staat op het standpunt dat een dergelijke heffing alleen voor het doel zelf, riolering mag worden aangewend. Klnderdansen Buurthuis de Paraplu houdt op de dinsdagmiddag van 15.45 tot 17.00 uur een kinderactiviteit, waarbij dansen uit Curacao wor den geleerd aan jongens en meis jes van negen tot twaalf jaar. Dla-serl edag Op zaterdag 22 november hou den de fotoclubs Valkenisse en de Flitsparaplu een dag voor alle foto clubs van de BNAFV in gemeen schapscentrum Open Hof in Vlis singen. Deze dag staat in het teken van de klank-dia-serie. Freddy van Vlaanderen vertoont zijn klankdia series en jureert de inzendingen van de deelnemers. Concert Op vrijdag 21 november treedt de bekende saxofonist Bertus Bor- gers, ex Sweet 'd Buster, op in ca fé „Hoppit" in Vlissingen om 17.00 uur. Hij zal worden begeleid door enkele bevriende Zeeuwse muzi kanten. Oecumenische kerkdienst Op zondag 23 nvoember wordt in de Kanaalstraatkerk in Oost- Souburg een oecumenische kerk dienst gehouden om 19.00 uur. Aan deze dienst werken mee ds. v. Houwelingen uit Grijpskerke en het koor „Een Geest en streven" uit Serooskerke onder leiding van me vrouw Balkenende. Het thema van de dienst is „Het geloof behou den". Beurs De buurtvereniging van Dyven- voorde houdt op dinsdag 25 no vember een sport-, spel- en hobby- beurs van 13.30 tot 15.00 uur. Spelletjes, puzzels, schaatsen, trai ningspakken, skikleding, hobby materialen, boeken en nog veel meer kunnen er worden ver- en gekocht. Inbrengen van spullen op 25 november tussen 9.00 en 10.30 uur, afhalen niet verkochte spullen tussen 16.00 en 16.30 uur. Verko pers bepalen de prijs zelf, tachtig procent daarvan is voor hen zelf, twintig procent is voor de buurtver eniging. Bazar Op zaterdag 22 november houdt het Jeugdbestuur van de voetbal vereniging „De Noormannen" een bazar onder het motto Voor ieder een wat wils, van 15.00 tot 20.00 uur in zaal „Westkapelle herrijst" op de Markt 75. Er is een Rad van avontuur, een grabbelton, een draaibord met pijl, de Spiraal, een schiettent, bussengooien en pijltjes werpen en iedere vijftigste bezoe ker ontvangt twee bonnen. Cursus vergaderen In samenwerking met het Van Eeghenhuis te Aardenburg organi seert de Zeeuwse Vrouwenraad een cursus vergader- en discussie techniek, toegankelijk voor iedere vrouw, die goed wil leren vergade ren. De cursus wordt gehouden op 28 en 29 november, van vrijdag 10.00 tot zaterdag 14.00 uur in het Van Eeghenhuis. Reiskosten wor den vergoed. Voor inlichtingen: Zeeuwse Vrouwenraad, telefoon 01180-34733. Concert Op vrijdag 21 november treden in het kader van „400 Jaar Refor matie in Meliskerke" in de Gerefor meerde Kerk te Meliskerke het jon genskoor van de Zeeuwse Koor school en het r.-k. Mannenkoor uit Goes onder leiding van Evert Hey- blok op. Het concert begint om 20.00 uur. Dia-middag De Nederlandse Reisvereniging afdeling Zeeland komt op 22 no vember in hotel Walcheren te Kou- dekerke met een dia-voorstelling over Rome en Noorwegen ver zorgd door de heer Ooievaar uit Koudekerke. Na afloop is er voor de leden een jaarvergadering. Aanvang voorstelling om 14.00 uur. Bijeenkomst MS-Stlchintg Op dinsdag 25 november houdt de Multiple Sclerose Stichting, af deling Walcheren, haar maande lijkse bijeenkomst in zaal „Het Koetshuijs" bij verpleeghuis Der Boede in Koudekerke, aanvang 10.30 uur. Persoonlijk contact staat centraal. Voor eventueel ver voer kan men terecht bij mevrouw C. Borstelaar, telefoon 01180- 28908. Curus video Bij voldoende inschrijving orga niseert de NOVA, Nederlandse or ganisatie van Audiovisuele ama teurs, binnenkort een basiscursus videofilmen in Zeeland, op de dins dagen 2. 9 en 16 deember om 20.00 uur in motel Biezelinge te Kapelle. Inlichtingen en aanmeldin gen zo spoedig mogelijk bij André Swinnen, Heerlerweg 2, Hoens- broek, telefoon 045-217392.

Scheldebode | 1986 | | pagina 13