4^ i- Jarige Zeeuwse Komedie brengt Inpikken en Wegwezen Recordafstand van Piet van der Meer Gulle Sint REC Walcheren is verhuisd Regionale balletauditie HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Activiteit Zonnebloem knuijt Trip naar Londen Zonne bloem viert Sint met MIRO Toerfietser van Middelkamp: 23.200 kilometer Slotmanifestatie Nepal-actie Eerste kinderzegels Ramp in Vlissingen M V 'S-HEERENHOEK - Toen Piet van der Meer aan het eind van het vorige toerfiets-seizoen was gekomen en op een kilometer stand van niet minder dan 16000 kon bogen, sprak de Middelkam per uit Vlissingen de woorden „dat nooit meer" en „meer kan ik er onmogelijk bij elkaar fietsen". Nu twaalf maanden later blijkt weer dat de ware fietsgekken het toch maar niet kunnen laten. De toerfietser van de toerclub van Theo Middelkamp heeft het seizoen '86 nu definitief afgesloten en de kilometerteller van dit jfiar laten stilstaan op maar liefst 23.200. Vorige week werd de Vlissingse kilometervreter op de jaarlijkse contactavond van de toerafdeling van de club in de bloemen gezet en hij ontving in De Geveltjes te 's-Heerenhoek de bij zijn prestatie behorende Super cup uit de handen van voorzitter Jan van Osta. Het ongelooflijke aantal kilometers waaraan de gemiddelde automobilist nog niet eens kan ruiken op jaarbasis, staat nu officieus te boek als Zeeuws re cord en dat heeft nog meer waarde als in aanmerking wordt genomen dat Van der Meer nog gewoon een dagtaak voor het dagelijkse brood op de plank heeft te vervullen. Zijn onregelmatige werktijden bieden hem wel eens de mogelijk heid de dag met fietsen door te brengen en overwerk dat in de vorm van extra vrije uren werd uitgekeerd, bood ook nog al eens de mogelijkheid om heel wat kilometers onder de dunne bandjes te laten wegglijden. MANNENMODE Let op Presentatie DIE BIJ DE PINKEN WILLEN WINKELEN GAAN EVEN ZITTEN VOOR Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 33e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.685 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.034 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. DE SCHFLDEBODE Kantoor: Torenstr. 5, Vlissingen. Tel. 01184-19910. Openingstij den: 08.30-12.30,13.30-17.00 u. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-13284. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN 301 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 KANTOOR: TORENSTRAAT NGE' TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN VLISSINGEN - De Zeeuwse Komedie viert haar 15-jarig bestaan met het uitbrengen van de eigentijdse komedie „Inpikken en wegwezen" (Birds on the wing) van Peter Yeldham. Vanaf zaterdag is dit stuk in het Vlissingse Vest zaktheater te zien. In de afgelopen 15 jaar van haar bestaan is deze Vlis singse groep uitgegroeid tot een Nederlands amateurgezel schap met een eigen gezicht en een eigen professioneel geou tilleerd theater. De Zeeuwse Komedie bracht een lange ge varieerde reeks produkties - van literaire tragedies tot mu sicals - voor het voetlicht. En kele daarvan zijn: „De Spaanse Hoer" van Hugo Claus. „Op weg naar Tar" van Arrabal. „Fietsen in het don ker" van Kees Holierhoek. „Line" van Israel Horovitz. „Rare jongens, die Romeinen" van Stephen Sondheim. „Stuur me geen bloemen" van Carol Moore en Norman Ba- rasch. „2, 4, 6, 8.... wie wordt hier om zeep gebracht" van Jules Feiffer. „Woyzeck" van Georg Büchner. „De Zwe vende Gloeilamp" van Woody Allen. „De Mooiste Dag", een eigen produktie. De huisregiseurs van de Zeeuwse Komedie waren on der andere: Cor Verdonschot, Willem Huybreghs en Edo Douma. De laatste tekent ook voor de nieuwste produktie „Inpikken en wegwezen". De première vindt plaats op zaterdag 8 november en de verdere speeldata zijn 14, 22 en 29 november, 13 en 20 decem ber, 3,17 en 31 januari en 13 fe bruari. De aanvang van de voorstellingen is altijd 20.30 uur. In het genoemde pikante blijspel draait het allemaal om een charmant oplichterstrio, dat met leugens en listen we reldwijd op geraffineerde wijze rijke minnaars in no time weet uit te kleden. Enkele van de leden van de Zeeuwse Komedie in actie tijdens een stuk. - foto: ruben oreel MIDDELBURG - De actie „Zeeland helpt Nepal" houdt op vrijdag 7 november om 20.00 uur een slotmanifestatie in de Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13 in Middelburg, waar iedereen het afsluiten van deze zinvolle actie kan ko men meemaken. Mevrouw Marie Cecile Moerdijk en de heer Lex Maes presenteren het programma, waaraan alle optredende groepen belangeloos meewer ken. Naast een loterij en het aanbieden van bijdragen door het bedrijfsleven en organisa ties, treden onder meer op: een goochelaar, een Indiase Sitar- groep, de Zeeuwse Koorschool en leden van het Zeeuws Or kest en Jeugdorkest. Om 22.30 uur wordt de eindstand van de actie bekendgemaakt, waarna vanaf 23.00 uur tot 0.30 uur de Slat Lake Jazz Band optreedt met dixielandmuziek en Zilte Swing met ritmische moderne muziek. De streekschool „Zeeland" verzorgt en serveert deze avond de hapjes en drankjes. De ingrediënten hiervoor zijn gratis geleverd door het Zeeuws bedrijfsleven. VLISSINGEN - De echtge note van de burgemeester van Vlissingen, mevrouw E.M.W. van der Doef-Heystek, koopt woensdagochtend 12 novem ber om 8.30 uur de eerste kin derpostzegels. Dit gebeurt bij een stand in het postkantoor aan het Stadhuisplein. iUHiHinmiiimiiiüiiiiiiiiuiiimiiiii lllllllllllllllllllllllliilili „Het kan bijna niet anders of het moet volgend jaar min der worden", zegt de record houder. „Er zullen minder vrije uren vrijkomen en dat zou het daggemiddelde nog meer omhoog moeten schroe- ven.Dat lijkt me niet haal baar", aldus de toerfietser. Dit geluid is vaker gehoord uit de mond van de Vlissinger maar al leek een afstand van 16000 kilometer al onovertrefbaar, 23.200 is ineens wel een forse stap omhoog. Als Van der Meer dat niet verbetert, zal niemand hem een verwijt kunnen maken. „Ineens meer dan zesdui zend kilometer meer fietsen lijkt een fikse stijging maar zo heb ik dat niet ervaren. Vanaf het begin van het seizoen heb ik me vastgebeten aan het schema van die 16000 kilome ter en van daaruit ben ik ver der gaan bouwen. De voor sprong kwam toen vanzelf", aldus de lange afstand-rijder. MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van De Zon nebloem houdt een ontspan ningsmiddag op zaterdag 8 no vember in de aula van de Kla ren beek LTS, Gen. Eisenho- werlaan 25 te Middelburg. Aan het programma werken mee: René van het Zelfde, hammond-organist, Magie Kemeling goochel-show en ta- ble-magic, alsmede de actrice Alexandra. Ook treedt een jeugdballet op. De Klarenbeek LTS is bereikbaar met buslijn 56. Telefonische opgave bij: mevr. A. Rienstra, tel. 29718, mevr. M. Meulblok, tel. 36087, mevr. D. Kors, tel. 25634. VLISSINGEN - De Vereni ging Winkelcentrum Vlissin gen en de Scheldestraat-Win keliersvereniging houden dit jaar weer gezamenlijk de Sint Nicolaas-actie. Deze loopt van dinsdag 18 november tot en met vrijdag 5 december. Deel nemende winkeliers zijn te herkennen door een raamaffi che. De consument krijgt in deze zaken bij aankoop van elke 10.- een bon verstrekt die „of een niet lot" of „een lot" of „een geldprijs van 10.-" aan geeft. Dit bedrag wordt gelijk uitbetaald. Drieentwintigduizend kilo meter fietsen doe je, ondanks het individuele van de wiel rennerij, niet alleen. In zijn dankwoord na de prijsuitrei king bedankte Piet enkele 'handlangers' die zo vriende lijk waren geweest („gek" noemde de kilometerverslin- der het voor de grap tijdens de avond) hem te vergezellen op zijn toertocht Middelburg- Amsterdam vice versa. Na die monsterprestatie kon Van der Meer weer wat een slordige vierhonder kilometer toevoe gen aan zijn to taalEn dat al lemaal op een dag. Elke sportman of -vrouw heeft te maken met mindere dagen maar ook met baalda- gen. Je ophangen aan een loodzwaar schema biedt ech ter geen ruimte voor een dagje 'geen zin'. „Elke dag die je ver zuimt moet je toch weer inha len en het gemiddelde wordt alleen maar omhoog ge schroefd. Met die gedachte be sluit je toch maar weer de fiets te pakken, ook al heb je een dag geen zin". Wanneer hij eenmaal op de fiets zat en on- VLISSINGEN - Komende woensdag vindt in het gebied tussen het Kanaal door Wal cheren en het Vlissingse NS-«tation een omvangrijke ramp plaats waarbij tegen de achthonderd mensen bij be trokken zullen zijn. Voordat iemand zich zorgen hoeft te maken het gaat hier om een grootscheepse oefening van het Korps Mobiele Colonne die Vlissingen hebben uitgekozen als terrein voor een omvang rijke reddingsoefening. Vanaf het middaguur tot te gen vijven heeft het Korps de tijd om ruim vierhonderd ge wonden te redden De Vlis singse brandweer heeft het al lemaal bedacht en het Korps weet uiteraard nog niet pre cies wat er moet gaan gebeu ren. Bij een echte ramp komt het immers ook aan op snel en efficient handelen. derweg was, zo vertelt de sportman, was er toch een ge voel van „blij dat ik in het za del ben gekropen". „Je kunt je afvragen wan neer je moet gaan fietsen in hoeverre er dan nog sprake is van echt plezier, maar wan neer je eenmaal je zelf een doel gesteld hebt, komt de echte sportman toch boven drijven. Nu zul je het halen ook En dat is gelukt. Jezelf een verplichting, een streven opleggen, hoort toch bij de sport", aldus de 44-jarige Vlis singer. Piet van der Meer (links) neemt de felicitaties en de Supercup in ontvangst van Theo Middel- kamp-ixxyrzitter J. van Osta. - foto tannie de jonge (ADVERTENTIE) VOOR DE BETERE HOEDEN EN PETTEN Nu ook een ruime sortering in de grotere matenkleding St. Jacobsstraat 10 VUSSINGEN MIDDELBURG - Het Re gionaal Educatief Centrum (REC) Walcheren heeft een nieuw onderkomen gekregen: Damplein 19 in Middelburg. „Bij de keuze van dit pand speelde de ligging in het cen trum een belangrijke rol", vertellen Mieke Tempelaars, dagelij ks-bestuurslid/pen- ningmeester en Peter Steutel, staffunktionaris. „De mensen moeten hier gemakkelijk bin nen kunnen stappen, om in formatie te vragen". Het gaat hier om informatie over opleidingen voor volwas senen. Werklozen die omge schoold willen worden, vrou wen van wie de kinderen gro ter worden en die zich verder willen ontplooien, mensen, die voor hun ontspanning met een kursus bezig willen zijn: zij kunnen allemaal terecht bij het REC, dat hen helpt kiezen en doorverwijst Dit is soms hard nodig, want het oplei dingsaanbod voor volwasse nen is zo langzamerhand een doolhof aan het worden. Op Walcheren, het „werk gebied" van het REC, zijn er meer dan zestig opleidingen! „Via de Tweede-Kans-krant en -markt presenteren wij dit aanbod jaarlijks aan de men sen", zegt Peter Steutel. „We zijn bezig met het ontwikkelen van een nog overzichtelijkere, permanente presentatie". Enig overzicht ontstaan, als alle aangeboden opleidingen in vier groepen worden onder verdeeld. Er is de „basiseduca tie", voor het ontwikkelen van die vaardigheden, die in het dagelijks bestaan nodig zijn, zoals schrijven en rekenen. Hieronder vallen bijvoorbeeld het alfabetiseringswerk, kur- sussen voor culturele minder heden en het open school-pro- jekt. Dan is er het „vormings- en ontwikkelingswerk", zoals club- en buurthuizen en het vormingswerk jonge volwas senen (VJV). De derde groep is het „dag- en avondonderwijs" en tenslotte zijn er nog de „be roepsopleidingen", die de kur- sisten gpht voor een beroep op leiden, zoals de streekschool. „De vraag naar opleidingen voor volwassenen is de laatste jaren toegenomen", vertellen Peter Steutel en Mieke Tem pelaars. „Daar hebben allerlei faktoren mee te maken, zoals meer vrije tijd, werkeloosheid, de ontwikkeling van vrouwen, maar ook de hogere eisen, die de huidige maatschappij stelt Dat de groeiende behoefte aan opleidingen ook door de over heid wordt erkend, blijkt uit de toename van de gemeente lijke subsidies". Behalve door een groot deel van de Walcherse gemeenten wordt het REC ook door de provincie gesubsidieerd. Na een opbouwfase van zo'n twee jaar is het REC nu in een meer stabiele periode aangeland, mede dankzij de inzet van een aktief dagelijks bestuur en twee staffunktionarissen, die voor 12 en 14 uur per week worden „geleend" van het Zeeuws Steunpunt en „Het Zilveren Schor". Voor de defi nitieve bezetting moet ge wacht worden op de Rijksre geling Basiseducatie. Een bezetting van in totaal 26 uur per week is erg weinig, gezien het aantal taken vSn het REC. Naast de begeleiding van individuele personen houdt het REC zich namelijk intensief bezig met de onder steuning van de Walcherse in stellingen, die opleidingen voor volwassenen verzorgen. Dit houdt in: het begeleiden van de „werkers", meedenken in de besturen over het beleid en het met elkaar in kontakt brengen van de instellingen. Ook kan het REC deskundig heidsbevordering organiseren, nu er aan de kursusleiders steeds hogere eisen worden gesteld. Over de toenemende bezui nigingen zeggen beide REC- vertegenwoordigers: „De ge volgen daarvan zijn nog niet duidelijk. Voor ons staat voor op, dat de opleidingen moeten blijven bestaan dicht bij de mensen. Als je de toenemende behoefte aan onderwijs ziet en het grote aantal vrijwilligers, dat hierin hun vrije tijd stopt, dan geeft dat aan, dat er een soort „gat in de markt" be staat. Het zou dan logischer zijn, als er meer betaalde krachten zouden komen". „Het is boeiend werk", vindt Peter Steutel, „je hebt met zo veel verschillende situaties en mensen te maken en het is ook zinvol werk". Wie belangstel ling heeft voor een kursus, kan langskomen bij het REC, Damplein 19, 's ochtends tus sen 9.00 en 12.00 uur en in prin cipe ook 's middags tussen 13.00 en 17.00 uur. Bellen kan ook: telefoon 01180-34200. Veel kursussen starten namelijk opnieuw in januari, of ze heb ben een mogelijkheid om tus sentijds „in te springen". MIDDELBURG - Zaterdag 15 november 1986 wordt er een balletauditie gehouden wor den in het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming aan de Kuiperspoort 21 in Middelburg voor de dansvak opleiding van het Koninklijke Conservatorium te Den Haag. Het Koninklijk Conservato rium biedt jongens en meisjes een volledige beroepsopleiding tot toneeldanser of -danseres. Deze vakopleiding is gecombi neerd met het basisonderwijs (7de en 8ste leerjaar - 5de en 6de klas) en het algemeen voortgezet onderwijs (MA VO/HAVO/ATHENEUM). De school- en dansopleiding zijn op basis van volledig dagon derwijs geïntegreerd in één instituut Het Koninklijk Conservato rium ligt slechts op een paar honderd meter afstand van het Centraal Station in Den Haag. Voor leerlingen van ver buiten De Haag kan voor ver antwoorde huisvesting bij particuliere gezinnen worden bemiddeld. De audities staan open voor leerlingen, die vol gend jaar naar het 7de of 8ste leerjaar (5de of 6de klas) van de basisschool gaan, danwel naar de Iste of Ilde klas van de AVO gaan. Het is niet noodza kelijk dat kinderen eerder balletlessen hebben gevolgd. Buiten danskleding en boeken zijn aan deze opleiding geen buitengewone onkosten ver bonden. Voor informatie of aanmel ding kunt u zich in verbinding stellen met Tineke van Zuylen van het Koninklijk Conserva torium te Den Haag, teL 070- 814251. toestel 119. De lezers van deze krant worden In de gelegenheid gesteld om een leuke trip naar Londen te maken op 18 of 25 novem ber a.s. Dat gebeurt In samenwerking met de ANVR-reisbu- ro's In Zeeland en Sommelsdijk. Bij de onderstaande reisburo's kunt u boeken en alle informatie inwinnen over vertrektijden en opstapplaatsen. De reisprijs be draagt 111per persoon en dit bedrag is gebaseerd op gebruik van een 4-persoonshut op heen- en terugreis. Voor een tweeper soons binnenhut 12,50 extra) en voor de tweepersoons buiten hut 21,50 extra) dient een toeslag betaald te worden. Het aanbod geldt zo lang de voorraad - beschikbare plaatsen - strekt. Op 18 en 25 november a.s. vertrekken touringcars vanaf di verse opstapplaatsen in Zeeland naar Vlissingen om in te sche pen aan boord van de Olau Hollandia. Deze zeer luxe Ferry naar Sheernes vertrekt om 22.30 uur. Aan boord overnacht u in hutten met douche en toilet, welke bij de prijs zijn inbegrepen. U kunt genieten van de heerlijke maaltijden in het la carte restaurant of in het cafetaria, een laatste afzakkertje halen aan de welvoorziene en gezellige bar, lekker ontspannen in de sauna of zwembad of desgewenst een gokje wagen in het casino. 's Morgens na de ontscheping wordt koers gezet naar Enge- lands magische hoofdstad. Hier arriveren we rond halftien. Lon den is in deze tijd van het jaar al volop in feestelijke kerststem ming. Vooral Centraal Londen is prachtig versierd en duizenden lichtjes geven de stad een sprookjesachtig aanzien. Direkt na aankomst maken we een stadsrondrit langs de be langrijkste bezienswaardigheden. U maakt kennis met beroemde trekpleisters als Big Ben en de House of Parlament, Buckingham Palace, Marble Arch, de Tower Bridge, het standbeeld van Nel son. enz. De rest van de dag is volledig te besteden naar eigen goeddun ken. Juist in deze tijd van het jaar is Londen een echt paradijs voor het doen van inkopen. Londen is een stad voor jong en oud; een stad waar nog nooit iemand zich heeft verveeld. Omstreeks 18.00 uur wordt u door een luxe touringcar weer opgehaald op een centraal punt in Lon den. We schepen weer in, ditmaal aan boord van de Olau Brittan- nia. Uw hut staat weer tot uw beschikking en misschien koopt u voor de thuisblijvers nog iets in de tax-free shop aan boord. Om 0.700 uur 's morgens arriveert u in Vlissingen en wordt de thuis reis aanvaard. De boekingskantoren zijn: AMZ-reizen, Walstraat 32, Vlissingen 01184-19710; AMZ-rei- zen, Damplein, Middelburg 01180-16755; AMZ-reizen, Westwal 13, Goes 01100-27600; ANWB, Lange Geere 26, Middelburg, 01180-15155; ANWB, Markt 11, Terneuzen 01150-17960; Reis bureau Brugge, Spuiplein 35, Breskens 01172-1593; Holland In ternational, Langeviele 7, Middelburg 01180-27855; Holland In ternational, Kreukelmarkt 4, Goes 01100-27427; Hol.. Int. van Fraassen, Paul Krugerstraat 21, Vlissingen 01184-17710; Holl. 'Jnt. van Fraassen, Voorstad 18, Goes 01100-20220; Holl. Int. van Fraassen, Londensekaai 19, Middelburg 01180-27758; Holl. Int. van Fraassen, Westkolkstraat 36, Terneuzen 01150-12251Inter- ver Reizen, Axelsestraat 15, Terneuzen 01150-30251; Reisburo Müller, Boul. De Ruyter 16, Vlissingen 01184-12322; Reisburo van Oeveren, Appelmarkt 21, Zierikzee 01110-5036; Carlier Tours, Opril Grote Markt 2, Goes 01100-20280 en Reisbureau Buysse, Zandpad 54, Sommelsdijk/Middelharnis 01870-2853. VLISSINGEN - De Zonne bloem, katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, houdt in sa menwerking met het MIRO warenhuis te Vlissingen op dinsdag 18 november een St. Nicolaas koopavond. Zieken, gehandicapten, aan huis gebondenen en ouderen krijgen van 18.30 tot 21.00 uur de gelegenheid om in alle rust te winkelen. Hulp wordt ver leend door de aanwezige hel pers en helpsters. Daarnaast richt de directie van het MIRO warenhuis in de winkels di verse rustplaatsen in waar de mogelijkheid bestaat koffie en dergelijke te nuttigen. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij mevrouw A. Rien stra, Langevielesingel 18a te Middelburg, telefoon 01180- 29718 en bij mevrouw A.v.d. Berg-Buenk, Gravenstraat 50 te Vlissingen, telefoon 01184- 14177. (ADVERTENTIE) LEKKER VOOR GAAT ZITTEN

Scheldebode | 1986 | | pagina 1