Themavoorstelling binnen kinderprogramma Meccano Poolse jazz in café Colours Drama, kolder show en muziek Carbazol, Bobo's en Zilte Swing op voorronde Grote Prijs Nederland uitvoering Accordeola Tapijtknopen in Demerary SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 313 Thema Geschminkt Vrijwillig Een Poppenhuis VLISSINGEN - In tegenstelling tot eer dere berichten vindt op zaterdag 8 novem ber de veertiende voorronde van de Grote Prijs van Nederland, het nationaal mu ziekconcours, niet in de MTS maar in Ho tel Britannia te Vlissingen plaats. In Hotel Britannia komen uit Zeeland de groepen Carbazol (Goes, The Bobo's (Vlissingen) en Zilte Swing (Vrouwenpolder) aan bod. Het gebeuren be gint om 21.30 uur en toegang kost 5.-. Journalisten Glas Berg-Berg Maclean De clowns Harry Heijblok en Noël Casteleyn uit Goes, inmid dels al aardig bekend in de provincie, treden ook in Middelburg op. MIDDELBURG - Veel mensen denken met weemoed terug aan de tijd die zij als kind in de bioscoop door brachten. In Middelburg was het City-theater de plaats waar de plaatselijke jeugd elke woensdag en zondagmid dag samen kwam om geza menlijk te genieten van de verrichtingen van helden als Tarzan, Winnetou en Old Shatterhand, Zorro en Laurel en Hardy. Met het verdwijnen van de bioschoop uit de Zeeuwse hoofdstad leken de kinderma tinees ook voorgoed verleden tijd te zijn. De sfeer van een volle zaal, een gigantisch film doek, knisterende chipszakjes en opgewonden kreten bij kri tieke momenten in de film zou voor de Middelburgse jonge ren nooit meer te proeven zijn. MIDDELBURG - Het Poolse kwintet Prowizorka treedt zondag 9 november op in café Colours, Vlasmarkt 39 in Middelburg. Zij brengt oude jazz in de traditie van de dertiger jaren met een verbluffende frisheid en originaliteit. Dat is voorna melijk te danken aan zanger en gobophonspeler Thomasz Sacha. De bezetting bestaat verder uit Ryszard Kwasniewski op klarinet en sopraan sax, Sta- nislaw Piotrowski op contra bas, Jan Kalinowski op gitaar en Henryk Stefanski op banjo. Het geheel vangt aan om 15.00 uur en is gratis toeganke lijk. Filmtheater Meccano blies de oude gewoonte echter nieuw leven in door drie keer per week een speciale kinder voorstelling in te lassen. Dit initiatief slaat goed aan en er is zelfs gelegenheid voor, het organiseren van programma's rond een thema. Zaterdag 8 november staat er zo'n pro gramma op stapel. Onder de noemer „Dikke en Dunne middag" lijkt het geheel vooral in het teken van de hu mor te staan. Om twee uur worden de kinderen geschminkt door Marten Muller, die al ver scheidene malen eerder met dit bijltje gehakt heeft. Om drie uur gaat het eigenlijke programma van start met een optreden van de clowns Harry Heijblok en Noël Casteleyn. Dit Goese tweetal heeft zo langzamerhand een grote re putatie opgebouwd met suc cesvolle optredens in de hele provincie. Zij gaan door tot een uur of vier waarna het pu bliek een aantal films van Laurel en Hardy voorgescho teld krijgt. Rond half zes loopt het programma ten einde. Maria Wisse die met colle ga's Roland Melis, Pam Czech en Marine van der Waals een kindertheater verzorgt, ziet het qua bezoekersaantallen helemaal zitten. „We ver wachten dat alle 110 plaatsen van Meccano bezet raken. Het is een aantrekkelijk pro gramma en er is veel promotie gemaakt. We hebben een soort strooifolders gemaakt die door de kinderen die bij Meccano werken, verspreid worden." Deze jeugdige medewerkers van het theater nemen een be langrijke plaats bij de voor- Laurel en Hardy sieren op het witte doek de kindermiddag in Meccano zaterdag op. stellingen in. Achttien kinde ren werken via een roulatie systeem als portier, barman en kaartjesverkoper. Daarnaast hebben zij bij de keuze van de films ook flink wat in de melk te brokken; één keer in de maand komen alle medewer kers namelijk bij elkaar om vertoonde films na te bespre ken en nieuwe ideeën aan te dragen. Maria Wisse: „We proberen bij de keuze van films zoveel mogelijk van de kinderen uit te gaan. Toch willen we ook de betere kinderfilm draaiend Om daar een beetje zicht op te hebben, gaan we geregeld naar speciale viewings in Utrecht. Films uit de avond voorstelling als bijvoorbeeld Back tot the Future halen we ook wel eens binnen." Dat men bij het selecteren wel eens de mist in gaat, blijkt wel uit het floppen van Lucas. De Middelburgse jeugd bleek niet geïnteresseerd in een film die zij niet kenden. E.T., The Great Dictator, Ghostbusters en een tekenfilmfestival wa ren echter zeer succesvol. Van Peter Pan van Walt Disney die zes dagen in november ver toond zal worden, wordt even eens veel verwacht. De medewerkers van de kinderbioscoop werken alle maal op vrijwillige basis voor het theater. Dat zij dit vooral doen om weer jeugdige film liefhebbers te kweken, blijkt wel uit de woorden van Ro land Melis, de wandelende fil mencyclopedie. Als ex-deelne- mers aan „Briefkaart op de eerste rang" is hij een filmfan bij uitstek. „De prijzen van onze voor stellingen zijn erg laag. Het festijn op 8 november kost bij voorbeeld maar ƒ4.- entree. Het is bekend dat films op het witte doek beter tot hun recht komen dan op de TV. Mis schien leren de kinderen nu wel weer de romantiek van de bioscoop kennen." MIDDELBURG/VLISSIN - GEN - De culturele evene menten van Uit in Zeeland herbergen voor komende week voldoende variatie. In Middel burg is „Glas" te zien van Stu dio Hinderik. Die voorstelling vindt vanavond in De Schouwburg plaats. Morgen, eveneens in Middelburg, treedt Hans Liberg op met zijn koldershow „Berg-Berg". Aanstaande zaterdag is het beroemde drama „Een Pop penhuis" van Hendrik Ibsen te zien, uitgevoerd door toneel groep Globe. Het Vestzakthea ter in Vlissingen biedt aan staande zondag plaats aan Dougie Maclean, een Schotse folkzanger. Nora, echtgenote van Hel- mer, leeft zeer beschermd on der de vleugels van haar man. Helmer speelt verliefd met zijn „eekhoorntje". Nora heeft nooit een zelfstandig leven ge leid. Door valsheid in ge schrifte te plegen, leent zij geld van Krogstad als haar man ziek en overwerkt is, om met hem een jaar naar het zonnige Italië te gaan. Krog stad chanteert Nora, wanneer hij door toedoen van Helmer ontslagen dreigt te worden. Als dit niets uithaalt, schrijft hij Helmer een brief. Helmer ontdekt Nora's geheim en be- Het nieuws in de filmpro grammering voor komende week is schaars op Walcheren. In Vlissingen is alles bij het oude gebleven met Top Gun en Karate Kid 2 als hoofdattrac ties en in Meccano/Electro is de Franse film Drie Mannen en een Wieg samen met de in Middelburg gearriveerde Co- lor Purple de taak toebedeelt volle zalen te trekken. Het Franse produkt Drie mannen en een Wieg (Trois Hommes et un Couffin) heeft inmiddels drie Cesars te pak ken (Franse Oscars). Het pro dukt van Coline Serreau gaat in de eerste plaats over rela ties maar draait uit op een on vervalste echt Franse, kome die. De jongste klapper van Ste ven Spielberg The Color Pur ple is nu ook in Meccano te zien. Zaterdag aanstaande is er een Laurel en Hardy middag en zondag 9 en woensdag 12 november vanaf 15 uur zijn er in Meccano films van de Dikke en de Dunne te zien. Aanstaande maandag vindt in Electro vanaf 19 uur het laatste filmcollege van het sei zoen plaats met de klassieker Casablanca in de hoofdrol. Om 19 uur start het college, om 20.30 uur is Casablanca te zien. In de ZVU-programmering is woensdag 12 november de film Stevie te zien. In Electro begint Stevie om 20.30 uur. Vlissingen houdt zo goed als de zelfde programmering aan als vorige week. In Alhambra gaat Top Gun een nieuwe week in. Karate Kid 2 vult alle voor stellingen in Alhambra 2.jtiff competition (vrijdag 23.30 uur) en E.T. (zondag 14 uur) zijn eveneens te zien in het Vlis- singse Alhambra. Elk weekend en verspreid over het hele land zijn er zestien voorrondes, waaraan 128 popgroepen deelnemen. Ten overstaan van publiek en deskundige jury wordt uitgemaakt, welke zes tien bands kunnen verschijnen in de twee halve finales. Zes fi nalisten mogen op zaterdag 13 december uitmaken wie de Grote Prij strofee plus een envelop met inhoud naar huis mag meene men. Doel van de Grote Prijs is om onbekende, maar kwalita tief interessante popgroepen te presenteren voor een groot publiek en professioneel geïn teresseerden. Om te kunnen deelnemen aan de Grote Prijs moet elke popgroep een demo-cassette en schriftelijke informatie toezenden. Bijna zeshonderd groepen schreven zich dit jaar De Vlissingse Bobo's nemen zaterdag in Hotel Britannia deel aan de Grote Prijs van Nederland. in. Een deskundige selectie commissie, bestaande uit OOR- en Vara redactiemede werkers, beluisterde nauwge zet het ingezonden geluidsma teriaal. Honderdachtentwintig groepen zijn op aanwijzingen van dit luisterteam door de or ganisatie van de Grote Prijs gevraagd om deel te nemen aan één van de zestien voor rondes. Per voorronde treden acht acts op. De regionale pre sentaties vinden verspreid over het hele land plaats in concertzalen, discotheken en de grote jongerencentra. In de voorronde speelt iedere groep vijftien minuten. Het uit te voeren repertoire dient te bestaan uit minimaal drie composities en mag hoog- sten één bestaand nummer (cover) bevatten. In de semi- finales dienen de uitgekozen groepen andere songs (op één na) te spelen. In de finaleset van twintig minuten mag vrij - elijk uit eigen repertoire wor den geput, eventueel aange vuld met een cover. De jurering geschiedt door terzakekundige popjournalis ten, muzikanten en discjoc- keys van Radio 3. Dit jaar zijn de voorrondes in de periode 26 september tot en met 15 no vember, steeds op vrijdag en zaterdag. De semi-finales zijn op zaterdag 29 en zondag 30 november; respectievelijk in Het Paard te Den Haag en in De Swing te Nijmegen. De zes finalisten gaan op 13 december naar Paradiso in Amsterdam. Voor de als eerste drie eindigende groepen is in De Goese groep Carbazol neemt zaterdag deel aan de voorronde van de Grote Prijs van Nederla totaal een geldbedrag van tienduizend gulden beschik baar. Aan de als vierde, vijfde en zesde eindigende finalisten stelt de Stichting Popmuziek Nederland de studio van de SPN twee dagen gratis ter be schikking. Het blad OOR brengt een speciaal programmaboekje met uitgebreide informatie over het concours uit. Vara en Veronica zullen gedurende de gehele wedstrijdperiode uitge breid aandacht aan de Grote Prijs besteden. De Grote Prijs van Neder land kende een eerste, experi mentele versie in 1983. In de daaropvolgende jaren vond de Grote Prijs tot twee keer toe plaats in haar huidige vorm. Het Amsterdamse Gaga won in 1984; het jaar daarop kon Gin On The Rocks de beker naar Venlo brengen. VLISSINGEN - De Vlis singse accordeonvereniging Accordeola geeft op 15 novem ber haar jaarlijkse uitvoering in de Scheldehal te Vlissingen. Op het programma staan op tredens van alle drie de orkes ten waarbij de leiding in han den is van Harry Schroevers. Het A-orkest maakt van de gelegenheid gebruik om haar nieuwe uniform te tonen. Me dewerking aan het geheel wordt verleend door het Scheldeloodsen-koor dat ge leid wordt door Han Beekman. Na afloop is er tijd vrijge maakt voor dansen. De uitvoering vangt aan om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. MIDDELBURG Heropening Op vrijdag 14 november wordt het gemoderniseerde kantoor van de Verenigde Spaarbank aan de Euromarkt 8 in Middelburg ge opend. Bijzondere kerkdienst Op zondag 9 november om 14.30 uur wordt een interkerkelijke dienst gehouden in de Getuigenis- kerk in Middelburg. Deze dienst, waarin iedereen welkom is, is afge stemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Voorganger is ds. P. Paulus. Na afloop is er kof fie. Bazar Op woensdag 12 november wordt in het Jac. Roggeveen ver zorgingshuis „Buitenrust", Buiten- ruststraat 221in de recreatiezaal een bazar gehouden. Er worden handwerken verkocht, er is een verloting en er zijn spelletjes en hapjes. De bazar duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Centrum voor Zelfbezinning Op dinsdag 11 november houdt het Centrum voor Zelfbezinning een bijeenkomst in de Concert-en Gehoorzaal, ingang Verwer ijst raat, Middelburg. Theo van Leeuwen, fi losofisch therapeut, houdt een le zing over het onderwerp „Op zoek naar mijn eigen levenskracht". Van Leeuwen begeleidt onder meer be- zinningsgroepen en geeft cursus sen in Amsterdam en Den Haag. De leden van de werkgroep regio Zeeland van het Centrum voor Zelfbezinning zijn aanwezig om in formatie te geven over hun ge spreksgroepen. Inlichtingen: Han- nie Staal, Segeerssingel 124, Mid delburg. Feest NBBS-Relswinkel Omdat deze maand de NBBS Reiswinkel vijf jaar gevestigd is in de Lange Geere 16, is de week van 3 tot en met 8 november uitgeroe pen tot feestweek. Iedere tiende boeker van een reis, ontvangt in deze week een taart. De Stichting NBBS Reizen is een non-profit reisorganisatie met 29 reiswinkels, lid van de ANVR en het Garantie fonds Reisgelden. Experimentele Dienst Qp zondag 9 november wordt in de Hofpleinkerk in Middelburg de experimentele dienst gehouden, aanvang 16.30 uur. Het thema van deze oecumenische dienst is „op leven en dood". Voorganger is pastor G.H. Buijssen. Slultingstocht Op zaterdag 8 november houdt de Zeeuwse Wandelsportbond haar Sluitingstocht. De afstanden, die men kan wandelen zijn vijf, tien en vijftien kilometer (start 13.30 uur) en dertig kilometer (start 10.30 uur). Gestart wordt vanuit winkelcentrum Dauwedaele, Vrij landstraat 51Middelburg. Als her innering krijgt men een medaille met lint. Inschrijven bij de heer Geilleit, Statenlaan 170, Middel burg, telefoon 29315 en mevrouw Huige, Roggeveenstraat 6, Goes, telefoon 01100-15102' Alliance Fran$alse De Alliance Frangaise houdt de maandelijkse koffiecontactochtend op woensdag 12 november van 9.30 tot 11.00 uur in Galerie Mont- parnasse, Reigerstraat 1 te Middel burg, waar mevrouw B. Stommel zal vertellen over haar galerie en de tentoongestelde schilderijen en beelden. Leger des Hells Op zondag 9 november wordt tijdens een afscheidsbijeen komst/receptie in de zaal van het Leger des Heils aan de Hoogstraat 20 om 15.00 uur afscheid geno men van de kapiteins meneer en mevrouw Elhorst. Zij worden opge volgd door de luitenants H. Putten- stein en M. Kruithof. Zij worden op zondag 16 november om 10.00 verwelkomd in de morgensamen komst. Sacred Dance Op zaterdag 8 november wordt een Sacred Dance-middag gehou den in Breestraat 27 (zij-ingang), Middelburg, van 14.00 tot 17.00 uur. Sacred Dance is een vorm van meditatief dansen op betrekkelijk eenvoudige en vaak oeroude dans patronen, die een afwisseling bie den van inkeer en ontmoeting. Ge danst wordt op authentieke en klassieke muziek en muziek van Taizé. Danservaring is niet vereist. Opgave en informatie: telefoon 01180-14591. Strandmars Op zaterdag 15 november houdt wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg weer haar jaarlijkse Strandmars. De start voor de twee afstanden 25 en 35 kilometer is om 10.00 uur vanuit „Resto Vrouwen polder", aan het begin van de Veerse dam. ledereen vanaf 14 jaar kan meedoen. Rammekensloop De Souburgse 'sportvereniging Astrow houdt op zaterdag 8 no vember de dertiende Rammekens loop. Start en finish zijn in Ritthem bij het clubgebouw van SV Atlas. Deelnemers kunnen kiezen uit vier kilometer, start om 14.00 uur, en de negen kilometer, start om 14.45 uur. Cursussen In De Zwaan In buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg gaan bij voldoende be langstelling de volgende cursussen van start: maandagmiddag poppen maken, maandagavond boetseren, dinsdagmorgen Engels voor begin ners en voor gevorderden, woens dagmorgen kleding maken, don derdagmorgen volksschilderen en kleding maken (peuteropvang aan wezig), donderdagavond gitaarles en vrijdagmorgen tekenen/schil deren. Ook komen er nog cursus sen bloemschikken, wijn/bier ma ken en een computercursus (be ginners) voor vrouwen. Voor infor matie en opgave buurthuis De Zwaan, telefoon 01184-61252. Jongerenviering Op 9 november is er weer een (alternatieve) jongerenviering in de St. Marinuskerk, Kerklaan te West- Souburg om 10.30 uur. Medewer king wordt verleend door het jon gerenkoor „My Way" uit Middel burg. Het thema van de dienst is „Geloven op maandag", doe je ook door de week wat met je ge loof. Na de dienst is er gelegnheid tot napraten met koffie. Klaverjassen Iedere dinsdagavond is er vanaf 19.30 uur in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg een avond voor mensen, die graag eens klaverjas sen of die dit spel willen leren. Verzamelbeurs Op zaterdag 8 november wordt er weer een verzamelbeurs gehou den in de recreatiezaal „De Bab belaar" in verpleeginrichting Der Boede, georganiseerd door de per soneelsvereniging MMV en „De Verzamelaar", afdeling Zeeland. Naast postzegels, stickers, mun ten, oude ansichtkaarten, zijn er ook stands met eierdopjes, mini- kippetjes en haantjes. De beurs is open van 10.00 tot 16.00 uur. In lichtingen: telefoon 01185-1444. Concert Brassband „Oefening na Den Arbeid" onder leiding van M. Kra mer en het Souburgse Mannen koor onder leiding van G. Wortman geven een concert op zondag 9 november in de Nederlands Her vormde Kerk te Ritthem. Het con cert is vrij toegankelijk voor ieder een en begint om 16.00 uur. Speelgoedbeurs Buurthuis De Zwaan houdt za terdag 15 november een speel goedbeurs. Aangeboden speel goed moet heel en schoon zijn. Aanmelding vóór 12 november bij het buurthuis, telefoon 01184- 61252. Gemeenteraad Veere Op woensdag 12 november om 16.00 uur wordt in de raadszaal van het Veerse stadhuis een open bare gemeenteraadsvergadering gehouden. Aan de orde komen on der meer voorstellen tot aan- of verkoop van percelen grond, de vaststelling van een Kapverorde- ning en een wijziging van de IZA- regeling Zeeland. VLISSINGEN Accordeola Op zaterdag 15 november vindt de jaarlijkse uitvoering plaats van Accordeola. Op het programma staat een optreden van het leerlin genorkest, het A-orkest en het jeugdorkest, alle drie onder leiding van Harry Schroevers. Medewer king wordt verleend door het Scheldeloodsenkoor, onder leiding van Han Beekman. Accordeola be gint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur, in het Scheldekwar- tier in Vlissingen. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Open huis Paraplu Het werklozenproject van buurt huis de Paraplu houdt elke dins dagmiddag een „open huis-mid dag". Men kan er terecht voor ont moeting en ontspanning, zoals bil jarten, tafeltennis en schaken, voor informatie over werkloosheid en uitkeringen en er is apparatuur aanwezig, zoals een computer en kantoormateriaal om te „oefenen". De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Bingo In dienstencentrum Bachten Reede wordt op woensdag 12 no vember een bingo gehouden met prachtige prijzen. Het begint om 14.00 uur en de organisatie is in handen van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Gevonden voorwerpen In de periode van 22 tot 29 okto ber zijn bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voorwer pen aangegeven: damesbril in etui, kinderbril metalen montuur, bril metalen montuur, snelbinders, blauw kettingslot, herenhorloge, herenpantalon, bordeaux rode por temonnee, blauw/groene porte monnee, 5 sleutels o.a. auto aan ring, 3 sleutels o.a. motor aan ring, sleutel aan zwart label, 9 sleutels aan ring en zwart label. De vol gende dieren werden aangegeven: bij particulier een pauw, twee hon den (Koudekerke), in asiel een zwart met iets witte kater, 3 4 maanden. Cursus Spreekvaardigheid Vorming en Onderwijs voor Vol wassenen (VOV) houdt een cursus spreekvaardigheid voor vrouwen, schuldigt haar. Ze geeft toe dat de beschuldigingen waar zijn, er vanuit gaande dat haar man haar zal vergeven. Dat is echter niet het geval en Nora voelt dat Helmer een vreemde voor haar is. Ze verlaat huwe lijk, huis en kinderen om zich zelf te vinden. Zaterdag 8 november - Schouwburg Middelburg - 20 uur Hinderik de Groot is een beeldend theaterkunstenaar, die met iedere nieuwe produk- tie zijn eerder bereikte gren zen verlegt „Glas" is een spel van mensen in hun toenade ring en afwijzing. Het glas uit de titel heeft een dubbele sym bolische betekenis: het staat voor de kwetsbaarheid van de mannelijke hoofdpersoon en ook voor de glazen wand die de man in het stuk scheidt van de vrouwen om hem heen. Het is vooral dat laatste - het on vermogen om een contact tot stand te brengen - dat dit stuk zichtbaar maakt Woensdag 5 november - 20.30 uur - Schouwburg Mid delburg Hans Liberg was vorig jaar ook al te gast in de Middel burgse Schouwburg. „Berg- Berg" is een uniek éénper soons-totaaltheater vol subti liteiten en banaliteiten, piano muziek, quasi-intellectuele conferences, woordgrappen, muzikale invallen en gedach te nsprongen. Donderdag 6 november - 20.30 uur - Schouwburg Mid delburg „Dougie Maclean is de meest getalenteerde solo-artiest die Schotland sinds jaren heeft voorgebracht", zo schreef het Britse muziekblad Melody Maker. Jarenlang maakte hij deel uit van de roemruchte folkgroep The Tanahill Wea vers, waar hij de viool- en mandolinepartijen voor zijn rekening nam en een belang rijk aandeel leverde in de zang. Daarna maakte hij 5 jaar deel uit van uiteenlo pende muzikale combinaties. Maar sinds enkele jaren is Dougie Maclean nu solo-ar tiest. Juist het kontrast tussen zijn eigentijdse ballades en de fiddle-tunes zorgt voor sfeer tijdens concerten van deze eigentijdse folkmuzikant Zondag 9 november - 16.00 uur - Vestzaktheater Vlissin gen MIDDELBURG - De Turkse Werknemersvereni ging Middelburg die gevestigd is in het pand Demerary aan het Oostkerkplein 5 te Middel burg heeft er sinds kort een activiteit bij. Het gaat hier om het zogenaamde tapijtknoop- project wat bedoeld is om de werkeloze Turkse jongeren aan de slag te helpen. Andere activiteiten die de vereniging verzorgt, bestaan onder andere uit taalcursus sen voor anderstaligen, een kinderclub, schaakbijeenkom sten en sportontmoe tingen voor multiculturele jongeren. Begeleiders zijn onder meer de heren Y. Coban en A. Nurlan- di. gericht op het kunnen en dun/en praten in een groep menssen. De cursus bestaat uit tien bijeenkom sten met drie lesblokken, commu nicatie, spreken en een spreekop dracht. De cursus start 13 novem ber met wekelijkse bijeenkomsten van 9.15 tot 11.15 uur. Kinderop vang is aanwezig. Voor aanmel ding en meer informatie: Juliana- laan 13, Vlissingen, telefoon 01184-17819. Mannenkookclub Elke donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur wordt er in het Wol- tershuis, Hogeweg 103-105, een kookclub gehouden voor mannen, die een „gewone" Hollandse pot willen leren koken. Deze maaltijden worden klaargemaakt en natuurlijk ook opgegeten. Voor meer infor matie en opgave: het Woltershuis, telefoon 01184-14660 of 13512. Dlwall Op zaterdag 8 november wordt in het VTV-gebouw avchter het Baskenburgplein om 20.00 uur een Diwali bijeenkomst gehouden, ledereen, die dit Hindoestaanse lichtenfeest, -waar de overwinning van het goede op het kwade, van de warmte op de kou, van het licht op de duisternis, wordt gevierd,- wil meemaken, is welkom. Er tre den twee bands op, een Tjawtaal- band Sagaar en het Naya Seegha orchestro, die klassieke en mo derne Hindoestaanse muziek bren gen. Voor meer informatie: tele foon 01184-62307 of 70136. Rommelmarkt Op zaterdag 8 november wordt door de midgetgolfclub De Viking een rommelmarkt gehouden aan de Bauwen Ewoutstraat 32 in Vlis- sinqen van 10.00 tot 16.00 uur.

Scheldebode | 1986 | | pagina 13