Surfwedstrijd om Zeebra-Weekbladen trofee krijgt zo goed als zeker vervolg Provincie op de bres voor onderwijs Dansers Collectief brengt Blues Nieuwe Burg H erf st- Feestweek Energiebedrijf kampt met verlies JJLj InSg Diana Ozon in Midgard Waayenburgh liep voor „Zieke Kind in Beweging" Theater in De Piek Vier-handig orgelconcert Koudekerke Raad Westkapelle morgen bijeen Stille tocht Victory in de Cavern SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 311 ARNEMUIDEN - De Sla- lom-Fun-Surfwedstrijd voor Zuid-West-Nederland die zondag 26 oktober nabij het surfhotel te Arnemuiden werd gehouden, bleek een schot in de roos te zijn. Massale pu blieke belangstelling, goed surfweer en tevreden organi satoren vormden samen de som van een dag waar vooral vereniging 'De Kreekrakkers' het nodige werk aan besteed had. Helaas liep niet alles vol gens wens: tegen het eind van de middag ging de wind, die vrijwel de gehele dag boven windkracht 4 had gezeten, plotseling liggen en waren de wedstrijdleiders gedwongen de laatste acht wedstrijden naar een volgende datum te verzetten. Na enig overleg werd zaterdag 1 november voor dit doel uitgekozen. De definitieve uitslagen van het voor Zeeland unieke water spektakel zullen dus pas be kend worden als de laatste wedstrijden gevaren zijn. René Broos van de organi serende vereniging 'De Kree krakkers' was echter niet van zijn stuk gebracht door deze tegenslag. „Het is jammer maar we mogen van geluk spreken dat de wind niet eer der is gaan liggen. Nu hebben we gelukkig het grootste deel van de dag ons programma af kunnen werken. Dit viel in de smaak bij het publiek; zij kwamen namelijk in groten getale opdagen. Qua toeschou wers is dit dan ook het groot ste surfevenement, dat Zee land ooit gekend heeft." Dat dit niet helemaal toeval was, wist wedstrijdleider Ab Opstal nader toe te lichten: „We hebben bewust voor deze locatie bij het surfhotel geko zen. Het publiek staat hier vlak aan de kant en kan zo het hele reilen en zeilen op de voet volgen." „Dit heeft weer tot gevolg dat het meeleven van de toe schouwers maximaal is. Ver dere redenen om dit festijn in Arnemuiden te houden zijn de parkeergelegenheid bij het ho tel, de altijd aanwezige hoe veelheid water en de enorme ruimte die men ter beschik king heeft. Daarnaast maakt Slalom-Fun-Surfwedstrijd voor Zuid-West Nederland om de Zeebra-Weekbladen-trofee kende afgelopen weekeinde een massale publieke belangstelling. Een vervolg zit er zeker in. - foto: z. savic MIDDELBURG - Op don derdag 30 oktober treedt in het jongerencentrum Midgard Diana Ozon op, aanvang 20.30 uur. Diana Ozon, bekend door haar fel realistische en ritmi sche gedichten die zij sinds 1977 overal in Nederland op podia voordraagt, heeft een nieuwe bundel uitgebracht: "Hup de zee". Ozon gaf 5 dichtbundels in eigen beheer uit en was tot 1981 medeuitgeefster en redac trice van het undergrond tijd schrift "Koerand" welke in 1982 werd gebundeld "Papua- punk". In 1982 werd een ge dicht in de bloemlezing "Let- tergreep 1" opgenomen en bij dezelfde uitgeverij volgden 2 poëziebundels "Laag bij de gronds" en "De obscure came ra" waaruit een aantal gedich ten een graffite-schutting in opdracht van het Amster damse Waterlooplein hebben gesierd. Bulkboek/Bulkvideo nam haar onderwijsdoelein den op in het themanummer "De Popdichters". Ozon werkte samen met diverse mucici, was in 1978 medeop richter van Nederlands eerste punkclub DDT666, eigenaresse van het levende punk- en graffitiemuseum Galerie Anus en tot 1981 Winkel Ozon. Daarna volgde het kunstcol lectief Zebra waarvan zij nog steeds deel uitmaakt. Zij schreef het voorwoord voor, het in 1986 verschenen foto boek "Paradiso stills" en en kele historische artikelen over punt en aanverwante sub-cul turen. Tussendoor reisde zij sinds 1977 in het totaal een paar jaar door Zuidelijk Euro pa, Noord en West Afrika het geen in haar werk zijn weer slag vond. Op de nacht van de poëzie in 1983 te Utrecht maakte poëzieminnend Ne derland kennis met haar. In het concertgebouw te Amster dam sloot zij met haar nieuwe verhalende poëzie het eerste vrouwenboekenbal voor de Anna Beijns stichting af met: "De aarde voelt de voeten van een dier over haar lopen". Dit is een van de teksten uit haar nieuwe bundel "Hup de zee". Een absurdistisch doorgeef luik naar de fantasie. Het is als vanouds in een heldere eenvoudige stijl geschreven en een uitgave van "In de knip- scheer". de internationale naamsbe kendheid van deze plaats het eveneens tot een ideale stek." De geluiden bij de water sporters zelf klonken ook posi tief, surfgiganten als Johan Driehuizen, Tim Kleijn en Bart Regeer waren unaniem van mening dat de Slalom- Fun-surfwedstrijd voor Zuid- West Nederland de komende jaren zeker een vervolg moet krijgen. Johan Driehuizen, bijge naamd de beer van Zandvoort en hoog genoteerd op de we reldranglijst: „Hoewel dit een relatief kleine wedstrijd is, liggen de bedragen van het prijzengeld vrij hoog. Voor se- mi-profs als mijzelf is dit ge beuren dan ook zeker de moeite waard. Ik denk dat er wel toekomst in deze wedstrij - den zit. Je moet het zien als een soort cirkel: door sponso ring is er een hoge prijzenpot en komen er gerenommeerde surfnamen. Daardoor is er meer publiciteit en steken sponsors weer meer geld in het evenement." MIDDELBURG - Het dage lijks bestuur van de provincie Zeeland heeft de minister en de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen nog eens gewezen op de kwalijke gevolgen van de aangekon digde bezuinigingen op het ba sis- en het speciaal onderwijs. Daarbij wordt een brief van de afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs van de pro vinciale onderwijsraad aan de bewindslieden aangeboden. Hierin wijst de afdeling op het feit dat de bezuinigingen KOUDEKERKE - De orga nisten John Bakker en Iman de ZwartëVerzorgen op zater dag 1 november een uniek programma in de Gerefor meerde kerk aan de Tram straat te Koudekerke. Voor het eerst in zes jaar worden er dan in Zeeland werken voor een vier-handig orgel uitgevoerd. Naast qua- tre-mains-werken van onder andere Mozart en Schubert spelen de twee conservato riumstudenten tevens solo- werken, waaronder de Passa- caglia van Bach en de derde Sonate van Mendelssohn. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Bij de uitgang wordt een col lecte gehouden. John Bakker (l) en Iman de Zwarte verzorgen een uniek programma in Koudekerke. Tim Kleijn, de hoogste jum per van Nederland, was in Ar nemuiden weinig fortuinlijk. Een blessure had hem voortij dig uit de wedstrijd genomen. Toch was hij wel te spreken over het geheel. „Ik denk dat vooral jonge, beginnende sur fers kunnen profiteren van een wedstrijd als deze." Hoewel het prijzengeld toch meestal naar de betere surfers gaat, is de ervaring die men opdoet door het varen met de Nederlandse top mooi meege nomen. Mensen als Johan en ik draaien nu al zo'n tien jaar mee en als jonge talenten zich met ons meten komt hen dat alleen maar ten goede." Nederlands jeugdkampioen Bart Regeer was het hier roe rend mee eens, „je leert ont zettend veel door met de top pers mee te varen. Ik let bij voorbeeld vooral op het mate riaal wat zij gebruiken. Hier door ga je zelf ook beter pres teren." „Hoewel ik zelf geen Zeeuw ben, train ik hier wel. Er zit volgens mij genoeg talent in deze provincie. Door extra pu bliciteit als bijvoorbeeld de trofee van de Zeebra Week bladen die hier gewonnen kan worden, komen er misschien meer sponsors en kan dit ta lent doorbreken." WESTKAPELLE - De ge meenteraad van Westkapelle houdt op donderdag 30 oktober de maandelijkse vergadering. Op de agenda staan zaken als de vaststelling van de ge meentebegroting voor 1987, de vaststelling van de eerste wij ziging van de gemeentebegro ting voor 1987, de vaststelling van de kredieten in rekening courant voor 1987 en de benoe ming van een wethouder. De vergadering begint om 19.00 uur. VLISSINGEN - Het Dan sers Collectief verzorgt op vrijdagavond 31 oktober een voorstelling van haar pro gramma Blues in het Vestzak- theater te Vlissingen. Vijf vrouwen en één heer, in het boudoir van de jaren tachtig, plaatsen hedendaagse kantte keningen bij vraagstukken of de liefde verworden is tot een mechaniek en of de beheersing de controleur is van de emotie. Het programma duurt zes tig minuten en wordt uitge voerd op muziek van Tom Waits. De choreografie is in handen van Lilian Bruinsma en Ricardo Anemaet. De voor stelling begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 12.50, CJP en Pas 65 10,00. Voorverkoop op 30 en 31 oktober van 14.00 tot 17.00 uur bij de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 te Vlissingen. Telefoon 01184- 14928. MIDDELBURG - De suc cesvol verlopen Nieuwe Burg Herfst-Feestweek 1986 heeft woensdag 22 oktober een staartje gekregen. Uit handen van Dick An beek kregen de jeugdige schrijftalenten, die als overwinnaar van de wed strijd „Opsporing Verzocht" uit de bus waren gekomen, die dag een prijs overhandigd. De eigenaar van boekhandel Fanoy was zeer te spreken over het verloop van de op vrijdag tien, maandag dertien en dinsdag veertien oktober gehouden speurtocht annex schrijfwedstrijd. Een groot aantal kinderen had zich vol overgave op het mysterie van de geheimzinige insluiping in zijn boekhandel geworpen en het merendeel van de detecti ves in de dop had vervolgens de opgedane ervaringen ver werkt in een verhaal waarvan sommige kwalitatief bijzonder hoog stonden. Dick Anbeek: „Het was de bedoeling eerst een spoor te volgen dat tot de oplossing van de misdaad zou leiden. Dit was overigens niet zomaar verzon nen; er is enige tijd geleden in derdaad een insluiping in onze winkel geweest. Daaromheen hebben we het hele idee van Opsporing Verzocht gebouwd. Leuke bijeenkomstigheid was het feit dat het thema van de kinderboekenweek dit jaar ook „boeven" was." Het spoor bestond in de eer ste plaats uit een aantal op drachten die in vier etalages op de Nieuwe Burg stonden uitgestald. Vervolgens moes ten er aanwijzingen uit werk van kinderboekenschrijvers worden gehaald. Tot slot werd er van de jeugdige deelnemers verwacht dat zij ten minste één handtekening, vingeraf druk, snorhaar of een druppel bloed van één der kinderboe kenschrijvers die op de Nieuwe Burg aanwezig waren, wisten te bemachtigen. De op lossing moest in verhaalvorm worden gegoten en ingeleverd worden bij Fanoy. Justus Schoonheim, een dertienjarige Middelburger, won met Dossier Fanoy de hoofdprijs. Als fanatiek grie zelverhalenschrijver had hij in de loop der jaren al de no dige ervaring opgedaan met het fabriceren van korte en spannende verhalen. In de avonduren onderzocht hij de omgeving van het pand waarin boekhandel Fanoy huist en verzamelde zo de ach tergrondinformatie die hij no dig had voor zijn verhaal. Hierna begon Justus aan het eigenlijke schrijfwerk wat hem zijn hele vakantie kostte. Toch leverde dit alles hem geen windeieren op; voor 250,- boeken maakte de gele verde moeite ruimschoots goed. Justus: „Ik ben vooral door Roald Dahl geïnspireerd en hoop later net als hem schrijver te worden. Naast schrijven ben ik ook een groot liefhebber van tekenen. Teke naar worden lijkt me eveneens erg leuk." betekenen dat er een aantal basisscholen en afdelingen voor speciaal onderwijs geslo ten zullen moeten worden en dat het tevens niet uitgesloten is dat de beide pedagogische academies voor basisonder wijs in Middelburg hun deu ren moeten sluiten. De brief spreekt voorts over de effecten waar de maatrege len toe leiden en de verhou ding tot de geldelijke bespa ringen die zij opleveren. Daarnaast wijst de afdeling basisonderwijs en speciaal on derwijs op het feit dat de aan gekondigde onderwij sbezuini- gingen in tegenspraak zijn met andere plannen van het rijk, zoals het voorkomen van achterstanden in het onder wijs, de bestrijding van kleine criminaliteit en uithuisplaat singen van jongeren. MIDDELBURG - De Boli viaanse Christina Santa Cruz, lid van de organisatie van fa milieleden van verdwenen ge vangenen in Bolivia loopt mee in de elfde stille tocht op don derdag 30 oktober in Middel burg. Zij is samen met de Mexi caanse Elvia Lopez de Perez te gast in ons land, voor de aktie- week Latijns-Amerika. De vrouwen zullen informatie verschaffen over de voort gaande strijd tegen verdwij ningen en zullen ingaan op de samenhang tussen de buiten landse schulden van de La tijns-Amerikaanse landen en de gevolgen van deze schulden voor de bevolking, met name voor vrouwen. De stille tocht, waarin Gua temala centraal staat, gaat om 10.15 uur van start van de Los- kade. Om 11.00 uur wordt op het Abdijplein een petitie aan geboden aan de commissaris van de Koningin, de heer C. Boertien. Om 11.30 uur leidt Ine Bertels een korte gebeds dienst Hierna volgt een ge sprek met mevrouw Christina Santa Cruz. MIDDELBURG - „Moeten kinderen met astma, cara, een hartafwijking of een handicap toekijken, als andere kinderen aan sport doen?". „Nee", zei de Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Leraren en On derwijzers in de Lichamelijke Opvoeding. Zij besloten hun 125-jarig bestaan te vieren door samen met de Stichting „Het Zieke Kind in Beweging" een nationale aktie te starten. Doel was de aanleg van een zwembad bij een kinderzie kenhuis, de aanschaf van spe ciale attributen en het bekos tigen van universitair onder zoek. Ook de Waayenburgh in Middelburg deed mee. Afgelo pen vrijdag werd door de di- rekteur de heer De Waard het startschot gelost voor een sponsorloop over het Bolwerk. Leerlingen en enkele perso neelsleden liepen twaalf mi nuten, dan werd er gefloten en aan de hand van bordjes, die om de honderd meter waren geplaatst, werd bekeken hoe ver ze gekomen waren. Voor iedere honderd meter betalen zelf bijeengezochte sponsors een bepaald bedrag. „Iedereen heeft enthousiast gereageerd", vertelt André Stroo, docent Lichamelijke Opvoeding. „Ze liepen allemaal mee en zeker MIDDELBURG - Het jaar 1986 geeft voor de PZEM een fors verlies te zien. De ver wachting bedraagt zo'n ƒ33,8 miljoen. De teruggang van de brandstofprijzen heeft er toe geleid dat het resultaat op brandstoffen ƒ53 miljoen la ger uitkomt dan in 1985. De overige produktie- en distri- butiekosten zijn in 1986 ƒ6 miljoen ofwel 2% hoger dan in 1985. De buitengewone lasten worden voor 1986 berekend op ruim 2 miljoen, hetgeen 16 miljoen lager is dan in het voorgaande jaar. De daling van het brand stofresultaat wordt veroor zaakt doordat de opbrengst van het gedeelte van de kilo watt-uren van de kernener giecentrale dat tegen conven tionele brandstofprijzen wordt verkocht sterk is teruggelo pen. Wel wordt in 1986 weer een goede bedrijfstijd van de kernenergiecentrale voorzien, namelijk 81%. De stijging van de produk tie- en distributiekosten wordt veroorzaakt door hogere per soneelskosten, onderhouds kosten en algemene kosten. Onder buitengewone lasten is in 1986 het aandeel van de PZEM in de kosten van het ge meenschappelijk bouwbureau kernenergiecentrales verant woord. Zoals bekend zijn na het gebeuren in Tsjemobyl alle aktiviteiten van dit bu reau gestopt negentig procent had minstens één sponsor. De docenten ge- zondheidskunde hebben een les besteed aan chronische kinderen en de docenten han denarbeid hebben spandoeken gemaakt". Al het bijeengebrachte geld komt aan het doel ten goede, want de kosten van de aktie worden gedekt door de Ver enigde Spaarbank. Afgelopen maandag werd de aktie op de Waayenburghschool afgeslo ten. De school ontving een oor konde met daarop het aantal deelnemende leerlingen en het bijeengelopen bedrag, dat in totaal ongeveer 4095,- be droeg. VLISSINGEN - De Limited Company verzorgt op zater dag 1 november een theater voorstelling in De Piek, Helle- bardierstraat 11-13 te Vlissin gen. Limited Company brengt „Cartoontheater", een hilari sche vorm van het mime-spel. Met behulp van allerlei uit de stripwereld afkomstige voor werpen slaat de held, Mark Kingsford, zich door een aan tal pijnlijke situatiés. Muzikaal wordt hij hierbij begeleid door een wisselend gitaarwonder die zijn missers van passende muzikale onder steuning voorziet. De voorstel ling begint om 21.00 uur en kost 6.- entree. MIDDELBURG - Hard rock liefhebbers kunnen zon dag 2 november terecht in de Cavern (ingang Kromme Weele 5, Zippo) als daar de formatie Victory een optreden verzorgt Victory is een Duits-Ameri kaanse band die bestaat uit muzikanten die afkomstig zijn uit bekende formaties als bij voorbeeld Accept, Eloy, Fargo en de band van Gary Moore. Het voorprogramma wordt verzorgd door Man, eveneens uit Duitsland afkomstig. Het gebeuren vangt aan om 15.30 uur. Vlissingen Appèldlenst Op zondag 2 november wordt in de St. Jacobskerk een appèldienst gehouden met als thema „Geef ons heden ons dagelijks brood". De voorganger is ds. de Boer, or ganist is de heer Sinke en mede werking wordt verleend door Kan- torij Lammerenburg. De samen zang begint om 9.50 uur, de dienst om 10.00 uur. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen werd in de periode van 15 tot 22 oktober het volgende aangege ven: zonnebril, gereedschap, zak lantaarn, paar bruine lederen handschoenen, goudkleurig da meshorloge, groen poloshirt, nieuwe kleding in tas, herenjas met tas met inhoud, bruine portemon nee, fietssleutel, sleutel aan zak doek, plm. 5 sleutels o.a. auto, 3 sleutels aan hanger, losse sleutel, lederen schoudertas. Er werden geen dieren aangegeven. Vrouwenkoffle-ochtend In het buurthuis Marnix aan de Noordbeekseweg 18 te West-Sou burg is er elke vrijdagochtend vanaf 31 oktober om 9,30 uur een open koffie-ochtend voor vrouwen. Deze ochtenden worden geheel vrijblijvend en afhankelijk van de interesse, ideeën en wensen van de aanwezige vrouwen doorge bracht. Voor meer informatie: tele foon 01184-63951 Jan Klaasen Van dinsdag 28 tot en met don derdag 30 oktober is in het stad huis in Vlissingen nog de Jan Klaassen-expositie te zien, die door de Algemene Bank Nederland in samenwerking met Uit in Zee land is gehaald. Tijdens de maand oktober krijgt iedereen, die jonger is dan 26 jaar een Cultureel Jonge ren Paspoort (CJP) gratis bij de ABN bij het openen van een spaar rekening. Scheepsmodelbouw De Scheepsmodelbouwvereni ging Vlissingen heeft goede resul taten behaald op de Nederlandse kampioenschappen. In de klassen F2 en F4 behaalde de heer Ab de Kroo een tweede plaats met zijn model de Fighter van de Unie van Reddings- en Sleepdienst uit Ant werpen. In de C-klassen zag de heer Aart Noest kans een gouden medaille te bemachtigen met zijn model van de slagkruiser HMS „Hood". Bingo Op dinsdag 4 november houdt buurthuis Aldegonde een bingo met quiz. De zaal is open vanaf 19.30 uur en het bingospel begint om 20.00 uur. Met spoed zoekt dit buurthuis vrijwilligers voor het lei den van een kookclub voor kinde ren van acht tot twaalf jaar. Voor inlichtingen buurthuis Aldegonde, telefoon 01184-66318. Recordpogingen In het Woltershuis worden tij dens de soosavonden op zaterdag, aanvang 19.30 uur, recordpogin gen gedaan, iedere tweede zater dag van de maand. De eerste keer gaat het om beschuit eten, op 8 november, ledereen kan het ko men proberen. Cursus droogbloemen Buurthuis De Paraplu organi seert een kortlopende cursus van vijf weken „werken met droogbloe men". Deze cursus omvat het ma ken van decoratieve stukken, als bloemstukken, wenskaarten en kaarsenstandaards. De cursus wordt gegeven op de donderdag middag van 13.45 tot 15.30 uur en start op 5 november. Van te voren opgeven bij het buurthuis, telefoon 65453. Postzegelrullbeurs Op zaterdag 1 november houdt postzegelvereniging „Philatelica" afdeling Vlissingen haar grote Na- jaarsbeurs. Dit evenement vindt plaats in de Rijksscholengemeen schap Scheldemond (oude HBS), ingang Paul Krugerstraat van 10.00 tot 17.00 uur. Er komen han delaren uit het hele land, het eigen rondzendverkeer is aanwezig, om 14.00 uur is er een veiling en het geheel wordt besloten met een grote verloting. Middelburg Open middag BBS Elke eerste woensdagmiddag van de maand houdt het Buro Baanlozen Service een open mid dag voor mensen, die geïnteres seerd zijn in- mogelijkheden om hun tijd zinvol te besteden als vrij williger, of gewoon nieuwsgierig zijn naar de activiteiten van het BBS. Ook instellingen, die met vrij willigers te maken hebben zijn wel kom. De eerste open middag is op 5 november van 13.00 tot 16.00 uur. Trimloop Op 1 november wordt onder verantwoordelijkheid van de KNAU afdeling Zeeland een trimloop ge houden, georganiseerd door Dyna mo. Het is de Singelloop in Middel burg, over afstanden van 1,6 tot 6,6 kilometer, start om 16.00 uur. Bazar Om nieuwe tafeltennistafels te kunnen kopen houdt tafeltennis vereniging Middelburg-Zuid op za terdag 1 november een bazar. Er is een oliebollentent en een verloting. Voor inlichtingen telefoon 01184- 67360. Honden vereniging De hondenvereniging Walche ren (HOWA) houdt woensdag 5 november een kontaktavond. Die renarts dr. Huiskes uit Yerseke is uitgenodigd om een lezing te hou den over homeopathie en de toe passing ervan bij de hond. De avond wordt gehouden in het Zui derbaken in Middelburg en begint om 19.30 uur. Mechanisatlebedrijf Onlangs is het nieuwe pand van het Land- en Tuinbouwmechanisa- tiebedrijf van Cebeco-Handelsraad aan de Kleverkerkseweg 53 in Mid delburg geopend. De vestiging en het machinepark van veel Wal- cherse boeren worden draaiende gehouden door vertegenwoordi ger/bedrijfsleider Piet de Jonge, samen met Jos Lorier, Johan Huis- zoon, Jaap Provoost, Jan Jacob- sen en Peter Duvekot. In het nieuwe pand is ook ruimte ge creëerd voor twee mensen van de Technische Dienst, Peter Ver schoor voor electriciteit en Pieter Poppe voor gas, water en loodgie- terswerk. Koffiecontactmorgen Op woensdag 5 november houdt de vrouwencontactgroep „Kom uit je huis" haar maande lijkse koffiecontactmorgen in het wijkgebouw Het Zuiderbaken, M. de Ie Palmastraat, van 9.30 tot 11.30 uur. Twee dames van de Vrouwen Adviescommissie voor de woningbouw komen spreken over de werkwijze van de VAC en hun invloed bijvoorbeeld op de woning bouw. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Welkomdienst Zondag 2 november is er een welkomdienst en De Hoeksteen, de voorganger is de heer A. Drie sprong, medewerker van Youth for Christ. Muzikale medewerking ver lenen de zangbrigade van het Le ger des Heils en het Welkombo. De dienst begint om 19.00 uur na een kwartier samenzang. Informatie voor ouderen Vanaf 1 november gaat een nieuwe informatiegroep voor oude ren van start. Ouderen, die be paalde informatie nodig hebben, hulp zoeken bij het invullen van formulieren of anderszins, en die wonen in Stromenwijk en 't Zand kunnen bellen naar mevr. Francke- Kleinepier, tel. 11564, mevr. Fre- deriks, tel. 26126, de heer Be- suyen, tel. 13145, de heer Cam per, tel. 13402, de heer Maas, tel. 13476 of de heer Simonse, tel. 25649. Werkgroep Bivak Op 22 oktober is besloten tot de oprichting van de werkgroep BI VAK Middelburg, Breed Initiatief voor Verdergaande Akties tegen Kruisraketten. Deze werkgroep vergadert woensdag 29 oktober om 19.30 uur in het gebouw van de jongerenbeweging, Dam 12-14. Voor meer informatie telefoon 01180-38318. BIVAK organiseert ook ven/oer met bussen naar de 1 novemberdemonstratie „Doe niet mee aan Woensdrecht" in Amster dam, die om 12.00 uur op de Dam begint. De bussen vertrekken om 9.15 uur in Vlissingen vanaf het Stadhuisplein, om 9.30 uur vanaf het Oranjeplein in Oost-Souburg en om 9.45 uur vanaf het station in Middelburg. Kaartverkoop: de Smitstraat 17 en Burchtstraat 22 in Oost-Souburg, Dam 12-14 en Dam 47 in Middelburg. Discussieproject De FNV afdeling Middelburg houdt op de donderdagavonden 6, 13, 20 en 27 november een dis cussieproject over „vooroordelen- discriminatie-racisme". De avon den beginnen om 19.30 uur op Walplein 6 (achter VenD). Voor in formatie telefoon 01180-26121 Bill de Graaf. Scouting Binnenkort start een tweede groep van de Blauwe Jungle Groep te Middelburg, een scou tinggroep voor geestelijk gehandi capten. De bijeenkomsten zijn eens in de twee weken, ledereen vanaf acht jaar kan meedoen. Voor meer informatie: Renée, telefoon 01180-38518 of Claudine 01180- 26141 (na 19.00 uur). Zendingsmarkt Op zaterdag 1 november wordt in het kerkgebouw Klein Vlaande ren 75 om 10.00 tot 17.00 uur een zendingsmarkt gehouden met on der meer zelfgemaakte spullen, een rommelhoek en diverse attrak- ties. Vrije school Op zaterdag 1 november wordt in de Vrije School, W. Arondeus- straat 59 in Middelburg een open baar schoolfeest gehouden vanaf 10.00 uur. Leerlingen van zes tot en met zestien jaar laten iets zien uit hun lesprogramma, er is gele genheid tot „koffie drinken" en een kleine tentoonstelling. Bazaar Op zaterdag 1 november wordt een bazaar gehouden in „Reho- both) in Oost-Souburg van 10.00 tot 17.00 uur. De opbrengst is be stemd voor de bouw van een nieuw kerkcentrum van de Ned. Herv. Kerk Oost-Souburg. Er is veel handwerk te koop, een rad van avontuur, een grabbelton en nog meer. Vara-bljeenkomst Op dinsdagavond 4 november wordt in de „Prins van Oranje" in Goes de traditionele najaarsbijeen komst gehouden van het VARA- distrikt Zeeland. Aan de orde ko men onder meer een struktuur en organisatie van de Vereniging en de relatie met andere organisaties. De aanvang is om 19.30 uur. Motorgala '86 Het Motorgala '86 wordt dit jaar voor de vijfde maal georganiseerd op zaterdag 1 november van 13.00 tot 22.00 uur en op zondag 2 no vember van 10.00 tot 18.00 uur in de Bosbadhal te Hoeven (tussen Breda en Roosendaal). Er is een racesimulator, er zijn demonstra ties, videotapes, verkiezingen en nog veel meer. Voor de verkiezing van de mooiste motor kan men zich opgeven op telefoonnummer 01680-29710. Alleenstaande ouders Als onderdeel van een serie in formatie-avonden houden Fiom- Zeeland en de Belangen Organisa tie Eenoudergezinnen op dinsdag 4 november een avond over de Al gemene Bijstandswet op Haven plein 24 te Zierikzee om 20.00 uur. Er komen nog veel meer informa tie-avonden, ook in Middelburg en Vlissingen. Voor meer informatie Fiom-Zeeland, telefoon 01180- 27311. Schildersbuurt Het Komitee Schildersbuurt Noord houdt op donderdag 30 ok tober om 20.00 uur een openbare vergadering in het clubhuis van de Joegoslavische Vereniging, Mein- dert Hobbemalaan 3, Vlissingen.

Scheldebode | 1986 | | pagina 11