„Magnetiseren geen mystiek" Nieuwe Radio Ton met oude bekende het weten waard Paranormale genezer Van der Hooft: Cursussen in „De Zwaan" Gevonden voorwerpen Mozart en de Hoge Veluwe 'Scheldebode Puzzelsport' October Presentatie enquête Herfstcyclus Oude Muziek SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 305 HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN HOOGWATER AXEL GOES - Magnetise- rm komt in het kort neer op let onttrekken van gestoorde eiergie enerzijds en het aan meren van gezonde energie anderzijds. Paranormale ge- lezers zijn in staat, meestal loor middel van hun handen lun eigen energieveld in con tact te brengen met dat van de patientZe beschikken als het ware over een zware transfor mator van levensenergie, die hen in staat stelt deze energie effectief op andere mensen over te dragen of slechte ener gie af te voeren. De heer D.J. van der Hooft is nagnetiseur-genezer en valt cus onder de genoemde beschrijving Op 31-jarige leef tij 1 is hij begonnen met het in praktijd brengen van zijn utzonderlijk kunnen en die stirt vond plaats in het Zeeuvo-Vlaamse Axel. Geen geheinzinnig gedoe, geen valse >eloften, nee, het mag- netiseen is voor vele mensen een gigantische uitkomst. De heer Tan der Hooft kan in- middes een indrukwekkende reeks *an successen melden. „Er kwam eens een vrouw bij mij die al vijftien jaar buikklachten had en ze was drie keer geopereerd om vocht te verwijderen. De artsen kon den niets vinden. Bij haar eer ste bezoek aan mijn praktijk wist ik dat ze leed aan een chronische blindedarmontste king en inderdaad, die blinde darm was volledig afgeschre ven", vertelt de heer Van der Hooft. Mensen met hoofdpijnen, orgaanpijnen, gewrichtspij nen, allemaal hebben ze bij de magnetiseur baat gevonden en de paranormale genezer is nog lang niet aan het eind van zijn Latijn. „Praktisch alle ziekten zijn op deze manier te verhel pen", zegt hij. „Met name daar waar de normale geneeskunde weinig resultaten boekt, kun nen wij succesvol actief zijn". Gemiddeld zijn er zes be handelingen nodig voor een kwaal genezen is maar soms zijn twee bezoekjes aan de magnetiseur al voldoende. „Wat ik genees is bovendien blijvend, de kwaal keert niet terug", zegt Van der Hooft. Het contact tussen de mag netiseur en de patient is steeds zeer prettig en intens. De mag netiseur kan namelijk beide energievelden in elkaar doen overgaan met gebruikmaking van handen of ogen. Boven dien kan hij zich werkelijk volledig in de geest van de pa tient verplaatsen door gebruik te maken van zijn heldervoe- lende helderwetende, helder ziende of helderhorende ga ven. Van der Hooft staat uiter aard niet alleen in zijn me ning. Een wetenschappelijk verantwoord boek over dit on derwerp is Geneeswijzen in Nederland van de hand van de arts P. van Dijk. Hij heeft alle tot nu toe gedane onderzoe kingen vergeleken en kwam daarbij tot de conclusie dat tachtig procent van de patiën ten baat heeft bij de paranor male behandeling Van der HOoft wil meer be kendheid over zijn werkwijze want dat zou de patiënten al leen maar ten goede komen. Tevens pleit hij voor een beter informeren van de artsen. „Als de mensen het nu niet als een soort mysterieus ver schijnsel zouden beschouwen en er minder huiverig tegen over zouden staan, betekent dat voor vele mensen het einde van een lijdensweg". OOJT-SOUBURG - In buurt en clubhuis „De Zwaai" in Oost-Souburg star ten bi voldoende deelname de vogenle cursussen. Een cursus volkss hilderen. Het gaat hierbi om tien lessen van an- derhafuur, waarin aandacht wordtbesteed aan de stijl As- sen/Dlft, indien gewenst de stijl Hndelopen. Te beschilde ren worwerpen brengen de cursisen zelf mee. Een cursus kleding maken. Voor deze veelzijdige cursus zijn laaimachines aanwezig, VnSSINGEN - Bij de ge- meeite politie te Vlissingen zijn n de periode van 24 sep- temler tot 1 oktober de vol- gerne voorwerpen aangege ven bxer, kussensloop, touw, hernhoed, 6 sleutels, 4 sleu tels ring met 2 sleutels, 4 sleu tels in zwart mapje en een sleitel aan een oranje label. Bij het dierenasiel te Vlissin gen is een wit met cyperse kat, een zwarte kater en een zwart metwitte kater aangegeven. Bi de gemeentepolitie te Oos-Souburg zijn geen ge- vomen voorwerpen deze weet. materiaal brengen de cursis ten zelf mee. Zowel beginners als gevorderden kunnen te recht. Voor peuteropvang kan gezorgd worden. De cursus Engels voor beginners is geen schoolse cursus. De docent neemt de cursisten via ge sprekken in het Engels mee naar alledaagse situaties en gesprekken. Handige foefjes om zelf poppen te maken wor den bijgebracht in de cursus poppen maken. Materiaal wordt via het buurthuis gele verd. Deze cursus wordt gege ven op de maandagmiddag. De cursus boetseren is nieuw in de Zwaan. Gewerkt wordt met chamotteklei met kleine harde deeltjes erin. Een oven en een schoptafel zijn aanwezig. Deze cursus wordt gegeven in de avonduren. Voor inlichtingen over dit cursusaanbod: buurthuis „De Zwaan", Oost-Souburg, tele foon 01184-61252. VLISSINGEN - Ton is terug in Vlissingen. Al mag die kreet sommigen misschien niet zo veel zeggen, afgaande op het aantal bloemstukken dat vo rige week belandde in de nieuwe zaak Radio Ton in de Scheldestraat moet een enorm met behulp van drie projecto ren op het scherm gebracht, twee projectoren voor de beel den en een voor de ondertitels. MIDDELBURG - De ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV hou den dinsdag 14 oktober een diaklankbeeld over „de vier seizoenen van de Hoge Velu we". Dit dia-klankbeeld wordt Mrt deze 'Scheldebode Puz- zelsprt'-puzzel is maandelijks een aantekkelijke prijs te verdienen: een Draktisch actueel en uitvoerig woodenboek Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het lederlands, zoals dat momen teel jebruikt wordt. De 'Grote van Dale is zowel het oudste als het grooste woordenboek in het Ne- derladse taalgebied. Het is meer dan (en eeuw de onbetwiste auto riteit op dat terrein. De 'Heden- daage Van Dale' heeft een winkel- waade van 120,-. On deze prijs te kunnen verdie nen,moet men in oktober alle vijf puzsls oplossen. Van de puzzel van I oktober neemt men de eer ste Irie letters van de oplossing van 49 horizontaal; van de puzzel vanB oktober neemt men de laat ste twee letters van 29 verticaal; van de puzzel van 15 oktober neemt men de laatste twee letters van 76 verticaal en de vierde letter van 47 horizontaal; van de oplos sing van 22 oktober neemt met eerst de laatste en dan de eerste letter van 79 horizontaal en ten slotte neemt men van de oplossing van 29 oktober de derde en vierde letter van 29 horizontaal. Zet men de gevonden letters achter elkaar, dan krijgt men de naam van een ziekte, die betrek king heeft met een hemellichaam. Men moet deze naam inzenden voor woensdag 5 november naar de puzzelredactie van De Schelde bode, Postbus 50514380 KB Vlis singen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winaar van de oktober-puzzelserie. VEEL SUCCES. KRUISWOORDRAADSEL Hor.: 2 del v/e winkel 7 gemelijk iemand 11 reinigen 15 Ned. prinses 16 klopje 19 academie (afk.) 20 doen sterven 21gesloten hand 23 niet scherp omlijnd i hakwerktuig 25 onderwijs 26 vroegee heerser 28 krediet 30 met hartelijkegroeten 31 nar 33 bekostigen 34 bar 36 aartuig 38 Zwits. houten huis 40 benau'en 41 zangnoot 43 naaldteke ning 45 i.t. kenteken van Griekenland 46 inriching tot fijnmalen van graan 48 eerstgnoemde 49 uitwas op de huid 50 bijb. profeet 51 netto 52 jaargetijde 55 pers./oornw. 56 kubieke centimeter 58 eb <9 vaag begrip 61 krammen 65 dientwagentje 68 jongen 69 gazen inzetram 72 godsdienstige handeling 74 fuikngang 76 Int. Schaatsunie 78 kortlust 79 staatsbedrijf 80 int. trein 82 baidiet 84 voorm. Russ. heerser 85 ni< dichtbij 86 zachte lap 87 niet mooi 89 mensenras 90 gratificatie 91 mddeleeuwse Scandinaviër 92 ha- chelk. Vert.: 1 inmaak 2 plechtige verklaring 3 ten name 4 land in Azië 5 regenen 6 be zonnenheid 7 opwelling 8 zemelen 9 me talen sluiting 10 hetzelfde 11 met ingang van 12 titel van voorm. Perz. vorst 13 on nauwkeurig 14 gasleiding 17 schip der woestijn 18 landb. werktuig 20 inlands dorp (Indon.) 22 desondanks 25 allee 27 mestvocht 29 vermaardheid 32 vacci neren 35 licht geweer 36 aanritsen 37 bo venste deel 38 bep. zwemslag 39 dienst kleding 40 troefkaart 42 loofboom 43 et cetera 44 zoon van Noach 45 uiting van angst 47 zandheuvel 53 metaal 54 koker 57 diepe bewusteloosheid 59 Engels man 60 aaneenhechten 62 pl. in Gelder land 63 Cub. hoofdstad 64 meerdere 66 Franse staatsomroep 67 bibliotheek (afk.) 70 in arreslee rijden 71 ligplaats voor schepen 73 klipgeit 75 middag 77 Unie van Socialistische Sovjet Repu blieken 79 wapenknecht 81 tijdperk 83 uitroep van vreugde 86 kielwater 88 boksterm 90 bouwfc..ndig ingenieur. Het uitgangspunt van dit dia-klankbeeld is de muziek van Wolfgang Amadeus Mo zart. Het geheel bestaat uit vier pianoconcerten voor ieder seizoen één. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehou den in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense dijk te Middelburg. BIGGEKERKE - De Com missie Welzijn Ouderen Big- gekerke houdt een presenta tiemiddag op 9 oktober om 14.00 uur in het Dorpshuis. Op deze middag worden de con clusies en aanbevelingen van de enquête naar de wensen en problemen van ouderen in Biggekerke bekendgemaakt. De enquêteresultaten worden aangeboden aan het bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen Walcheren, in de persoon van de heer A. Lamp- ert, wethouder van Valkenis- se. Tijdens deze middag is er gelegenheid om te reageren op de enquête en de resultaten hiervan. Er is een forum aan wezig, waaraan mondelinge of schriftelijke vragen gesteld kunnen worden. Dit forum be staat uit: de heer Lampert, een wij kverpleegkundige, een ver tegenwoordiger van de PTT en de heer S.de Kam, functio naris van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Het pro gramma na de pauze wordt gevuld door de heer Tange, van wie gezegd kan worden: „Wie veel reist, kan veel ver halen". MIDDELBURG - In de door de Werkgroep Muziek van het Zeeuwsch Genootschap geor ganiseerde Herfstcyclus Oude Muziek vindt op zaterdag 11 oktober een optreden plaats van de bekende Belgische alt mezzo Lucienne van Deyck en de pianist Leen de Broekert. Begeleid door Leen de Broe kert op de Weense vleugel zingt Lucienne van Deyck lie deren van Mozart, Beethoven, Schubert en Schumann. Dit concert is het eerste eve nement, georganiseerd door de Werkgroep Muziek, dat plaatsvindt in de Kloveniers doelen. Deze liederenavond is in feite het eerste concert met oude muziek, dat in deze prachtige historische ruimte weerklinkt! Het concert begint om 20.00 uur. aantal mensen die terugkeer van de ondernemer niet onop gemerkt voorbij zijn gegaan. Een prachtige nieuwe zaak die zo'n beetje alles van bruin- en witgoed herbergt, is het resul taat van een fikse krachtin spanning van drie maanden die Ton Lisman zich samen met anderen heeft getroost. Ton Lisman kan niet genoeg benadrukken hoe blij hij is om weer terug te zijn in Vlissin gen. „Je kunt het geloven of niet maar ik had echt heim wee naar Vlissingen. De stad en de mensen heb ik enorm gemist tijdens mijn verblijf in Goes Ik had door mijn jaren lange bivakkeren hier een grote en fijne klantenkring opgebouwd (Lisman was fi liaalhouder van een dergelijke zaak in de Badhuisstraat in Vlissingen) en het klinkt onge lofelijk maar sommige Vlis- singers kwamen zelfs naar Goes toe om speciaal bij mij te kunnen kopen". Toen er in de Scheldestraat in Vlissingen dan ook een pand vrij kwam had Ton Lis man weinig bedenktijd nodig. Met naaste medewerkers ging de heer Lisman als een gek te keer in het pand en toverde er in drie maanden een keurig nette, compleet nieuwe winkel uit tevoorschijn. Die herbergt nu hifi-apparatuur, wasma chines, video-recorders, tv's, radio's van merken als Erres, Sansui en Mitsubishi maar ook nog iets anders wat voor een ondernemer van cruciaal belang is. „Service heb ik heel hoog in mijn vaandel geschreven. De Vlissingers houden ervan vriendelijk en deskundig ge holpen te worden en ze waar deren dat ook als geen ander. Vandaar wellicht die reisjes naar Goes toen", besluit Ton Een tocht die door het verrij zen van Radio Ton in de Scheldestraat overbodig is ge worden. MIDDELBURG Zilte Swing Op 9 oktober geeft Zilte Swing een concert in filmtheater Mec cano om 22.30 uur. Zilte Swing ontstond een tijdje geleden uit spontaan op straat spelende muzi kanten. Slagwerk en ritme spelen bij Zilte Swing de hoofdrol en wel licht door die combinatie doet het geheel sterk denken aan slagwerk- muziek van Afrikaanse oorsprong. Munten verzamelaars vereniging Op 9 oktober houdt de heer Grolle, medewerker van de Neder landse Bank Amsterdam, een le zing in de Schakel, Bachtensteene 14, over „De geschiedenis van het Nederlands bankbiljet". Deze le zing is georganiseerd door de Nu mismatische Kring Zeeland en be gint om 19.30 uur. Jazz op zondag Op 12 oktober zingt de zeven tienjarige Linda van Helden alle be kende New Orleansnummers in café Colours aan de Vlasmarkt. Zij wordt bijgestaan door het New Or leans Rythm Trio. Het optreden be gint om 15.00 uur. ZukJ-Afrtka Op zaterdag 11 oktober staat op Plein 40 een marktkraam van de plaatselijke werkgroep Zuidelijk Afrika, waar stickers, affiches en ook boycot-oproepcertificaten te koop zijn. Dit alles in het kader van de campagne van het Nederlands Comité Zuidelijk Afrika tegen de economische steun, die Shell aan het apartheidssysteem geeft. Kijken en Doen Op vriidaa 10 oktober wordt om 9.30 uur in het nieuwe gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Molstraat 13, een kennisma kingsbijeenkomst gehouden voor ouderen, die gei'nteresseeerd zijn in de cursus Kijken en Doen. Deze cursus wordt georganiseerd door het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen. In 28 lessen op de woensdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur kunnen ouderen vanaf vijftig jaar zelf teke nen en schilderen, naar lezingen luisteren en musea bezoeken. De cursus begint op 22 oktober. Voor meer inlichtingen: ZIKV, telefoon 34711SWO, telefoon 27537. Pianorecital Op vrijdag 10 oktober geeft Ma rijke van Duin een pianorecital met werken van ondermeer Bach, Stockhausen, Beethoven, Chopin, Ravel en Rachmanioff in het Cen trum Nieuwe Muziek, Kloveniers doelen, om 20.30 uur. Gespreksgroep alleenstaande ouders Op maandag 20 oktober start Fiom-Zeeland weer een gespreks groep voor alleenstaande ouders op Walcheren. Naast allerlei ge spreksonderwerpen staan ook ge zelligheid en ontmoeting centraal in deze bijeenkomsten. Er worden tien avonden gehouden, steeds in het Fiompand aan de Varkens- markt 1 te Middelburg. Voor meer informatie en opgave: Fiom-Zee land, tel. 01180-27311. Jobless Nieuws De krant voor haanlozen Jo bless Nieuws houdt op maandao 6 oktober haar eerste redactieverga dering van het nieuwe werkjaar. Wie wil kijken wat er zoal komt kij ken om een krant te maken of mee wil doen, is van harte welkom. De redactie kan nog zeker enkele me dewerkers gebruiken. De vergade ring begint om 14.00 uur en wordt gehouden op het Buro Baanlozen Service, Stadhuisstraat 1 te Mid delburg. Pech Onderweg Eind oktober beginnen de ANWB-cursussen Pech Onderweg weer. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de ANWB, Lange Geere 26, telefoon 15155. Het ac cent van de cursus ligt op het zelf- doen onder leiding van instruc teurs, wegenwachten en techno- chefs van de ANWB. VLISSINGEN Keersluisbrug afgesloten De Keersluisbrug te Vlissingen zal alle vier de weekeinden in okto ber geheel worden afgesloten voor het wegverkeer. Dit houdt verband met de vernieuwing van het brug dek. Auto's en ander gemotori seerd verkeer worden - met behulp van borden - omgeleid via de Sloe- brug. Voetgangers en fietsers kun nen de overzijde van het kanaal bereiken via een bruggetje over de binnenkeersluis. Daartoe zal aan beide zijden een tegelpad worden aangelegd. Speelwerk Stadhuistoren Vanaf eind september klinken de volgende melodieën van het speel werk in de Stadhuistoren: op de hele uren Andantino uit Thema con variazioni van P. Broerse, om kwart over een Thema uit Finale van P. Broerse, op het halve uur een fragment van het Hobellied van C. Kreutzer en om kwart voor een fragment van het Valeriuslied. Vrijwilligers gezocht Buurthuis Aldegonde zoekt vrij willigers voor een kinderkookclub en een instuifmiddag voor kinde ren. Informatie: Aldegonde, Wes- terzicht 386, telefoon 01184- 66318. Puzzelrtt Motor- en Autoclub „De Zeeu wen" houdt zaterdag 11 oktober een puzzelrit op Walcheren over goed begaanbare wegen. Deel name is mogelijk in twee klassen, de A-klasse voor en/aren rijders, de B-klasse voor beginners. Van 13.00 tot 14.00 uur kan worden in geschreven in Skandia Resto, Zwanenburgseweg 11 in Vlissin gen, waar ook de prijsuitreiking zal plaatsvinden. De eerste deelne mers start om 13.30 uur. Kinderkleding beurs In kerkcentrum „De Schaap kooi" wordt vrijdag 10 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden van 9.30 tot 11.000 uur. De opbrengst is voor de helft be stemd voor geestelijk gehandicap ten. Inleveren op 7 en 8 oktober van 9.00 tot 10.15 uur. KMS-prestatieloop Op zaterdag 11 oktober houdt Zeeland Sport de zeventiende KMS-prestatieloop over naar keu zen 3Vi, 5Zi of 7 kilometer. In schrijven vanaf 14.00 uur op de parkeerplaats naast de oprit in het Nollebos. Alle deelnemers ontvan gen de KMS-herinneringen. Paraplu-activiteiten In de herfstvakantie is in buurt huis de Paraplu op dinsdag 14 ok tober om 13.30 uur een tafeltennis toernooi voor kinderen en jonge ren vanaf tien jaar. Woensdag 15 oktober is er een playbackshow voor kinderen van zes tot zestien jaar, aanvang 14.00 uur, inschrij ven tot en met 10 oktober. Op de zelfde dag is er een schaaktoer nooi voor kinderen van elf jaar en ouder, aanvang 19.30 uur. Op donderdag 16 oktober is er een ta felvoetbaltoernooi voor kinderen en jongeren vanaf tien jaar, aan vang 13.30 uur. Gaven delen wereldwijd Zondag 12 oktober wordt er in de Johanneskerk te Vlissingen een speciale dienst gehouden met als thema: Gaven delen wereldwijd. Voorganger is ds. J.W. Glashou wer. Medewerking aan deze dienst, die om 9.30 uur begint, wordt verleend door het Zuid-Mo lukse zangkoor Sion uit Oost-Sou burg. Kinderkleding beurs In het dorpshuis in Grijpskerke houdt peuterspeelzaal ,,'t Hummel hoekje" een kinderkleding- en speelgoedbeurs van 10.00 tot 11.330 uur. Inleveren op vrijdag 10 oktber van 13.15 tot 15.30 uur. Herfstwandeling De natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV houdt za terdag 11 en zondag 12 oktober een herfstwandeling op het land goed Ter Hooge. Aan het begin van de wandeling krijgt men een routebeschrijving met vragen en opdrachten. De duur van de wan deling is anderhalfuur en men kan lopen van 13.30 tot 17.30 uur. Het startpunt is Ter Hooge is aan de Koudekerseweg in Middelburg. Dubbetoptreden De Walcherse Dans- en Folklo- regroep Walacra verzorgt samen met organist Gerard de Waardt op het Theaterorgel een optreden in de Concert- en Gehoorzaal op za terdag 4 oktober om 20.00 uur. Na het concert is er een bal, muzikaal opgeluisterd door de organist op het Theaterorgel, die wordt onder steund door een slagwerker. Er wordt ook een verloting gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan beide organiserende ver enigingen. Spreekuur COC Het COC Walcheren houdt elke tweede woensdag van de maand een spreekuur van 19.00 tot 21.00 uur in het Jongerengebouw van de FNV. Dam 12-14. Wie problemen Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Snijder, Burg v. Woelderentaan 12, tel. 13933. Zo. Bom, Badhuisstraat 81tel 12233. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zo. Crucq, p/a Dam 30, tel. 26483. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middel burg-Zuid, Ame- muiden en Nleuwland. Za. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zo. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Za. Bouwense, Valkenisseweg14, Bigge kerke. tel. 01185-2190. Zoutelande, Mellskerke, Biggeker ke, Koudekerke, Westkapelle, Domburg, Aagtekerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: Vaandrager, Weststraal 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur: Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Vlissingen - Vrijd. 10 okt. - vrijd. 17 okt. Apotheek Paauwenburg, Troel- straweg 2a, tel. 70717. Middelburg - Vrijd. 10 okt. - vrijd. 17 okt. Apotheek v.d. Boogert, Vrijland straat 79. Voor heel Walcheren Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Vaessen, Koepoort- straat 3, Middelburg, tel. 01180- 13403. Kleine huisdieren - Za. en zo. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184- 10910. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a. Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr en Leliënlaan. alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis- kerke, Veere. Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333. Verloskundigen - Middelburg: de Crom, tel. 01180-27325. Vlissingen vrijd. 18.00 uur tot zo. 24.00 uur v. Ginkel, tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever: Za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.30 uur parochie koor. Paauwenburg open hof zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwe- kerk za. 19.00 uur Lambertuskoor. Zo. 10.00 u. Dameskoor Bethesda St. Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg (Badhuis weg) zo. 8.45 uur Zoutelande (Bos weg), zo. 10.00 uur. Bethesda St.-Josephzlekenhul8 - zo. 10.00 uur ds Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - zo. 9.30 en 17.00 uur prof. dr. Versteeg. Geret. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 u. ds. Melse. Oranjeplein 9.30 u., ds. Otte en 19.00 u. ds. Paulus. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 uur A. Baak. Gerat. Kerk Vrijgemaakt, De Larv noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. heeft of wil praten over homosek sualiteit, werk, ouders, aids en der gelijke is welkom. Dit geldt ook voor ouders van homoseksuelen. Welkomdlenst Zondag 5 oktober gaat de heer J.A. Murre voor in de Welkom- dienst in de Getuigeniskerk. Hij be spreekt het thema „Daar zit pit in". De dienst begint om 19.00 uur na een kwartier samenzang. Het Wel- kombo en het Jeugdkoor uit Grijpskerke verlenen muzikale me dewerking. Thema-avond Stichting Mediaan te Middelburg houdt op woensdag 8 oktober een thema-avond over „kanker". Dit thema zal door de Middelburgse huisarts vanuit anthroposofische achtergronden belicht worden. De avond begint om 20.00 uur in Breestraat 27 (zij-ingang). en 16.30 u. ds. G. Zomer. Middelburg, zo. 9.30 uur en 16.30 u. ds. Kuyper, Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur Morning Prayer, 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Middelburg: zo. 10.00 u. br. v. Rosmalen en Vlissingen zo. 10.00 u. ds. Buissing-van Beers. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za. ds. v.d. Kamp. Kristen Zuldmolukse Kerk in Ne derland - Souburg: zo. 10.00 u. en Koudekerke zo. 12.00 u. oud. P. La- tuheru. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen: Zo. 11.00 u. ds. Postema. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen St. Jacobskerk 10.00 uur dhr. Jorritsma, Petruskerk 9.30 uur ds. Kalksma en 17.00 u. ds. Kerssen. Johanneskerk 9.30 u. ds. Glashou wer. Open Hof 9.30 uur ds. Krijger en 17.00 u. ds. Kalksma. De Schaapskooi 9.30 uur dhr. v.d. Putte. Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk zo. 10.00 u. ds. Dondorp Koorkerk 10.00 u. ds. Hendrikse. Oostkerk zo. 10.00 u ds. den Engel se. Ontmoetingskerk zo. 10.00 uur ds. Boer en 17.00 u. ds. Wijnhorst (Ger. Bondsdienst). Thomaskapel 10.00 u. ds. Snijders. Engelse kerk, 19.00 u. ds. Dubbink. Ned. Geref. Kerk Middelburg (In Engelse kerk) - 9.30 ds. Brands en 17.00 u dhr. Budding. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg Zo 10.00 u. ds. Hendrikse. Vlissingen In Ophlr Badhuisstraat 186, zo. 10.00 u. geen dienst. Christengem.: Kapel St-Maarten, Hoogelande, zo. 10.30 u. geen dienst. Pinksterkerk Vrljdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo 10.00 uur Br. Wisse. Baptisten Gemeente, Middelburg, Kapel Bree 8,10.00 u. ds. Ezinga. DIVERSEN Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Bad huisstraat 104. di. 9.30-11.30 u. FIOM Zeeland Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel. 01184- 10821 of 01180-15564. Woonlasten Komltee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Informatie en Klachten buro over de gezondheidszorg - Tel 01100- 31594, di. van 9.00 u. tot 12.00 u. en do. van 18.00 u. tot 21.00 u. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Revalidatieteam, adviezen over voor zieningen, 01100-15892 (op ma 9.00-12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 38 (op di 10.00-11.00 u Gezondheid info, 01100-15892 tst. 40; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en emphyseem, 01100-15892 tst. 35. Districtgezondheidsdienst Voor informatie over infectieziek ten, jeugdgezondheidszorg 4-19- jarigen en gezondheidsvoorlichting en- op voeding: tel. 01180-34085 Voor geslachtsziektenbestrijding: Spreekuur Dam 39-41, Middelhar- nis. ma-wo.vr. 9-10 uur, tel. 01180- 34085. Voor tuberculosebestrij ding: tel. 01184-18395. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren. Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Belangengroep Relaties van Gede tineerden - Afdeling Zeeland, Seis- plein 3. Middelburg, tel. 01180- 36776. Iedere dinsdag geopend van 14.00-16.00 uur. Do. 9 okt. Vr. 10 okt. Za. 11 okt. Zo. 12 okt. Ma. 13 okt. Di. 14 okt. Wo. 15 okt. 5.21 en 17.39 uur 6.14 en 18.38 uur 7.26 en 20.10 uur 8.56 en 21.46 uur 10.29 en 23.10 uur 11.38 en - 0.09 en 12.27 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5