PROMENADE TUSSEN MARKT EN LANGE JAN Middelburgse promenade viert herfst-feest-week van 9 tot en met 18 oktober MIDDELBURG - De Zeeuwse hoofdstad staat vanaf morgen, donderdag 9 oktober, geheel in het teken van de Nieuwe Burg Herfst-Feest-Week 1986. Van 9 tot en met 18 oktober vinden op de promenade tussen Markt en Lange Jan allerlei activiteiten en stunts plaats die zonder moeite zullen gaan aantonen dat de Nieuwe Burg als winkelstraat erg veel te bieden heeft bin nen het Middelburgse. Geweldige koopjes zijn er weg te halen, tal van leuke activi teiten staan er te gebeuren op straat en dat alles voor meer dan een week. De plaats die men de komende tijd beslist aan moet doen, is zonder twijfel de Middelburgse Nieuwe Burg, meer dan alleen een zij straat binnen het winkelcentrum van de hoofdstad. De winkelcentra van alle enigszins omvangrijke steden beginnen tegenwoordig behoorlijk op elkaar te lijken. In elke hoofd-winkelstraat verrijzen ver trouwde grote warenhuizen die de consument in heel Nederland kan tegenkomen. Voor de consu ment is dat natuurlijk allemaal prima maar verge ten wordt, dat zo de stad enigszins zijn eigen ge zicht gaat verliezen. De zijstraten, die samen met de hoofdstraat het winkelcentrum vormen, moeten steeds meer de ware gedaante van het winkelhart van een stad gaan bepalen en de Nieuwe Burg in Middelburg is daarvan een treffend voorbeeld. Opening Kinderboek Sigaren Optreden Boekenmarkt Draaimolen Koopjes Mode Bouwwedstrijd 313 DE NIEUWE BURG Nieuwe Burg pakt opnieuw uit: boeken, mode, prima koopjes en veel attracties De winkeliersvereniging Nieuwe Burg bestaat in 1986 inmiddels eenenveertig jaar. Ongeveer op de plaats van de door de Duitse bombardemen ten weggeslagen Lange Burg werd de Nieuwe Burg opge bouwd. Na de bevrijding werd in oktober 1945 de Winkeliers vereniging Nieuwe Burg op gericht Inmiddels is al weer zestien jaar geleden dat de Nieuwe Burg omgevormd werd tot winkelpromenade. De Nieuwe Burg werd daar mee de eerste promenade in Zeeland. Een benaming onder de mensen van Burgprome nade lag voor de hand maar dat is officieel niet juist. De straat die zo fraai is gesitueerd tussen de Markt en de Lange Jan heet nog steeds gewoon Nieuwe Burg. De samenwerking tussen de ondernemers die bezig zijn in de Nieuwe Burg is al jaren lang prima te noemen. De reeks van activiteiten die zijn ontstaan zijn daarvan het beste bewijs. Vorig jaar brak het feestgedruis al los toen de Nieuwe Burg veertig jaar be stond en het vijftien jaar gele den was dat daar de prome nade verscheen. Het feest van nu kan ook alleen maar dui den op een gezonde onderne mersgeest en de wil tot sa menwerken. Alleen wanneer dat laatste het geval is, kan er een programma gepresenteerd worden zoals dat er nu uitziet De opening moet een uiterst spectaculair gezicht gaan ge ven. Enkele Nederlandse top- springers op de trampoline ge ven in het midden van de Burgpromenade een werve lende show op een gigantische trampoline. Dat gebeuren be gint om 19 uur en betekent de start van de Nieuwe Burg Herfst-Feest-Week. Nederland behoort in de wereld van het trampoline springen tot de absolute top en de namen die in Middelburg zullen optreden mogen er ook wezen. Nederlands kampioen Bert Dammers begeeft zich als eerste op het elastische ge vaarte. Hij wordt bijgestaan door Diane Wong. Zij is ook Nederlands kampioene. Ook Ellen Musters, een nationale jeugdkampioene wordt op de Nieuwe Burg verwacht. De spektaculaire en unieke show laat dus alleen de spron gen zien van Neerlands besten op dit gebied en dat belooft wat. Het moet een indrukwek kend schouwspel worden waarbij wel sprongen van 10 meter hoogte worden bereikt Topsport dus maar ook een beetje circus!. Het plezier van de verende attributen blijft niet alleen be perkt tot de nationale top. Ook het publiek krijgt de kans het een keer te proberen. Wellicht wagen de optredende sprin gers zich ook nog aan een show synchroon springen en dat moet dat alles dus ook dubbel zo attractief maken. De trampoline-opening is niet het enige dat naar grote hoogte reikt wat het pro gramma betreft van de Nieuwe Burg Herfst-Feest- Week 1986. Vrijdag de tiende oktober vindt vanaf Boekhan del Fanoy de grootse speur tocht plaats voor kinderen. Het is immers ook kinderboe kenweek en die valt toevallig precies samen met de Nieuwe Burg feestweek. Winkelende gasten van de Nieuwe Burg zullen nog al eens voorbijsnel lende kinderen, gewapend met pen en papier, tegenkomen want er wordt een grote deel name aan de speurtocht ver wacht. De prijzen die te win nen zijn met de speurtocht maken dat er ook wel naar. De hoofdprijs is een keuze aan boeken waarbij de winnaar F 250 mag besteden. De kinderboekenweek op de Nieuwe Burg wint nog aan be tekenis door de komst van Gouden Griffel-winnares Joke van Leeuwen. Ook zij is aanwezig tijdens de Nieuwe Burg feestweek. Maandag 13 oktober gaat de speurtocht in het kader van de Kinderboe kenweek verder en dan is in Fanoy de Zilveren Griffel winnaar Willem Wilmink aanwezig. Wilmink is een van de meest gelauwerde kinder boekenschrijvers en onder an dere bekend van vele radio en televisie-programma's. Dins dag veertien oktober is de laatste dag van de speurtocht en ook op die dag is er een klasse-schrijver in Middel burg aanwezig. Midas Dek- een sieraad te maken, een uiterst secuur werkje. Bij sigarenspecialist De Burg staat voor diezelfde dag een niet minder unieke de monstratie sigarenmaken op het programma. Enkele oudere sigarenmakers van de fabriek Schimmelpenninck oefenen daar hun oude beroep nog uit en bieden hun vers klaargemaakte produkten daarna ook te koop aan. De Nieuwe Burg is tijdens de feestwerk natuurlijk extra mooi opgedirkt en geen voor bijganger zal achteloos de pro menade kunnen passeren zon der achting te slaan op het ge beuren tussen Markt en Lange Jan. Donderdagavond, 16 ok tober, wordt het echter alle-' maal nog wat extra kracht bijgezet door een optreden in het midden van de Nieuwe Burg, van een band. Wie er komen vanaf 19 uur op de koopavond is nog een verras sing maar kwaliteit is in elk geval toegezegd. Zaterdag achttien oktober staat op de Nieuwe Burg in het teken van het boek. De drie boekhandels Fanoy, Fey en Loek houden dan een boeken markt die in het Zeeuwse zijn weerga niet kent.* In liefst twaalf fikse marktkramen worden in totaal omstreeks tienduizend boeken uitgestald en zodoende die dag voorna melijk het straatbeeld van de Nieuwe Burg bepalen. De prij zen zullen belachelijk laag lig gen maar het is zaak vroeg te komen omdat een enorme toe loop wordt verwacht De uit gestalde boeken zijn allemaal van prima kwaliteit en het gaat hier dus om een eenma lige stunt die niemand mag missen. Voor de kleinsten die het snuffelen van hun ouders over de Nieuwe Burg beu zijn, is er nog een andere mogelijkheid tot vertier. Aan het einde van de Nieuwe Burg, richting Ab dij, is gedurende de hele Nieuwe Burg Herfst-Feest- Week een draaimolen neerge zet kers, een ex Gouden Griffel winnaar vrolijkt dan de boel extra op. Modeshows zijn zo langza merhand op elk midden- standsfeest een niet meer weg te denken onderdeel gewor den. Zaterdag is h et ook op de Nieuwe Burg zover. Het mo dellenbureau Allienne uit Vlissingen 'levert' de modellen en ze worden aangekleed door de grote reeks van zaken die hun stekkie hebben op de Nieuwe Burg. Josiasse, De Blauwe Winkel, Habee, Baars-Sijbrants, Corrin's Mode en De Arend staan ga rant voor een duidelijke blik op de meer en minder spor tieve najaarscollectie van 1986. Woensdag staat de grote bouwwedstrijd te gebeuren met Construx, het nieuwe goedje van Fisher Price. Dat gebeurt bij speelgoedzaak Goudswaard. Die hele dag kan men op de Nieuwe Burg een echte buitenaardse gast tegen het lijf lopen. Een robot vro lijkt namelijk dan het straat beeld op en deze metalen gast VAN elders kan nog spreken ook. Donderdag, de traditionele marktdag in het Middelburg se, staat er in het kader van de Nieuwe Burg feestweek een heleboel op het programma. Bij 't Gouddoppertje is een unieke demonstratie dia- mantslijpen te zien. Wat er al lemaal komt kijken om van een ruwe keiharde diamant De grote lokker van de Nieuwe Burg voor de klanten vindt aanstaande zaterdag plaats, of waarschijnlijk al vrijdagavond. Wat is het geval Zaterdagmorgen vanaf half negen breken voor de consu ment fantastisch voordelige tijden aan. Alle winkeliers van de Nieuwe Burg pakken dan uit met een gigantische ver koopstunt. Een Friese klok voor een appel en een ei, een cassetterecorder voor een cent, noem maar op. Elke zaak heeft een eigen spetterende aanbie ding die vandaag allemaal duideljk in Uw Scheldebode staan vermeld. Die reeks uit zonderlijke koopjes zal vrij dagavond al ongetwijfeld bi vakkerende mensen te zien geven die gewapend met een primus en een slaapzak een heenkomen zoeken voor de vrijdagnacht bij de voordeur van de zaak waar ze zaterdag morgen als eerste willen bin nenkomen. Ook de tweede en de derde klant (er kan er maar een de eerste zijn) kunnen nog tegen een ultra lage prijs prachtige dingen wegkapen. Meer dan ooit dus de moeite waard om uw Scheldebode goed door te spitten!

Scheldebode | 1986 | | pagina 13