Prijsuitreiking playback-show kinderbraderie Vlissingen Lee Towers in De Hooizolder het weten waard ■neaia a n a 'Scheldebode Puzzelsport' riHH'ï q m vi 'ioarnvi wanna mwm u hïs ililu rm r.lsï.i NUH HltlEI Jack King SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 305 VLISINGEN - De Vlissingse kinderbraderie is definitief afgesloten met de prijsuitreiking aan de winnaars van de kinderplaybackshow. Drie acts bleken met en kop en schouders boven de rest uit te steken. Er werd hierbij niet alleen naar kwaliteit van het optreden gekeken maar ook op originaliteit gelet. Dat dit terecht was bleek wel uit het feit dat van de veertien optredens zes acts bestonden uit een imitatie van Madonna. Discovloer rtfl fBH r;-n -ür4ri KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN Puzzelwinnaar maand augustus DIVERSEN HOOGWATER De zesjarige derde-prijswinnares Joëlle van Noppen had met veel bravoure You've got me keyed up van ex-Dolly Dot Anita Heilkens opgevoerd. Hoewel ze zere voeten had gekregen van het lange wachten, belette dit haar er toch niet van een spette rend optreden te verzorgen. Haar moeite werd dan ook beloond met een fototoestel. Serge Speleman toonde zich tevreden met zijn tweede prijs: een walk-man. De twaalfjarige Robert Paul-imi tator was echter meer met zijn gedachten bij zijn uiteinde lijke doel: een optreden bij Hennie Huismans' playback- show. Dat dit niet alleen bij dromen blijft, blijkt wel uit het feit dat hij geregeld op treedt om zijn ervaring te ver groten. De eerste prijs was voor het duo Johan van Vlaanderen en Rachid Temsamani. Het num mer op de discovloer van Ro bert Paul in een Jan Pelle- boer-imitatie leverde beide twaalfjarigen een waardebon van 150,- op. Rein Geervliet, voorzitter van de braderiecommissie van de stichting Verenigd Winkel centrum Vlissingen, was goed te spreken over het verloop van de kinderbraderie en playbackshow. „We hebben het erg getroffen met het weer. Daardoor was de op komst erg groot. Volgend jaar gaan we hier beslist mee ver der en we hopen dan weer hulp van het SKW te krijgen. Deze mensen weten toch beter dan ons hoe je activiteiten voor kinderen organiseert. Dit Gelukkige winaars en verantwoordelijken na afloop van de uitreiking van de playbackshow, een onderdeel van de kinderbraderie te Vlissingen. foto: karin stroo jaar hebben we veel aan het SKW gehad en dan noem ik speciaal de persoon van Gwendolyn Pieterse-Visser. Er zijn verder plannen om meer met kindermuziek te werken, hoe we dit gaan aan pakken weten we echter nog niet precies." MIDDELBURG Lange Jan Met ingang van eind september zullen de volgende melodieën op het speelwerk van de Lange Jan klinken: Op hele uren Les Folies du dauphiné van Dupont, kwart over een fragment van een volkslied, op halve uren La plaisante van Dupont en kwart vóór een fragment van een volkslied. Kofflecontactmorgen Op woensdag 1 oktober houdt de vrouwencontactgroep „Kom uit je huis" haar maandelijkse koffie- contactmorgen. Tijdens deze mor gen geven afgevaardigden van het „Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening", Vrouw en Werk en het Gewestelijk Arbeids bureau Walcheren informatie over de scholing en arbeidsmarkt voor vrouwen. Ook is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De morgen wordt gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat te Middelburg en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Kinderop pas is aanwezig. Turnvereniging De Middelburgse Turnvereni ging "69 houdt in de week van 20 tot 27 september open huis. leder een is in iedere zaal welkom. Te vens worden er op zaterdag 27 september turn- en jazzdemonstra- ties gegeven tussen 14.30 en 17.00 uur in de gymzaal aan de Bachtensteene. Woensdag 24 sep tember en 1 en 8 oktober staan in het teken van schoolsport stimule- ringsgymnastiek. Voor verdere in lichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat van MTV, T. Brandsmakwartier 12 te Middel burg, telefoon 01180-13901 Film en volksdansen voor oude ren Ter gelegenheid van de start van het nieuwe seizoen wordt in het Jacob Roggeveenhuis, Noordsin gel 106, Middelburg, een informa- September Met deze 'Scheldebode Puz- zelsport'-puzzel is maandelijks een aantrekkelijke prijs te verdie nen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek. Het is een betrouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zo wel het oudste als het grootste woordenboek in het Neder landse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat terrein. De 'He dendaagse Van Dale" heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen ver dienen, moet men in september alle vier puzzels oplossen. Van de puzzel van 3 september neemt men de eerste twee letters van de oplossing voor 102 hori zontaal; van de puzzel van 10 september neemt men de mid delste letter van 74 horizontaal en de derde letter van 8 verticaal; van de puzzel van 17 september neemt men de de tweede letter van 8 horizontaal en de derde letter van 38 verticaal en van de puzzel van 24 september ten slotte neemt men de vierde en vijfde letter van 36 horizontaal en de laatste twee letters van 68 ho rizontaal. Zet men de gevonden letters achter elkaar, dan krijgt men de benaming van een literair evene ment van enige eeuwen terug Men moet deze naam inzen den voor woensdag 1 oktober naar de puzzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de re dactie de winaar van de septem- ber-puzzelserie. VEEL SUCCES. Hor.: 1 Ned. acteur uit Sesamstraat 8 Ned. voetbalclub 15 padvindersleid ster 16 dwaas 17 tweetallig 19 romp ZO religieus Z1 wereldgodsdienst 23 munt (V.S.) 24 Sp. uitroep 25 rand v/e drinkglas 26 tint 28 tik 30 Roem. munt 31 autogereedschap 33 spitsvormig to rentje 34 10e deel in samenst. 36 show houden 38 pl. in N.-Brabant 40 draag- balk 41 als onder 43 Gewestelijk Ar beidsbureau 45 telegraaf restant 46 mid deleeuws koopvaardijschip 48 hetzelfde 49 klavier 50 radio-actief element 51 ad ministratietroepen 52 dijkwerker 55 wa ter in Friesland 56 assistent 58 met name 59 schrijver van De Drie Musketiers 61 achterneef 65 halsjuk 68 stand der edelen 69 pl. in Z.-Holland 72 soldaten- kost 74 titel van bisschop 76 Ned. polit. partij 78 inleggeld 79 verhoogde toon 80(halt 82 transportmiddel 84 gebouwd gr§f 85 woning 86 bioscoop 87 gewaad 89 (heksen vervoermiddel 90 vreugde 91 iet$, jpt stand brengen door inspan ning 92 pl. in Nederland. Vert.: 1 Scand. heildronk 2 op de juiste plaats 3 ingeval 4 water in N.-Brabant 5 woord 6 ontroering 7 gemeenschappe lijk 8 kranig 9 drogen op een verhitte vloer 10 pl. in N.-Holland 11 of dergelij ke 12 voormalig 13 hekwerk 14 speel kaart 15 koraaleiland 18 devies 20 waar nemend (in samenst.) 22 honingdrank 25 tl-op. vrucht 27 int. org. voor luchtver voer 29 restant van sigaar 32 aandoenlijk 35 rolvormig gerecht 36 zeer zachte stof 37 onnozel 38 druk 39 gelijk 40 stengel deel 42 Org. van Afrik, eenheid 43 deel van India 44 openb. vervoermiddel 45 slap 47 naaldtekening 53 deelnemer aan zeker spel 54 stuk chocolade 57 Egypt, havenstad 59 doorweekt 60 pl. op Sicilië 62 pl. in Gelderland 63 bed 64 uiterlijk '66 onderdeel v/e opera 67 klappende zoen 70 in elkaar 71 vlees soort 73 zintuig 75 golf 77 Russ. geeste lijke 79 etagewoning 81 bit en leidsels 83 lofdicht 86 tuinperk 88 nagerecht 90 graad. tiemiddag gehouden over „meer bewegen voor ouderen", voor alle ouderen uit het huis en de omge ving. De film „Wat beweegt u?" wordt gedraaid en er wordt spe ciale aandacht geschonken aan het volksdansen voor ouderen. De volksdansgroep staat ook open voor ouderen uit de omgeving. Daarnaast zijn er iedere dinsdag van 11.15 tot 12.00 uur gymnas tieklessen voor ouderen. Youth for Christ Vrijdag 26 september treedt in de Youth for Christ-koffiebar aan de Herengracht 52, de Ameri kaanse zanger en gitarist Dan H. op. Dit concert begint om 20.30 uur. ZVU-cursussen Voor een aantal cursussen van de Zeeuwse Volksuniversiteit kan men zich nog inschrijven. Dit geldt voor diverse taalcursussen, teke nen/schilderen, zijdeschilderen/ batikken, leerbewerken, houtbe werking, moderne literatuur, alter natieve geneeskunde en cursus sen Engels voor ouderen. Inlichtin gen krijgt men bij de ZVU, Dam 22, telefoon 01180-34800. Lezing theologische werkgroep De Theologische Werkgroep van het Zeeuws Genootschap heeft een lezing georganiseerd op woensdag 1 oktober door drs. J. Slomp van het gereformeerd dien stencentrum te Leusden voor „Be- vrijdings-theologische modellen in de Islam". De lezing begint om 20.00 uur in Abdijplein 11 te Mid delburg. Tentoonstelling De tentoonstelling in de Kunst uitleen, Kuiperspoort 22 te Middel burg, van werken van Peter van den Akker, schilderijen en zeef drukken, en van Niko de Wit, beel den, is met twee weken verlengd en wel tot en met 4 oktober. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Vluchtelingenzorg De christelijke organisatie voor vluchtelingezorg ZOA geeft op 7 oktober een voorlichtingsavond in het wijkgebouw Zuiderbaken, Rentmeesterlaan 245 te Middel burg. Deze avond zal grotendeels gewijd worden aan het werk van de ZOA in het vluchtelingenkamp Ban Vinai in Thailand. Over deze arbeid wordt een film vertoond. Ook kan de bezoeker kennis ma ken met fraaie handwerken, welke in vluchtingenkampen worden ver vaardigd. De avond begint om 19.45 uur. Bejaardenoorden Als onderdeel van een werkpro gramma van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg over Bejaar denoorden wordt op vrijdag 26 september een forumdiskussiemid- dag gehouden. Onderwerp van de inleidingen en diskussie op deze middag is „Bejaardenoorden nu.... en straks". Aanleiding hiervoor vormen de bedreiging van het leefklimaat in de bejaardenoorden en het negatieve beeld, dat bij het publiek ontstaat over de bejaar denoorden. De middag begint om 14.00 uur in de Concert- en ge hoorzaal met een inleiding door burgemeester Rutten. VLISSINGEN Cursus Engels De centrale Stichting SKW Vlis singen organiseert vanaf 29 sep tember een aantal cursussen En gels op diverse niveau's, voor be ginners, gevorderden en conversa tie. De cursussen worden gegeven in verschillende buurthuizen, de Paraplu in Paauwenburg, Alde- gonde in Westerzicht en de Schel- debuurt in de gelijknamige wijk. Voor inlichtingen en aanmelding kan men zich wenden tot de do cent in de Scheldebuurt, V. Quak- kelaarstraat 95, op vrijdag 26 sep tember van 19.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 27 september van 15.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze uren kan men ook bellen naar tele foon 11458. Activiteiten in de Paraplu In het kader van de Vredesweek heeft buurthuis De Paraplu een aantal activiteiten georganiseerd. Op woensdag 24 september is er een kindermiddag met een teken wedstrijd en een korte tekenfilm over de vraag: „Wat zou er gebeu ren als we onze tanks ombouwen tot traktors?" Op donderdag 25 september begint om 20.00 uur een filmfestival met informatiefilms, animatiefilms en een intrigerende film over de absurditeit van het oorlogsgebeuren. Dinsdag 30 sep tember begint om 14.00 uur een vi deomiddag met een themafilm en een speelfilm in het kader van de Vredesweek. Op vrijdag 26 sep tember wordt er een Hindoe- staanse feestavond gehouden. Op het programma van deze avond, die om 20.00 uur begint, staat een bingo-activiteit, waarvoor leuke prijzen beschikbaar zijn. Tevens is er de hele avond gelegenheid tot dansen. Beginners en enigszins gevorderden kunnen op de don derdagmiddagen van 13.45 tot 15.15 uur een cursus tekenen vol gen. De opzet is het aanleren van basistechnieken. Zo wordt er ge werkt met potlood, houtskool en waterverftechnieken. Paddestoelen De natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV houdt vrijdag 26 september een dialezing over paddestoelen door de heer L. de Bruijn. De avond begint om 20.00 uur in de CSW, Elzenlaan 4 te Middelburg. Op dinsdag 30 sep tember is er een paddestoelenex cursie naar Westhove onder lei ding van Henk Mandemaker. Er wordt om 14.00 uur verzameld bij het Zeeuws biologisch museum. FNV-protest De afdeling Borsele van de Fe deratie Nederlandse Vakbeweging (FNV) heeft, gesteund door het distriktsbestuur, een motie gezon den naar alle afdelingen in Zeeland en het bestuur, waarin zij protes teert tegen de „...absoluut onaan vaardbare plannen van minister Deetman van Onderwijs om te ko men tot bezuinigingen. Met name de intredingsformule van kleuters in het basisonderwijs... is van een verontrustend negatieve aard en strekking..." Ook de heffing van 1030,- per jaar voor 16- en 17- jarigendruist rechtstreeks in te gen het streven van de vakbewe ging de jongeren in onze samenle ving te verzekeren van een goede opleiding en toekomst." De FNV- afdeling roept op tot het voorberei den van de krachtigste maatrege len van protest, zelfs als dat zou moeten leiden tot een rationale staking tegen het beleid van de mi nister. Multiple Sclerosestlchting Dinsdag 30 september verzorgt de Nederlandse Multiple Sclerose Stichting (rayon Walcheren) een bijeenkomst in verpleeghuis „Der Boede" in Koudekerke. Daar ont moet men elkaar om 10.30 uur in zaal „De Babbelaar" van paviljoen „De Vlieberg". Naast de gebruike lijke gezamenlijke lunch wordt een pianoconcert verzorgd door me vrouw E. Stofkoper-Schneider uit Middelburg. Volksdansen Op de donderdagavond weke lijks van 20.00 uur tot 22.00 uur start de volksdansgroep „Vlissin gen" met een nieuwe groep voor volwassenen in de Breehof, Bree- straat 10 te Vlissingen. Voor meer informatie kan men bellen naar Marijke van de Velde, telefoon 01184-60634. Creatieve morgen In het Buut, Beatrixlaan 2, Vlis singen, start de activiteit „Crea tieve morgen", op de donderdag ochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Vrouwenpraatgroep In het Woltershuis, Hogeweg 103-105 in Vlissingen begint op 29 september een vrouwenpraat groep. De groep werkt vanuit de „rationele zelfhulpmethode" en komt bijeen van 20.00 tot 22.00 uur. Vrije dansavond In dansschool De Jong kan iedereen vanaf 27 september elke zaterdagavond van 21.30 tot 1.00 uur komen dansen. Kinderkledingsbeurs De stichting Zomerkamp Arne- muiden houdt op woensdag 1 ok tober een speelgoed- en kinderkle- dingbeurs van 13.30 tot 15.30 uur in verenigingsgebouw de Arne. De inbreng van heel en schoon speel goed en kleding is op 1 oktober van 10.30 tot 12.00 uur in de Arne. De helft van de opbrengst is be stemd voor de stichting Zomer kamp Arnemuiden. Het Walchers filmpro gramma biedt ook deze week voor een ieder weer wat wils. De film Terms of Endearment is in Middelburg nieuw en staat borg voor humor en ont roering. Rumble Fish herbergt het nodige geweld en stamt uit een andere categorie. In Vlis singen is het Steven Spielberg produkt The Color Purple te zien. The Color Purple is geen ge bruikelijke Spielberg film. Deze produktie is het verhaal van de negerin Celie die in de prent tot een symbool ver wordt van het onderdrukte zwarte volk. Het verdriet in The Color Purple speelt een voorname rol. The Color Pur ple is te zien in het Vlissingse Alhambra van donderdag tot en met woensdag om 20.00 uur. De produktie DARYL gaat in Vlissingen de eerste week in. Het gaat over een tienja rige jongen die dwalend in de bossen wordt gevonden en lijdt aan geheugenverlies. Hij komt terecht bij een pleegfa- milie en dat bevalt beide par tijen prima. Daryl blijkt totaal geen achterstand in ontwikke ling te hebben maar is zelfs zijn leeftijdgenoten op som mige punten ver voor. Op een gegeven moment wordt Daryl echter opgehaald door wat zijn echte ouders zouden moeten zijn en dan blijkt de ware ge daante van DARYL. De film is te zien in Alhambra op vrij dag, zaterdag en zondag (19.00 uur) en zondag om 14.00 uur. Wie weer eens ouderwets wil griezelen kan in Alhambra bij Poltergeist 2 terecht. De thriller draait vrijdag tot en met zondag om 21.30 uur, Don derdag, maandag tot en met woensdag om 20.00 uur en vrijdag om 23.30 uur is er nog een voorstelling. Zij die zondig Leven is porno en is te zien vrijdag om 23.30 uur. Het Woody Wood- peckerfestival vormt zondag middag het kindermatinee (aanvang 14.00 uur). In Middelburg bij Meccano is de bekende film Terms of Endearment te bekijken. De film is bekroond met vijf Os cars en heeft een bezetting met namen als Jack Nicholson, Shirley Maclaine en Debra Winger. Het is een mengeling van humor en ontroering waarin de relatie tussen en moeder en haar dochter wordt gevolgd in de loop der jaren. Regisseur James Brooks schreef het script naar een ro man van Larry McCurtry. Terms of Endearment is te zien in Meccano op donderdag om 20.30 uur, vrijdag en zater dag om 20.00 uur. Zondag tot en met woensdag beginnen de voorstellingen om 20.30 uur. Rumble Fish is terug in Meccano. De film is te zien vrijdag en zaterdag om 22.30 uur. Mishima van Paul Schrader met de muziek van Philip Glass speelt in Electro op don derdag, zaterdag en dinsdag om 20.30 uur In de ZVU-reeks staat de film Barry Lyndon van de be kende regisseur Stanley Ku brick op het programma. Woensdag 20.30 uur in Electro is deze prent te aanschouwen. In het kinderfilmtheater in Meccano speelt zaterdag, zon dag en woensdag vanaf 15.00 uur de film De Troetel- beertjes. VLISSINGEN - De In diaanse evangelist Jack King houdt op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 september een aantal evangelisatiebijeen komsten in Het Anker, Bone- dijkestraat 163 te Vlissingen. King is uit een reservaat in Canada afkomstig en staat be kend om zijn wonderbaarlijke genezingen van ernstig zieken. De toegang is gratis. De avon den beginnen om 19.30 uur. Kinderpostzegelaktie Ze komen er weer aan, ruim driehonderdduizend kinderen gaan woensdag 1 oktober weer op pad om huis aan huis kinderpostzegels te verkopen. Het is dit jaar de zes tigste kinderpostzegelaktie! WESTKAPELLE - Vanaf 24 uur aanstaande zaterdag avond kunnen liefhebbers van nationale topartiesten weer volop aan hun trekken komen. Vanaf dat tijdstip staat in De Hooizolder, even voor Westka- pelle, de Nederlandse top-act Lee Towers op de planken en dat betekent geruime tijd ge nieten van, zoals Lee in West- Duitsland inmiddels geïntro duceerd wordt. Der Sinatra a us Holland. Lee Towers staat in Neder land wat zijn genre betreft op eenzame hoogte. Een blik te rug op de loopbaan van de in middels 38-jarige Leen Huyzer verklaart waarom. De zanger mag binnenkort goud voor zijn live dubbelalbum Lee To wers in Concert in ontvangst nemen en zijn prestaties na zijn doorbraak in 1975 via de debuutelpee VSOP en via Wil lem Duys Vuist zijn niet meer bij te houden. Naast fikse verkoopcijfers van verschillende hitsingles, acht gouden elpees en een pla- tina-album, is ook de waarde ring uit andere hoeken niet aan Lee Towers voorbij ge gaan. Zijn plaat Definetelee, die uitkwam in 1979 leverde de nuchtere Krimpenaar de TROS-produktieprijs en een Edison op. Zaterdagavond vanaf 24 uur is deze nationale gigant live te aanschouwen en te horen in De Hooizolder bij Westkapel- le. De voorverkoopkaarten kosten 7,50 per stuk. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. v.d. Griek, Badhuis straat 46, tel. 12950. Zo. Kant, Saba- laan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zo. Wor- telboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland. Za. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zo. Heere, Huyssenstr. 15, Middelburg, tel. 01180-11501 Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Stutterheim, Beukelmanstr. 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Zouteiande, Meliskerke, Biggeker- ke, Koudekerke, Westkapelle, Domburg, Aagtekerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: Noorlander, Mid- delburgsestr. 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur: Oosterhott, Markt 10, Veere, tel. 01181-271 Vlissingen - Vrijd. 26 sept. - vrijd. 3 okt. Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Middelburg - Vrijd. 26 sept. - vrijd. 3 okt. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Peeters, Pijpstraat 1a, Middelburg, tel. 01180-12565. Kleine huisdieren - Za. en zo. Ruys, te Middelburg, tel. 01180- 13118. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1. 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zouteiande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333. Verloskundigen - Middelburg: v.d. Vijver, tel. 14110. Vlissingen: v. Gin- kel.tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever: Za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.30 uur parochie koor. Paauwenburg open hof zo. 11.15 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwe- kerk za. 19.00 uur Dameskoor. Zo. 10.00 u. Jeugdkoor. Bethesda St. Jo- sephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg (Badhuis weg) elke 1e en 3e zondag 8.15 uur. Zouteiande (Bosweg), zo. 10.00 uur. Bethesda SL-Josephziekenhuls - zo. 10.00 uur ds. Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - zo. 9.30 en 17.00 uur ds. den Hertog. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg Kanaalstraat: Zo. 9.30 u. ds. Jobsen en 19.00 u. ds. Melse, Oranjeplein 9.30 u., ds. v. Buiren. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 uur v. der Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Larv noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 16.30 u. ds. Zomer. Middelburg, zo. 9.30 uur ds. v.d. Scheer en 16.30 u. ds. de Graaf. VLISSINGEN - De stroom inzendingen op de redactie van de Scheldebode met goede (en foute) oplossingen van de Scheldebodepuzzel van de maand augustus is opgehou den. Dat betekent voor uw Scheldebode-redacteur Luc Vranken het sein de trekking te verrichten. De goede oplos sing van de augustus-puzzel luidde „ruwbladigen", en het grootste gedeelte van de kaartjes die binnenkwamen in het kantoor aan de Toren straat in Vlissingen hadden ook de vermelding van dat woord. De winnaar werd deze keer Jan Swinkels uit Middelburg, die doordat de trekking zijn kaart opleverde, een Dikke Van Dale rijker is geworden. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen: zo. 10.00 u ds. v. Tuyll v. Serooskerken. Middel burg: Zo. 10.00 u. ds. Rinkema. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za. ds. v.d. Kamp. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland - Souburg: zo. 13.00 u pdt. Waisapy, Koudekerke zo. 11.45 u. pdt. S. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen: Zo. 9.30 u. ds. Postema. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen St. Jacobskerk 10.00 uur ds. de Boer, Petruskerk 9.30 uur ds. Mak- kinga en 17.00 u. ds. Makkinga. Johanneskerk 9.30 u. kand. Glas houwer. Open Hof 9.30 uur ds. Krijger en 17.00 u. ds. de Nooij. De Schaapskooi 9.30 uur ds. de Nooij. Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk zo. 10.00 u. ds. Klijnsma en 17.00 u. ds. v. Gorsel (Geref. Bonds- dienst). Koorkerk 10.00 uur ds. Berveling. Oostkerk zo. 10.00 u ds. Otte. Ont- moetingskerk zo. 14.30 uur ds. Else- man bev. en intrede. Thomaskapel 10.00 u. ds. Snijders. Getuigeniskerk zo. 9.30 u. ds. IJkel. Ned. Geref. Kerk Middelburg (in Engelse kerk) - 9.30 ds. Brands en 17.00 u dhr. Budding. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg Zo. 10.00 u. ds. Berveling. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, geen dienst. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande geen dienst. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur. zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Heiis, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst. 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo. 10.00 uur Br. Lok. Baptisten Gemeente, Middelburg, Kapel Bree 8,10.00 u. ds. Ezinga. Buro voor Rechtshulp Zeeland Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Bad huisstraat 104. di. 9.30-11.30 u. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel. 01184- 10821 of 01180-15564. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma straat, 20.00-22.00 uur. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg Tel. 01100- 31594, di. van 9.00 u. tot 12.00 u. en do. van 18.00 u. tot 21.00 u. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Revalidatieteam, adviezen over voor zieningen, 01100-15892 (op ma. 9.00-12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 38 (op di. 10.00-11.00 u.); Gezondheid info, 01100-15892 tst. 40; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en emphyseem, 01100-15892 tst. 35. Distrfctgezondheldsdienst Voor informatie over infectieziek ten, jeugdgezondheidszorg 4-19- jarigen en gezondheidsvoorlichting en- op voeding: tel. 01180-34085. Voor geslachtsziektenbestrijding: Spreekuur Dam 39-41, Middelhar- nis. ma-wo.vr. 9-10 uur. tel. 01180- 34085. Voor tuberculosebestrij ding: tel. 01184-18395. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen. 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3. Vlis singen. 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Belangengroep Relaties van Gede tineerden - Afdeling Zeeland, Seis- plein 3, Middelburg, tel. 01180- 36776. Iedere dinsdag geopend van 14.00-16.00 uur. Do. 25 sept. Vr. 26 sept. Za. 27 sept. Zo. 28 sept. Ma. 29 sept. Di. 90 sept. Wo. 1 okt. 7.00 en 19.18 uur 7.43 en 20»12 uur 8.45 en 21.36 uur 9.07 en ^:24uur 11.10 en 23.37 uur 12.04 en -.-uur 0.25 en 12.43 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5