e afgelopen zomer was mooi en warm. De kans is dus groot dat de komende winter ons des te harder op het lijf zal vallen. Maar als de korte mouwen en de minirokken weer in de kast gehangen worden, is het niet de bedoeling dat we er even grauw bij gaan lopen als dat het weer er uit ziet. Want ondanks regen, hagel en herfststormen heeft het najaar ook zijn charme. Het is alleen een kwestie van omschakelen en aanpassen. In dit Najaarsnummer vindt u alles wat van pas kan komen bij het omschakelen van zomer naar winter. Alles over de laatste schoenen-, tassen- en brillenmode. Maar ook informatie over woninginrichting en sportmode. Alles bij elkaar een bijlage om het warm van te krijgen. Voor de komende herfst en winter hebben de modeontwerpers zich laten inspireren door de mode van de vijftiger en zestiger jaren. In die tijd viel de bloeiperiode van de strakzittende coltruien en van de blue jeans, waarmee je eerst in bad moest gaan zitten. Deze trends uit de vijftiger en zestiger jaren zijn op de een of andere manier terug te vinden in de nieuwe herfst- en wintermode. Basiskleuren in de damesmode zijn zwart en marine, terwijl ook het sfeervolle donkere winterkhaki veel wordt gezien. Voor de verrassende afwisseling met deze donkere tinten zorgen tropische kleuren als lime, saffraan en turquoise, samen met moderne klassiekers als kobalt, groen, rood en wit. De truien vallen deze winter heerlijk ruim. De coltrui wordt als warm en vrolijk kleuraccent onder een ruime trui of blouse gedragen. Met of zonder col, de truien voor deze herfst en winter verdienen een aparte vermelding. Speelse dessins sieren truien op in de nieuwe1 vormen: extra breed en kort, of juist in een nieuwe lengte tot ver over de heupen. De veelzijdigheid van jeans komt sterk naar voren in de mode voor jongeren. Stevige jacks met opvallende metalen of koperen ritsen, strakke of wijde broeken, maar ook aantrekkelijke jurkjes en overgooiers voor tieners en kinderen. Daarnaast zien we ook jeans in nieuwe kwaliteiten: met ingeweven motieven of bedrukt. Een nieuwe combinatie van teddy en jeans inspireerde tot jonge jacks in stoer indigo Er is een ruim aanbod in damesmantels. of grove rib reiken tot net onder de knie of tot de kuit. Dat de mode van Coco Chanel het predikaat tijdloos werkelijk verdient'is te zien aan de pakjes die hierop duidelijk zijn'gei nspireerd. Tricot sets met kleurige strepen en afbiezingen en natuurlijk de karakteristieke koperen knoopjes brengen de onvergangkelijke Chanelstijl terug. De goudkleurige scHakelkettineen en zelfs de beroemde handtas aan de goudkleurige schakelketting ontbreken niet. Hoewel de pantalon minder belangrijk is, verdwenen is hij beslist niet. De collectie bestaat in hoofdzaak uit klassieke bandplooimodellen. jeans, ski-pantalons en cord. Robuuste brede rib wordt gebruikt voor modieuze paardrijbroeken die uitstekend staan bij de kuitlange laars met lage hak, die deze winter zijn come-back maakt. De nieuwe najaarsmode voor de jonge en volwassen mannen varieer! van stijlvol met een rui te en moderne kleuren geven het overhemd een eigentijds gezicht. De man die gekleed en sportief wil combineren kiest voor een colbert met daaronder een coltrui. Het belangrijkste basiskledingstuk voor de combinatiemode is de pantalon, die vaak weer een omslag heeft. Bandplooi-modellen blijven favoriet. Wat de dessins betreft staat de ruit nog steeds zeer duidelijk in de belangstelling. Buiten dragen de heren deze winter een (uitritsbaar) gevoerde trenchcoat, een wollen mantel of coat, een chintz jas of een jack. De belangrijkste modekleuren voor de man zijn het komende seizoen: kobalt, petrol, esmerald, rood en geel in combinatie met zwart, grijs en marine. Of je nu een heel kleine uk bent of al maat 176 aan kunt, voor alle kinderen geldt dat er aan de nieuwe herfst/wintermode veel plezier valt te beleven. Alle kleding zit heerlijk makkelijk, kan tegen een stootje en is verkrijgbaar in vrolijke kleuren en in donkere tinten. In de kleinste maatjes zijn galgjes en bovenstukjes verdwenen en vervangen door elastiek in de taille, wat makkelijker zit en het (zelf) aankleden vereenvoudigt. We zien in de eigentijdse mode in mini-formaat kleurig geruite jasjes en jacks, vaak voorzien van een behaaglijke borgvoering. Ze zijn uitgevoerd in praktische waterafstotende materialen die bovendien tegen een stootje kunnen. Afwisselende streeppatronen en contrastbiezen op pullovers, vestjes en polo's brengen extra kleur in de kindergarderobe. sportief tintje tot uitgesproken sportief. Kwaliteit is van groot belang. Bij de staat een „natuurlijke" trend voorop. Kleding mag in geen enkel opzicht belemmeren maar moet ruimte bieden. Vooral door de belijning springen de mantels in het oog. Eenvoudige lijnen, een ruime mouwinzet en veel aandacht voor stiksels en ilooiverwerking. De sierlijke lijn in de mode laat ook de rokken niet ongemoeid. Wijde rokken klokken bijna tot de enkels. Slank gesneden modellen in uni of gedessineerde wol Het pak en het mooie colbert komen weer duidelijk in de belangstelling. De echte gentleman kiest hierbij een bijpassend overhemd. Het overhemd is duidelijk veranderd: meer uitgewerkte modellen die iets of wat „oversized" zijn. Diverse prints in grote

Scheldebode | 1986 | | pagina 13