STRAATFESTIVAL VOOR VLISSINGEN TREKPLEISTER REIZEN-MINIBEURS V D MIDDELBURG Gratis overnachting in hotel Willebrord Verhuur en verkoop bij Vlissingse Kanovijver 'Scheldebode Puzzelsport' Augustus rigncDdfi JEMK G üJfSGCFirt a H rMimma. .ibVti&M 'Jr2 <ma tm niaasfl IWi riHlJluPS fcl r2Pl 'draft -,m dnrïfgrc se V dinmaGi Jarige Hema sticht fonds voor ouderen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 303 VLISSINGEN - Het gaat goed met Vlis- singen. Tot deze conclusie komt Klaas Overdam, één der organisators van het Straatfestival Vlissingen. De gemeente, en dan wel met name de wethouder van cul tuur Daan Bruinooge, probeert op allerlei manieren de havenstad te promoten. Dit begint langzamerhand steeds meer vruch ten af te werpen en dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan het Straatfes tival. wssms m imnim n 00 «bhs cmwm mwm tmmvk A\m tmm*. ,Z3ti ci ÜVê&n <aLK\:i'V. :ÏT\T*T* d 'A'ATm i?z,ï [aanrol ri ü0M9''i u bi KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK Klaas Overdam: „Het festival ls de afgelopen weken een groot succes geweest. De eerste avond hadden we bij het optreden van de Dolly Dots en Rufus Thomas al zo'n 10.000 man. De avonden erna kwamen we geen enkele keer onder de 5.000. Hiermee is onze opzet geslaagd om aan het begin van het geheel zeer veel mensen te trekken en dan maar te hopen dat een groot gedeelte van die bezoekers het zo geslaagd vinden dat zij blijven terug komen. We hebben bewust gekozen voor een breed aanbod van artiesten die echter wel allemaal een geduchte live-reputatie bezaten. Dit leverde kwaliteitsoptredens op en bracht bezoekers van diverse pluimage naar het festival". „Dat is ook de voornaamste exploitatie van de Spiegeltent doelstelling van het Straatfes tival: zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met theater en muziek die dat an ders nooit zouden doen. Voor het geld wat we hebben kun nen we best elke avond één grote artiest als bijvoorbeeld Lee Towers of André Hazes laten komen. Dan spelen we echter veel te veel op safe en is het avontuur er voor zowel het publiek als onszelf af. We heb ben geen zin het nieuwe Val kenburg te worden". Toch is niet alles goud wat er blinkt; het festival geeft aanleiding tot een hoop klach ten van de bewoners van het Bellamypark en omgeving. Eén omwonende beweert zelfs dat hij in de huiskamer geen normaal gesprek kan voeren als er tijdens het Straatfesti val opgetreden wordt. Klaas Overdam: „Inderdaad is de geluidsoverlast een groot probleem. Misschien wel het grootste probleem waarmee we te kampen hebben. Toch hebben we er alles aan probe ren te doen. Dit in nauwe sa menwerking met de gemeente en de politie. Voor het volgend jaar willen we dan ook probe ren een alternatief voor de problemen te vinden. Het moet me wel van het hart dat de be woners wat toleranter kunnen proberen te zijn. Begrijp me goed, ik kan me de irritatie voorstellen maar Vlissingen is niet alleen van de bewoners van de binnenstad. Het Straatfestival is er voor het belang van alle inwoners van de stad en werkt indirect door voor de promotie van geheel Zeeland Het Straatfestival Vlissin gen heeft naast een culturele ook een economische bedoe ling. Tekenend hiervoor is de door een aantal Vlissingse ho- reca-exploitanten. Ad van de Woestijne, uitbater van De Concurrent, is erg tevreden over de resultaten van het Straatfestival: „We doen goede zaken, zowel hier in de Spiegeltent als in onze respec tievelijke kroegen. Voor gaande jaren werkte het festi val juist in ons nadeel; het was toen op de Boulevard en duurde tot 's avonds zeer laat. Bezoekers hadden na afloop geen zin meer om de stad in te gaan en gingen naar huis. Het was te laat en te ver weg. Nu is het juist omgekeerd: de Spie geltent gaat om twaalf uur dicht en de bezoekers trekken massaal de stad in. Wij maken hier natuurlijk wel de nodige mondelinge reclame". Naast Klaas Overdam en Leon Riekwel van de Cultu rele Raad Vlissingen kent het Straatfestival nog zo'n tien vrijwillige hulpkrachten. Ma nusje van alles in dit gezel schap is de dertigjarige Ad van Oorschot. „Het pro gramma is dit jaar erg goed. Dat is niet alleen mijn mening maar ook dit van het publiek. Ik ben constant op het terrein te vinden waar ik allerlei kar weitjes opknap. Daardoor ben ik voor de bezoekers een ver trouwd gezicht geworden en hoor zo al hun reacties. Die zijn overwegend positief; het enige minpunt aan het festival is het ontbreken van attracties voor kinderen. Er is wel wat, maar toch te weinig". Het programma voor de pe riode 20 augustus tot en met 30 augustus ziet er aantrekkelijk uit. Voor 3,50 entree (uitge zonderd het optreden van Go for Chicasü! op 28 augustus wat 10.- toegang kost) kan Met deze 'Scheldebode Puz- zelsport'-puzzel is maandelijks een aantrekkelijke prijs te verdienen: een praktisch actueel en uitvoerig woordenboek. Het is een betrouw bare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momen teel gebruikt wordt. De 'Grote van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Ne derlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste auto riteit op dat terrein. De 'Heden daagse Van Dale' heeft een winkel waarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in augustus alle vier puzzels oplossen. Van de puz zel van 6 augustus neemt men de gehele oplossing van 74 horizon taal; van de puzzel van 13 augus tus neemt men de eerste twee let ters van 88 horizontaal en plaatst men daarussen de eerste letter van 7 verticaal; van de puzzel van 20 augustus neemt men de eerste twee letters van 76 horizontaal en van de puzzel van 27 augustus tenslotte neemt men de eerste twee letters van 40 horizontaal plus de laatste letter van 29 horizontaal. Zet men de gevonden letters acchter elkaar, dan krijgt men de naam van een plantenfamilie met als kenmerk 'beharing' op het lover. Men moet deze flora-naam in zenden voor woensdag 3 septem ber naar de puzzelredactie van het De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de winnaar van de augustus-puzzel- serie. VEEL SUCCES. Hor.: 1 bergsport 8 plein in Den Haag 15 git 16 aangeboren 17 Ned. inst. voor Register accountants 19 soldatenschoen 20 afgeknotte boom 21 Europ. vrouw 23 strot 24 niet verder dan 25 deel v/e be stek 26 vliegveld in Nederland 28 kiel 30 netto 31 myth. fig. 33 bijw. van tijd 34 metalen bekken 36 ophef 38 plat 40 vaart 41 klaar 43 gravin van Holland 45 nummer 46 opschrift 48 of dergelijke 49 met olie smeren 50 koers 51 habijt 52 opslagwinkel 55 deel v/d bijbel 56 teer 58 overdreven 59 laten zien 61 oude rommel 65 Russ. munt 68 zan gorgaan 69 breekbaar 72 gemeen 74 poes 76 aanw. vnw. 78 geweidragend dier 79 vogeleigenschap 80 bijb. fig. 82 wintervoertuig 84 blaag 85 scherm- wapen 86 iemand die met sporten geld verdient 87 bedwingen 89 rode kleurstof 90 strijdperk 91 soort jam 92 vermaak. Vert.: 1 opgeld 2 hefboomarm 3 schaak term 4 item 5 Europ. taal 6 aanspreekti tel 7 vrucht v/e eik 8 de een en de ander 9 pardoes 10 Ned. ver. voor sexuele herv. 11 de onbekende 12 krampachtige samentrekking v/h middenrif 13 mond v/e oven 14 albinobunzing 15 document 18 wijd en zijd 20 beproeving 22 levens gezel 25 onderwijsinstelling 27 kommer 29 toegang tot de Oostzee 32 schrift, ver slag 35 hoofdstad van Kenya 36 univer siteitsbode 37 ontvangkamer 38 zuivel- produkt 39 keukengerei 40 vod 42 in goede conditie 43 Ned. persbureau 44 schip van Noach 45 belang 47 tele graafdraad 53 tv-presentator 54 schrede 57 echtgenote 59 grote slok 60 looche nen 62 Turkse titel 63 buitenissig 64 wa terzucht 66 deel v/e bakkerij 67 zware bijl 70 weg met bomen 71 land in Azië 73 int. voetbalorg. 75 overal 77 wasbak 79 deel v/e camera 81 vuurkoord 83 faam 86 voorkeur 88 schijngestalte der maan 90 voormiddag. -h -» Foto: Peter Lievense hei publiek in de Spiegeltent genieten van acts als salsa- band Ruben Sal as y su Orche stra (22 augustus), rockabilly- bands The Drainpipes en The Hobo's (23 augustus), latin- jazzformatie Batida (24 augustus), jaren dertig orkest Moonlight 'fiance Orchestra (25 augustus) en de big band iazzgroep Blue Jeans Big Band (27 augustus). MIDDELBURG - De van huis uit op de eigen provincie geo riënteerde Zeeuw attent maken op andere mooie plekjes en het Middelburgs reisburo meer bekendheid geven. Dit zijn de doe len van de Mini beurs Reizen, een initiatief van het bedrijf Vroom Dreesmann. Tijdens de maand september vindt op de bovenetage van het V D-pand te Middelburg een reizen-mini- beurs plaats. Reisorganisaties van zeer uiteenlopende aard to nen hun gezicht waardoor er voor de bezoeker keuze is uit aller lei soorten vakanties; de nadruk wordt op de wintersport gelegd. N.G. Steens, General Mana- Dreesmann tot de verkopers van reizen en momenteel heb ben zij met landelijk 42 reis bureaus een forse vinger in de reisbureaupap. Een reisbu reau kan zich alleen onder scheiden door service en ken nis van zaken. Lagere prijzen zijn door de zogenaamde ver- tikale prijsbinding niet moge lijk. Deze servicegedachte staat centraal bij de opzet van de reizen-minibeurs. Óns reis bureau in Middelburg, is één van onze kleinste en nog ta melijk onbekend in de Zeeuwse hoofdstad. Door dit evenement wordt er aardig wat reclame gemaakt en dit komt haar alleen maar ten goede". ger Travel Agencies van 't Reisburo Vroom Drees mann: „De maand september is de ideale maand voor het maken van winterboekingen. De zomervakantie is dan voorbij en men gaat weer vooruit kijken. Deze mensen willen wij bereiken en als het even kan ligt het eveneens in onze bedoeling de niet- en half-geïnteresseerden aan te spreken. De laatste groep moet vooral bereikt worden door het tonen van een verschei denheid aan attracties. Daar naast willen wij onze reisbu reaus zoveel mogelijk promo ten. Sinds 1967 behoort Vroom De beurs is enkele weken te bezoeken maar het accent ligt op 11,12 en 13 september. Op die dagen zijn er allerlei attracties te zien. Naast een optreden van een Spaans dansechtpaar en een uitvoering van blaasorkest Juliana is het eveneens mogelijk een modeshow en een skygymnastiekdemonstratie bij te wonen. Om het geheel een authentiek karakter te geven is er een terrasje in Oostenrijkse sfeer opgetrokken. ZOUTE LANDE - De familie Martens van hotel Willebrord te Zoutelande levert dit jaar wel een zéér speciale service aan haar klanten. Van begin oktober tot en met eind april is het namelijk mogelijk om met een groot gezelschap gratis in het hotel te over nachten. Bij speciale gelegenheden als bijvoorbeeld een receptie, een personeelsfeest, een bruiloft en een reünie kunnen de gasten zonder enige kosten gebruik maken van de bedden die in het Willebrord aanwezig zijn. Dhr. Martens: „Vaak zien gasten af van het organiseren van dergelijke festiviteiten door het probleem van de kos ten. De overnachting van een groot gezelschap kost de orga nisatoren scheppen met geld en men wil zijn gasten ook niet om twee uur 's nachts naar huis sturen. Wij bieden onze klanten de simpele oplossing van de gra tis overnachting aan. Daar- VLISSINGEN - De Kanovijver aan de Vlissingse Burgemees ter Van Woelderenlaan is belangrijk uitgebreid op het inmid dels bekende terrein waarop de zaak zich al jarenlang begeeft: het kano"en. De uitbaters, het echtpaar Bootsgezel, is naast het verhuren van kano's op de kanovijver en de reeks van andere mogelijkheden van vertier in het gebouw aan het fietspad, ge start met de verhuur van kano's 'om mee te nemen' en ook de verkoop van de steeds populairder worden de vaartuigen is nu te doen bij De Kanovijver. Inmiddels kan men al veer tien jaar op de Vlissingse Ka novijver terecht voor een vaartochtje. Elf jaar geleden verhuisde het echtpaar naar de andere oever en nam het zelfgebouwde gelijknamige gebouw in bedrijf. Dat is in middels uitgegroeid tot een geheel eigen stukje 'midden stand' met veel facetten. Er huist een biljartclub, er zijn regelmatig barbecues, er is een goed verzorgde snack te halen, vaak live-muziej en uiteraard staan er 18 kano's voor jong en oud elke dag van de week be schikbaar voor verhuur. MIDDELBURG STOOMVAART EN VEERDIENSTEN Eind vorige maand is bij druk kerij Meulenberg het boek „De stoomvaart op Middelburg/De veerdiensten van de Zandkreek" verschenen, waarin de periode van 1825 tot 1952 wordt be schreven, toen verschillende stoomschepen in min of meer geregelde diensten de haven van Middelburg aandeden. In het tweede gedeelte is een uitvoe rige beschrijving opgenomen van de verschillende veerdien sten van de Zandkreek. Alle weergegeven feiten berusten op authentieke gegevens uit archie ven, kranten en andere docu menten, terwijl talloze interviews hebben bijgedragen aan het ver haal. Bijna honderd foto's zijn in het boek opgenomen, waarvan het merendeel nog niet eerder werd gepubliceerd. Het boek is in de boekhandel verkrijgbaar en kost 19,50. Kljkmlddag GEVONDEN FIETSEN De gemeentepolitie van Middel burg houdt op donderdag 21 augustus een kijkdag van gevon den fietsen. Tussen 16.00 en 17.00 uur kunnen mensen, die aangifte hebben gedaan van hun fiets zon der postcode komen kijken op de binnenplaats van het politiebureau, achter de Houttuinen 10. EXPOSITIE Van 23 augustus tot en met 18 september is in de Kloveniersdoe len (ingang achterzijde), Achter de Houttuinen 30, de expositie Objek- ten/sieraden te zien van Ineke Ot- te. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zondag 14.00- 17.00 uur en donderdagavond 19.00-21.00 uur. De opening is za terdag 23 augustus om 16.00 uur. ORGELCONCERT De laatste orgelbespeling van de zomeravondserie, die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 26 augustus en worden gegeven door de bekende Kam- pense organist Klaas J. Mulder. In het programma zijn werken opge nomen van Bach, Handel, Mendel sohn, Grison, de Wolf en Mulder. De aanvang is om 20.00 uur. VLISSINGEN GEVONDEN VOORWERPEN Bij de gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 6 tot 13 augustus de volgende voorwerpen aangegeven: Zonnebril, 2 jerry cans, vlaggestok, herenparaplu, goudkleurig herenhorloge, zwarte portemonnee met beugel, bruine portemonnee, linker wit baby schoentje, sportschoenen met sok ken, zilveren armband, bruin sleu teletui annex portemonnee, sleutel aan hanger, 2 sleutels aan blauw label, 2 sleutels aan wit label. In het asiel is aangegeven: een grijsach- tig-witte perzische kat. Inlichtingen kunt u krijgen op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. MULTIPLE SCLEROSE STICHTING Dinsdag 26 augustus houdt het rayon Walcheren van de Neder landse Multiple Sclerose Stichting haar maandelijkse bijeenkomst. Men treft elkaar om 10.30 uur in gebuw „Het Koetshuijs" bij ver pleeghuis Der Boede te Koudeker- ke. Dit eerste samenzijn na de va kantie staat, letterlijk en figuurlijk, de barbecue centraal. Wie belang stelling heeft om te komen kan contact opnemen met mevrouw C. Bostelaar te Middelburg, tel. 01180-28908. Zij kan eventueel voor vervoer zorgdragen. WANDELING HEEMKUNDIGE KRING De Heemkundige Kring Walche ren houdt ieder jaar omstreeks eind augustus een dorpswande ling, waarbij aandacht wordt be steed aan de bezienswaardighe den en wetenswaardigheden van een dorp op Walcheren. Vooral de geschiedenis krijgt daarbij zeer veel aandacht. Dit jaar is Arnemui- den aan de beurt, op zaterdag 23 augustus, onder leiding van de Ar- nemuidse poorler J. de Klerk. De aanvang is om 9.30 uur op de Markt recht tegenover de N.H. Kerk. ROMMELMARKT Buurthuis „de Zwaan" in Oost- Souburg houdt zaterdag 6 septem ber een rommelmarkt. Mensen, die hiervoor spullen willen afstaan, kunnen kontakt opnemen met „de Zwaan", tel. 01184-61252. De spullen worden dan zo snel moge lijk bij u opgehaald door medewer kers van het buurthuis. RIOOLWATERZUIVERINGS INSTALLATIE Op vrijdag 5 september zal door de burgemeesters van de Wai- cherse gemeenten de eerste paal worden geslagen voor de rioolwa terzuiveringsinstallatie Walcheren, aan de Fort de Ruijterweg te Rit- them. CAMPAGNE MIVA In het weekeinde van 30/31 augustus houdt de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, haar jaar lijkse campagne om met de op brengst daarvan vervoermiddelen in te kunnen zetten voor kleinscha lig werk in de Derde Wereld. Het gaat hierbij om fietsen, boten, mo toren, vliegtuigen, missiegarages en auto-onderdelen, stuk voor stuk onmisbare instrumenten in het veelomvattende werk van de ker ken in de Derde Wereld. Steun de MIVA in deze activiteiten met een royale gift en overbrug zo afstan den naar en in de Derde Wereld. Het gironummer is: 272249 ten name van MIVA-Breda, informatie kunt u krijgen bij MIVA, Vijverstraat 12, Breda, tel. 076-137150. ROMMELMARKT MELISKERKE Zaterdag 30 augustus wordt van 9.00 tot 16.00 uur op het parkeer terrein achter de Gereformeerde Kerk, Bergstraat 32, in Meliskerke een grote rommelmarkt gehouden. Er worden allerlei voorwerpen en consumpties verkocht en er zijn at- trakties als een computerspel, rad van avontuur, schieten, sjoelen, grabbelton en een filmvoorstelling. De verkoop bij opbod vindt plaats om ongeveer 10.00 uur en de trek king van de loterij om ongeveer 15.00 uur. De netto-opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk in Meliskerke en de Stichting Terre des Hommes. KAMER VAN KOOPHANDEL In de informatiekrant voor het bedrijfsleven van de Kamer van Koophandel, d.d. augustus 1986, lezen we: De bekendheid van het bedrijfsleven met de vele subsidie regelingen van de overheid, neemt eerder af dan toe. De K.v.K. wijst de weg in dit subsidiedoolhof, o.a. door de jaarlijkse „Wegwijskrant Subsidies en Kredieten", uitgave februari 1986, die gratis bij elke K.v.K. is aan te vragen. Voor (startende)ondernemers, die de cijfers of resultaten van hun bedrijf willen vergelijken, beschik ken de Kamers van Koophandel over 32 verschillende branche boekjes Info MKB, voor groente winkel, kapsalon, drogisterij enz. per branche is kerninformatie op genomen, zoals vestigingsaantal len per regio, recente ontwikkelin gen en omzetgegevens. De boek jes kosten 8.- per stuk. naast hebben wij als hotel aan de „Zeeuwse Rivièra" nog meer voordelen. Ik doel daar bij op de ligging aan de kust; iets wat een extra dimensie aan een feest kan geven. Bij voorbeeld door een strand- en duinwandeling bij aankomst en bij vertrek. Voor velen is dit een onvergetelijke erva ring. Kortom, redenen te over om feesten in hotel Willebrord te organiseren. De nieuwe ingrediënten van De Kanovijver zijn een logisch gevolg van de markt in de ga ten houden. De heer Bootsge zel: „Het kano"en neemt een grote vlucht en wij bieden de mogelijkheid nader met de ka nosport kennis te maken voor weinig geld. Men kan een kano meenemen voor een dagje Veerse Meer maar ook drie weken voor de vakantie in Zuid-Frankrijk bij wijze van spreken. In de verkoop hebben we ook allerlei soorten ka no's". De technische ontwikkeling is ook niet aan de Kanovijver voorbij gegaan. In de verkoop is uiteraard het nieuwste ma teriaal verkrijgbaar maar ook in de gebruikelijke verhuur van de kano's voor een tochtje op de Kanovijver (men heeft de keus uit achttien stuks en twee trapboten) heeft pas een vernieuwing plaatsgevonden. P. Bootsgezel:„Alle kano's zijn nu van Polyethyleen dAt de plaats van polyester heeft in genomen. Dit is weer wat be ter". Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Thiadens, Zuider- baan 23. tel. 64633. Zo. v. Dijk, Kou- dekerkseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Meyjer, De Kram mer 14, tel. 14664 Zo. Crucq, p/a Bellinkplein 3, tel. 26483. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middel burg-Zuid, Ame- mulden en Nieuwland. Za. Bloos. Kanaalstr. 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zo. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182- 1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Za. en zo. Stutterheim, Beukelmanstr. 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Zoutelande, Meliskerke, Blggeker- ke, Koudekerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: v. Eede, Casembroctstr. 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Oostkapel Ie, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur: Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Vlissingen - Vrijd. 22 aug. - vrijd. 29 aug. Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Middelburg - Vrijd. 22 aug. - vr. 29 aug. Apotheek Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. Zo. Westveer, Loskade 21, Middel burg, tel. 01180-26694. Kleine huisdieren - Za. en zo. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184- 10910. Consult na tel. afspraak. ^1 IIII J. j i all él lb ■SlflftolKi |,n uierenan&enpraKiijK MioaeiDurg Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapel Ie - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapel Ie, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg - Kanaalstr. 3, 01184- 60860. Behandeling natel, afspraak. BREDA - De HEMA bestaat dit jaar zestig jaar en heeft tal van trouwe klanten die in de zelfde leeftijdsklasse vallen. Naar aanleiding daarvan heeft het bedrijf de Stichting Hema Fonds 60 Plus opgericht. Dit fonds wil een bijdrage leveren aan de zelfstandige positie van ouderen in Neder land. Daartoe zal het goede initiatieven steunen die de zelfstandige positie van oude ren tot inzet hebben. Elk jaar zal er 60000 gulden op tafel ko men en in november van dit jaar zal de eerste gift plaats vinden. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16 30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker- ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333. Verloskundigen - Middelburg: Drij- dijk, tel. 01180-26045. Vlissingen: Klompe, tel. 01184-71140. KERKDIENSTEN R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever: Za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.00 uur parochie koor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwe- kerk za. 19.00 uur Lambertuskoor. Zo. 9.30 u. Dameskoor. Bethesda St. Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Dishoek (Koudekerke) zo. 10.00 uur, Domburg (Openlucht theater) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Oostkapelle (Ned. Herv. Kerk) za. 19.00 uur. Vrouwenpolder (Fort de Haakweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Zoutelande (Bosweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Bethesda SL-Josephzlekenhuis - zo. 10.00 uur dhr. Sinke. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - zo. 9.30 en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 u. ds. Melse, Oranjeplein 9.30 u, ds. v. Buiren en 19.00 u da. Kamphuis. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek. zo. 9.30 uur Nieuwkerk. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 16.30u. ds. Zomer. Middelburg, zo. 9.30 uur en 16.30 u. ds de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur. Holy Commu nion, 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen: zo. 10.00 u ds. v. Tuyll v. Serooskerken. Middel burg: geen dienst. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za. ds v. Rijn. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: zo. 17.00 u. Pdt. Waisapy. Koudekerke zo. 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen: geen dienst. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen St. Jacobskerk 10.00 uur ds. Glashouwer, Petruskerk 9.30 uur ds. v. Till. Johanneskerk 9.30 u. ds. Krijger en 19.00 u ds. Makkinga. Open Hof 9.30 uur ds. Makkinga. De Schaapskooi 9.30 uur ds. de Mooij. Der Boede - Zo. ds. Joosse. Hervormd Middelburg Nieuwe Kerk zo. 10.00 u. ds. Rinkema, 17.00 u. ds. Veldhuizen. Koorkerk 10.00 uur ds. Hendrikse- Spierings. Oostkerk zo. 10.00 uur ds. v. Veelen. Ontmoetingskerk zo. 10.00 uur ds. Vuijst en 19.00 u ds. IJkel. Thomaskapel 10.00 u. ds. Snijders. Getuigeniskerk: geen dienst. Ned. Geref. Kerk Middelburg (In Engelse kerk) - geen opgave. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg Zo. 10.00 u. da. Hendrikse-Spierings. Vlissingen In Ophlr Badhuisstraat 186, zo. 10.00 u. ds. v. Bork. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande geen opgave. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo. 10.00 uur Br. Lok. Baptisten Gemeente, Middelburg, Kapel Bree 8,10.00 u. ds. Ezinga. DIVERSEN Buro voor Rechtshulp Zeeland '/lasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Bad huisstraat 104. di. 9.30-11.30 u. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel 01184- 11641 of 10821. Woonlasten Komltee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Informatie en Klachten buro over de gezondheidszorg - Tel. 01100- 31594, di. van 9.00 u. tot 12.00 u. en do. van 18.00 u. tot 21.00 u. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Revalidatieteam, adviezen over voor zieningen, 01100-15892 (op ma. 9.00-12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info 01100-15892 tst. 38 (op di. 10.00-11.00 u.); Gezondheid info. 01100-15892 tst. 40; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en emphyseem, 01100-15892 tst. 35. r>l«t»|jitnnTrLnrlhnlrlsHl«-"* uistncigezonaneiasoiensi Voor informatie over infectieziek ten, jeugdgezondheidszorg 4-19- jarigen en gezondheidsvoorlichting en- op voeding: tel. 01180-34085. Voor geslachtsziektenbestrijding: Spreekuur Dam 39-41, Middelhar- nis. ma-wo.vr. 9-10 uur, tel. 01180- 34085. Voor tuberculosebestrij ding: tel. 01184-18395. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur. 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. iWATER Do. 21 aug. Vr. 22 aug. Za. 23 aug. Zo. 24 aug. Ma. 25 aug. Di. 26 aug. Wo. 27 aug. 3.47en 16.05 uur 4.28 en 16.45 uur 5.08 en 17.25 uur 5.49 en 18.04 uur 6.29 en 18.44 uur 7.09 en 19.24 uur 7.51 en 20.10 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 3