INSCHRIJVEN DANSLES JANVIER*L Marineschepen bezoeken Zeeland Werkzaamheden op Zeeuwse wegen Enorme belangstelling voor vijfdaagse reis HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Opening binnenbad Middelburg feestelijk Activiteiten- Centrum Middelburg Wereldwinkel Souburg open Open School- informatie voor ouderen Inschrijven van 14.00'tot 17.00 uur en van 18.30-20.30 uur 01100-20176 01100-30428 01100-14882 01180-38370 J.P.A. Rossël BRADERIE stunt HERENARMBANDEN EN -COLLIERS GOUD EN ZILVER OOST-SOUBURG - De Molukse drie daagse zoals die afgelopen weekeinde plaatsvond in de wijk Oost-Souburg is jaarlijks een succesvol cultureel gebeuren. Voor een echte continuering van de Mo lukse tradities, gewoonten en gebruiken is er meer nodig. Om te beginnen een eigen gebouw. Nu moet de Stichting Mae-Uku het doen met een minmiem kantoortje in het Souburgse Buurthuis De Zwaan maar het eigen gebouw als permanente behui zing van de Stichting en de ruimte om ac tiviteiten van de Molukse gemeenschap op het Walcherse te herbergen, staat al jaren op het verlanglijstje. hier hebben meegemaakt Dat moet de jongeren een beeld ge ven hoe moeilijk dat was en hoeveel respect ze moeten hebben voor die eerste genera tie. Speciaal voor vrouwen moet dat heel moeilijk geweest zijn". De zaterdag is de traditio nele slotdag van de midzomer- driedaagse. Een kleine techni sche storing en het door prive- - -TOTO PETER UEVENSE omstandigheden niet op ko men dagen van de groep Putus Pinggang waren de enige or ganisatorische minpuntjes tij dens de zesde uitgave van het gebeuren. Het Chileense duo Jaima en Manuel vormden de oplossing en het festijn kon bruisend doorgang blijven vinden. De gebroeders Tele- pary en de Molukse groep For- mercris sloten het gebeuren feestelijk af. MIDDELBURG - Het gere noveerde binnenbad van het zwembad Poelendaele wordt volgende week woensdag feestelijk n gebruik genomen. Een groots opgezet feestpro gramma is hiervoor op poten gezet. Om 13.30 uur verricht wethouder M. Vinke de ope ning. Elke Middelburger kan vanaf dat moment deelnemen aan de feestelijkheden. In het overdekte zwembad is vanaf 13.30 uur tot 16 uur een spelin- stuif en het diepe bassin is voorzien van een loopbrug en een bandenbrug. In het on diepe bassin is spelmateriaal voor de jongsten. Daar zal ook een kinderglijbaan geplaatst worden. Het buitenbad staat vanaf 13.30 uur in het teken van een zwemmarkt. Een groot aantal Middelburgse zwemverenigingen laat ver- schillenfe activiteiten zien en iedereen kan daaraan mee doen. Het programma van de zwemmarkt ziet er als volgt uit De zwemvereniging Luc- tor et Emergo en De Zuidwes ter zijn tot 14.30 uur actief. Daarna, tot 16 uur treedt de Reddingsbrigade Van Dix- hoom op. Van 16.15 tot 17.30 uur is het de beurt aan de jeugdbrandweer van Middel burg en de Onderwatersport- vereniging Duikteam Zeeland en Dolfijn geven een show van 19 tot 20.15 uur. Tijdens de zwemmarkt vindt tevens een recreatie- wedstrijd plaats. Wie er het langst aan een duikplank kan hangen wordt in velschillende leeftijdscategorieën betwist. Na 22 uur kan iedere Middel burger vanaf 18 jaar deelne men aan het Midnigt-swim- ming. Sfeervolle verlichting en een leuke avondmuziek zorgen voor een bijzonder avondje. Ter gelegenheid van de feestelijke opening van het zwembad kan elke léerling van de basisschool in Middel burg meedoen aan een teken wedstrijd. Tekeningen over het zwemmen kunnen tot 30 augustus aan de kassa van het zwembad ingeleverd worden en maakt kans op een van de drie prijzen die beschikbaar zijn gesteld. (ADVERTENTIE) tandprotheticus Kunstgebitten reparaties en vernieuwingen Spec, voor slechtzittende protheses en Ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen. MIDDELBURG - Het Acti viteiten-Centrum Middelburg stelt in haar jaarverslag over het jaar 1985 dat zij met ge mengde gevoelens op de afge lopen periode terugblikt Enerzijds blijkt het centrum een succes te zijn. Na een wat moeizame ontstaansgeschie denis en een door de kerken en Humanitas mogelijk ge maakte proefperiode, maken nu ongeveer zestig haanloze en gehandicapte mannen en vrouwen gebruik van het Ac tiviteiten-Centrum Middel burg. Dit betekent dat elke dinsdag- en donderdagmiddag en soms ook op andere tijd stippen het Ontmoetingscen trum Dauwendaele gonst van de activiteiten: cursussen, be kwamen in handvaardigheden of hobby's, contact en spel, ontmoeting en informatie over actuele thema's. Dit is mogelijk gemaakt met de steun en inzet van vrijwilli- gers. Verder is daar ook nog de hulp van dragende organisa ties en instanties, verenigd in de Adviesraad, het Sociaal Cultureel Werk Middelburg en de subsidiërende gemeente Middelburg. Anderzijds is het echter ook zo dat Middelburg aanzienlijk meer haanlozen en gehandi capten telt dan de zestig, die in het Activiteiten-Centrum te recht komen. Velen durven door angst, onzekerheid en schaamte de stap naar het centrum niet te zetten. Daar naast ziet het centrum de ge volgen van de voorgenomen herziening van het stelsel van sociale zekerheid met zorg te gemoet. OOST-SOUBURG - De Vlis- singse burgemeester Van der Doef opent aanstaande zater dag om 11 uur officieel de We reldwinkel Souburg. Met de komst van de wereldwinkel kunnen ook de Souburgers le vensmiddelen zoals koffie, thee en marmelade en produk- ten voor dagelijks gebruik zo als schrijfwaren en linnen goed en kadoartikelen uit de Derde Wereld kopen. Door te kopen in de wereldwinkel in de Kanaalstraat wordt daad werkelijk steun verleend aan de mensen die deze produkten maken. De Wereldwinkel is meer dan alleen een zaak. Er is te vens informatie te verkrijgen over de producenten zodat een beter inzicht verkregen zouj kunnen worden op de' Derde Wereld problematiek. Op de openingsdag is er ge legenheid de tentoonstelling van de gemeente Vlissingen over het UCEP-project te be zichtigen. De openingsdag van de winkel aan de Kanaalstraat nummer 10 duurt van 11 uur tot 16 uur. Na de openingsfes tiviteiten kent de Wereldwin kel andere openingstijden: za terdagochtend van 10 tot 12 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. ZEELAND - Lezers van deze krant werden in de gele genheid gesteld een vijfdaagse geheel verzorgde bus- en boot reis te maken naar Duitsland, Zweden, Noorwegen en Dene marken. De trip, die wij vorige week aanboden, was binnen een mum van tijd uitverkocht, zodat wij koortsachtig hebben gezocht naar een tweede gele genheid. Die vonden wij van zondag 28 september tot en met donderdag 2 oktober. Maar ook die vijfdaagse bleek afgelopen vrijdag reeds volge boekt te zijn door degenen, die voor de eerste reis te Iaat kwa men. We gaan dus twee keer met een „volle bak" naar de genoemde landen. uitzonderlijk laag geprijsde Kleine Markt 1 (Walstr.) Vliss. Tel. 01184-12645 Juwelier^fö' VAN DERJMADEN aan huis op Walcheren. 33e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.685 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.034 ex Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. JDEBODE rvuvel taimo-OApiuiicuio. J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-13284. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGFN Concert en expositie Ramblers in bibliotheek MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek in Mid delburg is vanaf vandaag tot en met 20 september een over zichtstentoonstelling te zien over de zestig jarige geschie denis van het populaire dans- orkest The Ramblers. In ver band met de tentoonstelling treden The Ramblers zater dagavond 13 september op tij dens een jubileumconcert. De tentoonstelling omvat een belangrijk aantal omsla gen van bladmuziek van de populaire liedjes van The Ramblers. Deze zijn geselc- teerd uit de kollektie bladmu ziek van de muziekafdeling van de bibliotheek, die in to taal 140 liedjes van The Ram blers in bezit heeft. Daarnaast toont de exposi tie een verzameling foto's, knipsels en video-opnamen van oude filmpjes van de groep. Muziekfragmenten zijn uiteraard ook te beluisteren tijdens de tentoonstelling. Naast leuke anecdotes is er aandacht besteed aan de mu zikale ontwikkeling van het orkest, aan belangrijke or kestleden en aan enkele be- kended gasten van The Ram blers. Dankzij medewerking van het Nationaal Jazz-archief, het NOS-archief en enkele le den van de fanclub van The Ramblers is er voldoenden materiaal bij elkaar gebracht voor een tentoonstelling te maken. De tentoonstelling is te be zichtigen tijdens de openings uren van de bibliotheek dus maandag van 17.30 uur tot 21 uur en disndag tot en met vrij dag van 10 tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 13 uur. Op de dag van het concert, zaterdag 13 september, is de bibliotheek van 10 tot 16 uur geopend. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. VLISSINGEN - In het kader van de jaarlijks uit te voeren binnenlandse vlagvertoonreis brengen een drietal patrouil levaartuigen van de Balder- klasse van twintig tot 22 augustus een bezoek brengen aan Wemeldinge. In de haven van Rijkswaterstaat meren de schepen af. Tijdens de reis, die duurt tot half september, wordt naast Wemeldinge ook Colijnsplaat, Willemstad, Bergen op Zoom, Middelburg, Brouwershaven, Urk, Kampenm en Breukelen aangedaan. Het doel van de reis is twee ledig. Ten eerste dient het om de bemanningen vertrouwd te maken met het bevaren van nauwe binnenwateren. Daar naast wil de Koninklijke Ma rine zich door deze reis pre senteren in het binnenland. Om het publiek kennis te la ten maken met schepen en be manning is er op woensdag en op donderdag van 14 tot 17 uur een Open House. Donderdag avond van 18 tot 21 uur kan men ook nog terecht in We meldinge. Een helicopter van het type Lynx verzorgt op donderdag 22 augustus om streeks half drie een reddings demonstratie. Personeel van de Konink lijke Marine geeft vandaag een voordracht over de taken van de marine en over de mid delen die de marine ter be schikking staan om die taken uit te voeren. De drie schepen zoals die Zeeland aandoen behoren tot een serie van vijf, welke onder de naam Balder-klase zijn ge bouwd op de Rijkwerf in Den Helder. Het grootste lengte be draagt iets meer dn 36 meter. De schepen hebben een diep gang van twee meter en 1300 paardekracht aan vermogen. Er is een 26 koppige beman ning aanwezig en vier mitrail leurs van 20 millimeter, 2 dieptebomwerpers en 2 diepte- bomrekken vormen de bewa pening. mimiii i ii i ii 11 ii n i ii i n i ii i n in in linn in ii i mi nu li mi mi li 11: min ii i li 1111 ui ii n limnmininun Gebouw voor voortbestaan cultuur (ADVERTENTIE) Een blik in de sfeervolle tent tijden de slotavond. rend. Een makkelijkere uitoe fening van de Molukse cultuur is juist voor de ouderen van belang omdat die niet zo'n sterke binding hebben met Nederland als de jongere ge neratie". In de ontspanningsruimte van de kerk vond een perma nente video-presentatie plaats van de werkgroep Ina ina (vrouwen) van de organise rende Stichting. Josefina Tele- hala: „We zijn in de wijk twee interviews gaan maken met oudere Molukse vrouwen die de begintijd van de Molukkers luchrijvea tot 30 sopt. van 19.00-20.00 uur. „De tent is noodzaak en we bundelen nu alle activiteiten in die drie dagen feest in Souburg", legt Njonkie Pattinama van de Stichting Mae-Uku uit. „De rest van het jaar moeten de Mo lukse gebeuresn noodgedwongen op een veel lager pitje staan door het gebrek aan ruimte". Het verloop van de zesde Midzo mer driedaagse in de gezellige tent aan de Kromwegesingel be wijst dat voor een doorlopende Molukse uiting van cultuur een voedingsbodem is. De donderdag was een hek- aan de basis staan van de Mo senketel. De modeshow met lukse gemeenschap van nu. ontwerpen van Mozes Telussa Die avond, waarop de ouderen was een succes, de kinderacti- als blijk van eer door nette viteiten 's middags werden re- obers en serveesters bediend delijk goed bezocht en in de werden, was een succes. Me- loop van de driedaagse was in- vrouw Matitaputty„Eindelij k teresse van vrijwilligers werd er ook eens een speciaal voortdurend groeiende. Het onderdeel voor ons gereser- optreden van de karaktegroep veerd. De programma's zijn Kama, die breektechnieken vooral op de jeugd gericht en demonstreerde, wekte hilari- ik neem mijn petje af voor wat teit toen twe keer de plank uit ons nu geboden werd". De Mo- een stuk bleef bestaan maar lukse, tevens leidster van de sfeer leed er niet onder. dansgroep Mae-Uku, onder- Mevrouw M.S. Matitaputty streept het belang van een (48) kijkt verheugd terug op de eigen gebouw. „Nu moeten we speciale gala-avond voor het oefenen zo plannen dat er ouderen. Voor het eerst was er veel op een avond moet gebeu- tijdens de midzomerdrie- ren, samen met andersoortige daagse een speciaal program- activiteiten om de huur van maonderdeel gereserveerd een zaal binnen de perken te voor de oudere Molukkers die houden. Dat werkt belemme- WESTKAPELLE - Uit het verslag van vragenlijsten van de kursus gezondheid en ouder worden van de Stichting Wel zijn voor Ouderen Walcheren, bleek belangstelling voor an dere onderwerpen, thema's en vaardigheden. De Open School zou kunnen tegemoetkomen aan deze behoeften. De gebroeders Telepary (Michael rechts en Ed links) waren weergaloos op de gitaar. - -FOTO PETER UEVENSE Omdat Open School voor veel ouderen iets nieuws is heeft de Walcherse Stichting Welzijn voor Ouderen een in formatiemorgen georgani seerd. Die vindt plaats ko mende dinsdag om 10 uur in het gemeentehuis van Dom burg. Op deze morgen komen des- kurtdigen de Open School uit de doeken doen. Wanneer er vragen vooraf zijn dan kan men terecht bij de Stichting Welzijn voor Ouderen Wal cheren 01187-1514 of bij Els van Gaans van het Regionaal Educatief Centrum, 01180- 43200. Zeeland - In de provincie Zeeland zullen de komende maanden werkzaamheden worden verricht In de maan den september en oktober worden wegmarkeringen aan gebracht en voorts reparaties verricht aan rijksweg 59 ge deelte Zierikzee-Greveiingen- dam, rijksweg 58, gedeelte Korteven-Vlissingen en op de oude rijksweg 758 gedeelte Korteven-Vierwegen en 's- Heer Arendskerke-Middel- burg. In Zeeuwsch-Vlaanderen worden asfaltwerkzaamheden verricht in de maanden sep tember tot november op rij ks- weg 58 in de kern Schoondijke en tussen Oostburg en Draai brug, op rijksweg 60 op het ge deelte Terhole-Hulst en op rijksweg 61 gedeelte Schoon- dijke-IJzendijke en Biervliet- Hoek. Voor de aanleg van het noordelijk gedeelte van rijks weg 753 (Traktaatweg) wor den tot november werkzaam heden verricht voor de aan sluiting Axelse Sassing. 4

Scheldebode | 1986 | | pagina 1