TSI huldigt trouwe kampganger D het weten waard Midzomer- nacht concours Uitreiking puzzelprijs Scheldebode Puzzelsport Rhythm'N Booze Duo Telepary in Meccano Thuis in Middelburg film! Expositie Oostkapelle SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 JULI 1986 305 KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER Roeland, van Stee uit Vught werd gehuldigd omdat hij voor de vijfde keer deelnam aan het Ten nis- en Zeilkamp uan het tennis- en sportcentrum Schelde International. Op de foto van links naar rechts Trijnie Heijloo-Abee (Streek WV Zuid-Beveland), Roeland van Stee, mevrouw Roskam (To tal Nederland NV) en Addie Goulooze (Tennis- en Sportcentrum). - foto tannie de jonge GOES - Het Tennis- en Sportcentrum Schelde Inter national houdt dit jaar voor de zevende keer een tennis- en zeilkamp voor jongens en meisjes van 9 tot en met 14 jaar. De enthousiaste kamplei ding heeft drie weken achter een van zaterdagmiddag tot de volgende zaterdagmorgen 48 jeugdige personen onder haar hoede, waarvan de ene helft 's morgens gaat zeilen terwijl de rest tennist en 's middags wor den de rollen omgedraaid. Het zeilen gebeurt op het Veerse Meer onder leiding van bekwame instructeurs en ten nissen doet men in de hal van het tennis- en sportcentrum. Dat het kamp bij de jeugd goed in de smaak valt kan men afleiden van het feit dat alle plaatsen al maanden van de voren besproken zijn. Vrijdagavond was het de laatste avond van de tweede groep, die in Goes te gast wa ren, dit werd gevierd met een bonte disco-avond in het res taurant. Tijdens dit feest werd Roeland van Stee uit Vught gehuldigd, die voor de vijfde keer deelnam aan het kamp Schelde International. Roeland kwam in contact met het tennis- zeilkamp via de werkgever van zijn vader, Total Nederland NV, die kin deren van werknemers jaar lijks in de gelegenheid stelt te gen een geringe vergoeding deel te nemen aan een jeugd kamp. Roeland van Stee koos voor de vijfde keer voor het tennis- en zeilkamp en niet in de laatste plaats voor de goede sfeer en de velen nevenactivi teiten die het kamp te bieden heeft. De trouw van Roeland werd vrijdag beloond, namens de Streek VVV Zuid-Beveland bood Trijnie Heijloo-Abee, Roeland het Platenboek van Zeeland aan en namens het Tennis en Sportcentrum kreeg hij uit handen van Addy Gou looze een tinnen bord aange boden. Mevrouw Roskam die namens Total Nederland NV naar Goes gekomen was bracht voor Roeland een sporttas en een T-shirt mee. VLISSINGEN - In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 augustus vindt aan de Vlis- singse Boulevard Evertsen voor de vierde opeenvolgende keer het Midzomernacht-con- cours plaats. Zo'n 160 markt kooplieden zullen aanwezig zijn en 35 van hen doen mee aan het standwerkerscon cours. De Vlissingse zangeres Anja Monteny zal tussen 21 uur en 1 uur diverse optredens verzorgen. In de pauzes is er voor het publiek de mogelijk heid mee te doen aan een play- backshow. Belangstellenden kunnen hiervoor contact op nemen met J.C. van Bodegra ven, Torentrans 77 in Middel burg, tel. 01180-11571. Ter plekke is het ook mogelijk zich op te geven. VLISSINGEN - Het jaar lijks terugkerende popfestival Rhythm'N Booze vindt mor gen (donderdag) plaats. In het Nollebos te Vlissingen (einde President Rooseveltlaan bij de oprit van de Boulevard) treden artiesten op als The Missions, De oplossing van de puz zelreeks van vorige maand leverde het woord Mest kalf op en uit het grote goede aantal inzendingen trok redacteur Luc Vran- ken als winnares Antoi nette Swinkels uit Middel burg. Zij is inmiddels een Dikke van Dale rijker ge worden, het gebruikelijke cadeau voor de winnaars van de puzzel in uw week blad, De Scheldebode. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,—. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in juli alle vijf de puz zels oplossen. Van de puzzel van 2 juli neemt men de eerste twee letters van 31 horizontaal; van de puzzel van 9 juli neemt men de eerste letter van 71 horizontaal en deeerste twee let ters van 48 horizontaal; van de puz zel van 16 juli neemt men de derde letter van 66 horizontaal en de tweede letter van 62 horizontaal; van de puzzel van 23 juli neemt men de laatste twee letters van 68 horizon taal en van de puzzel van 30 juli ten slotte de eerste letter van 21 horizon taal en de middelste twee letters van 4 verticaal. Zet men de gevonden letters ach ter elkaar, dan krijgt men een woord voor het controleren van een bereke ning. Men moet dit woord inzenden voor 6 augustus naar de puzzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de juli-puzzelserie. VEEL SUCCES. Hor.: 2 kenteken 7 land in de oudheid 13 blikken veldfles 15 pl. in Zeeuws- Vlaanderen 16 mannetjesputter 19 aar dig 20 mijnheer (Sp.) 21 vlekkenwater 23 donkere kamer 24 afbeelding (afk.) 25 potsenmaker 26 zuidvrucht 28 lucht vaartmij. 30 bevel 31 deel v/e schip 33 aannemen v/e lichaamsstand 34 boei 36 godvruchtig 38 plat dak 40 in de war zijn 41 of dergelijke 43 vergif 45 uiting van verrassing 46 pl. in Drenthe 48 bijw. 49 veerboot (Eng.) 50 nauwelijks 51 zangnoot 52 deel v/e flat 55 techn. school 56 delfplaats 58 vroegere Duitse munt 59 fundament 61 onvrij 65 verte genwoordigster 68 gedroogde halmen 69 kenschetsen 72 rang 74 onbep. vnw. 76 nijverheidsonderwijs 78 ontvangka mer 79 afschuwelijk 80 bosje planten 82 groot stuk 84 apekool 85 levenloos 86 peterselie 87 deel v/e bladzijde 89 al tijd groene boom 90 smalle groef 91 span 92 achterblijvende smaak. Vert.: 1 rover 2 keukenmeester 3 voeg woord 4 insekt 5 Gr. eiland 6 borsthar nas 7 bloem 8 roven 9 Eng. graafschap 10 pers. voornw. 11 nadrukkelijke ver klaring 12 Duitse champagne 13 deel v/e plant 14 tweemaal 17 ijzeren kam 18 ka rakterloos 20 voedingsmiddel uit een palm 22 deel v/e priestergewaad 25 re- clamelicht 27 deel van Sumatra 29 bood schap 32 mond v/e oven 35 sieraad 36 Eng. werpspel 37 test 38 onderwerp 39 aaneenschakeling 40 honingdrank 42 academische titel 43 gymnasium 44 fanatiek liefhebber 45 april 47 pl. op Ameland 53 nu nog 54 Eng. adel. titel 57 bevroren neerslag 59 grote hoop 60 boomloze vlakte 62 kiekje 63 leer v/d natuurverschijnselen 64 mevrouw (Sp.) 66 aangeslibd land 67 februari (aflt.) 70 forum 71 pl. in Drenthe 73 niet gaar 75 achten 77 inkeping 79 pl. in N.-Hol land 81 werkstuk v/e componist 83 paardje 86 iedereen 88 eb 90 Franse N.V.. de Mick Clarkeband, de Yeh Yeh 's en Arno Hintjes. Het gratis festival begint om 10.00 uur en gaat door tot 22.00 uur. VLISSINGEN Strandwandeltocht De wandelsportverenlging De Vrolijke Tippelaars te Vlissingen houdt zaterdag 2 augustus nog maals een duin- en strandwandel tocht over de afstanden 5-10-15 en 20 kilometer. Het startburo is gevestigd in paviljoen „De Kanovij ver", bij het Nollebos in Vlissingen. Start van 10.00 tot 14.00 uur. Wie de tocht voor de eerste maal vol brengt ontvangt een speciaal ont worpen medaille, anderen krijgen een vaantje. Nadere inlichtingen bij het secretariaat;, tel. 01184- 64753 of 18273. Orgelconcert In de serie marktconcerten, die deze zomer op het orgel van de St. Jacobskerk worden gegeven, speelt op vrijdag 1 augustus om 12.00 uur de organist Wim v.d. Wege uit Terneuzen. Hij speelt werken van Sweelinck, Krebs, Merkel en Monnikendam. Radioprogramma Het strand van Vlissingen dient vrijdag 1 augsutus als locatie van het KRO-radioprogramma „Ken neth's Hit Party", een twee uur du rend tropische avontuur met pu bliek, veel Caribische muziek en het betere hitwerk. Aanvang van dit festijn is om 20.00 uur. De Ba- canal-Steelband zal een live optre den verzorgen. „Kenneth's Hit Party" wordt zondag 3 augustus uitgezonden van 20.02 tot 22.00 uur op radio 3. Straatfestivals In het kader van het Straatfesti val Vlissingen zijn er straattheater dagen gepland op 2 en 9 augus tus, met optreden van muzikanten, clowns, jongleurs, circusartiesten en toneelgroepjes vanaf elf uur 's ochtends tot negen uur 's avonds op het Bellamypark, in de Wal- straat de Lange Zelke, de Boule vard, de Scheldestraat en in de Ka naalstraat te Oost-Souburg. Orgelconcen Op 31 juli bespeelt om 20.00 uur Ev. Zwart het orgel van de St. Jacobskerk. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeentepolitie in Vlissin gen zijn in de periode van 16 tot 23 juli de volgende voorwerpen aan gegeven: muziekbladen, boek, ge breide vierkante lap, goudkleuri ge/metalen horloge, rood/wit kin- dervest, paars T-shirt, grijs/witte kindertrui, zwarte en bruine porte- monnai, 2 gouden en 1 zilveren armband, 4 sleutels en 2 sleutels in bruin etui, sleutel aan hanger, 7 sleutels aan ring, fietssleutel aan allemanseindje, losse sleutel, wiel dop. Aangegeven dieren bi) particulier wit/blauwe parkiet. Inlichtingen van maandag tot en met vrijdag 9.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur, MIDDELBURG Installatie Vleeshal Van 26 juli tot en met 31 augus tus kan men in de Vleeshal aan de markt de installatie „Going to the heart of the centre of the garden of delights" van Jeffrey Shaw onder gaan. Beelden, verkregen door groot beeld videoprojectie in de geheel verduisterde Vleeshal, en de hier mee samenhangende muziek, en tekstfragementen worden door een computer gestuurd. Door de deel name van het publiek, steeds slechts één bezoeker tegelijkertijd, ontstaan de beeld- en geluidsve randeringen zoals die door Jeffrey Shaw worden beoogd. De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag 11.00-17.00 uur en zon dag 13.00-17.00 uur. Middagpauzedienst Samenwerkende kerken in Mid delburg houden donderdag 31 juli een middagpauzedienst in de Koorkerk (bij de Lange Jan). Van 12.15 tot 12.30 uur bespeelt Jos MIDDELBURG - Elke ware muziekliefhebber, die nog niet de gelegenheid te baat heeft genomen om de gitaar-virtuo zen Eddy en Michael Telapary te beluisteren, kan zich hier voor revancheren op dinsdag 5 augustus a.s. Het populaire Zeeuwse gitaar-duo treedt die avond op in café Meccano aan het Damplein in Middelburg. De groeiende bekendheid, waarover de beide gitaristen zich mogen verheugen, hangt niet in de laatste plaats samen met hun enthousiaste manier van optreden, waardoor menig toehoorder in de ban van de geestdrift raakt. Als voorlopig hoogtepunt moet dan ook met name hun deelname aan het projekt de „Boulevard of broken dreams" worden beschouwd, waarbij de concerten van Eddy en Mi chael Telapary steevast uitlie pen op een serie toegiften, daartoe aangedrongen door het fijnbesnaarde luisterpu bliek. Eddy, die eerder dit jaar solo doordrong tot de finale van het nationale gitaarkam pioenschap, verklaart desge vraagd, dat hun muziek moei lijk van een etiket is te voor zien, maar dat zij vooral zijn beïnvloed door de gitaristen John McLaughlin, Larry Co ryell en Al Dimeola. Dat deze invloed niet heeft geresulteerd in een botte po ging tot imitatie zal ook weer 5 augustus blijken, als Eddy en Michael opnieuw hun gi taarklanken over het publiek uit zullen storten. Vogel het orgel, waarna ds. W.M. de Bakker, gereformeerd predikant te Middelburg, een korte toespraak houdt tot ongeveer 12.45 uur. ledereen is hartelijk welkom. Gevonden voorwerpen In de periode van 1 tot en met 15 juli zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven: gouden schakelarmband, schakel ketting slot (fiets), zilveren ring met blauwe ovale steen met daar over zilver, zilveren armband met naamplaatje, wit/zwarte leren bal, kinderdeken met dierenfiguren, dagkaart jazzfestival Den Haag, 2 filters voor afzuigkap in verpak king, dameshorloge, blauwe wijzerplaat, zilverkleurige band, chroomkleurig horloge met alarm, bordeauxrode portemonnai, in houd geld, sleutels, videopas, zwarte lederen portemonnai in houd geld, rode portemonnai in houd geld, rode damesportemon- nai inhoud geld, bordeauxrode portmonnai inhoud geld, sleutels, tas inhoud boeken, jack, wit schoudertasje inhoud make-up, zonnebril, grijze knipportemonnai inhoud geld, groene fietstassen met opschrift „De Volkskrant", identiteitsbewijs, beige jack, groen/wit/zwart/gele voering, colbert maat 52 kleur zwart, blauw/grijs trainingspak maat 4, groen jasje, sjaal bruin/geel, beige jas, witte sweater met opschrift „Boomsa Beerenburger, bankbil jetten, adresboekje. Aangegeven dieren: Yorkshire ter riër, reu, bruin/zwart met rode halsband, hond, reu, bruin, blauwe halsband. Expositie Maaike Braat, die sedert 1935 zeer vele malen exposeerde zowel in Nederland als ook in het buiten land, waaronder de Verenigde Sta ten en Indonesië, toont vanaf 30 juli tot en met 12 augustus tekenin gen, aquarellen en enkele schilde rijen in de expositieruimte bij de kapel te Hoogelande. De tentoon stelling is dagelijks (behalve maan dag) te bezichtigen van 14.00 tot 19.00 uur. Orgelconcert Op maandag 4 augsutus geeft de Mideelburgse musicus Bram Beekman een concert op het spel van de Gereformeerde Kerk aan de Schoolstraat te Vrouwenplein. Het programma vermeldt werken van Bach, Bohm, Walther, Knecht, v. Beethoven en Widor. Het concert begint om 20.00 uur Zomerweek Ook dit jaar heeft buurtvereni ging van Duyvenvoorde in Oost- Souburg voor de jeugd een Zomer week georganiseerd en wel van 11 tot en met 15 augustus. Midden in de week valt het hoogtepunt van het programma: kamperen op een kampeerboerderij in Aagtekerke. Wie nog mee wil, moet vlug zijn en kan bellen naar Hans Nieuwkamp, tel. 67346. Zeepkisten en maskers maken, een barbecue, pannekoe ken bakken, een kinderbingo, strandwandelingen en een huifkar tocht: dit alles en nog meer staat op het programma van de Zomer week. 7e Noormannen-Camping toer nooi. Van maandag 4 augustus tot en met vrijdag 8 augustus worden iedere avond twee voetbalwedstrij den gespeeld in het 7e Noormaa- nen Camping toernooi, op het ter rein Prelaat aan de Domineeshof te Westkapelle. De wedstrijden wor den gespeeld door jongens van 9 tot en met 15 jaar, die een aantal campings en de v.v. De Noorman nen vertegenwoordigen. De eerste wedstrijd begint om 18.30 uur, de tweede om 19.45 uur. De prijsuit reiking vindt plaats op vrijdag 8 augustus om 21.15 uur door wet houder Wouters in de kantine of in dien het weer het toelaat buiten. MIDDELBURG - In Mid delburg is de nieuwe gemeen- tegids uitgekomen. Deze is vo rige week verspreid in de ge hele gemeente en is gratis. De gids, een Reclad-produkt, is getiteld „Thuis in Middelburg 1986/1987" en moet als wegwij zer dienen naar verenigingen, organisaties, instanties binnen de gemeente Middelburg. Heeft er geen bezorging thuis plaatsgevonden, dan kan men contact opnemen met het ge meentehuis. Deze week weinig nieuws in het filmaanbod te Vlissingen. De actie van Cobra en de hu mor van Police Academy III beheersen nog steeds het pro gramma. In Middelburg ech ter twee nieuwe films in thea ter Meccano; The Coca-Cola Kid en hét succes op het laat ste festival van Cannes; After Hours. After Hours is het nieuwste produkt van Martin Scorcese, bekend van uitste kende films als Mean Streets, Taxi Driver en Raging Bull. De film, die zich beweegt op het raakvlak van thriller en komedie - ook wel zwarte ko medie genoemd - vertelt het verhaal van Paul Hackett, een jonge computerprogrammeur. Hackett belandt in Soho, downtown Manhattan, en be leeft in deze voor hem vreemde buurt de vreselijkste avonturen. Een afspraakje met een jonge vrouw is niet wat hij ervan verwacht had en hij wil naar huis terugkeren. Dit wil echter maar niet luk ken en in één zenuwslopende nacht wordt Hackett achter eenvolgens getuige van een moord, mogelijk de oorzaak van een zelfmoordpoging, ach tervolgd door een inbreker en bijna het slachtoffer van een lynchpartij. Griezelen en la chen in Meccano: donderdag t/m woensdag, aanvang 22.00 uur. De komische film The Coca- Cola Kid behandelt met een kritische ondertoon de beleve nissen van de Amerikaan Bec ker (gespeeld door Eric Ro berts uit Runaway Train) die met een vliegtuig in Australië arriveert. Deze „trounble shooter" is door het Coca-Cola moederbedrijf naar het land gestuurd om daar waargeno men problemen op te sporen. Bij het hoofdkwartier van het Australische Coke-Company kijkt men vreemd op bij zijn komst. Dit is de schuld van een slordige secretaresse (Greta Scacchi), die meteen de ergenis opwekt van de op super-effen- ciency ingestelde gezant uit Amerika. Zij heeft nog veel meer punten die in' haar na deel werken, maar gelukkig if daar ook haar dochtertje, dat het goed met Becker kan vin den. Zij noemt hem de Coca- Cola Kid. Diep in het binnen land van Australië ontdekt Becker de oorzaak van de pro blemen die Coke heeft. In een vallei heeft een krasse grijs aard, T. George McDowell ge naamd, een eigen frisdrankfa briekje met alleen natuurlijke produkten. Winstbejag kent hij niet. Over de confrontatie tussen deze twee uitersten gaat de rest van de film. De Joegoslavische regisseur Du- san Makajev, van Montenegro, heeft een film gemaakt die bruist en bubbelt van humor, milde spot, goed acteerwerk er* mooie plaatjes. In Meccano van donderdag t/m woensdag, aanvang 20.00 uur. In Electro speelt nog steeds Out of Africa Donderdag t/m woensdag, behalve zondag, 20.30 uur. Marion B. Cobretti, alias Cobra, alias Sylvester Stallo ne, blijft voldoende publiek trekken om nog een week lan ger in het Vlissingse Alham- bra te blijven. Cobra is een su per-politieman, die ingezet wordt bij de gevaarlijkste klussen die de „normale" poli tiemacht niet aankan of aan durft. Cobra draait in Alham- bra in Vlissingen van donder dag tot en met woensdag om 19.00 en 21.30 uur. Vrijdag en zaterdag is er ook om 23.30 uur nog een voorstelling. De strijd tussen verschil lende politiescholen in de Ver enigde Staten is het onder werp van Police Academy 3. Deze komische Amerikaanse produktie draait in het Vlis singse Alhambra van donder dag tot en met woensdag om 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Zater dag is er geen middagvoorstel ling. Het sprookjesverhaal van Peter Pan blijft ook nog een week in Alhambra. De film in verstaanbaar Nederlands speelt van donderdag tot en met woensdag om 14 uur. Za terdag is er geen middagvoor stelling. Vrijdag en zaterdag om 23.30 uur staat in Alham bra porno op het programma in de vorm van Wild Things. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zo. v. Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Daminicus, Dam 30, tel. 12830. Zo. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland. Za Ponten, Oude Rijksweg 6, Niewland, tel. 01182-1340. Zo.. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerk, tel 01185-2190. Zoutelande, Meliskerke, Biggeker- ke, Koudekerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Westkapelle, Domburg, Aagte kerke - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, tel. 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur: Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel.01181-271 Vlissingen - Vrijd. 1 aug.-vr. 8 aug. Apotheek Paauwenburg, Troelstra- weg 2a, tel. 70717. Middelburg - Vrijd. 1 aug - vrijd. 8 aug. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. v.d. Schoot, Tramstr. 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. Kleine huisdieren - Za. en zo. Drie huis-van Haselen, te Vlissingen, tel. 01184-66548. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg - Kanaalstr. 3, 01184- 60860. Behandeling natel, afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan «1, 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke. Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel 01187-2333. Verloskundigen - Middelburg: De Crom, tel. 27325, Klompe, tel. 71140. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever: Za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.00 uur parochie koor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwe- kerk za. 19.00 uur Lambertuskoor. Zo. 9.30 u. Dameskoor. Bethesda St. Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Mid delburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Dishoek (Koudekerke) zo. 10.00 uur, Domburg (Openlucht theater) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Oostkapelle (Ned. Herv. Kerk) za. 19.00 uur. Vrouwenpolder (Fort de Haakweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Zoutelande (Bosweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Bethesda St.-Josephziekenhuis - zo. 10.00 uur ds. Fagel. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - zo. 9.30 en 17.00 uur ds. Brons. Gerei. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 u. ds. Melse en 19.00 uur ds. Velle- koop.Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. v. Voorst Vader Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 uur v. der Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. Leesdienst en 19.00 uur ds. Krui- zinga Middelburg, zo. 9.30 uur ds. de Ruij- ter en 16.30 uur leesdienst. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort. zo. 10.30 uur. Holy Commu nion. 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen: geen dienst. Middelburg: ds. Buissing. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za ds. Al- tink. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland - Souburg: zo. 17.00 uur: pdt. Waisapy, Koudekerke zo. 12.00 u. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Middel burg: geen dienst. Vlissingen: Zo. 9.30 uur ds. Nieuwenhuize. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen St. Jacobskerk 10.30 uur hr. Jorritsma, Petruskerk 9.30 uur ds Nijhuis. Johanneskerk 9.00 u. hr. Jorritsma. en 19.00 u. ds. Kalksma. Open hof 9.30 uur ds. Kalksma. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Over- duin. Der Boede - Zo. ds v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk zo. 10.00 u drs. v. Klaveren en 17.00 uur ds.Gijsbertsen. (Geref. Bondsdienst). Koorkerk geen dienst. Oostkerk zo. 10.00 uur ds. de Boer- Hessel. Ontmoetingskerk zo. 10.00 uur prof. dr. v. Gennep. Thomaskapel 10 00 u. dhr. Schoenmakers. Getui- geniskerk: 19.00 u. dhr. Allewijn. Ned. Geref. Kerk Middelburg (in Engelse kerk) - 9.30 u. en-17.00 u. ds. Bruins. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg Zo 10.00 u. Gemeensch. dienst in Nieuwe Kerk. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, geen dienst. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande geen opgave. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Heils, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo. 10 00 uur Br. Goemare. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Bad huisstraat 104 di. 9.30-11.30 u. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di.do. en vrij. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel 01184- 11641 of 10821. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. m Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20 00-22.00 uur. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - Tel 01100- 31594, di. van 9 00 u. tot 12 00 u. en do. van 18.00 u. tot 21.00 u. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Revalidatieteam, adviezen over voor zieningen, 01100-15892 (op ma. 9.00-12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 38 (op di. 10.00-11.00 u.); Gezondheid info, 01100-15892 tst. 40; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en emphyseem, 01100-15892 tst. 35. Districtgezondheidsdienst Voor informatie over infectieziek ten, jeugdgezondheidszorg 4-19- jarigen en gezondheidsvoorlichting en- op voeding: tel. 01180-34085. Voor geslachtsziektenbestrijding. Spreekuur Dam 39-41, Middelhar- nis. ma-wo.vr. 9-10 uur, tel. 01180- 34085. Voor tuberculosebestrij ding: tel. 01184-18395. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146 Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8 30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Do. 31 juli Vr. 1 aug. Za. 2 aug. Zo. 3 aug. Ma. 4 aug. Di. 5 aug. Wo. 6 aug. 10.55 en 23.28 uur 12.14 en 24.38 uur 13.14 en uur 1.34 en 14.02 uur 2.18 en 14.40 uur 2.56 en 15.14 uur 3.29 en 15.46 uur OOSTKAPELLE - Het V.V.V. te Oostkapelle verzorgt in samenwerking met een aantal kreatieve dorpelingen voor de negende achtereenvol gende keer een expositie. Deze expositie Huisvlijt genaamd, toont schilderwerk, tekenin gen, opgezette vogels en van hout vervaardigde kunst. Het geheel vindt plaats in het Herv. Centrum aan de Dorps straat en wel op woensdag avond 30 juli van 19.00 uur t.m. 22.00 uur en donderdagmiddag 31 juli van 14.00 uur t/m 22.00 uur. Entree: 1.00 en kinderen ƒ0.50.

Scheldebode | 1986 | | pagina 5