Luchtvaartexpo AANTREKKELIJKE GESPREKSPARTNER. het weten waard Mercedes-Benz dealer Van Oeveren BV Goes levert eerste Ecovan af Scheldebode Puzzelsport JUNI UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Puzzelpro bleem Fietsen veilig bij zwembad Muziekfestival in Wissenkerke Schapen scheren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 JUN11986 305 KRUISWOORDRAADSEL KRUISWOORDRAADSEL Inkomsten Modern vormgegeven toestel. Met veel faciliteiten, zoals kie zen met hoorn op de haak, een ingebouwde meeluisterluid spreker en een volumeregelaar. In wit en bruin. Prijs f 195,- f3,75 per maand. Ook verkrijgbaar: de Memofoon Comfort, met verkort kiezen tot twaalf nummers en nummerherhaling. Prijs f350,- f3,75 per maand, ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE'TELEFOON KOMT VAN DE PTT PTT Telefoonwinkels. Bergen op Zoom: Van Konijnenburgweg 23. Breda: Oude Vest 2. Goes: Schuttershof 24. Middelburg: Lange Noordstraat 42. Roosendaal: Schotsbossenstraat 19. Terneuzen: Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004. HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK DIVERSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER GOES- Auto Unie Zeeland uit Middelburg en firma De Witte uit Kapelle zijn de eer ste twee bedrijven die met deze nieuwe bedrijfswagen „Ecovan" gaan rijden. Auto Unie Zeeland levert met deze nieuwe gesloten bestelwagen autobanden af in heel Zeeland en de groete- en fruithande laar De Witte en Zn. uit Ka pelle die heeft gekozen voor een chassis-cabine met op bouw gaat met deze nieuwe Ecovan zijn klanten langs. De Ecovan is de opvolger van de legendarische Dussel- dorfer oftewel de L 407 D- L 613 D serie. Na een produktie- tijd van 19 jaar waarin 600000 exemplaren geproduceerd zijn heeft Mercedes-Benz de pro- duktie stilgezet en is gestart met een nieuwe lijn. De Ecovan heeft de karak teristieke Styling met de grote achteroverliggende voorruit en de naar voren schuin naar beneden lopende motorkap. Deze is oajc terug te vinden bij zijn kleinere broer de 207 D. Door deze afgeronde vormge ving wordt de luchtweerstand verbeterd. De Ecovan model- lenrange omvat typen met een GW-waarde van 4,6 tot 7,5 ton, daarnaast zijn er ook te- ruggekeurde uitvoeringen te verkrijgen met GVW van 35ookilogram. VLISSINGEN - Een tech nisch mankement heeft vorige week de wekelijkse puzzel van De Scheldebode doen verdwij nen in de prullenbak in plaats van in uw weekblad. Excuses aan de fervente puzzelaars die tevergeefs op zoek waren naar het ding. Deze week daarom twee puzzels om op te lossen op het strand of waar dan ook. De winnaar van de meipuzzel is de Vlissingse mevrouw J.E. van Loon-Sommeyer die met de goede oplossing Crapule kwam aanzetten. Zij is inmid dels een „Dikke van Dale" rij ker. Hor.: 1 zintuig 4 te eniger tijd 8 gratis autorit 12 deel v/e kachel 16 inlichtingen 17 deel v/e wiel 18 figuurlijk 20 precies 22 voorzetsel 23 appetijt 25 wiek 26 naamloos 28 smeekschrift 30 Ierse verboden leger 31 toegang 32 Russ. persbureau 33 pl in België 35 eenjarig rund 37 stoutmoedig 39 rijksuniversiteit 40 ridderlijk 42 oomzegger 44 inkom stenbelasting 46 loofboom 48 water plant 49 verrukkelijk 52 deel v/e dak 54 Griekse onheilsgodin 55 notitieboek je 56 herkenningsteken 57 neut 58 stre ling 59 houding 61 adell. persoon 62 po se 63 biersoort 64 lange golf 66 zonder ling mens 68 overledene 71 luitenant 72 bijb. fig. 75 spruit 77 nul 78 bustehou der 81 adergezwel in de endeldarm 83 achterzijde van iets 85 Griekse god 88 groot gebouw 90 sedert 91 tochtgat 93 lokspijs 94 familielid 96 ijzeren staaf 97 in orde 98 tijdrekening 99 Ned. om- roeporg 100 gedeeltelijke breuk 101 truc 102 manier van lopen. Vert.: 1 landbouwwerktuig 2 zekere 3 super 4 vruchtbaar oord 5 ontheffing 6 hetzelfde 7 inwendig orgaan 9 pers. voornw. 10 volksstam uit de volksver huizing 11 vakantieverblijf 13 pees 14 wetering 15 pauper 17 jachtinstru ment 18 chocolaatje 19 gein 21 hengsel mandje 24 laatst 27 luizeei 29 steuntouw aan mast 31 zeker iemand 32 touwwerk v/e schip 34 onwerkelijk 36 plechtige binnenkomst 38 armdoek 39 oude Sp. munt 40 vaardigheid 41 deel v/h geweer 43 angst 45 verhindering 47 rolsteen 48 gravin van Holland 50 int. kenteken van India 51 troefkaart 53 mosselnet 54 grote papegaai 60 klepperen 62 aan neming v/e kind 65 toestemming 67 koorzang 69 bid (Lat.) 70 vragend voornaamw 73 vangtouw 74 slotwoord 76 gekheid 77 zo goed als nieuw 78 witte plek op dierenhoofd 79 meer naar boven 80 kunstleer 82 Ned. vliegveld 84 coali tie 86 Franse staatsomroep 87 woon plaats 89 binnenschip 92 vlaktemaat 95 zangnoot 97 boksterm. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120.-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in juni alle vier de puzzels ooiossen Van de puzzel van 4 juni neemt men de hele oplossing van 99 verticaal; van de puzzel van 11 juni neemt men de laatste twee letters van de oplossing van 57 hori zontaal; van de puzzel van 18 juni neemt men de eerste twee ietters van 88 horizontaal en van de puzzel 25 juni tenslotte de laatste letter van 21 horizontaal en de eerste letter van 7 horizontaal. Zet men de gevonden letters ach ter elkaar, dan krijgt men de naam van een bergrip uit de bio-industrie. Men moet deze naam inzenden voor 2 juli naar de puzzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de juni-puzzelserie. VEEL SUCCES Hor.: 1 stripfiguur van Walt Disney 7 pl. in Friesland 12 van een ijk voorzien 14 metaalhoudende grond 16 deel van Sumatra 17 onschendbaar 19 gang 20 plek 21 stuk grond 23 hoofdtelwoord 25 reus 27 gezamenlijke edellieden 30 invorderbaar 33 aanbidder 36 deel v/e schouwburg 39 geschenk 40 riv. in Sibe rië 41 heester 43 spijs 44 redactie 45 af gelopen 46 paardje 47 omlaag 48 galop 49 enkelvoudige weergave 51 andere naam voor Ierland 53 kleine hoeveel heid 55 zware bijl 57'land in Midden- Ainerika 59 kegelvormig 61 noest 62 Kon. Ned. Automobiel Club 64 onge rept 67-omtrek 68 aanroep 71 elk mens 74 ten gebruike gegeven goed 75 inbij ten 76 tevoren 77 bekendheid 79 lich- teenheid 81 genaamd 82 urgent. Vert.: 1 tweestrijd 2 holle beitel 3 bouw kundig ingenieur 4 kerk. voorschriften 5 bustehouder 6 officieel stuk 8 riv. in Frankrijk 9 chem. symb. voor neon 10 kiem 11 iemand met rood haar 12 mal vrouwspersoon 13 oosters vorstenkleed 15 roe 16 bloedvat 18 harde opperhuid 19 huidskleur 22 propeller 24 ongerief 26 werelddeel 28 prov. in Nederland 29 pl. in Italië 31 blikken veldfles 32 deel v/e molecule 34 dichterbij komen 35 overste van vrouwenabdij 37 geberg te in Rusland 38 in den beginne 40 wete ring 42 steekwapen 50 nawee 52 fluim 54 weergalmen 56 twisten 58 deel v/e to neelstuk 60 minnetjes 61 klein vaartuig 63 stekelige plant 65 partij in rechtsge ding 66 zode 67 tarwe 69 einde v/d dikke darm 70 kommer 72 wedren 73 hand werksman die metaal bewerkt 78 admi nistratietroepen 80 ten name. In de nieuwe serie staan een zevental basismodellen (507 D - 811 D) met drie verwschil- lende wielbases ter beschik king. De klant zijn behoeften geheel afstemmen op zijn of haar wensen, zoals gesloten bestelwagen (standaard of verhoogd dak 1.94 meter) ge sloten bestelwagen met open laadbak of als chassiscabine al deze uitvoeringen zijn ook met dubbele cabine te leveren. Er is een keuze uit vijf motoren: een benzinemotor van 95 pk, dieselmotoren van 72, 90, 115 en 136 pk. Deze laatste twee zijn voorzien van een turbo compressor en de 136 pk heeft zelfs een turbo-intercooling. Op alle modellen is standaard een vijfversnellingsbak ge monteerd en er is keuze uit verschillende achterassen. Voor zijn schijfremmen ge monteerd en achter trommel- remmen. Het geheel is vacuum bekrachtigd, tevens is vanaf de 609 D als extra een lucht druksysteem leverbaar Stan daard op alle typen is de stuurbekrachtiging. Evenals voorheen bij de Ecoliner-serie het geval was, zorgen ook de Ecovans voor een maximale serive vriende lijkheid terwijl daarnaast aan het thema 'roestpreventie' grote waarde werd toegekend. Met name dat eerste blijkt on der andere uit de verminderde onderhoudsbehoefte van de voertuigen. Afhankelijk van type en kilometerrage is het verblijf in de werkplaats met meer dan de helft terugge bracht. Voorts kunnen alle 'controlewerkzaamheden voor het dagelijks onderhoud plaatsvinden onder de motor kap, behalve die van de accu welke voor een betere be scherming tegen de weersin vloeden onder de bestuurders stoel werd geplaatst. Met betrekking tot de roest preventie werden de compo nenten op gemakkelijke te be schadigen plaatsen onder an dere de voorbumper, de koe- lergrille en randen van de spatschermen voor en achter in kunststof uitgevoerd. Mede hierdoor en dankzij de verbe teringen op het gebied van brandstofaeconomie trans portprestatie, comfort en vei ligheid beschikt de Mercedes- Benz nu over een uitgebalan ceerde voertuigenlij n die niet alleen perfect aansluit op de zwaardere Ecoliner, maar ook een uitstekende voortzetting vormt van de bestelwagense rie, zodat deze drie voertuigen binnen het Mercedes-Benz be- drijfsprogramma tot 13 ton GVW aaneen smeedt tot een geheel waarin iedere trans portondernemer een voertuig vindt dat exact is afgestemd op zijn specifieke eisen hoe hoog deze ook gesteld mogen zijn. H.J. Hermanns rechtsvoor de nieuwe fietsenstalling. VLISSINGEN - De niet te weren kleine criminaliteit heeft ook het nieuwe Vlis singse Sportfondsenbad tot één van haar klanten gere kend. Is het vandalisme bin nenin het gebouw een oude be kende getuige de keer op keer vernielde badhokjes, buiten worden veelvuldig de fietsen van zwemliefhebbers onge vraagd meegenomen. Er zijn inmiddels vijfentachtig fiet sen gestolen in iets meer dan een jaar tijd. De vernielde fietsen horen daar nog niet eens bij. De schreeuw om een over dekte, bewaakte fietsenstal ling is nu tegemoet gekomen. Nog voor het hoogseizoen, dus op korte termijn, wordt de fietsenstalling geopend en de beheerder wordt de heer H.J. Hermanns. Plaats van de stal ling wordt het vroegere over dekte kleedgedeelte van het buitenbad. Badhokjes zijn daar geweken voor de bekende stalen wielgleuven en ruim vijfhonderd bezoekers moeten straks hun stalen ros kwijt kunnen. - FOTOZ SAVIC De toekomstige beheerder Hermanns is momenteel vol overgave aan de inrichting en de opknapbeurt bezig van de stalling. Hij roemt de beno digde samenwerking die vooraf ging aan het opstarten van het geheel: „De gemeente was in het kader van het pro ject voor startende onderne mers heel enthousiast en be hulpzaam en het zwembad werkte ook ten volle mee. Men wou eerst het kleedgedeelte slopen maar voelde naderhand veel voor de stalling". De pre cieze openingsdatum is nog niet bekend maar de prijs van het bewaakt stallen van de fiets wel. Eén plaatsje kost per dag een gulden. WISSENKERKE - De mu ziekvereniging Apollo uit Wis senkerke en 'Roompot Recrea tie' houden op 27, 28 en 29 juni hun jaarlijks muziekfestival. Daaraan nemen achttien muziekverenigingen deel. Er wordt vanaf een tweetal podia een non-stop programma af gewerkt achter het 'Zwempa radijs'. VLISSINGEN - Binnenkort heeft Vlissingen er weer een nieuwe 'slechtweervoorzie- ning' bij. In de Walstraat wordt op het moment de laat ste hand gelegd aan het op 1 juli te openen Luchtvaartmu seum. Vijf luchtvaartenthou siasten zien dan de droom van hun leven in vervulling gaan met het nieuwe museum. Vlissingen heeft dan welis waar niet zo'n grote lucht vaarthistorie, maar de initia tiefnemers van de luchtvaart expo zijn ervan overtuigd dat de havenstad rijp is voor een museum van dit soort. „Bijna iedereen is geïnteresseerd in vliegtuigen en wat daar mee te maken heeft. Het maakt dus niet uit of het museum nu in Vlissingen staat of op Schip hol", vinden twee van de vier bestuursleden van de Stich ting Promotie Luchtvaart en Toerisme, Ollie Berrevoets en Hans van Emden. Deze stich ting is de stuwende kracht achter het Vlissingse lucht- vaartgebeuren. Het idee tot het opzetten van een museum werd in het voor jaar van '86 geboren, toen de MIDDELBURG/VLISSINGEN - Het zomer-filmprogramma staat de komende weken op losbarsten en de Walcherse bioscoopgangers staat de ko mende week naar aanleiding daarvan twee premieres te wachten. In het Middelburgse Meccano beleeft Runaway Train de Zeeuwse premiere en in Alhambra, in Vlissingen, gaat Police Academy deel 3 draaien vanaf morgen (don derdag). De film Runaway Train speelt zoals de naam al zegt in een trein. Manny en Buck zijn ontsnapt uit de gevangenis en proberen via een trein ver weg te komen. De dienstdoonde machinist gaat echter dood aan een hartaanval en valt dood uit de trein. Omdat de machinist vlak voor zijn dood wel de remmen heeft inge schakeld maar niet de motor heeft doen stoppen, branden de remmen door en is het ko lossale stalen geval niet meer te stoppen. In de spoorwegcen trale besluit men om de trein voor een oude spoorbrug uit de rails te laten lopen maar wan neer bekend wordt dat er nog mensen aan boord zijn laat men het gevaarte door dende ren. Ranken de chef van de gevangenis waar Manny en Buck uit ontsnaptengaat zich vervolgens bemoeien met het stoppen van de trein. Via een helicopter en een touwladder probeert Ranken, de grote te genstander van Manny op de voorste locomotief te komen. Dat lukt iets te goed want Manny ketent Ranken op een gegeven moment vast aan de locomotief die inmiddels de vernietiging tegemoet raast. Manny brengt Buck en Sara, een rangeer hulpje dat in de trein in slaap gevallen was, in veiligheid door de gangma- kende voorste locomotief los te koppelen van de rest van de trein. Samen met Ranken rijdt hij de eeuwige vrijheid tege moet. Runaway Train draait in Meccano op donderdag, en za terdag tot en met woensdag om 21.30 uur. Vrijdag begint de film om 20 uur. Een film die al bijna bij voorbaat een succes genoemd kan worden is Police Academy 3. De populaire Academy zal vanwege het budget gesloten moeten worden. Commandant Lassards revolutionaire aan pak om mannen en vrouwen van diverse allooi te verande ren in dwaze, mislukte agen ten, bleek in eerste instantie een succes. Een door bezuinin- gen geplaagde gouverneur vindt echter dat de staat zich geen twee Academy's kan ver oorloven. Verdwijnt de school geleid door Lassard og de school van de strenge com mandant Mauser Die vraag levert eens strijd op vol lachwekkende streken. Police Academy 3 draait in Al hambra op donderdag, en maandag tot en met woensdag om 20 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag draait de film om 19 uur en 21.30 uur. In Electro in Middelburg wordt de Nederlandse film Abel gedraaid. Van donderdag (morgen) tot en met woensdag begint de prent om 20.30 uur. Zondag vindt er geen voorstel ling plaats. In het kader van de roze week wordt vrijdag aan het programma in Meccano de film Querelle gedraaid. Querelle is een film van Rainer Werner Fassbinder die gaat over de matroos Querelle. De prent begint om 22.30 uur. In Meccano staat voor de kleinsten zaterdagmiddag vanaf 15 uur Walt Disneys Ta- ran en de Toverketel op het programma. In Alhambra 2 te Vlissingen speelt donderdag, vrijdag en zaterdag (respectievelijk om 20 19 en 19 uur) The Delta Force White Nights, het verhaal van een Russische balletdan ser die in het Westen woont en door een vliegtuigpanne op nieuw in zijn onmtvluchte ge boorteland terecht komt, speelt in Alhambra 2. Zater dag en zondag om 21.30 uur en de rest van de filmweek om 20 uur. De orgie in New York vindt vrijdag vanaf 23.30 uur ook in Alhambra 1 plaats. De Troe telbeertjes zijn voor de klein sten op zondagmiddag 14 uur geprogrammeerd in Alham bra. mogelijkheid zich voordeed een grote hoeveelheid lucht vaartattributen en -curiosa over te nemen uit een particu liere verzameling. Die verza meling was op z'n minst nogal indrukwekkend. Honderden schaalmodellen van de meest uiteenlopende soorten vlieg tuigen, badges, medailles, pa rachutes, schietstoelen en meer van dat soort aeronau- tisch spul stonden torenhoog opgestapeld in de opslag ruimte van de verzamelaar. Ook zeer opvallend is de spectaculaire hoeveelheid lite ratuur en ander documenta tiemateriaal die in het mu seum wordt tentoongesteld. Er zijn zo'n tienduizend lucht vaarttijdschriften en ongeveer achttienhonderd boeken te be zichtigen in het pand aan de Walstraat. „Maar je moet geen Rijksmuseumachtige toestan den verwachten natuurlijk. Zo ontzettend groot is de ruimte nu ook weer niet", zegt Berre voets. „Maar de echte lucht vaartenthousiasten komen bij ons goed aan hun trekken." Afgezien van de perma nente tentoonstelling ligt het ook in de lijn der verwachting, dat er wisselnde exposities ko men. Zo heeft er al een lucht vaartschilder gevraagd of hij mocht exposeren in het mu seum en ligt er een plan op stapel om een keer een ten toonstelling te wijden aan de Braziliaanse luchtmacht. Waarom de Braziliaanse? Berrevoets: „Omdat in dat land ontzettend veel vliegtui gen gebouwd worden. Brazilië hoort bij de grootste lucht vaartnaties ter wereld, alleen hoor je er zo weinig van." Het is de bedoeling dat het museum zichzelf na verloop van tijd kan bedruipen. Om achter die onafhankelijk heidstheorie wat meer finan ciële middelen te stellen, heeft het bestuur een extra inkom stenbron gezocht. Die bron is gevonden in een drukpersje. Op deze machine kan allerlei drukwerk gedrukt worden, en met de financiën die op deze manier verdiend worden kan het museum zichzelf h.°"dha- ven. Ook wordt er binnenkort een subsidie bij de gemeente aangevraagd. Op het moment bestaat het merendeel van de collectie nog uit gevechtsvliegtuigen, maar de bestuursleden van de Vlis singse stichting zijn zeker niet van plan om er een soort oor logsmuseum van te maken. „Op het moment overheerst de militaire luchtvaart een beetje, maar daar wordt wat aan gedaan. We hebben ver schillende luchtvaartmaat schappijen benaderd om ons modellen en dergelijke te stu ren, en een tijdje terug heb ik nog een paar vliegtuigstoelen bij de KLM gekocht. Dus na verloop van tijd komt ook het burgerluchtvaartaspect wel naar voren. Daar zorgen we wel voor." (ADVERTENTIE MEMOFOON DE LUXE. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Snijder, b.v. Woel- derenlaan 12, lel. 13933. Zo. Kant. Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Buitendijk, Noord- weg 353, tel. 12460. Zo. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland. Za. Heere, J.H. Huyssenstr. 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zo. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182- 1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tol 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Stutlerheim, Beukelmanstr. 8, Meliskerke, tel 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Zouteiande, Meliskerke, Blggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrijd. 18.00 uur - zo. 24.00 uur: v. Eede, Casem- brootstr. 24, Westkapelle, tel. 01187- 1234. Oostkapelle, Serooskerke, Grijps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur: Gunst, Torenstraat 46. Serooskerke. tel 01189-1212 Vlissingen - Vrijd. 27 juni - vrijd. 4 juli Apotheek Paauwenburg, Troel- straweg 2a, tel. 70717. Middelburg - Vrijdag 27 juni - vrijd. 4 juli. Apotheek Stromenwijk-'t ZAND Maasstr. 56. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Rombouts/Willemsen, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Kleine huisdieren Za. en zo. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. Consult na tel. afspraak Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg - Kanaalstr 3, 01184- 60860. Behandeling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Pereslraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zouteiande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel 01187-2333. Verloskundigen - Middelburg de Crom, St. Pieterstr. 15, tel. 27325. v. Ginkel. Pr. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. delburg, - L.T.S. Klarenoeek, zo. 9.30 uur v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 16.30 uds. Zomer. Middelburg, zo. 9.30 u. ds. de Graaf en 16.30 u. ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur. Holy Commu nion 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen: geen dienst. Middelburg: zo. 10.00ds. Otte. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za. ds v. Oossanen Kristen Zuidmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: zo. 10.00 uur: pdt. Waisapy, Koudekerke zo. 12.00 pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen en Middelburg: geen dienst. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissin gen St. Jacobskerk 10 uur ds. de ^per, Petruskerk 9.30 u ds. Makkin- ga Johanneskerk 9.30 u. ds. Glashou wer en 19.00 u. ds. Makkinga. Open hof 9.30 u. en 17.00 u. ds. Kalksma. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Noor- lander en 19.00 u. ds. de Boer. Der Boede - Zo. ds. Joosse Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk zo. 10.00 uur, ds. Hietkamp Koorkerk zo. 10.00 uur, drs. Hendrik- se. Oostkerk zo. 10.00 uur. ds. de Boer-Hessel en 17.00 u. ds. de Rijke (Ger. Bondsdienst). Ontmoetingskerk zo. 10.00 uur ds. Nell. Thomaskapel 10.00 u. Kand. Lukasse. Engelse kerk: 19.00 u. ds. Hendrikse-Spie- rings. Ned. Geref. Kerk Middelburg (in Engelse kerk) - 9.30 u Budding en 17.00 u. de Leur. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg zo. 10.00 u. drs. Hendrlkse. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186. zo. 10.00 u ds. v. Bork. Christengem.: Kapel St-Maarten, Hoogeiande geen opgave. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo. 10.00 uur Br Dekker. GOES - In het Ambachts- centrum, in recreatiegebied De Hollandsche Hoeve in Goes, kunnen liefhebbers van schapen scheren aan hun trek ken komen. Tussen 12.00 en 16.00 uur worden circa 50 scha pen van hun warme jas ont daan. Het Ambachtscentrum is geopend van 10 tot 18.00 uur. De schapen worden geschoren op het pad dat naar het Am bachtscentrum leidt. Tevens zijn er tal van informatie stands waarin voorlichting wordt gegeven over de natuur en de dierenbescherming. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever: Za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.00 uur parochie koor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.0C uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwe- kerk za. 19.00 uur H. Vormsel jeugd koor. Zo. 9.30 u. Dameskoor. Be- thesda Si. Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus er Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Dis hoek (Koudekerke) zo. 10.00 uur, Domburg (Badhuisweg) za. 19-6C uur en zo. 10.00 uur. Oostkapelle (Ned. Herv. Kerk) za. 19.00 uur Vrouwenpolder (Fort de Haakweg," za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Zou teiande (Bosweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Bethesda St-Josephzlekenhuis - zo. 10.00 uur ds. v.d. Vrie. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - zo. 9.30 uur leesdienst, 14.45 u. ds. v.d. Heuvel. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 u. Mevr. Kamphuis. Oranjeplein zo. 9.30 u. en 19.00 u. ds. v. Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever - geen opgave. Evang. Gem. de Wijngaard, Mld- Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180 37120. Gratis advies en informatie Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.3C u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Bad huisstraat 104. di. 9.30-11.30 u. FIOM Zeeland - Stichting lol hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur er van 13.30-15.30 uur op ma., di., do en vrij. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30 Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, lel 01184-13240 Opvanghuis voor jongeren - Dac en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeelanc - Postbus 231, Middelburg, 01184 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag er nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland van 16.00-20.00 u. 01180-38080. COC Ned. Ver. tot Integratie var Homoseksualiteit - info: tel. 01184 11641 of 10821. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Informatie en Klachtenburo ovei de gezondheidszorg - Tel 01100 31594, di. van 9.00 u. tot 12.00 u. er do. van 18.00 u. tot 21.00 u. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295 Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur Revalidatieteam, adviezen over voor zieningen, 01100-15892 (op ma 9.00-12.00 u.); Voedingsvoorlichting info. 01100-15892 tst. 38 (op di 10.00-11.00 u.); Gezondheid info 01100-15892 tst. 40; Meer Beweger voor Ouderen, inf. 01100-15892,1st 25. Info over astma, bronchitis er emphyseem, 01100-15892 tst. 35. Districtgezondheidsdienst Voor informatie over infectieziek ten, jeugdgezondheidszorg 4-19- jarigen en gezondheidsvoorlichting en- op voeding: tel. 01180-34085 Voor geslachtsziektenbestrijding Spreekuur Dam 39-41, Middelhar nis. ma-wo.vr. 9-10 uur, tel. 01180- 34085. Voor tuberculosebestrij ding: tel. 01184-18395. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/rr vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaar 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag var 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184 17810. Maandag t/m vrijdag var 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag var 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/rr vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor he' Platteland Walcheren: Molenwatei 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/rr vrijdag 9.00-10.00 uur. Do. 26 juni Vr. 27 juni Za. 28 juni Zo. 29 juni Ma. 30 juni Di. 1 juli Wo. 2 juli 5.53 en 18.19 uur 6.50 en 19.12 uur 7.46 en 20.06 uur 8.42 en 21.02 uur 9.41 en 22.05 uur 10.46 en 23.11 uur 11.49 en 24.11 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5