UUR KLAAR Ouderen-stichting gaat verkassen 3JJ CULTURELE MANIFESTATIE EEN WEEK OP BELLAMY PARK LEKKER VOOR GAAT ZITTEN HET WEEKBLAD WAAR JE UW FOTO'S IN VOOR 'N ZACHTE PRIJS Woningen voor jongeren Middelburg Folklorestad HUS0N Ml OVERWINTEREN 1986/87 Biljart Luidsprekers J.P.A. Rassel DAT BETEKENT VOOR U: MEER KLANTEN, MINDER KOSTEN. KIJK MAAR: LAAG TARIEF, HUIS AAN HUIS AAN HUIS. IEDEREEN KRIJGT 'M IEDERE WEEK, GOED GELEZEN, KRAAKHELDERE DRUK. SCHELDEBODE: UW RESULTATENBLAD. VLISSINGEN - In de rij van zeven doet het artistieke tentendorp Boulevard of Broken Dreams de komende twee weken Vlissingen aan. In verschillende tenten vinden vanaf vrijdag 27 juni tot en met zondag 6 juli een reeks van optredens plaats met toppers als optredende arties ten: Bram Vermeulen en Jules Deelder zijn sprekende namen maar ook de pro- duktie Medio Mei, geïnspireerd op de Haagse politiek, biedt een uitgelezen groep van spelers en musici van het Werkthea ter, Orkater en het eigen Boulevard-gezel schap. De produktie is speciaal opgezet voor de Boulevard of Broken Dreams en is vrijdag, zaterdag en zondag 's avonds te zien. M 301 V (dinsdag); 19.00 uur: Rock Roll les, 22.30 uur: Boulevard orkest (woensdag); 19.00 uur: Rock Roll les, 22.30 uur: Boulevardorkest (donderdag); 19.00 uur: Rock Roll les, 22.30 uur: Boulevardorkest (vrij dag); 19.00 uur: Latin Dansles, 22.30 uur: Rock Roll Mara thon Red Hot Peppers (zater dag); 21.00 uur: Tango Cuatro, 22.30 uur: Hit The Pearl (zon dag). Orangerie: 22.30 uur: Fan fare St. Juttemis (vrijdag); 22.30 uur: M.M. Wops (zater dag); 18.00 uur: Blue Room, 22.30 uur: M.M. Wops (zon dag); 22.30 uur: Las Ensalodos (maandag) 22.30 uur: Les En- salados (dinsdag); 22.30 uur: Nieuw Rotterdams Peil (woensdag); 22.30 uur: Fanfare St. Juttemis (donderdag); 22.30 uur: Fanfare St. Juttemis (vrijdag); 22.30 uur: M.M. Wops (zaterdag); 22.30 uur: M.M. Wops (zondag). Bogen tent: 22.30 uur: Zebra Combo (vrijdag); 22.30 uur: n.n.b. (zaterdag); 16.00 uur: Blue Room, 22.30 uur: n.n.b. (zondag); 22.30 uur: n.n.b. (maandag); 22.30 uur: Peer de Graaf (dinsdag); 17.00 uur: Los Ensalados, 22.30 uur: Los En- salados (woensdag); 22.30 uur: n.n.b. (donderdag); 22.30 uur: n.n.b. (vrijdag); 22.30 uur: n.n.b. (zaterdag); 17.00 uur: Gerard Kuster, 22.30 uur: Ge rard Kuster (zondag). Boulevard buiten: Conxi (donderdag 3-7); Conxi (vrij dag 4-7); Conxi (zaterdag 5-7); Conxi (zondag 6-7). Special Items: 01.30 uur: Nacht van Nocturne (zaterdag 5-7). Stijle, Want: Doorlopende voorstellingen (vrijdag); Doorlopende voorstellingen (zaterdag); Doorlopende voor stellingen (zondag); Doorlo pende voorstellingen (maan dag); Doorlopende voorstellin gen (dinsdag); Doorlopende voorstellingen (woensdag); Doorlopende voorstellingen (donderdag); voorstellingen Doorlopende Doorlopende (vrijdag); voorstellingen tandprotheticus Kunstgebitten reparaties en vernieuwingen Spec, voor slechtzittende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen. MIDDELBURG - Onder jongeren bestaat een chroni sche woningnood. Het is erg moeilijk om een fatsoenlijke kamer te vinden tegenwoor dig. Zeker als het beschikbare budget niet hoger is dan de ge middeld studiebeurs. De stich ting Zelfstandig Wonen Zee land is daarom op zoek naar mensen die nog kamers vrij hebben, of andere ruimtes, die eventueel aan jongeren ver huurd kunnen worden. Voor meer informatie kan men bellen met de stichting Zelfstandig Wonen Zeeland, Londensekaai 39, tel 01180- 28555, van 09.30 uur tot 11.00 uur. MIDDELBURG - Middel burg Folklorestad, het drie daagse braderiespektakel in de Zeeuwse hoofdstad, is een klin kend succes geworden. Uitste kend weer, een uitgebreid pro gramma en vooral een onge kend hoog aantal bezoekers hebben de naaste toekomst van het gebeuren voorlopig zeker gesteld. Het kan bijna niet anders of de betrokken ondernemers en middenstanders hebben goede zaken gedaan. Drie dagen lang, donderdag, vrijdag en zater dag, gaven de Middelburgse winkelstraten een goed gevuld pak mensen te zien met voort durende uitschieters naar 'het betere schuifelwerk' in Lange Delft, Lange Viele, Burg-pro menade en natuurlijk de Markt. De Markt in het midden van Middelburg tvas het middel punt van het braderiegebeuren en kende voortdurend een grote publieke belangstelling maar ook andere onderdelen kwamen aan bod. De aanzien lijke belangstelling voor op tredens van gezelschappen vlak voor het Middelburgse stadhuis zijn daarvan een voorbeeld. De publieke belangstelling was ongekend groot voor het inmiddels traditionele brade riegebeuren. Schattingen van de politie en braderievoorzitter A. Schuitema wijzen op ruim honderdduizend bezoekers (ADVERTENTIE) PASPOORTSTRAAT 22- AACT CAllDlinr -T-r-1 OOST-SOUBURG - TEL. 01184-61308 perfect en goedkoop (zaterdag); Doorlopende voor stellingen (zondag). De eerste folders liggen voor u gereed Vlissingen, Walstraat 32 01184-19710 Goes, Westwal 13 01100-27600 Middelburg, Damplein 3 01180-16755 'Tweede Boulevard' in Vlissingen Verkchijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. 33e jaargang. Oplage: Editie Vlissingen 22.685 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 21.034 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNIIN (ADVERTENTIES) MIDDELBURG - Het hoofdkwartier van de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Middelburg gaat verhuizen. Komende week gaat de verkassing van woon- en werkruimte plaatsheb ben en de nieuwe stek wordt Molstraat nummer 13, het vroegere bibliotheekgebouw. Vroeger zat het administratieve gedeelte en dat van de diensten van de Stichting midden in Middelburg in het Schuttershof. De al langdurige gebrekkige capaciteit van het Schuttershof heeft de verhuizing meer dan nodig gemaakt. De Stichting Welzijn voor Ouderen is al lange tijd op zoek naar een nieuwe behui zing. Een hele reeks van zaken hadden verbetering nodig in vergelijking met het kleine Schuttershof en het pand aan de Molstraat biedt nu een stuk meer, dank zij een verbou wing/aanpassing die onder andere de noodzakelijke lift deed verschijnen. „De Stichting heeft nu ein delijk een eigen gezicht gekre gen met de komst van de nieuwe behuizing", legt func tionaris F. de Voogd uit. „Het oude bibliotheekgbouw is een sprekend pand dat bij veel oude Middelburgers goed be kend staat". Rondneuzend in het opgeknapte ex-biblio- theekpand, is het nu al moei lijk voor te stellen hoe het vroeger in het Schuttershof ooit goed heeft kunnen gaan. De Voogd: „Om je als stichting te presenteren was het Schut tershof geen succes. Ik moest mensen ontvangen op een of ander achteraf zolderkamertje waar mijn kantoor verstopt was. Het Schuttershof had ook praktische nadelen. De gehele behuizing werd gewoonweg te klein. We zitten als Stichting met een toenemende vraag om voorzieningen omdat er ge woonweg meer ouderen ko men", aldus de De Voogd. De stad Middelburg heeft ruim zesduizend ouderen en aan een deel daarvan moeten voorzie ningen geboden worden. De Stichting Welzijn voor Oude ren had daarom naast het cen trale Schuttershof nog ver scheidene wijkposten in be drijf en de belangrijkste post herbergde het stukje dienst verlening binnen de stichting. Molstraat dertien neemt dus de taak van het Schuttershof ook op dat gebied over. De wijkposten binnen de ge meente Middelburg, in Nieuw en Sint Joosland, Bastion, Sint Laurens, Stromen wijk, Dau- wendaele en Nieuw Middel burg (in samenwerking met het SKW) blijven functioneren als vanouds. De Stichting gaat er in de Molstraat zeker op vooruit. Er zijn meteen al drie ruimtes meer en de ingebruik name van het nieuwe pand be tekent tevens een nieuwe aan kleding van het interieur. Daarnaast zijn er kleine uit breidingsmogelijkheden. Be neden in de kelder wordt een leskeuken ingericht en door de toegenomen ruimte is tevens de mogelijkheid gekomen de educatiepoot van de Stichting uit te breiden. Een nauwere geldkraam van overheidswege beperkt het aktiviteitenarse- naal uiteraard weer. In het nieuwe gebouw komt de centrale ruimte logischer wijs beneden. Daar komt de ontmoetingsruimte, de ont vangstruimte, de krant ligt er en de gebruikelijke folders, speciaal bestemd voor oude ren, vinden daar een plaatsje. De lift maakte onbeperkt ver diepingen afreizen mogelijk naar onder andere de biljart zaal. De biljartzaal is in verge lijking met het Schuttershof van vijf naar vier biljarts ge krompen maar daar staat te genover dat het uitzicht vanaf de biljartzaal niet te vergelij ken is met vroeger. Een nauw donker brandgangetje is inge ruild voor een aardig uitzicht over het centrum van Middel burg. Ook het nieuwe gebouw is niet ideaal. Het aantal uitbrei dingsmogelijkheden is beperkt en de bereikbaarheid van de Molstraat kan ook beter. We zijn bezig met de gemeente en de busmaatschappij ZWN voor verlegging van de bus route", zegt De Voogd, „maar die zaak loopt nog". De inang op Molstraat 13 is ook niet be paald verkeersvrij. Daarom zal het grootste aantal bezoe kers, zo verwacht functionaris De Voogd, vermoedelijk via het Spuistraatje aan de ach terkant van het gebouw bin nenkomen. Daar is bovendien nog enige parkeergelegenheid. De Stichting Welzijn voor Ouderen Middelburg verhuist vanaf 2 juli. Vanaf de donder dag daarna, de zevende juli, moet het vernieuwde pand weer onderdak bieden aan de Middelburgse ouderen. Een feestelijke openingsweek Is voor later gepland. In de week van 23 september gaat de offi ciële openstelling plaatsheb ben en daarbij is ook de Mid delburgse burgemeester Rut ten betrokken. De achteringang van het nieuwe hoofdgebouw van de Middelburgse Stichting Welzijn voor Ouderen: Het Spuistraatje. De Boulevard of Broken Dreams is een verzamelnaam voor alles dat hoort bij een reizend theaterfestival. Het is een tenten straat met muziek, dans, theater en performance die op ver schillende plaatsen zomers in het land wordt neergezet. De tour nee is dit jaar in Rotterdam begonnen halverwege de maand ju ni. Vlissingen is de tweede plaats in het rijtje en heeft de Boule vard voor het eerst op bezoek. De Boulevard bivakkeert een op en rond het Bellamypark. Na de Vlissingse optredens volgen nog 'Boulevards' in Antwerpen, Maastricht, Den Bosch, Amsterdam en Groningen. De culturele raad Vlissingen heeft de Boulevard binnen de gemeentegrenzen van de Scheldestad gehaald. De Boulevard of Broken heel in de sfeer waarin zij des- Dreams heeft een zo goed als tijds verkeerden, maakten zij vast programma dat in de ver- muziek die via de openstaande schillende steden wordt uitge- ramen de Boulevard vervulde voerd. Ter ondersteuning van van droevenis. Die muziek is de landelijke tournee is er een toen het hart geworden van de speciaal tijdschrift als bijlage Boulevard of Broken Dreams van Oor verschenen. Daarin en op het Vlissingse festival staat een voorbeschouwing op komt het uiteraard ook aan het programma en worden er bod. Laat in de avond, in de verschillende onderdelen uit- tent het Danspaleis, brengt gelicht. Het blad is opgemaakt een orkest zachte en melan in een Boulevardpersachtige cholieke muziek ten gehore en stijl- dat orkest draagt de naam Het Boulevard-gebeuren Boulevard of Broken Dreams, speelt zich af op zes verschil- Het orkest speelt werk van lende plaatsen. Er is een zoge- componisten als Hoagy Car- naamde Grote Tent, een Bo- michael, Harry Warren en gentent, de Orangerie, het Frank Signorelli en ander Danspaleis, de Operatent en werk van de Noordameri- het Paradetent en allen staan kaanse muziekgeschiedenis Bram Vermeulen treedt op in Bezoekuur op het Bellamypark-terrein een L-vorm aan en loopt het een stukje de Nieuwdijk op. De laatste tussenstand van het programma voor de ko mende week vermeldde meer dan vijftig voorstellingen waarbij grotere spektakel stukken meermalen herhaald worden. Verscheidene tijd stippen zijn nog niet ingevuld, vooral in de Bogentent is nog programmaruimte op te vul len. De naam Boulevard of Bro ken Dreams heeft een geheel eigen geschiedenis. De verval len huizen ervan boden vroe ger behuizing aan songwri ters, musici en artiesten en ge- van de afgelopen vijftig jaar. Het orkest werd in september 1983 opgericht door Ton van Bergeijk en Gert-Jan Blom en van het huidige repertoire- zorgden Wout van Bemmel en Roland Brunt voor de arran gementen. Het optreden van het orkest Boulevard of Broken Dreams (vrijdag, en dinsdag tot en met vrijdag in het Danspaleis om 22,30 uur) is slechts een van de hoogtepunten van het Boule vard-gebeuren. De voorstel ling Medio Mei wordt ook hoog aangeschreven. Die speelt zich af in de kern en spil van de Boulevard, de Grote Tent. Me dio Mei is een liefdes-trage- Het orkest Boulevard of Broken Dreams die-comedie verweven met muziek. Het speelt zich af in de Tweede Kamer. Het scena rio en de regie komen voor de rekening van Arjan Ederveen, Pieter Kramer en Kees Prins. In het stuk, waarbij ook rollen zijn weggelegd voor voor het genoemde drietal, komen ook op de planken Peer Mascini, Leny Breederveld, Reneé Groothof, Mariëlle Tromp, Loes Luca, Frans Christian Muizer en Bert Croon en Frank Ketelaar (tevens ver antwoordelijk voor de mu ziek). Jules Deelder komt ook in Vlissingen met de voorstelling Boulevarddeel. Boulevarddeel speelt in alle steden die het Broken Dreams-gebeuren aandoet. De gebroeders Frank en René Groothof nemen een belangrijke plaats in binnen het gebeuren. Ze zijn met twee voorstellingen vertegenwoor digd. In de Grote Tent voeren ze het stuk Broertjes op en in Paradetheater speelt het stuk Epifanie. De voorstelling Epi- fanie is gebaseerd op een een akter van Lewis John Carlino. Het woord betekent een trans formatie van de geest, zodat deze boven zichzelf uitstijgt en iets anders wordt. Epifanie is een spannende voorstelling in ruzievorm en operastijl. Woensdag en donderdag avond treedt in het Parade theater de Amerikaanse Jodi Gilbert op. Zij brengt het stuk Living in a dream. Het gaat over een vrouw die verliefd wordt op een tape-recorder en verschillende luidsprekers. Het stuk zal fluktueren tussen situaties die uit het leven zijn gegrepen en de absurditeit daarvan. Fernando Lameirin- has, Michael Moore en Jenn Ben Yakov staan Jodi Gilbert bij tijdens Living in a dream. Het paradetheater biedt ook voor de kinderen wat. Kinder voorstellingen van Cees Brandt met Willie Wiebel. Carrousel met Villa) Vuilnis bak en genoemde Broertjes van de gebroeders Groothof zijn meer voor de jongere Boulevard-bezoekers. Op de Boulevard of Broken Dreams is eveneens Bram Vermeulens debuut als toneel schrijver te zien. Vermeulen is zaterdag en zondag te zien in het Paradetheater vanaf 21.15 uur in het stuk Bezoekuur. Shireen Strooker tekent voor de regie en Bram Vermeulen, die een zoon speelt die bij zijn moeder in het ziekenhuis op bezoek gaat heeft als tegen speelster Yoka Beretty, die dus de moederrol op zich heeft genomen. In Bezoekuur exploiteert een moeder haar beroemde zoon vanaf haar ziekbed in het ziekenhuis. De zoon komt tij dens het bezoekuur liedjes uit zijn repertoire zingen en spe len. Zij maakt daarvan opna men die ze heimelijk wil ge bruiken voor de ziekenom roep. De opening van de Boule vard of Broken Dreams vrij dag aanstaande vindt plaats om 17.00 uur in de Grote Tent. De onthulling van een kunst werk op dat tijdstip betekent de start van de uitgebreide culturele manifestatie. Het programma van de Boulevard de komende week in de Grote Tent luidt als volgt: 20.30 uur: Medio Mei (vrijdag 27 juni); 20.30 uur: Medio Mei (zaterdag 28 juni); 20.30 uur: Medio Mei (zondag 29 juni); 20.30 uur: Orkater/De kleine Zeemeermin (maandag 30 ju ni); 20.30 uur: Orkater/De kleine Zeemeermin (dinsdag 1 juli); 20.30 uur: Jules Deel- der/Boulevardeel (woensdag 2 juli); 20.30 uur: Jules Deel- der/Boulevardeel (donderdag 3 juli); 20.30 uur: Shusaku/A Summer Special (vrijdag 4 ju li); 15.00 uur: Gebr. Groothof/ Broertjes, 20.30 uur: Shusa ku/A Summer Special (zater dag 5 juli); 15.00 uur: Gebr. Groothof/Broertjes, 20.30 uur: Raymond v.d. Groenewoud, solo (zondag 6 juli). Paradetheater: 21.15 uur: De Nieuwe Snaar (vrijdag); 15.00 uur: Cees Brandt/Willie Wie bel, 21.15 uur: Bram Vermeu len, Yoka Beretti, Bezoekuur (zaterdag); 15.00 uur Cees Brandt/Willie Wiebel, 20.15 uur Bram Vermeulen, Yoka Berettit Bezoekuur. Zondag 21.15 uur: Maeno Hiroshi Miyamot Keiko/A princess with a wooden Bowl (maan dag); 21.15 uur: Maeno Hiroshi Miyamot Keiko/A princess with a wooden Bowl (dins- dag); 15.00 uur: Peer de Graaf/Mooi Weer, 21.15 uur: Jodi Gilbert/Living in a dream (woensdag); 15.00 uur: Peer de Graaf/Mooi Weer, 21.15 uur: Jodi Gilbert/Living in a dream (donderdag); 21.15 uur: Gebr. Groothof/Epifanie (vrijdag); 21.15 uur: Gebr. Groothof/Epifanie (zaterdag); 21.15 uur: Gebr. Groothof/Epi fanie (zondag). Opera: 20.00 uur: Jong Ta lent, 22.30 uur: Muziekpro gramma (vrijdag); 20.00 uur: Jong Talent, 22.30 uur: Mu ziekprogramma (zaterdag); 20.00 uur: Jong Talent, 21.30 uur: Jaap Blonk/Ursonate (zondag); 19.30 uur: Brass Band Cecilia, 21.30 uur: Jaap Blonk/Ursonate (maandag); 21.30 uur: Harry Boer op de vleugel (dinsdag); 22.30 uur: Muziekprogramma (woens dag); 20.00 uur: Jong Talent, 22.30 uur: Muziekprogramma (donderdag); 20.00 uur: Jong Talent, 22.30 uur: Muziekpro gramma (vrijdag); 20.00 uur: Jong Talent, 22.30 uur: Ruiter- stadsingers en muziekpro gramma (zaterdag); 20.00 uur: Jong Talent, 22.30 uur: Mu ziekprogramma (zondag). Danspaleis: 17.00 uur: Ope ning Festival, 22.30 uur: Bou levardorkest (vrijdag); 19.00 uur: Tangoles, 21.00 uur: Tango Cuatro, 22.30 uur: Avond voor alleenstaanden (zaterdag); 19.00 uur: Tango- les, 21.00 uur: Tango Cuatro, 22.30 uur: Ritmo Gelatino (zondag); 19.00 uur: Tangoles, 22.30 uur: Hit The Pearl (maandag) 19.00 uur: Tangoles 22.30 uur: Boulevardorkest Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Luc Vranken, tel. privé 01184-13284. Correspondente: Marloes Wilbers, tel. privé 01180-16920. KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN WOENSDAG 25 JUNI 1986 t

Scheldebode | 1986 | | pagina 1