Veel cracks op triathlon Breskens het weten waard Winnares boodschappen- wedstrijd garage Demonstratie Woensdrecht Rommelmarkt Vacaturebank officieel open UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Inspraakavond Oude Markt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 ME11986 films Afsnijden NEW YORK. I Draadloos druktoetstoestel. De New IYork is beveiligd tegen het op uw kosten bellen. Afluisteren zonder speciale apparatuur is niet mogelijk. Bereik binnenshuis ca. 50 m. en buitenshuis ca. 200 m. Wandmontage mogelijk. Prijs f 1.475,- (eigendom als extra toestel). ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT PTT Telefoonwinkels. Bergen op Zoom: Van Konijnenburgweg 23. Breda: Oude Vest 2. Goes: Schuttershof 24. Middelburg: Lange Noordstraat 42. Roosendaal: Schotsbossenstraat 19. Terneuzen: Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004. Beurs van RICOH 'Hit'm or lose' Voetbaltoernooi HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK HOOGWATER 305 BRESKENS - Op zaterdag 5 juli vindt de derde editie van de triathlon Breskens plaats. Een kwart-triathlon' met de vt>lgende onderdelen en af standen: duizend meter zwemmpn, vijfenveertig kilo meter fietsen en tien kilometer hardlopen- Deelname staat vrij voor een ieder die een re delijke basisconditie heeft. De minimumleeftijd is 16 jaar. De .technische organisatie is in handen, van de West- Zeeuwsvlaamse atletiekvere niging „De Wielingen". Jaap van Peperstraten, die namens de atletiekvereniging zitting heeft in het Komitee Triathlon BYeskens, verwacht behalve grote deelname van Zeeuws- vlaamse kant ook nogal wat deelnemers uit' Midden- en overig Zeeland. Zo hebben in ieder geval bekende triathlo- ria tieten als Kees Noóyens uit Vlissingen, Gerard Verhulst uit Oost-Souburg en Jacques Roose uit Goes toegezegd te zullen komen. Van de laatste weet Van Peperstraten te ver tellen dat hij al op 2 januari naar de triathlon in Breskens had geïnformeerd, omdat hij vreesde anders te laat te zijn. Onder de Zeeüwsvlaamse deelnemers bevinden zich „cracks" als Camiel de Rooy uit Terneuzen, Hans Comelis uit Groede en Jan van de Linde uit Oostburg, die vorig jaar nog deelnam aan de ma rathon van New York. Het or ganiserend comité heeft aan vankelijk getwijfeld over het al dan niet doorgaan van de triathlon. Was het het eerste jaar een normaal recreatief gebeuren, vorig jaar werd men met een zó sterk doorge voerd professionalisme gecon fronteerd, dat men „het niet leuk meer vond". Er bleken zich in het deelnemersveld met name enkele „heethoof den" te bevinden die stukjes gingen afsnijden, zich onspor tief gedroegen enzovoorts. Het startsein voor de triath lon wordt om 13.00 uur gege ven aan de Kaai in Breskens. De deelnemers worden inge deeld in drie categorieën: da mes, heren tot 35 jaar en heren vanaf 35 jaar. Elke deelnemer ontvangt een fraaie herinne ring. Per categorie zijn er drie ereprijzen te verdienen. Voor de deelnemer met de snelste tijd is er de Rabo-wisseltrofee. Onder de deelnemers zullen onder meer een trainingspak en sportschoenen worden ver loot die beschikbaar zijn ge steld door Sporting Breskens. Voor de toeschouwers wordt in samenwerking met het Ca sino een gezellig terras inge richt. Het comité weet zich voor de begeleiding verzekerd van de medewerking van de EHBO- afdeling Breskens, onderwa tersportvereniging Narwal en een massageteam van de Ne derlandse Sport Federatie, disctrict Zuid-West. Uniek is dat men ook een „rondedok ter" heeft kunnen vinden in de persoon van arts en oud-rug- byspeler A.G. Hermanides. Men kan zich inschrijven door middel van een inschrijf formulier of door storting van het inschrijfgeld ad 15.-. In formatie hierover kan worden verkregen bij de Rabobank (tel. 01172-1697) of bij Sporting Breskens (01172-1556), beide gevestigd in de Dorpsstraat De organisatie houdt zich het recht voor- de inschrijving te sluiten indien er zich meer dan 100 deelnemers aanmelden. Inschrijvingen worden be handeld na ontvangst van het inschrijfgeld; aanmeldingen in volgorde van binnenkomst. Deelnemers ontvangen een week voor de triathlon de par koersbeschrijving en nadere aanwijzingen thuis. De tech nische organisatie is in han den van de West-Zeeuws- vlaamse Atletiekvereniging „De Wielingen". „Onze doelstelling", aldus Van Peperstraten, „was: men sen zo aangenaam mogelijk bezighouden". Toch kwam men tot de conclusie „dat het jammer zou zijn als voor som migen het prestatiegerichte aspect zou wegvallen". De „nieuwe" triathlon moest daarom „recreatief, maar voor de geoefende sporter" zijn. Het parkoers is nu zodanig inge richt dat „afsnijden" er niet meer bij is. Stayeren is ook uit den boze. De KNW U-jury le den leggen onmiddellijk straf tijd op, bij herhaling volgt dis kwalificatie. MIDDELBURG - Onder het motto: 'Kruisraketten nooit en doe niet mee aan Woens drecht', houdt men op zondag 17 mei en landelijke demon stratie bij de vliegbasis van Woensdrecht. Vanuit Zeeland rijden er bussen naar Woensdrecht. Men vertrekt vanaf 11.00 uur vanuit Vlissingen en rijdt ver volgens via een aantal Zeeuwse plaatsen nar het ver zamelpunt Buskaarten kosten tien gulden en voor meer in formatie kan men contact op nemen met tel. 01180-13105, 01180-28972 of 01184-63641. Thema-avond De Jongerenbeweging houdt 14 mei een thema-avond over Jonge ren en Politiek. Jongeren, die wil len weten in welke politieke rich ting ze zitten, kunnen daar achter komen door middel van het politiek spel „Kleur bekennen", dat zal worden gespeeld. Aanvang 19.30 uur in het pand van de Jongeren beweging, Dam 12-14, Middel burg. Voor meer informatie kun je bellen 01180-38318. Lezing psychometrie De Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie houdt op 15 mei een lezing over psychometrie. Dit betekent: door middel van een voorwerp informatie verkrijgen over de eigenaar, langs telepathi sche weg Drs. J. Kappers vertelt hoe men dit zou kunnen begrijpen en hoe dit vermogen zou kunnen- worden benut. De lezing begint om 20.00 uur in „De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg. Entree 5.-, dona teurs gratis. Inlichtingen: Postbus 7093, 4330 GB Middelburg. ADVERTENTIE Wijziging in uitvoering en' specificaties voorbehouden Open Middag VJV Het VJV-Middelburg houdt op donderdag 15 mei een open mid dag over haar educatieve activitei ten voor volwassenen met een ver standelijke handicap. Er is een vi deoband aanwezig van de groe pen, er is gelegenheid om met de medeWerk(st)ers van gedachten te wisselen en er komt een muziek- en dansgroep, ledereen is welkom op deze middag in het VJV-ge- bouw, Latijnse Schoolstraat 10-12, van 14.00 tot 16.00 uur. Muziekkorps MTV'69 naar Slag haren Het Middelburgse Tamboer- Trompetter- en Majorettenkorps treedt op 18 mei (1e pinksterdag) op in ponypark Slagharen. Op uit nodiging van de directie van dit park en via een landelijke selectie procedure van de muziekbond K.N.F. is het korps uitgeloot om enkele optredens te mogen verzor gen. Belangstellenden, voor wie een extra supportersbus wordt in gezet, kunnen zich opgeven bij de voorzitter dhr. G. v.d. Mast, H. de Hasestraat 4, tel. 26018. P Fletspuzzeltocht De Middelburgse Motor- en Autoclub organiseert al enige jaren op 2e pinksterdag een fietspuzzel- tocht over Walcheren, in samen werking met de PZC. Ook dit jaar kan men zich vanaf 12.30 uur in la ten schrijven in de caravan op de Markt. De eerste deelnemers ver trekken dan om 13.00 uur voor de 20 km lange tocht. De finish is op hef Molenwater. Om 17.30 uur prijsuitreiking in de foyer van de Schouwburg. Kinderen die mee doen krijgen allemaal een prijs. Disco Op vrijdagavond 16 mei houdt SKW „De Hayman" een disco avond in het jongerengebouw Poortershove 1 te Middelburg (Ma- gistraatwijk). De avond duurt van 20.00 uur tot 23.00 uur en de kos ten zijn 1.-. Jongeren vanaf 12 jaar zijn welkom om te komen swingen. VLISSINGEN Het Buut Op woensdagavond 14 mei om 20.00 uur houdt de Werkgroep Marokkaans Jongerenwerk van het Vlissings Klub- en Buurthuis Het Buut een avond over het werk van de reclassering. Een reclasserings- ambtenaar komt o.a. vertellen wat je rechten en plichten zijn als je gearresteerd bent, er is een video film „Willem in de knoei" en er is gelegenheid vragen te stellen aan medewerkers van de reclassering. Geranlummarkt Op het plein van de Paauwen- burgschool wordt op zaterdag 17 mei van 10.00 tot 16.00 uur een geraniummarkt gehouden, georga niseerd door wijkcomité Paauwen- burg en de KMPT (Koninklijke Maatschapij Tuinbouw en Plant kunde). Er is een grote variatie aan planten te koop. het buurthuis de Paraplu biedt o.a. een jeugdpro gramma, u kunt het floraliaprojekt van de kinderen van de Paauwen- burgschool bekijken en van 13.30 tot 14.30 uur speelt muziekkorps Ons Genoegen. Belgenavond Buurthuis de Paraplu houdt op vrijdag 16 mei een Belgenavond met Belgische artiesten, Belgisch bier en frietjes. De avond begint om 20.00 uur, entree vrij. Fietsavondvlerdaagse Toerclub Vlissingen houdt op 19 mei tot en met 24 mei de Vlissingse Fiets Avondvierdaagse, met afstan den van 25 en 50 km. Starten tus sen 18.00 en 19.00 uur bij de Rij wielcentrale aan de Koudekerkse- weg 51 en eindigen bij de kanovij ver aan de Burg. v. Woelderenlaan. Aan dit evenement is een mooie herinnering verbonden. Rommelmarkt In Oostkapelle houdt het actie comité van de Geref. Kerk op dins dag 20 mei een rommelmarkt /ba zar op het parkeerterrein rond de toren vanaf 9.00 uur. Er is een kof- fiekraam, een rad van avontuur, een loterij en er zijn spelletjes te doen. Danspresentatle In Goes in 't Beest vindt zater dag 17 mei een danspresentatie plaats. Er treden twee dansgroe pen op: De Sprong uit Eindhoven en de dansgroep die voortgeko men is uit de danscursus in 't Beest. Voor de laatste is het de première, bestaande uit een aan eenschakeling van verschillende dansvormen. De Sprong brengt dansen met een eigentijdse dyna miek. Aanvang 21.00 uur, toegang gratis. VLISSINGEN- De vrijwilli gers vacaturebank en de klus- sendienst worden op donder dag 22 mei oficieel geopend door wethouder D. Bruinooge. Aansluitend houdt men een open huis voor belangstellen den. Tussen 13.00 en 14.30 uur biedt men de mogelijkheid om informatie te geven over het reilen en zeilen van zowel, de vacaturebank als de klussen- dienst. Mensen die vrijwilli gerswerk willen gaan doen en instellingen zijn welkom. De openingsceremonie be gint om 10.30 uur. De vacatu rebank is te vinden aan de Ju- lianalaan 4. MIDDELBURG- Foto- en filmfabrikant RICOH uit Ja pan is deze week te gast bij foto Van Pagee, Lange Delft in Middelburg. Bij de fotozaak zijn tal van modellen van RICOH te be wonderen. Elke koper van een RICOH- camera of objectief ontvangt een geschenk. Bezitters van een camera van het Japanse merk kunnen hun toestel gra tis laten nakijken en bij kleine reparaties gratis laten herstel len. MIDDELBURG/VLISSIN - GEN - Er zit weer aardig be weging in het Walcherse film aanbod. De bioscopen in beide steden brengen een aantal nieuwe films in de roulatie. Alleen in het Alhambra gaat Out Of Africa, vanwege over weldigend succes, nog een week in de verlenging. In Middelburg draaien twee harde politiefilms. Police en Jagged Edge. Police is de nieuwste film van Maurice Pialat en heeft in de hoofdrollen Gerard Depar- dieu en Sophie Marceau. Po lice is een typische 'policier', een genre waarop de Fransen blijkbaar een patent bezitten. Het gegeven is vrij simpel. Een harde, maar eerlijke politie man bindt de strijd aan met een bende drugsdealers. Alle maal leuk en aardig, alleen jammer genoeg voor de poli tieman, wordt hij verliefd op een meisje uit de bende. Deze Franse film draait in Meccano, donderdag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur, en op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag om 20.00 uur Een andere spannende film is Jagged Edge. De maker van deze film, de Hitchcock-adept Richard Marquant, heeft een film gemaakt over een persoon die een afschuwelijke misdaad begaat, terwijl hij volkomen bij zijn verstand is. Een vrouw wordt op een beestachtige ma nier omgebracht en de politie denkt dat de dader wel een waanzinnige moet zijn ge weest. Maar omdat er geen da der aanwijsbaar is, wordt iedereen die eventueel een motief voor de moord heeft bij de moord betrokken. Dat le vert nogal wat moeilijkbeden op, zowel voor de betrokkenen als de politie. Jagged Edge is te zien in Meccano op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag om 22.30 uur. Een film die een duidelijk ander thema aan de orde brengt is The World Accor ding To Garp. De film handelt over de buitensporige beleve nissen van een sexschuwe schrijfster en haar op onor thodoxe manier verkregen zoon T.S. Garp. Te zien in Electro op vrij dag, zaterdag, maandag en woensdag om 20.30 uur. In Middelburg draait The Goonies als jeugdmatinee. Het is een spannende kinderfilm over een aantal jongetjes die hun clubhuis in gevaar zien komen, omdat het gesloopt moet worden. Maar als ze een oude schatkaart vinden gaan ze op zoek naar de verborgen schat, om op die manier aan geld te komen, om de sloop te gen te houden. The Goonies is te zien in Meccano op zaterdag, zondag, maandag en woensdag om 15.00 uur. In het Vlissingse Alhambra- theater gaat Out Of Africa nog een weekje langer mee. De niet al te spectaculaire, maar mooi vormgegeven, avonturen van de Deense Karen Blixen, waren blijkbaar goed voor ze ven Oscars. In ieder geval speelt Meryl Streep een sterke rol als de Deeense Afrika- gangster. Out Of Africa draait don derdag tot en met woensdag om 20.00 uur. Nieuw op Walcheren is de muziekfilm Absolute Begin ners. Deze film, die zoals zo veel films, afgeleid is van een bekende musical speelt eind jaren vijftig. Er worden rollen in vertolkt door ondermeer David Bowie, Sade en Patsy Kensit. Absolute Beginners draait in het Alhambra-theater op donderdag, dinsdag en woens dag om 20.00 uur, en van vrij dag tot en met maandag om 19.00 uur. van zondag tot en met woensdag is de film ook te zien om 14.00 uur Ook nieuw in Vlissingen is Remo. Een oud-politieman wordt ingeschakeld voor een geheime dienst. Maar voordat hij begint moet hij eerst opge leid worden in de meest gea vanceerde vechttechniek uit het Verre Oosten, sinanju. Op deze manier leert Remo, want zo heet de agent, kogels ont wijken enm andere foefjes die van pas kunnen komen bij zijn baan. Hoe nuttig het allemaal wel niet is, merkt hij al op zijn eerste opdracht. Remo is te zien van vrijdag tot en met maandag om 21.30 uur. Ook is hij te zien op vrij dagavond om 23.30 uur. Vrijdagnacht is in het Al hambra-theater sex-nacht, deze week met de rolprent Ad verteren Doet Begeren. Te zien om 23.30 uur vrijdag nacht. Tenslotte is de Walt Disney- tekenfilm Sneeuwwitje te zien in Vlissingen. Te zien van zon dag tot en met woensdag om 14.00 uur. VLISSINGEN - Mevrouw Weijermans uit de Leeghwa- terstraat in Vlissingen is de winnaar geworden uan de 'boodschappenraad'-wedstrijd van autobedrijf Britannia. Ze raadde op twee cent nauwkeurig het bedrag dat de boodschappen hebben gekost, die het autobedrijf in een Fiat Panda had neergezet. De boodschappen vertegenwoordigden een gezamelijke waarde van ƒ185,82. De Vlissingse familie zat in zijn schatting maar twee cent boven dit bedrag. Mevrouw Floresse, links op de foto reikt hier de prijs, voor ƒ185,82 boodschappen, uit aan mevrouw Weijermans. FOTO Z. SAVIC RICOH FF70, het topmodel compact camera. VLISSINGEN - De Stichting Rhythm 'n' Booze, organisator van het jaarlijks terugkerend festival, houdt in mei een aan tal voorrondes voor dat grote openlucht gebeuren. Op 17 mei kunnen rhythm and blues-groepen hun kun nen tonen aan het grote pu bliek. 31 mei is ingeruimd voor de Rock and Roll-bands uit de omgeving. In juni staan nog twee voor rondes op het programma: 14 juni funkmuziek en 28 juni kuRnen rockbands het podium betreden. De winnaar van iedere ronde speelt op het festival dat op 31 juli wordt gehouden op het Nollbosterrein. VLISSINGEN - Op 17 en 18 mei houdt de Jeugdcommissie van de Voetbalcommissie van de Voetbalcombinatie Vlissin gen haar jaarlijkse Internatio nale Jeugdtoernooi. Dit voetbaltoernooi is voor A- en B-junioren. Er komen verenigingen uit Duitsland, Engeland en uit België doet, onder andere, de Bekerfinalist Cercle Brugge mee. Voor Nederland verschij nen, onder andere, de vereni gingen: Roodenburg uit Lei den, F.C. Hilversum en de Zeeuwse A- en B-selecties. In totaal zijn er 16 deelnemende teams. De wedstrijden worden ge houden in het Sportpark aan de Irislaan in Vlissingen, er wordt gevoetbald vanaf half tien 's morgens. De toegang is gratis. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - za Mijnliett. Nic. Beets- laan 15, tel. 12525. Zo. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Ma. v. Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498 Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456, zo. meijer, De Kram mer 14, tel. 14664, ma. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- mulden en Nieuwland. Za. Groot, v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zo. tot 12.00 uur, Groot v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308, Zo. na 12.00 uur Heere, Huijssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Ma. Heere, Huijssen straat 15, Middelburg, tel. 01180- 11501. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - B. Bouwense, Valkenlsseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koude- kerke, Westkapel Ie - Vrijd. 18 00 uur - zo. 12.00 uur: Vaandrager, Weststr. 7, Domburg, tel. 01188- 1271, za. 12.00 uur - ma. 24.00 uur v. Eede, Casembraatstr. 24, Westka pel Ie, tel. 01187-1234. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot ma. 23.00 uur: Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Vlissingen - Vrij. 16 mei - Vrijd. 23 mei Apotheek Papegaaienburg 24- 26, tel. 66345. Middelburg - Vrijdag 16 mei - vrijdag 23 mei Apotheek Stromenwijk - 't Zand, Maasstraat 56. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Schotel, Damplein 26, Middelburg. 01180-28207. Ma. Pee- ters, Pijpstr. 1a, Middelburg, 01180- 12565. Kleine huisdieren - Za., zo. en ma. Schotaerts, dr. Stavermansstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-20910. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg - Kanaalstr 3, 01184- 60860. Behandeling na tel. afspraak. De voorrondes vinden plaats in 'De Piek', Hellebar- dierstraat 13. De aanvangstijd is 20.30 uur. VLISSINGEN- De Begelei dingsgroep Herinrichting Oude Markt houdt op donder dag 15 mei een inspraakavond na aanleiding van het, door hun geschetste plan, voor een nieuwe inrichting van de Oude Markt. Belangstellenden zijn wel kom in de zaal van dansschool De Jong, Oude Markt 39. De avond begint om 20.00 uur. Schriftelijke reacties op het plan zijn ook mogelijk. Tot 22 mei aanstaande kan men schrijven naar: het college van Burgemeesters en Wethou ders, Stadhuisplein 2, 4382 LG, Vlissingen. NIEUW-en SINT JOOS- LAND- Muziekvereniging "oefening na den Arbeid" (ONDA) houdt op zaterdag 24 mei een rommelmarkt en ba zar. De opbrengst komt ten goede aan de vereniging nu de gemeentelijke subsidie is stop gezet. Het geheel wordt muzikaal opgeluisterd door brassband 'OKK' uit Westkapelle en har monie 'Apollo' uit Wissenker- ke. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en wordt gehouden rond de Nederlands Her vormde Kerk. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769: op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86. 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Perestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle. Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333. (Ook op ma. 19 mei). Vlissingen/ Souburg: vrijd. za., zo. en ma. v. Gin- kel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Verloskundigen - Middelburg: Za., zo. en ma. De Crom, St. Pieterstr. 15, tel. 27325. KERKDIENSTEN R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever Za. 9.00 uur. Martlnuskerk zo. 10.00 uur pa rochiekoor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwenkerk za. 19.00 uur Lam- bertuskoor, zo. 9.30 u. Dameskoor. Bethesda SL Josephzlekenhuls zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Dis hoek (Koudekerke) zo. 10.00 uur, Domburg (Badhuisweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur. Vrouwenpol der (Fort de Haakweg) zo. 10.00 uur. Zoutelande (Bosweg) za. 19.00 uur en zo. 10.00 uur.Be- thesda SL-Josephzlekenhuls - Zo. ds. Joosse en past. v.d. Riet. Chr. Ger. Kerk Vlissingen Zo. 9.30 uur en 17.00 uur ds Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 dhr. Heemskerk. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. v. Buiren en 19.00 uur ds. Glashouwer. Bejaardenhuis Zoute Viever - Geen opgave. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 uur v.d. Zanden Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 en 16.30 uurds. Zomer Middelburg, Zo. 9.30 en 16.30 uur. ds. R. de Graaf Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 uur. Holy Commu nion en 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen: Zo. 10.00 u. ds. Nieuwenhuijse ds. Buissing. Middelburg, zo. 10.00 uur ds Buis sing. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - Za. 17 mei ds. Dingjan. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland-Souburg: Zo. 13.00 u. pdt. Usmany en ma. 10.00 u. pdt., Wai- sapy (gezamenl diensten) Koude kerke zo. 11 45 u. pdt., Waisapy en ma. 12.00 u. idem. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen zo. 10.00 uur. Gezamenlijke Plnksterdlenst te Goes, ds. Poste- ma. Herv. Gem. en Ger. Kerk te Vlissingen. SL Jacobskerk 10 uur ds. de Boer. Petruskerk 9.30 uur ds. Makkinga. Johanneskerk 9.30 uur Kand. Glas houwer en 19.00 uur ds. Krijger, Open Hof 9.30 ds. Kalksma en ds. Krijger en 17.00 uur ds. de Nooij. De Schaapskooi 9.30 uur ds. de Nooij en 19.00 uur ds. Makkinga. Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg Zo. Nieuwe Kerk zo. 10.00 uur, ds. Brummel- kamp. Koorkerk zo. 10.00 uur, ds. Hendrikse-Spierings Oostkerke zo. 10.00 uur. Dhr. Jumelet, 17.00 uur, drs. de Koeijer (geref. Bondsdienst). Ontmoetingskerk zo. 10.00 uur ds. Neil. Thomaskapel zo. 10.00 uur ds. Snijders. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. 9.30 dhr. de Leur en 17.00 uur dhr. Budding. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring Koorkerk - Middelburg zo. 10 uur da. Hendrikse-Spierings. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, geen opgave. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande. Geen dienst. Doopsgezinde gemeente Middel burg - Geen opgave Pinksterkerk Vrijdom weg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Evangelische Baptisten Gemeente, Damplein, Middelburg Zo. 10.00 uur Br. Lok. DIVERSEN Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nieuw straat 13, M'burg, open ma. Le.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis- bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do. 18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht. 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di.. do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, int. 01100-15892. tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18. Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij seksueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187-1588. Crisisopvang Leger des Heils, dag en nacht bereikbaar tel. 01184-12633. Stichting Bouwwinkel Zeeland Bo- gardstraat 7, Middelburg, tel. 01180- 27962. Gratis advies over onder houd, verbouw, renovatie, restaura tie, isolatie en subsidiëring van wo ningen. Vereniging tot Bescherming v.h. on geboren kind - hulp bij ongewenste zwangerschap - tel. 01184-61033 of 17231 Do. 8 mei Vr. 9 mei Za. 10 mei Zo. 11 mei Ma. 12 mei Di. 13 mei Wo. 14 mei 2.37 en 14.59 uur 3.10 en 15.31 uur 3.43 en 16.04 uur 4.16 en 16.35 uur 4.39 en 17.07 uur 5.21 en 17.39 uur 5.54 en 18.15 uur i

Scheldebode | 1986 | | pagina 5