Een oude droom werd werkelijkheid In Vlissingen geen woningnood De zomer is begonnen... 5-in-1-dagen Middelburg MIDDELBURGSE HUISVROUW IN RUSLAND EN CHINA Pentagram actie Den Haag Vergadering Heemkunde Afzegging gitarist Voorwerpen Excursie Stedelijk Discussie Politiek en racisme Rommelmarkt Middelburg Hardlopen voor Bolivia Toertocht Walcheren Drie Heren in Piek Concert van Ouderen SCHELDEBODE VAN DINSDAG 6 ME11986 Eindelijk gaan we nu dan echt naar China, in de Chinese slaaptrein op weg naar Datong. De coupé doet gezellig aan: op tafel staat een rose schemer lamp, Chinese mokken met een thermoskan met heet water zodat we zelf koffie of thee kunnen zet ten. In de andere coupé blijken Chinezen te zitten. Ze zijn net terug uit Holland waar ze op een beurs demonstraties hebben verricht. Ze gaan nu terug naar Sjanghai. Het gezelschap bestaat uit een uit gever, een houtsnijder enkele muzikanten en kunstschilders. Cheques Peking eend Commune Contacten Leegstand 311 Volgens de uitgever die voortreffelijk Engels spreekt, is de houtsnijder een bekend Chinees artiest. Als ik schertsend om een handtekening vraag komt de conversatie goed op gang. Hij begint meteen een Chinese meisjesfiguur te tekenen, vraagt hoe ik heet en zet zijn naam en de mijne in Chinese karakters er om heen. Ze bieden ons afschuwelijke sigaretten aan en vertellen dat het ze in Holland vooral was opgevallen dat wij zulke lappen vlees eten. We hebben een dolle middag en worden uitgenodigd om als we in Sjanghai zijn de uitgeverij te bezoeken. Wat is dat opwindend: we zijn de grens nog niet gepasseerd en we worden al uitgenodigd. De eerste Chinese stad, Da- tong, telt ruim een miljoen in woners en maakt een armoe dige indruk, alleen de hoofd straten zijn geasfalteerd. We zien een enorm aantal fietsers en daartussendoor gammele karretjes met paarden en open vuilniskarren. Voor de huizen liggen grote brokken kolen. China heeft enorme kolen- voorraden, en we zijn nu net in de plaats die afhankelijk is van de mijnbouw en de bouw van op kolen gestookte stoom locomotieven. Volgens de gids worden we naar het beste hotel van Da- tong gebracht, maar dat kan. hij makkelijk zeggen, want er is maar een hotel. Maar goed is het wel, er is zelfs airconditio ning en dat hebben we in Rus land niet gezien. Overal zitten hoezen om heen, tot de televi sie toe, om de stof te weren. Op een schrijfbureau ligt een kroontjespen, inkt, postpaier, enveloppen en lijm om die dicht te plakken. Uiteraard is er de eeuwige thermoskan met heet water. Het personeel is goedlachs en vriendelijk. Als we buiten het hotel ko men worden we in een mum omringd door grote groepen mensen. Soms raken ze je even aan om zeker te weten dat je echt bent. Mooi is Datong niet, maar wel interessant, vooral de kolossale boeddha's die in de rotsen zijn uitgehouwen - ze dateren uit de vijfde eeuw. Dit is ook een uitstapje voor de Chinezen zelf, als ze elkaar fo tograferen gaan ze stokstijf staan en houden een boeketje kunstbloemen vast. De spe lende kleine kinderen dragen hier geen luier of een broek, maar alleen twee pijpen met en open voor en achterkant. De krampen in mijn darmen geven aan dat de problemen nog niet helemaal over zijn. Door trotse werknemers worden we later rondgeleid in de locomotievenfabriek van Datong. De Chinese arbeiders bekijken ons of we van een andere planeet komen. Hoewel het van overheidswege niet meer mag, spugen de chinezen er nog vrolijk op los. Overal staan kwispedoors, maar als je niet uitkijkt krijg je een klod der op je schoenen. De regenval van de laatste dagen heeft sommige straten in een modderpoel veranderd. Daardoorheen krioelen var kens, kippen en eenden en on dertussen wordt er overal handel gedreven. Als we uit de bus stappen is er meteen een grote volksoploop, de Chine zen zijn vooral geïnteresseerd in wat een Engelse dame in haar handtas heeft. Ze laat de voorwerpen een voor een zien, en als ze uiteindelijk ook nog haar chequeboek vertoont valt er een bijna magische stilte: kennelijk kan ze zelf haar eigen geld maken, zo veel ze maar wil!! Na Datong gaan we naar Peking, wat een enorme stad. Tien miljoen inwoners krioe len door elkaar. Veel fietsen, maar ook veel auto's op maar liefst 12-banige wegen. Het Tienanmenplein is met zijn veertig hectare het grootste plein ter wereld, hier vinden alle parades plaats. Als wij komen legt net president Mu gabe van 'Zimbabwe bloemen bij het Monument van de Hel den van het Volk. We zien het schitterende Zomerpaleis van de vroegere keizers. Als we aan het wandelen zijn krijg ik opeens een lift van een Chi nees meisje, maar aan het eind maakt ze duidelijk dat ze kauwgom en een balpen wil. Het lijkt clichématig, maar wie China bezoekt krijgt na tuurlijk De Muur te zien. Heel indrukwekkend ondanks alles wat ik er al over gelezen en gezien heb. 6300 kilometer lengte, zo'n zeven meter hoog en zo'n vier meter breed, en dat dwars door de bergen. Het uitzicht is magnifiek. Beneden is een levendige handel ont- /staan in toeristenprullaria, net zoals dat bij ons zou gebeuren. We bezoeken in Peking het Mausoleum waar Mao ligt op gebaard en de Verboden Stad waar vroeger de Keizers met hun hofhouding woonden. Als je die verering ziet was Mao gewoon ook een van de vele Keizers in het rijtje. Inmiddels is ook bekend geworden dat hij qua wreedheid weinig on der deed voor zijn voorgan gers. De Verboden Stad is prachtig hoewel nog maar 10% van de oude schatten aanwe zig zijn. Na de lunch gaan we met de ondergrondse naar het oudste gedeelte van Peking. We be zoeken een confectiewinkel, maar dat is maar bijzaak. On der de winkel bevindt zich een enorm complex aan schuilkel ders dat hier in de 60-er jaren door zakenmensen en arbei ders in hun vrije tijd is aange legd. Het is nu een opslag ruimte voor de winkelier. Bijna worden we in de kelders opgesloten, maar na wat ge schreeuw mogen we er weer uit. Voor 44.- koop ik nog een prachtig handgeborduurd ta fellaken met bijbehorende servetten, spotgoedkoop. Bij het afscheid van Peking eten we de beroemde Peking eend. Die wordt heerlijk be reid, maar vervolgens met vlijmscherpe messen, onaf hankelijk van het karkas, stukgesneden. Dat betekent dat je bij iedere hap steeds een hard en scherp botje in je mond hebt. In Bampo kunnen we zien hoe de eerste Chinezen zo'n 6000 jaar geleden hier leefden. Er is een museum met de re sultaten van opgravingen. Al les gebeurt hier op straat. Tus sen een immense hoop rommel zit een vrouw achter een trap- naaimachine. Een jongen no digt ons uit om saté te komen eten, maar het ziet er zo vies uit dat we beleefd weigeren. Ter plekke knipt een chinees voor 1 yuan (1,10) mijn sil houet uit papier, hij doet het vlug en goed. Hot Spring was het gewezen buitenverblijf van Tsjang Kaisjek, de tegenstander van Mao voordat China commu nistisch werd. Het is een schit terend gebied met meertjes, bloeiende bloemen, lotussen en waterlelies tussen leuke brug getjes en tempels. Een team van de Chinese televisiedienst maakt opnamen en vraagt ons om voor het TV-journaal op namen van ons te mogen ma ken. Onder grote hilariteit van de Chinese bezoekers treden we op voor de Chinese came ra's. Wat er van geworden is zullen we nooit weten. Vlakbij Hot Springs bezoe ken we ook het terracotta le ger, zoals dat hier is opgegra ven. In een inmiddels giganti sche hal staat een levensgroot nagebootst leger van terra cot- ta, eenuwenoude, 6000 solda ten, paarden en karren en geen twee gezichten zijn het zelfde. Er is wel veel kapot maar er wordt hard aan ge werkt om het te repareren. Zeer indrukwekkend. Buiten zijn de Chinese handelaars zo opdringerig dat een politie agent rust moet brengen. Chunking ligt aan de Yangtze tegen de bergen aangeplakt. Het is een van de warmste ste den van China. Op straat wordt druk geveegd, maar het komt neer op het verplaatsen van stof, en alles blijft even vies. Hier commune. bezoeken we een Het buurthuis is ter gele genheid van onze komst opge fleurd met kleurrijke slingers. Er brandt een zielig lampje en aan de wand hangen ingelijste oorkondes met de namen van de beste werkers. We krijgen een toelichting over het leven in de commune, maar de ver taling in het Engels gaat niet zonder problemen. Een duide lijk antwoord op onze vraag hoe men aankijkt tegen het verbod om meer dan een kind per gezin te nemen krijgen we niet. De communewoningen zijn erg schamel. Een ervan wordt bewoond door een man, een vrouw en twee kinderen. De kamer is ooit gewit, maar dat is lang geleden. Er staat een televisie en een trapnaaima- chine. Een WC is er niet, de behoeften worden buiten ge daan, en dat ruik je overal. De keuken is een smerig hol met een grote kolenkachel. Het echtpaar ziet er uit of ze alle bei TB hebben, maar ze wek ken wel de indruk zeer tevre den met de woning te zijn. Wie weet hoe ze het vroeger had den. Omdat ook de vrouwen in China geacht worden te wer ken, zijn er veel crèches. Tij dens ons bezoek zien we hoe de kinderen in hun pover lo kaaltje onder begeleiding van een juffrouw met een orgeltje het liedje „Jingle bells" krij gen bijgebracht. In de kliniek van Chung king vraagt men aandacht voor de acupunctuurmethode. Het eerste wat ons opvalt zijn echter de smerige nagels van de arts. We mogen de acu punctuurnaalden vasthouden, en daarna zet de arts ze een voor een in een grote pop. Een van de dames wordt op ver zoek behandeld tegen hoesten. We hebben allemaal last van hoesten, door naar we denken, de sterke luchtverontreini ging. Bij de met acupunctuur behandelde dame gaaat het hoesten over, maar bij ons ook. We weten dus niet of de be handeling echt geholpen heeft. In een museum dat we daarna bezoeken krijgen we nog een leuk trucje te zien. Een Chinees demonstreert hoe je met snel wrijven van de handpalmen over de rand van een met water gevulde kope ren ketel het water zo kunt la ten bewegen dat in het midden een fonteintje ontstaat. Som migen van ons lukt het ook, mij niet. De volgende dag gaan we per boot verder over de Yangtze. We hebben ruime hutten, goed geventileerd en zelfs sloffen onder het bed. Douche en toilet zijn vlakbij. Het eten is uitstekend. Het is erg warm dus we plakken vast aan de skai meubelen. Maar we hebben weinig te klagen als we zien hoe krap andere reizigers op deze boot het heb ben: die slapen met zijn 30-en in een hut. Zé gapen ons net zo aan als wij hen. De Yangtze stroomt,, af en toe vrij woest, tussen de ber gen door, en heeft een gele kleur. Er is weinig scheep vaart, en wat er vaart hoort in de categorie roestbak. Het le ven aan boord is weinig boeiend, we pakken een beetje wind op het voordek, spelen een spelletje kaart en begin nen een beetje genoeg te krij gen van het Chinese eten. Hoe wel er af en toe verrukkelijk gekookt wordt, is het soms wel veel en kom ik nog steeds moeilijk met de stokjes uit de voeten (handen). Hoe zuider- lijker we komen, des te ge kruider wordt er gekookt. Het eten hier in China heeft maar weinig te maken met het Chi nese eten bij ons. Als een oude opiumschuiver trek ik me te rug in mijn hut om na al die thee te genieten van een zelf- gezet bakje koffie. MIDDELBURG - Op dins- naar: Lidy Weststrate, tel. dag 13 mei wordt er in Den 01185-2170 (tussen 17.00-19.00 Haag de Pentagramaktie ge- uur), houden. Hier komen vrouwen uit het hele land bij elkaar on- der het motto: „Rouw, Woede, V©MOr©!! Kracht, Verzet en Visie". AI deze facetten zullen worden uitgebeeld en belicht. Hiermee willen vrouwen uitdrukking geven aan hun zorg om de toekomst en hun verontwaardiging uiten over de wijze waarop door macht hebbers in de wereld over het lot van mensen wordt beslist. Er gaat een groep vrouwen uit Zeeland naar Den Haag. Vertrek uit Middelburg met de trein van 09.00 uur. Vrouwen die mee willen kunnen voor verdere informatie bellen MIDDELBURG/KOUDE- KERKE - De Heemkundige Kring Walcheren houdt op woensdag 7 mei haar jaarver gadering in hotel Walcheren in Koudekerke. Tijdens deze vergadering komen de jaar verslagen van zowel secretaris als voorzitter aan de orde en wordt de begroting 1986 vast gesteld. Op de vergadering moeten er enkele bestuursleden wor den herbenoemd. Aansluiten op de vergaderinghoudt de heer Boone uit Middelburg een lezing over Walcheren, waar bij de vele markante en opval lende punten aan bod komen. De vergadering wordt ge houden om 20.00 uur. OOST-SOUBURG - Het op treden van de Amerikaanse bluesgitarist Rufus Thomas, dat gepland was voor vrijdag 9 méi gaat niet door. De Ameri kaan is onder de indruk geko men van het gevaar voor ter rorisme en fall-out in Europa en heeft daarom zijn geplande Europese toernee afgezegd. VLISSINGEN - Bij de Vlis- singse gemeentepolitie zijn weer de nodige gevonden voorwerpen aangegeven. Zo werd er ondermeer een lens aangegeven, een inspectie- kaart voor auto's, een matje, een tabakzak en een snelkook pan. Verder is er een heel servies gevonden, een blouse in een plastic tas, een paar zwarte herenschoenen, een trouwring, een zilveren herenarmband met inscriptie, een zilveren ringetje met rode steentjes, een double schakelarmband, acht sleutels aan een ring een een sleutel aan een etui. Verder zijn er twee maal twee sleutels aan een ring, een sleutel aan een hanger, onge veer tien sleutels aan een musketonhaak, vier sleutels in een bruin etui, twee sleutels aan twee hangers, vier sleutels aan een label, zeven sleutels aan een groen label, vijf sleu tels in een etui, een autosleutel in een bruin etui en tenslotte een plastic tas waar onderan- dere een paar boeken in zitten. VLISSINGEN - De Vereni ging van Vrienden van het Stedelijk Museum houdt op zaterdag 10 mei een excursie naar Delft. Op het program ma, dat een hele dag in beslag neemt, staan een bezoek aan het museum Huis Lambert van Meerten, waar ondermeer een uitgebreide tegelcollectie te zien is, een bezoek aan het Prinsenhof en een rondleiding door het stadhuis aan de Grote Markt. Aan de excursie kan worden deelgenomen door zowel leden als niet-leden. Verdere inlich tingen kan men krijgen bij de penningmeester, tel 01184- 14005, of aan de balie van het Stedelijk Museum Vlissingen. OOST-SOUBURG - Het Documentatie Centrum Mo- lukkers houdt op zaterdag 10 mei een forumdisussie met als onderwerp 'Politiek rn racis- VLISSINGEN - In Vliss... gen wordt er veel aandacht besteed aan de woningbouw. Zowel in de vrije sector als wel op het gebied van de so ciale woningbouw. De plaatse lijke overheid heeft op dit ge bied steeds een vooruitstre vend beleid gevoerd, maar in tegenstelling tot andere ge meenten heeft zij echter bij het verdelen van de woon ruimte slechts een kleine vin ger in de pap. Naast particu liere eigenaren of beleggers, zijn er hier ter plaatse een drietal grote woningbouwcor poraties, die geheel autonoom en onafhankelijk van elkaar opereren. De gemeente bepaalt wel het volkshuisvestingsbe leid en is daar ook verant woordelijk voor. Tot voor kort was het beleid van de ge meente gericht op toename van de plaatselijke bevolking door vestiging van buitenaf binnen de gemeente. Daarbij speelt zeker de gunstige ont wikkeling mee op het gebied van de industrie, onder andere in het Sloegebied, en het toe risme. Vlissingen is 'geliberali seerd' gebied. Dat wil zeggen dat een economische binding met de stad niet strikt noodza kelijk is om er zich te kunnen vestigen. Er is geen woning nood in de Scheldestad, er is woonbehoefte. Nieuwbouw wijken die fle afgelopen jaren gebouwd zijn, bevinden zich steeds verder van het centrum vandaan. Toch gaat de voor keur van de gemeente uit naar wonen in de oude binnenstad. Momenteel vindt daar veel plaats op het gebied van reno vatie, waarbij oude panden worden gerestaureerd en voor bewoning geschikt gemaakt. Nieuwbouw vindt ook plaats, en er wordt daarbij zoveel mo gelijk rekening gehouden met het inpassen in de bestaande bebouwing. Voor beleggers zijn som mige van deze objekten veel interessanter dan voor de wo ningbouwcorporaties, die zich meer richten op de sociale wo ningbouw. De vrije sektor biedt thans meer mogelijkhe den dan vroeger. Dankzij de gunstige rentestand van dit moment die op ongeveer zeven procent ligt, alsmede het feit dat de fiscale aftrek van de hypotheekrente ook aantrek kelijker is geworden. Daar door is ook het kopen, met name van nieuwbouwwonin gen eveneens te overwegen, gezien ook de vele subsidies van de overheid. Er is ook weer een zekere voorkeur te bespeuren voor het wonen in de stad in bijv. luxe-apparte- i menten die van alle gemakken voorzien zijn. Deze voorkeur is vooral merkbaar bij twee verdieners zonder kinderen en bij oudere echtparen met een klein vermogen. De Boulevard is daar een voorbeeld van. De drie woningbouwcorpo raties in Vlissingen houden zich bezig met de bouw en de woonruimteverdeling van wo ningen in de sociale sector. De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende Ge meenten, afgekort VW, hield zich in oorsprong bezig met de woonruimteverdeling van het personeel van De Schelde. Dat is nu niet meer het geval. Het bewonersbestand is uitgebreid met personeel van de aange sloten vijftien grote bedrijven, welke tevens aandeelhouder zijn. Het bestand van wonin gen van de VVV bdraagt ca. 2200 woningen, waarvan 35 procent flatwoningen. Op dit moment zijn er 225 eengezins woningen in aanbouw, welke binnenkort zullen worden op geleverd. De heer Tevel, direc teur van de VVV, is van me ning dat de contacten tussen de coöperaties moet worden verbeterd. „Tot voort kort was de sa menwerking minimaal, maar op bestuurlijk niveau wordt er weer met elkaar gepraat. We hebbéh uiteindelijk hetzelfde doel, namelijk het sociale van de sociale woningbouw, het voorzien in de woningbehoef ten van de woningzoekenden", aldus de heer Tevel. De heer Raas, directeur van de Woningbouwvereniging Basco, is het met het laatste eens, maar voegt daaraan toe dat hét wel gaat om de betaal bare sector. Hij is van mening dat de sociale woningbouw in de regio een verzadigingspunt heeft bereikt. „Nieuwbouw- plannen moeten op de woning behoeften worden afgestemd, waarbij men de huurprijs op de kwaliteit moet afstemmen. Het is in het verleden geen goede ontwikkeling geweest om eerst te bouwen en pas daarna te kijken wie erop af kwam". Hij staat daarom nogal sceptisch tegenover de bouw plannen in het bestemmings plan Rosenburg, welke gele gen is direkt nabij de wijk Pa pegaaienburg. „Het geld wordt volgens mij op een betere ma nier besteed wanneer men in het huidige bestand van wo ningen de nadruk legt op ver betering en renovatie van de bestaande na-oorlogse wonin gen", aldus de heer Raas. loopafstand en een goede be reikbaarheid. Door de dyna mische financiering waar mede de woningen destijds ge bouwd zijn, zit men zeker twintig jaar aan de woningen vast. Omdat men de woningen niet kan afstoten, overweegt de Basco om de huurprijzen te verlagen in de hoop hierdoor meer woningzoekenden aan te trekken. Geheel anders is de situatie in Oost-Souburg, waar de Wo ningstichting Walcheren 1966 woningen in de sociale sector beheert. Het grootste deel van het woningbestand betreft Oost-Souburg en Ritthem, met daarnaast een aantal wonin gen verspreid over de platte landsgemeenten op Walche ren. Bij renovaties wordt er een bewonerscommissie sa- mengsteld die in overleg met de woningstichting een advies uitbrengt. Er is sprake van een mini male toename van particuliere beleggers. Vlak achter de oude kern bevindt zich de nieuw bouw, waarin mooie particu liere woningen gelegen zijn. Het bewonersaantal is vrij constant zonder grote ver schuivingen. Voor de bewo ners is Oost-Souburg plezierig wonen, met een vaste kern in de oude binnenstad met de be drijvigheid van de lange win kelstraat en een uitstekende bereikbaarheid ten opzichte van de omliggende gemeenten. Ritthem vormt hierbij zeker geen uitzondering met het daarbij gelegen natuurgebied Rammekenshoek. me'. Voor de discussie zijn drie vertegenwoordigers avn poli tieke partijen uitgenodigd. De politieke partijen die meedoen aan de discussie zijn de PvdA, het CDA en de CPN, respectievelijk vertegenwoor digd door de heer Lilipaly, de heer Beinema en mevrouw Zimmerman. De discussie begint om 20.00 uur, maar er is al gelegenheid om de infostands te bekijken die opgesteld staan. Na de dis cussie treedt de All Wave Band op. De bijeenkomst wordt ge houden in buurtcentrum De Zwaan en de entree bedraagt ƒ3,50. MIDDELBURG - Van een kop en schotel tot complete meubilering, het is allemaal te koop op de grootste rommel markt van Middelburg die za terdag 10 mei in en om het verenigingsgebouw van de Ju liana-Korpsen -de Molen „De Hoop" op het Vlissings Bol werk- plaatsvindt. Een heel jaar lang verzame len de leden allerlei zaken en dit alles wordt op één dag in het jaar te koop aangeboden. Een enorme hoeveelheid goe deren is bijeengebracht en al leen al het uitstallen en sorte ren vraagt enkele dagen werk. Naast de gebruikelijke rom melmarktspullen zijn er ook weer warme oliebollen en wa fels, alsmemde broodjes worst verkrijgbaar. De diverse stands en kramen worden be zet door een honderdtal leden van de vereniging en de op brengst is bestemd voor het instrumenten- en uniformen fonds. De rommelmarkt begint om 8 uur. Het duurde lang, maar eindelijk is het dan toch zo ver. De zon breekt door. Van de ene dag op de andere steeg het kwik met een slordige tien graden. Van een semi-polair klimaat kwamen we op eens terecht in een subtropische weersgesteldheid. Even omschakelen was het wel. De winterjas sen uit en de korte broek aan. FOTO Z. SAVIC De Basco kampt met een groot aantal mutaties. 12,5 procent tegen een landelijk gemiddelde van acht procent. In de wijk Papegaaienburg, waar ook destijds massaal ge bouwd is, staan veel van de duurdere huurwoningen leeg. Voor velen is kopen in deze huurprijsklasse toch aantrek kelijker. Voor sommige wo ningzoekenden is de wijk min der in trek, en van een even wichtige opbouw van bewo ners is geen sprake. Dat alles ondanks voorzieninger op VLISSINGEN - De werk groep Terre des Hommes houdt, in samenwerking met Zeeland Sport, een prestatie loop over de duinen, het strand en door het waterwingebied. De afstanden bedragen res pectievelijk vier en acht kilo meter. KOUDEKERKE - De Toer club Walcheren houdt op za terdag 10 mei een Midden- Zeelandtocht. Het gaat om een vrije toertocht over honderd- vijftig kilometer. Deelnemers kunnen zich in schrijven in hotel Walcheren tussen 8.30 uur en 9.30 uur. Voor meer inlichtingen kan men bellen met 01180-16243. De start is bij camping Dis hoek om 19.00 uur. De op brengst komt ten goede aan een project voor poliopa tientjes in Bolivia. VLISSINGEN - In jonge rencentrum De Piek treedt op zaterdag 10 mei de het Neder landse muziektheater Drie Heren op. het concert begint om 22.00 uur en de entree be draagt ƒ7,50. Drie Heren bestaat uit Joost belinfante, ex-Doe Maar en CCC Inc., Fred Piek, ex-Fun gus en de Amazing Stroopwa fels en Friedrich Hlawatch, ex-CCC Inc. en Slumberland- band. MIDDELBURG - Een goede belangstelling in voorgaande jaren deden De Ceremonie meesters - de evenementen commissie van de Middel burgse VVV-besluiten om de 5 in 1 dag uit te breiden tot „5 in 1-dagen", en wel op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei. Belang stellenden kunnen op die da gen voor een aantrekkelijke prijs een kaart kopen, die recht geeft op een vijftal at tracties in de Zeeuwse hoofd stad, telkens van 11 uur in de morgen tot vier uur in de mid dag. Op deze dagen kan men ieder heel uur (bij grote be langstelling elk half uur) deel nemen aan een rondleiding door het Gotische deel van het stadhuis, men kan de Lange Jan (Abdij toren) beklimmen, een rit maken met de paarde- tram van de Markt naar Mi niatuur Walcheren en tevens een bezoek brengen aan dat Miniatuur. Een vijfde attrac tie is een gratis tweede kopje koffie in een aantal horecabe drijven. Als extraatje zal de folklo ristische dansgroep „Medio- Burgum" op zaterdag 10 mei vanaf 13.30 uur optredens ver zorgen. De grote belangstelling in vorige jaren duidt erop dat dit evenement goed werd ontvan gen en de ceremoniemeesters houden er dan ook rekening mee dat ook nu weer vele toe risten van deze kans gebruik zullen maken en eveneens vele bewoners van Middelburg zelf. De „5 in 1-dagen" kaarten zijn verkrijgbaar bij de plaat selijke VW op de Markt vanaf woensdag 7 en op de da gen zelf. Volwassenen betalen 5.- en kinderen tot en met 14 jaar (onder geleide) 3.-. OOST-SOUBURG - Het Souburgs Ouderenkoor houdt op vrijdag 9 mei voor de zesde keer haar jaarlijkse concert. Het koor staat onder leiding van mevrouw L. Stokman en het concert begint om 19.30 uur. Het Ouderenkoor zingt in de Gereformeerde Kerk aan de Kanaalstraat.

Scheldebode | 1986 | | pagina 11