Tweede Vlissingse Modedagen Blues in De Zwaan DE SNUFFELMARKT hel weten waard Klaar-terwijl-U-wacht? bij Auto Kompleet Puzzelrit van 'De Zeeuwen' Vergadering van PSO UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN i Recital van Frans Brüggen Vlootshow Modelbouw SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 APRIL 1986 305 Vergelijkend politiek warenonderzoek KRUISWOORDRAADSEL ZATERDAG 26 APRIL van 9.00-17.00 uur VEILINGHAL-GOES HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER VLISSINGEN - Vorig jaar vonden voor het eerst de Vlis singse Modedagen plaats, en het belooft ook dit jaar een groot succes te worden. In to taal doen twintig plaatselijke kledingzaken mee. De dames van de "Stichting Vlissingse Mode-evenemen ten", Rita van Linden van Pa- tachou, Ien Stuart van Mode huis van Dalen, Emmy Acda van restuarant De Beurs en José van Linden, die de public relations van de stichting be hartigt, zijn erg enthousiast. „Het idee is spontaan geboren. We willen ermee laten zien dat Vlissingen alles in huis heeft op modegebied. Het animo on der de 94 plaatselijke sponsors was dit jaar ook veel groter," zegt Emmy Acda. „Iedereen doet mee. Van bakkers tot banken." De festiviteiten zullen plaatsvinden op het Beurs plein, waar gedurende twee dagen een grandioos showge- beuren zal worden georgani seerd. Vijftien mannequins en vijf dressmen van het model - lenburo Visage uit Zutphen zullen dan kleding showen van de Vlissingse modezaken. Op het Beursplein, dat voor die gelegenheid autovrij zal worden gemaakt, zal een groot plankier door Ed Reymendal worden aangekleed met een overdekking van grote para sols en daar omheen terrassen. Bloemenhuis Minnebreuker zal zorgen voor een omlijsting van bloemen. Het programma van de feestweek ziet er als volgt uit: Gedurende het weekend van 9 mei zal er een looporkest door de stad trekken met dames van het promiotieteam, die namens de Vlissingse midden standers bloemen en folders aan het publiek zullen uitde len. Ook zal er gedurende twee dagen een geluidswagen door de stad rijden om de mensen op het gebeuren attent te ma ken. Op beide showdagen zal er van 13.30 tot 17.00 uur een paardetram door de stad rij den. Iedereen kan gratis mee. De route gaat van Bachten Reede via de boulevard naar Michiel de Ruyter. Op de eerste dag, 13 mei dus, zal omstreeks 14.00 uur door burgemeester van der Doef van Vlissingen de opening worden verricht. Leerlingen van de mode- en kledingafde- ling van de MDGO zullen kle ding van eigen ontwerp aan het publiek tonen. Tussendoor zal een optreden plaatsvinden van een aantal Zeeuwse ar tiesten, waaronder Kevin Vil lage, bekend van radio en tv, en Anja Monteney. OOST-SOUBURG - De FNV houdt op maandag 28 april een 'politiek vergelij kend warenonderzoek' in buurthuis De Zwaan. De voor zitter van de FNV, Hans Pont, is op deze avond aanwezig. Onder de titel 'Nee heb je, ja kun je krijgen' laten vertegen woordigers van diverse poli tieke partijen horen wat zij vinden van de standpunten van de FNV over zaken als ar beidstijdverkorting, sociale zekerheid en het scheppen van nieuw werk. Aan het forum nemen, be halve Pont, verder deel, Arie vn de Hek (PvdA), Martin Bei- nema (CDA), Ad Nijhuis (WD), Wilbert Willems (PSP), Constant van Waterschoot (PPR), Frank Biesboer (CPN) en Wim Herstel (EVP). Daar naast is er op de avond een op treden van de cabaretgroep Knars, met het speciaal voor deze bijeenkomst geschreven programma 'Kiezen op elkaar'. De bijeenkomst is voor iedereen, dus ook niet FNV-le- den, toegankelijk. MIDDELBURG - De Mo tor- en Autoclub De Zeeuwen houden op woensdag 30 april een puzzelrit voor auto's, mo toren en bromfietsen. Aan deze rit deden verleden jaar zo'n driehonderd auto's mee en ook dit jaar voert de rally weer over goed berijdbare Walcherse wegen. Er zijn twee categorieën in gesteld, één voor beginners en één voor gevorderden. De rit is ongeveeer vijftig kilometer lang en moet in twee trajecten afegelegd worden. De gemid delde snelheid is vierentwintig kilometer per uur. Inschrijven voor de rit'kan voor 30 april op de nummers 01184-65685/63898 of, na zessen, 01184-67301 of 01180-25878. Bij voorinschrijving bedragen de inschrijfgelden ƒ7,50 gulden. Bij inschrijving aan de start kost de rit ƒ10,-. De start is in het restaurant van Trefcenter in Middelburg en de tourrj- ders gaan 'en route' om 13.30 uur. MIDDELBURG - De Partij voor Socialisme en Ontwape ning PSO houdt op donderdag 24 april een openbare leden vergadering. Partijraadslid Arie Bilius geeft een toelich ting op de laatst gehouden partijraadsverkiezingen, waar het conflict binnen de PSO centraal stond. De vergadering wordt ge houden aan de Nieuwe Vlis- singseweg 4 en begint om 20.00 uur. iiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiimiiiiiiiiiii 75 horizontaal en de laatste van 89 horizontaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een woord voor de woning van een vertegenwoordiger van een kerkvorst. Men moet het woord voor 2 mei insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de april-puzzelserie. VEEL SUCCES. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te verdienen moet men in april alle vijf de puzzels oplos sen. Van de puzzel van 2 april neemt men de eerste twee letters van de op lossing voor 37 horizontaal; van de puzzel van 9 april neemt men de eer ste en de laatste letter van 76 hori zontaal; van de puzzel van 16 april neemt men de middelste letter van 29 verticaal; van de puzzel van 23 april neemt men de laatste twee letters vab 16 horizontaal en de derde letter van 21 horizontaal; van de puzzel van 30 april neemt men de laatste letter van iiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Hor.: 1 top 7 vaccinatie 12 tof 14 tabak- sprodukt 16 halfedelsteen 17 vliegveld in Nederland 19 grondsop 20 seintaal 21 natuurverschijnsel 23 paradijsappel 25 reus 27 verlegenheid 30 dooreenknij- pen 33 totaal aan entreegelden 36 scha kering 39 kleine hoeveelheid 40 Amerik. ruimtevaartorg. 41 vroeger 43 onbew. verklaarde woning 44 biljartstok 45 tur faarde 46 kikvorsachtig dier 47 voe dingsmiddel 48 zwarte stof 49 Ital. munt 51 plas 53 pl. in N.-Holland 55 eikschil ler 57 soort schelvis 59 Ethiop. provincie 61 deel v/e hoofdstuk 62 rustige plek in onaangename omgeving 64 pluis 67 re tour 68 livreiknecht 71 hoede 74 pl. in Zwitserland 75 afgepaste hoeveelheid 76 relig. groepering 77 deel v/e molen 79 ten dele 81 steiger 82 persoon die een erfenis nalaat. Vert.: 1 Sowjet-Unie 2 openbaar ver voermiddel 3 binnen 4 schermwapen 5 kansspel 6 hartzeer 8 uitnodigen 9 godsdienst 10 Europ. taal 11 gebroe ders 12 uitroep van afkeer 13 inhoud sloosheid 15 pl. in Z.- Holland 16 Oudnoorse goden 18 spijs 19 Germ, god 22 uur 24 verkeerde mening 26 voorm. taal in Syrië en Mesopotamië 28 een enkele keer 29 toneelspelen 31 bevel 32 pl. in Drenthe 34 eiland in de Middellandse Zee 35 liefdevol 37 pl. in België 38 noodzaken 40 Ned. Lucht vaart Mij. 42 zoon van Noach 50 kerk. voorschriften 52 lid van verdienste 54 parool 56 orgaan v/e vis 58 element 60 lichte slag 61 officieel stuk 63 mens- kundige 65 tv-presentator 66 heilige vo gel (Egypte) 67 deel v/e stoep 69 adem 70 zijriv. v/d Douro 72 krammetje 73 verfsoort 78 int. kenteken van Neder land 80 soort verlichting. Voor het publiek zijn er ver der een aantal leuke dingen. Nieuw is hierbij een loterij waarmee mooie prijzen te winnen zijn, zoals een witgou- den ring met briljanten, elek trische naaimachine, een mini-cruise voor twee perso nen van de Olau Line, kleding cheques, beschikbaar gesteld door een 4-tal modezaken, ter waarde van 200,-, twee dag tochten naar Parijs, een twee persoons dinerbon van restau rant De Beurs. Op de tweede avond worden door notaris Sauer de prijzen bekend ge maakt. Omstreeks 21.00 uur wordt op 14 mei het geheel afgesloten door wethouder Adan. .O ANP'-' FotoZ.Savic. MIDDELBURG - In het oude veilinggebouw bij het station aan de Kanaalweg is donderdag 17 april een nieuw bedrijf gestart: Auto Kom pleet. Het is het eerste filiaal van dit bedrijf in Zeeland. In totaal zijn er zo'n vijftien ves tigingen in Nederland. Iedere werkdag van acht tot halfzes en zaterdags van half- negen tot één uur, staan Bram Wouters en Jaap Kuzee klaar om banden, uitlaten, schok- brekers en accu's te repareren of te vernieuwen. Ze bieden een „klaar-terwijl-U-wacht"- service. „Omdat we een eigen im port- en exportmaatschappij hebben kunnen we een lage prijs rekenen", vertelt een woordvoerder. „We leveren alle bekende merken als Ro- max, Monroe, Viking, Dunlop, Michelin en Good Year. Om dat we met een nieuw type uitlijnbank werken, hebben we de gegevens van 1400 typen auto's onmiddellijk beschik baar". Binnenkort komt er nog een vestiging in Zeeland, maar waar dat is mag ik niet ver klappen". MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - De rek is een beetje uit de Walcherse filmwereld. Was verleden week prolongatie al het steekwoord bij de pro grammering van de verschil lende bioscopen en filmhuizen, deze week is het al niet beter gesteld. Zowel in Vlissingen als in Middelburg blijft De Aanslag draaien, evenals in Vlissingen Rocky IV en Taran de Toverketel. In de haast om de krant van deze week tot een goed einde brengen, is het filmnieuws uit Meccano en Electro in de knel geraakt. Tot onze spijt moeten we ons deze week dan ook be perken tot het filmnieuws uit het Vlissingse Alhambra- theater. De topper van 1986 tot nu toe, Rocky IV, gaat (zoals wel te verwachten was) nog een week door. Sylvester Stallone gaat het gevecht aan met een Russische bokser die met al lerlei moderne hulpmiddelen en technieken omgevormd is tot een reusachtige vechtma chine. Voor de eindmatch moeten er nog heel wat pro blemen overwonnen worden. Rocky IV draait in Alham- bra, op donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur, op vrijdag en zaterdag om 19.00 uur en 21.30 uur en op zondag om 14.00 uur, 19.00 uur en 21.30 uur. Verder gaat ook de Neder landse speelfilm De Aanslag in de verlenging. Een man, tij dens de Tweede Wereldoorlog nog een kind, wordt steeds va ker geteisterd door de ver schrikkelijke herinneringen die hij heeft overgehouden aan de oorlog. De Aanslag is te zien in het Alhambratheater, op donder dag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur en op vrijdag, zaterdag en zondag om 21.30 uur. Het weekend is gereser veerd voor een nieuwe kolder film uit de States, Militaire Academie. In deze rolprent komt Melinda in het Penatgon terecht. Het idee dat er daar zeer ernstig en toegewijd ge werkt wordt, blijkt al snel een waanidee. Iedereen rollebolt met iedereen. Als Melinda in de gaten krijgt dat ze met haar vrouwelijke charmes de weg naar de top een stuk kan in korten, laat ze zich dan ook niet door enige morele of ethi sche bezwaren weerhouden, om haar lichaam als carriere middel in te schakelen. Ze brengt het op die manier zelfs tot minister van defensie. Militaire Academie draait op vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 uur in het Alhambra theater. Meisjes, Sex en Avontuur is een filmtitel die voor zich spreekt. Deze film draait in de nacht van vrijdag op zaterdag om 23.30 uur. Tenslotte draait in Vlissin gen ook de Walt Disney-te- kenfilm Taran en de Toverke tel. De strijd tussen goed en kwaad op celluloid gezet op een onnavolgbare manier. Taran en de Toverketel is te zien in Alhambra op zondag middag om 14.00 uur. OOST-SOUBURG - In buurthuis De Zwaan wordt op woensdag 30 april het Chicago Bluesfestival gehouden. De Amerikaanse Chicago Blues Ambassadors treden die avond op. De twee leiders van de Chi cago Blues Ambassadors zijn Jimmy Johnson en John „Mad Dog" Watkins, twee in de oude bluestraditie geschoolde gita risten. Zowel Johnson als Watkins hebben al een of meerdere LP's uitgebracht en zijn regelmatig op de podia in binnen- en buitenland te zien. Het Bluesfestival begint om 20.30 uur en de entree bedraagt 12,50 in de voorverkoop. Aan de zaal kost een kaartje 15.-. Jimmy Johnson. MIDDELBURG - In de Con certzaal is op zaterdag 26 april een blokfluitrecital te beluis teren, gespeeld door de fluitist Frans Brüggen. Op het pro gramma staan onder meer werken van Telemann, Ortiz en Bassano. Frans Brüggen wordt op dit moment beschouwd als de meest briljante bespeler van zijn instrument Hij treedt re gelmatig op in binnen- en bui tenland. Meer dan honderd platen zijn verschenen met daarop het spel van de fluitist. Verder heeft hij menig compo nist geïnspireerd werk voor zijn instrument te schrijven. Tenslotte is Brüggen de op richter en dirigent van het Or kest van de Achttiende Eeuw. Frans Brüggens blokfluitre cital begint om 20 uur en de entree bedraagt 15.-, CJP- en Pas-65-houders kunnen de zaal in voor 12.50. (ADVERTENTIE) [DE GEZELLIGSTE VLISSINGEN - De Model bouw Vereniging Vlissingen opent op 30 april het vaarsei- zoen met een vlootshow. De show wordt gegeven in het vaarwater aan de kruising van Woelderenlaan-President Rooseveltlaan. De show begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Wljkvotleybaltoemool Buurthuis De Paraplu houdt op za terdag 26 april een volleybaltoernooi. Aan dit toernooi nemen diverse teams van binnen en buiten de wijk deel. Het heeft met name een recrea tief en ontmoetingskarakter. Het toer nooi vangt aan om 9.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Het vindt plaats in de sporthal van de Zeevaartschool. Open school Walcheren Voor volwassenen, die weer willen gaan leren, zijn er nog plaatsen vrij in Open School-groepen in Middelburg, Vlissingen en Westkapelle.Voor in formatie en/of aanmelding kunt u bellen naar VJV Middelburg, 01180- 16278 of VOV Vlissingen 01184- 17819. Themadlenst In de Petruskerk wordt op zondag 27 april een themadienst gehouden. Het thema is „Oecumene". Ds. Mak- kinga gaat voor, organist is dhr. van den Akker. Muzikale medewerking wordt verleend door het Jongeren koor Westkapelle, dat om 9.15 uur begint met zingen. De dienst zelf be gint om 9.30 uur. Na de dienst staat in het jeugdgebouw voor iédereen een kopje koffie klaar! Callboys In de Walk-ln De formatie Callboys verzorgt za terdag 26 april een optreden in de sociëteit Walk-ln aan de Bonedijk- straat. Callboys maakt swingende rock 'n roll- en bluesmuziek. Dans baar en bovendien goed om naar te luisteren. Geraffineerde songs, vooral uit de jaren zestig en zeventig, met passende arrangementen, uitge voerd door ervaren musici. Het optre den begint om ongeveer 21.00 uur. Openbare vergadering Het Komitee Schildersbuurt-Noord houdt op donderdag 24 april een openbare vergadering om 20.00 uur in het clubhuis van de Joegoslavi sche Vereniging „Edvard Kardelj". Meindert Hobbemalaan 3. OOST-SOUBURG Kledlngbeurs Buurtvereniging Van Duyven- voorde houdt op zaterdag 26 april voor de tiende maal een kleding/ speelgoedbeurs van 10.00 tot 14.30 uur, met om 11.00 uur een mode show van tweedehands kleding. Ook babyspullen als boxen, bedjes en kinderwagens kunt u inleveren. Kle ding, speelgoed en babyspullen inle veren donderdagmiddag 24 april van 13.30 tot 14.30 uur. De prijs bepaalt u zelf en wij houden een klein bedrag om deze dag te bekostigen. De beurs vindt plaats in „de Schuur", Middel- burgsestr. 113. Bingo Buurthuis „De Zwaan" houdt woensdag 23 april een gezelligheids bingo, die om 20.00 uur begint. Er worden leuke prijzen ter beschikking gesteld en iedereen is van harte wel kom! MIDDELBURG Speelgoed- en klnderkledlngbeurs Peuterspeelzaal 't Pietepeutertje houdt in het Zuiderbaken een speel goed- en kinderkledingbeurs, zater dag 26 april van 10.30 tot 12.00 uur. Heeft u speelgoed, nog in goede staat, waar niet meer mee wordt ge speeld, dan willen wij dat voor u ver kopen. Dit geldt ook voor kinderkle ding tot 12 jaar. Deze moet wel schoon en heel zijn. U mag zelf de prijs bepalen, 75% is voor u, 25% voor de speelzaal. Vrijdagmiddag 25 april tussen 14.00 en 16.00 uur kunt u de spullen inleveren. Voor de kin deren is er een grabbelton. Welkomdlenst „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet", is het thema, dat de voorganger ds. Chr. Weys uit Veere gekozen heeft voor de Welkomdienst op 27 april in de Middelburgse Ontmoetingskerk. Het Welkombo en het Molukse koor „Sion" o.l.v. J. Tuankotta verlenen muzikale medewerking, Annette Mondeel bespeelt het orgel. Om 18.45 uur is er samenzang, de dienst begint om 19.00 uur. ledereen is wel kom, komt u ook? Bretonse avond De Association de la culture Fran- caise de Zélande (ACFZ) houdt op zaterdag 26 april een Bretonse avond. Er zullen en film en dia's wor den vertoond en door de franse le raar Pierre Oswald wordt eén voor dracht gehouden, zowel in het Frans als in het Nederlands. Onder het ge not van een hapje en een drankje kunt u genieten van o.a. franse mu ziek en is er gelegenheid te dansen. Er zal tevens een verloting worden gehouden, ledereen is van harte wel kom in zaal „Het Trefpunt", Nassau- laan 2, Middelburg. Aanvang 18.30 uur. Plaatsen beperkt. Inlichtingen bij: Dhr. G. Vucic, tel. 01184-13100. Rommelmarkt met kledlngbeurs Openbare basisschool „De West- burch" (Griffioen 2) houdt zaterdag 26 april van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt met kledingbeurs. In gang aan de Beneluxlaan. Er is een fancy-fair met zelfgemaakte artikelen (o.a. boterbabbelaars) en gratis kin derfilms- en -spelletjes. Om halfelf is er een spectaculaire veiling van tweedehands spullen o.a. Petrus Ra gout - aardewerk, divers koperwerk, een antieke passerdoos en een was droger. De opbrengst wordt besteed aan vernieuwing van het documenta tiecentrum op school. Inlichtingen: 01180-37062. Voorjaarsbazar De handwerkclubs van de UW hebben weer een groot aantal artike len vervaardigd. Deze zullen worden verkocht op de bazar, die gehouden zal worden op donderdag 24 april van 10.00 tot 14.00 uur in het UW- gebouw, Herengracht 52. De op brengst van deze bazar komt ten goede aan de handwerkclubs. Fraaie en nuttige handwerken, maar ook leuke cadeautjes volop voorradig. Concert In 't Beest Zaterdag 26 april is in 't Beest in Goes een optreden van de Engelse reggae-band Black Roots. Ze zijn in de Engelse Rasta-kringen een be kende verschijning, hebben opgetre den in de voorprogramma's van be kende reggae-corifeeën en meege daan aan diverse sessies op de En gelse radio en televisie. Hun muziek is zuivere roots-reggae met perfecte samenzang, vrolijk en meeslepend en hun teksten zitten vol met het te- rug-naar-Afrika-ideaal. Aanvang 22.00 uur, entree 10,-, voorver koop bij Leo en 't Beest 7,50. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Zo. v. Ouwerkerk, Gerbrandystr. 6, tel. 65498. 30 april: De Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Zop. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637, 30 april: Berghauser Pont, Hammarsk- jöldlaan 39, tel. 26483. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13.30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nleuwiand. Za. Pen- nings, Amstelstr. 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61.630. Zo. Kapteyn, Lekstr. 6, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. 30 april: Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Stutterheim, Beukelmanstr. 8, Melis- kerke, tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grfjps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Gunst, Torenstr. 46, Serooskerke, tel. 01189-1212, 30 april: Guust. Vlissingen - Vrij. 25 april-vrijdag 2 mei Apotheek Paauwenburg, Troel- straweg 2a, tel. 70717. Middelburg - Vrij. 25 april-vrijdag 2 mei Apotheek Hummelen, Markt 69, 30 april (8.30-17.30 u) v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Slingenberg, Roozen- burglaan 14, Middelburg, tel. 01180- 2842Ó. Kleine huisdieren - Za. en zo. en ma. Driehuis-v. Haselen, Gerbran dystr. 151, Vlissingen, tel. 01184- 66548. 30 april idem. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdieren praktijk Oost- Souburg - Kanaalstr. 3, 01184- 60860. Behandeling natel, afspraak. Voor heie gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140.Middelburg: Za. en zo. de Crom, St Pieterstr. 15, tel. 27325. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.00 uur paro chiekoor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwenkerk za. 19.00 uur Dames koor, zo. 9.30 u. Jeugdkoor. Be- thesda SL Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg elke 1e en 3e zondag 8.45 uur. Zoutelande zo. 10.00 uur. Bethesda St-Josephziekenhuis - Zo. ds. Obbink. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Ger et. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 ds. Melse. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. v. Buiren. Kanaalstr. 19.00 u. ds. v. Bui- ren Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. Jorritsma. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, 30 april, 9.30 u. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat Vlissingen - zo. 9.30 en 16.30 uur G. Zomer. Middelburg, Zo. 9.30 en 16.30 uur. ds. Plaatsman. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: 10.30 u. Holy Communion, 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk-Vlissingen, 10.00 u. ds., Rinkema. Middelburg zo. 10.00 uur ds. v. Hou- welingen Zevende Dags Adventisten, Vlis singen en Middelburg - 26 april, ds. B. Slond. Kristen Zuidmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: 13.00 uur. pdt. Waisapy. Koudekerke 11.45 uur. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 9.30 u. ds. Postema. St. Jacobskerk 10 uur ds. de Boer. Pe truskerk 9.30 uur ds. Makkinga, 19.00 u. ds. de Boer. Johanneskerk 9.30 uur ds. Hieusch. 19.00 uur ds. De Nooy. Open Hof 9.30 uur ds. Krij ger. 17.00 uur ds. Kalksma, De Schaapskooi 9.30 uur ds. De Nooy. Der Boede - Zo. ds. Lukasse. Hervormd Middelburg Zo. Nieuwe Kerk. zo. 10 uur ds. Brummelkamp Koorkerk 10.00 uur ds. Berveling, Oostkerk, 10 uur. ds Geuze 17.00 uur drs. de Kroijer (geref. bonds- dienst) Ontmoetingskerk 10 uur ds. Nell. 18.45 u. Welkomdienst. Tho maskapel 10 uur ds. Snijders. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. 9.30 ds. Schuur man. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Middelburg zo. 10 uur ds. Bevrellng. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. geen dienst Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande. geen dienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, geen opga ve. Doopsgezinde gemeente Middel burg -11.00 uur ds. Postema. Pinksterkerk VrIJdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nleuwstraat 13, M'burg, open ma. t.e.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin in Zee land Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di.. do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - 3ijeenkomst elke dinsdagavond Var- pensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor Jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel. 01184- 11641 of 10821. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do. 18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187-1588. Crisisopvang Leger des Heils, dag en nacht bereikbaar tel. 01184-12633. Stichting Bouwwinkel Zeeland Bo- gardstraat 7, Middelburg, tel. 01180- 27962. Gratis advies over onder houd, verbouw, renovatie, restaura tie, isolatie en subsidiëring van- wo ningen. Do. 24 april Vr. 25 april Za. 26 april Zo. 27 april Ma. 28 april Di. 29 april Wo. 30 april 1.33 en 13.54 uur 2.12 en 14.35 uur 2.52 en 15.16 uur 3.34 en 16.00 uur 4.17 en 16.46 uur 5.05 en 17.39 uur 6.02 en 18.42 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 13