Motoravond Gouddoppertje Team Dior bij DA-drogist het weten waard Activiteiten De Hayman ja saaaias m zmmma a mmm mum a mss m;mm Prijzen Palomino-actie Kunstzinnige Therapie Stuiverconcert ulna timm m vaam. va ïsarjnria n tmwsm r UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN f llmi Verloren Voorwerpen Vrouw en Gezondheid SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 APRIL 1986 305 'An'AiëTmw liT-A wm&WM rrmum m 'jtiwj xt m mama r; i:< m\tm w.m1 na m '/lil UI ►JRB1BBJS BE9 m kj n miwim si a >AB taraafaarar-B urm wnnwmtm ias 13 m mwKM a a rm eira mmrarMVi u mmmm na m us n mmu ïmam h a n mflaw a Mwmmm n an;»rd WATMBX'y. KIHH fcl!(UaSS3S KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER OVEZANDE/VLISSINGEN - Het Zeeuwse motorsport- team 't Gouddopertje houdt op vrijdag 18 april een motor sportavond in café-bar R2 in Ovezande. De twee coureurs van het team, Henk de Winter en Ad Mulder zijn op die mo torsportavond aanwezig om te vertellen over hun bezigheden op de Nederlandse circuits. De twee Zeeuwse coureurs zijn nu voor het eerste jaar be zig binnen het Gouddoppertje- team. En het gaat steeds beter met de renners. Afgelopen zondag 13 april heeft de Lewe- dorpse Ad Mulder de overwin ning in de 750 cc klasse net langs zich heen zien schieten op het circuit van Zandvoort. Hij eindigde in die wedstrijd op de tweede plaats. Henk de Winter uit Ovezande behaalde met zijn 350 cc motor een zesde plaats in zijn categorie. De twee Zeeuwse coureurs begin nen al aardig door te breken naar de Nederlandse top. Teammanager Rentmeester ziet de toekomst vol vertrou wen tegemoet. „Het wordt echt een lekker seizoen. Verleden jaar werd Mulder zevende en De Winter twaalfde. Het ziet er naar uit dat het dit jaar be ter gaat worden", aldus Rent meester. Het Gouddoppertje Racing Team rijdt dit seizoen acht wedstrijden die meetellen voor het- Nederlandse kam pioenschap. Verder worden er nog vijf andere wedstrijden gereden, onderandere op het circuit van het Belgische Zol der. Ondanks de vooruitgang binnen het team, zitten de cou reurs te springen om een Het motorsportteam van 't Gouddoppertje met vlnr. sponsor Frank van der Have, coureur Ad Mulder, teammanager Jos Rentmeester en coureur Henk de Winter. fotoz savic goede monteur. Er wordt naarstig gezocht naar een nieuwe mecanicien. Ervaren Technici die willen mee wer ken aan het team kunnen bel len met de manager van de ra cers, Jos Rentmeester, tel. 01195-379. Op de motorsportavond in Ovezande is een show te zien van zo'n dertig motoren van allerlei merken, van Harley Davidson tot MV. Motorhan del Koppejan uit 's-Graven- MIDDELBURG - Het so ciaal-cultureel centrum De Hayman start op dinsdag 15 april met een aantal activitei ten voor jongeren van zestien jaar en ouder. Zo worden er cursussen zelfverdediging voor meisjes, computerkunde en mode maken gegeven. Dinsdag 15 april wordt van 15.00 uur tot 16.00 uur begon nen met de cursus zelfverdedi ging voor meisjes. De eerste les van deze cursus is gratis. De andere keren kost de cur sus ee gulden. De volgende dag, woensdag 14 april, van 14.00 uur tot 16.00 uur, kunnen jongeren die geïnteresseerd zijn incomputers terecht bij De Hayman. Ook hier bedra gen de kosten een gulden per keer. Op donderdag wordt van 13.30 uur tot 15.00 uur een cur sus zelf kleren maken gestart. De eerste keer is gratis en de overige lessen kosten een gul den per keer. Van 15.15 uur tot 16.15 uur wordt er begonnen met een cursus Engels. Ook hier geldt: per les een gulden. VLISSINGEN - In het vor mingscentrum De Wijzer houdt op 23 april de heer Noot- eboom een lezing over Kunst zinnige Therapie. Geïnteresseerden kunnen vanaf 21.00 uur terecht in De Wijzer aan de Julianalaan 13. De kosten bedragen ƒ2,50. VLISSINGEN - De muziek vereniging Vlijt en Volhar ding geeft op zaterdag 19 april een 'Stuiverconcert' in het Scheldekwartier. Behalve de Tamboergroep, het jeugd- korps en de fanfare treedt ook de Blue Jeans Big Band op. Na afloop is er een bal. Pro gramma's worden gratis aan de zaal verstrekt. Het 'Stui verconcert' begint om 20.00 uur. 75 horizontaal en de laatste van 89 horizontaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een woord voor de woning van een vertegenwoordiger van een kerkvorst. Men moet het woord voor 2 mei insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de april-puzzelserie. VEEL SUCCES. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' Tieeft een winkelwaarde van J 120,-. Om deze prijs te verdienen moet men in april alle vijt de puzzels oplos sen. Van de puzzel van 2 april neemt men de eerste twee letters van de op lossing voor 37 horizontaal; van de puzzel van 9 april neemt men de eer ste en de laatste letter van 76 hori zontaal; van de puzzel van 16 april neemt men de middelste letter van 29 verticaal; van de puzzel van 23 april neemt men de laatste twee letters vab 16 horizontaal eade derde letter van 21 horizontaal; van de puzzel van 30 april neemt men de laatste letter van milium Hor.: 2 uitgelezen 8 Sparye en Portugal 14 snelle hap 16 uitzien 17 winst 18 riv. in Europa 20 ontleedkundige 21 mep 23 ny 24 pacht 25 gracieus 28 riv. in Spanje 31 hoefdier 32 riv. in Nederland 35 de heren 37 getekende voorstelling 39 vuilnishoop 40 geograf. aanduiding 41 onder andere 43 eerkrenking 46 bijw. 47 voorwaarde 48 uitkomst v/e rekenk bewerking 49 raadhuis 50 chem. symb. voor ijzer 51 fabelachtig dier 53 dierege- luid 54 anno Domini 55 drank 57 circula tie 59 int. kenteken van Nederland 62 vrouw, eretitel (Sp.) 64 wig 66 inmaak 70 meteen 73 achtergebleven modder 75 grauw 77 grote pdfcegaai 78 uitvoe ring als proef 80 dierehuid 81 waarmer ken 83 gegroet 84 riv. in Spanje 85 aan geboren geschiktheid 86 water in Zuid- Holland. Vert.: 1 Kon. Ned. Atletiek Unie 2 boom 3 vaart 4 ik 5 metselspecie 6 ten name 7 onvergelijkelijk 8 inkomstenbelasting 9 zwemtas 10 Bask. bevrijdingsbewe ging 11 buitenhaven 12 verharde huid 13 zwaardwalvis 15 einde v/d dikke darm 19 vertakking v/d hoofcfas 21 int. trein 22 getand werktuig 24 hare ko ninklijke hoogheid 26 vruchtbare grond 27 voeg 29 uiting van schrik 30 bliksem flits 31 opgeschikt 33 Amerik. ruimte vaartuig 34 grote hap 36 aanvoerder 38 bijvrouw van Abraham 40 zalven 42 dorp in Overijssel 44 titel van bis schop 45 gravin van Holland 46 alstu blieft 51 eenheid van kracht 52 tekst 54 Algemene Ouderdomswet 56 beder ven 58 Jap. keizerstitel 60 kwab 61 kilo calorie 63 oosterse titel 64 groente 65 bagger 67 moment 68 afgesloten ruimte 69 spuug 71'loven 72 praalziek 73 takje 74 Europ. taal 76 bijnaam van Eisenhower 79 afgelopen 82 deel v/d bij bel 83 als boven. polder is aanwezig met een presentatiestand. Verder zijn er films te zien van nationale en internationale motorwed strijden. Tenslotte wordt er een verloting gehouden tijdens het motorevenement. De toegang tot de motor sportavond begint om 20.00 uur en de entree is gratis. foto z.savic. MIDDELBURG - Bij C&A in Middelburg werd dit jaar een Palotnino-actie gehouden. Aan deze actie was een spe ciale wedstrijd verbonden waar heel wat prijzen mee te winnen waren. Op de kinder afdeling werden bouwplaten meegegeven die door de kin deren ingekleurd en inge kleurd moesten worden. De makers van de drie mooist in elkaar gezette en ge kleurde bouwplaten kregen een prijs uitgereikt. Onder ge not van trisdrank en taart reikte bedrijfsleider W. Pa pendorp de prijzen uit In de leeftijd van 4 en 5 jaar won Arno Maas uit Middelburg een Palominotent, in de leeftijd van zes tot en met acht jaar won Evelien Ploegaert uit Vlissingen een Palominodek- bedovertrek, terwijl in de leef tijdscategorie van negen tot en met twaalf jaar een Palomino- walkman overhandigt werd aan Suzanne de Vries uit Kou- dekerke. VLISSINGEN - De DA-drogist Luitwieler in de Lange Zelke, in Vlissingen heeft sinds kort ook de artikelen van Christian Dior in zijn assortiment. Christian Dior is een merk cosmetica en huidverzorgende artikelen, dat in een adem genoemd wordt met namen als Chanel en Yves Saint Laurent. Luitwieler heeft de prod uk- ten van Dior niet zomaar, van het ene op het andere moment, in zijn winkel kunnen krijgen. „Eerst hebben we jarenlang op een wachtlijst moeten staan. Toen is er door Dior gewikt en gewogen en toen we eenmaal uitgekozen waren moesten we alsnog een flinke investering doen", aldus de heer Luitwie ler. Om de komst van Christian Dior naar Vlissingen enig ca chet te geven, heeft de drogist een speciale actie opgezet. Op donderdag 17 en vrijdag 18 april is er een schoonheidsspe cialiste van Dior in de drogis terij die gratis schoonheidsbe handelingen geeft. Zij geeft gratis advies over huid- en schoonheidsverzorging. Ver der krijgt iedere klant die twee of meer produkten van Dior koopt een tasje met mon sters mee naar huis. VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - Zowel in de bioscopen van Middelburg, als die van de Scheldestad, zijn er deze week geen opzienbarende verschui ving op filmgebied waar te ne men. In Meccano gaat Kramer vs Kramer nog even door, ter wijl het programma in de Vlissingse theaters een zo goed als identiek gezicht heeft als verleden week, met krakers als Rocky IV, Mama Is Boos en De Aanslag. Toch zijn er in Meccano twee Zeeuwse premieres door de programmering heen geglipt. Ten eerste is dat die van Dance With A Stranger. Deze Engelse film gaat over de vrouw die als laatste vrouw de doodstraf in Engeland (door de strop) onderging. Ruth Ellis, de vrouw in kwestie had drie mannen om zich heen, waar ze niet bijster van onder de in druk was. Een vierde man, van wie ze wel hield, zag haar niet staan. Dat die geladen si tuatie voor nogal wat pijnlijke tegenstellingen zorgt blijkt in Dance With A Stranger. Deze film draait in Meccano op vrijdag en zaterdag om 22.30 uur. De tweede premiere die Meccano te bieden heeft, is die van Almacita Di Desolato. Een priesteres in een geïsoleerd dorp raakt zwanger, tegen alle verwachtingen en taboes in, en wordt door het dorp uitge stoten. Met haar dochtertje vertrekt Solem, de priesteres naar een ander dorp om er zuivering te vinden. Maar on derweg sterft ze en ze vindt een nieuw leven in het doden rijk. De voorstellingen van Al- macito Di Desolato, mede ge- VLISSINGEN - Bij de Vlis singse Gemeentepolitie zijn in de periode van 2 tot 9 april weer een aantal gevonden voorwerpen aangegeven. Zo zijn ondermeer een zonnebril in een etui, een walky-talky en een parkeerschijf in etui aanggeven. Verder is er een paar bruine skay herenhandschoenen aan gegeven, een hardrose dames- jas, een wite uniformjas, onge veer twaalf sleutels in een bruin etui, een fietssleutel aan een hanger, een huissleutel en een plastic zak met lappen stof. Bij het Vlissingse dierena siel is een zwart/witte kater aangegeven. Verder bevinden zich bij particulieren een par kiet en een bruine boxer. Van de Gemeentepolitie van Oost-Souburg is geen opgave binnengekomen. VLISSINGEN - In het VOV-centrum aan de Juliana - straat wordt op tien achter eenvolgende woensdagochten den een cursus Vrouwen en Gezondheidszorg gegeven. De cursus is opgezet voor vrou wen, die samen met andere vrouwen willen praten over gezondheid en gezondheid zorg. De cursus begint op woens dag 23 april om 9.15 en duurt tot 11.15 uur. De kosten bedra gen ƒ2,50 per bijeenkomst. Voor kindropvang is gezorgd. Voor aanmelding of meer informatie kan men bellen met het VOV, tel. 01184-17819. organiseerd door de stichting Welzijnswerk Surinamers en Antillianen, is te zien, maan dag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur. In Meccano gaat voor de tweede week Kramer vs Kra mer in de verlenging. Een echtpaar gaat uit elkaar. De vader wordt door de scheiding 'opgescheept' met zijn zoontje. Tegen alle verwachtingen in kan hij zich goed redden met het manneke, totdat zijn ex- vrouw het zontje opeist. De strijd begint dan pas écht goed. Dit psychologisch drama is te zien in Meccano, donderdag en zondag om 20.30 uur en op vrijdag en zaterdag om 20.00 uur. In Electro is op woensdag ook de ZVU-voorstelling te zien, waarin deze week L'Ar- gent te zien is. De redactie was helaas niet in het bezit van een inhoudsopgave van deze, on getwijfeld Franse film. L'Argent is te zien, woens dagavond om 20.30 uur. Het kindertheater Mecca- nootjes gaat naar het Wilde Westen met Lucky Luke, In Het Spoor Van De Daltons. De cowboy die sneller schiet dan zijn schaduw zit in deze film voor de zoveelste keer achter de Daltons aan, een bezigheid die er niet gemakkelijker op wordt, omdat hij opgezadelt is met de domste hond van het Wilde Westen Rataplan. Deze tekenfilm draait in Meccano op zaterdag- en zon dagmiddag om 15.00 uur. Zowel in het Middelburgse Electrotheater, als in het Vlis singse Alhambratheater is deze week de Nederlandse speelfilm De Aanslag te be wonderen. Een man, tijdens de oorlog nog een kind, wordt naarmate hij ouder wordt, steeds vaker lastig gevallen door de herinneringen aan de verschrikkelijke dingen die hij heeft gezien tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Aanslag draait in Electro van donderdag tot en met dinsdag, uitgezonderd de zon dag, om 20.30 uur. In Alham- bra in Vlissingen is De Aan slag te zien op donderdag, vrijdag en zaterdag om 21.30 uur en op maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur. Een ander groot Nederlands succes, Mama is Boos, wordt geprolongeerd in Vlissingen. Een gefrustreerde vrouw jaagt achter haar overspelige man aan, die hier en daar de bloe metjes buiten zet. Grof geweld wordt niet geschuwd. Mama Is Boos is te zien in Alhambra, donderdag om 20.00 uur en op vrijdag, zaterdag en zondag om 19.00 uur. Een andere kraker eerste klas op filmgebied, Rocky IV, draait ook nog even door in Alhambra. Onze Amerikaanse held velt op het nippertje zijn Russische tegenstander, in een tot de verbeelding sprekend boksgevecht. Rocky IV draait op donder dag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur, op vrijdag en zaterdag om 19.00 uur en 21.30 uur, en op zondag om 14.00 uur, 19.00 uur en 21.30 uur. Verboden fantasieën escale ren in Forbidden Fantasies, de nachtfilm van Alhambra. Te zien om 23.30 uur in de nacht van vrijdag op zaterdag. Tenslotte is in Alhambra, in het kader van de zondagmid- dagmatinnee, de kinderfilm Taran En De Toverketel te zien. Een onnavolgbaar Dis- neyprodukt over de strijd van goed tegen kwaad, op film ge zet door de enige studio, die zoiets eigenlijk kan aanpak ken, de Disneystudio's. Taran En De Toverketel is te zien, zondagmiddag om 14.00 uur. BIJEENKOMST FNV- VROUWEN De Vrouwenbond FNV houdt op woensdag 16 april een bij eenkomst in de openbare ba sisschool De Belt aan het Koopmansvoetpad in Oost- Souburg. Mevrouw Burge- meester-Stunneberg van de Vrouwen Advies Commissie Woningbouw houdt een inlei ding. Na afloop is er gelegen heid om vragen te stellen. De avond begint om 19.45 uur. BINGO-MIDDAG De stichting Welzijn voor Ouderen houdt op dinsdag 22 april een Bingo-middag voor ouderen in Bachten Komme. Kaartjes raison van ƒ3,00 zijn verkrijgbaar bij de recep tie van Bachten Komme vrij dag 11 april. De bingo-middag begint om 14.00 uur. THEMADIENST In de Johanneskerk aan de Bonedijlcstraat wordt op zon dagmorgen een themadienst gehouden, met als centraal motto: 'Efeze, een muzikale belijdenis'. In afwisseling van muiek en gesproken woord wordt de bijbeltekst op een nieuwe manier aan de orde gesteld. De themadienst begint om 9.30 uur en uitvoerende is het Jongerenkoor 'Middelburg' onder leiding van Jeanne Ovaa. VRIJWILLIGERS VACATUREBANK De Vrijwilligers Vacature bank is vanaf maandag 14 april weer geopend, de Vaca turebank en de Klussendienst zijn een poosje dicht geweest vanwege een verhuizing, maar alles is nu weer uitgepakt en ingericht Iedereen die geïnteresseerd is in vrijwilligerswerk óf een aanvraag heeft voor de Klus sendienst, kan voortaan te recht in het kantoor aan de Julianalaan 4, op de eerste verdieping. De openingsuren, maandag tot en met donderdag, zijn 09.00 uur tot 12.30 uur. Het te lefoonnummer is 01184-19397. VOGELBEURS De vereniging van vogellief hebbers Zanglust houdt op za terdag 19 april een vogelruil- en verkoopbeurs, het wordt de laatste beurs van dit seizoen, omdat aangenomen wordt dat vanaf mei alle vogels zitten te broeden. De beurs wordt gehouden in het verenigingsgebouw De Arne tussen 13.00 uur en 16.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG STAATSSECRETARIS OP BEZOEK De afdeling Middelburg van de VVD en de JOVD Zeeland houden op maandag 14 april een bijeenkomst. Spreker is daar de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mevrouw Ginjaar-Maas. De staatssecretaris spreekt over de actuele ontwikkelingen op Onderwijs en Wetenschapsge bied. De bijeenkomst vindt plaats in de Concert- en Gehoorzaal en begint om 20.00 uur. BAZAAR VOOR RWANDA In de Toorenvliedtschool wordt op vrijdag 18 april een bazaar gehouden. De op brengst van die bazaar komen geheel ten goede aan de 'zus terschool' van de Tooren vliedtschool in het Afrikaanse land Rwanda. Naast een snuffelmarkt zijn er nog veel meer activiteiten te verwachten, zoals buksschie- ten, een spookhuis, een dool hof, een waarzegger, een lote rij en boogschieten. De bazaar opent om 18.30 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. OPPASHUIZEN De FIOM uit Dordrecht, een instelling die hulp verleent aan één-oudergezinnen, zoekt mensen in Zeeland, die tijdens hun vakantie hun huis be woond willen hebben. Dit kan gratis of met een vergoeding. Op die manier kan er ook op de huisdieren gepast worden. De oppashuizen zijn bestemd voor een-oudergezinnen, die het leuk vinden om hun va kantie in de buurt van zee door te brengen. Meer informatie kunt u op vragen bij de FIOM Dor drecht, tel. 078-142155. HONDENOPVOEDING In het Zuiderbaken wordt op woensdag 16 april een avond verzorgt door de Hondenvere niging Walcheren. Aan de orde komen dan het gedrag van de hond, hoe mogelijke problemen opgelost kunnen worden en hoe een hond opge voed moet worden. Op de avond wordt met dia's en film duidelijk gemaakt hoe dit alles in zijn werk gaat De avond begint om 19.30 uur en de entree bedraagt ƒ2,50 gul den. Leden van de Hondenver eniging Walcheren hebben gratis toegang. FILM IN T BEEST In jongerencentrum 't Beest draait op vrijdag 18 april de film 'Brazil' van de regisseur Terry Giliam. Giliam is vooral bekend geworden vanwege zijn werk met de Engelse sati rici Monty Phyton's Flying Circus. Opvallende trekjes van Giliam, zoals absurdisme, woestheid, humor, en cynisme, komen ook weer terug in deze film. Brazil begint om 21.00 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ6,00. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Mijnlletf, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zo. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13 00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zo. Do- minicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen (zon der afspraak) 12.30-13 30 uur en 17.30-18.00 uur. Huisbezoek aanvra gen voor tien uur Souburg, Middel burg-Zuid, Arne- mulden en Nleuwland. Za Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemui- den, tel. 01182-1308 Zo. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190 Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Mellskerke, Blggekerke, Koude- kerke, Westkapel Ie - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Rullens-Mol, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188- 1276. Vlissingen - Vrij. 18 april-vrijdag 25 april, Apotheek v.d. Sande, Badhuis straat 30-34, tel. 12066. Middelburg-Vrij. 18 april-vrijdag 25 april Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Steunenberg, Wester- baan 18, W-Souburg, tel. 01184- 60104. Kleine huisdieren - Za. en zo. en ma. A. Ruys, tel. 01180-13118. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine hulsdlerenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan. alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis- kerke, Veere, Gapmge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Schless, Henry Dunantstraat 19, tel. 71768. Middelburg: Za. en zo. Drij- dijk. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever za. 9.00 uur. Martlnuskerk zo. 10.00 uur paro chiekoor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwenkerk za. 18.00 uur Lam- bertuskoor, zo. 9.30 u. Dameskoor. Bethesda St. Josephziekenhuls zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg elke 1e en 3e zondag 8.45 uur. Zoutelande zo. 10.00 uur. Bethesda St-Josephziekenhuls - Zo. ds. Joosse Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Hen». Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 ds. Melse. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. v. Buiren. 19.00 u. ds. IJkel. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. Jorritsma. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 u. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - zo. 9.30 en 16.30 uur G. Zomer. Middelburg, Zo. 9.30 en 16.30 uur. ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: geen opgave. Luth. Kerk - Vlissingen, ds. v. Tuyll van Serooskerken. Middelburg zo. 10.00 uur ds. Ruike- ma. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen-ds. Van Rijn, 9.30 uur. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: 13.00 uur. pdt. Waisapy. Koudekerke 11.45 uur. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 10.30 u. ds. Klanderman. St. Jacobskerk 10 uur ds. de Boer. Petruskerk 9.30 uur ds. Makkinga. Johanneskerk 9.30 uur ds. Glashou wer.19.00 uur Ds. De Nooy. Open Hof 9.30 uur ds. Kalksma. 17.00 uur ds. Makkinga, De Schaapskooi 9.30 uur ds. De Nooy, 19.00 uur dhr. De Boer Der Boede - Zo. ds. De Vrie. Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk. zo 10 uur Prof. Van der Lin den. Koorkerk 10.00 uur ds. Hendrik- se-Spierirtgs, Oostkerk, 10 uur. ds Meyer, 17.00 uur ds. van Hoven (ge ref. bondsdienst) Ontmoetingskerk 10 uur ds. Nell. Thomaskapel 10 uur ds. Paulus. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. 9.30 ds. Schuur man. Vrt|z. Herv. en Remonstrantse Kring - Middelburg zo. 10 uur ds. Hendrlkse-Splerlngs. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. 10.00 uur Ds. De Weerd. Christengem.: Kapel St.'-Maarten, Hoogelande. geen dienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, geen opga ve. Doopsgezinde gemeente Middel burg -11.00 uur ds. Postema Pinksterkerk Vrljdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nleuwstraat 13, M'burg, open ma. Le.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis- bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel. 01184- 11641 of 10821. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek. 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komltee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Archltectenwlnkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachten buro over de gezondheidszorg - v.d Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do. 18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur Wjkge- zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Ratteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33. Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wjkgezondheids- centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187-1588. Crisisopvang Leger des Heils, dag en nacht bereikbaar tel. 01184-12633. Stichting Bouwwinkel Zeeland Bo- gardstraat 7, Middelburg, tel. 01180- 27962. Gratis advies over onder houd, verbouw, renovatie, restaura tie, isolatie en subsidiëring van wo ningen. Do. 17 april Vr. 18 april Za. 19 april Zo. 20 april Ma. 21 april Di. 22 april Wo. 23 april 6.39 en 19.29 uur 8.22 en 20.53 uur 9.47 en 22.22 uur 11.04 en 23.30 uur 11.57 en --.--uur 0.16 en 12.38 uur 0.54 en 13.16 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5