Actieweek „Honger hoeft niet" Concert van pianist Moderne Britse mode bij Bubbles kleding Turkse gerechten met échte Turkse kruiden het weten waard APRIL Huidverzorgingsmiddelen van specialiste De Baat Verloren voorwerpen Contactgroep van vrouwen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 APRIL 1986 305 KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER MIDDELBURG/WESTKA- PELLE - „Honger hoeft niet". Een nogal idealistische tekst misschien, gezien het forse wereldvoedseltekort. Maar volgens Peter Joosse, mede werker van het COS-Zeeland (Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking Zeeland) is er genoeg voedsel voor iedereen op deze wereld. Joosse gaat, samen met vele anderen, één en ander uit de doeken doen over de honger- problematiek in de actieweek „Honger hoeft niet", die ge houden wordt van 12 tot en met 19 april, en waarin in ver schillende plaatsen in Zeeland activiteiten worden gehouden. De bedoeling van deze week is uitgebreide informatie te verschaffen over de wereld- voedselproblematiek. „Honger hoeft niet" is een samenwer kingsverband tussen het COS- Zeeland, het Delta en Derde Wereld project van het Rijn Schelde Instituut, het gewest Zeeland .van de Landelijke Vereniging van Wereldwin kels, het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kon takt en de Zeeuwse Milieufederatie. Deze organisaties hebben samen een speciale editie ge maakt van Cosmorama, een contactblad van en voor Derde-Wereldgroepen in Zee land, uitgegeven door het COS-Zeeland. Peter Joosse schrijft hier onder andere in: „Wij vinden de actieweek be langrijk, niet alleen omdat het goed is om aan te geven dat er samenhangen zijn, maar in de eerste plaats omdat het bij het Wereldvoedselvraagstuk gaat om het levensbelang van de wereld en de mensen die daar wonen, vandaag en morgen." Peter Joosse vertelt verder: „Natuurlijk mag daarbij het giroboekje uit de kast worden gehaald, maar het geven van geld is niet het enige wat we kunnen doen. Ook dat willen we benadrukken. De actie „Eén voor Afrika" bijvoor beeld bracht miljoenen op, een prachtig resultaat!, maar la ten we eerlijk zijn, meer dan een begin was het niet. Die miljoenen zijn slechts een be scheiden bedrag, als je dat vergelijkt met de Nederlandse overheidsbegroting voor ont wikkelingssamenwerking (voor 1986: 4,2 miljard) om dan nog maar te zwijgen van de andere financiële banden tus sen Nederland en de Derde Wereld. Op 21 mei kunnen we weer naar het stemhokje, dit maal voor de Tweede Kamer. Op basis van de uitslag van die verkiezingen zal ook wor den bepaald hoe het Neder landse beleid inzake ontwik kelingssamenwerking er in de komende jaren gaat uitzien. Hier ligt ook een mogelijkheid voor individuele burgers om iets te doen. Maar er is uiter aard meer...." Een Afrikaanse gezin aan de karige maaltijd. Tijdens de actie week 1Honger Hoeft Niet' komt het grote hongerprobleem cen traal te staan. Volgens de organiserende instellingen zijn er verschil lende oplossingen voor het voedselprobleem. Er zouden bijvoorbeeld „internationale spelregels" moeten zijn die de schulden van ontwikkelings landen aan de Westerse We reld kunnen saneren, de pro- duktie van vele landbouw overschotten kunnen indam men enzovoorts. Verder het stimuleren van de voedselpro- duktie in de ontwikkelings landen zelf. Ook een belangrijk punt is óns gedrag als consument. Er zouden wat minder luxe con sumptieartikelen gekocht moeten worden. Waarom to matenketchup gekocht, als voor dezelfde ketchup échte tomaten te koop zijn? Een ander belangrijk punt is de produktie van kunstmest. In Zeeland is die kunstmest erg belangrijk maar diezelfde mest is ook van erg groot be lang voor de economische groei en de bestrijding van de honger in de Derde Wereld. In de kanaalzone Terneu- zen-Gent staan meerdere grote kunstmestfabrieken, maar van een werkelijke steun aan de ontwikkelings landen is weinig sprake. Dat komt door de hoge exportprij - zen en heffingen voor mest stoffen die geïmporteerd wor den door de ontwikkelingslan den. Het nut van de actiweek „Honger hoeft niet" kan onder meer zijn dat de mensen meer bewust worden gemaakt van het hoe en waarom van de grote kloof tussen honger en welvaart. Zowel nationaal, provinciaal als individueel. Het programma van de acti viteiten op Walcheren ziet er als volgt uit. De actieweek be gint op zaterdag 12 april in Middelburg met activiteiten van de Wereldwinkel in de Lange Delft en op de Grote Markt. In Westkapelle is de tentoonstelling „Honger hoeft niet" te zien in het jeugdge- bouw aan de Markt. Op zondag 13 april wordt in Westkapelle een interkerke lijke zondagsschool gehouden, waarop dia's en een tekenfilm te zien zijn over de wereldbe volkingsgroei. Op zaterdag 26 april wordt er door de Werkgroep Vasten actie een sponsortocht gehou den „Lopen voor de Derde We reld". De startplaats van deze looptocht is de kantine Amgas aan de Oude Veerseweg 23 en de starttij d is 09.00 uur. MIDDELBURG - De pianist Martijn van den Hoek geeft op zaterdag 12 april een concert in de Concertzaal. Van den Hoek speelt werken van de componist Franz List. Van den Hoek studeerde aan het Rotterdamse conser vatorium waar hij onder meer studeerde bij Gert van der Steen, Istvan Hadju en Theo Loevendie. Hij slaagde „cum laude". Na die periode speelde hij over de hele wereld. VLISSINGEN - In de pe riode van 26 maart tot en met zijn er weer enkele voorwer pen aangegeven bij de Vlis- singse gemeentepolitie. Aan gegeven werden: bankbiljet ten, een boek, een dameshor loge en een verpleegstersuni form. Verder werd een geel- blauwe sjaal gevonden, een grijs etui met geld, tien sleu tels aan een hanger, een auto sleutel aan een hanger en een bruin gevlochten tas. Marlijn van den Hoek MIDDELBURG - De vrou wencontactgroep „Kom uit je huis" houdt op woensdagmor gen 9 april a.s. haar maande lijkse koffiecontactochtend. Tijdens deze ochtend zal er een film gedraaid worden over opgroeiende kinderen, waarin generaties die met elkaar te maken hebben met elkaar in conflict komen. De ochtend begint om 9.30 uur en zal duren tot 11.30 uur en vindt plaats in het wijkge- bouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat, Middelburg. VLISSINGEN - Bij som mige pas geopende zaken zie je meteen dat de ondernemer in kwestie een gat in de markt heeft gevonden, zo druk is het in de nieuwe winkel. Zoiets is 75 horizontaal en de laatste van 89 horizontaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een woord voor de woning van een vertegenwoordiger van een kerkvorst. Men moet het woord voor 2 mei insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de april-puzzelserie. VEEL SUCCES. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een •Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te verdienen moet men in april alle vijf de puzzels oplos sen. Van de puzzel van 2 april neemt men de eerste twee letters van de op lossing voor 37 horizontaal; van de puzzel van 9 april neemt men de eer ste en de laatste letter van 76 hori zontaal; van de puzzel van 16 april neemt men de middelste letter van 29 verticaal; van de puzzel van 23 april neemt men de laatste twee letters vab 16 horizontaal en de derde letter van 21 horizontaal; van de puzzel van 30 april neemt men de laatste letter van Hor.: 1 anijskorrels 7 zodat 11 uitverkoren 18 weversterm 20 Int. Schaatsunie 22 hon deras 23 textielgrondstof 24 respectieve lijk (afk.) 26 hardop 28 stijf 29 drassig 31 hefboomarm 34 zoogdier 35 vragend vnw. 36 lijst van verboden boeken (Lat.) 38 financiële term 40 alstublieft 42 harde opperhuid 44 oppervlaktemaat 45 niet hoevende te werken 47 Nederland 48 Arab, titel 49 in memoriam 50 betalings bewijs 52 middeleeuwse bond van han delssteden 54 reukorgaan 56 overmatig 57 ligplaats voor schepen 58 stoel zonder leuning 59 Eng. duim 60 Ned. Sportfedera tie 61 's ochtends 63 reus 65 gemeenschap, wei 67 drietenige struis 69 Hoogduits 70 faam 72 deel v/e toga 74 regiment 75 per 76 vrucht 78 laagte tussen bergen 79 helle veeg 81 bijw. van tijd 82 geluid v/e koe 83 gemid. Greenwich-tijd 85 cavalerie 88 loofboom 89 riv. in Frankrijk 91 Ame- rik. boerderij 92 ten gebruike gegeven goed 93 opslag (tennis) 95 vallend 97 af beelding (afk.) 99 uilskuiken 100 discipel van Christus 101 hoofdstad van Jordanië 102 lange en zeer smalle ruimte. Vert.: 1 Russ. straaljager 2 van dezelfde mening 3 Westaziatisch land 4 ontuchtige vrouw 5 januari 6 landbouwwerktuig 8 bleek 9 dominee 10 grote vergaderzaal 12 laagtij 13 onderwijs 14 int. org. voor luchtvervoer 15 deel v'e eg 16 loslippig persoon 17 bedekking 19 strijdgewoel (Fr.) 21 broeder van Jezus 25 blaasin nent 27 voorm. Ned. eiland 30 Kon. Nt Auto mobiel Club 32 losgegane steken 33 tucht 35 hooiland 37 duwen 39 aangenomen maat 41 afmeting 43 molentrechter 45 meer 46 huivering 48 pl. in het Ruhrge- bied 51 onbep. vnw. 52 humeur 53 spruit 55 Verenigde Naties 62 spijsverterend sap 64 bijb. fig. 66 verharde huid 68 rugkorf 69 rooskleurig 71 pl. in Overijssel 73 titel v/ d Oud-Egyptische koningen 75 keurig neerleggèn 77 elfenkoning 80 tijdsdeel 81 vlaktemaat 84 goudboordsel 86 mos- keehoofd 87 Ital. eiland 88 vliesvleugelig insekt 89 berg op Kreta 90 stek 93 waswa ter 94 jaartelling 96 lidwoord 98 frequen- tiemodulatie (afk.) 99 deel v/h been. ook het geval in de St. Jacob- straat, waar Mary Haak haar modezaak Bubbles heeft ge opend. „Het loopt letterlijk storm", zegt Mary Haak, op een mo ment dat ze zich even kon los maken van haar drukke werkzaamheden. Bubbles is gespecialiseerd in Engelse mode. „We hebben bewust voor de Britse mode gekozen, omdat die anders is als bijvoorbeeld de Franse of Italiaanse mode", zegt Mary Haak. Die gespecialiseerde aanpak heeft natuurlijk ook zijn nadelen. „We gaan één keer in de drie weken naar Londen toe om daar nieuwe kleding op te zoeken. Dat doe je niet zomaar even. Die modezaken zitten niet allemaal netjes in het cen trum van Londen, vergeet dat maar. Je moet kris-kras door die miljoenenstad lopen om VLISSINGEN JOJO-WEDSTRIJD In buurthuis De Zwaan wordt op za terdag 12 april een jojowedstrijd ge houden. De wedstrijd begint om 10.00 uur en de deelnemers worden ingedeeld naar leeftijd. Wie meer inlichtingen wil of zich wil opgeven voor de wedstrijd, kan bellen met De Zwaan, tel. 01184- 61252. DRUMFANFARE Op zaterdag 12 april wordt, ook in De Zwaan, de jaarlijkse uitvoering gege ven van drumfanfare Alpha. Er wordt ook een loterij gehouden. De aan vang van het jaarlijkse gebeuren is om 20.00 uur. JONGERENFEEST De jongerenafdeling van het COC Zeeland, regio Walcheren, houdt op zaterdag 12 april een jongerenfeest. Homosexuele jongens en meisjes tot vijfentwintig jaar zijn welkom in het gebouw van de jongerenbeweging op de Dam 12-14 in Middelburg. De toegang is gratis en men kan vanaf 21.00 uur naar binnen. Voor meer informatie kan men bellen met 01184-11641 of 01184-10821. CURSUS BIJSTANDMOEDERS De Stichting Vorming en Onderwijs Volwassenen geeft vanaf dinsdag ochtend 15 april een cursus voor bij standsmoeders. Op deze cursus wor den ervaringen uitgewisseld, infor matie gegeven over de bijstandswet, over de rechten van een bijstands moeder en dergelijke. Er zijn acht cursusbijeenkomsten gepland. Tijdens de cursus is een kinderoppas aanwezig. De kosten bedragen 2,50 gulden per bijeen komst. WERK EN BAANLOOSHEID De werkgroep 'Werk en Baanloos- heid' van de Gereformeerde en her vormde Kerken houdt op donderdag 10 april een thema-avond onder het motto: 'Naar rechtvaardiger verdeling van arbeid en inkomen'. Spreker op deze avond is drs. Meyer, industrie predikant en één van de opstellers van het rapport 'Mensen, hun arbeid en hun inkomen'. De thema-avond begint om 20.00 uur ih de Schaapskooi bij het winkel centrum Paauwenburg. KLEDING EN SPEELGOEDBEURS In het kerkcentrum De Schaapskooi wordt donderdag 10 april een kin derkleding- en speelgoedbeurs ge houden. De helft van de opbrengst van de beurs is bestemd voor het Jeugddorp De Glind in Leusden. De kleding- en speelgoedbeurs wordt gehouden van 15.30 uur tot 17.00 uur. MIDDELBURG OPTREDEN CALLBOYS De Callboys treden vrijdag 11 april op in het café de Verkeerde Wereld. De groep brengt swingende rock&roll en bluesmuziek. De Callboys hebben al verschillende optredens in het Zeeuwse verzorgd. Een compacte ritmesectie, spran kelende gitaren en romantische vo cals zijn vanaf 21.00 uur te beluiste ren en de toegang is gratis. LEZING NUMISMATIE Op uitnodiging van de Numismati sche Kring Zeeland houdt drs. Pol, medewerker van het Koninklijk Pen ningkabinet, een lezing in De Scha kel. De lezing wordt gehouden om 19.45 uur en gaat over 'Geldexport door de VOC en de muntproduktie in Nederland'. De lezing wordt geïllus treerd door dia's. De entree is vrij. KLEDINGBEURS 'T KOEKEPEERTJE Op vrijdagavond 11 april wordt in peuterspeelzaal 't Koekepeertje een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden in het Ontmoetingscen trum van winkelcentrum Dauwendae- le. De verkoop vindt plaats van 19.00 uur tot 21.00 uur. Voorjaars- en zomerkleding en speelgoed voor de beurd kunnen af gegeven worden tijdens de ope ningsuren. De verkooppprijs kan zelf bepaalt worden. Vijfentwintig procent van d opbrengst gaat naar de peuter speelzaal. VOSSENJACHT De Hayman heeft voor woensdag 16 april een vossenjacht georganiseerd voor kinderen tussen de tien en de vijftien jaar. Tijdens de middag, die om 14.00 uur begint, wordt gezocht naar allerlei leuk en raar verklede mensen die verspreid door de wijk lo pen. De start is bij ht ontmoetingscen trum Dauwendaele en de kosten be dragen een gulden. Bij heel slecht weer wordt de vossenjacht verplaatst naar een andere keer. CURSUS INFORMATICA Het VJV Middelburg begint op don derdag 10 april met een orienterende cursus informatica. Deze cursus moet gezien worden als een eerste kennismaking met de computer. De eerste bijeenkomsten bestaan uit een meer theoretisch gedeelte. Het tweede gedeelte van de cur sus is meer practisch en de cursist gaat dan zelf met de computer aan de slag. De cursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en de kosten bedragen in totaal 65 gulden. Men kan zich van te voren opgeven bij het VJV, Latijnse Schoolstraat 10-12, tel. 01180- 16278. FILM IN 'T BEEST In het Goese jongerencentrum 't Beest is op vrijdag 11 april de film Blood Simple te zien. Blood Simple speelt zich af in de vijandige rustvan Texas en draait om de overspelige relatie van de vrouw van een bareige- naar en met een van de mensen die in die bar werkt. De film begint om 21.00 uur en de entree bedraagt zes gulden. KLEDINGBEURZEN In het Dorpshuis aan de Kerkring in Grijpskerke wordt op zaterdag 12 april een kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Vijftig procent van de opbrengst van deze beurs is bestemd voor de peuterspeelzaal 't Hummelhoekje. De kleding en het speelgoed kan worden ingeleverd op vrijdag 11 april "in het Dorpshuis van 13.15 uur tot 15.30 uur. In Serooskerke wordt op vrijdag 11 april ook een kinderkledingbeurs gehouden. Deze beurs komt ten goede aan de peuterspeelzaal De Vrolijke Keet. Het is de bedoeling dat er voor deze beurs zomerkleding wordt aangeboden voor kinderen tussen de een en de veertien. Ook speelgoed en boekjes zijn welkom. Kleding en speelgoed kunnen worden ingeleverd op dortderdag 10 april van 19.00 uur tot 20.00 uur in de peuterspeelzaalin de Koepel straat. PHILADELPHIA De vereniging van ouders en vrien den van het geestelijk gehandicapte kind, Philadelphia, afdeling Walche ren, houdt op donderdag 10 april haar voorjaarsvergadering. Het thema is 'Praktische Pedagogische Gezingsbegeleiding'. De vergadering wordt gehouden in de Klimopschool, Grevelingenstraat in Middelburg. De avond begint om 20.00 uur. aan fatsoenlijke kleding te ko men." Al die inspanning zorgt er in ieder geval wel voor dat het assortiment van Bubbles „up-to-date" blijft. En omdat Bubbles haar kleren zelf koopt Foto Z. Savic is de prijs ook een stuk lager. Dat komt omdat op die manier de dure kleding-importeurs worden omzeild. Behalve voor kleding kan men bij Bubbles ook terecht voor schoenen. MIDDELBURG - „Ik importeer al mijn ingrediënten voor mijn gerechten rechtstreeks uit Turkije. Er zit namelijk een heel andere smaak aan die gerechten. En als Turks eethuis moet je natuurlijk wel een beetje de oorspronkelijke keuken proberen te benaderen". De heer Polat vertelt hoe hij zijn gerechten bereidt in zijn pas geopende Shoarma Room Polat op de Vlasmarkt. „Ik heb van mijn hobby nu mijn werk gemaakt", zegt Polat, terwijl achter hem vlees, uien en paprika's op een bakplaat liggen te pruttelen. „Ik was al een jaar of negentien amateurkok. Maar nu ben ik dus professioneel bezig. Ik kook dan ook alles zelf. Ik durf het koken aan niemand anders over te laten dan aan mezelf". Een slopende bezigheid om alles zelf te moeten doen, zeker ge zien de ruime openingsuren van de Shoarma Room Polat. „We zijn van twaalf uur 's middags geopend tot drie uur 's nachts", zegt Polat. „Overdag zijn we dan een echt Turks eethuis. Daar houden we om een uur of elf mee op, omdat ik dan ook bekaf ben. Trouwens, de meeste mensen willen dan gewoon snel ge holpen worden en dat kan in een eethuis niet. We serveren na elven dan ook alleen nog maar shoarma". Wat die shoarma betreft. Polat heeft iets speciaals. De kno flooksaus is namelijk reukloos. Na het eten van een broodje shoarma van Polat hoeft dus voortaan niemand zich meer druk te maken over hét probleem, waar de meeste knoflooketers mee te maken kriigen: slechte adem. VLISSINGEN - „Drie jaar lang heb ik een praktijk als schoonheidsspecialiste gehad. Dat was bij me thuis, maar ik wilde altid al een winkel van mezelf hebben. Met de zaak die ik nu heb in de Scherminkelstraat, is die droom uitgekomen". Schoonheidsspecialiste Ans de Baat zit op haar gemak in haar pas gerestaureerde schoonheidssalon. „Het nadeel van zo'n praktijk aan huis is, dat je eigenlijk alleen maar mensen ont vangt die een behandeling willen. Je belt als klant niet zomaar bij iemand thuis aan, om wat huidverzorgingsmiddelen te ko pen", legt Ans de Baat uit. Dat probleem is nu uit de wereld ge holpen met haar nieuwe salon. In de winkel zijn drie merken huidverzorgende artikelen te vinden, Shiseido, Lady' Rose en Cotea. Deze drie merken zijn speciaal in het assortiment opgenomen om op die manier alle prijsklassen in huis te hebben en om iedereen tevreden te stel len. Maar behalve voor de artikelen, kan men nog steeds bij Ans de Baat terecht .voor behandelingen. „Zo'n behandeling bestaat uit het epileren van wenkbrauwen, het reinigen van het gelaat, een masker en een massagebehandeling", legt Ans uit. Men kan ook regelmatig terugkomen voor de behandelingen. Op die ma nier blijft het effect van de behandeling niet eenmalig. Om de officiële opening van haar zaak te vieren geeft Ans de Baat, bij aankoop van twee Shiseido-produkten, een mooie toi lettas weg. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. De Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021, Zo. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur, Middelburg - Za. De Doelder, Bel- linkplein 1, tel. 11721. Zo. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen (zonder af spraak) 12.30-13.30 uur en 17.30- 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor tien uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nleuwland. Za. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184- 61630. Zo. Pennings, Amstelstr. 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Stutterheim, Beukelmanstr. 8, Melis- kerke, tel. 01180-1760. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Blggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij 18.00. - Zo. 24.00 uur v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 Oostkapel Ie, Serooskerke, Grijps kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Vlissingen - Vrij. 11 april-vrijdag 18 april, Apotheek Souburg, C. v. Pere straat 1, tel. 61593. Middelburg-Vrij. 11 april-vrijdag 18 april Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 56. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Chardon, Damplein 26, Middelburg, 01180-28207. Kleine huisdieren - Za. en zo. en ma. Schofaerts, dr. Stavermanstr. 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Middelburg: Za. en zo. De Vijver, Zandkreekstraat 2, tel. 01180- 14110. FOTO Z. SAVIC kerk 10.00 uur ds. Koek, Oostkerk, 10 uur. dhr. Otte, 17.00 uur ds. Kor poraal (geref. bondsdienst) Ontmoe- tingskerk 10 uur ds. Nell. Thomaska pel 10 uur ds. dhr. Snijders. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. 9.30 dhr. Huisman. 17.00 uur dhr. De Leur. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring - Middelburg zo. 10 uur ds. Koek. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. geen dienst. Christengem.: Kapel St.-Maarten, Hoogelande. geen dienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, geen opga ve. Doopsgezinde gemeente Middel burg -11.00 uur ds. Postema. Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Heils, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg Zoute Viever za. 9.00 uur. Martinuskerk zo. 10.00 uur paro chiekoor. Paauwenburg open hof zo. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Ter Reede za. 17.00 uur. Lieve Vrouwenkerk za. 19.00 uur Lam- bertuskoor, zo. 9.30 u. Jeugdkoor. Bethesda St. Josephziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg elke 1e en 3e zondag 8.45 uur. Zoutelande zo. 10.00 uur. Bethesda St.-Josephziekenhuis - Zo. ds. De Boer. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 ds. Heemskerk. Oranjeplein zo. 9.30 u. ds. v. Buiren. 19.00 u. ds. van Bui- ren. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. Jorritsma. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 u. C. v.d. Zanden. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - zo. 9.30 en 16.30 uur G. Zomer. Middelburg, Zo. 9.30 en 16.30 uur. ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: geen opgave. Luth. Kerk - Vlissingen, ds. Nieu- wenhuyse. Middelburg zo. 10.00 uur ds. van Klaveren. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - ds. Van Rijn, 9.30 uur. Kristen Zuidmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: 13.00 uur. pdt. Waisapy. Koudekerke 11.45 uur. pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 10.30 u. ds. Postema en Willems. St. Jacobskerk 10 uur ds. Glashouwer, 17.00 uur ds. Cazan- der. Petruskerk 9.30 uur ds. Kalks- ma. Johanneskerk 9.30 uur ds De Liefde.19.00 uur dhr. Meyer. Open Hof 9.30 uur ds. Krijger. 17.00 uur ds. Kalksma, De Schaapskooi 9.30 uur ds. v.d. Putte, 19.00 uur dhr. v.d. Putte. Der Boede - Zo. ds. Paul. Hervormd Middelburg - Zo Nieuwe Kerk. zo. 10 uur ds. Dondorp, Koor- Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Stichting Jeugd en Gezin in Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst e|ke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg, lol. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit info: tel 01184- 11641 of 10821. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma straat. 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do.18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 1st. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen'. dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187-1588. Crisisopvang Leger des Heils, dag en nacht bereikbaar tel. 01184-12633. Stichting Bouwwinkel Zeeland Bo- gardstraat 7, Middelburg, tel. 01180- 27962. Gratis advies over onder houd, verbouw, renovatie, restaura tie, isolatie en subsidiëring van wo ningen. Do. 10 april Vr. 11 april Za. 12 april Zo. 13 april Ma. 14 april Di. 15 april Wo. 16 april 2.37 en 3.09 en 3.42 en 4.14 en 4.44 en 14.57 uur 15.29 uur 16.01'uur 16.3,1 uur 17.01 uur 5.15 en 17.34 uur 5.50 en 18.16 uur l

Scheldebode | 1986 | | pagina 5