Premiere Middelburgs Theater Lot uit de loterij bij garage Joose Personeel De Kapper hel weten waard Stoofje snoepwinkel met Oudhollands allure Opening van nieuw asiel T oertocht TC Walcheren UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 MAART 1986 305 KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER MIDDELBURG - Het Mid delburgs Theater brengt za terdag 22 maart de première van het toneelstuk „2,4, 6, 8...... wie wordt er om zeep ge bracht?" Het is een bewerking van het toneelspel „Little murders" van de Amerikaanse auteur Jules Feiffer. Het stuk speelt in de zesti ger jaren, een tijd waarin be staande normen opzij werden gezet, om plaats te maken voor nieuwe. De maatschappij en ook de figuren in dit stuk wis ten er duidelijk geen raad mee. Feiffer beschrijft in het stuk de ontreddering van het gezin Newquist, dat met deze veranderingen in alle hevig heid wordt geconfronteerd. Andere levensopvattingen en toenemend geweld bedreigen de veiligheid van het besloten gezin waarvan de leden elk hun eigen gevecht voeren om te overleven. Moeder Newquist laat alles gelaten over zich heenkomen, maar vader geeft zich niet meteen gewonnen. Op de puinhopen van de oude sa menleving eist hij herstel van recht en orde. Ook de jongere generatie heeft grote proble men met het vinden van een nieuwe levensstijl. De schrijver heeft dit alles met de nodige humor weerge geven, waardoor de optrdende figuren hier en daar karikatu raal overkomen, hoewel de strijd van de jongere generatie met bijzonder veel zorg is uit gewerkt.' De leden van het Middel burgse theater hebben een Een scene uit het toneelstuk Theater aantal maanden met veel ple zier en een grote inzet aart deze produktie gewerkt, onder de regie van Bram Kwekke- boom. Decor en meubilering werden speciaal voor de voor stellingen in het Middelburgse Minitheater ontworpen. Na de première op 22 maart is het stuk ook nog te zien op „2, 4, 6, 8,... wie wordt er om zeep gebracht" van het Middelburgs - FOTO Z. SAVIC MIDDELBURG - Met de komst van 't Stoofje is Middel burg weer een gezellig win keltje rijker, 't Stoofje is te vinden aan de Nieuwe Burg 23. Dit pandje, waar voorheen een textielzaak was gevestigd, is omgetoverd in een gezellig Oudhollands snoepwinkeltje. In grote bakken, ouderwetse stopflessen en zelfs een glazen toffee, staat al het lekkers uit gestald. Het blijft niet bij snoep alleen, het assortiment omvat ook noten, zuidvruch ten, zo'n dertig soorten thee en tien soorten natuurzuivere, onbewerkte honing. Het snoep varieert van produkten die de kinderen voor een dubbeltje kunnen kopen, tot luxe dozen bonbons. Voor de eigenaresse, Carla Burckens, is het leiden van een dergelijk winkeltje niet hele maal nieuw. Ze heeft ook een zelfde zaakje, zij het met een veel beperkter assortiment, in Renesse. „Daar is het vooral druk in het seizoen", vertelt ze. „Dat is ook de reden dat ik graag ook een winkel in de stad had. Hier is het veel minder sei zoen-gebonden en bovendien was er hier nog niet zo'n win kel, dus ik denk dat er best be hoefte aan zal zijn". VLISSINGEN - De familie Van Giesen uit Middelburg Mid delburg krijgt van de heer Johan Joose van garagebedrijf de sleutels van een gloednieuwe Ford Fiesta uitgereikt. Niet zo maar een auto, want de Van Giesens hadden enkele weken gele den nog helemaal geen plannen om een auto te kopen. Ze hebben de Fiesta dan ook gewonnen in de 1-2-3-Show. Een echt lot uit de loterij dus, deze nieuwe Ford Fiesta. vrijdag 4 april, zaterdag 12 april en vrijdag 18 april. Alle voorstellingen begin nen om halfnegen. Kaarten zijn in voorverkoop bij het V.V.V.-kantoor in Middelburg en bij Loeks boekhandel, Nieuwe Burg 19. Telefonisch kaarten reserveren is mogelijk op het nummer 01180-33996. MIDDELBURG - De stich ting Dierenasiel Middelburg opent op 21 maart haar nieuwe onderkomen. Het nieuwe die renasiel, dat officieel door wethouder Bergshoeff wordt geopend, staat aan de Oost- perkweg 9. Het nieuwe asiel is op zaterdag 22 maart te be zichtigen tussen 11.00 uur en 16.00 uur. Het nieuwe gebouw kwam tot stand door een fusie tussen het bestuur van de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren 'Dieren in Nood' en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, af deling Midden en Noord Zee land. In het nieuwe asiel zijn vierentwintig hondenkennels ondergebracht en achtenveer tig poezen verblijven. De qua- rantaineverblijven, die nodig zijn om te voldoen aan de eisen van de Centrale Asielraad, moeten nog gebouwd worden. Het Middelburgse gemeen tebestuur verleende een extra subsidie van vijftigduizend gulden. KOUDEKERKE - De Toer club Walcheren houdt op za terdag 22 maart een 'Ope- ningstocht' van zestig kilome ter lengte. Deze toertocht start vanaf hotel Walcheren, waar zich ook de inschrijving be vindt Inschrijven kan al vanaf 09.00 uur en is voor leden van de vereniging gratis. Niet-le- den moeten 2,50 betalen. zelfde week de eerste letter van de oplossing 1 horizontaal verticaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een term voor het re gelen van de aan- en afvoer van en voor grote groepen mensen.. Men moet het woord voor 4 april insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de maart-puzzelserie. VEEL SUCCES. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te verdienen moei men in maart alle vier de puzzels op lossen. Van de puzzel van 5 maart neemt men de eerste en laatste letter van de oplossing voor 25 horizontaal; van de puzzel van 12 maart neemt men de middelste letter van de oplos sing 54 verticaal; van de puzzel van 19 maart neemt men de derde, vierde en vijfde letter van de oplossinf voor 47 horizontaal en van de oplossing van 26 maart neemt men de laatste twee letters van de oplossing van 62 verticaal en tenslotte nog van de- llllllltlllllllllllllllllllllllllllllIMIIIIIIIIIIIIMIIIIIllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hor.: 2 uitroep van Archimedes 8 ver gelding van goed met kwaad 14 scherts 16 volkerenverbond 17 deel v/e schip 18 kleur 20 harde gevulcaniseerde rub ber 21 militair 23 openbare verkoping 24 reisboek 25 Fries zeilvrachtschip 28 albinobunzing 31 academie (afk.) 32 vrouw eretitel (Sp.) 35 geheel ver bruikt 37 Griekse stad met orakel 39 specie 40 drietenige luiaard 41 voeg woord 43 bijb. arkbewoner 46 bijw. 47 glans 48 Amsterdams tentoonstel lingsgebouw 49 zuurpruim 50 voor de vuist 51 pl. in België 53 sergeant-majoor 54 plus 55 Romaans 57 brede laan met bomen 59 ad interim 62 Russ. persbu reau 64 Eng. adel. titel 66 rijstbrande wijn 70 afkomst 73 hoger personeel 75 narede 77 zoen 78 toedrinken 80 offi cierskantine 81 hoogachten 83 gebed 84 drank 85 ten tijde van 86 in twist. Vert.: 1 groente 2 heldendicht 3 schuin latwerk als voederrek 4 zeker iemand 5 schijnkunst 6 aartsbisschop 7 gegeven 8 riv. in Siberië 9 negendaagse gebed soefening It riv. in Engeland 11 opgeld 12 rots in zee 13 zeewier 15 klooster 19 Jezus van Nazareth 21 inhoudsmaat 22 drug 24 gewoon lager onderwijs 26 broer van Abel 27 jongetje 29 vlek kenwater 30 voertuig met één paard 31 trek 33 soort noot 34 stumper 36 staat aan de Oostzee 38 oplettend 40 essence 42 in goede conditie 44 walvis 45 com pagnie 46 Griekse godin v/d dageraad 51 Sowjet-Unie 52 wandeldreef 54 moe der van Kaïn en Abel 56 nastaren 58 overdadig eten 60 Int. Monetair Fonds 61 schuin toelopend 63 geit 64 claim 65 maal 67 zwaar touw 68 em ballage 69 bruikbaar 71 olijkerd 72 pl. in Normandië 73 steuntouw aan een mast 74 kruid 76 Deense munt 79 lyrisch ge dicht 82 staatsbedrijf 83 buitengewoon onderwijs. MIDDELBURG - Het vrijwèl voltallige personeel van kapsa lon De Kapper in Middelburg poseert hier voor het pas geopende pand aan de Korte Gere. De Kapper is vanaf 1 maart gevestigd in de Middelburgse binnenstad. FOTO Z. SAVIC Vlissingen Orgelconcert Donderdag 20 maart bespeelt de bekende organist Klaas Mulder het orgel van de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Hij voert werken uit van Bach, Handel, Liszt, Franck, Wi- dor, Zwart en een aantal eigen composities. Het concert begint om acht uur. Zaalvoetbal De afdeling voetbal van de per soneelsvereniging van Hoechst Vlissingen, de „Hoechst Boys", houdt zaterdag 22 maart een zaal voetbaltoernooi in de sporthal De Stenge in Heinkenszand. Aan dit toernooi, dat om tien uur begint, nemen de volgende teams deel: Haven van Vlissingen, VAW, VPS, VPV, FC Dauwendaele, SKS Pi- ping, FC Laurens en een team van Hoechst Boys. Het totale programma omvat twintig wedstrijden van 15 minu ten. De finale begint om tien voor halfvijf, waarna de prijsuitreiking volgt. De toegang tot dit toernooi is gratis. Schi|f sjoeltoernool De sjoelvereniging Schijf '83 uit Souburg houdt zaterdag 22 maart een groot open toernooi in De Zwaan. Jong en oud kunnen hier aan deelnemen. Het begint om elf uur en men kan tot uiterlijk twaalf uur inschrijven. Er staan ook vrije bakken opgesteld zoals de paar denbak, de 99-bak en de gaten- bak. Per bak zijn tien prijzen te win nen. Bij het sjoelen is een heren-, dames- en een jeugdklasse tot en met 16 jaar. Modelspoor Zaterdag 29 en zondag 30 maart houdt de modelspoorvereni ging Walcheren haar jaarlijkse ten toonstelling van de, door middel van modules samengestelde, mo delbanen. Dit volgens het Hobby track en het Nettracksysteem. Ook het nieuwste systeem op dit ge bied, de Marktrack is dan te be wonderen. Nieuw dit jaar is ook de volledig geautomatiseerde Net- trackbaan. De openingstijden zijn zaterdag van tien tot zes en zondag van tien tot vijf uur. Het gebeuren vindt plaats in Hotel Walcheren in Kou- dekerke. De rijlengte van de spoor banen is zo'n honderd meter op Nettrack en vijfendertig meter op Hobbytrack. Ook zijn er statische modellen te zien en is er materiaal te koop en gelegenheid om mate riaal te ruilen. Door middel van deze tentoon stelling wil de vereniging laten zien hoe fascinerend het kan zijn om met treintjes te spelen. Pannekoektocht Zaterdag 22 maart vindt weer de pannekoektocht plaats van de wandelsportvereniging Willen is Kunnen. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf en tien kilometer. Inschrijving en start zijn bij het clubhuis in de voormalige Willem III kazerne aan de Oranje straat in Vlissingen. De start is om halftwee. Alle deelnemers krijgen navafloop van de tocht uiteraard een lekker pannekoekje. Tentoonstelling „kinderen" De Ichtusschool op de Grote Markt in Vlissingen houdt woens dag 19 en donderdag 20 maart een tentoonstelling over het schoolproject kinderen. De kleu ters hebben gewerkt over speel goed en spelletjes en ze hebben het gehad over de kinderprogram ma's op de televisie. Groep 3 en vier hielden zich bezig met ver schillende aspecten van kleding vroeger en nu en de zorg voor het lichaam. Groep vijf en zes hadden als thema „Het kind zo'n honderd jaar geleden" en groep zeven en acht gaan in hun werkstukken in op allerlei mogelijkheden om van uit onze overvloed kinderen in de derde wereld te helpen. De openingstijden zijn op beide dagen van kwart voor vier tot vijf uur en van zeven uur tot halfne gen. Uitvoering gymnastiek Zaterdag 12 april houdt de christelijke gymnastiekvereniging DIOS uit Souburg haar jaarlijkse uitvoering. De uitvoering omvat verschillende demonstraties van het turnen, recreatiegymnastiek en jazz-gymnastiek. De uitvoering wordt ook dit jaar weer gegeven in samenwerking met het jeugdorkest van Vlijt en Volharding dat zorgt voor de muzi kale omlijsting. De uitvoering be gint om zeven uur in de sporthal Baskenburg. Middelburg Hengstenshow Voor de achtste keer presente ren de Zeeuwse en enkele Bra bantse hengstenhouders dit voor jaar, voordat het dekseizoen be gint, gezamenlijk hun hengsten aan het publiek. Evenals vorig jaar worden dit jaar twee shows gege ven, gecoördineerd door het Warmbloed Paarden Stamboek Nederland. De paarden zijn te zien op dinsdag 25 maart in de Rolo stallen, Plaatstraat 2.in Absdale en donderdag 27 maart bij manege De Eendracht, Rijkebuurtweg 8 in Serooskerke. Beide avonden vanaf half acht. Er zullen zo'n dertig hengsten te zien zijn, waaronder verschillende die nationaal gezien op hoog ni veau staan. Van deze dieren mag verwacht worden dat zij een posi tieve invloed zullen hebben op de fokkerij en de kwaliteit van de Zeeuwse paarden- en pony stapel. Bij de demonstaties geven J. van Dalen, de inspecteur van de afde ling Zeeland van WPN en ir. M. Sanders een toelichting. De hengsten zijn op acht sta tions gestationeerd en vertegen woordigen bijna alle rassen en stamboeken die in Nederland voor komen. Niet alleen fokkers, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. Planten in de tuin De heer L. Burger, de directeur van de Groene School in Kapelle houdt donderdag 20 maart een le zing met dia's over het onderwerp „Planten in de tuin". De avond is belegd door de afdeling Walcheren van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en begint om halfacht in het Wapen van Mid delburg aan de Pottenmarkt. Sport voor doven In de sportzaal aan de Marcus de La Palmastraat 14 in Middel burg is voortaan elke woensdag avond een sportavond voor doven en slechthorenden. Zij kunnen daar kennismaken met allerlei sporten zoals badminton, volley bal, korfbal, zaalvoetbal en derge lijke. De sportavond begint om halfnegen. Voor inlichtingen kunnen men sen die wel kunnen horen terecht bij de Zeeuwse Sportraad, telefoon 01180-33024 en doven bij C. van Dalen, teksttelefoon 01180-38519, Rustenburgstraat 79 in Middel burg. Weduwen en weduwnaars In Middelburg bestaat al ruim vier jaar een groep van weduwen en weduwnaars. Deze komt weke lijks bijeen op de dinsdagavond. De groep is bedoeld voor mensen die hun partner door de dood heb ben verloren en behoefte hebben daarover met lotgenoten van ge dachten te wisselen. Daarnaast biedt de groep de mogelijkheid tot ontspanning en gezelligheid. Dinsdag 25 maart houdt de groep een open avond voor nieuwe deelnemers, van halfacht tot tien uur in het Fiom-pand aan de Varkensmarkt 1 in Middelburg. Meer inlichtingen kan men krij gen bij Fiom-Zeeland, telefoon 01180-27311. Reumapatiënten Een paar medewerkers van de GMD Goes houden vrijdag 21 maart voor de Reumapatiëntenver eniging Midden-Zeeland een lezing over het werk van de GMD met be trekking tot het adviseren over al lerlei aanpassingen ten behoeve van gehandicapten. Ook wordt aandacht besteed aan de daarmee samenhangende wettelijke voor schriften. De lezing wordt gegeven in het ontmoetingscentrum De Stenqe in Heinkenszand en begint om acht uur. Homeopathie De Vereniging tot Bevordering der Homeopathie in Nederland houdt dinsdag 25 maart om half acht haar jaarlijkse ledenvergade ring in Ontmoetingscentrum Dau wendaele in Middelburg. In aansluiting hierop, om onge veer acht uur houdt de heer A. Rutten, homeopathisch arts in Breda een lezing over het onder werp „Hoe worden spanningen en nervositeit homeopathisch behan deld?" Ook niet-leden zijn welkom en de toegang is gratis. Bazaar Woensdag 26 maart van halfelf tot halfdrie wordt de jaarlijkse ba zaar met loterij van vrouwelijke handwerken gehouden in de Sta tenzaal op het Abdijplein 11 in Mid delburg. De opbrengst van de verkoping en loterij komt ten goede aan Zeeuwse sociale instellingen. Natuu rmonumenten De Districtscommissie Zeeland van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland belegt op dinsdag 25 maart een voorjaarsbijeenkomst in de Prins van Oranje in Goes. Tijdens deze avond staat het Veerse Meer cen traal. De inspecteur Zuidwest van Natuurmonumenten, ir. Van Rijn van Alkemade belicht mede aan de hand van dia's de totstandkoming en ontwikkeling van dit eerste pro duct van de Deltawerken. Natuur monumenten beheert in het Veerse Meergebied twee natuurreserva ten: de Goudplaat en de Middelpla ten, die dank zij een goede bege leiding zich hebben ontwikkeld tot botanisch en faunistisch (vooral weidevogels en ganzen) waarde volle gebieden. Ook wordt inge gaan op een aantal ontwikkelingen die deze gebieden bedreigen, zo als de invloed van de zeer inten sieve watersportrecreatie, de sterke verontreiniging van het wa terbekken enhet door het omge keerde peil ('s winters laag en 's zomers hoog) ontbreken van een stabiel ecologisch milieu. Vanuit het oogpunt van de natuurbe scherming zal een aantal wensen worden geformuleerd voor een be ter beheer. De avond begint om acht uur en is vrij toegankelijk. Film Vrijdag 21 maart is in 't Beest in Goes de film „Zoo" te zien. Deze Brits-Nederlandse co productie is ook wel bekend onder de titel „A Zed and two Noughts". De film speelt zich grotendeels af in dier gaarde Blijdorp. Het verhaal draait om twee broers, beiden oppasser in de dierentuin die weduwnaar worden als hun vrouwen bij een ongeluk om het leven komen. Oor zaak van het ongeluk is en zich door de voorruit borende, laagvlie- gende zwaan. Om hun verdriet ter verwerken gaan de beide broers op zoek naar de betekenis van het leven. Ze storten zich op het on derzoeken van de evolutie-ge schiedenis en op het rottingspro ces van dode dieren. De film begint om negen uur. Vlissingen - Za. V.v. Berg, Giessen- burg 12, tel. 65253. Snijder, Burg. v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Bruijnzeel, Heeren gracht 68, tel. 15814. Voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- mulden en Nleuwland. Za Bloos, Kanaalstraat 70, O-Souburg, tel. 61212. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Stutterheim, Beukelmanstraat 8, tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Mellskerke, Blggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur Van Eede, Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234 Oostkapelle, Serooskerke, Grtjps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271 Vlissingen - Vrij. 21 maart-vrij. 28 maart, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345 Middelburg - Vrij. 21 maart- vrij. 28 maart Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Rackwitsz, Volderij- laagte 1, Middelburg, tel. 01180- 35688. Kleine huisdieren - Za. en zo. Ruijs, Middelburg, tel. 01180-13118. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melts- kerke, Veere. Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Middelburg: Za. en zo. Van de Vijver, Zandkreekstraat 2, tel. 01180-14110. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Palmplechtigheid. Paau- wenburg, Open Hof. Zo. 11.15 uur: Lijdensverhaal 19.00 uur Martinus- kerk zo. 10.30 uur Palmplechtig heid. Vlissingen: Palmplechtig heid. Lieve Vrouwekerk za. 19.00 uur Palmplechtigheid. Zo. 10 uur Gezinsviering. Middelburg Petrus en Pauluskerk. Za. 19.00. Zo. 10.00 uur. Palmplechtigheid: Zo. 11.30 uur Palmplechtigheid. Domburg: Elke 1e en 3e zondag van de maand 8.45 uur. Bethesda St.-Josephzlekenhuls - Zo. 10.00 uur ds. v.d. Vrie. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 ds. Brons, en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 uur ds. Melse, Oranjeplein: zo. 9.30 uur van Buiren, 19.00 uur ds. Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur dhr. Sinke. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - 9.30 A. Baak Geref. Kerk Vrijgemaakt De Lan- noystraat, Vlissingen - Middelburg, zo. geen dienst. Middelburg, Klein Vlaanderen 75, zo. 9.30 en 16.30 uur ds. Zomer. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 u. Holy Communion. 19.30 uur Evening Prayer. 27 maart 19.30 u. Holy Communion. Luth. Kerk - Vlissingen, zo. 10 uur ds. de Boer (Ned. Herv. Dienst). Mid delburg 10. uur ds. v. Tuijll van Se- rooskerken. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - za. gezamenlijke dienst in de Marnixkerk in West-Souburg. 10.00 uur Bijbelstudie, 11.00 uur pre dikatie. Kristen Zuldmolukse Kerk In. Ne derland - Souburg: Zo. 10.00 uur Polt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. geen opgaaf. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vllss. - Zondag Petruskerk 19.30 uur ds. Makkinga, 17.00 uur ds. Makkinga. Johanneskerk 9.30 uur ds. Glashou wer. Open hof 9.30 uur ds. Kalksma. 17.00 uurds. Makkinga. Ev. Lutherse Kerk zo. 10.00 uur ds. de Boer. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Mevr. v.d. Putte. Der Boede - Zo. ds. Joosse. Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk 10.00 uur Brummelkamp, 17.00 uur ds. de Koeijer(Geref. Bonds- dienst). Koorkerk 10.00 uur ds. Boo- man-Huizinga. Oostkerk 10.00 uur dhr. Sinke. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. Nell. Thomaskapel 10.00 uur ds. Snijders. Engelse kerk, 19.00 ds. den Hollander. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg. Zo. geen opgaaf. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring - Zo. 10.00 uur ds. Bosman- Hulzinga. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. geen dienst. Christengem.: Zo. Kapel St.-Maarten, Hoogelande geen dienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, zo. 10 uur Oud. van der En, 10.55 uur mevr. Persson Kangas, 11.50 uur Oud. Touw/mevr. Mannee. Doopsgezinde gemeente Middel burg - Zo. geen dienst. Pinksterkerk Vrljdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr. dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37T20. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nleuwstraat 13, M'burg, open ma. t.e.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var kensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01.180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis- bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info. tel. 01184- 11641 of 10821. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek. 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachten buro over de gezondheidszorg - v.d Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do.18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187^1588. Crisisopvang Leger des Heils, dag en nacht bereikbaar tel. 01184-12633. Stichting Bouwwinkel Zeeland Bo- gardstraat 7, Middelburg, tel. 01180- 27962. Gratis advies over onder houd, verbouw, renovatie, restaura tie, isolatie en subsidiëring van wo ningen Do. 20 mrt. Vr. 21 mrt. Za. 22 mrt. Zo. 23 mrt. Ma. 24 mrt. Di. 25 mrt. Wo. 26 mrt. 8.56 en 21.32 uur 10.37 en 23.20 uur 11.49 uur 0.16 en 12.36 uur 0.56 en 13.14 uur 1.30 en 13.48 uur 2.04 en 14.23 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5