Dubbele titel korfbaljeugd Animo Nieuwe merken boetiek Patachou Geen lange wachttijden meer bij „De Kapper" Voorzitter Rode Kruis UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Lezing over migraine Verhalen in Franse taal Spullenbeurs Oostkapelle Concert voor de Koning Avond voor Bloeddonors Nieuwe krant haanlozen SCHELDEBOUE VAN WOENSDAG 12 MAART 1986 305 Bezuinigen KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER Zaterdag 1 maart was voorde jongste spelers van de Souburgse korfbalvereniging Animo een verrassende dag. Zowel de Q-ploeg als de P- ploeg, pupillen van negen tot elf jaar, werden na de wed strijd in de sporthal Basken- burg door het seniorenteam van Animo in de bloemetjes gezet. Robert-Jan Scheffers, trai ner van de Q-ploeg en zelf ook korfbalspeler bij Animo ver telt waarom: „Dit jaar zijn al lebei de pupillenploegen kam pioen geworden. We vonden het een leuk idee om ze daarom te huldigen en omdat de pupillen trouwe supporters van het seniorenteam zijn, wilden we op deze manier iets terugdoen". Samen met Erik Dijselinck worden de fanatieke spelertjes door Robert-Jan Scheffers ge traind. „Er wordt het hele jaar door competitie gespeeld. Mo menteel worden de wedstrij den nog in de zaal gehouden, maar eind maart gaan we naar het veld" aldus Robert- Jan. Joke Pannekoek, zelf se niorenspeelster en trainster van de tien- en elfjarige jeugd vertelt verder: „De buiten wedstrijden zijn vaak nog een stuk gezelliger dan de zaal wedstrijden. Op het veld zijn De korfbaljeugd van Animo. meer wedstrijden tegelijk be zig, dus zijn er ook veel meer ploegen aanwezig wat de sfeer echt verbetert. In het zomer seizoen doen we ook mee aan toernooien. Toch gaat het niet alleen om de gezelligheid, we zijn ook prestatiegericht bezig. Er wordt gericht getraind, door de pupillen een keer per week en de senioren trainen twee keer per week". Dat er prestatiegericht ge sport wordt, blijkt ook wel uit de prestaties van de overige ploegen. De senioren spelen mee in landelijke toernooien en de juniorenploeg is dit jaar kampioen geworden in hun afdeling. Robert-Jan Scheffers: „De competitiewedstrijden voor de pupillen worden in de provin cie gehouden en de wedstrij den voor de junioren en senio ren zijn door het hele district tot aan Leiden en Gouda. Doordat de junioren nu kam pioen zijn geworden zullen ze promotiewedstrijden gaan spelen om een poging te doen een klasse hoger te komen". Animo bestaat dit jaar pre cies 35 jaar en telt ongeveer tweehonderdenvijftig leden van allerlei leeftijden. De pu pillen, aspiranten en junioren hebben gemiddeld vijf teams en de senioren hebben acht teams. Een grote vereniging dus, al kunnen er nog steeds leden bij. Een vereniging met zelfs een eigen evenementen commissie. Joke Pannekoek: „We organiseren regelmatig allerlei festiviteiten. Zo heb ben we bijvoorbeeld toneel avonden waar de jeugd zelf toneelstukjes opvoert, disco avonden en carnaval. Verder organiseren we een keer per jaar een kampeerweek, en rond Kerstmis hebben we een onderling toernooi: het „olie- bollentoernooi waar alle teams aan meedoen". Gezelligheid én prestaties in deze korfbalvereniging, waar, als een van de enige sporten, dames én heren in één team spelen. lp" Mevrouw van der Linden: „Speciaal voor de nieuwe zaak hebben we nu ook nieuwe merken aangetrokken zoals Chacok en Lecomte. Een deel van de voorjaarscollectie is al binnen, maar in Middelburg geldt dezelfde formule als in Vlissingen, de collectie wordt vrijwel wekelijks aangevuld met het allernieuwste uit Frankrijk en Duitsland. Om dat ook de schoenen er dit jaar helemaal bijhoren en in de nieuwstemodekleuren ver krijgbaar zijn, hebben we die nu ook in het assortiment op genomen. Een zeer exclusief merk, in Nederland alleen bij ons verkrijgbaar. En natuur lijk hebben we een ruime keuze in accessoires, want die nemen dit jaar een belangrij ker plaats in dan ooit te vo ren". Wie een beeld wil krijgen van de nieuwe voorjaarsmode kan terecht tijdens de mode shows op 21 maart in de zaak in Vlissingen en op 20 maart in het naast de nieuwe boetiek gelegen restaurant Het Wapen van Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar in de zaak. MIDDELBURG - Ook in Middelburg is nu een Pata chou boetiek. Deze is te vinden aan de Pottenmarkt 10. „Deze nieuwe zaak is te danken aan mijn impulsieve reacties", vertelt de eigena resse mevrouw van der Lin den. „Ik zag dat pandje leeg staan en was er meteen ver liefd op, wat tot gevolg had, dat ik het nog dezelfde dag kocht. Toen begon het eigen lijke werk pas, want er moest ontzettend veel aan gedaan worden. We hebben alles zelf gedaan, het hele ontwerp, het schilderwerk en noem maar op, gelukkig had ik heel wat hulp". Het resultaat is zeker al die moeite waard geweest, want de nieuwe boetiek ziet er schitterend uit. Mieke Dij kwel, die tien jaar lang bij Patachou in Vlissin gen heeft gewerkt, gaat de nieuwe zaak leiden. MIDDELBURG - Kapsalon „De Kapper" aan de Korte Gere 10 in Middelburg heeft een nieuwe eigenaar. Ineke en Yasser Ghazouli hebben na melijk per 1 maart deze zaak overgenomen. De Ghazouli's hebben vijf jaar lang een kap salon gehad in Vlissingen. „We zijn daar heel voorzich tig begonnen, maar de laatste tijd hadden we toch behoefte aan wat meer ruimte", vertelt Yasser. „We zochten aanvan kelijk naar een ander pand in Vlissingen, maar konden niets geschikts vinden. Toen deze zaak in Middelburg vrij kwam, hebben we de stap maar gewaagd. Het is een vrij nieuw pand en omdat hier voorheen ook een kapsalon ge vestigd was, hoefden we niet direct veel veranderingen aan te brengen. Het is voor ons wel even wennen. We werken bei den zelf nog wel mee in de zaak, maar hebben hier ook een team van elf medewer kers. Doordat we zo een aantal mensen tegelijk kunnen be handelen zijn hier geen lange wachttijden. Men kan zelfs zonder afspraak direct gehol pen worden." De Kapper volgt de laatste modelijnen op de voet. Regel matig zijn er dan ook demon stratie-avonden en trainings avonden voor alle medewer kers. „De kapsels worden nu meer dan ooit bij het hele mo debeeld betrokken", zegt Ine ke. „Daar moet je natuurlijk op inspringen en zorgen dat je bijblijft. Omdat we hier ook over de modernste apparatuur beschikken, kan dat ook ge makkelijker. We hebben ove rigens ook al weer plannen met deze nieuwe zaak. Zo den ken we bijvoorbeeld aan een schoonheidssalon op de boven verdieping". Alle klanten krij gen bij De Kapper een speciale klantenkaart aangeboden, die, wanneer hij vol is, goed is voor een leuke attentie. MIDDELBURG - De Mi graine Vereniging, afdeling Zeeland, houdt op maandag 17 maart een bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant De Huifkar. Gastspreker op deze avond is de hypnotherapeut Van Egeraat uit Lewedorp. Hij spreekt ondermeer over magnetisme, hypnose en the rapieën. Na de pauze is er gelegen heid om vragen te stellen. De avond begint om 19.30 uur. Vlissingen - Gespreksgroep - De afdeling Walcheren van het COC. start een gespreksgroep voor oudere homosexuele mannen en vrouwen. Gedacht wordt aan men sen vanaf ongeveer vijftig jaar. De gespreksavonden zijn bedoeld om met elkaar te praten over de bele ving van homosexualiteit en de re acties hierop van de buitenwereld. De gespreksavonden worden in de huiselijke sfeer gehouden. Men komt eenmaal per veertien dagen bij elkaar. De introductieavond is op donderdag 13 maart en begint om acht uur. Voor meer informatie en opgave kan men bellen naar Carel, telefoon 01184-11641 of Matthieu, telefoon 01184-10821 Verkiezingsbijeenkomst - Het CDA-Vlissingen houdt maandag 17 maart in het Anker een verkie zingsbijeenkomst. Deze begint om acht uur. Er zijn drie sprekers, na melijk de huidige fractievoorzitter voor het CDA in de Vlissingse ge meenteraad, M. Dekker, de heer M. Juursema, de nieuwe kandidaat op nummer 8 en lijsttrekker A. Hoefkens. Er wordt onder meer ge sproken over de werkgelegenheid, huisvesting en recreatie. Ook kan men hier kennis maken met de nieuwe kandidaat gemeenteraads leden. Concert - De Christelijke Zang vereniging Soli deo Gloria in Sou burg geeft zaterdag 15 maart een concert in de Nederlands Her vormde Kerk. Het begint om acht uur en de toegang is gratis. Het koor staat onder leiding van P. de Feijter en wordt op het orgel en de piano begeleid door Henny Vis- scher. Verder treedt Anja van de Doel op als soliste en het fluittrio Belkenende. Knutselclub - Kinderen tussen acht en twaalf jaar kunnen In het Woltershuls elke zaterdag te recht op de knutselclub. Er wordt gewerkt met verschillende materialen, onder andere papler- maché. De club begint om halt- elf. Bazaar - De Zeeuwse afdeling van de „Women's International Zionist Organisation" houdt zon dag 16 maart voor de tweede keer een bazaar ter ondersteuning van het maatschappelijk werk in Israel. De bazaar vindt plaats in de Lam- merenburcht. Hoewel de afdeling Zeeland nog maar een jaar actief is, beslaat de Wl zo als wereld wijde organisatie met vertegen woordigers in vijftig landen al 65 jaar. De organisatie steunt tal van projecten in Israël die vooral ge richt zijn op vrouwen en jeugd werk. Naast kindertehuizen zijn dit ook opvangcentra. In zaal Lamme- renburcht zijn zondag van halfelf tot vijf uur tal van artikelen verkrijg baar zoals tweedehands kleding, curiosa, postzegels, boeken, mun ten, speelgoed en Israëlische pro- dukten. Men kan ook een gokje wagen bij het rad van avontuur. MIDDELBURG - Kledingbeurs - Woensdag 19 maarl houdt de vrouwencontactgroep „Kom uit je huls" weer een kledingbeurs. Er Is voorjaars- en zomerkleding te koop voor kinderen en vrou wen. De beurs vindt plaats in het Zuiderbaken. De kleding voor de beurs kan men op 19 maart 's morgens Inleveren en wel van negen tot elf uur. De verkoop is 's middags van halftwee tot half- vier. Een kwart van de opbrengst komt ten goede aan de contact groep. Na kwart over vier kan men niet verkochte kleding weer terughalen. Wat niet opgehaald wordt gaat naar sociale Instellin gen. Vergadering - De Stichting So ciaal Kultureel Werk Middelburg houdt donderdag 13 maart om half negen een Algemene Vergade ring. De Algemene Vergadering is het hoogste beleidsbepalende or gaan van de SKWM. De vergade ring wordt gehouden in het ge bouw van de Oude Bakkerij in Nieuw- en Sint Joosland. Haymanifestatie - Sociaal Kultu reel Werk de Hayman presenteert haar werk dit jaar onder de naam „Haymanifestatie". Deze manifes tatie is op zaterdag 15 maart van twee tot vier uur in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele. Op het programma staan onder meer kleien, centrifuge schilderen, een modeshow, schminken, „achter werk in de kast", blaasobjecten, fietsen, sieraden maken, en vele andere activiteiten. Ook zijn er een aantal informatiestands en ver schillende optredens van onder meer de volksdansgroep. De toe gang is gratis. Concert - De Brassband Cres cendo in Oostkapelle geeft vrijdag 14 maart in het ontmoetingscen trum de Halve Maan haar jaarlijkse uitvoering. Het begint orrï halfacht. Zowel de tamboers, als het jeugd- korps en het seniorenkorps treden dan op. Na de pauze voert de to neelvereniging S.T.E.C. uit Oost- Souburg de klucht „Den Haag ver gist zich niet" op. Kledingbeurs - 't Wegkruu- pertje houdt zaterdag 15 maart een kledingbeurs. Het gaat hierbij om zomerkleding voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 14 jaar. De kleding kan men inleveren van 10 tot en met 14 maart tijdens de speelzaal uren. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de speelzaal. De kledingbeurs is zaterdag van tien tot elf uur. 't Wegkruupertje is te vinden aan de Prins Hendrik straat 35. Vogel beurs - De vogelliefhe- bers in Arnemuiden houden weer een vogel ruil- en verkoopbeurs. Het evenement wordt gehouden op zaterdag 15 maart van een tot vier uur in de Arne. Er zijn handelaren aanwezig die overtollige vogels op kopen en men kan er ook terecht voor informatie over het kweken van vogels en voor de aanschaf van boeken. Schoolfeest - De Vrije School in Middelburg houdt zaterdag 15 maart een openbaar schoolfeest. Een aantal klassen zal een indruk geven van dat waarmee ze bezig zijn, zoals eurithmie, recitatie en dergelijke. Het schoolfeest begint om tien uur. Feestavond - De toneelgroep Emagosos uit Nieuw en Sint Joos land brengt op de feestavond van de personeelsvereniging van Rijks waterstaat de klucht „De onbetaal bare loodgieter". De avond begint om acht uur in het Zuiderbaken op zaterdag 15 maart. Film - Vrijdag 14 maart draait in 't Beest in Goes de film „Under the Volcano". De film laat de laatste dag zien van de Britse ex-consul in Mexico aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog Het decor voor de film wordt gevormd door de opkomst van het fascisme in Mexico. De film begint om negen uur. Mr. J.J. Van der Weel. Vervolg voorpagina. De Henry Dunant was aan verbetering toe, zowel nautisch als wat de inrichting betreft, afeglopen maandag kwam de gerenoveerde Henry Dunant weer in de vaart. Dat is vreselijk belangrijk, want er zijn jaarlijks honderden men sen die reikhalzend uitkijken om mee te kunnen. Mensen die hun hele leven binnen de vier muren van een ziekenkamer moeten doorbrengen." „Het stellen van prioriteiten is een heel essentieel vraag stuk. We zijn nu bezig de prio riteiten opnieuw op een rijtje te zetten. We hebben jaren lang niet al te grote financiële problemen gekend. Nu wil ik niet zeggen dat we in luxe leefden, of dat we teveel geld hadden, maar er viel van rond te komen. Maar de taken wor den niet minder, terwijl de kostprijzen natuurlijk steeds MIDDELBURG - De Frans man Jean-Yves Chetail vertelt op vrijdagavond 14 maart het legendarische verhaal van Tristan en Isolde in de Franse taal. Het is een vertelling vol improvisaties en liedjes, met oorspronkelijke muziek e ge dichten. De lezing wordt georgani seerd door de Alliance Fran ca ise Walcheren en vindt plaats in de aula van de Christelijke Scholengemeen schap aan de Elzenlaan 4. De avond begint om 20.15 uur. OOSTKAPELLE - In het hervormd Gemeentecentrum aan de Dorpstraat wordt op zaterdag 15 maart een kle ding- en speelgoedbeurs ge houden. Het gaat om spullen voor kinderen van nul tot veertien jaar. De beurs is open van 10.00 uur to 11.30 uur. Voor de kin deren is er een grabbelton. De opbrengst wordt fifty-fifty verdeeld tussen de verkoper in kwestie en de peuterzaal. iiiiiiiHiiHHiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiii Hor.: 2 drank 8 inw. van Alaska 14 grote groep mensen 16 hoofddeksel 17 toe stand van razernij 18 Ned. ver. van huis vrouwen 20 bult 21 in bezit van 23 betr. hebbend op atomen 24 afscheiding 25 waddeneiland 28 grote mislukking 31 diepe snee 32 inwendig orgaan 35 in houdsmaat 37 bloedschande 39 geknoei 40 meterton 41 uiting van verrassing 43 bijb. profeet 46 overmatig 47 tentoon stellen 48 hectogram 49 pl. in Zeeland 50 plaats waar geijkt wordt 51 stemming 53 loco-secretaris 54 ten name 55 vuur vaste stof 57 zuurtje 59 wintervoertuig 62 kleur 64 uurwerk 66 kalknaad 70 rangschikken 73 tegen 75 inw. van Edam 77 belemmering .78 bekaf 80 adem 81 levenslucht 83 deel v/e koeiemaag 84 witte plek op dierenhoofd 85 ieder 86 hardheid in hout. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120.—. Om deze prijs te verdienen moei men in maart alle vier de puzzels op lossen Van de puzzel van 5 maart neemt men de eerste en laatste letter van de oplossing voor 25 horizontaal; van de puzzel van 12 maart neemt men de middelste letter van de oplos sing 54 verticaal; van de puzzel van 19 maart neemt men de derde, vierde en vijfde letter van de oplossinf voor 47 horizontaal en van de oplossing van 26 maart neemt men de laatste twee letters van de oplossing van 62 verticaal en tenslotte nog van de- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll•Illlllllimil - FOTO EISA WESTLAND groter worden. We hebben dus in de afgelopen jaren een vrij rigoreus bezuinigingspro gramma moeten uitvoeren, waarbij met name in de perso- neelsfeer bezuinigd werd", vertelt Van der Weel. Van der Weel is nog steeds onder de indruk van de goed- gevigheid van het Neder landse volk. Elk jaar brengt de speciale Rode Kruis inzame lingsactie al zo'n tien miljoen gulden op. Van der Weel: „Tien miljoen. Dat is toch niet gering. We moeten natuurlijk wel uitkijken dat die stroom niet opdroogt. Maar we heb ben geen aanwijzingen dat het Nederlandse volk vermoeid heidsverschijnselen gaat ver tonen. Het bedrag dat we op halen groeit nog steeds. Maar er is natuurlijk ook concur rentie. Er zijn allerlei instel lingen op gezondheidsgebied die óók ontzettend belangrijk werk doen en die ook om geld verlegen zitten." Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525 Zo Bom, Badhuisstraat 81tel. 12233. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Zo. de la Hayze, Bel- hnkplein 3, tel 28574. Voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18 00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne muiden en Nieuwland. Za. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zo. Heere, Huijssen- straat 15. Middelburg, tel. 01180- 11501. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18 00. - Zo 24.00 uur Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grtjps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Vlissingen - Vrij. 14 maart - vrij. 21 maart v.d. Sande, Badhuisstraat 30- 34, tel 12066 Middelburg - Vrij. 14 maart - vrij. 21 maart Stromenwijk - 't Zand. Maasstraat 56 Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Rombouts/Willemsen, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Kleine huisdieren - Za. en zo. Schofaerts, dr. Stavermanstraat 57, Vlisisngen, tel. 01184-10910. Consult na tel afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860 Behan deling na tel afspraak. 16.30- 01184- 16 30- 84-86, Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769 Spreekuren alle werkdagen 17.00 uur, Leliënlaan 1, 13769; op ma., wo. en vrij. 17.00 uur in Batenburg 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum. C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Vert.: 1 zwaardwalvis 2 Londense mist 3 eerste hulp bij ongelukken 4 gard 5 be richt 6 yard 7 bibliotheek (afk.) 8 en an dere 9 honen 10 hut 11 Ned. omroeporg. 12 niet af 13 omroepvereniging 15 onvo- leindigd 19 stof voor hoeden 21 loof boom 22 voorzetsel 24 humeur 26 hoe veelheid 27 niemendal 29 de post 30 Eu- rop. vrouw 31 sterke drank 33 afd. v/e tijdschrift 34 Grieks heldendicht 36 oude taal 38 kanteel 40 eetgelegen heid voor studenten 42 deel v/d voet 44 oude lap 45 assistent 46 pasgang v/e paard 51 bek. Eng. kostschool 52 door zichtig weefsel 54 ten gevolge van 56 feestavond 58 haven in Engeland 60 vogeleigenschap 61 gebed 63 deel van Europa 64 Kon. Luchtvaart Maat schappij 65 lichtekooi 67 Org. van Econ. Samenwerking en Ontwikkeling 68 ten- nisterm 69 val 71 moutoven 72 aangeno men houding 73 beroep 74 frêle 76 pl. op de Veluwe 79 windrichting 82 met name 83 paardekracht. zelfde week de eerste letter van de oplossing 1 horizontaal verticaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een term voor het re gelen van de aan- en afvoer van en voor grote groepen mensen. Men moet het woord voor 4 april insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de maart-puzzelserie. VEEL SUCCES. DeMFMBand. MIDDELBURG - In de aula van de Christelijke Scholenge meenschap wordt op donder dag 13 maart een 'Concert voor de Koning' gehouden. Er zijn optredens te zien van Jeff Fountain, Karen Lafferty, Pe ter helms en de MFM Band. Het programma begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van het Rode Kruis houdt op donderdag 13 maart een bloedplasma-avond. De avond wordt gehouden in de Technische School aan de Zaaihoekweg. Bloeddonors kunnen terecht van 18.30 uur tot 21.30 uur. VLISSINGEN - De baanlo- zenkrant Jobless Nieuws is weer uit. In de uitgave van fe bruari en maart staan weer een aantal onderwerpen, zoals sport, een pleidooi voor betere mogelijkheden overdag, een gedicht in Zuid-Bevelands dialect en nog andere zaken die haanlozen aangaan. Verder geeft Jobless Nieuws een globaal overzicht van wat de politieke partijen in Mid delburg te zeggen hebben over bijvoorbeeld haanlozen, werk gelegenheid en de sociale diepst De krant is gratis verkrijg baar bij BBS, de GSD, de bi bliotheek en het Arbeidsbu reau. Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16 30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss Za en zo. v. Sorgen, Henry Dunantstraat 19, tel 71768. Middelburg Za en zo. de Crom, St. Pieterstraat 15. tel 01180-27325. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever, za. 9 uur. Paauwenburg, Open Hof. Zo. 11.15 uur: Eigen zanggroep 19.00 uur Samenzang. Martinuskerk zo. 10.30 uur parochiekoor. Vlissin gen: Ter Reede za. 17. uur. Lieve Vrouwekerk za. 19.00 uur Lamber- tuskoor. Zo. 10 uur dameskoor. Bethesda - St. Joseph ziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk. Za. 19.00. Zo. 10.00 uur. Hoeksteen: Zo. 11.30 uur. Domburg: Elke 1e en 3e zondag van de maand 8.45 uur. Bethesda St.-Josephziekenhuis Zo. 10.00 uur ds. Joosse Chr. Ger. Kerk Vlissingen Zo. 9.30 ds Brons, 17.00 uur ds. v.d. Heuvel. 12 maart 15.00 en 19.30 ds Brons (bidden). Gert. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 •uur dhr. Heemskerk, Oranjeplein: zo. 9.30 uur van Buiren, 19.00 uur ds. Witkamp. Bejaardenhuls Zoute Viever - Zo. 19.00 uur dhr. v.d. Putte. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, 16.00 Doopdienst zwem bad Poelendaele C. van der Zanden Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Middelburg, zo. 9.30 en 16.30 leesdienst. Middelburg, Klein Vlaanderen 75, zo. 9.30 en 16.30 uur ds de Graaf. Anglicaanse Kerk (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schetde- poort: zo. 10.30 u. Morning Prayer. 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk Vlissingen, zo. 10 uur ds. Nieuwenhuijse (Ev. Lutherse dienst) 17.00 uur. ds. Tromp (Geref. Bondsdienst). Middelburg 10. uur ds. Allewijn. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen 't Ankee, za. 9.30 uur ds. ter Mate., 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg in de Doopsgezinde kerk. 10.00 uur bijbelstudie, 11 uur ds. ter Mate. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland Souburg: Zo. 17.00 pdt. Waisapy. Koudekerke: Zo. 12.00 uur Waisapy Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 9.30 uur zr. ds. Postema Ger. Kerk en Herv. Gem. Vllss. - Zondag Petruskerk 9.30 uur ds. Kalksma, 17.00 uur ds. Makkjnga. Johanneskerk 9.30 uur ds. Glashou wer. Open hof 9.30 uur ds Krijger 17.00 uur ds de Nooij. Ev. Lutherse Kerk zo 10.00 uur ds Nieuwenhuijse, 17 00 uur ds. Tromp. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Nooij, 19.00 uur ds. Vellekoop. Der Boede - Zo. ds Kuiper Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk 10.00 uur kand. Paap, 17.00 uur ds. Korporaal (Geref Bonds dienst). Koorkerk 10.00 uur ds. Hen- drikse. Oostkerk 10.00 uur dhr. v.d. Putte Ontmoetmgskerk 10.00 uur ds. Grootjans. Thomaskapel 10.00 uur dhr. Snijders. Engelse kerk, 19.00 ds. de Boer-Hessel Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. geen opgaaf. Vrtjz. Herv. en Remonstrantse Kring - Zo. 10.00 uur ds. Hendrik- se. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. 10.00 uur mevr. de Weerd- Westra. Christengem.: Zo. Kapel St.-Maarten, Hoogelande geen dienst Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, zo. 10 uur Wiessenhaan, 10 55 uur mevr. Pers- son Kangas, 11.50 uur mevr. Wijk- stra-Onstwedder, Hogeraadsspreker. Doopsgezinde gemeente Middel burg - Zo. 11.00 uur ds Postema Pinksterkerk Vrijdomweg 1, Vlis singen, wo. 19.30 uur, vr. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Lofpr dienst Leger des Hells, Vlissingen - Zo. 10.00 uur Heiligingssamenkomst, 17.00 uur Avondsamenkomst. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht SOS Telefonische hulpdienst Zee land Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Spreekuren algemeen maatschaf)- pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16 00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8 30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10 00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bi| sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470 en 01187-1588 Do. 13 mrt. Vr. 14 mrl. Za. 15 mrt. Zo. 16 mrt. Ma. 17 mrt. Di 18 mrt. Wo. 19 mrt. 3.38 en 15.59 uur 4.13 en 16.33 uur 4.46 en 17.05uur 5.19 en 17.38 uur 5.52 en 18.12 uur 6.30 en 18.58 uur 7.27 en 20.06 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5