Internationaal karakter Vrouwendag Ü.Vm D Reclame met computer van L'oiseau Kunst van Marzo-Mart Vervolg verbeteren Vlissingen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 MAART 1986 305 Injectie f llmi KRUISWOORDRAADSEL HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER MIDDELBURG/OOST-SO UBURG - Verschillende vrou wenorganisaties op Walcheren zorgen er voor dat ook dit jaar de Internationale Vrouwen dag, zaterdag 8 maart, niet on opgemerkt voorbij gaat. In het pand in Middelburg legt men echt de nadruk op het Interna tionale karakter van deze dag en in de Schuur in Oost-Sou burg staat de creativiteit cen traal. „We wilden er echt een smelt kroes van internationale vrouwencultuur van maken", vertelt Piëta Konings. „Een ontmoetingsfeest in het pand waar alle vrouwen uit de ver schillende nationaliteiten zich thuis voelen en ook iets van hun achtergronden kunnen to nen. Het pand is open van twee uur tot half zes en er staan al heel wat optredens op het programma, zoals van de Stichting Surant die bestaat uit Surinaamse en Antil liaanse vrouwen, de Turkse meisjesgroep La IS, Zuidmo- lukse vrouwen en daarnaast ook een optreden van Irma Bogers met Brecht- en vrou wenliederen. Tussendoor zijn er allerlei hapjes verkrijg- 'braar, onder andere uit de Ar gentijnse keuken". In Oost-Souburg hebben de buurtvereniging van Duyven- voorde en de Vrouwenbond FNV gezamenlijk een pro gramma opgesteld rond het thema Vrouw en Kreativiteit. In de Schuur kunnen de vrou wen, zowel 's morgens van elf uur tot een uur als 's middags van twee tot vier uur kennis maken met allerlei verschil lende kunstvormen. Ze kun nen ook zelf aan de slag met onder meer druktechnieken, kleien en textiel verwerken. Zij worden daarbij begeleid door medewerkers van het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming. Ook het avondprogramma, dat om acht uur begint in het Pand is tot stand gekomen door de samenwerking van de verschillende vrouwengroe pen op Walcheren. Er is geko zen voor een open muziek avond, waarop alle vrouwen wat van zich kunnen laten ho ren. De piano staat al klaar. Irma Bogers zal ook hier weer een aantal liederen laten ho ren, daarbij begeleidt Barbara haar op de piano. Ook speelt de vrouwengroep Moeje het toneelstuk „Goedoe-djari" of tewel 't Rijke Erf dat gaat over het leven van elf Surinaamse vrouwen in 1936. De toegang.tot alle activitei ten op de internationale vrou wendag is gratis. MIDDELBURG Forumbijeenkomst De afdeling Middelburg van het F.N.V. houdt vanavond, woensdag 5 maart een forum bijeenkomst in het kader van de gemeenteraadsverkiezin gen. De bijeenkomst begint om zeven uur in het Zuiderbaken. De bedoeling van de avond is de kiezer duidelijk te maken welk standpunt de verschil lende politieke partijen inne men met betrekking tot een aantal verschillende zaken. Aanwezig zijn J. Korstanje, PvdA; mevrouw van Dijk, VVD; Bergshoeff, CDA; Blom, PSO; Ovaa, D'66; Luitwieler, SGP, RPF, GPV; Blom, PPR; T. S trous, FNV en de Ru, voorzitter FN V-af deling Mid delburg. Aan de orde komen het toe wijzingsbeleid van woningen, het ontien van lage inkomens bij gemeentelijke belastingen, de werkwijze van de Gemeen telijke Sociale Dienst, de hulp van gemeenten bij financiële problemen, werkgelegenheid en privatisering. Forumdiscussie Vrijdag 7 maart is er in zaal de Noordzeegalm in Westka- pelle een forumdiscussie tus sen de lijsttrekkers van de partijen die in die gemeente aan de verkiezingen meedoen. Dit zijn Peter Cijsouw van de PvdA, Leen Wouters van het CDA, Hans Minderhoud van de VVD en Ko Houmes van de SGP. De discussieavond begint om halfacht. De discussie staat onder leiding van K. van der Maas. Ruben Salas Zaterdag 8 maart is er in 't Beest in Goes een optreden van de Nederlands-Portori- caanse band Ruben Salas y sus Orchestra. De band brengt Caraïbische feestmuziek. Het concert begint om acht uur. Film Vrijdag 7 maart draait in 't Beest de muziekfilm „Stop making sense". Het is de con cert-registratie van een optre den van de legendarische Tal king Heads. Er zijn twee voorstellingen, te weten om tien uur en om acht uur. De toegang is gratis. Zilveren Schor In het Zilveren Schor wordt een cursus publiciteit, propa ganda en ledenwerving gege ven voor 'kaderleden van be langenorganisaties van ge handicapten. De eerste bijeen komst is op vrijdag 7 maart. Er hebben zich vijftien deelne mers opgegeven voor deze cursus die geleid wordt door Piet Hoogland. VLISSINGEN Swingende muziek Na een jaartje van rust gaat de uit Goes en Vlissingen af komstige band Tekenburg weer de Zeeuwse podia be klimmen. Op vrijdag 7 maart treden ze op in café de Hoppit in Vlissingen. Het optreden begint om half vier. Teken burg speelt hoofdzakelijk eigen werk, gebaseerd op ste vige swingende muziek zoals die begin zeventiger jaren te horen was. Ontstaan Vlissingen Woensdag 12 maart om acht uur houdt R. den Broeder een lezing voor de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen over de ontstaansgeschiedenis van Vlissingen. Aan de hand van een dia-reeks wordt een beeld geschetst van de wordingsge schiedenis van het eiland Wal cheren, de stichting van de stad Vlissingen en haar ont wikkeling vanaf de veertiende eeuw tot 1940. De lezing is ook toegankelijk voor belangstel lenden die nog geen lid zijn van de vereniging. Tekenfilms Zaterdag 8 maart start er een animatie- en tekenfilm club in buurthuis Aldegonde. De club is bedoeld voor kinde ren van acht tot twaalf jaar. De club begint om tien uur. Volksdansen „De stem van het water" van Bert Haanstra wordt deze week vertoond in het dien stencentrum Bachten Reede. Deze documentaire gaat over mensen in allerlei situaties, waarbij het water niet meer dan een verbindend element vormt. Typisch Hollandse be zigheden en gedragingen zijn gefilmd met een knipoog naar de kijker en door Simon Car- miggelt van een subtiel com mentaar voorzien. De film is te zien op dinsdag 11 maart om halfacht. Inspraak bejaardenoorden De Stichting Welzijn voor Ouderen werkt mee aan de in spraakprocedure op het plan voor de Bejaardenoorden in Zeeland. Er is de mogelijkheid om zich aan te melden om aan deze inspraak mee te doen. Dat kan in dienstencentrum Bachten Poorte op maandag 10 maart tussen negen en tien uur. In dienstencentrum Bachten Reede op maandag 10 maart tussen twee en vier uur. In dienstencentrum Bachten Komme op woensdag 12 maart tussen tien en elf uur. In ieder dienstencentrum zijn een aantal inspraakplan nen voor de bejaardenoorden verkrijgbaar. De data voor de inspraak- nog een paar jaar op zich zal laten wachten. „Het is een fi nancieel onhaalbare zaak om de haven in te richten voordat de nieuwe sluis is gebouwd. Want als die sluis komt gaat de haven twee jaar plat.We kunnen natuurlijk wel begin nen met een beperkte inrich ting van de haven", zegt de heer Wesselman. „Ik vind dat je iets te bieden moet hebben voor de water sport, zeker als je jezelf nu presenteert op de Hiswa, waar Zeeland nu gastprovincie is. Het is niet zo logisch je op zo'n Hiswa te manifesteren, terwijl je niets te bieden hebt. Voor 30 maart moet ik een uitspraak hebben of we wel of niet aan de gang kunnen in de jachtha ven. Dat is een dead-line. Wij denken zelf dat je met een be perkte aanvang in ieder geval laat merken dat je er bent. En dat kan zijn uitstraling op de binnenstad ook niet missen. We zijn in dit geval alleen erg sterk afhankelijk van het fi nancieel mee willen denken van de gemeente. Maar de ge meente is bang om zijn nek uit te steken. De gemeente zal een voortrekkersrol moeten spe len, wij als ondernemers gaan dan direct mee." „Een beperkte inrichting van de jachthaven kost 85.000 gulden, die de gemeente zal moeten investeren. Op het mo ment dat ik de definitieve plannen ga invullen, dan be taal ik van dat bedrag 60.000 gulden terug. Die tijdelijke in richting komt dan dus in feite neer op 25.000 gulden, plus ka- pi taallasten. Ik denk dat, als je op zo'n manier een injectie kan geven aan de gebeurtenis sen rond de Vissershaven, dat dat geld geen struikelblok kan vormen. Maar als je bij dat soort bedragen je nek niet durft uit te steken, dan denk ik wel eens bij mezelf: 'Hoe moet die speerfunctie dan worden ingevuld?' Kijk, we willen onze schouders eronder zetten, maar dat kunnen we niet alleen", aldus Wesselman. „Ik betreur het een beetje dat alles op een presenteer blaadje wordt aangeboden, met heel die speerfunctie en zo. Maar door allerlei kleine verwikkelingen en politiek ge touwtrek komt er niets van de grond. Praatjes vullen nu een maal geen gaatjes. Dat is bui tengewoon betreurenswaar dig. Daarom zeg ik: 'Als dat politieke geharrewar een rem op de ontwikkelingen vormt, vorm dan een volkomen neu trale stuurgroep." Wesselman: „We zitten ge woon te wachten op iemand die spijkers met koppen slaat. Als de besluitvorming wat versneld zou kunnen worden, dan zouden we met heel wat ontwikkelingen een stuk ver der zijn. En dan desnoods maar een keer een risicootje lopen, maar niet alles op zeker spelen." bijeenkomsten zijn gesteld op Bachten Reede maandag 24 maart om twee uur. Bachten Poorte donderdag 27 maart om halftien en Bachten Komme vrijdag 4 april om twee uur. Ontmoetingsavond Aktiva, de activiteitencom missie van het dienstencen trum Bachten Poorte in Sou burg houdt dinsdag 11 maart een ontmoetingsavond. Deze begint om halfacht. Men kan er bingo spelen of luisteren naar de vertellingen van de heer Sinke en de gedichten van mevrouw Kip en de heer Campen. Ook wordt er een groepsspel gedaan. Volleybaltoernooi Buurthuis de Paraplu houdt zaterdag 26 april een volley baltoernooi in de sporthal van de Zeevaartschool. Het toer nooi heeft een recreatief ka rakter. De bedoeling is dat met name teams uit de wijk Paau- wenburg meedoen. Deze teams kunnen gevormd worden uit buurten, of straten, families of organisaties die werkzaam zijn in de buurt. Ieder team moet minimaal twee dames hebben. De teams kunnen zich telefonisch melden op het nummer 65453. Gouwe Ouwe Vrijdag 7 maart is er in buurthuis de Paraplu een gou- we-ouwe-avond. Men kan dan luisteren naar muziek uit de jaren '60 en '70. Er wordt ook een video vertoond met optre dens van popgroepen uit die tijd. Het begint om acht uur en de toegang is gratis. Wereldgebedsdag „Kies dan het leven" is het thema van de liturgie van de Wereldgebedsdag 1986. Een groepje Australische vrouwen stelde deze liturgie samen. De gebedsdag wordt in Vlis singen op twee plaatsen ge houden namelijk op vrijdag 7 maart in de Kerkzaal van Ter Reede. Ds. van de Wind leidt de dienst en het koor van Her vormde Vrouwengroepen zingt enkele liederen. Het be gint om zeven uur. Zondag 9 maart is er een zelfde dienst in de Johannes- kerk. De Cantorij van de Pe- truskerk werkt hier aan mee en ds. Kalksma is de voorgan ger. Deze dienst begint om vijf uur. Belastingformulier Het CNV helpt ook dit keer weer mensen die moeilijkhe den hebben met het invullen van hun belastingformulier. Men kan hiervoor terecht in Vlissingen op donderdag 6 maart in het Anker. Vanaf ze ven uur zijn de letters A tot en met K aan de beurt en vanaf halfnegen de letters L tot en met Z. In Oostkapelle is er een bijeenkomst op maandag 10 maart in het vakantieoord Bos en Duin. Deze begint om half acht. In Middelburg zitten de deskundigen op dinsdag 25 maart in de Schakel. Om ze ven uur kunnen de mensen te recht wiens naam begint met de letters van A tot en met L en om halfnegen de mensen wiens naam begint met de let ters tussen M en Z. Prestatielopen De buurtvereniging van Duyvenvoorde in Oost-Sou burg houdt op tweede paasdag weer een prestatieloop. Men kan kiezen uit afstanden van twee en een half, vijf en tien kilometer. De start is om kwart voor elf. Inschrijven kan vanaf kwart voor tien in wii kgebouw de Schuur. MIDDELBURG - De Spaanse beeldende kunste naar Marzo-Mart exposeert zijn werk van 11 maart tot en met 5 april ln galerie Witte aan de Vlasmarkt. Er is in de galerie een serie van veertig kleuretsen te zien. Marzo-Mart is een graficus, die zich de laatste jaren vooral bezig heeft gehouden met het maken van kleuretsen. Hij houdt ervan een vrouwenli chaam tot onderdeel van het landschap te maken, tevens plaats hij mathematische ele menten in dat zelfde land schap, zoals een kleurige py- ramide, een driehoek of een labyrinth. Heel bijzonder zijn de kleine mapjes waarin een serie postzegelkleine kleure- netsjes zitten. -v LAT1£G£SCHENKT „J DRUKWERK AU1Jjt REKLAM|lïüj r~^= i 1 01180 - 3%l REKLAME STUDIO ohha r Ois0au 01180 36144 ik «f. MIDDELBURG - Als recla meontwerper moet je steeds de nieuwste ontwikkelingen op de voet volgen en liefst een stapje voor zijn. Dat is het motto van Jos van Reenen, die nu al vijf jaar zijn eenmans bedrijfje, reclamestudio L'oi seau, in de Rozemarijnstraat in Middelburg, draaiende houdt. Aanvankelijk begon hij wat aarzelend met het schilde ren van naambordjes en recla meboodschappen, maar met de jaren kwamen daar steeds an dere activiteiten bij. De laatste tijd krijgt hij ook veel opdrachten voor het in stalleren van lichtkranten. „Dat is echt wel het nieuw ste op het gebied van de licht reclame", vertelt hij. „Op zo'n krant kun je steeds wisselende boodschappen laten verschij nen die je zelf van tevoren kunt intikken. Per keer kun je 1800 letters en tekens gebrui ken. Doordat de boodschap doorloopt wordt de aandacht van het publiek automatisch vastgehouden. Je ziet dan ook echt, dat de mensen blijven staan, om het te lezen. Het ge heel wordt door de computer bestuurd en je kunt de tekst steeds veranderen als dat no dig is. Ook logo's en dergelijke kun je er op zetten. Doordat het apparaat ook een geheu- gentoets heeft, is het bijvoor beeld ook mogelijk elke dag een andere tekst te laten ver schijnen, die je al van tevoren hebt vastgesteld. De baken zijn gemakkelijk aan te bren gen aan de gevel en leverbaar in verschillende maten, van zo'n 45 centimeter tot 3 meter". Van Reenen ziet grote mo gelijkheden in deze manier van reclame voeren. Wat be treft de installatie van de lichtkranten werkt hij samen met Remag. MIDDELBURG/VLISSIN - GEN - De meest bekende spion allertijden, James Bond, krijgt de komende week ruim schoots de aandacht in het Vlissingse Alhambra-theater. Iedere avond is er een avon tuur te zien van de man met de vergunning om te doden. Be halve de spectaculaire Koude Oorlog- belevenissen van de Britse spion, vertoond Alham- bra ook de nieuwe western Silverado. James Bond, vertolkt door respectievelijk Sean Connery en Roger Moore, is zeven maal te bewonderen, het gaat om films van 1963 tot 1981. Begon nen wordt met From Russia With Love, gevolgd door Gold- finger en You Only Live Twi ce. Verder is Live And Let Die te zien, The Man With The Golden Gun en The Spy Who Loved Me. Tenslotte draait For Your Eyes Only in dit Ja mes Bond retrospectief. De Bond films zijn te zien op donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur. Op vrijdag, zaterdag en zondag draait er een Bondfilm om 21.30 uur. De film die het western genre weer nieuw leven moet inblazen, Silverado, beleeft deze week zijn Walcherse pre miere. De western handelt over een aantal cowboys die met elkaar optrekken omdat ze allemaal naar hetzelfde plaatsje moeten. Ze hebben weliswaar ieder een ander doel voor ogen, maar ze helpen elkaar op weg. Silverado draait vrijdag, za terdag en zondag om 19.00 uur. In Alhambra II gaat Weird Science de tweede week van roulatie in. Twee Ameri kaanse jongens bouwen een robot, die meer weg heeft van een femme fatale dan van log ijzer apparaat en gaan met die robot de wereld wat beter" be kijken. Weird Science draait op donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur. Van vrijdag tot en met zondag is deze film te zien om 19.00 uur en 21.30 uur. op zondag is Weird Science ook om 14.00 uur te bekijken. De film Intieme Bijles is een aaneenschakeling van porno grafische hoogtepunten en is dienaangaande dan ook alleen te bezichtigen door mensen ouder dan achttien. Intieme Bijles draait vrij dagnacht om 23.30 uur. Tenslotte draait in de Vlis singse bioscoop de jeugdfilm De Wondere Wereld Van Oz. Deze film draait als zondag middagmatinee mee in het Al- hambraprogramma en begint om 14.00 uur. In de Middelburgse Mecca nobioscoop is donderdag de topper van het afgelopen film festival Rotterdam te zien, My Beautiful Laundrette. Deze film speelt in het Pakistaanse milieu in Londen, waar nogal wat racisme voorkomt. Toch groeit er een mooie vriend schap tussen de oud-fascist Johnny en de Pakistaan Om ar. Ze openen samen een was serette. My Beautiful Laundrette is te zien, donderdag, zondag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur en op vrijdag en zaterdag om 20.00 uur in Meccano. Koyaanisqatsi draait voor de derde week in Meccano en toont prachtige beelden geïl lustreerd door de dreigende muziek van Philip Glass. Te zien in Meccano op vrij dag en zaterdag om 22.30 uur. Het cinematheekpro- gramma staat deze week in het teken van The Servant van Joseph Losey. Deze film gaat over een butler die na verloop van tijd de macht in het huis van zijn baas min of meer over neemt The Servant maandag in Meccano om 20.30 uur. De kindermatinee is gere serveerd voor de film Jan Zonder Vrees. Deze film is Ne derlands gesproken en speelt in Vlaanderen tijdens de duis tere Middeleeuwen. Het gaat over Jan die opkomt voor de onderdrukten. Jan Zonder Vrees draait op zaterdag en zondag om 15.00 uur. In Electro draait nog stee<4s het succesnummer van de ge broeders Taviani, Kaos. Een unieke verfilming van vijf traditionele Italiaanse verha len. de film doet het zo goed, dat reserveren geen overbo dige luxe is. Kaos draait vrijdag, zater dag, maandag en dinsdag om 20.30 uur De Zeeuwse Volksuniversi teit besluit deze rij met de ver toning van Danton van de be kende Poolse cineast Wajda. Een film met als centraal mot to: De revolutie eet haar eigen kinderen op. Danton om 20.30 uur op woensdag op het celluloid van Electro. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied. Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120.-. Orp deze prijs te verdienen moei men in maart alle vier de puzzels op lossen. Van de puzzel van 5 maart neemt men de eerste en laatste letter van de oplossing voor 25 horizontaal; van de puzzel van 12 maart neemt men de middelste letter van de oplos sing 54 verticaal; van de puzzel van 19 maart neemt men de derde, vierde en vijfde letter van de oplossinf voor 47 horizontaal en van de oplossing van 26 maart neemt men de laatste twee letters van de oplossing van 62 verticaal en tenslotte nog van de zelfde week de eerste letter van de oplossing 1 horizontaal verticaal. Zet men de letters achter elkaar dan krijgt men een term voor het re gelen van de aan- en afvoer van en voor grote groepen mensen. Men moet het woord voor 4 april insturen naar de puzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de maart-puzzelserie. VEEL SUCCES. Hor.: 1 landverhuizing 8 snack 15 radio lamp met twee elektroden 16 schampere opmerking 17 hoofd v/e nonnenklooster 19 riv. in Italië 20 zeer klein 21 houten raamwerk 23 badpl. in Italië 24 moeder van Remus en Romulus 25 pausennaam 26 in arrestee rijden 28 schatting 30 ver bluft 31 onbesmet 33 herinneringsver mogen 34 bakkes 36 toneelspeler 38 sierplant 40 zoutwatervis 41 als voren 43 haag 45 chem. symb. voor neon 46 schoenvorm 48 administratietroepen 49 laatste verflaag 50 broer van Willem van Oranje 51 middelbaar onderwijs 52 vezels van agavebladeren 55 en om streken 56 afsluiting 58 laagfrequent (afk.)59 leenman 61 dooier 65 uiting van droefheid 68 goed 69 oude naam voor Djakarta 72 dokter 74 komaan 76 tele foon 78 pl. in België 79 bid (Lat.) 80 toe gepast natuurwetenschapp. onderzoek 82 wachthuisje 84 dichterbij komen 85 edelman 86 berg in Israël 87 100 gul den (Barg.) 89 oude naam voor Gelder land 90 straf 91 herhalen 92 verwaand heid. Vert.: 1 andere naam voor Ierland 2 al leenheerser 3 kunsttaal 4 pers. voomw. 5 opgeld 6 Westaziatisch land 7 overma tig 8 kelk 9 fijne spot 10 teen 11 deel v/e mast 12 British Broadcasting Corpora tion 13 aanneming v/e kind 14 hoofdstad van Peru 15 spijsverteringskanaal 18 meubel 20 spijskaart 22 factuur 25 muziekinstr. 27 wijnsoort 29 Duits bondskanselier 32 vitrine 35 sjiek 36 be weging 37 losse draad 38 pl. in Z.-Hol land 39 vuilnisman 40 Scan. luchtvaart- mij. 42 vleugelloos insekt 43 hare ko ninklijke hoogheid 44 dieregeluid 45 zandheuvel 47 speelgoed 53 Aziat. Rusland 54 laatst 57 pl. in N.-Holland 59 Ned. omroeporg. 60 kwadraat van vier 62 voedsel 63 rijschool 64 ei zonder schaal 66 zonderling mens 67 deel v/e boom 70 vaalgeel worden 71 pl. in Zee land 73 aardgordel 75 eerste kelner 77 schuifbak 79 smeerstof 81 nader overeen te komen 83 loofboom 86 Fran se stuiver 88 zangnoot 90 biologisch-dy- namisch. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Thiadens, Zuider- baart 23, tel 64633. Zo. Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459 Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637.Zo.Wor- telboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- mulden en Nieuw land. Za. Bergen, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01184- 61500. Zo. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden. tel. 01182-1308 Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Weet- en Midden-Walcheren - Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190. Domburg, Aagtekerke, Zoutetande, Mei la kerke, Blggekerke, Koude- kerke, Weatkapelle - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur van de Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 Oostkapelle, Serooakerke, Grljps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Rullens en Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01186-1276. Vlissingen - Vrij. 7 maarl - vrij. 14 maart Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. Middelburg - Vrij. 7 maart - vrij. 14 maart v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. Kleine huisdieren - Za. en zo. Drie- huis-van Haselen, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis- kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Klompe, Doorneburg 91 tel. 71140. Middelburg: Za. en zo. Drijdijk. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever, ze. 9 uur. Paauwenburg, Open Hof. Zo. 11.15 uur: Eigen zanggroep 19.00 uur Samenzang. Martlnuskerk zo. 10.30 uur parochiekoor. Vlissin gen: Ter Reede za. 17. uur. Lieve Vrouwekerk za. 19.00 uur Lamber- tuskoor. 20. 10 uur jeugdkoor. Be- theeda - St. Joseph ziekenhuis zo. 11.15 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk. Za. 19.00. Zo. 10.00 uur. Hoeksteen: Zo. 11.30 uur. Domburg: Elke 1e en 3e zondag van de maand 8.45 uur. Bethesda SL-Josephzlekenhuls - Zo. 10.00 uurds. Paul. Chr. Oer. Kerk Vlissingen - Za. en zo. 9.30 en 17.00 ds. Brons. 12 maart 15.00 en 19.30 ds Brons (bidden). Gert. Kerk en Ned. Herb. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 uur ds. Melse Oranjeplein: Zo. 9.30 uur Van Buiren, 19.00 uur ds. van Buiren. Bejaardenhuls Zoute Viever - Zo. 19.00uurds. Brons. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - In aula L.T.S. Klarenbeek. Zo. 9.30 uur Van 't Veer. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Larv noystraat, Vlissingen - Middelburg, zo. 9.30 en 16.30 ds. Zomer. 12 maart 19.30 ds. Zomer. 12 maart 19.30 ds. de Graaf zo. 9.30 en 16.30 u. ds. De Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 u. Holy communion. 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - Vlissingen, zó. 10 uur ds. Glashouwer.Middelburg 10 uur ds. van Tuyll-van Seroodkerken. Zevende Dage Adventisten, Vlis singen - 't Anker, za. 9.30 uur ds. Mandemaker, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg in de Doopsgezinde kerk. 10.00 uur bijbelstudie, 11 uur ds. Mandemaker. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland - Souburg: Zo. 13.00 pdt. Waisapy. Koudekerke: Zo. 11.45 uur Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 9.30 uur zr. de Grauw- Steyl Ger. Kerk en Herv. Gem. Vllsa. - Zondag Petruskerk 9.30 uur ds. IJ- kel, Johanneskerk 9.30 uur ds. de Boer, 17.00 ds. Kalksma. Open hof 9.30 uur ds. de Nooij ds. 17.00 uur ds. Glashouwer. Ev. Lutherse Kerk zo. 10.00 uur ds. Krijger. De Schaapskooi 9.30 uur ds. Kalksma19.00 uur ds. de Nooij. Der Boede - Zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Brummelkamp 17.00 uur ds. Blom, Koorkerk 10.00 uur ds. Sperna-Weilandrings. Oost- kerk 10.00 uur ds. de Bakker.Ont- moetingskerk 10.00 uur ds. Snijders. Thomaskapel 10.00 uur dhr. Hof- pleinkerk, 9.30 ds. Meijer. Engelse kerk, 19.00 ds. Brummelkamp. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. geen opgaaf. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring - Zo. 10.00 uur ds. 8pema- Weiland. Vlissingen in Ophir Badhuisstraat 186, zo. geen dienst. Christengem.: Zo. Kapel St.-Maarten, Hoogelande 10.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatate Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, zo. 10 uur Oud. van der Ent, mevr. Riem, 10.55 Oud-Göbel, 11.50 uur oud. touw, mevr. Booden. Buro voor Rechtshulp Zeeland Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nieuwstraat 13, M'burg, open ma. Le.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320 Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor Jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816 Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis- bezoeken Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit - info: tel. 01184- 11641 of 10821. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek. 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komltee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594. ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do. 18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u,); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di.. do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg, 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren. Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen. Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33. Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Stichting „Tegen haar wil" - Hulp bij sexueel geweld, tel. 01188-3517. Lotgenoten borstkankerpatiënten, tel. 01180-37652, 01180-12470. en 01187-1588. Do. 6 mrt. Vr. 7 mrt. Za. 8 mrt. Zo. 9 mrt. Ma. 10 mrt. Di. 11 mrt. Wo. 12 mrt. 10.29 en 23.16 uur 11.49 en uur 0.22 en 12.50 uur 1.12 en 13.36uut 1.53 en 14.14 uur 2.29 en 14.49 uur 3.04 en 15.24 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 5