Hema viert zestigste verjaardag Astron bedrijfshallen op maat het weten waard Aziatische muziek Concert van pianoduo ■rimma m *vm m mamma riants imi\m mmvs mmuu ftwa ra lamMWara ü_üm_ amnama ram hh \mNb\J\KWA#l i nianaan ymrmmm 7$ Bol wol verloren Playback in Aldegonde Mimicrimi in Middelburg Carnaval in Zwaan Toernooi van Jong Ambon Uitbreiding balletcursus SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 FEBRUAR11986 305 Banketbakker KRUISWOORDRAADSEL Voordelen ->C Bedrijfshallen op maat Astron! Krieckaert B.V. HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN HOOGWATER AMSTERDAM - Dit jaar bestaat de Hema 60 jaar. In 1926 werd in Amsterdam de eerste winkel geopend. Het was een economisch moeilijke tijd en de Hema kwam als een uitkomst voor vele mensen met een smalle beurs. Met veelgevraagde artikelen voor dagelijks gebruik, tegen sterk aansprekende, lage stan daardprijzen. Eerst alleen 10, 25 en 50 cent, maar al gauw ook 75 cent en een gulden. Die lage „eenheidsprijzen" konden worden bereikt door direct bij fabrikanten grote aantallen van een artikel tegelijk in te kopen en door een eenvoudige, uiterst doelmatige winkelin richting en verkoopmethode. Het eenheidsprijzensysteem werd tot vlak na de oorlog toe gepast. Nieuws was ook dat de mensen er vrij konden bin nenstappen en rondkijken zonder koopdwang, hetgeen voor een winkel ongebruike lijk was. Geleidelijk aan kwam er ook in andere steden een He ma. Na vier jaar waren er 15 en in 1940 al 24 in verschil lende delen van het land. Na de oorlog werden in vlot tempo nieuwe Hema's ge opend. In 1976 waren er 130 en komend voorjaar zal het aan tal van 195 zijn bereikt. Ook in België kwam intussen een He ma. Een geweldige expansie dus, die mede is mogelijk ge maakt doordat in kleinere plaatsen ook zelfstandige on dernemers Hema's openden. Met hetzelfde assortiment voor dezelfde prijzen en met hetzelfde winkelbeeld. De kracht van de Hema kon daar door aanmerkelijk worden vergroot. Het interieur van de eerste Hema winkel in Amsterdam. Eenheidsprijzen van 10, 25 en 50 cent. Intussen veranderde de tijd. Men kreeg meer te besteden, werd modegevoeliger, ging over meer vrije tijd beschik ken. En de techniek zorgde voor nieuwe produktiemoge- lijkheden. Het assortiment van de Hema veranderde mee; zo'n 15.000 artikelen - alles on der eigen merk - volledig af gestemd op de behoefte van de consument. Hierbij is een uit gekiende verhouding van prijs, kwaliteit én vormgeving van de artikelen één van de belangrijkste pijlers van het succes van de Hema. Voordat een artikel wordt ingekocht, wordt het getest in het eigen laboratorium om te zien of het aan de kwaliteitsnormen vol doet. Het assortiment wordt steeds aangepast en ver nieuwd. Nieuw zijn bijvoor beeld sportartikelen, als tennis en surf. En de doe-het-zelf af deling is enorm uitgebreid. In een aantal vestigingen wordt al een boekenassortiment ge voerd en is er een videoafde ling. De Hema is de grootste ban ketbakker van Nederland. Vanuit zo'n 35 eigen banket bakkerijen, verspreid door het land, wordt iedere dag vers gebak aan alle vestigingen ge leverd. Overigens leveren de banketbakkerijen ook dage lijks vers aan de restaurants en coffeeshops van de Hema. Voor hen gelden uiteraard de zelfde maatstaven voor wat betreft prijs en kwaliteit als voor alle andere Hema-artike- len. De winkels hebben overal hetzelfde beeld en dezelfde in deling, praktisch en overzich telijk, waardoor de klant zich in elke Hema-vestiging thuis voelt. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllillllllllllllll HENGSTDIJK - In het be drijfsleven zijn op maat gele verde hallen, ontworpen naar specifieke eisen van de klant van Astron al lang een bekend gegeven. Deze vorm van sys teembouw werd vlak na de oorlog in Amerika al gebruikt, maar pas jaren later in Europa ingevoerd. In de Bene lux heeft Astron een hoofd kantoor in Luxemburg. Alle bestelde ontwerpen worden per computer samengesteld. De levering van de bedrijfs hallen is ongeveer zes weken. Aannemersbedrijf Kriec- kaert BV heeft sinds 1982 deze vorm van systeembouw ook in zijn pakket werkzaamheden en vanaf die tijd al zo'n 40.000 vierkante meter Astron hallen neergezet in Zeeland en Noord- Belg ië. „Het is een van de meest veelzijdige bouwsystemen", vindt de heer Krieckaert, „ze ker sinds de meest recente aan passingen en uitbreiding van de mogelijkheden. Tot voor kort konden de hallen nog maar alleen volgens bepaalde standdaardmodellen worden geleverd. Nu kan men ze sa menstellen uit duizenden standdaarddetails. Daardoor is de modellenreeks aanzienlijk uitgebreid en zijn er tal van combinatiebouxwormen mo gelijk. Ook bouwtechnisch in gewikkelde zaken als het wer ken met hoogteverschillen is nu goed uitvoerbaar." Ook de dak- en ivandsyste- men zijn uitgebreid. Voor de daken zijn er nu vijf vormen mogelijk (voorheen maar een), en er zijn twee wandsysternen. Hor.: 1 tastend 7 Amerik. filmonderschei ding 11 wijnsoort 18 wereldtaal 20 lomp 22 slagersgerei 23 uitvlucht 24 Ital. eiland 26 reus 28 stichter van Rome 29 houding 31 bekwaam maken door herhalen 34 deel v/h lichaam 35 cents 36 goederen 38 in den beginne 40 vakbondcentrale 42 wijze van eredienst 44 uiting van genegenheid 45 niet hoevende te werken 47 uitsparing in muur 48 zijriv v/d Donau 49 Duitse n.v. 50 traliewerk bij een voederbak 52 feest dronk 54 delfstof 56 overmatig 57 pose 58 leuk 59 oude naam van Thailand 60 on ze lieve Vrouwe 61 vogel 63 bewijs van op slag 65 hoofdtelwoord 67 Partij v/d Arbeid 69 eerstgenoemde 70 voorm. koningin-re gentes 72 int. trein 74 dril 75 uiting van aar zeling 76 onverschrokkenheid 78 Amster dams tentoonstellingsgebouw 79 haar kleurmiddel 81 deel v/e spoorweg 82 voor keur 83 ten name van 85 kapper 88 gebo ren 89 riv. in Duitsland 91 Indon. eiland 92 zot 93 overdreven voorliefde 95 schrij ver 97 windrichting 99 hij die 100 door trekken met een vloeistof 101 onrust 102 woonachtig. Met deze 'Scheldebode Puzzel sport' puzzel is maandelijks een aan trekkelijke prijs te verdienen: een 'Hedendaagse Van Dale', een prak tisch aktueel en uitvoerig woorden boek. Het is een daarmee een be trouwbare gids voor de gebruiker van het Nederlands, zoals dat momenteel gebruikt wordt. De 'Grote Van Dale' is zowel het oudste als het grootste woordenboek in het Nederlandse taalgebied Het is meer dan een eeuw de onbetwiste autoriteit op dat ter rein. De 'Hedendaagse Van Dale' heeft een winkelwaarde van 120,-. Om deze prijs te kunnen verdie nen, moet men in februari alle vier de puzzels oplossen. Van de puzzel van 5 februari neemt men de tweede en de derde letter van de oplossing 86 verticaal; van de pu2zel van 12 fe bruari neemt men de eerte twee let ters van de oplossing 44 horizontaal; van de puzzel van 19 februari neemt men de eerste twee letters van 72 ho rizontaal en van de puzzel 26 februari tenslotte de eerste twee letters van 4 verticaal en de eerste letter van 1 ver ticaal. Vert.: 1 telwoord 2 mateloos 3 zelfzuchtig mens 4 maal 5 katjesdragende loofboom 6 Ned. spoorwegen 8 roede 9 compagnie 16 pl. in Z.-Jemen 12 uiting van verrassing 13 mannetjesbij 14 eikehout ontschorsen 15 reusachtig 16 wierookvat 17 assistent 19 sigarettenpapier 21 aansporen 25 korf 27 ontkenning 36 moeilijk breekbaar 32 riv. in Spanje 33 Sowjet-Unie 35 droge biscuit van bladerdeeg 37 pluizen 39 lang strookje leer 41 genoegen 43 dopheide 45 gevederd dier 46 riv. in Gelderland 48 godsdienst 51 uur 52 zacht metaal 53 blikken eetgerei 55 lap 62 beoef. uit lief hebberij 64 nuttigen 66 pleisterwerk 68 roofvogel 69 achting 71 geringste 73 kortom 75 onderdrukker 77 opendoen 86 grote papegaai 81 humeur 84 grond soort 86 Ned. omroeporg. 87 heldendicht 88 traktement 89 bü eb droogvallende grond 96 windvlaag 93 de mensen 94 zeke re 96 zangnoot 98 zaliger gedachtenis 99 grondtoon. Zet men de gevonden letters ach ter elkaar, dan krijgt men de naam van een plant met sterk ruikend zaad. Men moet deze naam inzenden voor 7 maart naar de puzzelredactie van De Scheldebode, Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Uit alle goede oplossingen trekt de redactie de win naar van de februari-puzzelserie. VEEL SUCCES. Ook de coatings, de bescher mingslaag tegen de aantasting van weersinvloeden zijn toege nomen. Bij het dak tot vijf, bij de wanden tot drie „waarbij de polyvinyldifluoride naar mijn mening de beste bescherming biedt en het meest bestendig is" aldus de aannemer. „Systeembouw biedt heel wat voordelen", vindt de heer Krieckaert. „Ten eerste is er de tijdwinst Vroeger werden dergelijke hallen steen voor steen gemetseld, nu staan ze er zo. Kant en klaar, compleet met ramen en deuren, prima geïsoleerd, en kwalitatief min stens even goed." Een van de grote voordelen bovendien is dat de hal gebouwd kan wor den in samenwerking met een aannemer uit de directe omge ving. De aflevering is ge bruiksklaar en service is op korte tijd geregeld. Ten slotte eisen de hallen nauwelijks onderhoud. Het precies op maat, naar wens en goedkoop kunnen bouwen zijn typische eigenschappen van dit systeem. In Luxemburg zijn zeven technici van de firma Astron MIDDELBURG - De Vlis- singse voetbalvereniging Jong Ambon heeft voor zaterdag 8 februari een voetbaltoernooi georganiseerd. De wedstrijden worden gehouden in het Kruitmolen-sportcomplex in Middelburg. Deelnemers aan het toer nooi zijn de ploegen Hooizol der, Country Club, Bijou Le derwaren, waarin onder meer Danny Blind en Bas van Noordwij.k spelen, Jong Am- bon, Audi Poppe, Rajawali en Gunurda. De entreeprijzen voor dit toernooi bedragen voor volwassenen drie gulden en voor kinderen en 65-plus- sers een gulden. dag en nacht bezig om de bouwprogramma's die door de computer kunnen worden sa mengesteld, uit te breiden en te specificeren. Om het bouw systeem zo flexibel mogelijk te houden en bij te blijven op de markt. „Men moet niet achterblij ven", vindt de heer Krieckaert, „ik heb zelf ook een computer hier staan, waarmee ik binnen enkele maanden een verbin ding hoop te hebben met het hoofdkantoor. Dat werkt nog sneller." Wie eens wat meer wil we ten over dit soort bouwtech niek kan contact opnemen met aannemersbedrijf Krieckaert BV, Zuiddijk 9, Hengstdijk, tel. 01148-2310. (ADVERTENTIE) Oiiajan persoonlijk dat u ndi Meteen in ttus roeit. Precies op maat en naar wens kunnen bouwen is één van de pluspunten van Astron. Dit zijn de andere. Korte bouwtijd. Energie-besparende isolatie. Gebruiksklare aflevering. Weinig onderhoud. Service altijd in de buurt. Bel ons even wanneer u méér over Astron hallen wilt weten. A k ASTON AANNEMERSBEDRIJF 4585 PP HENGSTDIJK ASTRCN ^9(01148)231° Grond-, water- en wegenbouw Utiliteitsbouw Betonbouw Livingstone woningbouwsystemen Renovatie VLISSINGEN - Bij de Vlis- singse gemeentepolitie zijn tussen 23 en 30 januari weer verschillende voorwerpen bin nengebracht. Aangegeven werden, drie bollen wol, een herenparaplu, een rood-wit vaantje, een witte damesmuts, zwart-wit- blauwe handschoen, een don kerbruine herenhandschoen, en ijsmuts, een zwarte heren portemonnee, een lichtbruine herenportemonnee, een Adi- das-schoen, een ketting met twee hangertjes, een bruin etui met sleutels, twee sleutels aan een geel label, een stelletje Volvo-sleutels en ten slotte een gewone bos sleutels. Het dierenasiel had het deze week iets drukker als nor maal. Op dit moment zitten er drie dieren zonder onderdak, namelijk een cypers met witte huiskat, een rode kater en een wit met grijze kater. Tienermoeders Fiom-Zeeland gaat bijeen komsten houden voor jonge moeders. Gedacht wordt aan vrouwen tussen de 16 en 23 jaar. Juist deze jonge moeders hebben naar de mening van het Fiom vaak behoefte om over de onzekerheden die iedere moeder bij haar eerste kind ervaart, te kunnen pra ten. Juist ook omdat ze zelf nog bezig zijn naar volwas senheid te groeien. Naast het praten over aller lei zaken waarmee men als tienermoeder te maken krijgt, is er op deze bijeenkomsten ook ruimte voor ontmoeting en gezelligheid en het uitwisselen van ervaringen. De groep is met name be doeld voor moeders die geen relatie hebben, maar ook jonge moeders die nog wel contact hebben met de vader van het kind zijn welkom. De bijeenkomsten vinden plaats in het Fiomgebouw, Varkensmarkt 1. Met de deel neemsters worden er afspra ken gemaakt op welke dag en hoe laat de bijeenkomsten zul len zijn. De eerste bijeenkomst is op vrijdagmiddag 14 februari van een tot drie uur. Belangstel lenden kunnen zich tot 12 fe bruari melden, het telefoon nummer is 01180-27311. Chris 'n Cosey Zaterdag 8 februari is er in 't Beest in Goes een optreden van het Engelse experimentele duo Chris 'n Cosey. Cosey Fanni Tutti, een vroegere stripteasedanseres, en Chris Carter, beiden ex-leden van inmiddels legendarische avant garde groep Throbbing Grist le, maken met behulp van gi taar en synthesizer technolo gisch geïnspireerde muziek. Met behulp van dia's, video, film en banden proberen ze hun vervormde geluidspatro nen te integreren in andere kunstuitingen. Het optreden begint om tien uur. Film Vrijdag 7 februari draait in 't Beest in Goes de film Per- vola van Orlow Seunke. De film beschrijft de reis van twee broers naar hun zieke vader. Wanneer deze sterft gaan ze met hem op weg met een arreslee door het barre noorden. Tijdens de reis zetten de twee broers Hein en Simon hun eeuwige woordenwisse lingen voort. Hein, een losge slagen zakenman en Simon, een verloederd artiest, twee tegengestelde karakters, met als enig bindend element de door de sneeuw razende slee en hun gezamenlijk gevecht tegen de kou. De film begint om negen uur. Mediatief schilderen Marten Muller geeft ook dit jaar weer een aantal cursus sen mediatief schilderen. Deze vorm van schilderen staat in het teken van de bewustzijns- ontwikkeling. Het is een direct toegankelijke techniek, ge richt op het ontsluiten van de eigen binnenwereld en het naar buiten brengen ervan in kleuren. Daarvoor is geen ervaring nodig, wel de zin een eigen ontwikkelingsgang te gaan. Voor inlichtingen kan men Muller bereiken op het num mer 01180-25331. Kijk op jezelf Voor wie wat bewuster met zich zelf en anderen wil leren omgaan geeft Hans de Waard op acht donderdagavonden een psychosynthesetraining. Deze door Assagioli, een Ita liaans psychiater, ontwikkelde methode biedt veel mogelijk heden op.de verschillende ge bieden van de eigen persoon lijkheid te ontdekken en te hanteren. Donderdag 27 februari is er een informatie- en kennisma kingsavond. Men kan zich hiervoor telefonisch aanmel den op het nummer 01180- 34258. Vlissingen Volksschilderen Bij voldoende belangstelling start binnenkort een cursus volksschilderen in het Wol- tershuis. De cursus bestaat uit tien lessen en is bedoeld voor beginners. De techniek is het zogenaamde Assendelfts. De lessen worden gegeven op donderdagmorgen van halftien tot elf uur. Inlichtin gen en opgave bij het Wolters- huis, telefoon 14660. Playbackshow De Stichting Surant houdt een playbackshow in de voor malige Willem-III kazerne aan de Oranjestraat 8. De show begint op zaterdag 8 fe bruari om twee uur. Publiek is natuurlijk hartelijk welkom, maar zelf meedoen is ook nog mogelijk. Men kan zich tot en met 6 februari opgeven bij de Stich ting Surant, telefoon 01184- 70136. Postnatale depressie Veel- vrouwen hebben na de bevalling of miskraam ern stige emotionele problemen. Vaak hebben ze het moeiljk om hierover te spreken, omdat er veel onbegrip is en de medi sche begeleiding ook niet al tijd optimaal is. De klachten tijdens zo'n postnatale depres sie zijn nogal uiteenlopend. Depressiviteit, angst, pijn, pa niek, vermoeidheid, concen- tratiestoomis, hyperventilatie, haatgevoelens en schuldge voelens kunnen symptomen zijn van een dergelijke de pressie. Vrouwen met deze klachten worden uitgenodigd om de praatavonden van de Werk groep Vrouwen In Postnatale Depressie te bezoeken. Deze praatavonden zijn elke woensdagavond van acht tot tien uur in het VJV-gebouw aan de Julianalaan in Vlissin gen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Liesbeth Taglialegne, telefoon 01184-14395 of Marijke Ver- monde, telefoon 01184-71156. MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming Middleburg en Kunstzinnige Vorming Vlissingen willen half februari het aantal uren, dat besteed wordt aan het ge ven van balletcursussen, uit breiden. De cursussen kunnen zowel door volwassenen als Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar MIDDELBURG - Het pia noduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar geeft op zondag 9 februari een concert in de foyer van de Concertzaal. Op het programma staan onder meer werken van Schubert, Rachmaninov, Bizet en Ravel. Jordans en Van Doeselaar studeerden allebei bij Jan Wijn aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam waar zij in 1981 hun diploma haalden. Maar al vanaf 1977 geeft het duo concerten, zowel in binnen- als buitenland. In 1985 kregen ze de publieksprijs van de Sonesta Koepelzaal, terwijl ze een gastdocentschap kregen aangeboden aan het Sweelinck Conservatorium. Het concert begint om 11.30 uur. door kinderen worden ge volgd. De balletlessen worden ge geven door Conny Sylmans, die haar balletopleiding heeft gevolgd in Tilburg. Per uurtje cursus worden veertig minu ten besteed aan de technische ontwikkeling van de dansers in spe en twintig minuten aan vrije expressie, dansplezier en muzikaliteit. Vlissingse geïn teresseerden kunnen een les programma opvragen bij het gemeentelijk instituut KW, contactpersoon Dany Le Due, telefoon 01184-16672 of 14928 tijdens kantooruren, of bij het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming, telefoon 01180-34711 tussen 09.00 en 15.00 uur. De inschrijvingstermijn loopt tot 12 februari en de les sen beginnen in de week van 17 februari. VLISSINGEN - Het buurt huis Aldegonde houdt op vrij dag 14 februari een playback show. Er zijn drie bekers te winnen. Eventuele deelnemers kun nen zich opgeven in het buurt huis zelf of kunnen bellen naar telefoon 01184-66138. De playbackshow begint om 19.30 uur en is voor de deelnemers gratis toegankelijk. Gewone bezoekers zijn een gulden ver schuldigd aan de ingang. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. van Pelt, Juliana laan 7, tel. 12225. Zo. de Greet, Wil lem Klooslaan 1tel. 68021 Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg-Za. Buijtendijk, Noord- weg 353, tel. 12460.Zo. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nleuwland. Za. Bergen, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01184- 61500. Zo. Groot, dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Bouwense, Valkemsseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190 Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Blggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Van za 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01189-271. Vlissingen - Vrij. 7 feb. - vrij. 14 febr., v.d. Sande, Badhuisstraat 30- 34, tel. 12066. Middelburg - Vrij. 7 feb - vrij. 14 febr. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-78290. Kleine huisdieren - Za en zo. Ruijs, Middelburg, tel. 01180-13118. Consult na tel. afspraak. DierenartsenprakUjk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma.f wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17.00 uur in Open Hof, Alex.' Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Lelienlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Platteland Walcheren; Koudekerke, Biggekerke, Oostkapelle, Grijpsker- ke, Westkapelle, Domburg, Aagteker ke, Serooskerke, Zoutelande, Melis kerke, Veere, Gapinge, Vrouwenpol der en St. Laurens, tel. 01187-2333 Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. Klompe, Doornenburg 91tel. 71140. Middelburg: Za. en zo. v.d. Vijver, Zandkreekstraat 2, tel. 01180-14110. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Zoute Viever, za. 9 uur. Paauwenburg, Open Hof. Zo. 11.15 uur (eigen zanggroep). 19.00 uur Samenzang. Vlissingen: Ter Reede za. 17. uur. Bethesda - St. Joseph ziekenhuis zo. 11.15 uur. Middel burg Petrus en Pauluskerk. Za. 19.00. Zo. 10.00 uur. Hoeksteen: Zo. 11.30 uur. Domburg: Elke 1e en 3e zondag van de maand 8.45 uur. Bethesda St.-Josephziekenhuis - Zo. 10.00 uur ds. de Nooij. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Za en zo. 9.30 en 17.00 ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 uur ds. Melse. Oranjeplein: Zo. 9 30 uur dhr. Schoenmaker, 19 00 uur mevr. Grondel-v. Emmen. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur dhr. Melse. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - In aula L.T.S. Klarenbeek Zo. 9.30 uur J. Goodfellow. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 uur ds. Zomer, 17.00 u. ds. Zomer, Mid delburg, zo. 9.30 en 16.30 u. ds. Wigboldus. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: zo. 10.30 u. Morning Prayer, 19.30 u. Holy Communion. Luth. Kerk - Vlissingen, zo. 10 uur ds. de Boer. Middelburg 10 uur ds. Allewijn. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - 't Anker, za. 9.30 uur ds. van Rijn, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg in de Doopsgezinde kerk. 10.00 uur bijbelstudie, 11 uur ds. van Rijn. Kristen Zuldmolukse Kerk in Ne derland - Souburg: Zo 10 00 uur oud. Latuheru. Koudekerke: Zo. 12 00 uur oud Latuheru. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Qphir Badhuis straat 186. Zo. 10 uur ds. de Weerd. Middelburg: Zo. 10 uur ds. Hendrik- se. Christengem.: Zo. geen dienst De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, zo. 10 uur oud. van der Ent, 10.55 oud. Göbel, 11.50 uur oud. Krens Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 9.30 uur zr. Stolk. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vliss. - geen opgaaf. Der Boede - Zo. ds Coppoolse Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Dondorp. 17.00 uur ds. Veldhuizen, Koorkerk 10 uur ds. Hendrikse. Oostkerk 10.00 uür ds. de Boer-Hessel. Ontmoetmgskerk 10.00 uur ds. Oomens. Thomaskapel 10 uur ds Fagel, Engelse kerk, 19 uur ds. Brummelkamp. Ned. Geref. Kerk (in Engelse Kerk) Middelburg: Zo. geen opgaaf Do. 6 feb. W. 7 feb. Za. 8 feb. Zo. 9 feb. Ma. 10 feb. Di 11 feb. Wo. 12 feb. 11.48 en 0.26 en 12.50 uur 1.20 en 13.43 uur 2.07 en 14.28 uur 2.49 en 15.09 uur 3.28 en 15.49 uur 4.07 en 16.29 uur Ustad Zamir Ahmad Khan. MIDDELBURG - In het Centrum Nieuwe Muziek wordt op vrijdag 7 februari een Aziatisch Concert gege ven. Vanaf 21.15 is het trio Frank van Koten, Mifune Tsju en Tadashi Tanaka te horen. Het drietal speelt ondermeer muziek van de Nederlandse componist Ton de Leeuw, Walter Hekster en Joep Straesser. Na het optreden van het drietal volgt er een concert van het ensemble Ustad Zamir Ahmad Khan, genoemd naar de leider van dit traditionele 'Indiase muziekensemble. Op dezelfde dag wordt in het Centrum Nieuwe Muziek een tentoonstelling georgani seerd van beeldende kunste naars Ben Sleeuwenhoek en David van de Kop. Deze ten toonstelling loopt tot zaterdag 22 maart. MIDDELBURG .- In de Middelburgse Schouwburg is woensdag 12 februari de musi cal „Mimicrime" te zien. De musical begint om 20.00 uur. De musical gaat over een jonge vrouwelijke notaris die wegens fraude in de Bijlmer bajes is beland. Tijdens haar rechtzaak is ze verliefd ge worden op de officier van jus titie die haar aanklaagde. Wanneer ze weer eenmaal vrij is en zich voor overgave op de misdaad stort, kruist ze overal ter wereld het pad van de offi cier. Uiteindelijk brengt ze het tot fraudespecialist, een posi tie die het haar mogelijk maakt een forse carrière in de politiek te volgen. De hoofdrol in deze musical, die van de notaris Mimi Cri- mé, wordt gespeeld door Karin Bloemen, terwijl de officier van justitie vertolkt wordt door Hans van der Woude. Verder is Sylvia de Leur te zien als Mama Crimi, Luc Lutz als belichaming van het kwaad en Nelleke Burg als de zeer ingetogen en rijke ver loofde van de officier van jus titie. OOST-SOUBURG - Buurt huis De Zwaan heeft voor maandag 10 februari een da verend kindercarnaval geor ganiseerd. Deze middag wordt muzikaal opgeluisterd door de hoempapa-band 'Achterste- veure'. Verder wordt er een ver- kleedwedstrijd gehouden, waarbij prijsjes uitgereikt t worden aan de fraaist uitge doste kinderen. Alle kinderen, mits verkleed, zijn welkom vanaf 14.00 uur. Het feest duurt tot ongeveer 17.00 uur. i

Scheldebode | 1986 | | pagina 5