NIETS TE VERBERGEN. hstortende bruggen Kunst van Geert Baas STICHTING BADPLAATSBELANGEN DOMBURG: Prestatie zonder doping Winterloop in Domburg Baanlozenkrant is er weer Nieuwbouw VJV open Vergadering Heemkunde Planten op de vlucht Eerste paal De Wellinge 305 DOMBURG - De Stichting Badplaatsbelangen Domburg gaat tussen de vijftien en de twintig mil joen investeren in een nieuw te bouwen recreatie centrum. Dit recreatiepark, waarin een overdekt zwembad, suana's, horecagelegenheden en bunga lows zijn ondergebracht, moet Domburg weer op stuwen in de vaart der toeristische volkeren. De Stichting Badplaatsbelangen is hoopt op deze ma nier Domburg weer het oude aanzien van een er kend kuuroord te geven. 'Kurtax' Vol DELFT Uniek transparant model. Past uitste- Ikend in moderne 'high tech' inte rieurs. Drie jaar garantie. Prijs f 125,- plus f 3,75 per maand. Geschikt voor elke telefooncentrale in Neder land ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT PTT Telefoonwinkels: Bergen op Zoom, Van Konijnenburgweg 23. Breda. Oude Vest 2. Goes. Schuttershof 24. Middelburg. Lange Noordstraat 42. Roosendaal. Schotsbossenstraat19.Terneuzen. Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004. aCHbLUtbOUfc VAN WOtNbUAU ld JANUAKI 19ÖÖ „Domburg wordt kuuroord" Volgens de voorzitter van de Domburgse stichting, de heer Wattel, mwt het nieuwe recreatiecentrum er voor zorgen dat Domburg o)k buiten het seizoen interessant blijft voor vacan- tiegangers. „Op dit noment is de stich ting, wat de inkomsten betreft, voor vijfenzeventig procent afhankelijt van de stranden. En in dit stik van Europa is de weergevodigheid nogal groot. Hierdoor wordt het seizoen beperkt töt hooguit een maand of drie. Cm Domburg nu wat meer spelruimte te geven, ook buitei het seizoen om, is besloten jen recreatiepark op te richteu Op die manier krij gen we en seizoensverlenging die we ïard kunnen gebrui ken", alius de heer Wattel. Volgeis Wattel heeft Dom burg eiwel eens beter voorge staan ;ls badplaats. „In 1984 was ht honderdvijftig jaar gelede dat Domburg de sta tus vn kuurbad kreeg van een Euitse dokter. Die man dachtdat het zeewater aan de kust an Domburg medicinale kraclten had. Hierdoor kwam de 'pper-ten' van Duitsland in Dmburg kuren. Het was toeneen erg mondaine bad- plaas", mijmert Wattel. Mar na de oorlog sloeg het masatoerisme toe, met exces sen ils Benidorm en Scheve- ninftn en Domburg raakte eenleetje achterop als natio naal en internationaal er kend badplaats. Het mon dain karakter van de Wal- chere badplaats verdween in iedeigeval als sneeuw voor de zon ?n gunste van het groot- schepse na-oorlogse vacan- tiegoeuren. Reden voor Wat tel m het image van Dom- burjwat op te poetsen. „te willen van Domburg weeeen kuuroord maken, zo als roeger, zonder het mas sale toerisme. We gaan ons daaim ook richten op een an- derpubliek. En behalve het kusvater, dat volgens onder- zoe van Provinciale Water- sta: tot het beste zeewater lars de Nederlandse kust kan walen gerekend, moet ook he' Walcherse grondwater Daburg een kuurstatus ople- ven. Als Domburg eenmaal ee:kuuroord is geworden kan heverblijf hier misschien wel ondergebracht worden in het ziekenfonds. Dat zou wéér meer toeristen aanlokken. In tussen onderzoekt de Gront- mij hoe het gesteld is met het Domburgse grondwater." De verdiensten van de stichting Badplaatsbelangen Domburg komen ten goede aan de gehele toeristenindus trie van Domburg en omge ving. Wattel had ook plannen klaar liggen om eventueel een soort 'Kurtax' te gaan heffen, als Domburg verrijkt is met het recreatiepark. „Iedere toe rist zou bijvoorbeeld per over nachting één gulden 'Kurtax' moeten betalen", verklaart Wattel zijn ideeën. „Die toerist krijgt dan reductie op allerlei faciliteiten in Domburg. Maar ook de oorspronkelijke bevol king kan goedkoper gebruik maken van de badplaatsvoor zieningen." De plannen van de Dom burgse belangenbehartigers zijn intussen het foetale sta dium overschreden. De ver schillende tekeningen zijn al lemaal al gedeponeerd als be stemmingsplan en het zal nog wel een of twee jaar duren voordat de eerste spade in de Domburgse klei gestoken wordt. „Er moeten nog enkele hobbels genomen worden. Er wordt namelijk wél tussen de vijftien en twintig miljoen gulden in het recreatiepark gestoken en we moeten nog iemand vinden die ons dat geld wil voorschieten. En voordat zoveel geld uitgegeven wordt moet er natuurlijk nog wat onderzoek gedaan wor den", zegt Wattel. Ook al duurt het nog wel even voordat alle plannen uit gewerkt zijn, volgens de voor zitter van de Domburgse stichting is het vijf voor twaalf voor de badplaats. Wattel: „Nieuwe ontwikkelin gen zijn heel hard nodig, ver geleken met de moderne bad- De heer Wattel op het erf van de boerderij waaromheen binnen enkele jaren het recreatiepark moet verrijzen. plaatsen zijn we ontzettend achterop geraakt. Maar we willen in Domburg geen vi- deöhallen, flipperkasten en gokhuizen. We willen een wat exclusievere badplaats zijn en een beetje tegengas geven te gen het massatoerisme. Op die manier komt er ook een beetje evenwicht in de ontwikkelin gen. Want stel nu eens voor dat je niet van casino's en dis co's houdt, waar moet je dan heen...?" Ondanks het toekomstige exclusieve karakter van de Walcherse badplaats ver wacht Wattel niet dat Dom burg de toeristen naar de Noordzeekust moet slepen. „Als de Oosterscheldedam klaar is wordt het hier waar schijnlijk nog drukker. We hebben nu jaarlijks zo'n één miljoen overnachtingen. Als alles klaar is wordt dat zeker twee keer zo veel", heeft Wat tel snel uitgerekend. „En om die stroom op te vangen moet de accomodatie prima gere geld zijn. We kunnen ons na melijk niet veroorloven om in het vacantieseizoen een bordje aan de ingang van Domburg te hangen waarop staat 'Dom burg is vol'. Dat kan toch niet!" (ADVERTENTIE) Wijziging m uitvoering en specificaties voorbehouden v. Is deze brug veilig...? MIDDELBURG - Professor van Douwen houdt op woensdag 15 januari een le zing over instortende stalen bruggen. Professor Van Dou wen geeft in deze voordracht een overzicht van bruggen die om welke reden dan ook de diepte utuimelden in de afge lopen h»nderdvijftig jaar. Bruggen kunnen door de meest uiteenlopende oorzaken in elkiar storten. Zo zijn er bruggen ingestort vanwege brand, ijsgang, wind, aanva ring en overbelasting, maar ook door instabiliteit, roest, metaalmoeheid en dergelijke. De besproken instortingen worden aannemelijk gemaakt vanuit algemene fysische en mechanische inzichten. Dit al les wordt ondersteund met be hulp van dia's, modellen, film en video. De lezing wordt gehouden in de Zeeuwse bibliotheek, Kous- teensedijk 7 en begint om 20.00 uur. op de markt gekomen onder de naam Ginsana en is alleen maar in Middelburg verkrijg baar bij De Kaai. MIDDELBURG - De atle tiekvereniging Dynamo houdt op zaterdag 18 januari de ze vende Winter Westhoveloop tussen Domburg en Oostka- pelle. Het parcours voert door het mooie natuurgebied van Westhove en Hoogduin, over bos en duinpaden. Tijdens de loop, die om 14.00 uur begint, kan de te lopen af stand zelf bepaalt worden. Er zijn afstanden van vier, négen en vijftien kilometer uitgezet. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur op het parkeerterrein bij het kasteel Westhove. Na afloop van de loop ontvangt elke deelne mer een herinnering. Voor meer inlichtingen, Cor Peute, telefoon 01188-2084 of Joop Scheij beier 01180-27067. MIDDELBURG - Voor goed? prestaties in de sport is het niet persé zodig om doping te {ebruiken. Het Middel burgse reform-dieethuis De Kad heeft een middel in de hardel dat sportprestaties kan vediogen, zonder het lichaam sclade te berokkenen. Onder- zo«k onder dertig Zwitserse topsporters heeft dat bewezen. Het onderzoek is gedaan bij sporters die op topniveau ope reerden en die tussen de acht tien en de eenendertig waren. Het onderzoek was opgezet om na te gaan of er natuurpro- óukten zijn die voor betere prestaties kan zorgen, zonder dat er doping-effecten optre den zoals vtrslaving en, na verloop van tijd, totale uitput ting van de atleet. Er werd gebruik gemaakt van biologisch-dynamisch ge kweekte planten met de we tenschappelijke naam G115. Na verloop \an tijd bleek dat de proefatleten veel hogere prestaties bereikten zonder problemen te krijgen met toe standen die voorkomen bij do ping gebruic. Het prodtkt is in Nederland MIDDELBURG - De Mid delburgse baanlozenkrant 'Jo bless Nieuws' verschijnt weer. Het krantje heeft, na lange af wezigheid, weer een redactie team dat de draad heeft opge pakt. De nieuwe redactie streeft ernaar het krantje maandelijks te lat^n verschij nen. 'Jobless Nieuws' is voorna melijk gevuld met verhalen over allerlei activiteiten en mogelijkheden voor haanlo zen, verhalen en gedichten, commentaren, interviews, in gezonden brieven en actuele onderwerpen. Het nieuwe nummer geeft vooral informatie obet het VLISSINGEN - Het VJV Vlissingen heeft op 8 januari haar intrek genomen in een nieuw gebouw aan de Juliana- laan. In dit gebouw was vroe ger de Nutskleuterschool ge vestigd. Het nieuwe onderko men van het VJV wordt 1 fe bruari officieel geopend door wethouder Hoefkens van wel zijnsbeleid. In het oude kleuterschool gebouw worden vanaf binnen kort cursussen gegeven die speciaal voor volwassenen be doeld zijn. Vanaf 13 januari zijn verschillende activiteiten van start gegaan. Op de dag van de officiële opening, zaterdag 1 februari, is het gebouw open voor ieder een die een bezoek wil brengen aan het nieuwe onderkomen, tussen 14.00 uur en 17.00 uur. verrichten van vrijwilligers werk en hoe dit het beste aan gepakt kan worden. Ook is er een artikel geplaatst over de eenmalige uitkering. Jobless Nieuws is gratis verkrijgbaar bij ondermeer de Sociale Dienst, het Arbeidsbu reau, de bibliotheek en op het redactieadres, het Bureau Baanlozen Service, Stadhuis straat 1. KOUDEKERKE - De Heemkundige Kring Walche ren houdt op woensdag 22 ja nuari haar eerste bijeenkomst in 1986. Er wordt die avond een lezing gehoude over duinvor ming door H. Mandemaker uit Middelburg. Zijn betoog wordt verluchtigd met dia's. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Walcheren in Koude- kerke en begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor leden en belangstellenden. MIDDELBURG - In het Wapen van Middelburg aan de Pottenmarkt wordt op dinsdag 14 januari een lezing gehouden over 'Kultuurplanten op de vlucht'. De lezing wordt ge houden door de heer J. Jonge- pier en wordt opgeluisterd met dia's. De lezing van Jongepier be gint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De stichting Beeldende Kunst Zeeland heeft een expositie georganiseerd van de kunstenaar Geert Baas. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 22 februari in de Kuipers poort 22. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag 13.30 uur tot 17.00 uur en donderdag van 19.00 uur tot 21.00 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllliiiilllllllllllllllllll VLISSINGEN Cursus Engels In buurthuis de Zwaan in Souburg start binnenkort weer een cursus En gels voor gevorderden. De cursus wordt gegeven door een bevoegd do cent op de donderdagmiddagen van halttwee tot drie uur. De eerste les is op aonderdag 23 januari. Een week later start er een begin nerscursus. Deze wordt gegeven op donderdagmorgen van halttien tot elf uur. Beide cursussen bestaan uit twaalf lessen. Voor informatie en opgave: buurt huis de Zwaan, telefoon 01184- 61252. Bingo De Stichting Welzijn voor Ouderen houdt dinsdag 21 januari weer een bingo-avond in het dienstencentrum Bachten Reede Het begint om half- acht. Kaarten zijn nu al verkrijgbaar, 's middags aan de zaal. Vrouwenactiviteiten De vrouwenwerkgroep Marnix/AI- degonde heeft ook in 1986 weer heel wat op haar programma staan. Zo start op maandag 27 januari in buurt huis Marnix een cursus zelfmaak-mo- de. de cursus is speciaal bestemd voor vrouwen die het zelf kleding ma ken willen leren en die een minimum inkomen hebben. De cursus is op maandagmorgen van halftien tot half- twaalf. Op donderdagmorgen 30 januari van halftien tot elf uur is de eerste les van een cursus yoga, eveneens in Marnix. Deze cursus omvat acht les sen en is eveneens bestemd voor vrouwen met een minimum inkomen. Op de donderdagavond, te begin nen op 30 januari kunnen vrouwen in buurthuis Aldegonde meedoen aan een cursus zelfverdediging. De cur sus omvat zes lessen en het begint om half negen. Ook is er weer een donderdagavond per maand een speciale thema-avond. Om nog meer activiteiten te bren gen wordt gezocht naar meer vrouw kracht. Vrouwen die geïnteresseerd zijn in het meedenken en organiseren van nieuwe activiteiten en zij die mee willen doen aan de cursussen kun nen bellen naar het nummer 01184- 63951 Winterwandeling De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zaterdag 18 januari haar derde winterwandeling. Er kan een keuze gemaakt worden uit drie afstanden: vijf, tien en vijftien kilometer. De start plaats is café-restaurant De Water- herberg, Polredijk 13b tussen Veere en Vrouwenpolder. De starttijd is kwart over een. Forum-discussie De F.NV.-afdeling Vlissingen houdt een forum-discussie-avond in het kader van „Kiezen voor nieuwe kansen". De avond begint om half- acht in het Anker op maandag 20 ja nuari. Op deze avond worden enkele stellingen geponeerd, waarbij de be leidspunten van de F.N.V. en die van de politieke partijen kunnen worden vergeleken. Onderwerpen zijn: de werkgelegenheid, woonlasten en de sociale zekerheid. Het forum bestaat uit vertegen woordigers van P.v.d.A., C.D.A., V.V.D. en de districtsbestuurder van F.N.V. Zeeland, M. Strous. Als ge spreksleider treedt de voorzitter van de afdeling Vlissingen, A. Sommeijer, op. Cursus kleding maken Buurthuis de Zwaan heeft weer MIDDELBURG - Mevrouw C. Rutten-Bovendeerd slaat op donderdag 16 januari de eerste paal in de grond van de uitbreiding van de scholenge meenschap De Wellinge. De plechtigheid vindt om I 16.15 uur plaats. plaatsen vrij bij de cursussen zelf kle ding maken op de dinsdag- en don derdagmorgen van kwart over negen tot kwart over elf. Op donderdagmor gen is er kinderoppas aanwezig. De cursus staat onder leiding van een bevoegd docente en is voor zo wel beginners als gevorderden. Voor meer informatie en voor op gave is het buurthuis telefonisch te bereiken op het nummér 01184- 61252. C.DA.-vrouwenberaad Het C.D.A. Vrouwenberaad houdt in Vlissingen een bijeenkomst over euthanasie. Het onderwerp wordt be licht door dr. Bax, die als medicus zijn mening hierover geeft. De bijeenkomst is op woensdag 22 januari in het jeugdgebouw van de Petruskerk en begint om halftien. Cursus patchwork In buurthuis de Paraplu kan men leren werken met patchwork. Het is de bedoeling dat de deelnemers ge zamenlijk een quilt (lappendeken) maken voor iedere deelnemer. De eerste les is op donderdag 30 januari van halftien tot halftwaalf. Voor inlichtingen kan men bellen, het nummer is 65453. Dansfuif Sinds de intreding van het disco- theekloze tijdperk in Vlissingen vin den steeds meer jonge mensen hun weg naar de maandelijkse swing avonden in de Piek. Wie zelf eens wil komen kijken kan terecht op zater dag 18 januari om tien uur. De mu ziek wordt verzorgd door Noordzee disc-jockey Gerard van der Hoeven en Leonlight zorgt voor de lichteffec ten. De toegang is gratis. Cursus volksschilderen Bij voldoende belangstelling start op donderdag 16 januari een cursus volksschilderen in het Woltershuis. De cursus bestaat uit tien lessen en is bedoeld voor beginners. De techniek is het zogenaamde Assendelft. De lessen zijn van halftien tot elf uur. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen naar het Woltershuis. te lefoon 14660. Spelen met muziek De werkgroep Kinderwerk van de Centrale Stichting voor S.K.W. wil de kinderen van de buurthuizen laten kennismaken met verschillende vor men van spel en toneel. Als eerste opzet is gekozen voor het project „Spelen met muziek" wat begeleid en gecoördineerd wordt door het Mu zikaal Kindertejater Kasjiesjie. Om van te voren voor de kinderen en de medewerkers van de verschil lende buurthuizen de mogelijkheden te laten zien van het spelen met mu- ziekinstrumentjes, het maken van een verhaal, schminken en spelen wordt op woensdag 22 januari een startvoorstelling gegeven in De Piek. Het is de bedoeling dat daarna groepen kinderen gedurende acht weken zelf aan de slag gaan in de verschillende buurthuizen. De tocht naar de Piek wordt vanaf de verschil lende buurthuizen gezamenlijk ge maakt, bij de Paraplu, Het Buut en de Zwaan vertrekt men om halftwee en bij de Bouwen Ewoutschool om kwart voor twee Voor inlichtingen kan men Lies Luikenaar bellen op het nummer 14660. Cursus Engels In buurthuis de Paraplu kan men Engels leren op de donderdagavon den van acht tot negen uur. De cur sus is speciaal gericht op het gespro ken woord en is bedoeld voor begin ners. De eerste lesavond is op 30 ja nuari. Belangstellenden kunnen zich melden op het nummer 65453. MIDDELBURG Publlciteltscursus Vormingscentrum het Zilveren Schor geeft een cursus publiciteit, propaganda en ledenwerving voor bestuursleden en aankomend be stuursleden van belangenorganisa ties voor gehandicapten. De cursus vindt plaats op het Zil veren Schor in Arnemuiden op 7 en 8 maart, 4 en 5 april en 2 en 3 mei alle dagen van halftien tot vijf uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het centrum, telefoon 01182-1610. Grafische technieken In het kader van de cursus grafi sche technieken verzorgt Teleac in samenwerking met de creativiteits centra acht praktijkbijeenkomsten. Het doel hiervan is de televisie- en ra diocursus te ondersteunen doordat een aantal technieken thuis niet mak kelijk uit te voeren zijn vanwege de benodigde materialen en apparatuur. In de afdeling Middelburg hoog druk, te weten linoleum en materiaal- druk en diepdruk te weten etsen, droge naald en aquatint, in de afde ling Oostburg hoogdruk, diepdruk en doordrukzeefdrukken en in Hulst hoogdruk en diepdruk. De praktijkbijeenkomsten gaan al leen door bij voldoende deelname wat wil zeggen twaalf deelnemers per groep. Inlichtingen kan men krijgen bij Anee-Lies Soet-de Moor, telefoon 01180-34711. Expositie schilderijen In het Zeeuws Kunstenaarscen trum in Middelburg exposeert van 18 januari tot 13 februari de schilder Pe ter Koole. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zondag van twee tot vijf uur en donderdagavond van ze ven tot negen uur. Kijkmlddag fietsen De Gemeentepolitie van Middel burg houdt donderdag 16 januari een kijkmiddag van gevonden fietsen. Tussen vier en vijf uur kunnen dege nen, die aangifte hebben gedaan van hun fiets zonder postcode een kijkje nemen op de binnenplaats van het politiebureau. Open week kinderclubs Van 20 tot en met 24 januari houdt de Hayman een open week. Tijdens deze week mogen de ouders van de kinderen van de clubs in het Zuider baken en het Ontmoetingscentrum Dauwendaele een kijkje nemen bij de verschillende clubs. Ook andere be langstellenden zijn welkom. Niet al leen om te kijken, maar ook om mee te doen aan het knutselen, het volks dansen, de spelletjes en dergelijke. De clubs draaien op de volgende tijden: Zuiderbaken; maandag 16.00- 17.00 uur: volksdansen 6-9 jaar Dinsdag 15.45-17.00 uur. club 6-9 jaar. Woensdag 13.30-14.45 uur: kleuterinstuif 4-6 jaar. 19.00-20.30 uur: club 9-12 jaar. Donderdag 16.00-17.00 uur. jeugdwijkkrant 9-12 jaar Ontmoetingscentrum Dauwen daele (Vrijlandstraat). Maandag 15.45-17.00 uur: club 6-9 jaar. Dins dag 16.00-17.00 uur. volksdansen 6-9 jaar. Woensdag 14.00-15.15 uur: kleuterinstuif 4-6 jaar. Donder dag 16.00-17.00 uur: volksdansen 9-12 jaar, 19.00-20.30 uur: club 9-12 jaar. Voor nadere informatie kan men terecht bij de Hayman, telefoon 29004. Verkeerscursus Bij voldoende belangstelling start de afdeling Middelburg en omstreken van Veilig Verkeer Nederland binnen kort een cursus verkeer. De leerstof wordt steeds in verband gebracht met wegsituaties. Bovendien wordt het verkeersgedrag van de verschi- lende categorieën weggebruikers be keken in relatie met andere wegge bruikers. De lessen worden gegeven door de oud-hoofdinspecteur van de ge meentepolitie Middelburg, J. van Gel- dere. De lessen worden gegeven op de woensdagen 29 januari, 5, 12 en 19 februari, 5 en 12 maart en eventueel op 19 maart, telkens van acht tot tien uur. Voor deelneming kan men zich aanmelden op de volgende nummers 01180-26235 en 01180-12234. Menno Simons De Doopsgezinde Gemeenten in Zeeland houden 31 januari een sym posium en tentoonstelling m de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De aanleiding tot deze bij eenkomst is het feit dat het op 31 ja nuari 450 jaar geleden is dat Menno Simons uit Witmarsum vertrok en zich aansloot bij de Doperse bewe ging. Hij vooral zou de Dopers na het debacle van hun Münsterse avontuur in 1535 winnen voor de vreedzame stroming, die daarna een wereldwijde verbreiding zou krijgen. De bijeenkomst begint om half twee. Na de opening door de voorzit ter van het Centraal Overleg van de Doopsgezinde Gemeenten, J. Zon dervan, volgt een inleiding door dr. Bergsma met als titel „De tijd van Menno Simons". Na hem volgt prof. dr. S. Vooistra met een inleiding over „Uit Ba bel gevloden, in Jeruzalem ghetogen". Na de pauze spreekt prof. dr. H. Kossen over de „Uittocht nu" en de uitdagingen aan de kerk van vandaag. Daarna is er gelegen heid tot nabespreking. Het sympo sium wordt geleid door ds. Rinkema, de secretaris van de Provinciale Raad van kerken in Zeeland. Aansluitend aan het symposium wordt het eerste exemplaar van het boekje „Het spoor van Menno's ge dachten" uitgereikt aan de Commis saris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Dr. Boertien opent ook de tentoonstelling „Menno Simons tussen toen en nu" die tot 1 maart in de Zeeuwse Bibliotheek te zien is. Postdulvententoonstelllng De leden van de postduivenvereni ging de Zwaluw uit Westkapelle hou den zaterdag 18 januari een postdui- vententoonstelling in zaal Schutters hof in Domburg vanaf twee uur. De entree is gratis en er zijn ver schillende attracties voor de jeugd. Gebedsweek In het kader van de gebedsweek voor de eenheid van de kerken die van 18 tot en met 25 januari wordt gehouden, houdt de Raad van Ker ken in Middelburg een gemeen schappelijke kerkdienst op zondag 19 januari in de Koorkerk. De dienst begint om zeven uur. Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor en de organist is Leen de Broekert. Voorgangers zijn pastoor Hendrikse, ds. Snijders en ds. IJkel. Het thema voor de gebedsdienst is dit jaar „Samen getuigen zijn".

Scheldebode | 1986 | | pagina 5