ZAKEN Naaimachinezaak heropend het weten waard DE SCHELDEBODE MIDDELBURGSE MAAKT ZWERFTOCHT DOOR HET DONKERE CONTINENT Wh i i - -et h-Btkfëf&S. - Vogelverkoop Concert van folkechtpaar hi Expositie Jon Marten SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JANUARI 1986 313 MIDDELBURG - Een veertien maanden durende vacantie, waarin het hele Afrikaanse continent van noord naar zuid wordt afgelegd is w^l iets anders dan twee weken in een hotel in zonnig Torremoli- nos. Woestijnen doorkruisen in een gammele Land rover, de Zairese regenwouden intrekken, achterop een volgepropte vrachtwagen, die honderden kilo meters traag over hobbelige, modderige ezelpaad jes voortglibbert en in het vooronder van een schip het Malawimeer oversteken is niet zomaar een va cantie. Het heeft meer weg van een avontuurlijk, moderne odyssee. De Scheldebode beschrijft in twee delen de avonturen van een Zeeuws meisje in het donkere Afrika. Openbaar vervoer Aspirientjes Verveling HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER In veertien maanden door Afrika De 21-jarige Angelica de Graaf uit Middelburg heeft heel wat gezien tijdens haar reis van Cairo in Egypte naar Kaapstad in Zuid-Afrika, waarvan zij in de loop van 1985 terugkeerde. Pyg meeën in Zaire, goudzoekers uit Oeganda, leden van de Masaïs- tam in Kënia en gelukzoekende Europeanen is ze tegengekomen op een tocht, die in feite niet veel onderdoet voor de ontdek kingsreizen van mannen als Livingstone en Stanley. „Voordat ik naar Afrika vertrok studeerde ik op de HAVO. Toen ik daarmee klaar was, had ik geen zin om gelijk door te studeren. Ik wilde nog wel wat zien in mijn leven. En omdat Afrika in die tijd voor mij nog helemaal onbekend was dacht ik: 'Ja, daar wil ik heen'. Afrika trok me opeens ontzettend aan." De Middelburgse werd door verschillende mensen voor volslagen idioot uitgemaakt, zo makkelijk als dat ze de reis op poten zette. Op een oude kaart had ze een eventueel te volgen route uitgestippeld, ze had contact opgenomen met een jongen uit Hengelo, die toevallig ook die kant uit ging met zijn Landrover en vertrok toen, zonder al te veel spullen mee te nemen, naar het don kere continent. Na een tocht over de Balkan kwamen de twee reizigers in Griekenland aan, van waaruit ze de oversteek maakten naar de Egyptische havenstad Ale- xandrië. Daar werd het duo meteen opgenomen in de Oos terse wereld. „Op de boot hebben we een Cypriotische man leren ken nen die in Cairo woonde. Hij stond erop dat we bij hem ble ven logeren in Cairo omdat we hem op het schip geholpen hadden met zijn koffers. Toen we in de stad aankwamen werden we meteen onderge- dompelt in die typische oos terse sfeer. Alles gaat er een stuk langzamer, niet zo ge haast als in het Westen. Vanaf de moskees klonk regelmatig het gezang van de mannen die opriepen tot het gebed. Heel Cairo galmde van dat gezang. Ondanks de oproep voor het gebed ging het verkeer ge woon door... en dat was chao tisch. Cairo is zeker honderd keer zo erg als Parijs." „We zijn een week bij de fa milie van de Cyprioot geble ven. We werden daar volge propt met eten. Echt, de vrou wen stonden dag en nacht in de keuken om ons van voedsel te voorzien. Ze waren zo gast vrij dat we niet eens de stad in mochten. We moesten en zou den dooreten." zijn gestationeerd verveelden zich oeverloos. Ze hebben ons dan ook een keer op de thee uitgenodigd, enkel en alleen om een beetje aanspraak te hebben." Dat was volgens Angelica van de Graaf ook wel opval lend in Afrika, waar je ook komt. Op vrijwel elke straat hoek staan soldaten, soms niet ouder dan een jaar of zestien. Over het algemeen laten ze de mensen met rust, maar voor een Zeeuwse HAVO-scholiere kan al dat militaire vertoon nogal beklemmend werken. De tocht liep verder naar Soedan, het zuidelijke buur land van Egypte. Langs het stuwmeer van de Assoean- dam, in het zuiden van Egypte, waar geen weg te vinden is, afgezien van één bandenspoor, werd de grens met Soedan be reikt. In Soedan bleek pas hoe verschikkelijk arm de mensen in die buurt zijn. „Op de plaatsen waar je het minst een dorpje verwacht ligt er meestal een, en dat was dit maal ook zo. We stopten in het dorpje, waar iedereen zich in de huizen had verborgen, om dat ze het 'niet vertrouwden dat er een Landrover in hun dorp stopte. Na verloop van tijd kwamen de Soedanezen hun hutten uit. Eén van de te voorschijn gekomen meisjes had in de gaten dat ik een Ne derlandse krant in de auto had liggen, van een paar weken oud. Toen ik die krant aan haar gaf was dat meisje zo blij: 'Ik ben je mijn hele leven dankbaar', riep ze maar tegen Het eten in Juba is ook niet erg gezond. In een soort res taurant krijg je meestal alleen maar een bord rijst, met hier en daar een paar sliertjes vlees verborgen. Wat voor vlees, daar mag je naar raden. Daar staat tegenover dat zo'n res taurant spotgoedkoop is." Vanuit Juba was het een re latief kleine sprong om in Zaï re, het vroegere Belgisch Kon go, te komen. Relatief kleine sprong, omdat voor een Ne derlander de afstanden in Afrika gigantisch zijrr, terwijl een Afrikaan er zijn hand niet voor omdraait. Een afstand van enkele honderden kilome ters is voor Afrikaanse be grippen geen overdreven lange route. „Van Juba naar Zaïre gingen we verder met het openbaar vervoer. Ten minste, datgene wat~ in die contreien doorgaat voor open baar vervoer. We moesten achterop een open vrachtwa gen klimmen die al volgepropt was met Zaïrézen. Die mensen hadden van alles met zich meegenomen. Kippen, hout, geiten, noem maar op. Onder weg wordt je constant door el kaar 'geshaked', want een ver harde weg is in de jungle van Zaïre volkomen onbekend. Je rug is na zo'n rit over die mod derpaden dan ook finaal ka pot. En al die tijd zit je midden tussen de Zaïrezen. Toen we die mensen hadden uitgelegd dat we deze reis voor onze lol maakten, keken ze ons met zulke ogen aan. Daar konden ze met hun verstand niet bij, dat iemand voor zijn plezier duizenden gulden uitgeeft, en kel en alleen om te reizen." Een Soedanese vrouw met haar kind, ergens in de woestijn. me. Ze had nog nooit een krant gezien." „Het was ook toevallig dat bijna de complete dorpsbevol king spontaan ziek werd na dat we waren binnengereden. Ik had namelijk een aspi rientje gegeven aan een meisje dat zei dat ze zich niet lekker voelde. Gelijk liep het hele dorp storm op onze Landrover, met allerlei verhalen over hoe ziek ze wel niet waren en Na verloop van tijd ging het met de Landrover zuidwaarts, het Nijldal af. Ook de pyrami- den werden aangedaan, maar lang bleef het koppel daar niet bij stil staan, omdat het toeris tische karakter van deze trots van Egypte overstelpend was. Om enige verkoeling in de brandend hete zon te krijgen werd een tocht ondernomen richting Rode Zee. „De Rode Zee is prachtig, maar het stuk tussen de Nijl en de Rode Zee stelt echt niets voor. Er is hele maal niets, alleen maar zand... Totdat je opeens een paar reusachtige Hilton-achtige hotels uit de woestijn ziet op rijzen. Vlak daar achter ligt de zee. De mensen in die hotels vervelen zich rot. Er is daar echt niets te doen. Ook de vele militairen die daar in de buurt Angelica de Graaf in een Afrikaanse outfit. welke kwaaltjes ze hadden. Ik heb op een gegeven moment maar gezegd dat ik niets meer had, anders was ik binnen een dag door de medicijnvoorraad heen geweest." Vanuit de woestijndorpjes van noord-Soedan ging het verder richting Khartoum, de hoofdstad van immense land. Daar moest Angelica, samen met haar reisgenoot, met het vliegtuig naar Juba in zuid- Soedan. Een noodgedwongen luchtreis. „Er zijn in Soedan nogal wat politieke proble men. We mochten daarom, als blanke Europeanen, niet over land door het zuiden trekken. Dat gebied wemelde namelijk van de guerilla's die schoten op alles wat los en vast zat", vertelt de Middelburgse Afri- ka-trotter. „Ik heb in Khar toum een jongen ontmoet die met een schip door het zuiden is gevaren, richting Juba. hal verwege de reis werd het schip beschoten. Afrikanen mogen namelijk wel die kant op. Af schuwelijke tonelen hebben zich op dat schip afgespeeld. Mensen die doodbloedden, of die in het water in vielen en door krokodillen werden ver scheurd, verschrikkelijk was het daar. En zulke dingen ge beuren daar regelmatig, maar je hoort er in Europa alleen nooit iets van." Gedwongen door het oor logsgeweld in de oerwouden van zuid-Soedan, werd het vliegtuig genomen, om in de plaats Juba te landen, vlak bij de grens met Zaïre. De over gang van het Arabisch inge stelde noorden, met het 'Afri kaanse' zuiden was overweldi gend. „Het was een .verschil van dag en nacht. In Juba was het ontzettend warm en be nauwd, maar ook heel erg groen. Je zit dan opeens in het echte donkere Afrika, zoals je dat van Tarzan kent. Het is in die buurt ontzettend smerig. Alles is vies en dat komt na tuurlijk omdat iedereen ar moede lijdt en ziek is. De hele stad ziet er onsmakelijk uit. v- -"'O-V- v tr -- m.- i H 7 v J fjff'1 co.. •- w" YAM CtAMf» I A I k .-A --ATLANTISCHE I V-/T j S'~- o 1jl-- oc.e a A N ;.V" i AFRIKA lUétkund* s4 De door Angelica de Graaf afgelegde route. MIDDELBURG - Het film theater Meccano heeft de ko mende week twee films in de aanbieding, die op geen enkele manier op elkaar lijken, na melijk The Kiss Of The Spi- derwoman en Monty Phytons Life Of Brian. The Kiss Of The Spiderwo- man heeft een vrij actuele in houd, namelijk de problema tiek van politieke gevangenen in Zuid-Amerika. De homo seksueel Molina, gespeeld door William Hurt, zit in de cel vanwege een zedendelict. Zijn medegevangene Valentin (Raul Julia) is een politiek ge vangene. Beide mannen zijn, ondanks hun totaal verschil lende karakters, op elkaar aangewezen in hun niet al te comfortabele cel. Langzaam aan ontstaat er een speciale vriendschap tussen de twee, die echter door de gevangenis directie misbruikt wordt. Deze film draait op donderdag om 20.30 uur, op vrijdag 20.00 uur, op zaterdag om 20.00 uur en op zondag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur. De geschiedenis van Brian, verfilmt door het prettig ge stoorde team van Monty Py thon gaat nog een week in de verlenging. Deze krankzinnige film draait op vrijdag en za terdag om 22.30 uur in Mecca no. In Electro is op vrijdag, za terdag, maandag en dinsdag de ongecensureerde versie te zien vande film Andrej Ru- blev. Deze film is van de hand van de russische regisseur An drej Tarkowsky, die vooral bekend is van zijn film Nostal gia. Andrej Rublev draait om een kunstenaar die, onder in vloed van de afgrijselijke we reld, niet tot schilderen aange zet kan worden. Als monnik kan hij niet de hand van God in dit glles zien en daarom kan hij ook niet werken in kerken en kloosters. Als Rublev een jonge klokkengieter ontmoet verandert zijn kijk op de we reld. Deze film draait alle da gen om 20.30 uur. Op zaterdag en zondag draait in Elektro de Turkse kinderfilm Gulibik. deze film gaat over een Turks platte landsjongetje die een h^an grootbreng! Als op een gege ven moment het hout op raakt sterven alle dieren van het dorp alleen het haantje Guli bik blijft leven. Maar omdat de vader van het jongetje te weinig geld heeft, besluit hij de haan te verkopen. Het jon getje kan dat voorkomen, maar kan niet verhinderen dat de haan op een gegeven moment mee moet doen aan een hanengevecht. Dit loopt slecht voor het gevogelte af. Gulibik is vanaf 15.00 uur te zien. De film is zowel voor Ne derlandse als Turkse kinderen goed te volgen. Tot slot is in Electro de film Pauline A La Plage t zien. Deze rolprent valt te bewon deren vanaf 20.30 uur. ARNEMUIDEN - De vogel vereniging Zanglust houdt op zaterdag 18 januari een vogel verkoop en -ruilbeurs. Het evenement vindt plaats in het verenigingsgebouw De Arne aan de Rademacherstraat. De beurs is open tussen 13.00 en 16.00 uur en er zijn ver schillende handelaren aanwe zig die overtollige vogels op kopen of ruilen. MIDDELBURG - Het vocal and guitarduo' Nicky and Martin geeft op zaterdag 18 januari een concert in het Mi- nitheater. Het concert begint om 20.00 uur. Het repertoire van het echt paar Nicky and Martin be staat ondermeer uit country, folk, softpop en easy-listening. Het concert kost 7,50 gulden entree. Savic. VLISSINGEN - Deze week is de geheel vernieuwde naai machinehandel van de familie Hemelaar op de Nieuwendijk in Vlissingen feestelijk her opend. „De zaak was echt wel aan een grondige opknapbeurt toe", vertelt de heer Hemelaar. „Over het resultaat zijn we erg tevreden en we hebben ook veel leuke reacties gehad van de klanten. Velen denken dat de zaak is uitgebroken, maar dat is niet waar. Door een an dere indeling, het weghalen van een grote toonbank en het aanbrengen van een nieuw vernuftig wandsysteem waarop de machines overzich telijk zijn opgesteld, lijkt het veel ruimer. Ook de lichtere kleuren die we nu gebruikt hebben, werken daar toe bij". Wat wel gebleven is zijn de handige demonstratietafels waarop de Pfaff naaimachines al bedrijfsklaar staan, zij het ook in een nieuwe uitvoering. Verder kwam er meer ruimte voor het kleinvak vrij, zodat dit belangrijk kon wor den uitgebreid. Hemelaar hoopt met de ver nieuwing van zijn zaak een voortrekkersrol te vervullen onder de winkeliers op de Nieuwendijk. „Nu de ge meente zo hard bezig is met vernieuwingen in dit gebied en vooruitlopend op de nieuwe haven die wij hier voor de deur krijgen, mogen we als winkeliers toch niet achter blijven", vindt hij. Ook wij moeten ons beste beentje voor zetten, om de Nieuwendijk weer het aanzien te geven dat ze verdient. Als alle werk zaamheden klaar zijn, wordt het hier weer echt mooi en dan wordt misschien ook het „rondje Vlissingen" wat veel oudere Vlissingers zich nog wel zullen herinneren weer in ere hersteld". Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. v.d. Griek, Badhuis- straal 46, tel. 12950. Zo. v. Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zo. Meyer, de Krammer 14, tel. 14664. Voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland. Za. Pen- nings, Amstelstraat 55, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. Zo. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Geen opgaaf. Domburg, Aagtekerke, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18.00. - Zo. 24.00 uur Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271 Oostkapelle, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Van za. 8.00 uur tot zo. 23.00 uur Rullehs en Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Vlissingen - Vrij. 17 - vrij. 24 jan.. Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Middelburg - Geen opgaaf. Voor heel Walcheren - Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Za. en zo. v.d. Heijden, Londen- sekaai, 29 Middelburg, tel. 01180- 12738. Kleine huisdieren - Za. en zo. Drie huis-van Haselen, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Consult na tel. afspraak. Dierenarlsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Souburg - Kanaalstr. 3, 01184-60860. Behan deling na tel. afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 16.30- 17.00 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769; op ma., wo. en vrij. 16.30- 17.00 uur in Batenburg 84-86, 01184-6718! Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Peregtraat 8, 01184- 61479. Di. en do. 16.30-17,00 uur in Open Hof, Alex. Gogelweg 59, 01184-65455. Openingstijden maga zijnen C. van Peerestr. en Leliënlaan: alle werkdagen 10.00-12.00 en 16.30-17.30 uur. Verloskundigen - Vliss.: Za. en zo. v. Ginkel. Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Middelburg: Za. en zo. v.d. Vijver, Zandkreekstraat 2, tel. 14110. R.-K. Kerk Walcheren, Souburg, Martlnuskerk. Zo. 10.30 uur (parochiekoor). Paauwenburg, Open Hof. Zo. 11.15 uur (eigen zanggroep). 19.00 uur Samenzang. Vlissingen: Lieve Vrouwekerk. Za. 19.00 uur (Lambertuskoor). Zo. 10.00 uur (dameskoor). Middel burg Petrus en Pauluskerk. Za. 19.00. Zo. 10.00 uur. Hoeksteen: Zo. 11.30 uur. Domburg: Elke 1e en 3e zondag van de maand 8.45 uur. Bethesda St.-Josephzlekenhuis - Zo. 10.00 uur ds. Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Za. en zo. 9.30 en 17.00 ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat: Zo. 9.30 uur ds. Melse, 19.00 uur ds. Ver- heul.Oranjeplein: Zo. 9.30 uur ds. v. Buiren. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. Hondius. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - In aula L.T.S. Klarenbeek. Zo. 9.30 uur ds. van 't Veer. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 uur ds. Zomer, 16.30 uur ds. Zomer, Middelburg. Zo. geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort: Geen opgaaf. Luth. Kerk Vlissingen, ds. de Boer, zo. 10 uur. Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - 't Anker, za. 9.30 uur ds. van Rijn, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg in de Doopsgezinde kerk. 10.00 uur bijbelstudie, 11 uur ds. van Rijn. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ne derland - Souburg: Zo. 10.00 uur polt. Waisapy. Koudekerke: Zo. 12.00 uur pdt. Waisapy. VLISSINGEN - De Ijmui- dense schilder Jon Marten ex poseert zijn werk in galerie Bellamy 19. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdag 18 januari om 15.00 uur. Jon Marten maakt, samen met Gerard van den Eeren- beemt, deel uit van de zoge naamde Ij muider-kring. Zijn werk heeft ademt dan ook de sfeer uit van de industrie- en havenstad Ij muiden. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. Oec. dienst in R.K. Singel kerk 10.00 uur. Middelburg: Zo. 11.00 uur ds. Postema. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vllss. - Open Hof: Zo. 17.00 uur dhr. Jorrits- ma. Petruskerk: Zo. 9.30 uur ds. Kalksma, 17.00 uur dhr. Jorritsma. Ev. Lutherse kerk. Zo. 17.00 uur ds. Cazander. R.K. kerk 10.00 uur Oec. Dienst Open Hol, 10.00 uur Oec. dienst Martinuskerk, 9.30 uur past. Burm en ds. de Nooij. Der. Boede - Zo. ds. de Vrie. Hervormd Middelburg - Zo. Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Buissing-van Beers, 17.00 uur ds. de Rijke. Koor kerk 10.00 uur ds. Hendrikse, Spie- rings 19.00 uur Oec. gebedsdienst. Oostkerk 10.00 uur ds. Vermeulen. Ontmoetingskerk ds. Nell, 10.00 uur. Thomaskapel 10.00 uur ds Snijders. Hofpleinkerk. Ned. Geref. Kerk (In Engelse Kerk) - Middelburg: Zo. 9.30 uur, dhr. de Leur, 17.00 uur dhr. Budding. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Badhuis straat 186. Geen opgaaf. Middelburg: Zo. 10.00 uur ds. Hendrikse-Spie- rings. Christengem.: Zo. Kapel van St. Maarten, geen dienst. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissin gen, Badhuisstraat 161, zo. 10.00 uur oud. Bijkerk (hogeraadslid Utrecht), 10.55 uur oud. Gobel, 11.50 uur oud. Jongkees, vorige Londentempelpresident. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg. 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nieuwstraat 13, M'burg, open ma. t.e.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin In Zee land Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg. In! bij FIOM, tel. 01180-2731! Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel af spraken 01180-23592 ook voor huis bezoeken. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg. 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. COC Ned. Ver. tot Integratie van Homoseksualiteit info: tel 01184- 11641 of 1082! NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724 Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. Informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di 13.30-17.00 do.18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6. Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg. Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg', 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren. Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Do. 16 jan. Vr. 17 jan. Za. 18 jan. Zo. 19 jan. Ma. 20 jan. Di. 21 jan. Wo. 22 jan. 6.00 en 18.28 uur 6.44 en 19.15 uur 7.31 en 20.04 uur 8.24 en 21.01 uur t 9.30 en 22.18 uur 10.47 en 23.31 uur 11.51 uur

Scheldebode | 1986 | | pagina 13