MARCA-Mode: Vroege voor jaarsmode krijgt gestalte SPECIALE EDITIE NR. 9 Hennie Huisman gaat in de komende weken op toernee langs een aantal Miro Centers. Hij zal optredens verzorgen van circa twee uur. In de show treedt tevens de Hagenaar Jeffrey Bonnet op in zijn creatie van Edith Piaf. Donderdag 9 januari is de bekende en populaire presentator van de Soundmix Playback-Show in Miro Center Tilburg, donderdag 16 januari in Leeuwarden en donderdag 23 januari in Beek. In deze plaatsen zal hij tijdens de koopavond vanaf 19.00 tot circa 21.00 uur optreden. Vrijdag 17 en 24 januari is hij te gast in Zutphen en Assen, eveneens op de koopavond. Zaterdag 22 februari is Huisman, die onlangs werd bekroond met de Televizierring, in Miro Center Nijmegen van 13.00 tot 15.00 uur. Ook in Vlissingen, Purmerenden Enschede. Naast de zes Miro Centers, die Hennie Huisman bezoekt in de maanden januari en februari komt hij op 1 maart in Vlissingen, 8 maart in Purmerend en 15 maart in Enschede. Geen talentenjacht. Mini Playback-Show. Besparen op energie kosten in en om het huis hoeft niet altijd met grote investeringen gepaard te gaan. Het is goed mogelijk aanzien lijke besparingen te verkrijgen zonder direct diep in de buidel te tasten en over te gaan tot dubbele beglazing of het volspuiten van spouw muren. Als u hierover overigens informatie wilt hebben kunt u terecht bij Postbus 51 te Den Haag, u weet wel van televisie, waar een uitstekende folder verkrijgbaar is. Maar niet iedereen hoeft zulke ingrijpende voorzieningen te treffen. Bij Giraffe vindt u op dit gebied vele goedkope, besparende ideeën. Hennie Huisman op toemee langs Miro Centers Vorig jaar in troduceerde Hennie Huis man voorzich tig de Sound mix in zijn programma. (Zie foto). Inmiddels heeft dit on derdeel het play-backen naar de achtergrond verdrongen. Het programma dat Hennie Huisman verzorgt in Miro Cen ter, zal bestaan uit een soort kwis, die hij speelt met mede werking van mensen uit het pu bliek. Voor alle duidelijkheid: het betreft hier géén voorronde van de Soundmix-Playback- Show. Het beloven gezellige op tredens te worden in de Miro Centers, want Hennie Huisman is een showman eerste klas en zijn shows hebben een ware rage ontketend in Nederland. In een vraaggesprek onlangs zei Hen nie Huisman daarover: „Je kunt veel bedenken in je leven, maar een rage bedenk je niet. Die ont- U heeft het wel gezien aan de rek ken, die bij de opening van uw MARCA-filiaal snel leeg raakten en even leeg geweest zijn, maar die nu gelukkig weer worden aange vuld met een vervolgkollektie. De vroege voorjaarsmode is aan het binnenkomen. Een kollektie die duidelijk aansluit bij de al aanwe zige winterkollektie: fris, vrolijk en fel. Dat laatste slaat natuurlijk op de kleuren. Hardgeel, oranje, turquoise, appeltjesgroen en cerise Allemaal tinten die prima te com bineren zijn met de al aanwezige duidelijke tinten. Gelukkig is er nu in alle vestigingen weer volop sweat, waarbij dan nu ook veel denim in de laatste ruitjesmotie ven, in chambray of gebleekt, de MARCA-mode helemaal up to date houdt. Oversized was al het parool in de wintermode en de vroege voorjaarsmode borduurt daar nog wat verder op door: extra lange blouses, lange nauwe sweat- rokken, langere tops. Warme materialen maken het mogelijk om toch ook in deze Winterse dagen al vroege voorjaarskleren te dragen. Inmiddels zijn onze inkopers druk in de weer met de komende voor- jaarskollektie, die heel wat verras singen zal brengen. Verdriet over een Schotse herenkilt Ons duo Martens Cats, de heren aan wie de naam MARCA wordt toegeschreven, blijken op sommi ge klanten in Limburg een grote indruk gemaakt te hebben. Dit on dervond MARCA-mode Maas tricht pal na de advertentie-kam- pagne, waarbij de heren Martens en Cats de Schotse hooglanden hadden bezocht. Gekleed in Schotse kilt prees ons slimme duo de kwaliteit van onze tweeds aan. Terecht natuurlijk, want onze stof fen zijn prima. Een dame uit Lim burg vatte de advertentie wel erg letterlijk op en ging spoorslags op zoek naar een lekkere warme kilt voor haar man. Ten onrechte na tuurlijk, maar dat wilde er bij haar niet in. Onder het motto 'alles wat in een advertentie staat afgebeeld moet u ook verkopen', een beetje lastig denken wij, bleef ze aandringen op die herenkilt voor haar echtgenoot. Waarschijnlijk zal ze toch even naar de Schotse Hooglanden moe ten, om een dergelijk kledingstuk aan te schaffen. staat gewoon of je wilt of niet". De Playback-Show, waar Hennie in eerste instantie mee begon, heeft inmiddels plaatsgemaakt voor de Soundmixshow. Play backen is nog slechts een klein onderdeel van het TV-program- ma, dat 16 maart weer voor het eerst in 1986 is te zien. Voor de niet-ingewijden: soundmix wil zeggen dat de deelnemers een door hen zelf uitgekozen artiest imiteren met hun eigen stem en begeleid worden door de orgine- le muziek die op een band staat, de zogenaamde „soundtrack". Dit in tegenstelling tot playback, waarbij de artiest alleen maar geïmiteerd wordt zonder dat de deelnemer zelf een vocaal aan deel levert. Er blijken in ons land nog veel mensen rond te lo pen die over stemmen beschik ken die Edith Piaf, Michael Jackson, Randy Crawford en veel andere kunnen imiteren en die ook nog min of meer ge schoold zijn. Hennie Huisman zelf daarover: „Bij de voorron den in het land waaruit de kan didaten voor de TV-show wor den gekozen blijkt steeds weer hoeveel talent er is. Sommige deelnemers hebben al eens eer- der geprobeerd met hun stem iets te bereiken. Met de sound track als begeleiding kunnen ze nu laten horen wat ze in huis hebben. Net als bij de Playback- Show is het de bedoeling dat niet alleen de stem, maar de ge hele 'act', de vergelijking met de artiest kan doorstaan. Ik geloof dat de soundmix Nederland ver overt." De Soundmix-show is geen ta lentenjacht. De hoofdrolspelers zijn alledaagse personen die naast hun werk een hobby heb ben en dat is toevallig een be kende artiest. Zij vinden het hardstikke leuk om drie minuten lang een 'echte' TV-artiest te zijn. Het zijn juist die hobbyis ten die er het meeste plezier van hebben, evenals hun familiele den en kennissen die vaak de kostuums maken, begeleiden bij het instuderen van speciale danspassen en tijdens deze repe titie het meest kritisch zijn. De aandacht die besteed wordt aan de kleding is erg groot. Tot in het kleinste detail is alles ver zorgd. Het is hartverwarmend te zien hoe mensen met hun 'hobby' bezig zijn. „Overigens", zegt Hennie Huisman, „al is mijn show geen talentenjacht, het gebeurt toch meerdere malen dat de zangcarrière van een deelnemer aan de soundmix plotseling in een stroomversnel ling komt. Ad Zwart die Roy Orbison imiteerde trekt nu met een gezelschap door het land en brengt nummers van Orbison ten gehore. Glenda Peters kreeg maar liefst van tien platenmaatschappijen aanbiedingen na haar optreden als Randy Crawford, Georgie Davies viert overal triomfen en Gerard Joling die Don McClean gestalte gaf, is inmiddels een na tionale ster geworden. En ook andere timmeren goed aan de weg." Al is de Playback-Show op TV op de achtergrond geraakt, dit geldt niet voor de Mini Play- back-Show, het hoogst scorende kinder TV-programma in het vorige seizoen, waaraan kinde ren van 7 tot 10 jaar kunnen deelnemen. Dit blijkt in zijn huidige opzet ongewijzigd. Hennie Huisman, zelf vader van twee dochtertjes, Nikki (6) ge noemd naar de dochter van Pep per, de onverschrokken TV- politievrouw en Lobke (9) naar de dochter van Sil de Strandjut ter, een streekroman die een halve eeuw geleden is versche nen, zegt over het werken met kinderen: „Je moet als presenta tor met kinderen op hun niveau praten zonder dat je helemaal hun taal overneemt, maar je moet je niet opstellen als een volwassene. Je moet ze gewoon uit hun tent lokken, dan ontlok je de leukste reacties". Hoe Hennie Huisman dat doet kunt u binnenkort zien bij Miro Cen ter. Energie besparen met Giraffe f7,95. Een voor 2 m2. pak is voldoende Veel warmte in een huis gaat verloren door de brievenbus. Bovendien veroorzaakt een slecht sluitende of openstaande brievenbus vaak tocht in huis. Dit probleem is eenvoudig op te lossen met een brievenbustocht- wering, die ook als de post of de krant er in zit, de koude buiten uw Een forse besparing op stroomkosten verkrijgt u met de Philips SL-lamp. Deze nu al legendarische lamp gebruikt vier maal minder stroom dan de normale lamp en gaat liefst vijf keer langer mee. Een besparing, die twee kanten op werkt. De SL-lampen zijn er in 9, 13 en 18 watt en zijn te vergelijken met de normale 40, 60 en 100 watt lampen. De adviesprijs van de SL-lam pen is f 39,95, bij Giraffe kunt u ze al verkrijgen voor slechts f23,95. Onnodig warmteverlies in uw woning kunt u voorkomen met radiatorfolie. Dit is een van de meest eenvoudige vormen van isolatie. U brengt de folie achter de radiator aan. De warmte die anders door de muur naar buiten zou gaan wordt nu weerkaatst door de folie. De folie is zeer eenvoudig te monteren door middel van slimme plakstrips. De besparing die dit met zich brengt is circa 70 procent. Radiatorfolie kost per pak houdt. Inclusief bevestigings materiaal kost deze brievenbus- tochtwering bij Giraffe slechts f 1,99. Voor wie zijn huis echt helemaal tochtdicht wil maken zijn er bij Giraffe ook deur tochtstrips verkrijgbaar. Hier mee kunnen alle kieren in de woning worden afgesloten. De prijs van deze strips is per set f 1,99. Wie het ondanks alle energiebe sparende en isolerende maatre gelen toch nog altijd koud heeft of chronisch last heeft van kou de voeten kan bij Giraffe terecht voor een elektrische voetenwar- mer. Dit is een zak, waar beide voeten tegelijk in kunnen en die een behaaglijke warmte garan deert. De voetenwarmer is van zelfsprekend uiterst veilig. Er geldt een garantie van een jaar. De prijs is f 39,50.

Scheldebode | 1986 | | pagina 15