Veldrijders zondag in actie te Goes SAGRO voor uw bouwmaterialen 250.- Scientists spelen in Goes Zeeuwse Supercrosser Random in American Tissue in Paraplu Katse ontwikkelde eigen methode conditietraining Prenten in museum Belg speelt in Galjoen Kerstsalon in Vleeshal ZEELAND B.V. hout - houtprodukten - plaatmaterialen - stenen - tegels - cement - kalk - grint - zand - hang- en sluitwerk - gereedschap - zelfbouwkeukens - open haarden - wandtegels - vloertegels - duroxblokken enz. enz. lankgnbutgii GELAKT MASSIEF GRENEN BED Cocktailparty in Marquis BEDDEN - LEDIKANTEN 1500 m2 WOONGENOT IN TAPIJT - GORDIJNEN - BEDDEN - LEDIKANTEN DEKBEDDEN 325.00 459.00 650.00 DEKBEDOVERTREKKEN te kust en te keur DRALON DEKENS WOLLEN DEKENS 49.50 i-pers 139.95 85.50 2-pers199.50 Luxe spreien verhogen de sfeer GRENEN LEDIKANT 90x200 incl. bodem 219.00 GRENEN LEDIKANT90x200mei.bodem 239.00 LEDIKANT staal rood-wit 90x200. 189.00 LEDIKANT staal rood-wit-zwart 90x200. 289.00 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 KATS - De Amerikaanse filmster Jane Fonda, over de gehele wereld bekend vanwege haar aktiviteiten op het gebied van het aerobic-dansen, heeft een felle tegenstander in de persoon van Carolien Sinke uit Kats, 22 jaar oud en pas afgestudeerd aan de Christelijke Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Arnhem. Eigenlijk is Carolien een geboren en getogen Goesenaarse, want ze heeft in de Ganzestad haar jeugd doorgebracht en haar middelbare schoolopleiding gevolgd. Body-heat Regelmaat GOES - De nationale „Hollandsche Hoeve Veldrit" die zondag in Goes wordt verreden is uniek voor Zeeland. In deze KNWU B- cross laten namelijk diverse bekende coureurs hun gezicht zien zoals Mathieu Hermans, Erwin Nijboer, Ties Verhagen, Mario van Vlimmeren en Johan Lammerts. Daarnaast zal ook de gehele Zeeuwse top aanwezig zijn. In de lift Vraagteken Langeviele 56-64 MIDDELBURG - TEL. 01180-33592 Synth, vulling ,Q QI- Eendedons 65% NIEUWE DESSINS L alle maten uit voorraad leverbaar EXCLUSIEF EN MOOI NU 317 Carolien Sinke (22) geboeid door fenomeen Jane Fonda Carolien is weliswaar afge studeerd, maar een vaste baan in de sportwereld of bij het onderwijs waaronder de tak lichamelijke opvoeding res sorteert, heeft ze nog niet. Ze gaat echter ook niet bij de pakken neerzitten, want al tijdens de laatste drie studie jaren in Arnhem maakte ze zich in het Bevelandse ver dienstelijk op het gebied van de sport. Haar standpunt is, nu ze af gestudeerd is, dat het ook mo gelijk moet zijn om van het gekozen beroep te kunnen be staan. En omdat haar niemand tot dusver een baan aangebo den heeft, creëerde ze er zelf maar een. Ze deed dit ten dele om een gedeelte van haar stu diekosten - en wat er zo alle maal bij komt - te kunnen fi nancieren en uiteraard ook om wat ruimer bij kas te geraken. Ook raakte zij indertijd ge boeid door het fenomeen Jane Fonda en de rage van het aerobic-dansen, maar ze zag tegelijkertijd ook de fouten die er aan de methode van de Amerikaanse filmster kleef den. „De Jane Fonda-methode heet niet voor niets aerobic- dansen", zegt zij, „want het is inderdaad een zeer langdurige aerobische oefening. Dit wil zeggen een inspanningsoefe ning waarbij er naar gestreefd moet worden met de ademha ling en de hartslag een con stante factor te bereiken, zon der het verlies van het bewe gingsritme. De rage die over de hele wereld om zich heen greep, bereikte ook ons land en de fitness-clubs verrezen als paddestoelen uit de grond", vertelt Carolien. Rijp en groen stortte zich op deze nieuwe sport en de gevol gen bleven niet uit. Om name lijk een halfuur of langer ach ter elkaar te kunnen springen en dansen en ritmische oefe ningen te doen, moet je over een geweldig uithoudingsver mogen beschikken en ook het spierstelsel en het hart en de longen moeten aangepast kun nen functioneren. Insiders in de sportwereld verbaasden zich dan ook niet toen de bles sures kwamen. „Bovendien zijn de dames die deze sport beoefenen of willen gaan beoefenen erg fa natiek, want ze willen alle maal graag afvallen of hun fi guur verbeteren en dat is nou net niet wat je met de methode van Jane Fonda kunt berei ken", aldus Carolien. Bij in tense beoefening krijg je wel versterking van bepaalde spiergroepen zoals die van de voeten, de bovenbenen en de heupen, mar de overige delen van het lichaam, zoals de ar men, de rug en de borst blijven helemaal buiten beschou wing". „Daarom heb ik een andere methode ontwikkeld, waarbij alle spiergroepen van het li chaam aan de beurt komen en ik noem deze methode „Body Heat", een all round conditie training dus, die naar mijn mening meer resultaat af werpt". „Zelf heb ik meegemaakt dat bij het aerobic dansen er veel kuitkrampen, knie- en hartklachten optraden en er zelfs dames flauwvielen". „Dat gebeurt bij mijn methode niet, omdat ik voor een zorg vuldig opgebouwde afwisse ling in de oefehstof zorg". „Kijk, om een goede conditie te krijgen moet er wel tenmin ste driemaal in de week ge traind worden, als er dus een echte aerobische verbetering van het uithoudingsvermogen Scientists spelen in Goes. GOES - De Australisciie 'trash-band' Scientists spelen op vrijdag 13 december in joingerencentrum 't Beest in Goes. De band-leden, die zich zelf zien als anti-intellectue len, hebben destijds hun land verlaten, omdat ze vonden dat er in Australië een volslagen gebrek aan cultuur te vinden was. De muziek van Scientists is een vervolg op de muziek van bands als The Stooges, The Seeds en Suicide, allemaal bands die zich jaren terug uit leefden in het Underground- idioom. The Scientists treden op onder het motto: 'Lelijk is ook mooi'. Leek de muziek van de band in het beginstadium nog het meest op pre-historische Neandertaler-rock, met het verschijnen van de laatste el pee 'You Get What You Deser ve' is de muziek enigzins toe gankelijker geworden. De vroeger op twee akkoorden gebaseerde fuzz-muziek, is geëvolueerd tot 'een soort vun zige bluesrock, waarmee ver schillende generaties hun ouders op de kast gejaagd hebben' (zoals 't Beest het om schrijft). In het voorprogramma speelt de Nijmeegse band The Moonies, ook een band die niet vies is om herinneringen op te halen van The Velvet Under ground en Sonic Youth. Het concert begint om 22.00 uur. Kaarten kosten 7,50 gulden in de voorverkoop en een tientje aan de zaal. OOST SOUBURG - Voor de titel van „Zeelands Supercros ser" zal ook deze winter weer gestreden worden en wel op 14 en 28 december in Garage Ku- zee te Oost Souburg. Tijdens deze dagen zullen in actie komen de motorcrosser in de klasse 125/250 cc en in de zogenaamde „Off the Road" klasse. De organisatie had de Mo torsport Stichting Zeeland die voor een leuk prijzenschema zorgde er dit keer ook in is ge slaagd om wat variatie te brengen in het gebruikelijke indoor gebeuren. Op het pro gramma staat namelijk ook oon ♦riolHomnnc^rolio zijspanrace tegen de klok. Ook nieuw is de handicaprace. Daarin moet een stuk van het parcours te voet worden afge legd terwijl de coureurs ook een onderdeel aan hun ma chine moeten monteren alvo rens zij mogen starten. Vorig jaar gaf de eerste Zeeuwse indoorcross wat moeilijkheden op organisato risch gebied. Deze zijn door gesprekken met de KNMV uit de weg geruimd. Formeel en verzekerings technisch kunnen de crossers van alle Zeeuwse Bonds vere nigingen aan de start verschij nen. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur, de training reeds nagestreefd wordt. Niet iedere deelneemster kan dit opbren gen en ik heb er dus bij die tweemaal in de week komen trainen. Er zijn er ook die een maal in de week al voldoende vinden, maar er zijn er ook die maar eenmaal in de maand komen. Bij mijn methode val len deze dames zich ook geen bult, omdat er voldoende af wisseling in de oefenstof zit". „Ik begon in Kapelle, in overleg met de sportschool - houder van „Shape", Anton van Leeuwen, en daar geef ik les aan een achttal groepen. Ik doe dit ook in Vlissingen, waar ik nog les geef in het tapdan sen". „Ik ben net aan een cursus sportmassage begonnen en ik hoop mettertijd m'n middel bare akte Engels te halen. Aerobic dansen met de methode van Carolien Sinke Eigenlijk komt het me wel goed uit zo, want nu kan ik nog 's avonds les geven en overdag veel studeren. Aan de andere kant zou het toch ook wel prettig zijn als ik docente lichamelijke opvoeding kon zijn aan de een of andere school. Ik ben nu min of meer een kleine ondernemer, die zelf alle risico's van een onge wis bestaan moet dragen. Ge lukkig groeit de belangstelling nog steeds voor mijn methode van conditie-verbetering", legt ze uit. Binnenkort, in januari al, neemt Carolien in Yerseke een bestaande groep over van een fysiotherapeut. De groei zit er dus nog steeds in... PAUL BOERDAM MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum wordt van 9 december tot en met 22 januari 1986 een tentoonstelling ge houden van een groot aantal foto's en prentbriefkaarten. Het gaat om foto's en prent briefkaarten die in het 25-ja- rige bestaan van het docu mentatiecentrum zijn verza meld, maar waarvan vrijwel niets bekend is. Het Zeeuws Museum doet een beroep op de bezoekers om het Museum te helpen met het vinden van informatie over de tentoonstelling. Om de bezoe kers te stimuleren worden vijfentwintig reprodukties van foto's verloot. De tentoonstelling omvat foto's en prentbriefkaarten over Walcheren en omvat alles bij elkaar honderdtwintig ex emplaren. VLISSINGEN - In kunstga lerie Marquis wordt op 15 de cember een kunst en mode cocktailparty gehouden. Op deze party wordt een doorlo pende show gegeven van da mesmodezaak Maison Van Dale. In de galerie is ook een ten toonstelling te zien van de sculpturen, tekeningen en ke ramische juwelen van Lidy Howaer. Aansluitend op de cocktail party wordt om 17.00 uur een jazz-matinee/aperitief concert geven in de Flying Dutchman aan het Bellamypark. Reser veren voor de party kost 5 gul den. Meer informatie bij Gale rie Marquis. Al sinds 1961 verzamelt het Zeeuws Documentatiecentrum het nu tentoongestelde mate riaal. Intussen zijn er zo'n veertigduizend foto's bijeen verzameld. MIDDELBURG - De hard- rockformatie Random speelt op vrijdag 13 december in Bar American in Middelburg. Het repertoire van Random is ge bouwd op „zware slagakkoor den en wordt gekenmerkt door de vele goed in elkaar overlo pend tempowisselingen en breaks", zo zegt de formatie. Het optreden begint om 21.30 uur. MIDDELBURG - In het Koper Galjoen speelt op 15 de cember de Belgische trombo nist/saxofonist/fluitist en zanger Phillipe de Smet. De Smet heeft op het laatste Bre dase Jazzfestival de Ameri kaan Sammie Rimington be geleid en heeft al verschil lende LP's opgenomen met Rudi Ballis Society Serena- ders. Het optreden van de jazzy Belg begint om 14.30 uur. Strijd om Zeeuwse titels Er wordt immers ook ge streden om de kampioenstitels van het district Zeeland en dat betekent dat men naast Pa trick van Passel, Kees de Nooyer, Patrick Tolhoek en Jan Poley onder andere ook aan het werk zal kunnen een specifieke veldrijder als Ben nie Tieleman en wellicht ook Peter Kant. Het belooft dan ook bijzon der interessant te worden in Goes, waar in het recreatiege bied „Hollandsche Hoeve" een parkoers is uitgezet dat zeker niet gemakkelijk is. Men ver zekerde ons dat de renners zo'n zes keer van de fiets af moeten om hun weg te vervol gen. Onder meer moet men twee keer een sloot oversteken en er ligt ook een stuk van zo'n hon derd meter in het parkoers, dat lopend afgelegd moet wor den. Een veldrit dus, die de toets der kritiek kan door staan wat hindernissen betreft en waarin spectaculaire strijd mag worden verwacht. De toegang voor het publiek is gratis en ongetwijfeld zul len dan ook velen getuige wil len zijn van dit attractieve programma, dat reeds om elf uur 's morgens begint. De grote man achter dit wielerevenement is de Goese- naar Gerard Geerligs, die sa men met zijn stadgenoot Ko Bruggeman de afgelopen maanden vele uren in touw is geweest om de zaak rond te krijgen. Beiden verdienen dan ook een pluim op hun wielerpret. En ongetwijfeld zal hun aan pak er toe bijdragen dat de cy clocross in Zeeland steeds meer in de lift komt. „Ja, dat is de hele opzet", laat wielrentrainer Geerligs weten. „Reeds te lang wordt wordt in onze provincie ver kondigd dat het veldrijden hier niks voorstelt en moeilijk van de grond te krijgen is. Ik dacht dat dit allemaal wel meevalt, als de aanpak maar goed is. De praktijk heeft dit inmiddels reeds uitgewezen". „De Zeeuwse veldritcompe- titie bijvoorbeeld heeft dit sei zoen een uitbreiding gekregen, dank zij de medewerking van meerdere comité's en over het aantal deelnemers mag men beslist niet mopperen". Gerard Geerligs, die zwem- instructeur van beroep is, maar daarnaast warm loopt voor het wielermétier, is een jaar of drie geleden begonnen om Zeeuwse renners te stimu leren voor het veldrijden. „Met zo'n dertigtal jongecs wordt er dan getraind in \et Hollandsche Hoeve-gebed", vertelt hij. „En dat heeft dacht ik wel zijn vruchten afgewor pen. En dit keer hoop ik met het organiseren van deze na tionale B-cross en het Zeeuws kampioenschap opnieuw een steen te kunnen bijdragen aan de verdere uitbouw van het veldrijden in Zeeland". De hoofdmoot van het pro gramma aanstaande zondag vormt uiteraard de wedstrijd der profs en amateurs, die ge zamenlijk van start gaan om drie uur. Als profs komen drie Zeeu wen aan de start: namelijk Heddy Nieuwdorp, Ad Polak en Vester Aarts. De andere be roepsrenners zijn de reeds ge noemde prominenten Mathieu Hermans en Erwin Nijboer, alsmede Jac. van Meer, Mario van Vlimmeren en Johan Lammerts. Van de circa 25 amateurs ide in de slag gaan noemen we als meest bekende Zeeuwen: Pe ter Kant, Benny Tieleman, Patrick van Passel, Kees de Nooyer, Sjaak de Kok, Patrick Tolhoek, Jan Poley en Ab Ver- planke. Van buiten Zeeland zijn ook sterke kleppers van de partij, zoals Ties Verhagen uit Eerde, Wilfried Amaad (Kruisland), Dick van Dalen (Amersfoort) en Frank Laurijssen (Zun- dert). Favorieten voor de zege in de nationale B-cross zijn zeker Hermans en Nijboer en men verwacht dat de strijd om de Zeeuwse titel zich zal toe spitsen tussen Van Passel, De Nooyer, Tieleman, Tolhoek en Kant. Laatstgenoemde blijft ove rigens een vraagteken. Peter Kant schijnt namelijk te suk kelen met een rugblessure. Of de coureur uit Rilland, die deel uitmaakt van de nationale se lectie van Cees Zoontjens, dus optimaal zal kunnen presteren moet nog worden afgewacht. Profs en amateurs rijden 60 minuten, plus een ronde. Bij de junioren, die om kwart voor twee van start gaan en 40 minuten en een ronde voor de boeg hebben is Edwin Entho ven, uit het Belgische Stekene torenhoog favoriet. Voor de Zeeuwse titel komt Enthoven overigens niet in aanmerking, omdat hij eeen lid is van een wielerclub uit het betreffende district (Zee land dus). En dit is volgens de KNWU reglementen verplicht gesteld. Frank Geensen, Niek de Taeye, Eddy Cromheecke en wellicht ook Antoine Goense maken de beste kan sen op de titel. Met enkele ren ners van buiten de provincie zullen zo'n vijftien junioren de strijd aanbinden. De recreanten oftewel trim mers openen het programma om 11.00 uur. Zij rijden om hel officieus Zeeuwse kampioen schap. VLISSINGEN - De Vlis- singse formatie Tissue treedt op vrijdag 13 december op in buurthuis De Paraplu. De groep speelt voornamelijk eigen werk, die ze zelf om schrijven als rock gebaseerd op Ryhtm and Blues. Ook stel len ze hun pas opgenomen de motape voor aan het publiek. De toegang voor het concert is gratis. MIDDELBURG - De Zeeuwse Kunstkring houdt van 21 december tot 1 januari een Kerstsalon in de Vleeshal. Ongeveer zestig verschillende werken worden dan tentoon gesteld. De expositie omvat schil derwerk, beeldhouwwerk en keramiek kunstenaars die te zien zijn op de tentoonstelling zijn onder andere, Jacques Benschop Ad en Tessa Braat Peter Janssen, Juul Korte- kaas, Gerard Menken en Tie Hof. De openingstijden van de tentoonstelling zijn van U.OC uur tot 17.00 uur, gedurende de Kerstdagen. De entreeprijs bedraagt 1,50 gulden, terwijl kinderen tot veertien jaar gra tis naar binnen mogen. BOUWMATERIALEN Heinkenszandseweg 22 - 4453 VG Tel.: 01105-1710 - 's-Heerenhoek Geopend: ma. t/m vrij. zaterdagmorgen 1-per svanaf /O.Oü 2-per svanaf 139.00 dubbel dekbed vanaf 279.00 (in 20 kwaliteiten) 1-per svanaf 2-per svanaf 90% donsvanaf 1-per sNU 59.95- 99.95- 79.95- 88.00 2-pers NU 105.00 -129.95 -139.95 148.50 iits-jumnu 139.95-167.00- 199.50-225.00 1-pers. 2-pers. 150x215 215x215 265x215 in vele kleuren VAN DE BEURS Zeer degelijke kwaliteit ligmaat 90x200 excl. bodem

Scheldebode | 1985 | | pagina 11