1 Feest op Paauwenburgschool 1 De plataan, een boom waaraan veel te zien is Va Wie verloor kanarie ZEELAND Wandelaars ontmoeten Sinterklaas Nieuw in Middelburg: Multiculturele jongerenclub Wie verloor herensokken? Discussie over voors en tegens vrijwilligerswerk Hard-rock van Ostrogoth Koffieconcert SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 307 MIDDELBURG - De weg waarlangs het op vanghuis voor jongeren zich ontwikkelt, gaat niet over rozen. Hoewel ook het zesde levensjaar van het opvanghuis er een was van gestaag verder worstelen om het hoofd boven water te houden en om niet te verdwalen in een reeks van op handen zijnde nieuwe regelingen, is men toch tevreden over de uiteindelijke resulta ten met de opgenomen jongeren. Zelfstandig wonen Foto: Zeljko Savic Opvanghuis voor jongeren worstelt en blijft boven Het opvanghuis stelt zich ten doel direct en zo kort als mogelijk, maar ook zo lang als nodig is, onderdak en hulp te bieden aan jongeren van onge veer veertien tot twintig jaar, die thuis op staande voet weg moeten of die al zelf zijn weg gegaan en voor wie geen an dere opvang mogelijk is of aanvaardbaar wordt geacht door de betrokkenen. In 1984 zijn er in totaal 68 jongeren aangemeld voor op vang in het huis. Een deel daarvan meldde zich zelf aan, anderen zijn door een instel ling aangemeld of kwamen er door het cliënt-systeem zelf. 29 Van hen werden ook inder daad opgenomen, terwijl er 39 werden doorverwezen, in 16 gevallen omdat het huis op dat moment vol was. De leeftijden van de opgenomen jongeren waren; een van dertien jaar, elf van veertien jaar, drie van vijftien jaar, elf van zestien jaar, drie van zeventien jaar en een van achttien jaar. Van de 29 opgenomen jonge ren hadden er twintig moei lijkheden in relatie met hun ouders, drie met pleegouders, vijf in een tehuis en een zelf standig wonende. Na verblijf in het opvanghuis gingen ne gen jongeren terug naar hun ouders, zeven gingen er naar pleegouders, zes naar een te huis en zes gingen er zelfstan dig wonen. Van de 28 beëindigde opna mes, waren er 24 geslaagd te noemen. Zes jongeren gingen met of zonder instemming te rug naar de plaats van her komst. Vier jongeren vertrok ken zonder dat het opvang huis, noch de plaatsende maatschappelijk werker daar mee akkoord gingen. Alle in 1984 opgenomen jongeren kwamen uit een Nederlands cultureel milieu. Het jaarverslag bevat ook een hoofdstuk over het project zelfstandig wonen. Dit project is opgezet om jongeren die zelfstandig willen wonen, te helpen bij het vinden van voor hen geschikte woonruimten. Dit gebeurt in de vorm van bemiddeling in vraag en aan bod. Het project richt zich op jongeren van zestien tot twin tig jaar voor wie het wonen in gezinsverband niet meer mo gelijk is, doordat er van een gezin geen sprake is, of door dat de relaties in het gezin zo danig verstoord zijn, dat het zelfstandig wonen onont koombaar is, terwijl de jonge ren het zelfstandig wonen nog niet op eigen kracht kunnen realiseren. Het meeste werk is het zoeken en selecteren van geschikte woonruimten voor de jongeren. Vooral in Middel burg kampt het project met een gebrek aan betaalbare ka mers. Hierin is sinds de start van het project nauwelijks verandering gekomen. De sa menwerking met de Woning bouwvereniging Middelburg is wel goed, maar heeft nog niet geleid tot een ruimer aan bod van die zijde, waardoor het project nog steeds afhan kelijk is van het aanbod van particulieren. In Vlissingen is er in verge lijking met Middelburg een ruimer aanbod aan kamers. Het aanbod van kamers be perkt zich niet tot Middelburg en Vlissingen maar komt ook wel uit de omringende dorpen. De medewerkers van het pro ject hebben echter de ervaring dat de jongeren het liefst in een van de beide steden wo nen. Daarbij is er een duide lijke voorkeur voor het wonen in Middelburg. Jongeren zijn in sommige gevallen zelfs be reid te wachten op woon ruimte in Middelburg, terwijl er in Vlissingen direct een ka mer beschikbaar is. In 1984 hebben 22 jongens en 7 meisjes een aanvraag inge diend. Veertien jongens en twee meisjes hebben via het project een kamer gevonden. In Middelburg beschikt het project over negen adressen met totaal negen kamers, va riërend in prijs van tweehon derd tot vierhonderd gulden per maand en in Vlissingen heeft men 19 adressen samen goed voor 30 kamers in prijs variërend van twee tot vier honderd gulden. Daarnaast zijn er nog twee appartemen ten in Yerseke. Sinterklaasfeest Vrijdagmiddag 6 december om 14.00 uur begint in het Diensten centrum van de Stichting Welzijn Ouderen weer het jaarlijkse St.-Ni- claasfeest. Plaats: Schuttershof straat 1a Middelburg. Het pro gramma omvat diverse spelen en een rad van avontuur. De toegangsprijs bedraagt 2,50. kaarten in voorverkoop in het Dien stencentrum. Consumpties zijn gratis. VLISSINGEN - Zaterdag 30 november heeft De Vrolijke Tippelaars de traditionele Sint Nicolaastocht in Vlissingen op het programma staan. Aan deze wandeltocht kan iedereen, zowel individueel als in groepsverband, deelnemen. Men heeft keuze uit de afstan den 5, 10 en 15 kilometer. De start vindt plaats om 14.00 uur bij het clubgebouw van Zee land Sport aan het Baskens- burgplein in Vlissingen. Onderweg treffen de wan delaars St. Nicolaas en vier zwarte Pieten aan bij het be jaardencentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg. Hier krijgen de wandelaars specu laas en chocolademelk. Na af loop is de Sint weer aanwezig bij de medaille-uitreiking in het clubgebouw. MIDDELBURG - De Turkse werknemers Vereniging Middel burg is gestart met een nieuwe activiteit voor jongeren: een multiculturele jongerenclub. Aan dit project kan iedereen die met alle nationaliteiten wil samenwerken, meedoen. De bedoeling is dat de club zelfstandig gaat draaien, waarbij eigen ideeën uitge voerd kunnen worden. Inmid dels zijn er al ruim veertig jongeren van diverse culturen lid. Er is een bestuur en een werkgroep gevormd. Op de eerste bijeenkomst zijn al wat afspraken gemaakt (film, sport, hobby kamer), maar elke jongere krijgt de kans mee te praten, over ontspanning, werk, voorlichting, de toe komst, noem maar op. De TWV meent dat dit pro- jekt uniek is in Nederland. Zij hoopt dat deze activiteit de jongeren helpt elkaar beter te begrijpen. De vereniging kon dit projekt realiseren omdat zij de beschikking heeft over een ruimer pand. Ook over de naam vaft de club krijgen de jongeren in spraak. Er is een prijsvraag uitgeschreven waaraan ieder een mee kan doen. Inzendin gen zijn welkom tot en met 30 november. Inlichtingen over de jonge renclub: dagelijks van 10 tot 10 in Demerary, Oostkerkplein 5 te Middelburg. VLISSINGEN - Bij de Ge meentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 13 t/m 20 no vember 1985 de volgende voor werpen aangegeven: bankbiljetten, jonge kat, gele kanarie, medicijnen, di verse handschoenen, heren horloge, groene portemonnee, bruine herenportemonnee, armband met steentjes, 5 sleu tels aan lederen hanger, 3 sleutels aan musketonhaak, lipssleutel aan geel label, 17 sleutels aan een ring, 1 bos met 5 sleutels, blauwe gymschoe nen, bruine tas met toiletspul len. Bij de Gemeentepolitie te Oost-Souburg zijn de volgende voorwerpen aangegeven: sier- velg van auto, roze sjaaltje, zwarte herenhandschoenen, kraaltjesportemonnee en een zwart dwergkonijntje. Bij het dierenasiel te Vli- sisngen zijn de volgende die ren aangegeven: zwarte poes, 2 cypers met witte katers, 2 zwart-witte katers. :UiimiHiHiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiMiimiiiiiiiiiiiiMiiimiiiH£ Kindertjes in de gymzaal VLISSINGEN - Vrijdag 29 en zaterdag 30 november is het feest in de Paauwenburgschool in Vlissingen. Na een ingrij pende verbouwing voldoet de school aan alle eisen die een moderne basisschool stelt. Er is onder meer een zeer fraaie gymzaal gebouwd. Wethouder van onderwijs Adan heropent de school vrijdagmorgen om elf uur. Ouders zijn bij de plechtigheid welkom. De rest van de dag is het feest voor de kinderen,die onder meer van een pannekoekenmaal kunnen genieten. Verder staan er nog een goochelshowfilms en disco op het programma. Zaterdag kunnen wijkbewoners de school van binnen bekijken. Van 11.00 tot 13.00 uur is er open huis. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMniiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiinr Platanen kom je overal te gen. In de dorpen minder dan in steden zoals Middel burg en Vlissingen. Vooral in de stad van Michiel de Ruyter staan er veel. Geen wonder, want de plataan staat er om bekend een sterke boom te zijn. Van oorsprong is hij afkomstig uit warmere gebieden, zoals Griekenland en Klein Azië. Misschien zouden we het echter toch merkwaardig moeten noemen, dat deze boom het hier volhoudt. La ten we eerst even de levens geschiedenis vertellen. Onze platanen zijn kruisingen, n.L van de oosterse en de wes terse plataan. De laatste komt uit de Ver. Staten en de eerste dus uit het Zuidoosten van Europa. Hoe en wanneer het kruisen heeft plaatsge vonden, vermeldt de geschie denis niet. Onze platanen blijken strenge winters goed te kunnen doorstaan, terwijl de beide stamhouders geen van beide winterhard zijn. Zo staat er in het Rijnland, dat bekend is vanwege het milde klimaat, een westerse plataan, die bijna elk jaar nachtvorstschade oploopt. In dat opzicht is het dus een wonder, zo'n kruising. Bovendien blijkt de boom erg goed tegen luchtvervui ling te kunnen en dat is, ook in het Zeeuwse, tegenwoor dig geen overbodige luxe. Platanen zijn vooral inte ressant in najaar en winter. Het begint al met de bladval. Wie het blad van een boom in de hand neemt en op zoek gaat naar de bladvoet ziet, dat de steel prachtig gesloten is. Alle openingen zijn ge dicht en geen ziektekiemen kunnen gedurende de winter naar binnendringen. Pak nu eens het blad van de plan- taan. Wanneer je er van on der tegenaan kijkt, dan ont dekken we epn duidelijke holte in het steeltje. Je kunt er de punt van een potlood of balpen gemakkelijk indu wen. Geen wonder, want daar heeft de nieuwe knop gezeten. Wanneer er een plantaan bij u in de buurt m m m m unul staat moet u het maar eens proberen. Trek een blad voorzichtig af. Een fraai glimmende knop blijft zitten en het blad met een beschermend kapje houdt u in de hand. Bij „nor male" bomen en struiken zit ten de knoppen altijd in de oksels van de bladeren. We spreken niet voor niets over een „okselknop". Een tweede bijzonderheid vormen de grappige stekelige bollen, die aan lange stelen bunge len. Ze blijven een groot deel van de winter aan de boom hangen en zelfs in het voor jaar, wanneer de boom nieuwe bladeren krijgt, han gen er nog aan. Met een beetje geluk lig gen er op de grond, zodat u ze wat beter kunt bekijken. Dan blijkt, dat deze bollen uit grote hoeveelheden kleine vruchtjes bestaan. Het kan wel tot maart of april duren voor ze uiteen vallen in honderden en duizenden vruchtjes. Zo'n bol noemen we een vruchthoofdje. Hoe deze bollen ontstaan zijn? Wel, zoals alle vruchten. Uit de vrouwelijke bloemen, die in de voorzomer aan de pla tanen verschijnen. Ze vallen beter op dan de manlijke, die alleen een hoeveelheid stuif meel moeten produceren, dat door de wind verspreid wordt. Tenslotte letten we op de merkwaardige schors van de boom. Vooral oudere bomen vertonen een vlekkerige stam. Dit wordt veroorzaakt door het regelmatig afblad deren. Soms zien we hele lappen schors op straat lig gen. Al met al is een plataan een boom waar best naar ge keken mag worden. Ook in de winter. WIE DE POLSSLAG VAN ZN STREEK WIL VOELEN EN ZN VINGER OP DE KNIP GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEBODE In de periode van 1 tot en met 15 november 1985 zijn bij de gemeentepolitie Middel burg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: sleutels; nieuwe zwarte autos piegel; fietszitje; wisselbeker; grijze portemonnee, inhoud bankbiljet en kassabon; zwart portemonneetj e, inhoud klein geld; bruin kinderportemon- neetje met rit, inhoud geld en sleutel; portemonnee in de vorm van een „Koala" beertje; dubbele bruine „PTT"-fiets- tassen, inhoud blauw regen pak; polstas, inhoud rijbewijs, paspoort; tasje, inhoud oranje regenpak; zwarte fietstas, in houd overall; bruine plastic tas, inhoud gele zwembroek witte handdoek; wollen sjawl, donkerkleuring, uiteinden ge ruit; 1 paar witte herensok ken; blauw regenpak; goud kleurige wieldop; bankbiljet ten; handschoenen. Dieren: Hond, reu, soort herder, bruin/zwart, halsband met écru-kleurige steen.Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn de volgenden, in Tref cen ter gevonden voorwerpen ge deponeerd: gebitsbeugel; zon nebril; brilétui; canvas kin- derportemonneetje met rose veter, geen inhoud; zwart schoudertasje, inhoud rol snoep; plastic tas, inhoud map examenformulieren; wit ba bysokje; zwarte pen; dames horloge, wit bandje en wijzer plaat met zilverkleurige rand; armbandje, goudkleurige schakel tj es met witte bolletjes. Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn de volgende, in Zeeman gevonden voorwer pen gedeponeerd: sleutels; goud(kleurige) ring met witte steen in de vorm van een blad. MIDDELBURG - Donderdag 28 november houden de Jonge renbeweging verbonden met het FNV en het VJV Middelburg een thema-avond over het onderwerp vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk is er in alle soorten en maten, bijvoor beeld werken in de natuur, klussen, activiteiten voor kin deren en een heleboel meer. Al vele jaren zijn een paar mil joen mensen in Nederland ac tief in vrijwilligerswerk. Toch zijn daar de laatste tijd wel een paar veranderin gen in gekomen. Door bezuini gingen is er steeds minder geld beschikbaar voor allerlei werkzaamheden. Dat werk blijft liggen en hiervoor wor den vrijwilligers gevraagd. Aan de andere kant is de werkloosheid groot en gaan steeds meer mensen met een uitkering vrijwilligerswerk doen. Ook omdat ze hopen op die manier hun kans op een betaalde baan te vergroten. Dat is de discussie. Op de thema-avond over vrijwilligerswerk komen daarom de volgende zaken aan de orde: welke soorten vrij willigerswerk zijn er, wat zijn de voors en de tegens van vrij willigerswerk, waarom zijn mensen bereid vrijwilligers werk te doen, welke rechten en plichten heb je als vrijwil liger, hoe kijk je zelf tegen vrijwilligerswerk aan, welk (vrijwilligers)werk zou jij zelf willen doen en hoe pak je dat aan. Op deze avond wordt „geen baan, wel werk", een discus siefilm over vrijwilligerswerk gedraaid, en is er voor ieder een een informatiekrantje over dit thema beschikbaar. Ook zal er tijd zijn voor dis cussie. De avond vindt plaats in het pand van de jongerenbewe ging aan de Dam 12-14, begint om 19.30 uur en duurt tot 22.30 uur. Alle werkende en werkloze jongeren tot 27 jaar zijn welkom. De toegang is gratis. T Ostrogoth uit België MIDDELBURG - In de serie hard-rockconcerten op de zon dagmiddag in The Cavern in Middelburg speelt zondag 1 decem ber de Belgische formatie Ostrogoth met in het voorprogramma ook een Belgische band, namelijk de formatie Axel. Axel is te horen om halfvier, het optreden van Ostrogoth be gint om half vijf. Kaarten zijn in voorverkoop bij het VW, Leo in Goes, Sjiep in Vlissingen en Bar American in Middelburg. ZWEMMEN MET CARA Zowel volwassenen als kinderen die lijden aan cara kunnen iedere woensdagmorgen onder toezicht zwemmen in het sportfondsenbad in Vlissingen van halftwaalf tot half een. Er wordt in chloorarm water gezwommen. voor meer informatie kan men bellen naar de nummers 01184- 10725 Of 17442. SINTERKLAASMIDDAG De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt dinsdag 3 december een Sinterklaasmiddag in Bachten Komme, Vlissingen. Het begint om twee uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het buffet. NAJAARSCONCERT Vrijdag 29 november geeft de fanfare Vlijt en Volharding samen met het Vlissingse Accordeon En semble een najaarsconcert in de gereformeerde kerk aan de Ka naalstraat in Souburg. Programma's worden in de kerk gratis verstrekt. Het begint om acht uur. RAMÉ-DENDANG Ter afsluiting van het activitei tenjaar 1985 houdt het Documen tatiecentrum Molukkers zaterdag 30 november in De Zwaan in Sou burg een ramé-dendang-dag. Voro de kinderen is er 's mid dags een spannende karatefilm en een optreden van clown Pinario uit Vlissingen. Het middag-pro gramma begint om halftwee. 's Avonds is er onder meer een optreden van Mambesak, een mu ziekgroep bestaande uit West-Pa- pua vluchtelingen, een demonstra tie body-building en optredens van de Molukse popgroep Franky Ses sie en de groep Salsa Amsterdam. Het avondprogramma begint om halfacht. Verder is er de hele dag een foto-tentoonstelling over de Molukken en een videofilm van het optreden van de menarigroep uit Souburg in de Schouwburg. De hele dag zijn er ook verschillende Molukse hapjes verkrijgbaar. SINTERKLAAS Dinsdag 3 december is er in het dienstencentrum Bachten Reede een Sinterklaasviering. Het begint om halfacht. Kaarten zijn 's mid dags verkrijgbaar aan de zaal. DOOPDIENST Zondag 1 december om zeven uur is er in de Kanaalstraatkerk in Oost-Souburg een oecumenische doopdienst. Het thema van de dienst is: „Er is nog hoop". Aan de dienst werken mee ds. Snijders uit Middelburg, pastoor Burm, het In terkerkelijke Gemengd Koor de Zuiderzangers, onder leiding van J. Heuseveldt en de organist J. Minderhoud. HANDWERKBAZAAR Donderdag 28 november is er in Bachten Komme een handwerkba- zaar. Van twee tot vijf uur kan men er terecht voor sokken, pannelappen, schortjes, poppen, tafelkleden, kralensnoeren en gehaakte kleden. KERSTCOLLECTE Van 25 november tot en met 7 december houdt het Leger des Heils de jaarlijkse kerstcollecte. Ook staan dan weer op verschil lende plaatsen de kerstpotten. De opbrengst van de collecte komt ten goede aan de kerstvierin gen voor zieken, eenzamen en be jaarden. Onder meer is er een vie ring op 18 december in Maritiem Hotel Britannia. EXPOSITIE MUNNINK In het Zeeuws Kunstenaarscen trum exposeert tot 19 december Henk Munnink zijn schilderijen. De schilderijen van Munnink onder scheiden zich de laatste jaren van zijn eerder werk door een totaal ander gebruik van materiaal. De olieverf werd ingeruild voor acryl- houdende substantie waardoor het mogelijk is de structuur van het materiaal te benadrukken. Struc tuur is in zijn werk vaak nog be langrijker dan vorm en kleur. HOUTSCULPTURES In café Meccano in Middelburg is van 1 tot en met 28 december een tentoonstelling te zien van houtsculptures, gemaakt door Rolf Fanselau uit Arnemuiden. zijn werk is figuratief realistisch te noemen. STUIF'NS IN De UW en de Zonnebloem hou den woensdag 4 december een Sint Nicolaas Stuif'ns in in het ge bouw van de UW aan de Heren gracht 52. Het begint om halfelf met gezamenlijk koffiedrinken. Ook kan men er de lunch gebruiken en is er 's middags gelegenheid om spelletjes te doen en te kaarten. FILM Zaterdag 30 november draait in 't Beest in Goes de film, „La Vie devant soi" met in de hoofdrol Si- mone Signoret. De door Moshe Mizrahi. geregisseerde film gaat over de liefde tussen een oudere vrouw en een Arabische jongen in een armetierige voorstad van Pa rijs. Simone Signoret speelt de rol van Madam Rosa, een ex-prostitué die, nadat ze met het beroep ge stopt is, een kindertehuis is begon nen voor de kinderen van de meis jes van plezier. Als zij om finan ciële redenen en vanwege ouder dom de kinderen weg moet doen houdt zij enkel de Arabische jon gen over, die steeds meer haar vriend en vertrouweling wordt. De film begint om negen uur. CONCERT DIV Vrijdag 29 november geeft de Nederlandse band de DIV een con cert in 't Beest in Goes. Geheel buiten de heersende ga- ragerock-trend om houdt de DIV uit Delft zich staande met eigen wijze Nederlandstalige funkmu- ziek. Begin december komt er een nieuwe langspeelplaat uit van deze groep en daarom geven ze nu in een aantal zalen in Nederland try- out concerten. Ze spelen inmiddels niet meer in de originele bezetting van 1979: de drummer is vervan gen en een van de twee gitaristen ook. Dit heeft onder meer tot gevolg gehad dat er tegenwoordig wat meer söul in de muziek en dat ver schillende Engelse nummers in het repertoire zijn opgenomen. Het concert begint om tien uur. EXPOSITIE Tot 19 december kan bij galerie Witte in Middelburg nog kijken naar de tentoonstelling van As- sumpcio Mateu. Deze Spaanse kunstenares maakt acrylschilderij- en, gouaches en etsen. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zaterdag van tien uur tot halfeen en van halftwee tot zes uur. VITRITE Minister Lubbers opende afgelo pen maandag het nieuwe complex van de Vitrite in Middelburg, na mens de hoofddirectie van de Ne derlandse Philips Bedrijven b.v. was mr. ir. Rauwenhoff aanwezig bij deze officiële opening. DRENKELINGENHULP De Van Dixhoornbrigade uit Middelburg houdt samen met de afdeling Middelburg van de EHBO wedstrijden in Eerste Hulp aan Drenkelingen. Deze wedstrijden om de Van Dixhoorn-wisselbeker worden jaarlijks gehouden tussen ploegen van verschillende red dingsbrigaden waaronder Dom burg, Vlissingen en Oostburg en ploegen van de twee organise rende verenigingen. De wedstrijd begint om kwart over acht in het zwembad Poelen- daele in Middelburg. Belangstel lenden zijn welkom. De toegang is gratis. WELKOMSTDIENST Zondag 1 december om kwart voor zeven begint in de Oostkerk in Mideelburg een Welkomdienst. Voorganger is ds. Brucks, mede werker van Youth for Christ. Jim Denton verleent muzikale mede werking. KOM UIT JE HUIS De vrouwencontactgroep Kom uit je huis houdt woensdag 4 de cember haar maandelijkse koffie- contactochtend. Tijdens deze och tend praten vrouwen met elkaar over de positie van de vrouw in de cember, waaronder de emotionele verwachtingen en verplichtingen die deze maand met zich mee brengt. Het begint om halftien in wijkge- bouw Zuiderbaken, na afloop kan men ook informatie krijgen over de andere activiteiten van Kom uit je huis. V.V. ARNEMUIDEN De voetbalvereniging Arnemui den viert dit jaar het veertigjarig ju bileum. Ter afsluiting van een jaar vol activiteiten is er vrijdag 6 decem ber een receptie en aansluitend een feestavond met medewerking van de Fiësta-band, Leo Troost en play-backer Koos Alberts, leder een is vanaf 18.45 uur welkom in het verenigingsgebouw „Arne", Rademacherstraat Arnemuiden. LEZING OVER VISSEN De vereniging van aquarium houders Barbus Conchonius heeft vrijdag 29 november een lezing in het verenigingsgebouw. Heren gracht 52 Middelburg. De titel is: Vissen uit de nieuwe wereld. Het begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. MIDDELBURG - Een kwartet, bestaande uit Peter Bree (hobo), Ernest Rombout (hobo), Roderick Shaw (clave- cimbel) en Margreet Bongers (fagot), geeft zondag 1 decem ber een concert in de Middel burgse Concertzaal. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. Peter Bree begon al met elf jaar aan hobo-lessen. Maar een echte muziekstudie aan het Sweelinck Conservato rium in Amsterdam begon pas na een universitaire studie Engelse taal- en letterkunde. In 1980 gaf het toenmalige mi nisterie van CRM hem een beurs, waarmee hij in Londen zich verder op de hobo be kwaamde bij Neil Black. Sinds Peter Bree eerste hoboïst was (van 1977 tot 1979 bij een ra dio-orkest van de NOS), treedt hij voornamelijk solistisch op en in verschillende kamermu- ziekcombinaties. Een van de plaatsen waar Peter Bree reci tals gaf, is de Wigmore Hall in Londen.

Scheldebode | 1985 | | pagina 7