Middelburgs Theater brengt komedie van Frenkel-Frank KADO'S KOOPJE BIJ DE 67?° E2H23 „NAILS BY LAMPLIGHT" Ria Huyskens REVOLUTIONAIRE ONTWIKKELING OP KUNSTNAGELGEBIED WIJ HEBBEN ZE WEEB Be /fruitmand Jubileumconcert Kamper Mannenkoor in Middelburg Motto Sinterklaasaktie: Middelburg surprisestad Alle Stanley gereedschap nu bij De Bruijne Wolff Fanclub Status Quo bijeen DEVLEESCHMEESTERS 5.00 3.50 5.00 5.00 2.50 3.50 OP OP SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 317 MIDDELBURG - Woensdag 20 november 1985 opent de nieuwe burgemeester van Middelburg, mr. Chr. Rutten, in de Zeeuwse Bibliotheek de reeks manifestaties rond de tentoonstelling Sranan Krosbé Suriname dichterbij. Deze manifestaties omvatten twee tentoonstellingen, een theatervoor stelling, lezingen, een feestavond met dansdemon- straties, een scholenprojekt en een literaire avond. De burgemeester is voor deze officiële opening uit genodigd, omdat hij drie jaar in Suriname heeft ge woond. Tentoonstellingen Theater Feestavond NU Interessant nieuws voor dames die iets anders willen dan de verouderde methode van harsnagels. Kunstnagels geschikt voor iedereen, vervaardigd van onschadelijke kunststof. Niet meer tobben met ontstekingen aan de eigen nagels. Enthousiaste reacties van velen ter inzage. Voor afspraak: Schoonheidssalon Inspraak beheer stormvloedkering Oosterschelde OF ECHTE FANS SINAASAPPELEN EN MANDARIJNEN Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan, Hij brengt ons de Fans sinaasappelen weer aan! DEZE WEEK IN DE REKLAME! GROTE FANS HANDSINAASAPPELEN ZOETE FANS MANDARIJNEN SAPPIGE FANS PERSSINAASAPPELEN ZOETE FANS CLEMENTINES HOLLANDSE HANDAPPELEN GOLDEN DELICIOUS FIJNE KARMIJN HANDAPPELEN S GROENTE EN FRUIT- SPECIAALZAAK Seriemanifestatiesrond Suriname in bibliotheek In de Zeeuwse Bibliotheek zullen vanaf 20 november twee grote tentoonstellingen over Suriname te zien zijn. Op de begane grond, naast de hoofdingang, is tot 30 decem ber een expositie over de ge schiedenis van Suriname in gericht. Hierbij is vooral aan dacht besteed aan de rol van Zeeland bij de ontwikkeling van deze voormalige kolonie. Behalve veel materiaal uit de collectie van de Zeeuwse Bi bliotheek, zullen er ook veel geleende publicaties en voor werpen getoond worden uit het Zeeuws Museum, het Rijksarchief Zeeland en het Instituut voor de Tropen/Tro penmuseum te Amsterdam. Met name de rol van de Zeeu wen in de slavenhandel wordt uitvoerig belicht. De tweede tentoonstelling wordt ingericht in het souter rain. Het omvat 53 werken van hedendaagse kunstenaars van Surinaamse oorsprong. Deze expositie was reeds eerder te bezichtigen in de Nieuwe Kerk van Amsterdam en is na Mid delburg in Groningen te zien. Van beide tentoonstellingen wordt een katalogus uitgege ven. Van de eerste tentoonstel ling wordt die gemaakt door de Zeeuwse Bibliotheek. Het eenvoudig uitgegeven boekje zal gratis aan geïnteresseer den beschikbaar worden ge steld. De kunst-katalogus is bij de tentoonstelling te koop. Eveneens in de Zeeuwse Bi bliotheek vindt op maandag 25 november een voorstelling plaats van de Surinaamse to neelgroep „Moski Alesi" uit Amsterdam. De voorstelling belicht de positie van de Suri naamse vrouw in het stuk „Nena". De toegangsprijs be draagt ƒ5.- (in voorverkoop 3.50). Aansluitend op de ten toonstelling over de geschiede nis van Suriname worden op 20 november, als vervolg op de officiële opening, drie inlei dingen verzorgd in de aula van de bibliotheek. Als eerste spreekt drs. R. Gauricharan over de geschiedenis van Suri name tot 1863, de afschaf fing van de slavernij. Vervol gens belicht de heer drs. S. Hira de immigratie van Hin doestanen, Javanen en Chine zen in Suriname. Tenslotte be spreekt drs. G. Willemse de ontwikkeling van Suriname van 1900 tot heden. Voor deze lezingen-avond zijn een groot aantal - mogelijk - geïnteres seerden uitgenodigd. Zaterdag 30 november is er in de Middelburgse Schouw burg een grote feestavond, waarop verschillende Suri naamse dansen gedemon streerd worden. Zo komt er een Creoolse dansgroep (muzi kaal begeleid door drums), een Javaanse danseres en een Hindoestaanse dansgroep. Bovendien treedt op deze avond de bekende Surinaamse muziekgroep Trafassi op. Met dit feest wordt de Brasa Dé (onafhankelijkheidsdag: 25 november 1975) gevierd. MIDDELBURG - Het Middelburgs Theater speelt dit seizoen „Het moeizame liefdesleven van Atilla Galop". De première is vrijdag 22 november in de Schouwburg. Daarna zijn er nog verschil lende voorstellingen in het Minitheater. Deze komedie werd geschre ven door Dimitri Frenkel- Frank en speelt zich af in een aantal vertrekken van een eenvoudig hotel. Atilla Galop is vertegenwoordiger van de Encyclopaedia Systematica Universalia en is ongetrouwd. Hij huurt een hotelkamer, waar hij gewapend met een aantal delen van zijn encyclo paedia, niets vermoedend bin nenstapt. De kamer blijkt ech ter al een slapende dame te bevatten, die hem als ze wak ker wordt hartstochtelijk ver welkomt en hem Justus noemt. Het liefdesleven van Atilla Galop is nooit erg on stuimig geweest en deze con frontatie lijkt dus op een ver gissing. Door deze vergissing wordt Attilla meegesleurd in het moeizame liefdesleven van een aantal mensen, die het ho tel in en uit lopen. De regie van dit stuk is in handen van Bram Kwekke- boom. De voorlopige speeldata zijn vrijdag 22 november in de Schouwburg, zaterdag 23 no vember, vrijdag 13 december, zaterdag 14 december en vrij dag 20 december in het Mini- theater. Alle voorstellingen begin nen om acht uur. Kaarten zijn in voorverkoop bij het VW- kantoor in Middelburg en bij Loeks boekhandel. Telefonisch reserveren is mogelijk op het nummer 01180-33996. MIDDELBURG - Zaterdag 23 november zal in de Nieuwe Kerk in Middelburg het Jubileumconcert plaatsvinden door het Kamper Mannenkoor Door Eendracht Verbonden ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van Klaas Jan Mulder als diri gent van het koor. Het concert begint om 19.30 uur. Dit optreden maakt deel uit van een landelijke serie van zeven jubileumconcerten, waarbij alle delen van ons MIDDELBURG - Onder het motto „Middelburg Surprise- stad" houden de Middelburgse winkeliers ook dit jaar weer ge zamenlijk een Sint Nicolaasaktie. Bij het ontbreken van een speciaal comité, is het de braderiecommissie geweest, die de or ganisatie van de actie op zich heeft genomen. „De actie is dit jaar zo opge zet dat men snel weet of men in de prijzen is gevallen", al dus Arend de Jonge. „Bij elke aankoop bij ruim zestig deel nemende winkels, die herken baar zijn aan een raambiljet, krijgt men een bon. Deze bon nen kan men inleveren op de zaterdagen 23 en 30 november van elf tot vier uur en tijdens de koopavond op vrijdag 4 de cember. Er staat dan een spe ciale stand in het Laantje van Snoei (op de Markt). Daar hoort men direct of men een prijs heeft gewonnen en als dat zo is, krijgt men die ook direct mee naar huis." Kansen op een prijs zijn er genoeg, want voor deze actie zijn er duizenden beschikbaar, variërend van een grabbelton prijsje tot een videorecorder. Het is Zwarte Piet zelf, die de prijzen uitreikt. Het geheel wordt omlijst met een vrolijk muziekje en de Zwarte Pieten zullen ook de winkels langs gaan om daar de klanten nog eens extra te verrassen met kleine prestaties. MIDDELBURG - Met ingang van 1 november is De Bruijne Wolff in Middelburg hoofddealer geworden van Stanley gereed schappen. De zaak is daarmee de enige hoofddealer in Middel burg „We zijn er erg trots op, dat juist onze zaak hiervoor is uit gekozen", zegt de heer de Bruijne. „Het is nog maar ne gen maanden geleden, dat we onze winkel hier Achter de Houttuinen hebben geopend. We zijn heel voorzichtig be gonnen, maar inmiddels heb ben we het assortiment al we ten te verdubbelen en hebben we ook een grote klantenkring weten op te bouwen." Het hoofddealerschap van Stanley houdt onder meer in dat De Bruijne Wolff nu alle gereedschappen van Stanley kan leveren. Ook kan men er terecht voor onderdelen en service en komen er van tijd tot tijd speciale acties. Wolff: „Vooral de service vinden wij een belangrijk punt. Een deskundig advies bij de aankoop van gereedschap en materiaal wordt ook erg op prijs gesteld en natuurlijk kijkt de klant ook naar kwali teit. Speciaal op verzoek van de klanten hebben we ook de losse verkoop van roestvrij- staal, zoals moeren en schroe ven belangrijk, uitgebreid zo dat nu alles per stuk en in heel wat verschillende maten en uitvoeringen leverbaar is". •land bezocht worden. Voor Zeeland is als plaats van uit voering gekozen voor de Nieuwe Kerk in Middelburg. In de afgelopen 25 jaar is het Kamper Mannenkoor uitge groeid tot één van de grootste mannenkoren van ons land, met op dit moment 160 leden. Onder de bezielende leiding van all-round musicus Klaas Jan Mulder heeft het koor zo wel nationaal als internatio naal grote bekendheid gekre gen. Vele grammofoonplaten, ra dio- en TV-optredens en tal loze concerten in binnen- en buitenland hebben daartoe bijgedragen. Medewerkenden aan het ju bileumconcert in Middelburg zijn onder meer de bekende bariton Arie van Enk, bariton Klaas Lentink, Henk van Put ten organist. Het geheel staat onder leiding van jubilaris Klaas Jan Mulder die zijn koor zal begeleiden meestal staande achter de vleugel te gelijkertijd meespelend. Het gevarieerde programma bevat naast klassieke koorwerken onder meer psalm- en liedbe werkingen van de dirigent en negro-spirituals. De bariton Arie van Enk zowel als Klaas Lentink hebben ook solistisch een aandeel in het program ma. Een orgelsolo wordt gege ven door Henk van Putten, een pianosolo door Klaas J an Mul der terwijl door beiden ook vierhandig pianospel zal wor den uitgevoerd. Er is ruime plaats inge ruimd voor samenzang met alle aanwezigen, aan het orgel begeleid door Henk van Put ten. Kaarten a 12,50 (t/m 15 jaar 10,-) zijn verkrijgbaar op de avond van het concert, 23 november, aan de kerk. Vanaf ongeveer zeven uur is er een voor progamma met samen zang. Kerk ongeveer open om halfzeven. Tot slot wordt opnieuw in de Zeeuwse Bibliotheek op dinsdag 3 december een lite raire avond georganiseerd. Hierop zullen belangrijke ver tegenwoordigers van de Suri naamse literatuur en poëzie Éranwezig zijn. Zo zal de schrijfster Astrid Roemer een inleiding houden over de Suri naamse literatuur en zullen Chitra Gajadin en Julian With gedichten voordragen. Het voortgezet onderwijs en de op leidingen voor volwassenen, evenals de studenten letter kunde van de Open Universi teit, zullen hiervoor worden uitgenodigd. Aansluitend op deze avond geeft de Zeeuwse Bibliotheek een keuzelijst uit met boeken van Surinaamse proza- en poëzie-schrijvers, aanwezig in de bibliotheek. BAZAR Zaterdag 23 november houdt de Vrije School, W. Arondeusstraat 59 Middelburg, de jaarlijkse bazar. Er zullen allerlei handgemaakte spullen verkocht worden, zoals kabouters, poppen, kandelaars, kaarsen en kin- derkleertjes. Voorts is er een boeken tafel. De kleintjes kunnen snoepen van het huisje van Hans en Grietje. De bazar begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. JACOB CATS Woensdag 20 novmeber 1985 houdt de Heemkundige Kring Wal cheren de maandelijkse bijeenkomst en wel in Hotel Walcheren in Koude- kerke. De heer Katsman uit Wolphaarts- dijk spreekt dan - aan de hand van dia's - over Jacob Cats. Het betoog van de heer Katsman zal worden af gewisseld door mevrouw Verschure, eveneens uit Wolphaartsdijk, die ge dichten van Cats zal voordragen. De bijeenkomst, die bedoeld is voor le den van de Kring, maar ook door be langstellenden kan worden bijge woond, begint om 20.00 uur. Bijvoorbeeld zo'n quartz analoog/digi taal horloge, water dicht. Met zwarte of grijze wijzerplaat. 77.50. Geldig t/m 23 november a.s. Echt Waar Voor Je Geld TONEEL VOOR BEGINNERS Maandag 2 december zal er bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming weer een cursus toneel voor beginners van start gaan. Tot 25 november kunt u zich hier voor schriftelijk of telefonisch opge ven. De cursus bestaat uti 10 les- avonden van 19.00 - 21.00 uur. Ook deze keer worden de lessen gegeven door W. Huybreghs. Voor verdere informatie kunt u bel len naar 01180-34711 of 01180- 33987. REGULERING ADEMHALING Op vrijdag 15 november 1985 zal Prof. Dr. J.A. Bernards voor het Na tuurkundig Gezelschap een lezing houden over „Biologische regelsys temen, in het bijzonder regulering van de ademhaling". Bernards is verbonden aan de af deling Systeemregulaties van de Ge neeskundige Faculteit van de Katho lieke Universiteit te Nijmegen. Het functioneren van de cellen in het menselijk en dierlijk organisme is mo gelijk dank zij het vermogen van het lichaam om de samenstelling van het lichaamsvocht (milieu interieur) con stant te houden. Hiertoe functioneren een groot aantal biologische regel systemen. De regulering van de ademhaling draagt bij aan het binnen fysiologische grenzen constant hou den van de zuurstofontspanning, kooldioxydespanning en de zuur graad van het milieu interieur. De lezing wordt gehouden in de Concert en Gehoorzaal, Singelstraat 13 te Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. OPLEIDING IN BOUW Maandag 25 novmeber heeft de Bouw- en Houtbond FNV afd. Middel burg voor jongeren (wel of geen lid) een informatie-avond over de vakop leiding in de bouw op het programma staan. Op deze avond wordt in grote lij nen verteld hoe de vakopleiding in el kaar zit, maar ook aandacht besteed aan vragen als vind je dat je genoeg praktijkervaring opdoet en hoe zijn je contacten met de consulent en leer meester. Verder wordt de film „In de bouw" gedraaid, waarin ook jonge ren wat vertellen over de vakoplei ding. Toegang gratis. Pand Jongeren beweging verbonden met de FNV, Dam 12-14 Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Voor informatie bellen naar: 01180-11729 of 33492. L'ilJul.lLJlliiilllüIiü'ILll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Zaterdag 23 november houdt de Status Quo fanclub een bijeenkomst in The Cavern in Middelburg. Het be gint om twee uur. Er wordt een film vertoond, waarop alle grote Quo-hits te zien en te horen zijn. De formatie Quotation zorgt voor levende mu ziek. De muzikanten van deze groepen kennen het hele quo-re- pertoi're op hun duimpje. In de zaal komt ook. een promotie-stand ivaar informatie ov>er Status Quo en de fanclub kan worden ingewonnen. De formatie Quotation. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Malse Schouderkarbonades Fijn Gekruide Shoarmaburger De Echte Hamburger Heerlijk Gekruide Slavinken Heerlijke Blinde Vinken Magere Rundertartaartjes Originele Slagersham kilo 6,98 100 gram 1,59 Elke 4e Gratis 100 gram 1,49 Elke 4e Gratis 100 gram 1,49 Elke 4e Gratis 100 gram 1,59 Elke 4e Gratis 100 gram 1,79 Elke 4e Gratis 200 gram 2,98 PROEF ONZE BEKWAAMHEID. Middelburg: Lange Delft 57-59. Amstelstraat 99 Oost Souburg Telefoon 01184-78674 Gedipl. schoonheidsspecialiste, visagiste en manicure; solarium. Depositaire: o.a. Amaud, Eckstein, Jean dEstree, Lady Rose enz. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft de Raad van de Waterstaat verzocht advies uit te brengen over een nota inzake het toekomstig beheer van de stormvloedkering Oosterschelde. De nota bevat een beschrijving van verschillende alternatieven voor het beheer van de stormvloedkering in de Oosterschelde. De Raad van de Waterstaat stelt een ieder in de gelegenheid zijn of haar visie over de nota aan hem kenbaar te maken. Daartoe ligt de nota vanaf 20 november 1985 t/m 31 december 1985 gedurende de openingsuren ter inzage op de griffie van de provincie Zeeland en de secretarie van de gemeenten Bruinisse, Duiveland, Goes, Kapelle, Kort- gene, Middenschouwen, Reimerswaal, St. Philipsland, Tholen, Veere, Westerschouwen, Wissenkerke en Zierikzee. Over de nota zal door de Rijkswaterstaat voorlichting gegeven worden op: 9 december 1985 aanvang 20.00 uur in Hotel Terminus, Frans den Hollanderlaan 37 te Goes. Degenen, die hun mening over de nota kenbaar willen maken dienen dit schriftelijk te doen en hun brieven uiterlijk vóór woensdag 15 januari 1986 te richten aan het Secre tariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's-Gravenhage. De Commissie voor de Waterhuishouding van de Raad van de Waterstaat stelt degenen die in hun schriftelijke reactie daartoe de wens te kennen hebben gegeven, in de gele genheid hun standpunt toe te (doen) lichten in een openbare hoorzitting. Plaats en datum zullen nog nader bekend worden gemaakt. Een informatie-brochure over het beheer van de stormvloedkering kan schriftelijk worden aangevraagd bij het Secretariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's-Gravenhage. Ons huismerk, rechtstreeks uit het zonnige Spanje. 15 st. 30 st. 28 St. 30 st. 3 kilo 2 kilo Alleen geldig op do., vr. en za. Langevieie67. Middelburg.Tel.01180-28738 Specialist in: verzorging van fruitmanden en relatie pakketten.

Scheldebode | 1985 | | pagina 17