Moderne lijn niet ten koste van binnenruimte NU GRATIS WINTERCONTROLE INSPECTIERAPPORT DE VLISSINGSE RENAULT DEALER ZOEKT MENSEN DIE GRATIS NAAR BRQADWAYWILLEN. outoienciult dykuielbv Civic-lijn in nieuwe Accord voortgezet MODERNE MOTOREN BELT U ONS VOOR EEN AFSPRAAK Automobielbedrijf Dijkwel Vlissingen B.V. SPECIALE BANDENAANBIEDING: SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 307 Sinds de introduktie van de eerste driedeurs Honda Accord in. 1976 zijn er we reldwijd zo'n 2,7 miljoen Accords verkocht. Daarmee heeft de Accord flink bijge dragen aan de vestiging van Honda's reputatie als een vooraanstaande autofabri kant, naast de Civic is de Accord de meest sukses- volle Honda. Bijna tien jaar zijn er nu verstreken sinds de introduktie van die eer ste Accord. In die periode is er veel veranderd in de wensen van de consument ten aanzien van de auto. En de Accord veranderde mee, de eerste versie, wereldwijd beschouwd als een revolu tionair concept, werd in 1981 opgevolgd door de tweede generatie, voortbor durend op het vertrouwde unieke concept. Maar met een kwaliteit, komfort en techniek die een volgend hoogtepunt betekende in de nog jonge geschiedenis van de Accord. In 1983 kwam daar een fraai stuk techniek bij in de vorm van de nieuwe 12- kleps cross-flow motoren en het ALB-antiblokkeerd- systeem, waarmee de Ac cord z'n reputatie van voor uitstrevendheid verder ver stevigde. Ook de derde ge neratie Accords zijn voor beeldige exponenten van deze tijd met veel aandacht voor verfijnde techniek, o.a. in de wielophanging, ALB- systeem en een nog verder gaande brandstofzuinig heid. Daardoor onderscheidt de nieuwe Accord zich weer duidelijk van de kon- kurrentie. De vierdeurs-ver- sie kreeg een gedistin geerde attraktieve vormge ving met een vloeiend ver loop van de verschillende carrosserielijnen en daar door een uiterst geringe luchtweerstand. Aan de vormgeving van de nieuwe driedeurs Accord werd flink gewerkt. Ingrijpend gewij zigd werd bijvoorbeeld de daklijn, doorgetrokken tot ver naar achteren en eindi gend in een vrijwel vertikaal geplaatste derde deur. Met als resultaat een uiterst sportieve vormgeving en te gelijkertijd een zeer ruim in terieur. Maar ook op de luchtweerstand heeft deze unieke vormgeving een heel positieve invloed. De lucht- weerstandsfaktoren voor de nieuwe Honda Accord ge ven waarden te zien die uniek laag zijn: De 4-deurs een Cw 0.32 en Cl 0.15. De 3-deurs een Cw 0.34 en Cl 0.04. Overtui gende cijfers met verstrek kende gevolgen. Want dank zij de geringe luchtweer stand zijn de nieuwe Ac cord zuiniger, stiller en sta bieler. ff////Vz&g ^rkeer Nedertand V V N Deze controle zal ongeveer 11/2 uur in beslag nemen en richt zich op de volgende punten: Wordt uw auto goedgekeurd, dan krijgt u van ons GRATIS een V.V.N.- STICKER of GRATIS een reparatie-advies met kostenbegroting. Op de benodigde onderdelen zoals ir vermeld op het inspectierapport geven wij u 1 5 /o KORTING Uitlaten, banden en accu's worden gratis gemonteerd. Gratis monteren en balanceren Dayton banden tegen zeer scherpe prijzen Michelin banden 35% korting met Els Meijer of Kees Imanse. Tel. 01184-12008. Actie van 13 nov. t/m 22 nov. U bent van harte welkom Met vriendelijke groet, Adri Dijkwel. Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen - 01184-12008 Peugeot-Talbot; nog meer tot uw dienst! Citroën service-adres Tijdens de aktieweek bij Renault maakt u kans op: een reis vo twee personen naar Broadway f1.000- zakgeld f1.500 - meer inruilwaarde voor uw auto dan de ANWB/Bovag koerslijst aangeeft. 'RENAULT 9 EN 11HRÜAIIWAY IN PREMIERE' Honda heeft nu ook in Nederland de nieuwe Ac- cord-modellen gepresen teerd. Me! de nieuwe Ac cord wordt de huidige Ci- vic-lijn voortgezet. De Ac cord heeft hetzelfde hyper moderne uiterlijk als de Ci vic, een zeer lage lijn, een snelle afknotting van de hatchback, veel glaswerk en veel binnenruimte. De motoren zijn net als bij de Civic, meerkleppen-moto- ren, in het Accordgeval 16- kleps-motoren, met 2 bo venliggende nokkenassen. In elk geval verschilt de nieuwe Accord, zowel de hatchback als de sedan, enorm van het huidige mo del. De nieuwe Honda Accord is zeer modem van lijn, voor een produktlemodel is hij bijzonder aërodynamisch gevormd. Toch Is het een en ander niet ten koste gegaan van de binnen ruimte. BIJ het ontwerpen van autocarrosserieën maakt de ar tistieke vrijheid steeds meer plaats voor een wetenschappe lijke aanpak met als resultaat auto's die niet alleen esthetisch verantwoord zijn, maar boven dien een zo gering mogelijke luchtweerstand hebben, licht in gewicht zijn, maar toch vol doende stijflieid bieden. Voor Honda kwam er bij het ont werpen van de nieuwe Accords nog een belangrijk uitgangspunt bij: nl. voortbouwen op de reputa tie die de eerste en tweede genera tie Accords al hadden gevestigd en de grote stap vooruit zetten die de Accord opnieuw toonaangevend zou maken. Een hele opgave, maar noodza kelijk om een positie als innover end autobouwer te consolideren. Een en ander resulteerde in een vlotte dynamische vormgeving voor zowel de 3- als de 4-deurs carrosserie, met als opvallend ken merk de aflopende neus, bij de 3- deurs Accord aangevuld met een opmerkelijke daklijn en vormge ving van de achterzijde. Het ge bruik van de sierstrippen werd tot een absoluut minimum beperkt om de strakke vormgeving zo min mo gelijk te beïnvloeden. Accord 3-deurs Aerodeck Grootste aandachttrekker bij de nieuwe Accord is de 3-deurs ver sie. Er is nogal wat discussie aan voorafgegaan, zelfs binnen „Honda research and develop ment", voordat tot deze carrosse rie-vorm besloten werd. Dit omdat men zich terdege rea liseerde dat het veranderen van stijl een risico inhield. Namelijk het risico van afwijken van categorie sportieve hatchback-modellen, waarbij de gebruikswaarde niet on dergeschikt is aan stijl. Een type auto overigens waarvoor de eerste generatie Accords reeds toonaan gevend geweest is. Wat Honda zocht voor de nieuwe Accord 3- deurs modellen was een hoge mate van produktherkenbaarheid, waarbij de gebruikswaarde groter werd en de originele stijl gehand haafd kon blijven. Het zijn uiteinde lijk mede deze overwegingen ge weest die Honda tot dit carrosse rie-ontwerp heeft doen besluiten. Honda zet hiermee een stap ver der op weg die zij met de introduc tie in 1984 van de Civic is ingesla gen. In het volste vertrouwen dat dit ontwerp trendsetter zal worden voor dit type auto. Het is gebleken dat deze nieuwe stijl veel lovende kritiek heeft gekregen, zo noemen we o.a. de car-design award '84 Torino-Piemonte" en de „good design award" van het Japanse ministerie van internationale han del en industrie. De belangrijkste kenmerken van de 3-deurs Accord zijn: een lage en brede vormgeving met een hoogte van 1335 mm en spoorr breedtes voor en achter van resp. 1480 mm en 1475 mm geven de auto een stabiel en robuust uiter lijk; een optimale aërodynamische vormgeving, met een CW x A- waarde van 0.64, een luchtweer- standscoëfficient van 0.34 een Cl- waarde van 0.04. Accord 4-deurs Sedan Met de ontwikkeling van de nieuwe Accord Sedan beoogt Honda het „Sedan" ontwerp een sportievere image te geven. Heeft de Sedan in het algemeen een wat konservatief uiterlijk, de nieuwe Accord Sedan daarentegen straalt een image van sportieve vooruit strevende elegance uit. Dit wordt nog versterkt doordat ook voor de Sedan is gekozen voor een wielop hanging met twee draagarmen („double wishbone"). Hierdoor laat de nieuwe Sedan zich als een sportwagen besturen. Ook de keuze van de motoren, met spor tieve prestaties, past binnen dit nieuwe image. De cw van de Ac cord is 0.32, de Ci 0.15. Volop ruimte Traditioneel sterk punt van elke Honda is de binnenruimte, de nieuwe Accord vormt op die regel bepaald geen uitzondering. Want zowel de 3- als 4-deurs bieden volop ruimte aan vier volwassenen en hun bagage. Het zicht rondom is uitstekend door een ruim gebruik van glas en door een aflopende motorkap, die over de hele breedte extra laag werd, door de zeer kom- pakte bouw van de motor. Ook heeft de nieuwe voorwielophan ging een positieve invloed: vergele ken met de traditionele McPher- son konstruktie is er een hoogte winst van 40 tot 50 mm. In het inte rieur kon de middentunnel worden verlaagd door het schakelsysteern van de versnellingsbak aan te pas sen, bovendien werd door de gro tere wielbasis de beenruimte ver groot. De kofferruimte werd aanzienlijk groter doordat de bodem, als ge volg van de nieuwe achterwielop hanging, 70 mm kon zakken. Bo vendien werd het kofferdeksel bij de vierdeurs doorgetrokken tot de bumper, waardoor de laadhoogte een stuk omlaag kon. Verder wer den de achterlichten gedeeltelijk in het kofferdeksel gemonteerd, wat de toegankelijkheid zeer verbetert. Opvallend aan de 3-deurs Ac cord is de forse hoofdruimte ach ter, ongebruikelijk voor een wagen met een dergelijke sportieve vorm geving. De derde deur loopt door in de daklijn, wat een licht en luch tig effekt heeft op het interieur ach ter, terwijl de bagageruimte beter toegankelijk wordt. Vooruitstrevendheid ook voor het onzichtbare deel van de nieuwe Accords, met als resultaat een grote carrosseriestijfheid. Een nieuwe hydraulische gedempte motorophanging zorgt er voor dat motortrillingen niet in het interieur doordringen wat het rijkcomfort zeer ten goede komt. Vernieuwde wielophanging Bij een sportief karakter hoort uiteraard een minstens zo spor tieve wielophanging. Daarom heeft de nieuwe Accord zowel voor als achter onafhankelijke wielophan ging met dubbele draagarmen („double wishbone"), een systeem dat doorgaans alleen wordt toege past op raceauto's en enkele heel exclusieve, achterwielaangedreven personenauto's. Voor een auto met voorwielaandrijving is deze wielop hanging uniek. De nieuwe wielop hanging garandeert een uiterst komfortabel rijgedrag, wegoneffen- heden worden zoveel mogelijk geabsorbeerd, de wagen is vrijwel ongevoelig voor zijwind, terwijl ook veranderingen in de kwaliteit van het wegdek nauwelijks merkbaar worden in het interieur. Bovendien geeft de nieuwe wielophanging een enorme rechtuitstabiliteit en een fantastische wegligging en handelbaarheid op bochtige trajek- ten. Waarschijnlijk voor het eerst In de geschiedenis van de auto paste Honda bij de ontwikkeling van de nieuwe Accord de carros serie niet aan de motoren aan, maar ging In de omgekeerde volgorde te werk. De nieuwe 2-liter motoren, maar ook de bestaande 1,6-liter motor, werden zodanig aangepast dat ze voldoende hadden aan de be perkte ruimte onder aflopende mo torkap. Onder die kap kunnen drie motoren ingebouwd worden: de 1,6 liter motor in carburateurversie •die een grote brandstofzuinigheid koppelt aan goede prestaties; (al leen in Accord Sedan) de nieuwe 2-liter motor in carburateursversie, •zuinig met brandstof, maar toch uiterst prestatiebeiust; de nieuwe 2-liter motor met elektronische in spuiting zoals toegepast op de Honda formule 1 racemotoren, een krachtbron voor zeer sportieve prestaties. De belangrijkste ken merken van de Accord-motoren zijn: op alle motoren is een unieke cross-flow clinderkop toegepast met drie kleppen per cilinder: twee inlaatkleppen en één uitlaatklep om een zo efficiënt mogelijk cilinder vulling en een volledige verbran ding te krijgen. Om de motor hoogte zo beperkt mogelijk te hou den werd een nieuwe registercar- burateur ontwikkeld, waardoor de nieuwe motoren een groot vermo gen leveren en zuinig omspringen met brandstof, terwijl er een mini mum emissie aan schadelijke stof fen in de uitlaatgassen voorkomt. Het inlaatspruitstuk werd met 65 mm verlengd om beter gebruik te kunnen maken van het traagheids- effekt bij de vulling van de cilin ders, met als resultaat een verbe terde koppelkarakteristiek. Om de inbouwhoogte van de motor te be perken was het o.a. nodig het in laatspruitstuk zo te konstrueren dat het enerzijds voldoende lengte heeft om een goede koppelkarak teristiek te verkrijgen terwijl het an derzijds kompakt moest zijn om de lage motorkaplijn mogelijk te ma ken. Om aan beide eisen te vol doen is er een metalen honingraat onder de primaire poort van de carburateur geplaatst. Deze zorgt voor een goed benzine/lucht- mengsel. Tevens draagt het honin- graatraster bij tot een gunstiger benzineverbruik, verbeterde start en koudloopeigenschappen en een vermindering van de emissie van schadelijke stoffen in de uitlaatgas sen. De precies© gegevens van de motoren zijn: 1598 cc, 88 PK, 122 Nm bij 3500 toeren, top 175 km/u, van 0-100 km/u in 11,9 sec., verbruik bij 90 km/u 1:18. 1955 cc, carbu- ratie 106 PK en 153 NM, injectie 122 PK en 166 Nm, top resp. 186 en 195 km/u, acceleratie resp. 10 en 9 sec., verbruik bij 90 km/u resp. 1:16.5 en 1:17. De Accords mogen zo'n 600 kg vervoeren en 1200 kg trekken. Koelsysteem - anti-vries - koelvloeistof - waterslangen - ventilatorriem. Stuurhuis - stuurstang met kogelbouten - stuurarmen - spoorstangen met kogelbouten, geleidingsbouten en bussen - draagarmen - onderstelbalken - dwarsbalken - bodemplaat - veren - stroppen - torenbouten - veer- schommels en bouten - brandstoftank en leidingen - uitlaatpotten en -pijpen - schokbrekers en bevestigingen - remleidingen en remslangen - fuseepennen en wiellagers - fuseekogels - kruiskoppeling en aandrijfassen. Rem - voering - blokken - cilinders - schijven - trommels - tangen - bekrachtiger en krachtverdeler - controle remvloeistofniveau - hardheid rempedaal - hoofdremcilinder - wielmoeren/bouten/velgen. Grootlicht - dimlicht - stadslicht - achterlichten - stoplichten - kentekenplaatverlichting - bijzondere verlichting - richtingaanwijzers - rode reflectoren - werking claxon - bevestiging van accu en accukabels - koplampre flectoren - koplampafstelling. Toestand carrosserie - portiersluitingen - sluiting motorkap c.q. kofferdeksel - ruitewissers - ruitesproeiers - voorruitverwarming - achteruitkijkspiegel(s) - pedaalrubbers - bevestiging voorbanken - autogordels incl. be- vestingspunten (v.a. 1971). Meting profieldiepte band (min. eis 1 mm, 2 mm aanbevolen). De Renault-dealer bij u in de buurt pakt ditmaal groots uit. Op z'n Amerikaans om precies te zijn. Dus fantastische prijzen. Met als klap op de vuurpijl: een 10-daags geheel verzorgd verblijf voor 2 personen in de "hoofdstad" van de amusementswereld: Broadway. Verbaas u over die overweldigende mensenmassa van 's werelds meest fascineren de metropool New York City. Dit en nog veel meer kan u overkomen als u nu een bezoek brengt aan één van de hieronder vermelde Renault-dealers. Hier staat de speciale serie Renault 9 en 11 Broadway voor u klaar voor een gratis proefrit Beleef het wérvelende karakter van deze Broadway- serie en ontdek hoe u meedingt naar die schitte rende reis voor 2 personen naar Broadway. Renault 9 en 11 Broadway. Oogstrelend^xtra's met sterallures. Met de Renault\9 en 11 Broadway steelt u ogenblikkelijk de show. Want beide modellen zijn voorzien van een serie werkelijk schitterende extra's waar je u tegen zegt. Dat begint al met; Ingebouwde Philips radio. Extravagante wieldoppen- Bredere banden. Schildbumpers. En de Broadway 9 nog eens met spoiler en een fraai stel dubbele koplampen. Tel hierbij op een soepel schakelende vijf-versnellingsbak, speciale bekleding en een van binnenuit verstelbare buitenspiegel en u begrijpt niet hoe u zich al vanaf 19.400 - zulke sterallures kunt veroorloven. Beide types zijn uitgerust met een nieuw ontwikkelde 12 liter krachtbron. Maar het tweetal is ook leverbaar te gen een geringe meerprijs met 1.4 liter motor die goed is voor 68paardekrachten. En zelfs dieselaars komen in de schijnwerpers, want er zijn ook Broadways met 1.6oieselmotor. Wie dus van een show houdt - en Broadway wel ziet zitten -brengt een bezoek aan één van onderstaande OE71LT 7I¥T¥ V Renault-dealers. UIL J¥l/\U IjI Gildeweg 16 - Vlissingen RENAULT STAAT ER Tel. 01184-17130 VIERKANT ACHTER

Scheldebode | 1985 | | pagina 7