Ziekte van Crohn veroorzaakt een leven van onzekerheid het weten waard Zilver voor slager Sturm op Slavakto SYMPOSIUM IN GOES DE SCHJ^DEBODE j r ZAKEN ''YlJlL'.'J-itÉ FUTSEN Tapijtcentrum Zeeland vernieuwt beddenafdeling van schoonmaakmachines tot mobiele afzuiginstallaties Vlissingse muziekbeurs is dit jaar weer groter Boeketten en doosjes staan centraal op winterexpositie Fifty fifty toont dat twee de hands ook mooi kan zijn Car-Alarm gespecialiseerd in inbouw van elektronica Exposities keramiek bij Marquis en Zeeuws Museum Nieuwe show Youp van 't Hek Actief oud worden 305 GOES - In heel Ne derland lijden ongeveer negenduizend mensen aan de ziekte van Crohn. Ongeveer tweeduizend van hen wonen en wer ken in Zuidwest-Neder land. Speciaal voor mensen die aan deze vrij onbekende darm ziekte lijden, wordt za terdag 23 november een symposium in Goes ge houden, georganiseerd door de afdeling Noord- Brabant/Zeeland van de Crohn-vereniging Nederland (CVN). Volgens de heer Ph. Prijs, voorzitter van de afdeling Noord-Brabant/Zeeland van de CVN, een sluimerende, chronische ziekte. „Het duurt altijd erg lang voordat een dokter vaststelt of er sprake is van de ziekte van Crohn", zegt Prijs, wiens dochter aan de ziekte lijdt. „Het begint met moeheid, geen eetlust en flinke Onzekerheid films HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK Voor advies of demonstratie: L.W. Joosse - tel. 01185-1205 DIVERSEN KERKDIENSTEN HOOGWATER aanvallen van buikloop. De meeste mensen denken dat ze een verkoudheidje hebben op gelopen dat wel weer over gaat. Als de ziekte blijft aan houden en de patient gaat naar een arts ziet hij meestal ook niet meteen wat er aan de hand is. De ziekte is niet direct aantoonbaar. Intussen worden de slachtoffers door de toege nomen stoelgang broodma ger." De ziekte wordt veroorzaakt door zweren aan de buiten wand van de darmen en is ontzettend irritant voor de pa tiënten. Medici karakteriseren de ziekte als een 'nare, ellendi ge, chronische ziekte in dikke of dunne darm', een 'veelkop pig monster' en als een 'smeu lende pijn in de darmen'. Maar ook op het psychische vlak zit het de Crohn-patïent niet mee. Volgens Prijs rust er een taboe op de ziekte. „Patiënten willen niet over hun kwaal praten, omdat de omgeving het ver schijnsel niet kent. En omdat ze er niet over kunnen praten wordt de psychische druk nog groter, totdat ze niet meer kunnen functioneren in de sa menleving", zegt Prijs. Iedereen die ten prooi is ge vallen aan de ziekte van Crohn leeft met een voortdu rende onzekerheid over wat hem nü weer kan overkomen. Want de ziekte blijft de pa tient achtervolgen. Een af doende kuur om ervan af te komen is er nog steeds niet, waardoor de ziekte op elk tijd stip kan opduiken. Een Crohn- patïent kan zich het ene mo ment nog zo fit als een hoentje voelen, het andere moment kan hij een aanval krijgen en weer helemaal in elkaar klap pen. Er wordt al lang gezocht naar een goede remedie tegen de ziekte, maar tot nu toe zon der succes. Als de zweren op de darmen te groot zijn ge worden, wordt er operatief in gegrepen, maar daarmee is de aandoening niet verholpen. Een Crohn-slachtoffer leeft vrijwel zijn hele leven op pil len. Over de oorzaak doen ook vreemde geruchten de ronde. Zo wordt wel eens veronder stelt dat de ziekte veroorzaakt wordt doordat men tijdens de babyjaren geen borstvoeding heeft gehad. In moedermelk zouden meer afweerstoffen zitten dan in melk uit blik. De echte oorzaak is nog steeds riiet bekend. Het symposium dat de afde ling Noord-Brabant/Zeeland van de CVN heeft georgani seerd, wordt gehouden in Mo tel Goes (Goes-Zuid) in de Oosterscheldezaal, vlak bij de weg naar de Zeelandbrug. Sprekers zijn ondermeer de internist dr. Driessen en dr. Croiset-Van Uchellen. Alle belangstellenden zijn welkom vanaf 12.30 uur tot 17.30 uur op zaterdag 23 november. Voor meer informatie kan men te recht bij Ph. Prijs, Arenberg- laan 282 in Breda, tel. 076- 416940, in Bergen op Zoom J. Strootman, Koning Willem I- straat, tel. 01640-33048, in Ter- neuzen, J. Vonk, Axelsestraat 22, tel. 01150-95442 en in Vlis- singen P. de Kort, G. Borge- siusstraat 105, tel. 01184-65999. VLISSINGEN - Zaterdag 16 november wordt in Vlissingen weer een grote muziekbeurs gehouden. Dit keer in de sporthal van de Zeevaartschool aan de van Hoogendorpweg. De beurs is dit jaar veel algemener van opzet dan voorgaande jaren. Er zijn nu een groot aantal bedrijven op de beurs vertegenwoordigd uit Zeeland maar ook van daarbuiten. Onder meer zijn aanwezig op de beurs de pianostemmer Rob Sombroek, de Centrale Discotheek, een gitaarbouwer, het Zeeuwse muziekblad Gim mick en radio Walcheren. Het is de bedoeling van de organisator van de beurs, de Vlissingse gitaarleraar Henny van Ochten, de beurs in de ko mende jaren uit te laten groeien tot een muziek- en theaterbeurs. Ook dit jaar is er al wat te beleven op theater- gebied, zoals „Tejater Popart" en poppentheater „Kay". De hele dag is er ook muziek te horen van Zeeuwse bands. Onder meer treedt de slag werkgroep van de Zeeuwse Muziekschool op. Ook particulieren kunnen op de beurs van alles verkopen wat met muziek te maken heeft. Wel moeten zij zich vooral aanmelden bij Henny van Ochten, telefoon 01184- 70935. De beurs is open vanaf elf uur. MIDDELBURG - Galerie „De Wijnstock" in de Bellink- straat 32 in Middelburg houdt van 16 november tot 21 decem ber haar wintertentoonstel ling. Traditiegetrouw worden er doosjes en winterboeketten getoond. Georgine Düster gra veerde glas en kristal. Van haar hand zijn er zowel ge- bruiksglazen als voor speciale gelegenheden gegraveerde glazen. Voor het zover was is het pand grondig opgeknapt. Het interieur is nu helemaal uitge voerd in grijs en blauw en het geheel ziet er bijzonder aan- trekklijk uit. „Iedereen kan hier kleding en speelgoed inleveren", zegt Agnes. „De opbrengst is zoals de naam al zegt op fifty-fifty basis. Alles wordt wel eerst goed nagekeken, want ik hang hier alleen spullen die er ook werkelijk nog goed uitzien. Wie hier wat komt uitzopkpn MIDDELBURG - De afdeling slaapkamers van het Tapijt centrum Zeeland aan de Korendijk 34 in Middelburg is geheel vernieuwd. Op de eerste verdieping vindt men nu de massief grenen en vuren ledikanten en beneden is de Stallmann collectie er bijgekomen. „Deze bestaat uit een heel uitgebreide serie ledikanten en linnenkasten", vertelt be drijfsleider den Haan. „Er zijn heel wat verschillende moge lijkheden in uitvoering en kleur. Bijzonder is de heel nieuwe kleur basalt. Ook heb ben we een aantal bijzonder praktische linnenkasten, die echt ruimtebesparend zijn door handige snufjes als vouwdeuren en roldeuren. Ze kunnen geleverd worden in een groot aantal verschillende maten". Ter gelegenheid van de her opening maar ook in verband met het tienjarig bestaan van Tapijtcentrum Zeeland zijn er deze week veel bijzondere aanbiedingen. In 1975 opende de heer Witte zijn eerste zaak in de Wijn gaardstraat in Goes. Tot die tijd was hij werknemers ge weest in de tapijtbranche. In die tien jaar is er flink aan de weg getimmerd. Tapijtcen trum Zeeland groeide van 200 naar 2000 vierkante meter, verdeeld over vier zaken. Van de Wijngaardstraat verhuisde Tapijtcentrum Zeeland naar de Couwervestraat, er kwam een zaak in Kruiningen bij waar tapijt, gordijnen en meubels worden verkocht, in Middelburg vindt men even eens tapijt en gordijnen en bedden en onlangs werd in Goes de Trendmarkt geopend waar moderne meubeltjes verkrijgbaar zijn, onder an dere grenen en huismeubelen. Carla Touw maakte siera den. Ze gaat uit van zilver als basismateriaal en combineert dit met edelstenen en halfe delstenen. Hierdoor ontstaan sieraden met een sterk per soonlijke vormgeving. Naast sieraden maakt Carla Touw ook zogenaamde wand- stukjes. Yvonne Hoogesteger maakte poppen voor deze ex positie. Verder zijn er kerst versieringen, wenskaarten en patchwork. MIDDELBURG - Op de slagersvakbeurs Slavakto in Utrecht heeft Slagerij Sturm ook dit jaar weer twee prijzen gewonnen. De gedroogde worst en de champignonworst werden met zilver bekroond. Het is overigens niet de eer ste keer, dat slager Sturm in de prijzen valt. Elk jaar weet hij er wel enkele in de wacht te slepen, getuige de vele oor kondes in zijn zaak aan de Veersesingel 90. MIDDELBURG - Het Middelburgse bedrijf Car-Alarm elec tronic is gespecialiseerd in het inbouwen van elektronische ac cessoires in auto's. Dit houdt onder meer in het aanbrengen van beveiligingsapparatuur, cruise-controls, ultrasoon-alarmsyste- men, centrale deurvergrendeling, boordcomputers autoradio combinaties, stereo hifi, car-air refresher, meetinstrumenten en dergelijke. VLISSINGEN - Sinds 1 november heeft het pand aan de Scheldestraat 28 een nieuwe bestemming. Agnes Steketee opende hier haar zaak in tweedehands dames-, heren- en kin derkleding en speelgoed. Ze noemde haar winkel Fifty-fifty. „We zijn nu een jaar bezig", aldus de heer Schout. „Gezien de positieve belangstelling die wij ondervinden, mag ik zeg gen dat we in de roos hebben geschoten. We zijn begonnen met ons bedrijf naar eerst te zoeken naar firma's die goede producten konden leveren en goede service gaven, na die ge vonden te hebben kreeg ik een opleiding bij diverse bedrijven in Rotterdam, Amsterdam en Utrecht, die zich al jaren bezig houden met de inbouw van technisch verfijnde appara tuur. Nu kan ik wel zeggen, dat ik specialist ben op dat ge bied. We werken voor verze keringsmaatschappijen, maar ook aan particulieren en we helpen ook de doe-het-zel- vers". Car-Alarm is officiële ver tegenwoordiger van alle pro ducten van John-Gold, Rho- Delta en Pioneer. „Het inbouwen en aanslui ten van een elektronische in stallatie is een zeer nauwkeu rig werkje", vertelt Schout. „Een onzorgvuldige montage kan vervelende consequenties hebben als storingen in de be staande installatie. Elke in stallatie die wij inbouwen, wordt zo gemonteerd dat het niet van invloed kan zijn op de garantie van de auto die van fabriekswege wordt gegeven. We bouwen elke beveiliging weer anders in om te voorko men dat een dief de installatie makkelijk kan uitschakelen. Hoe alles precies werkt hou den we natuurlijk geheim, maar voor informatie is ieder een welkom in ons bedrijf aan de Oosterscheldestraat 125". moet ook echt leuke kleding vinden. De kleding blijft maximaal drie maanden in de zaak hangen. Als ze dan nog niet verkocht is, kan de eige naar het op komen halen en anders gaat het naar een goed doel". De openingstijden van Fifty-fifty zijn enigszins af- wijkerid. Men kan er terecht van woensdag tot en met vrij dag van hallftien tot half- twaalf en van halftwee tot vijf uur. Zaterdag is zaak open ï/an Vialftion tr»+ mir VLISSINGEN MIDDELBURG - De Belgische kunstenares Lidy Hoewaer exposeert deze maand zowel in Galerie Marquis in Vlissingen als in het Zeeuws Museum in Middelburg. Bij Marquis toont zij sculp turen, tekeningen en kerami sche juwelen. In het museum is het project Scottish Hills te zien, waarvoor zij veertig ke ramische sculpturen heeft ge maakt. De tentoonstelling bij Mar quis wordt zondag 17 novem ber om 15.00 uur geopend door drs. Szenassy, directeur van het Zeeuws Museum. De expositie in het Zeeuws Museum loopt van 18 novem ber tot 3 ianuari. MIDDELBURG - Donderdag 14 november komt Youp van 't Hek met zijn soloshow „Verlopen en verlaten" in de Schouwburg in Middelburg. In deze voorsteling vertelt en zingt Youp het verhaal van de verloren zoon van een Canadese oorlogsvlieger. De voorstelling begint om acht uur. DEZE WEEK DRAAIT IN ELECTRO DE FILM PER- VOLA Pervola, sporen in de sneeuw is het reisverhaal van twee broers Hein van Oyen, een succesvol zakenman en Si mon van Oyen een aan lager wal geraakte variété-artiest. Toen hun vader jaren geleden naar een dorpje in het hoge noorden verhuisde, gaf hij zijn goed lopende commissionairs- bedrijf aan Hein over, met de bedoeling dat deze het met Si mon zou delen. Hein lichtte hem op en deelde niet en Simon leefde mede door Heins bedrog in de veronderstelling dat zijn va der hem onterfd en verstoten had. Op een dag krijgen de broers een telegram waarin staat dat hun vader op sterven ligt. Ze besluiten hem op te zoeken. Simon, omdat hij met zijn vader in het reine wil ko men en Hein om een oogje in het zeil te houden. Als ze het dorp bereiken is het Hein die vader nog in leven ziet. Het is vaders laatste wens om in Pervola, een dorpje nog verder naar het noorden, begraven te worden. Hoewel het ondoen lijk lijkt om met de kist door de extreme kou te trekken, be sluit Simon toch een poging te ondernemen. Vrijdag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, maandag 20.20 uur. IN MECCANO DRAAIEN DEZE WEEK DE VOLGENDE FILMS: Snuitje, een kinder film, geschikt vanaf vier jaar. Een snuitje is een neuzig waterdier. Het is een van de liefste, maar ook een van de geheimzinnigste dieren ter wereld en daarom wordt er op school over verteld. Als een snuitje geen zin meer heeft om te luieren, gaat hij zwemmen. Een snuitje is een erg goede zwemmer en leeft van groene planten, 's Winters graaft hij een hol in de modder en daar houdt hij zijn winterslaap. Zaterdag en zondag 15.00 uur. The Purple Rose of Cairo. In deze film van Woody Allen zien we Cecilia die leeft in de crisistijd in Amerika. Ze is ge trouwd met de werkloze Monk, die de hele dag met zijn vrienden rondhangt. Met al lerlei gokspelletjes proberen ze elkaar de laatste paar cen ten afhandig te maken. Cecilia werkt als serveerster, maar wordt al gauw ontslagen. Het stadje waar ze wonen heeft een bioscoop. Die week draait de film „The Purple Rose of Cairo". Cecilia is er weg van en gaat meerder malen kijken ook al om de ellende van haar huwelijk en bestaan te ont vluchten. De film zit vol avon tuur en romantiek en vooral avonturier Tom Baxter heeft haar volle aandacht. Donderdag 20.30, vrijdag en zaterdag 20.00 en zondag 20.30 uur. Dressed to kill een melodrama onder hoogspanning over een psychopatische moordenaar die twee vrouwen besluipt, de één is een gefrustreerde bur germansvrouw, de ander een door de wol geverfd hoertje dat samen met de zoon van de eerste vrouw achter de moor denaar aangaat. Brian de Palma weet tot het eind de spanning er goed in te houden. Vrijdag en zaterda 22.30 uur. Carmen Danser en choreo graaf Antonio Gades maakt een op flamenco gebaseerde balletversie van de opera „Carmen". Tijdens audities vindt hij in eerste instantie niet de vrouw die in zijn ogen geschikt is voor de hoofrol van Carmen. Op een dansschool ziet Gades de jonge onbekende Carmen die net begonnen is met professioneel dansen. Zij heeft wat hij zoekt. Hij biedt haar de hoofdrol aan. Zij ac cepteert en hij leidt haar op, tot ongenoegen van de rest van het gezelschap dat bij de produktie bestrokken is. Ga des blijft echter bij zijn keus en steunt Carmen. Er ontstaat een romance tussen de twee, die voor Carmen van korte duur is, maar Antonio raakt zo sterk in de ban van de geraffi neerde Carmen, dat hun ver houding dezelfde noodlottige afloop krijgt als in de opera. Dinsdag en woensdag half- negen Der blaue engel. Deze film van Josef von Sternberg speelt in het Duitsland van 1930. Aan het gymnasium van een kleine havenplaats heeft meneer Rath zich vanwege zijn strengheid de naam van pro fessor Unrath verworven. Als hij hoort dat zijn leerlingen de kleedkamer van Lola-Lola, de ster van een rondtrekkend va riété-gezelschap bezoeken be sluit hij daar meteen een eind aan te maken. Hij komt echter onder de bekoring van de charmes van Lola en doet haar zelfs een huwelijksaanzoek. Maandag 20.30 uur. IN HET ALHAMBRATHEA- TER DRAAIEN DEZE WEEK DE VOLGENDE FILMS: Pale Rider. In deze film zien we Clint Eastwood weer eens in een western. Hij komt op in een soort priesteruitrusting, wat zijn bijnaam Preacher in het verhaal verklaart. Hij ver schijnt op het toneel als er een bittere strijd gaande is tussen een groepje arme maar onaf hankelijke goudzoekers en een grote maatschappij, die hun gebied wil exploiteren. Vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 uur. Carmen, beschrijving, zie bij Meccano. Donderdag, maandag en dinsdag 20.00, vrijdag, zaterdag en zondag 21.30 uur. Year of the Dragon, tweede week Donderdag, maandag, dins dag en woensdag 20.00, vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. The year of living dangerously Z.V.U.-film. de titel verwijst naar een opmerking van Su karno, die het jaar 1965 zag als hachelijk voor zijn bewind met zowel links als rechts dreigende krachten. De Australische journalist Guy krijgt in dat jaar van zijn ra diostation opdracht om naar Indonesië te gaan. Hij wordt hier geconfronteerd met grote politieke en sociale spannin gen. Na het wereldkundig ma ken van een op handen zijnde staatsgreep, nieuws dat hem in vertrouwen is meegedeeld, kost het hem veel moeite om nog heelhuids het land te ver laten. Woensdag 20 november, 20.00 uur. Good girl, bad girl. Vrijdag 23.30, toegang 18 jaar. Assepoester, de bekende Walt Disneyfilm. Zondag 14.00 uur. Het grote Ewok avontuur. Zondag 14.00 uur. NILFISK Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaatsing uiterlijk om 11.00 uur op het kan toor aan de Torenstraat 5 te Vlis singen binnen zijn. Vlissingen - Za. Mijnliefl, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525 zo. Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. De Doelder, Bel- linkplein 1, tel. 11721 zo. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur. en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ame- muiden en Nieuwland. Za. Bergen, Kanaalstraat 89, O-Souburg, tel. 01184-61500 zo. Groot, dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Stutterheim, Beukelmansstraat 8, tel. 01186-1760. Domburg, Aagtekerke, Zouteiande, Meliskerke, Biggekerke, Koude- kerke, Westkapelle - Vrij. 18.00 tot zo. 24.00 uur: Van Eede, Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Oostkapeile, Serooskerke, Grljps- kerke en Veere - Za. 08.00 - zo. 23.00 u. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Vlissingen-Vrij. 15 nov-vrij. 22 nov. De Singel, Singel 9. Middelburg - Vrij. 15 nov-vrij. 22 nov. Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middel burg, tel. 01180-35688. Spreekuur voor spoedgevallen tus sen 11 en 12 uur. Kleine huisdieren - Za. en zo. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118. Consult na tel., afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren 01180-33803. Visi tes aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapeile - Oude Dom- burgseweg 33a, Oostkapeile, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OOST-SOUBURG - Oud- staatssecretaris van C.R.M. Egas houdt dinsdag 19 novem ber een lezing over „Oud wor den en actief blijven" in het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. De heer Egas is hier op uit nodiging van de Aktiva, de ac tiviteitencommissie van Bach ten Poorte. Kaarten voor de lezing zijn gratis af te halen in het dien stencentrum. De lezing begint om kwart over twee. (ADVERTENTIE) Zevende Dags Adventisten, Vlis singen - 't Anker, za. 9.30 uur ds. Ier Mate, 10.15 uur bijbelstudie, Middel burg in de Doopsgezinde kerk, 10 uur bijbelstudie, 11 uur ds. ter Mate. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ne derland - Souburg, Turumena. Kou- dekerke, 12 uur pdt. Waisapy. 13 u. oud. Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen - Zo. 9.30 uur ds Postema (Avondmaal) Middelburg 11.00 u. ds. Postema. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vllss. - Jacobskerk zo. 10.00 u. ds. Glashou wer, 17.00 u. ds. Cazander Open Hof, 9.30 u. ds. Kalksma, 17.00 u. ds. Makkinga, Johanneskerk 9.30 u. ds. Krijger, 17.00 u. ds. Glashouwer, Pe- truskerk, 9.30 u. ds. Makkinga. Der. Boede - zo. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieuwe- kerk 10.00 u. ds. Brummelkamp, Koorkerk 10.15 u. prof. dr. Adriaan- se. Oostkerk 10.15 u. dhr. Schoen maker, Ontmoetingskerk 10.00 u. ds. Nell, 17.00 u. drs. de Keijer (Geref. bondsdienst), Thomaskapel 10.00 u. kand. Lukasse. Engelse kerk 19.00 u. ds. van Veelen. Ned. Geref. Kerk (in Engelse Kerk) - Middelburg, 9.30 uur ds. Smit. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Badhuis straat 186, zo. geen dienst; Koorkerk M'burg, zo. 10 uur prof. dr. Adriaan- se. Volle Evangelie Gemeente Berea Vlissingen - de Stellepit 10 uur. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 17.00- 17.30 uur, Leliënlaan 1, 01184- 13769, op ma., wo. en vrij. 17.00- 17.30 uur in Batenburg 84-86. 01184-67181. Dagelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscen trum, C. van Perestraat 8, 01184- 61479. Verloskundigen - Vliss. za. en zo. waarneemster mevr. Theelens, Du- nantstraat 19, Souburg, tel. 71768. Middelburg, vrij. 18.00 - zo. 24.00 u. v.d. Vijver, Zandkreekstraat 2, tel. 14110 R.-K. Kerk Walcheren, Souburg - Martinuskerk - Zo. 10.30 uur paro chiekoor; Paauwenburg Open Hof- zo. 11.15 u. eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang; Vlissingen, Lieve Vrouwekerk - Za. 19.00 u. dames koor zo. 10.00 u. Lambertuskoor; Middelburg, Petrus en Pauluskerk - Za. 19.00 u. zo. 10.00 u.; De Hoek steen, zo. 11.30 uur; Domburg, elke 1e en 3e zo. v.d. maand 8.45 u. Bethesda St-Josephzlekenhuis - Zo. 10.00 u. do. Brandsma Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 u. en 16.30 u. ds. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat zo. 9.30 u. dhr. Heemskerk, 19.00 ds. de Hollan der, Oranjeplein, zo. 9.30 u. en ds. Coppoolse. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur dhr. v.d. Putte. Evang. Gem. de Wijngaard, Mid delburg, - In aula L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 u. A. Baak (Soest). Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lan- noystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 en 16.30 u. G. Zomer; Klein Vlaanderen 75 Middelburg, zo. 9.30 u. en 16.30 u. ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, zo. 10.30 u. Holy Commun- nion, 19.30 u. Evening Prayer. Luth. Kerk - M'burg 10 uur ds. van Tuyll van Serooskerken. Vlissingen 10 uur ds. Rinkema Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180- 37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brou- wenaarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Vrouw en werk - Nieuwstraat 13, M'burg, open ma. t.e.m. do. 10.00- 17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180-37555. Stichting Jeugd en Gezin in Zee land - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap. Varkens- markt 1, Middelburg. Spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Groep Weduwen en Weduwnaars - Bijeenkomst elke dinsdagavond Var- kensmarkt 1, Middelburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180-27311. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlis singen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180- 16816. Gehandicapten Adviesbureau Zee land - Kosteloze hulpverlening, ad vies en begeleiding. Dagelijks ge opend van 9.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592 ook voor huis- t)6Z06k6n Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184- 14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst Zee land Voor een gesprek van mens tot mens, tel 01180-15551 (dag en nacht). Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, van 16.00-20.00 u. 01180-38080. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor huwelijk en homofilie - Informatie en opvang, tel. 01184-72161. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. In fo/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middel enverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komitee Middelburg - Spreekuur elke 2e maandag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palma- straat, 20.00-22.00 uur. Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur op bibliotheek Spuiplein. informatie en Klachtenburo over de gezondheidszorg - v.d. Spiegel straat 7a Goes, tel. 01100-31594, ma-di-wo-do 9.00-12.00 uur di. 13.30-17.00 do. 18.00-21.00 uur. Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis - Kraamcentrum Walcheren, kraam hulp dag en nacht, 01180-13295; Diabetes Thuiszorg, info. 01100- 15892 tst. 35 op ma. van 9-12 uur; Geslachtsziektenbestrijding info. 01100-31032, Vliss. spreekuur do. 13.30-14.30, 01184-18395; Revali- datieteam, adviezen over voorzienin gen, 01100-15892 (op ma. 9.00- 12.00 u.); Voedingsvoorlichting, info. 01100-15892 tst. 55 (op di. 10.00- 11.00 u.); Gezondheid info, 01100- 15892 tst. 40; Tuberculosebestrij ding, Rozengracht 6, Vlissingen, 01184-18395, spreekuur ma. di., do. 9.00-11.00 u.; Meer Bewegen voor Ouderen, inf. 01100-15892, tst. 25. Info over astma, bronchitis en em- physeem, 01100-15892 tst. 40. Spreekuren gezinsverzorging - voor Middelburg: Loskade 29, Mid delburg, 01180-26951Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Wijkge zondheidscentrum, Roozenburglaan 18, Middelburg', 01180-29146. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.15 uur.. Voor het Platteland Walcheren: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: Brou- wenaarstraat 4, Vlissingen, 01184- 17810. Maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Spreekuren algemeen maatschap pelijk werk - voor Middelburg: Mo lenwater 33, Middelburg, 01180- 11255. Maandag t/m vrijdag van 9.00-10.00 uur, 13.30-14.00 uur, 16.00-17.00 uur. Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 18, Mid delburg, 01180-29146. Maandag t/rri vrijdag van 13.30-14.30 uur. Voor het Platteland Walcheren: Molenwater 33, Middelburg, 01180-11255. Maan dag t/m vrijdag van 8.30-9.00 uur. Voor Vlissingen: dr. Ottestraat 3, Vlis singen, 01184-19820. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag avond van 19.00-20.00 uur. Do. 14 okt. 02.34 en 14.52 uur Vr. 15 nov. 03.06 en 15.35 uur Za. 16 nov. 03.53 en 16.18 uur Zo. 17 nov. 04.42 en 17.07 uur Ma. 18 nov. 05.31 en 18.13 uur Di. 19 nov. 06.39 en 19.32 uur Wo. 20 nov. 08.01 en 20.54 uur

Scheldebode | 1985 | | pagina 5