Nog even profiteren Jongeren gaan in op jeugdwerkloosheid Hamletmachine Egofiel door Globe Zeeuwse bibliotheek gaat uitlenen boeken beperken Luisteren naar vogels Films in Klovenier Taalgroep zoekt mensen Bezinning Wie verloor colbert? Jazz-rock van Carel Heinsius in Cavern in Ritthem Technologise- ring Zeeuwse situa tie Feministisch SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 315 MIDDELBURG - Langzaam maar zeker ontstaat in Nederland een heel netwerk van gezondheids zorg en hulpverlening specifiek gericht op vrou wen. Binnen dit kader zijn al meer dan twintig projekten van start gegaan. Op korte termijn wordt daaraan toegevoegd: Katelijne, het eerste vrouwengezondheidscentrum in Zeeland. Voor dit doel is de initiatiefgroep op zoek naar een geschikt pand in Terneuzen. Dieren Eerste vrouwengezondheidscentrum in Zeeland krijgt naam „Katelijne" Katelijne is de naam van de moeder van Neele, de vriendin van Tijl Uilenspiegel. Zij leefde rond 1500 in de Zeeuwsch- Vlaamse grens streek en tvas vroedvrouw en kruidenvrouw. Tweemaal werd zij beschuldigd van hek serij en gemarteld. Aan de ge volgen van de tweede marte ling overleed zij. Half verbrand wierp men haar in de vaart van Damme. Toen ze zonk werd duidelijk dat ze ten on rechte was veroordeeld. Echte heksen blijven drijven. De be volking, die haar op handen droeg heeft nog geprobeerd haar leven te redden, echter te vergeefs. Sinds het einde van de vo rige eeuw hebben vrouwen of ficieel toegang tot de medische opleidingen. Dat wil niet zeg gen dat de gezondheidszorg sinds die tijd veel „vrouwelij ker" is geworden. Nog steeds zijn er aanzienlijk minder vrouwen huisarts of specialist dan mannen. Ook daar waar het gaat om typische vrou wenziekten, in de gynaecolo gie, zwaaien voornamelijk mannen de scepter. Weliswaar zijn er veel vrouwelijke ver pleegkundigen, maar het be leid wordt bepaald aan de top en daar zitten mannen. Bovendien is de genees kunde het monopolie van uni versitair gevormde artsen, die autonoom kunnen beslissen wat bij hun beroepsuitoefe ning en tot hun kennisgebied behoort. Noch de overheid, noch de patiënt kan daar enige invloed op uitoefenen. Dit zelfde geldt voor de specialis tische opleidingen: De eigen groep bepaalt wie er worden toegelaten en op welke voor waarden. Zo is een part-time opleiding niet mogelijk. Art sen hebben ook hun eigen rechtspraak: de Medische Tuchtraad. Klachten over me dici worden door vakbroeders beoordeeld en de uitspraak is niet openbaar. Geen enkele andere beroepsgroep wordt zo ontzien. Een gesloten mannenbedrijf dus, met te weinig aandacht en begrip voor klachten en ziekten van vrouwen, die er wel degelijk anders uitzien dan die van mannen. Lichaam en psyche van vrouwen en mannen functioneren nu een maal niet identiek. Verder is gebleken dat problemen en kwalen vaak samenhangen met de rol en positie die men sen in de samenleving vervul len. Maar de medische oplei ding is gericht op het diag nose-recept-model. Het ligt niet in het vermogen van de arts om iets wezenlijks te ver anderen aan sociale en psychi sche oorzaken van klachten. Een veel voorkomende medi sche oplossing van een pro bleem is dan ook het voor schrijven van kalmeringsmid delen. Erger nog, de hulpver lener blijkt, bewust of onbe wust, vaak zelfs de vrouw te stimuleren tot het aanvaarden van een aantal gedragspatro nen, die men te zamen de „vrouwenrol" zou kunnen noemen. Verder geeft de gezond heidszorg een toenemend ge bruik te zien van steeds ver fijndere technieken en appa raten. Er is een hele generatie artsen en verpleegkundigen die met deze techniek is opge groeid. Ze kunnen en durven niet meer zonder. Aan deze technologisering zijn behalve vele voordelen, ook nadelen verbonden. Bijzondere aan dacht verdient hier de gynae cologie. Een onderdeel daar van, de verloskunde, is lang een typisch vrouwenberoep geweest, maar ook hier ruk ken de apparaten op. In Ame rika is de verloskunde al een technische zaak geworden; de meeste bevallingen vinden daar plaats onder narcose, worden kunstmatig opgewekt, en gebeuren derhalve tijdens „kantooruren". Deze ontwik keling dreigt ook in Neder land. Gynaecologen proberen de lijst met indicaties voor zie kenhuisbevallingen steeds verder uit te breiden. Het aan tal ziekenhuisbevallingen is tussen 1960 en 1980 toegeno men van 27% tot 65%. In 1970 was daarvan 5% poliklinisch; eind 1980 was dit gestegen tot 45%. De technologisering tast ook de „menselijkheid" van de zorg aan. Een patiënt, aange sloten op apparatuur, hoeft niet meer te worden gevraagd „Hoe gaat het er mee", de pols hoeft niet te worden gevoeld, aan het bed hoeft niet te wor den gewaakt. Zonder een woord te wisselen met de be trokkene kan de verpleegkun dige in één opslag de toestand van de patiënt aan de appara tuur aflezen. Gevolg: verlies van menselijke aandacht, zorg en warmte. Hoofdverpleeg kundigen zitten tegenwoordig achter een bureau, daarnaast zijn er dan nog de prik- en waszusters. Opmerkelijk is dat aan deze ontwikkeling pa rallel loopt de toename van mannelijke verplegers. Toch neemt hier en daar weer het inzicht toe dat het voor een zieke beter is als er één per soon verantwoordelijk is voor de gehele verzorging. Op een aantal plaatsen wordt weer zo gewerkt. De patriarchale houding van een medicus wordt geken merkt door het overnemen van iemands verantwoorde lijkheid. Een huisarts wordt bijvoorbeeld geacht meer in zicht te hebben in de psychi sche of sociale oorzaken van overgangsklachten of te kun nen oordelen over het al dan niet verantwoord zijn van een abortus. Hij beschikt over een heleboel informatie over iemand en de patiënt moet maar vertrouwen dat daarmee het best mogelijke wordt ge daan. Bij zijn patriarchale houding hoort echter ook het niet uitspreken van twijfel of niet-weten. Op die manier wordt het vragen van inforr matie al snel uitgelegd als wantrouwen of op zijn minst beschouwd als lastig en tijdro vend. De vrouwenbeweging heeft een wig weten te slaan in deze patriarchale benadering van de gezondheidszorg. De over heid heeft deze ontwikkeling serieus genomen en instal leerde in maart 1983 een lan delijke projektgroep vrou wenhulpverlening. Adviezen van de groep moeten leiden tot het scheppen van voorwaar den voor een verdere ontwik keling van vrouwenhulpverle ning. Doel van het beleid is om op den duur kennis en erva ring te integreren in de be staande hulpverleningen en reguliere geldstromen. Katelijne, het vrouwenge zondheidscentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft voor dit jaar geld gekregen van de provincie; voor het vol gend jaar heeft zij subsidie aangevraagd bij de gemeenten in de regio. Evenals de meeste andere centra dat doen, zal zij gaan werken met vrijwillig sters, die tevens het bestuur vormen. Het zijn Antonie de Beaumont, andragoge en maatschappelijk werkster; Addy Cleven, verpleegkun dige; Marianne Langeveld, biologe; Annie Maas, maat schappelijk werkster; José Vogt, verpleegkundige; Diny van Vooren, bejaardenver zorgster; Renée Wolters, arts; Gerrie van de Broeck, maat schappelijk werkster; Lisette de Wijn, sociologe en Monika van Sorgen, bodemkundige en emancipatiewerkster. In Zeeland bestaan diverse zelfhulpgroepen als Vido, Blijf-van-m'n Lijf, After Care (na borstamputatie), Post Na tale Depressie en Vrouwen zonder Baarmoeder. In Zeeuwsch-Vlaanderen was echter weinig van die hulp. Tijdens een thema-avond over gezondheidszorg, vorig jaar, is het idee ontstaan voor het Zeeuwsch-Vlaamse vrouwen- gezondheidszorgcentrum. De werkgroep heeft zich in de eerste helft van dit jaar voornamelijk beziggehouden met de theoretische kant van de organisatie; de doelstellin gen zijn inmiddels geformu leerd. Belangrijk daarbij is het verzamelen van informatie en documentatie over medicijn gebruik, bevallen en anti-con ceptie; het stimuleren van zelfhulp; geven van cursussen en voorlichting; het doen van onderzoek en het ondernemen van daaruit voortvloeiende acties. Deze herfst wordt al begonnen met een cursus in Kloosterzande over vrouwen gezondheidszorg. Twee andere cursussen zijn in voorberei ding; één over de maatschap pelijke opvattingen rond men struatie en de interpretatie van klachten hierbij en één rond het omgaan met eigen li chaam, wanneer dit ogen schijnlijk niet voldoet aan de gangbare schoonheidsnormen. Hierbij wordt vooral aan dik- zijn gedacht. Verder is al begonnen met een onderzoek naar de reden waarom juist in Zeeuwsch- Vlaanderen zoveel vrouwen in het ziekenhuis bevallen. Het percentage van bevallingen thuis is in Zeeuwsch-Vlaande ren 23%, in de rest van Zeeland 45% en landelijk 35%. Niet al leen de huisartsen, maar ook de Zeeuwse vrouwen zullen binnenkort met de uitslag worden geconfronteerd. Wan neer daaruit mocht blijken dat de komst van een vroedvrouw naar Zeeuwsch-Vlaanderen zinvol lijkt, zal zo'n vestiging door „Katelijne" zeker worden gestimuleerd. Inmiddels is men ook druk met het vervaardigen van een aantal programma's, die van uit verschillende hoeken be zien de vrouwengezondheid als onderwerp hebben. De pro gramma's zullen worden aan geboden aan allerlei organisa ties, die ze kunnen inpassen in hun activiteiten of lessen. Het vrouwengezondheidscentrum Katelijne zal bij haar activi teiten gebruik maken van de elders in het land ontwikkelde methodieken. Bij het Lande lijk Steunpunt in Utrecht zul len de medewerksters trainin gen volgen die de deskundig heid bevorderen. De thematiek van de hulp verlening bij Katelijne wordt afhankelijk gesteld van de soort problemen waarmee de vrouwen komen. Het zal dui delijk zijn dat de feministische benadering kenmerkend wordt voor de werkwijze. Dat betekent onder meer dat ver banden worden gelegd tussen problemen en klachten van vrouwen en haar socialisatie en positie in de maatschappij dat met vrouwen wordt ge zocht naar mogelijkheden om nieuwe keuzen te maken, in plaats van zich aan te piassen aan een voor hen slechte si tuatie; dat vrouwen leren krachten in haarzelf en omge ving te mobiliseren om dit mo gelij k te maken; dat zoveel mogelijk in groepen wordt ge werkt, waar de vrouwen niet uitsluitend afhankelijk zijn van de hulpverleenster, maar ook elkaar kunnen helpen; dat wordt uitgegaan van de for mulering van de betrokken vrouw en niet van de interpre tatie van de hulpverleenster. Nu 'n enkel nachtvorstje duidelijk maakt dat de herfst toch 'n aantal voorbodes van de winter in zich draagt, maakt Nederland van de laatste fraaie dagen gebruik om er nog even op uit te trekken. Onze fotograaf schoot in 'n fraai herfstdecor dit plaatje van twee amazones die er met hun dieren opuit trokken. Ook hen wacht binnenkort immers 'n gedwongen verblijf in 'n warme schuur dan wel de binnenbak van de manege. Nu het dus nog kan, toch nog maar even profiteren MIDDELBURG - Vanaf november 1985 wordt het aantal mee te nemen romans of-leesboeken uit de Zeeuwse Bibliotheek be perkt tot vier exemplaren per keer. Tot voor kort kon men nog tien verhalende boeken per keer lenen. Deze beperkende maat regel is een direct gevolg van klachten over het geringe aantal, vooral populaire romans, dat in de Zeeuwse Bibliotheek in de kasten is te vinden. Deze klachten worden al geruime tijd vernomen. Om echter niet direct beperkende maatregelen uit te vaardigen is door de directie van de bibliotheek eerst naar andere mogelijkheden ge zocht om het publiek een ruimere keuze aan populaire boeken te kunnen bieden. Zo is er in de afgelopen maanden voor ruim 80.000 gulden besteed aan het extra aanschaffen van veel ge vraagde literatuur. Nu blijkt dat hierdoor het aantal boeken in de kasten niet bevredigend is toegenomen, kon een beperkende maatregel niet uiblijven. Met deze nieuwe regel hoopt de directie te voorkomen dat le zers uit de bibliotheek grote aantallen romans meenemen, om vervolgens thuis pas te selecteren. Van de tien romans worden er dan maar enkele gelezen, waardoor het algemene publiek echter wel van de overige romans is verstoken. De directie van de Zeeuwse Bibliotheek is ervan overtuigd dat de omvang van de collectie populaire romans aan de landelijk gehanteerde normen voldoet De grote toename van het gebruik van de Zeeuwse Bibliotheek leidde echter tot een „plundering" van de romans en leesboeken voor de jeugd. Het beleid van de bibliotheek is erop gericht niet al te nadruk kelijk nadruk te leggen op populaire romans, omdat daardoor de aanschaf van andere boeken, tijdschriften en audio visuele ma terialen in het gedrang zou komen. Men hoopt dus door de nieuwe maatregel het aanbod van populaire boeken te verbete ren. Over een jaar zal bekeken worden of deze regel effect heeft gesorteerd. MIDDELBURG - Zondag 10 november verzorgt de Vogel - werkgroep Walcheren een vo gelexcursie. Kleine groepen geïnteresseerden kunnen dan onder leiding van deskundige gidsen de vogels in hun na tuurlijke omgeving bekijken en beluisteren. De wandelingen zijn een initiatief van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en vormen een on derdeel van de televisiecursus Vogels Kijken. De cursus wordt uitgezonden door de KRO in het programma „Ze ker weten", steeds op zaterdag van kwart voor acht tot acht uur. De uitzenddata zijn 7 de cember, 11 januari, 15 februa ri, 22 maart, 26 april en 31 mei. Voor meer informatie over de cursus en de excursie kan men bellen naar L. Persijn, telefoon 01180-35997. GOED VOOR UNICEF Twee Walcherse onderwijsin stellingen hebben de kaartenver- koopcampagne ten bate van Uni cef een geweldige opsteker be zorgd. De Christelijke Scholengemeen schap De Waaijenburgh in Middel burg bracht een groep jonge kerst kaartverkopers in het veld, wier ac tie werd afgesloten met een op brengst van 1624.-. De leerlingen brachten bovendien diverse an dere Unicef-artikelen aan de man. POSTZEGELS MIDDELBURG - De afdelingen van het rayon Zeeland van de inter nationale vereniging Philatelica hou den zaterdag een postzegeltentoon stelling in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Het pu bliek kan daar terecht van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Om vier uur maakt de jury de uitslag bekend. Er zijn drie ereprijzen (me dailles) beschikbaar gesteld alsmede een boekwerk „300 jaar Postmerken van Nederland". De handel in post zegels enzovoort is uitsluitend toege staan aan de door de organisatoren toegelaten handelaren. MIDDELBURG - In de Klo veniersdoelen in Middelburg zijn aanstaande zaterdag twee films te zien. Om 21.00 uur be gint Harlem Theater,een film die in samenwerking met het Goethe Institut in Amsterdam wordt vertoond. Om 23.00 uur begint Nieuwe Golf van Digna Sinke.die in samenwerking met Meccano is georganiseerd. Harlem Theater werd in 1969 door Klaus Wildenhahn gemaakt. Hij portretteert een zwart toneelgezelschap in Harlem,New York. De groep draagt geen directe politieke stellingname uit,maar voor een zwarte groep is het spel,het theater een politiek middel geworden om tot zelf bewustzijn te komen. In de film is ook Bobby Seale,leider van de Black Panthers,te zien. Digna Sinke geeft in haar film een overzicht van de ont wikkelingen in de heden daagse muziek in Nederland. Zie voor meer informatie de filmrubriek onder de filmtitel Nieuwe golven. De organisatie is in handen van de Stichting Nieuwe Mu ziek. VLISSINGEN - Al twee jaar opereert vanuit het Vlissingse buurthuis HetBuut een zoge naamde thuistaalgroep. Hrt zijn wijkbewoners die eenvou dige taallessen geven bij Ma rokkaanse en Turkse vrouwen thuis. Daar blijkt nogal wat belangstelling voor te zijn, zo dat de taalgroep de vraag niet aan kan. Mensen die er iets voor voe len op vrijwillige basis deze vrouwen onderricht te ge- ven,kunnen contact opnemen met buurthuis Het Buut,per adres Beatrixlaan 2,tel.01184- 16223. Het moeten wel vrou wen zijn. MIDDELBURG - Zaterdag 9 november om acht uur be gint in de Schouwburg in Mid delburg Hamletmachine/Ego- fiel van Heiner Müller en Sam Bogaerts, gebracht door het Zuidelijk Toneel Globe uit Eindhoven. Bogaerts eerste regie in Ne derland kenmerkt zich door een bijzondere manier van werken. De eerste helft van de repetitieperiode gebruikt hij om samen met de acteurs Mül- lers moeilijk toegankelijke tekst te verhelderen. Dan volgt een zogenaamde bezin- ningsperiode waarin acteurs en regisseur de broodnodige afstand kunnen nemen, bo vendien komt in deze fase het toneelbeeld tot stand. Ten MIDDELBURG - Het Cen trum van Zelfbezinning houdt dinsdag 12 november een the ma-avond in de Zeeuwse bi bliotheek. Het begint om acht uur. Maarten Schlemper, psy chiater en voorzitter van het Centrum voor Zelfbezinning houdt dan een lezing over het onderwerp „Dromen en sym bolen". slotte moet in de laatste fase Bogaerts eigen tekstinbreng de „Egofiel" met Müllers „Hamletmachine" tot één voorstelling maken. „Door middel van het schrijven en regisseren van toneelstukken over minder fortuinlijke mensen en toe standen, kan ik mijn maat schappelijke betrokkenheid binnen comfortabele omstan digheden vormgeven", zegt Bogaerts. „Ik kan er goed van leven en het sust mijn gewe ten. Ik wil door de Egofiel mij zelf en al mijn werk herleiden tot hun ware aard: lust naar succes, geld en macht". Heiner Müller zegt zelf over de Hamletmachine: „Het plan waarin ik uitging was een va riatie op Hamlet, een stuk van meer dan tweehonderd pagi na's. Tijdens een verblijf in Bulgarije heb ik veel schriften volgeklad, maar al schrij vende is dit ingekort tot acht pagina's, Hamletmachine is een extract. Voor alle dialogen die ik had geschreven vond ik geen plaats meer waar ik ze in kon voegen. Het stuk berust heel sterk op bepaalde erva ringen die ik heb kunnen ver werven door mijn privélege rond te kunnen reizen in het Westen". MIDDELBURG - Van 1 tot 15 oktober zijn bij de gemeen tepolitie Middelburg de vol gende voorwerpen als verlo ren aangegeven: bordeaux rode portemonee, inhoud geld; bruine portemonee, inhoud geld; bruin/zwarte portemo nee, inhoud geld, trouwring met inscriptie; Marokkaans lederen portemonee, inhoud sleutel; herenportemonee, in houd geld pasje; bruine por temonee, inhoud diverse pas jes, Duitse marken; grote beige portemonee, inhoud geld, giropas; bruine lederen portemonee, inhoudgeld; don kerblauwe portemonee, in houd geld; cognackleurig da mes vest met 2 sleutels; grijs colbert met sleutelbos; blauw regenpak; blauw jack met witte strepen en sleutelbos; j udopa kverpleegstersuni - form; broche, goud met witte camee; gouden armbandje; zilveren zegelring met inscrip tie; zilveren halsketting, vier kante schakel met naam plaatje; bruin étui, inhoud pennen, batterijen; jongens horloge met metalen band; gouden dameshorloge; 1 paar damesschoenen, paars suède; babyschoentje, wit/blauw; tas met kleding wit jack; blauwe tas, inhoud 3 multo mappen en folders; sleutels; 3 zakjes bloembollen; kenteken bewijs; bankbiljetten. Zwarte poes, wit befje en witte pootjes; poes, zwart/ grijs gestreept; oranje/rode kanarie; vogel, groen rood borstje rood voorhoofd, blauwe korte staart; jong katje, kort haar, lichtbruin. MIDDELBURG - De jongerenbeweging verbonden met de FNV en het VJV in Middelburg houden in november en decem ber vier thema-avonden voor jongeren. De avonden zijn een vervolg op avonden die in het voorjaar zijn gehouden. De sa menwerking tussen beide organisaties is ontstaan door de acti viteiten in het kader van het internatinaal jongerenjaar. Het hoofdthema van dit jaar is jeugdwerkloosheid, reden voor de organisaties om hieraan extra aandacht te besteden. Het gaat erom dat er over verschillende onderwerpen meer informatie wordt gegeven en dat erover gediscussieerd kan worden. De eerste thema-avond is op woensdag 13 november in het VJV gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 12 en gaat over jeugdwerkloosheid. Is het soms jouw schuld dat je geen werk kunt vinden? Wat moet je precies doen als je werkloos wordt? Denk je dat er genoeg gedaan wordt aan jeugdwerk loosheid of juist niet? Dat zijn vragen die op deze avond aan de orde komen. Door middel van een video film en een kaartspel wordt informatie gegeven en kunnen jongeren ook hun eigen me ning vertellen. Op de tweede thema-avond staat het onder werp vrijwilligerswerk cen traal. - welke soorten vrijwilligers werk zijn er? - wat zijn de voors en tegens van vrijwilligerswerk? - waarom zijn mensen bereid vrijwilligerswerk te gaan doen? - hoe kijk je zelf tegen vrij willigerswerk aan. Dit soort vragen proberen beide organisaties op donder dag 28 november in het pand van de jongerenbeweging aan de Dam 12-14 te beantwoor den. De film „Geen baan, wel werk" wordt gedraaid en er is voor iedere deelnemer een in formatiekrant e. De derde thema-avond is op donderdag 12 december in het VJV-gebouw en heeft als on derwerp sollicitatieplicht. Er wordt onder meer informatie gegeven over actieve en pas sieve sollicitatieplicht en het begrip passende arbeid. Tij dens een rollenspel en een stellingenspel kunnen jonge ren hun mening hierover ge ven. De reeks thema-avonden wordt afgesloten met een feestavond op zaterdag 14 de cember in het pand van de jongerenbeweging. Alle avon den zijn bedoeld voor werk loze en werkende jongeren tot 27 jaar. De avonden beginnen steeds om 19.30 uur en duren hooguit tot 22.30 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie even bellen naar: 01180-38318 of 01180- 16278. MIDDELBURG - Zondagmiddag treedt de Carel Heinsius Band op in de Middelburgse discotheek The Cavem. Het is een jazz-rockgroep rond de Hilversumse jazz-pianist Carel Hein sius. Verder bestaat de band uit Johan Jongstra op bas, Willem van de Poll op keyboards en SOUBURG - De trimafde- ling van de sportvereniging Astrow houdt in samenwer king met Zeeland Sport zater dag 9 november in Ritthem de twaalfde Rammekenspresta- tieloop. Er is een kleine loop uitgezet over vier kilometer, deze be gint om twee uur en een grote prestatieloop over negen kilo meter, deze begint om drie uur. Start en finish zijn bij het sportveld in Ritthem. Inschrij ven is mogelijk vanaf een uur in het clubgebouw van de korfbalvereniging Atlas. uick le Mair op drums, de vo calen worden verzorgd door Marja van de Poll. Carel Hein sius was in het begin van de jaren '60 al een jazz bekend heid in Nederland. Na zo'n 20 jaar verschillende muzikale wegen bewandeld te hebben is hij nu weer hele maal terug in de jazz. Dat re sulteerde dit jaar al in het uit brengen van de langspeelplaat „Jazz on the Rock". De plaat werd enthousiast ontvangen en er zijn al plan nen hem ook in de Verenigde Staten uit te brengen. Verder verzorgden Carel en zijn band optredens op het North Sea Jazz Festival het Flevo-Festi- val en het Heineken Jazz Fes tival. Mede door de inbreng van zijn jongere bandleden bestaat de muziek uit swingende jazz met een flinke portie rock. Het pianospel van Carel staat daarin centraal. Het concert begint om halfdrie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in voorverkoop bij The Cavern, De Poort en de WV-kantorei» in Middelburg, Vlissingen en Goes. Ook kan men telefonisch reserveren op het nummer 01180-27570.

Scheldebode | 1985 | | pagina 15