D De gezondheids zorg vindt dagelijks nieuwe wegen. Raakt uw ziektekostenpc )lis niet wat achterop? het weten waard j Israëldag in Provinciale Bibliotheek De Toneelmaker:verzet tegen de geschiedenis Intertoys speelgoed nu ook in Vlissingen Mr. Music opent zaak in gebruikte instrumenten Feydeau zet bourgeoisie in z'n hemd met blijspel. -Negen groepen treden op in de Piek bij voorronde Grote Prijs Nederland Bewegingstheater Triade speelt op gedichten Zeildoeken van Ghekiere UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 VLISSINGEN - De heer Smetsers, bij veel men sen beter bekend als mr. Hammond, opende dins dag 8 oktober zijn nieuwe zaak onder de naam mr. Music. De zaak is gevestigd aan de Walstraat 66 in Vlissingen. film: H r Zilveren Kruis VGCN verzekeringen HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER 305 MIDDELBURG - De Zeeuwse Stichting „Steun aan Israël" houdt donderdag 17 oktober een groots opgezette Israëldag in een lokaliteit van de Provinciale Bibliotheek te Middelburg. Van 's morgens tien tot 's avonds negen uur kunnen de bezoekers zich oriënteren hoe Israël er momenteel voor staat in moreel en economisch op zicht. Acht verschillende organi saties presenteren zich met velerlei artikelen uit genoemd land, die evenals lektuur, te koop worden aangeboden. De baten daarvan zijn bestemd voor humanitaire projekten in Israël. Enkele daarvan hebben als doel de export vanuit Is raël naar Nederland te bevor deren. De aard van de artikelen varieert van Israëlische kunstnijverheid (die zowel door Joden als Arabieren wordt verricht) in hout, zilver en aardewerk, tot huishoude lijke consumptieve goederen, maar ook cosmetica en delica tessen. Van de aanwezige or ganisaties is de Zeeuwse Stichting „Steun aan Israël" al dertien jaar actief in de ver koop van artikelen ten bate van vele doelen. Het projekt dat men mo menteel steunt is de urgente verbouwing en uitbreiding van een medische hulppost in een grote voorstand van Tel Aviv. Deze verbouwing wordt gefinancierd door de Israëli sche hulpverlening Magen Een ambulance van de Medische hulppost in Tel Aviv, bij een ongeluk langs de hoofdweg Jeruzalem-Tel Aviv. David Adorn. De Nederlandse afdeling van de M.D.A. zal ook in Middelburg aanwezig zijn. Verder komt de WIZO, een joodse vrouwenorganisatie die sedert kort een afdeling heeft op Walcheren en de Bevelan- den, de Israëlische Postorder Centrale en de Vereniging van vrienden van de Israëlische Revalidatie die veel werk ver zet voor slachtoffers van de oorlog of terreuracties. Naast de Israëlische artike len en informatie is er ook een koopjeshoek met tweede- handsvoorwerpen en een ruime plaats is ingeruimd voor de afdeling filatelie. Verder is er de hele dag een bijna voortdurende filmvoor stelling (in kleur en met ge luid) over landontginning, ge zondheidszorg en toerisme. Deze films kan men gratis be zoeken. Voor de kinderen, die dan herfstvakantie hebben zijn er vele leuke spelletjes, waarvoor vanuit het bedrijfsleven vele prijzen beschikbaar zijn ge steld. Voorts zijn er met gas gevulde balonnen te koop. Alle aanwezigen mogen gratis hapjes proven van ty pisch Israëlisch gebak, als mede wijn. Rond acht uur 's avonds vindt de trekking plaats van de in juni gestarte verloting. De hoofdprijzen zijn een stereo casetterecorder, een draagbare tv en een walkman. De toegang is gratis bij deze Israëldag. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum in Middel burg besteed tot 9 november extra aandacht aan de Vlaamse schilder Joris Ghe- kiere. Werk van Ghekiere is eveneens te zien op de exposi tie 3x schilderen die op drie verschillende plaatsen in Mid delburg, waaronder het Zeeuws Museum, is onderge bracht. Geëxposeerd worden zes zeildoeken, beschilderd met onder meer olieverf, houtskool en textielverf. De zes zeildoe ken zijn verschillend van grootte. „In de twee grootste doeken herkent men aan de hand van vormen en kleuren nog de vegetatieve wereld en menselijke contouren. Kleuren en vormen benadrukken bei den, door de wijze van uitbeel den van de kunstenaar, de be tekenis van het vergankelij ke", aldus de directeur van het Zeeuwse Museum. En verder: „In de zwart-wit zeildoeken, verschillend van VOLKSSCHILDEREN Buurthuis „Het Woltershuis" be gint een cursus volksschilderen op de donderdagmorgen van 9.30- 11.00 uur. De cursus omvat 10 lessen voor zowel „gevorderden" als „begin ners". Men kan kiezen uit twee technieken, te weten Assendelft of Hindelopen. Bij voldoende deel name start het donderdag 24 okto ber. De kosten bedragen 50.-, in clusief koffie en exclusief materia len. Inlichtingen en opgave: „Het Woltershuis", Hogeweg 103-105 tel. 01184-14660. MIDDELBURG - Met De Toneelmaker van Thomas Bern- hard is Globe voor het eerst in de nieuwe vorm en samenstelling aan het werk te zien. Het toneelstuk,een ernstige komedie,speelt woensdag 16 en donderdag 17 oktober in de schouwburg. Het be gint om 20.30 uur. Wegens ziekte heeft Gerard Thoolen de repetities moeten staken,zodat de hoofdrol nu wordt overgenomen door re gisseur Theu Boermans. Hij speelt Bruscon.de toneelma ker,die in een dorp zijn 'mens heidkomedie' Het Rad der Ge schiedenis zal spelen. Bruscon schreef het stuk als middel te gen de chaos die zijn bestaan bedreigt. Hij rekent zichzelf tot de genieen en lijdt onder de chaos en cultuurloosheid van de maatschappij die het 'ware kunstwerk' niet kan waarde ren. Hoewel het droevige dorp hem schokt,breidt hij zich met uiterste wilsinspanning voor op de voorstelling van die avond. Maar steeds wordt hij afgeleid door zijn omgeving: de hotelhouder en zijn ge zin,zijn eigen kinderen en vooral zijn vrouw die ziek in bed ligt. In het Rad der Geschiedenis treden de grote heersers en denkers uit vroeger tijden op die samen met het volk ver- antwoordleijk zijn voor de ver rotte maatschappij van tegen woordig. Bruscon is van plan het pu bliek te laten zien hoe en waarom het allemaal is mis gelopen. Maar Bernhard.een in 1931 geboren Duitser,zou Bernard niet zijn als hij in zijn stuk ook niet duidelijk zou maken dat zelfs deze vormen van verzet,het schrijven en het toneelspelen,hoezeer hij ze ook waardeert.de uit de hand gelo pen historische ontwikkeling niet positief kunnen beinvloe- den. foto Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - Sinds vrijdag een Intertoys zaak. Deze nieuwe de Lange Zelke 52. Het was in 1976 dat een aan tal speelgoedspecialisten uit verschillende plaatsen in ons land besloten met elkaar te gaan samen werken aan het zorgvuldig selecteren van het voor de klant beste assorti ment, aan het als eerste bren gen van steeds de nieuwste ar tikelen, aan exclusieve aan biedingen tegen heel scherpe- 'ren'-prijzen, aan een nog be tere service en aan een presen tatie die zou moeten zorgen voor nog „fijner winkelen". „Men kan bij mij terecht voor in- en verkoop van alle soorten gebruikte muziekin strumenten", vertelt Smetsers. „Ik zit zelf al zo'n twintig jaar in het muziek wereldje en heb ervaren dat daaraan ont zettend veel behoefte is. Niet iedereen kan zomaar direct een nieuw orgel, drumstel of gitaar kopen, de gebruikte in strumenten zijn vaak nog in zeer goede staat. Daar let ik natuurlijk wel op. Alles wordt eerst gekeurd, ik heb een eigen technische dienst." Ook kan men bij mr. Music terecht voor onderdelen en voor de bemiddeling bij de verkoop van instrumenten. Smetsers: „Een instrument moet je echt op je gemak ko pen. Ik geef daarbij graag een goed advies en laat de mensen op hun gemak iets uitzoeken. Bovendien heb ik een speciale omruilgarantie, zodat de men sen hier echt veilig kunnen kopen." Via de zaak kunnen binnen kort ook orgel- en gitaarlessen gevolgd worden. 4 oktober heeft ook Vlissingen speelgoedzaak is te vinden aan Tot nu toe was de vestiging in Middelburg de enige Inter- toyszaak op Walcheren, maar al snel bleek ook in Vlissingen behoefte te bestaan aan een dergelijke winkel. Er is de af gelopen weken aan het pand in de Lange Zelke bijzonder hard gewerkt en het resultaat is er dan ook naar. Opvallend is de overzichte lijke presentatie en de inlei ding van de winkel naar leef tijdsgroepen. Intertoys biedt speelgoed voor iedereen van 0 tot 88 jaar. MIDDELBURG - "Smaakvol,oogstrelend,licht verteerbaar" noemt de Gazet van Antwerpen de voorstelling Het deksel op de neus van Georges Feydeau door Toneelgezelschap Ivonne Lex. Vrijdag 11 oktober is deze komedie in de schouburg te zien. De voorstelling begint om 20.00 uur. Sinds de jaren vijftig doet meer serieuze toneelschrijvers de Franse toneelschrijver Feydeau weer mee. Zeker in zijn tijd,de vorige eeuw,kenen veel serieuze toneelschrijvers op Feydeau neer. Sinds Bec kett en Ionesco ontdekten dat er nogal wat overeenkomsten tussen hun absurde werk en dat van Feydeau bestaat,is de schrijver op een andere ma nier benaderd. In een recente studie schrijft bLeonard Pronko over Feydeau: "Feydeau is heden ten dage meer levend dan de uit zijn tijd die op hem neerke ken, ter wijl zij de belangrijke thema's behandelden in zwaarwichtige 'meesterwer ken'." Huwelijkstrouw en -on trouw is het onderwerp. In een razend tempo rollen de grap pen en gebeurtenissen over het toneel. Wie goed kijkt,ont waart dat Feydeau het we reldje van de bourgeoisie in z'n hemdzet.ook al laat hij al les netjes op zijn pootjes te recht komen,schrijft de Gazet. IN HET MIDDELBURGSE FILM THEATER MECCANO DRAAIEN DEZE WEEK DE VOLGENDE FILMS: Witness, een thriller van Peter Weir,wordt geprolon geerd. Donderdag,zondag, dinsdag en woensdag 20.30 uur,vrijdag en zaterdag 20.00 uur. Videodrome is alleen voor de meer ervaren horrorfilm- kijkers. Regisseur David Cro- nenberg voert de kijker een wereld binnen van hallucina tie en hersenspoeling. Dat ge beurt via de dierecteur van een t.v.-station in Canada. Hij stuit op testuitzendingen van een experimentele show met de naam Videodrome. Het biedt sado-masochistische sex en moord. Hij ziet commer ciële mogelijkheden en pro beert de makers op te sporen. Dan wordt duidelijk dat de makers van Videodrome hun programma gebruiken om de geest van iedereen die eraan wordt blootgesteld,binnen te dringen en te beinvloeden. Vrijdag en zaterdag 22.30 uur. Achttien jaar. Cinematheek: Metropolis. Een toekomstbeeld, zoals Fritz Lang dat in 1927 schetste. In een gigantische fabrieksstad rond het jaar 2000 komen ar beiders, opgehitst door een duivelse robot, in opstand te gen de heersende elite. Ze dreigen de schitterende bo venstad te vernietigen. De zoon van de heerser van Me tropolis weet echter een ver zoening tussen beide klassen tot stand te brengen via het hart. De film is een voorbeeld van het Duitse expressionis me. Maandag 20.30 uur. Animatiefestival bestaat uit een reeks tekenfilms voor de kinderen. Na afloop kunnen zeproberen zelf een teken filmpje te maken. Er is in Meccano ook een tentoonstel ling ingericht over het maken van tekenfilms. Zaterdag en zondag 15.00 uur. The neverending story is een film die al veel kijkers heeft getrokken,en niet alleen kinderen,maar ook volwasse nen. Een jongetje raakt zo ge boeid door een boek dat hij niet kan stoppen met lezen. Het boek brengt hem in een bizarre wereld met vreemde wezens. Ze worden bedreigd door een allesvernietigende kracht: Het Niets. Maandag en disndag 15.00 uur. IN FILMTHEATER ELEC TRO IN DE mlDDEL- BURGSE bIBLIOTHEEK DRAAIEN VAN DONDER DAG TOT EN MET VOL GENDE WEEK WOENSDAG DE VOLGENDE FILMS: The neverending story. Zaterdag 19.00 uur. L'etoile du Nord. De titel staat voor een nachttrein van Brussel naar Parijs,waar ene Edouard iemand vermoordt. Later weet hij daar niets meer van en een danseres bekom mert zich om hem. Ze ver moedt wel dat er iets ernstigs is gebeurd. Zaterdag 21.00 uur,maandag 20.30 uur. Silkwood is vernoemd naar de belangrijkste persoon,Ka rin Silkwood. Zij werkt ineen plutoniumverwerkend bedrijf en komt er achter dat de direc tie de hand licht met de veilig heidsvoorschriften. Er raken personeelsleden besmet en de directie bagatelliseert de ge volgen,heeft slechts oog voor de winst. Karin mobiliseert de vakbond en de pers tegen het bedrijf. Wel moet ze eerst ge gevens over de slordigheden verzamelen. Ondanks enorme tegenwerking lukt dat. Ze neemt alle feiten uit de dos siers mee in haar auto,maar komt nooit in Washington aan. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. IN HET VLISSINGSE FILM THEATER ALHAMBRA DRAAIEN DEZE WEEK DE VOLGENDE FILMS: Mad Max in de donderkooi. Een futuristische film die speelt nadat de beschaving dopr een atoomoorlog totaal is vernietigd. Er ontstaat een nieuwe samenleving in de troosteloze woestijn. Een man komt in een stad op zoek naar zijngestolen kameel en andere bezittingen. Hij kan er alles kerugkrijgen als hij de don derkooi in gaat. Daar moet hij vechten met iemand andersen slechts een verlaat de kooi le vend. De man wint,maar krijgt toch zijn bezittingen niet terug. Hij zoekt verder en vindt een grote groepverwil- derde kinderen die hem als redder en verlosser zien. Sa men trekken ze op naar de stad. Donderdag 20.00 uur, vrij dag 19.00,21.30 en 23.30 uur,zaterdag 19.00 en21.30 uur,zondag 14.00,19.0 en 21.30 uur,maandag en dinsdag 14.00 en 20.00 uur, woensdag 20.00 uur. Twaalf jaar. Police academy (2). Donderdag,maandag,dins dag en woensdag 20.00 uur, vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. Alle leeftij den. Katharina en haar wilde hengsten. Vrijdag 23.30 uur. Achttien jaar. Assepoester. Zondag tot en met woensdag 20.00 uur. Alle leeftijden. vorm, doordat de kunstenaar ze schuin afscheurde, óf er een hoek uitsneed, krijgt men te maken met tekens en gebaren van de schilder, die het veld vast omgeven, waardoor een samenballing van kracht de schildering beheerst. De eerste 'wee genoemde schilderingen geven de illusie van een figu ratief veld, waarin het „tas ten" ronddwaalt; de latere schilderingen kennen een ver sobering van kleur, vorm en structuur, waardoor het ge heel, directer, „de verganke lijke sfeer van het bestaan" benadrukt." Naftha's Preview aan het werk tijdens één van de voorronden van de grote Prijs van Nederland 1984 VLISSINGEN - Vrijdag 11 oktober vindt in de Piek in Vlis singen de vijfde voorronde van de Grote Prijs van Nederland plaats. Voor de derde editie van dit muziekconcours voor pop groepen zijn uit ruim zeshon derd inschrijvingen 154 pop groepen geselecteerd. Ver deeld over negentien voorron den door het hele land geven deze bands een staaltje van hun kunnen weg. In Vlissingen zullen optre den: Blubber de Bie, Ex-Q's, Fake 5, Four one and Only's, Nussa Ina, The Sprouts, Streetlavel, Tranquillizer en Snowheart. Twee halve fina les en een finale zijn nodig om op 14 december in het Amster damse Paradiso te kunnen be palen welke Nederlandse pop groep de prijs in ontvangst mag nemen. Doel van de Grote Prijs van Nederland is om on bekende maar toch interes sante groepen onder de aan dacht van een breed publiek te brengen. VARA en Veronica begelei den het concours op radio en televisie. De winnaar van de Grote Prijs mag optreden in het Veronica-proeramma Countdown. Ook dit jaar ko men tal van stijlen aan bod, van hardrock tot funk, van electropop tot gitaarrock. De avond begint om negen uur. MIDDELBURG - Het gedicht Dunne bomen van Jan Arends is titelgever van de voorstelling van Bewegingstheater Triade. Aanstaande dinsdag is Dunne Bomen in de schouwburg te zien. Het begint om 20.30 uur. Zangeres Lucia Meeuwsen zingt een aantal gedichten van Jan Arends. Deze gedichten en een steeds wisselend decor van papieren banen en meters hoge papieren schuifpanelen vormen de basis voor het be wegingstheater. Hoe modern is uw ziektekostenpolis? De Kruis- Polis van Zilveren Kruis VGCN volgt de medische ontwikkelingen op de voet en is daarom altijd bij de tijd. Zilveren Kruis VGCN werkt bovendien rechtstreeks en zonder winstoogmerk, dus 'n stuk voordeliger. Bel onsgratis voor informatie: 06 - 0444.0 (stuur de coupon in. Van Zilveren Kruis VGCN mag u meer verwachten. Naam: Adres: M/DV Postcode: Telefoonnr.: Plaats: Geboortedatum man: Geboortedata kinderen: Waar bent u nu verzekerd: vrouw: Opsturen naar Zilveren Kruis VCGN, Antwoord nummer 1,2200 VB Noord wijk, geen postzegel. U kunt ook even langs komen op onze regiokantoren: Middelburg, Achter de Houttuinen 8;Terneuzen,Vloos- wjjkstraat 14; Zierikzee, Havenpark 27. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 te Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. Cramer, Ger- brandystr. 6, tel. 65498; zo. Van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. V.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637; zo. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur. en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland. Za. Bergen, Kanaalstr. 89, Souburg, 01184-61500; zo. Groot, dr. v.d. Moerstr. 15, Arnemuiden, 01182-1308. (spreekuur: Rozenburglaan 20, M'burg). Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. en zo. Bouwense, Valkenis- seweg 14, Biggekerke, 01185- 2190. Domburg, Aagtekerke, Zoute- lande, Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke, Westkapelle - Vrij. 18.00 tot zo. 24.00 uur: Vaandrager, Weststr. 7, Dom burg, 01188-1271 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. 08.00 - zo. 23.00 u. Rullens en Mol, Dorpsstr. 2, Oostkapelle, 01188-1276. Vlissingen - Vrij. 11 okt.-vrij. 18 okt. Papegaaienburg, Papegaai enburg 24-26, tel. 66345. Middelburg - Vrij. 11 okt.-vrij. 18 okt. Stromenwijk-'t Zand, Maasstr. 56. Voor heel Walcheren - Za. en zo. Rombouts en Willemsen, Langeviele 47, Middelburg, 01180-12882. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Kleine huisdieren - Za. en zo. Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystr. 151, Vlissingen, 01184- 66548. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middel burg - Grote huisdieren 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel le, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk Oost- Souburg, Kanaalstraat 3, 01184- 60860. Beh. natel, afspraak. Voor hele gem. Vlissingen - Za. en zo. 01184-13769. Spreekuren alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Leliënlaan 1, 01184-13769, op ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 uur in Baten burg 84-86, 01184-67181. Da gelijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. R.-K. Kerk Walcheren, Sou burg - Martinuskerk Zo. 10.30 uur parochiekoor; Paau- wenburg Open Hof - zo. 11.15 u. eigen zanggroep, 19.00 u. sa menzang; Vlissingen, Lieve Vrouwekerk - Za. 19.00 u. zangkoor, zo. 10.00 u. dames koor; Middelburg, Petrus en Pauluskerk - Za. 19.00 u. zo. 10.00 u.; De Hoeksteen, zo. 11.30 uur; Domburg, elke 1e en 3e zo. v.d. maand 8.45 u. Bethesda St.-Josephzieken- huis - Zo. 10.00 u. ds. Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 u. ds. Coppoolse. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat zo. 9.30 u. ds. Melse; Oranje plein, zo. 9.30 u. ds. v. Voorst- Vader, 19.00 u dhr. Schoenma ker. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur dhr. Heemskerk. Evang. Gem. de Wijngaard, Middelburg, - In aula L T S. Klarenbeek, zo. 9.30 u. J.C. Bette (Veenendaal). Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - Zo. 9.30 en 16.30 u ds. Zomer; Klein Vlaanderen 75 Middelburg, zo. 9.30 u. leesdienst, 16.30 u. ds. Kuiper. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, zo. 10.30 u. Holy Commu nion; 19.30 u. Eveningprayer and holy baptism. Luth. Kerk - M'burg zo. 10.00 u drs. van Klaveren; Vlissingen, 10.00 u ds. Buissing-van Beers. Zevende Dags Adventisten, Vlissingen - 't Anker, za. 9.30 u. ds. van Rijn, 10.15 u. bijbel studie; Middelburg. 10.00 u. bij belstudie; 11.00 u ds. van Rijn. Kristen Zuidmolukse Kerk in Nederland - Souburg, zo. 17.30 u. pdt. Waisapy; Koudekerke, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zo. 9.30 u. zr. van de Linde-Oele; ma; Middelburg, geen dienst. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vliss. - Jacobskerk zo. 10.00 u. dhr. Jorritsma, 17.00 u ds. Cazander, Open Hof, 9.30 u. ds. Krijger, 17.00 u ds. de Nooij;Johannes- kerk 9.30 u. ds. Glashouwer; Pe- truskerk, 9.30 u. dhr. Heems kerk, 17.00 u ds. Weijs. Der. Boede - zo. ds. Brons. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk, zo. 10.00 u. ds. Brummelkamp; Koorkerk, 10.00 u. ds. Kuin; Oostkerk, 10.15 u. ds. Brokerhof; Ontmoetingskerk, 10.00 u. ds. Brok, 17.00 u. ds. Hoek (Ger. Bondsdienst); Tho maskapel, 10.00 u. ds. Paulus, 17.00 u ds. Snijders; De Hoek steen, 9.30 u ds. Snijders, En gelse Kerk 19.00 u. ds Brummel kamp. Ned. Geref. Kerk (in Engelse Kerk) - Middelburg, zo. 9.30 u. en 17.00 u. ds. Smit van Baren- drecht. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Bad huisstraat 186, zo. 10.00 u ds de Weerd; Koorkerk M'burg, zo. 10.00 u. ds. Kuin (Ouwerkerk). Nieuw Apost. Kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zo. 9.30 en 16.00 uur, wo. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1, Vlissingen, zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen, zo. 10.00 en 17.00 uur. Goed- Nieuwsclub wo. 13.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Im- manuel Arnemuiden - zaal bo ven de Krab, Zo. 10.00 u. br. Creemers. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg 't Zand, Baarsjes straat 42, zo. 15.30 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vlissingen, zo. 14.30 uur, vr. 19.30 uur en wo. 19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 22d4, Vlissingen, zo. 11.45 uur. Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastraat 10, wo. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Christengemeenschap Kapel Hoogelande - zo. 10.30 u Kapel van St. Maarten, mensenwij- dingsdienst. Evang. Bapt. Gem. - Damplein 12, M'burg, zo. 10.00 u. br. Lok. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180-37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brouwe- naarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Patiëntenver. Samen Beter - Klachtenopvang over de ge zondheidszorg, tel. 01140- 15420. Peuteropvang - binnenstad Vlissingen, De Berlagertjes, Koestr. 1, tel. 14298; Paauwen- burg, peuterspeelzaal De Keet- schoppertjes, v. Raaltestr. 2, tel. 66038. Vrouw en werk - Nieuwstraat 13, M'burg, open ma. t.e.m. do. 10.00-17.00 u. Spreekuur do. 10.00-13.00 u. tel. 01180- 37555. Rutgershuis en Stimezo Z- Vlaanderen - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeerssingel 8, Mid delburg, tel. 35553; Gak, Pape gaaienburg 50, Vlissingen, tel. 71520; Raad van Arbeid, Span jaardstraat 53, Middelburg, tel. 33600. Hyperventilatie/fobie - Inf. tij dens kant.uren 01180-11255, ma. 18-20 uur 01184-15386. wo. 18-20 uur 01184-66354, do. 18-20 uur 01184-64587, vrij. 18- 20 uur 01184-61002. Klachtenspreekuur Jongeren- bew. verbonden met de FNV - Dam 12-14, M'burg, ma. 14.00- 17.00 u. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Varkensmarkt 1Middelburg. Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30- 15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Provinciale Werkgroep Vrou wen zonder Baarmoeder - tel. spreekuur di. 14.30-15.30 uur, tel. 01180-26952. Correspon dentie naar Postbus 282, 4'330 AG Middelburg. Stichting Kinderdagverblijf Kinderdijk - Opvang peuters van 0-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 uur, Kinderdijk 76, Middelburg, 01180-14532 en Zuidsingel 126a, 01180-23569. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 uur tel. 01184-12578. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dins dagavond Varkensmarkt 1, Mid delburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. Do. 10 okt. 10.45 en 23.22 uur Vr. 11 okt. 11.49 en --.--uur Za. 12 okt. 00.13 en 12.36 uur Zo. 13 okt. 00.52 en 13.13 uur Ma. 14 okt. 01.30 en 13.48 uur Di. 15 okt. 02.10 en 14.28 uur Wo. 16 okt. 02.52 en 15.11 uur

Scheldebode | 1985 | | pagina 5