Gipsplaten sterk in opmars Bij een bruto inkomen van 44.000,- kunt u zo'n twee-onder-een-kap in Arnemuiden/Middelburg normaal gesproken nooit betalen. öt toch wel? De gipsplaten zijn de laatste jaren sterk in populariteit gestegen. De doe-het-zelver gebruikt de platen vooral bij verbouwingen. Daarbij speelt de vervanging van brandgevaarlijke zachtboordplafonds een belangrijke roL De gipsplaten vinden gretig aftrek voor afwerking van zolders, plaatsen van scheidingswanden of wegwerken van lelijke wanden. We geven u wat tips. Nieuw plafond Materiaal Een riante twee-onder-een-kap in de vrije sector wordt nu ineens net zo betaalbaar als een premie- koopwoning. Hoe dat komt? Door de LoonVast Hypotheek met een aantrek- il 1CV kelijke lage rente: nu /O Ongelofelijk, nietwaar? Het zou best 'ns kunnen dat het huis van uw dromen nu toch binnen handbereik is. U komt er snel genoeg achter of dat zo is. Bel even en maak een afspraak. De gratis documentatie ligt al voor u klaar. LoonVast Hypotheek Informatie nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten De komende jaren zijn vele huizen aan een opknapbeurt toe. Bij de verbouwing van zolders krijgt de gipsplaat steeds meer grip op de doe- het-zelver. De voordelen zijn dan ook legio. De gipsplaat combineert de eigenschappen van steen en plaatmaterialen. Men kan er zonder problemen glad en naadloos mee opbouwen. Het is licht en eenvoudig te verwerken. Andere pluspunten zijn de brandveiligheid en de vochtregulerende werking. Rigips biedt de doe-het-zelver een compleet snelbouwsysteem. Een pakket waarbij Rigipsplaten, bevestigingsmiddelen, isolatie- en afwerkingsmaterialen volkomen op elkaar zijn afgestemd. Zonder veel inspanningen en moeilijk zaagwerk levert u perfect maatwerk. Met een gewoon stanleymes worden de platen op maat gesneden. Het snelle schroefsysteem zorgt ervoor dat alles op zijn plaats blijft. Daarnaast is voorboren niet nodig. Veel woningen zijn hard aan nieuwe plafonds toe. Vooral in oude woningen, De plug aannbrengen. Bepaal de plaats uxiar de Rigips-plaatplug moet komen en boor een gat van 10 mm in de plaat. Duw daarin de plug. Gebruik een schoor. Bij het aanbrengen van de platen is een schoor een handige hulp. Maak deze iets langer dan de kamer hoog is, zodat u de platen kunt klemmen. Vastschroeven gaat nu moeiteloos. waar de brandgevaarlijke zachtboordplafonds hangen, is vervnaging door gipsplaten een must. Hoe gaat u te werk? Is het plafond in slechte staat, haal het dan weg met inbegrip van de steunlatten. Schroef nieuwe latten (3x4,5 cm) tegen de balken. Plaats de latten 30 cm van elkaar. Plaats vervolgens een gipsplaat als Rigipsplaten tegen de latten. Met de Rigips-snelbouwschroeven van 35 mm en de daarbij behorende schroefkop op de boormachine is de klus zo geklaard. Een plafondjn redelijke staat kan als ondergrond voor het nieuwe plafond dienen. Plaats nieuwe latten haaks op de steunlatten. Neem schroeven van voldoende lengte. De laatste strook is bijna nooit een volle plaatbreedte. Wordt het passtuk te smal (breekbaar), maak er dan twee. Bijv. plafond 310 cm breed: 4 plaatbreedten (240 cm) en 2 stroken van 35 cm. De schroefafstand van de schroeven op 20 tot 25 cm houden. Gebruik een schoor bij het aanbrengen van de platen. Maak deze iets langer dan de kamer hoog is, zodat u de platen kunt klemmen. Is de gipsplaat eenmaal verwerkt tot een plafond, wand of scheidingswand dan wilt u er misschien ook iets aan ophangen. Met Ripis-plaatpluggen is dat geen probleem. Deze pluggen zijn speciaal afgestemd op de dikte van de gipsplaten. De plug werkt volgens het systeem van een paraplu. U drukt de plug in het gat en deze ontvouwt zich vanzelf. Wordt er nu een schroef in vastgedraaid, dan klemt de plug tegen de achterkant van de plaat vast De pluggen zijn ook geschikt om voorwerpen aan het plafond te hangen. Tot tien kilogram per plug. Het snelbouwsysteem bestaat o.a. uit gipsplaten van verschillende lengte. Er zijn platen van 260,300,360 en 420 cm Er is natuurlijk veel inspraak in de afwerking van uw huis. Een eigen huis klinkt interessant. Maar kunt u het blijven betalen? Dat kan! Met de LoonVast Hypotheek van het pensi oenfonds PGGM en het Bouwfonds. Een bijzondere hypotheekvorm waarvan de rente uit twee delen bestaat: a) Een voor de gehele leningsduur vaste basisrente en b) Een aanvullende rente overeenkomstig het door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vastgestelde percen tage van de algemene loonontwikke ling (de loonindexover het laatste jaar. Voor nieuwe leningen geldt een basisrente van 4,5%die dus tijdens de leningsduur niet kan worden gewijzigd. De aanvullen de rente overeenkomstig de loonindex van het CBS bedroeg in 1983 4,4% en in 1984 0,5%. Voor 1985 is de gehanteerde loonindex 0,4 waardoor de totale rente voor nieuwe hypotheken uitkomt op 4,5% 0,4%=4,1%. Uitgaande van een bruto inkomen van 44.000,- per jaar en een lening van 176.125,- is het netto woonbedrag in het eerste jaar 689,- per maand. Dit is ongeveer 20% van het bruto jaarin komen. Voor de woningen in Middelburg zijn we uitgegaan van een bruto inkomen van 47.000,-, een leningsbedrag van 191.175,-, waardoor het netto woonbedrag in het eerste jaar 787,- per maand bedraagt. Het netto woonbedrag blijft gedurende de hele verdere looptijd van de lening op on geveer ditzelfde percentage van het bruto jaarinkomen staan, ongeacht het rente niveau in de toekomst. Deze koppeling tussen netto woonlasten en bruto jaarinkomen is de grote kracht van de LoonVast Hypotheek Voor nadere informatie bent u van harte welkom bij het Bouwfonds-info centrum, Lange Geere 153, 4331 MG Middelburg, tel. (01180) 2 71 58.

Scheldebode | 1985 | | pagina 26