tians knuijt MEUBELFABRIEK ARABESK 738.65 "Ik kijk niet zo nauw." De echte opticien.Voor nauwlettende kijkers. Voor de betere mannenmode! St.-Jacobsstraat 10 Vlissingen Visrestaurant station Vlissingen Er is al kurkparket voor fl. 14,50 per m mEEBDflNiï 15% KORTING ^aanbieding Jankend hondje Kurk: het betaalbare alternatief Vinyl-behang vervangen Vakmanschap is meesterschap" bij Meubelfabriek Arabesk Uw prijs nu: Kom eerst eens bij ons kijken hoe wij meubelen maken! Een team vakbekwame meubel makers maakt op een degelijke wijze, met uitstekend Frans eiken uw dromen waar. Uw moeilijkste opdrachten worden met grote precisie ten uitvoer gebracht. Wij leveren alkaren alles op het gebiedj/an massief eiken, alle kleuren, alle bewerkingen, alle stijlen. voor mensen die op zoek zijn naar iets goeds. FABRIEK EN TOONZAAL: Koningsweg 39 - Vlissingen - Tel. 01184-13623. (naast de „Vis cash en carry" - bij de keersluisbrug). EEN ONVERSLIJTBAAR NATUURPRODUKT SOO0Ü Nu ook in wit (marmer) of met PVC-coating. (nooit meer lakken). Kurk toe te passen op: VLOEREN WANDEN TRAPPEN PLAFONDS Nu kopen betekent voordelig kennismaken met kurk: reken mee wat uw echte voordeel is: Voorbeeld: Korte Geere 15, Middelburg. Tel. 01180-38363. PUZZELWINNAARS Installatie Bedrijf Goes b.v. Vroeger zag je dat wel, vadertje of moedertje had een lees bril nodig. En warempel op de marktkraam lagen ze kant en klaar, de gebruikte brillen. In die goede ouwe tijd keken ze niet zo nauw. Op een bril kon je gewoon afdingen. De tijden zijn veranderd. Wie goede zorg besteedt aan zijn ogen, kan niet zonder de kennis en ervaring van de echte opticien, met zjjn uitgebreide apparatuur, die de zekerheid biedt dat ook de subtielste afwijking van ons oog met de juiste precisie wordt gecorrigeerd. Zoals men zegt is uw gulden op de markt een daalder waard. Maar met een verkeerde bril zie je dat niet zo scherp. I Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. I I Optometrist OV, Contactlensspecialist AMVC. hardy optiek INFORMA WALCHEREN PAG. 2 9-15 15-221 Bij inlevering van deze advertentie w /u itvilllllM geldt tot 15 sept. 1985. 32 m2 naturel a 19.50624.00 5 Itr. acryllak a 32.50 162.50 1 emmer kit 131/2 kg a 50.-50.00 1 emmer kit 7 kg a 32.50 32.50 Normale prijs 15% korting 869.- 130.35 «CENTRUM Een restaurant waar ie dereen welkom is, niet al leen voor de vele visspe- cialiteiten, maar ook voor vleesgerechten of een snelle lunch. De stations restauratie is in de afgelo pen 10 jaar veranderd in een volwaardig restau rant. Na wat experimen ten met kabeljauw en mosselen is in 1978 de gro te doorbraak begonnen. Vooral met de mosselen. Voor 16,50 kan men zo veel gekookte mosselen eten als men wil. Nu 6 jaar later is deze prijs nog steeds hetzelfde. Voor di verse visspecialiteiten kan men nu hier terecht. Van gebakken schol tot fa5on du chef, de specialiteit van het huis die bestaat uit ge bakken zeetongfilets, ka beljauw, mosselen en gar nalen, een lekkernij waar iedere visliefhebber zijn vingers bij aflikt. Ook het personeel is flink uitge breid. Werkten er 7 jaar feleden 2 kelners en 2 oks, nu werken er 6 kel ners/serveersters en 7 koks die allen hun best doen om het u naar de zin te maken. „De Kreukel". 5 jaar geleden is vanwege de grote drukte het res taurant uitgebreid met „De Kreukel", een zaal waar de mogelijkheid werd geschapen om brui loften, personeelsfeesten, mossel- of fondue-avond en e.d. te organiseren. Vergaderzaal gratis. Ook voor vergaderingen kunt u op dit adres te recht, makkelijk bereik baar per trein, boot, bus of auto, met een uitgebreide parkeergelegenheid voor de deur. Alle benodigdhe- den voor een vergadering staan gratis tot uw be schikking. Mevr. Wielemaker Kaapduinseweg 11 4371 NP Koudekerke F.J. de Priesten Braatmanstraat 19 4335 NA Middelburg A. Cijsouw-de Visser B. Ewoutstraat 24 4381 PR Vlissingen Uw jonge hondje mist waarschijnlijk zijn moe der. Maak het gezellig voor hem en leg een warmwaterkruikje, waar u een handdoek omheen hebt gedaan en een klok je dat tikt in zijn bedje. en radio die zachte mu ziek geeft, wil ook wel eens helpen. Voor al die mensen die verhuisd zijn of gaan ver huizen, leeft het pro bleem-letterlijk-huizen- hoog: wat doen we op de vloer, de wanden of het plafond. Misschien is kurk voor al die mensen een goed idee. Kurk is slijt vast, isolerend, erg mooi en... betaalbaar. Kurk op de vloer Misschien moet u wat aan het idee wennen, maar kurk op de vloer is niet zo maar een modegril, het bestaat zelfs al vele jaren lang. Kurk als wandbekle- ding kennen we allemaal. Kurk als vloerbedekking is de toekomst. Kurkpar ket is de gemalen geperste schors van de kurkeik. Wandkurk bestaat uit persingen van 50 tot 150 kilo per kubieke meter. In de vloerkurk gaat 300 tot 500 kilo per kubieke me ter. Dat betekent een on gelofelijk sterke verbin ding die tientallen jaren meekan. Het aardige is ook dat de natuurlijke te kening nooit gaat verve len. Bovendien bespaart zo'n vloer (en wand) u geld door energiebesparing. Elke kubieke centimeter van de 1 tot 8 cm dikke schors van de kurkeik heeft wel 40 miljoen veer- tienzijdige luchtcellen met harsachtige wandjes. Uw vloer bestaat dan voor ruim de helft uit lucht en is daarom zo sterk warm te- en geluidsisolerend. Het is waterdicht, reukloos, smaakloos, niet giftig, elastisch, slijtvast en moeilijk brandbaar. Zelf plakken Zelf een kurkparket leg gen is geen kunst. Als u zorgt voor een vlakke on dergrond, een scherp stan- leymes en een beetje goede wil is het gemakkelijk te doen. Denkt u er wel om de vloer en niet de kurkte- gels met lijm in te smeren. Aflakken Als de vloer is gelegd, dient u af te lakken. Dat kan 2 of 3 keer, al naar ge lang u dik of dun lakt. Daar is speciale lak voor, gebruik die ook want die lak veert mee met de kurk en is belangrijk voor de le vensduur. Afhankelijk van het gebruik moet de vloer na 3 tot 6 jaar op nieuw in de lak. Dat is niet veel werk als u bedenkt dat u 30 m2 in een half uur doet. Argus Kurkcentrum Deze kurkspeciaalzaak aan de 's Heer Boeyen- straat 4 te Dordrecht heeft alweer zo'n anderhalf jaar een filiaal in Middelburg aan de Korte Geere 15. In tegenstelling tot groot winkelbedrijven wordt onder het genot van een kopje koffie een uitgebrei de en vakkundige voor lichting verstrekt. Kurk parket als vloerbedekking is niets nieuws, maar be staat reeds meer dan 50 jaar. Door de ontwikke ling echter van goede fle xibele lakken komt het product steeds meer in de belangstelling te staan. Niet in het minst door het thans uitgebreide scala van meer dan 40 motieven. Telefoon 01100-31630 - Postbus 19 - 4460 AA Goes. Centrale verwarming Luchtbehandeling Elektrotechniek Sanitaire installaties Dakbedekkingen Totale advisering Onderhouds/service Nieuwbouw Renovatie enutiliteitswerk Verrijn Stuartweg 17/19 - 4462 GE Goes-Z-de Poel Nummer, als u het oude vinyl van de muur haalt, alle stroken van links naar rechts of vice versa. Als u het nieuwe papier afknipt, gebruik de oude genummerde stroken dan als patroon. Maar kijk wel of het oude en het nieuwe papier dezelfde breedte hebben. Met deze methode bespaart u zich veel gemeet. 99 In Vlissingen is sinds jaren meubelfabriek Arabesk gevestigd. Met een team zeer vakbekwame meu belmakers worden daar massief eiken meubelen gefabriceerd. Alles op dat gebied is mogelijk. De meubelmakers van Ara besk hebben bijv. al zeer ingewikkelde oude kon- strukties gemaakt voor mensen die een Zeeuws buikkabinet wilden heb- Reservering tot 31 okt. 1985 10- 1 22-18 ben, maar dan wel op de originele manier vervaar digd. Wat dat betreft staat men zelden voor proble men. Het gezegde „Vak manschap is Meester schap" is hier zeker nog op zijn plaats. Er wordt ook nog veel aandacht be steed aan o.a. het schuren en de afwerking. De resul taten mogen dan ook ge zien worden. Men mikt met de produk- tie van dit soort meubelen op de mensen die kwaliteit nog herkennen. En geluk kig blijken er voldoende mensen te zijn die graag naar een mooi meubelstuk willen kijken. Want mooi zijn ze, de meubelen van meubelfabriek Arabesk. Er worden standaard pro gramma's gemaakt in alle kleuren (van blank eiken tot heel donker eiken), en in alle bewerkingen; glad, gedisseld enz. En daar naast kan alles op bestel ling geleverd worden. Veel mensen ontwerpen zelf iets. Meestal wordt daar uitvoerig over gesproken, vaak volgen er wat wijzi gingen, waarna een prijs wordt afgesproken. Alles wordt keurig netjes thuis geplaatst en afgeleverd. Het standaardprogramma bestaat uit kasten, salon tafels, eethoeken, slaap kamers enz. enz., maar ook voor bankstellen, winkelbetimmeringen deuren e.d. kan men er te recht. Voor diegenen die een meer dan uitstekend meu bel zoeken een waar eldo rado. Ter plaatse kan men zien hoe de meubelen worden gemaakt. Alleen dat al is een bezoek aan deze meu belfabriek waard. Graag vertelt men u wat over de konstrukties en de ver werking van het hout. Een belangrijk deel van de kwaliteit van de meube len, bestaat uit het ver werkte hout. Meubelfa briek Arabesk verwerkt alleen nauwkeurig gese- lekteerd Frans eiken. Juist in de kwaliteit van het hout zitten grote verschil len. Het selekteren van het hout is dan ook een pre cies werkje, dat niet aan iedereen kan worden overgelaten. Een goede meubelmaker moet deze selektie echter goed be heersen, anders kan het eindprodukt nooit vol maakt zijn. Dit alles laat men u graag zien. Een unieke kans, want de meubelfabrieken die op deze manier werken zijn zeer dun gezaaid in Ne derland. Bovendien is het erg leuk om te zien hoe je eigen meubelen worden ge maakt. Je moet er echter wel wat tijd voor uittrek ken, want in 5 minuten een kast uitzoeken is er meestal niet bij. Onder het genot van een kopje koffie is een uurtje zo verstreken. Maar de moeite waard is het zeker.

Scheldebode | 1985 | | pagina 16