I Ir LAB^ilTE NIET IEDEREEN HOEFT TE WETEN DAT U GESPAARD HEBT... NIEUW voor WALCHEREN en ZD-BEVELAND Snackbar 't Leeuwtje Wim Vogel v.o.f. HYPOTHEEKRENTE 30 jaar vast 7.5% BREESTRAAT12 - VLISSINGEN-CENTRUM 01100-15018 DE BRUIJNE WOLFF SCHRIJF NU IN! CHAUFFEURSOPLEIDING CC V B verkeersschool <0 Femis en de betrouwbaarheid van de computer Olympa ruimtebouwers van degelijkheid en sfeer: Verhagen systems Een SieMatic keuken vinden is niet moeilijk. Er een kiezen wel! Balletschool De Spiegel balletschool „De Spiegel'' Intraco actief voor zowel particulier als bedrijf BLANKENBURGH'S MEUBELSTOFFEERDERIJ WALCHEREN Inschrijving en informatie: tel. 01100 - 2 31 40 01103 -18 04 klassiek ballet (vanaf 4 jaar) jazz-ballet (vanaf 10jaar) keep-/fit-training Tevens: opleiding Royal Academy of Dancing GOURMET FONDUE speciaalzaak in belegde broodjes Sint Janstraat 45, Middelburg Ook voor verzorging van zakenlunches en koude buffetten Bel: 01180-29697. TEMPELAARS ZWEMBADEN V.O.F. Van Leeuwen dinerverzorging La Cour du Chevalier Partyservice STOFFEREN BETER VAKWERK ERKEND VERHUIZER BESPAAR door ISOLATIE IJzer- en gereedschapshandel Buisisolatie Isolatieplaten Isolatiedekens Rolluiken Tochtweringsprofiel Ja, zelfs het sleutelgatplaatje. HYPOTHEEKADVIESBURO Langevieleweg/hoeK De Ruyterstr Middelburg, tel. 01180-33035. 16e JAARGANG NR. 1 - AUGUSTUS 1985 Oplage: 43150 exemplaren huis-aan-huis Uitgave: Iburec BV - Hoorn Telefoon: 02290-36611 Druk: Drukkerij Noordholland - Hoorn Verspreiding: Interlanden 7-1 Eind augustus beginnen we weer met de wij bieden u de mogelijkheid om tijdens onze rij-opleiding CE/DE tevens de chauffeurscursus te volgen. cursusgeld f 550.- examengarantie cursus bij u in de buurt tevens verzorgen we het praktische gedeelte aanvullende opleiding personenvervoer cursus vervoer gevaarlijke goederen cursus bederfelijke goederen CCV-B-opleidingen in Goes, Terneuzen, Middelburg en Zierikzee. de Zeeuwsche chauffeursschool Verhagen systems, een on derdeel van Verhagen be drijven uit Boxtel brengt met het Olympa bouwsys teem een bouwwijze op de markt die in West-Bra bant zeer populair is en die bijna altijd goedkeu ring vindt bij gemeenten en overheden. Door toepassing van voor namelijk geprefabriceerde materialen welke duur zaam zijn en waaraan door Verhagen de hoogste kwaliteitseisen worden gesteld, worden bouwwer ken gerealiseerd, welke voldoen aan de hoge es thetische waarden. Mooi voor hun omgeving en met een optimale gebruiks waarde voor de bezitter hiervan. De basis is de reeds tien tallen jaren beproefde op bouw met betonelemen ten. De verbetering hier van en de verdere afwer king worden bij Verhagen regelmatig kritisch be schouwd en waar nodig en mogelijk aangepast met moderne afwerkingsmate rialen. Kiest u voor een dubbelwandig bouwwerk dan kunt u kiezen voor 28 mm dik Noors Europees vuren rabat dat voor u ook geïmpregneerd kan wor den. Een extra stuk duur zaamheid met een hoge isolatiewaarde en een stuk sfeer dat u zich zou wen sen of u kunt kiezen voor damwandprofiel in gecoa te staalplaat of polyester. Hoofdzaak blijft het ba sisgebouw dat door talrij ke verbeteringen 1001 mo gelijkheden biedt. Dege lijk in opzet, comfortabel, doelmatig, fraai en sfeer- r-L vol moet het bouwwerk de gebruiker dienen met ruimte en geborgenheid, met volop mogelijkheden voor ventilatie en isolatie. Het komt bij u misschien enkele malen in uw leven voor dat u laat bouwen. Voor Verhagen system is het bouwen met het Olym pa systeem dagelijks werk. Zij weten er dus wel wat van en vertellen u daarom graag over maten en mogelijkheden en de voor u meest praktische indeling. Deze krant zou totaal ge vuld kunnen worden met de mogelijkheden van het Olympa bouwsysteem. Verhagen systems heeft vele van de mogelijkheden in zijn informatiemap ver werkt. In deze informatie map vindt u een aantal van de meest voorkomen de vormen van ruimte en bescherming, van dege lijkheid en sfeer. Verha gen Systems vindt dat u heldere en duidelijke voorlichting moet krijgen, omdat u wilt weten wat u koopt. U bent het meest gebaat bij een presentatie die de werklijkheid weer geeft, dan kiest u zekerder en doet u fijne ideeën op om voor uw geld het beste te krijgen. Onderstaand vindt u sche matisch de bouwmogelijk heden weergegeven, een van deze systemen zal on getwijfeld passen in uw bouwplannen. 1. Enkelwandig trilbeton in gladgrijs 2. Enkelwandig trilbeton in steenmotief in grijs en diverse kleuren. Femis is een instelling die gespecialiseerd is in fi nanciële privacy. De computer speelt hierin de hoofdrol en het brein van die computer vindt u dan ook in de hoofdvestiging van Femis. Dat is in het Brabantse Baarle Nassau, waar Fe mis in 1976 de eerste ves tiging opende. Inmiddels zijn er kantoren over heel Nederland. Een bewijs dat steeds meer mensen prijs stellen op hun financiële privacy. Wat betekent dat eigen lijk, die financiële priva cy? Bij Femis houdt dat in, dat de klant, en die alleen, zelf zijn geldzaken regelt, rechtstreeks via de com puter. Daar komt niemand aan te pas, daar heeft ver- 3. Enkelwandig rabat 190x28 mm. blank gele verd, impregneren is mo gelijk. 4. Als 1 of 2 doch met in gestorte, geïmpregneerde, hecht verankerde lat voor binnen- of buitenbetim mering, het kost u maar 10 gulden per paal extra. 5. Dubbelwandig: tussen de palen glad grijze trilbe ton, tegen de palen geheel ommanteld met 28 mm dikke Noord Europese vu ren rabatplanken. 6. Tussen rabatplank en betonplaat ontstaat een lege ruimte van 40 mm. welke op zich al een isola tiewaarde geeft (stilstaan de lucht), doch u kunt de isolatiewaarde nog aan merkelijk verhogen door in deze ruimte isolatiema teriaal aan te brengen. Hetzelfde kunt u bereiken indien u aan de binnenzij de aftimmert, dus dubbel wandig maakt. 7. De Duplex Select schutting heeft aan 2 zij den het rabatprofiel in te genstelling tot de normale Select schutting, welke aan 1 zijde het rabatpro fiel heeft (zie 3). Dus de oplossing als u samen met uw buren een schutting laat plaatsen. (zie adv. elders in dit blad). der niemand weet van. Dit omdat er gewerkt wordt met codes. En die codes kennen alleen de betref fende Femis-klant en de computer. En aangezien laatstgenoemde bijna alles kan behalve praten, zijn de gegevens in die compu ter veilig opgeslagen. Femis hanteert voor haar klanten het systeem van de nummerrekening. Dat systeem houdt in, dat er niet met namen wordt gewerkt. De nummerreke ning dateert in feite al uit de tweede wereldoorlog, toen in Duitsland bedreig de joden hun geld ano niem op banken in Zwit serland plaatsten. Dat zelfde gebeurt nu bij Fe mis. Waarbij men nu, in de tachtiger jaren, de auto matisering heeft aange grepen om een feilloos wa terdicht systeem te ont werpen. Gecombineerd met het gebruik van de computer garandeert dit systeem een privacy van honderd procent. In vele sectoren is het gebruik van de computer niet meer weg te denken uit het verwerkings- en produktieproces. Bij de geldhandel is dit nog maar op bescheiden leest het ge val. Behalve bij Femis, waar men de mogelijkhe den van de computer en de ingebouwde veiligheid van automatisering van het begin af aan onder kend heeft. Inmiddels ont dekken steeds meer men sen de grote voordelen van het systeem van de num merrekening. Een reden waarom het klantenbe stand van Femis een regel matige groei doormaakt. Die automatisering vraagt een andere wijze van legi timeren dan de balie-em- ploye. De computer leest en herkent alleen codes, geen mensen, geen hand tekeningen. Dus hebben de klanten van Femis, en ige ch1 contact hebben met de computer en de nummer rekening die daarin is op geslagen. Omdat er met die codes wordt gewerkt, zij alleen, een eigen pasje waarmee ze rechtstreeks 19-14 In de loop van september starten weer nieuwe cursussen De lessen worden zowel overdag als 's avonds gegeven, zowel voor dames als voor heren. Informatie en aanmelding: Thorbeckelaan 8 Westerbaan 16 Goes Vlissingen 01100-12098 01184-66333 13-4 Wij verzorgen alles! BARBEQUE Wij adviseren! Verhuur van gourmetstellen fonduestellen kleine en grote barbeques Ook grote partijen of personeelsavonden enz. A. Sturm VEEKS8SIN0EL 90 MIDDELBURG IEL 12343 Het is best te begrijpen dat u een beetje in verwar ring raakt als u heeft be sloten om een SieMatic keuken aan te schaffen. Want er een vinden is niet zo moeilijk, maar dan komt het probleem van materiaal, welke kleur, welke apparatuur etc. Gelukkig kan de man van SieMatic u met raad en daad terzijde staan. Hij kan u binnen uw budget een passende keuken ad viseren. In de door u ge wenste tinten en materia len. Uw keuken moet voldoen aan uw kritische eisen. U wilt er elke dag een ple zierig en funktioneel ge bruik van maken. Daarom heeft SieMatic gezorgd voor een aantal praktische voorzieningen. Zoals: fluisterzachte sluitprofie- len. Alle deuren, laden en uittrekelementen hebben zachte, omlopende sluit- profielen. Sluit net zo ge ruisloos als een koelkast deur! De uittrekelementen in 'n SieMatic keuken hebben beschermrolletjes. Ze „openen" de deur bij het uittrekken en houden de deur op een veilige af stand. Alle SieMatic laden lopen op metalen gelager de geleiders, hygiënisch gemonteerd in de dubbel zijdige ladewand. De la den zijn naadloos en heb ben afgeronde hoeken. Alle SieMatic kasten heb ben geïntegreerde kunst stof verstelrails. De laden en uittrekelementen kun nen daarmee tot op 1,5 mm nauwkeurig inge steld worden. En: SieMa tic deuren hebben 3-D volmetalen scharnieren voor probleemloos func tioneren, ook bij veelvul dig gebruik. U kunt het allemaal zien in de showroom van de man van SieMatic. Daar ontdekt u ook het ruime aanbod aan in- bouwapparatuur. Want ook dat hoort bij de servi ce en het vakmanschap van de man van SieMatic. Samen met u kan hij pre cies bekijken binnen welk budget u welke appara tuur in uw keuken kunt laten inbouwen. Voor Walcheren is Woon- visie Zeeland BV, Korte Geere 20, Middelburg, tel. 01180-13704, SieMatic- dealer (zie advertentie in dit blad). weet niemand wie daar achter schuilgaat. Een nog betere manier van privacy is nauwelijks denkbaar. Rijst de volgende vraag: waarom die financiële pri vacy? Het antwoord moet ge zocht worden in de huidi ge economische ontwikke ling en een groeiend verzet van de mensen, tegen in menging in de eigen zaken door wie dan ook. Steeds minder mensen hebben vertrouwen in een over heid die nauwelijks kans ziet een economisch sta biel beleid te voeren. Steeds minder mensen gaan er dan ook van uit dat die overheid voor hen kan zorgen tegen de tijd dat zij met pensioen gaan. Steeds meer mensen dus pakken hun eigen verant woordelijkheid op en wil len sparen voor later. En die mensen zijn ook van mening, dat dit een heel persoonlijke zaak is, waar verder niemand iets mee te maken heeft. De num merrekening van Femis biedt voor deze categorie spaarders een oplossing. Men opent een rekening bij deze instelling, krijgt het daarbij behorende pasje en voor het overige is het een samenspraak tussen de computer en de Femis-klant, zonder wel ke tussenpersoon dan ook. Dat heeft ook tot gevolg, dat fouten praktisch uit gesloten zijn. Ook een van de grote voordelen van de automatisering. Een com puter maakt geen fouten, is niet nonchalant, kan niets vergeten. En dat is weieens anders wanneer er mensenhanden en -hoofden in het spel zijn. „Je maakt het in de medi sche wereld mee, dat een chirurg een verkeerd been amputeert. Om de dood eenvoudige reden dat de gegevens van de betrok ken patiënt in een ouder wets kaartsysteem zijn verwerkt. Inplaats van in een computer, die alarm slaat wanneer er verkeer de gegevens worden inge voerd", geeft de Femis-di- rektie ter verduidelijking. Het is praktisch onmoge lijk met de Femis-compu- ter fouten te maken. In de eerste plaats al niet, om dat men alleen toegang heeft tot de eigen num merrekening, en dus niet in die van een ander kan. Bovendien waarschuwt de computer wanneer er iets mis dreigt te gaan. Foute overboekingen bijvoor beeld, zijn daardoor on mogelijk. „Zo'n automatiserings systeem heeft alleen maar voordelen. Menselijke ei genschappen als vergeet achtigheid, nonchalance, slordigheid, zijn uitgeslo ten", aldus de Femis-di- rektie. Dit gegeven ge voegd bij het nummerre- keningsysteem, betekent niet alleen honderd pro cent gegarandeerde priva cy, maar ook honderd pro cent gegarandeerde be trouwbaarheid voor de klanten. En die betrouw baarheid van Femis wordt nog eens versterkt door het feit, dat via een Engels Trustfonds de rekening houders honderd procent dekking voor het bedrag op hun nummerrekening kunnen krijgen. Dit in te genstelling tot de gangba re garantieregeling, die maar tot een dekking van maximaal 35.000 gulden gaat. Het is inmiddels al weer zo'n 50 jaar geleden dat dhr. De Kort sr. met een bedrijfje in autobekleding en als carrosseriebouwer egor i Wc bedrijf Intraco uitge groeid tot een van de grote begon aan de Dorpsstraat in Woensdrecht. Nu is het •v.-t specialisten op het gebied van zonwering en vooral veiligheidsrolluiken. U vindt Intraco in Bergen op Zoom (hoofdvestiging), Breda, Roosendaal, Made, Fijnaart, Goes en Rijen. Het assortiment is van een geweldige omvang. Wat dacht u van bijvoorbeeld geïsoleerde industriedeu ren, schuifhekken, bevei ligingshekken zowel rol lend als schuivend, rollui ken van onbreekbaar Le- xan-beglazing, aluminium en kunststof ramen en deuren, schuifdeuren, winkelpuien, isolatieglas, voorzetramen, isolerende woningbouwrolluiken. 8-15 14-5 Uw spaargeld is üw zaak en die van niemand anders. Er zijn dan ook een heleboel mensen die - om welke reden dan ook - niet met hun geld te koop willen lopen. Vroeger wilden de spaarbewijzen aan toonder nog wel eens uitkomst bieden... maar vandaag de dag bent u met naam en toenaam bekend als u voor deze spaarvorm kiest. Gelukkig heeft Femis - met niet voor niets meer dan 10 jaar ervaring op dit gebied -1 gezorgd voor een spaarsysteem dat totale financiële privacy biedt. U wordt partner in de Femis Account-Partnership en opent een rekening: de Femis nummerrekening. U bent dan alleen als nummer bekend en als "nummer" kunt u in alle stilte sparen. Femis verschaft u een uitstekende renteU kimt op ieder gewenst moment over uw geld beschikken, terwijl u het risiko kunt dekken dat er iets vervelends met uw geld kan gebeuren, namelijk door uw spaartegoed te beschermen via de volgende konstruktie: Er is een onafhankelijk garantie Trust-Fund opgericht, waarvan de leiding in handen is van een groep beheerders, die het Fund bij een aantal vooraanstaande verzekerings maatschappijen heeft verzekerd tegen het risiko van liquidatie. Hierdoor is Femis in staat om een schriftelijke garantie aan toonder op uw spaar tegoed te geven. Doordat deze garantie desge wenst tot de volle 100% kan gaan... wordt er., door Femis méér garantie geboden dan door enige andere financiële instelling in Nederland. Met andere woorden: Femis biedt u een profijte lijk, waterdicht spaarsysteem dat uw zuurverdiende spaarcentjes "onzichtbaar" maakt voor onbevoegden. Een systeem waar bovendien bijzonder gemakkelijk mee te werken valt. Voor bedragen vanafƒ100.000,- en meer. Als deze advertentie u aanspreekt, kom dan in ieder geval eens vrijblijvend met Femis praten (of vraag uitvoerige dokumentatie aan). U bent van harte welkom bij de Femis kantoren en agentschappen. Femis kantoren: Zeist Montaubanstraat 237-239, tel. 03404-24100 Rotterdam Kortenaerstraat 1, tel. 010-110234* Baarle-Nassau Hoogbraak 1, tel. 04257-8666* Femis agentschappen: Amsterdam 020-654945 Oosterhout 01620-33453 Sas van Gent 01158-2240 Tilburg 013-420522 Zwolle 038-226244. FEMIS. Kar m 'u Nieuwbouw, reparaties en onderhoud van: zwembaden, sauna's, hotwhirlpools, filterinstallaties, wateronderhouds middelen, zonnecollectoren, zonnehemels en zonnebanken. Dennenlaan 8 4641 GE Ossendrecht Tel. 01647-3160 Het Hoefke 11 4641 EC Ossendrecht Tel. 01647-3288 zonneschermen, markie zen en vouwdeuren in pvc, hout en kunstleer. Vakkundige plaatsing- Naast de fabricage van hoogwaardige rolluiken worden ze ook door Intra co gemonteerd. Dagelijks zijn eigen montageploegen met vakkundig personeel in touw om rolluiken in allerlei uitvoeringen, kleuren en bedieningssys temen te monteren. In het verleden hadden rolluiken niet zo'n goede naam. Ze zouden rammelen, slijten en men vond ze gewoon le lijk. Intraco heeft met al deze minpunten afgere kend. Door de rolluiken zijdelings in aluminium geleiders te monteren is slijtage en rammelen uit de wereld geholpen. En de uitvoeringen zijn stuk voor stuk zeer fraai. Slagvaste Lexan-bcgla- zing... Tot een van de nieuwste producten van Intraco be hoort het beveiligingslluik met slagvaste Lexan- beglazing. Met dit rolluik kan een compleet sto ringsvrije beveiliging worden aangebracht voor portieken en etalages. Dit alles zonder gezichtbe lemmering. Voor zowel particulier als bedrijf... Naast de verkoop en even tuele montage aan parti culieren levert Intraco ook aan bedrijven op zonwe ring- en rolluikengebied in zowel Nederland, Bel gië en Duitsland. Deze be drijven maken dankbaar gebruik van de kennis en de know-how die men bij Intraco in de loop van een halve eeuw heeft opge daan. afd. warme maaltijden; 7 dagen p.w. aan huis bezorgen v.a. 220.- p. mnd. all-in losse maaltijden 8.75 20-20 Geopend v. 16.30 tot 02.30 uur. Weekends tot 03.30 uur Prijzen op aanvraag. Tel. 01184-16399 LAAT NU UW MEUBELEN OPNIEUW 20-18 Wij komen na uw telefoontje gaarne met de gehele stalencollectie bij u aan huis om u vrijblijvend te adviseren en prijsopgave te geven. HET ADRES VOOR Doe-het-zelfartikelen voor de meubelstoffering o.a. meubelstoffen polyether, linnen, singelband. Wij maken ook uw knopen. Middelburg, Koudekerkseweg 153, tel. 01180-29432. Geopend van maandag t/m zaterdag. 25-5 Voor verhuizingen groot en klein moet u bij WIM VOGEL zijn. Door geheel Nederland en Belgiè. Vraag vrijblijvend prijsopgave. OUDE VEERSEWEG 20 MIDDELBURG Tel. 01180-12669 VLISSINGEN b.g.g. 01180-35561 Tel.: 01184-14040 31-1 Het juiste adres voor verenigingen en bedrijven voor papier-, metaal- en ijzerafvallen. Open en gesloten containers beschikbaar. Containers gratis geplaatst, zonder verdere kos ten bij minimaal 2000 kg. Ook particuliere inkoop aan ons magazijn Havenindustrieterrein Houtkade 38, Goes. Voor inlichtingen Zeeuwse Oud Papiercentrale 32-20 4331 NJ MIDDELBURG Achter de Houttuinen 48 tel. (0118C) 33633

Scheldebode | 1985 | | pagina 15