KLESTEX stoffen 5.00/7.50/10.00 15.00 unul Zonaanbidders Gratis zwemmen voor winnaars SRV-actie KLESTEX STOFFEN ZEELAND Investerendoor isoleren! ^Ueroluio en ^LOiUeboer Profiteer van direkte fabrieksverkoop Anjerfonds geeft ruim een ton voor culturele activiteiten GOED GOEDKOOP - MODIEUS BLOEMEN EN PRINTS Oprichting Recreatie Vereniging Vlissingen Volgende week collecte Avondzang Lezing over Grote Kerk afgelast Zeskamp in Kapelle Geen wielerronde in binnenstad HAAL NU UW ZOMERVOORDEEL KATOEN Suikerfeest Marokkanen &Laó b.ü SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 JUNI 1985 309 TOT ZIENS IN ONZE WINKEL St.-Jacobsstraat 30 - Vlissingen - Tel. 01184-15232 SNELLE LEVERTIJD!! Bestekartikelen vanaf f 1,25 vanaf f 3.- Komplete cassettes 25 tot 50% korting Geschenkartikelen Kookpannen Nü extra laag geprijsd Keukengerei tot 70% korting Servieswerk Speciale verkoopdagen (Koopavond geopend) MIDDELBURG - In zijn voorjaarsvergadering heeft het Anjerfonds Zeeland ruim een ton 106.545.- om precies te zijn - beschikbaar gesteld voor kulturele aktiviteiten in de hele provincie. Het grootste deel van dit bedrag - bijna 75.000.- gaat naar de amateuristische muziekbeoefe ning. Voor de aanschaf van uni formen zijn bedragen, varië rend tussen 250.- en 6.000.-, beschikbaar gesteld aan mu ziekverenigingen in Aagteker- ke, Axel, Biervliet, Breskens, Bruinisse, Cadzand, Goes (2x), Haamstede, Hansweert, Koe wacht, Kortgene, Kwaden- damme, Middelburg (3x), Nieuw- en St. Joosland.Oud- Vossemeer, Sas van Gent, Sluis, Stavenisse, St.-Anna- land, St. Philipsland, Terneu- zen, Tholen, Vlissingen (2x), West-dorpe en Zoutelande. Aan een volksdansverenging in Scherpenisse is een bijdrage van ƒ375.-, verleend voor de aanschaf van geluidsappara tuur. Naar de professionele kunstbeoefening gaat dit keer ruim ƒ6.000.-. Het is bestemd voor de aankoop van een type machine door een kommissie, die in Hulst concerten organi seert, voor een katalogus bij een fototentoonstelling over dans en het aanmaken van een theaterdoek voor Vlissingen. Voor zaken van historisch belang is 16.000.- uitgetrok ken. Een deel ervan is bestemd voor de herinrichting van het museum is Goes, een ander deel is bedoeld om een genea logisch centrum in Zeeland van de grond te helpen. Voorts is een subsidie verleend om een historisch publicatie over het dorp Kats mogelijk te ma ken. Het dorpshuis in Burgh- Haamstede ontvangt een bij drage van 2.500.- voor de aankoop van een piano. Aan de natuurbescherming -ook een doelstelling van het Anjerfonds komt ƒ6.800.- ten goede. Daarmee wordt een verbouwing ten behoeve van een vogelopvang op Walche ren mogelijk gemaakt en kan de natuur- en vogelwacht in Schouwen-Duiveland appara tuur aanschaffen. Daarnaast heeft het Prins Berhard Fonds - het landelij ke fonds, waarvan de Anjer fondsen deel uitmaken- on langs 15.000.- beschikbaar gesteld om een culturele uit- wisselingreis naar Japan van een volksdansvereniging in Goes door te laten gaan. AAGTEKERKE - Onder het motto 'u zij de glorie' is er in de Nederlands Hervormde Kerk van Aagtekerke vrijdag 21 juni een zangavond. Ds. van Mourik opent de zomeravond zang. Daarna treden achter eenvolgens de volgende koren aan: Evangelisatiekoor Inter nos uit Middelburg, Hervormd Kerkkoor uit Grijpskerke, N.C.V.B. Dameskoor uit Aag tekerke. Floor Bakker heeft de algehele leiding. Piet Fey be speelt het orgel. Als soliste treedt Janneke Slagter op. Deze bijdragen aan het cul turele leven in Zeeland zijn mede mogelijk door de op brengst van de jaarlijkse An jercollecte. Die wordt dit jaar van 24 juni tot 7 juli gehouden. In iedere gemeente is er een aktief comité, dat de collecte ter plaatse organiseert. Vele culturele verenigingen in de provinicie helpen deze comi- té's bij het daadwerkelijk col lecteren. In 1984 heeft de collecte in Zeeland ongeveer 69.000.- op gebracht. 25% Daarvan gaat rechtstreeks naar de vereni gingen, die bij het collecteren behulpzaam zijn. De rest komt ten goede aan het Anjerfonds Zeeland, dat daarnaast gevoed wordt door een het landelijke Prins Bernhard Fonds. En hoe meer de collecte in de provin cie opbrengt, hoe meer het An jerfonds van het Prins Bern hard Fonds ontvangt. Ook daarom is het belangrijk, dat de Anjerkollekte in 1985 een flink bedrag opbrengt. Maar dat laatste is vooral nodig voor de culturele verenigingen in Zeeland, die steeds meer een beroep op het Anjerfonds doen. VEERE - De lezing die ds. Fagel vanavond zou houden over de geschiedenis van de Grote Kerk van Veere gaat niet door. Door ziekte is Fagel verhinderd en de organisator, de Heemkundige Kring Wal cheren, kon niet tijdig een ver vanger vinden. KAMPERLAND - De actie die de S.R.V. onlangs hield in samenwerking met het zwem paradijs Zeeland, is een succes geworden. De S.R.V.-klanten konden door het sparen van waardepunten een gratis toe gangskaartje verdienen voor het subtropische golfslagbad in Kamperland. Hiervan maakten ongeveer 7000 men sen gebruik. Onder de deelnemers wer den een 4-tal hoofdprijzen verloot, voor elk een jaar lang gratis zwemmen in Zwempa radijs Zeeland en een bood schappenmand door de S.R.V. Groothandel beschikbaar ge steld. De vier gelukkige winnaars van deze hoofdprijs zijn: - Ri chard den Hollander uit Sta venisse; - Liesbeth Straub uit Goes; - Jos op De Beke uit Middelburg; - Maarten Has- ken uit Kamperland. Deze prijzen werden begin juni 1985 uitgereikt door P. Hamelink, bedrijfsleider van het Zwemparadijs Zeeland. KAPELLE - De „Wijkvere- niging Eliwerve" in Kapelle houdt op zaterdag 22 juni een zeskamp in het park aan de Coxstraat. In actie komen ploegen uit Kapelle, Biezelin- ge, Wemeldinge, Schore en Eversdijk. De spelen bestaan onder an dere uit behendigheidswed strijden, uithoudingsvermo gen en snelheid. Ook zullen de ploegen op hun sterkte worden getest. De zeskamp begint om één uur 's middags. Na afloop is er 's avonds vanaf 20.00 uur amusement (bingo en muziek) in hotel De Zwaan in Kapelle, voor de leden van de wijkver- eniging en alle deelnemers aan de zeskamp met hun aanhang. Burgemeester G. Heutsing begint om 20.30 uur met het uitreiken van de prijzen. „Door het enorme succes zal het er zeker niet aan ontbre ken om in de toekomst meer van deze akties op touw te zet ten en er zijn plannen voor 1986 om dan opnieuw een aktie op te starten met de S.R.V." al dus de heer P. Hamelink, be drijfsleider van Zwempara dijs Zeeland. De prijswinnaars op de foto van links naar rechts: Dhr. Hamelink van Roompot Recreatie, Maarten Hasken, Dhr. Priem van S.R.V., Liesbeth Straub, Jos Op De Beke, Jolanda v.d. Laak en Dhr. de Regt van S.R.V. GOES - De wielerwedstrijd voor nieuwelingen en ama teurs in Goes, gepland voor vrijdagavond 21 juni gaat niet door. Vorig jaar, toen men voor de eerste keer renners door de binnenstad liet rijden, leverde de keus van het parcours reeds de nodige problemen op voor de organisatie. „Nu men van de Goese bin nenstad steeds meer een voet gangersdomein heeft ge maakt, onder andere door het plaatsen van paaltjes en der gelijke, is het voor ons echt niet meer te doen om daar nog een geschikt parcours te creë ren", liet organisator Kees Machielsen ons weten. Hij voegde er overigens aan toe dat het organisatie-comité toch naarstig op zoek is naar een alternatief. Krijgt dit ge stalte, dan komt er in augustus alsnog een wielerkoers in Goes. Voorwaarde is dan echter wel dat de Grote Markt in het parcours mag worden opgeno men. „Anders zou men onze doelstelling voorbij lopen en niet meer kunnen spreken van een Ronde door de Goese bin nenstad", aldus Kees Machiel sen. bedrukt, uni, tricot, linnen, 150 breed per meter KATOENEN 150 breed, per meter VLISSINGEN - Donderdag 20 juni vindt in het wijkge- bouw Open Hof, Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen, de oprichtingsvergadering plaats van een nieuive ver eniging van de Nederlandse Culturele Sportbond, name lijk de Recreatie Vereniging Vlissingen (RV Vlissingen). Het begint om 19.30 uur. Deze nieuwe NCS-vereni- ging zal zich in eerste instan tie gaan richten op het zwemmen. Een afgevaardig de van de NCS geeft een kor te uiteenzetting over het functioneren van het NCS en over de plaats van het Wa- tervriendenwerk daarin. Het is de bedoeling dat de leden gezellig en ongedwon gen met elkaar gaan zwem men. Bovendien kunnen er nog verschillende andere ac tiviteiten worden georgani seerd. Op de vergadering zal een voorlopig bestuur wor den gekozen, de Akte van Oprichting en de Statuten zullen worden vastgesteld en er zal een activiteitenpro gramma voorden opgesteld, waarbij rekening wordt ge houden met de beschikbaar heid van accommodatie en technische leiding en de hulp van het NCS-Gewest Noord-Brabant/Zeeland en van de NCS-verenigingen in die regio. Ook zal er een voorlopige ledenlijst worden samenge steld, alsmede een begroting. Iedereen die belangstelling heeft voor deze nieuwe NCS- vereniging is op 20 juni van harte welkom. Voor inlich tingen kan men bellen met Ton Haanstra, Marijkestraat 9, 4388 KZ Vlissingen, tel. 01184-71962. MIDDELBURG - De Ma rokkaanse vereniging Zeeland in Middelburg houdt zaterdag 22 juni een zogenaamd suiker feest in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat. Vanaf 's middags drie uur kan ieder een,Marokkanen en andere Nederlanders,er terecht. Er wordt onder meer een toneel stukje opgevoerd door de kin deren. Er is thee met Marok kaanse koekjes en er is muziek en videofilms. .*■/- Wanneer het weer maar een beetje mee wil werken zijn die er op Walcheren genoeg. Hun aktiviteiten dalen naarmate de temperaturen hoger wor den. Vandaag willen we een dier onder de loupe nemen, dat juist aktiever wordt naarmate het meer zomert. Ik bedoel de hagedis. Om volledig te zijn de zandhage- dis, Lacerta agilis. Dit laatste betekent zoiets als „vlug" en daar kan ieder over mee pra ten, die ervaring met ze heeft. Helaas neemt dat snel af. Ik denk zo, dat veel ouderen, die in hun jongensjaren nogal eens langs de duinranden struinden, over deze mooie dieren veel kunnen vertellen. Een plek, waar het na de oorlog nog goed toeven was vanwege de hagedissen, is de watertoren van Domburg. Volgens verhalen van mijn leeftijdgenoten zag je ze daar regelmatig wegschieten. Kom daar nu eens om. Ik mag mij wel tot een van de meest gere gelde duinwandelaars reke nen, maar de keren dat ik ze zie zijn aan de vingers van één hand te tellen. Vorig voorjaar was ik zo ge lukkig. Ik wandelde over een betrekkelijk smal duinpad, dat aan beide kanten begroeid was met struiken Amerikaan se vogelkers met hier en daar een eikje ertussen. Plotseling hoorde ik iets ritselen tussen het dorre blad. Meteen dacht ik aan een hagedis. Het was immers de tijd waarop ze uit hun winterslaap ontwaken. Zodra het zonnetje een beetje kracht heeft zoeken ze een beschut plekje en dan maar energie opdoen. Dor blad heeft de eigenschap de zonne warmte goed vast te houden en dat weten die jongens. Toen ik enkele momenten had staan wachten kwam tot mijn vreugde de hagedis even te voorschijn. Het was duidelijk een zandhagedis, hoewel hij niet de lengte had van een vol wassen exemplaar. Daarover kun je echter niets met zeker heid zeggen. Wel stond het voor mij vast, dat ik niet met een kleine of levendbarende hagedis te doen had. Volgens een dame, die ook nogal eens in het duin vertoeft, had zij enkele jaren geleden een der gelijke hagedis gezien en gefo tografeerd. Aan de hand van de foto was vastgesteld, dat het een kleine hagedis moest zijn ge weest. Op zich is dat goed mo gelijk; in de droge duinen is het toch met name de zandha gedis, die zich het best op zijn gemak voelt. Over de oorzaken van achteruitgang zijn de des kundigen het nog niet eens. Naar alle waarschijnlijk heid heeft het in hoofdzaak te maken met de aftakeling van de gebieden, waar de dieren van oudsher bivakkeerden. Kort gezegd: het natuurlijke milieu is dusdanig aangetast, dat er voor de hagedis geen le vensmogelijkheden zijn. De sterke vergrassing, waaronder grote stukken Walchers duin lijden, zal een heel belangrijke oorzaak zijn, evenals het ver dwijnen van stukken stuif- duin. Hagedissen hebben name lijk kleine plekken droog zand nodig om hun eieren in te leg gen. Deze worden dan door de zon verwarmd waarna in de nazomer de jonge hagedissen het levenslicht zien. Te grote aantallen fazanten, voor de jacht in stand gehouden beïn vloeden met hun gekrab en gepik overlevingskansen van dit grut in negatieve zin. Ook de vele koele zomers van de naoorlogse jaren zullen tot de achteruitgang zeker hebben bijgedragen. De tijd, dat je als jongen met de hand hagedis sen kon vangen voor je terra rium ligt allang achter ons. Je bent nu al erg blij wanneer je er een tegenkomt. (ADVERTENTIES) OUIBfU BEGLAZING VOORZETRAMEN mat K0M0-kaur en 10 jaar garantH Levertijd 10 don ROLLUIKEN PVC. aluminium geïsoleerd, warmte- en geluidsisole- rend, bescherming tegen inbraak en vandalisme Vraag vrijblijvend prijsopgaaf door onzt adverten tie in open envelop zonder postzegel te zenden aan ANTWOORDNUMMER 222 4330 VB MIDDELBURG 6ÖMUIR0 PLÖIGUS VOOR MUEGLAZING o.a. voor serres - terrasoverkappmgen KOZUNCN. RAMEN. DEUREN Ik ontvang graag een prijsopgaaf voor (zie aangekruist hokje) Naam Adres Postcode Tel Plaats KUIPERSWE&11, MIDDELBURG TEL.011SO-2VOM Fletskamp Van 13 tot 20 juli is er een fiets- kamp van het s.k.w. in Belgie. Er wordt in tenten overnacht bij boe ren. Het kamp is bedoeld voor jonge ren van dertien tot zestien jaar. Wie mee wil kan zich opgeven bij Bert Stuit, Buurthuis Aldegonde, tele foon 66318. Bad Habits Zaterdag 22 juni treedt de pop groep Bad Habits op in de Schuur in Oost-Souburg. Het optreden is bedoeld voor jongeren vanaf twaalf jaar en duurt van twee tot vijf uur. Bad Habits trad voorheen op onder de naam A.T.Z. en bestaat uit zangeres Erna van Dinteren, bassist Barend de Jong, drummer Hans Boekee en gitarist Roel Visser. voor projecten van de zending en Woord en Daad. Tentoonstelling Orgelconcert In het kader van de serie orgel concerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg verzorgt Kees van Eer- sel dinsdag 25 juni het vierde con cert. Hij is organisist van de Maria Magdalenakerk en stadsbeiaardier in Goes. In Middelburg speelt hij werken van G. Böh, Bach, Schu mann, C. Fanck en M. Duruflé. Het concert begint om acht uur. Fotowedstrijd De Rabobank in Middelburg houdt een fotowedstrijd waarmee ^mateurfotografen reizen kunnen binnen naar onder meer Moskou en Leningrad, Athene en Luxem burg. De opdracht luidt om een foto te maken rondom het onderwerp mu ziek. Winnende foto's worden in de bank tentoongesteld. Muziek is overigens het vaste thema dat de bank na de zomervakantieperiode onder de aandacht wil brengen van het Middelburgse publiek. Mede in het kader van het mu- ziekjaar staat er een aantal muzi kale evenementen op het program ma. Het voorlopige programma omvat een muziekfestival van showbands op de Markt, een con cert in de Koorkerk, een disco show met medewerking van Avro's Toppop in de veiling en een mu- ziektentoonstelling in de bank. Rommelmarkt Het comité Walcheren van Woord en Daad houdt zaterdag 22 juni haar jaarlijkse rommelmarkt in samenwerking met de zending. Naast de rommel zijn er ook wa fels, oliebollen, vis, broodjes, koffie en limonade te koop. Verder is er een bloemen- en plantenkraam en zijn er verschillene attracties voor de kinderen. De markt wordt ge houden op het terrein van de kerk der gereformeerde gemeente aan de Noordweg in Oostkapelle van negen tot vier uur. De opbrengst is In galerie De Wynstock wordt van 22 juni tot 24 augustus een tentoonstelling gehouden van wer ken van de in 1980 overleden Zeeuwse schilder Jos Bul. De tentoonstelling wordt ge opend door een familielid van Jos But. Jos But werd in 1899 in Mid delburg geboren in een tijd waarin wel begrip maar weinig geld voor kunst was. Hij begon aanvankelijk ais fotograaf. Zijn schildersoplei ding kreeg hij aan de akademie in Antwerpen. In een van de zalen van de Schotse Huizen in Veere kreeg But de eerste keer de kané een tentoonstelling van zijn werk te houden. Op de tentoonstelling in Middelburg is een aantal schilderij en te zien die het Zeeuwse land schap weergeven. De schilderijen worden gecombineerd met kleine bronzen beelden van Petra Zijlstra uit Goes. De tentoonstelling is te zien van donderdag tot en met zaterdag van twee tot vijf uur en tevens op zater dag van elf uur tot halfeen. Zomeravondconcerten Op de woensdagen 26 juni en 10 juli worden er twee zomer avond-concerten gegeven in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Beide concerten beginnen om acht uur. De eerste uitvoering is een or gelconcert door Bram de Wolf en Iman de Zwarte. Zij spelen werken van Thomas Tomkins, Nicholas Carlston, Padre Antonio Soler, Jo sef Blanco en Johan Christian Bach. Het concert op tien juli wordt verzorgd door Simon van der Meer, de organist van de Doopsge zinde gemeente en Wim de Widt, de organist van de Hervormde Ge meente Koudekerke. Verder speelt deze avond Esther Volmer op de blokfluit. Er worden werken uitgevoerd van Dietrich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Handel, Te- lemann, Loeillet en Keiler. Engelse conversatieclub De Stichting English Conversa tion Club is een organisatie die Ne derlanders tijdens een verblijf in Engeland zo nauw mogelijk in con tact wil brengen met het Engelse volk. Door een groeiende belang stelling voor een korter verblijf in Engeland biedt de stichting nu ook de mogelijkheid een lang weekend door te brengen bij Engelse gast gezinnen in Northampton. Tijdens dit verblijf staat het con tact met het gastgezin centraal en staan er culturele strips op het pro gramma waaronder een bezoek aan het ouderlijk huis van Lady Diana. Behalve deze speciale weekend-trip, die gehouden wordt van 27 juni tot en met 1 juli, is er nog de mogelijkheid om deel te ne men aan de twee of vier weekse doe-taal-vakanties en conversa- tion-tours in de maanden juli, augustus en oktober. Voor meer informatie kan men terecht bij Frits Hubbeling, Kan toorgracht 4, 2611 Delft. Jongerenweek Buurthuis de Paraplu houdt in de zomervakantie van zaterdag 17 tot en met zaterdag 24 augustus een speciale activiteiten-week voor jongeren van twaalf tot zestien jaar. Op het programma staan onder meer sport en spel, disco-avon den, een strandfeest, excursies, films, instuiven en dergelijke. Ver der zal er een jongeren-zomer- krant samengesteld worden waarin allerlei vakantiebelevenissen vast gelegd kunnen worden. Er zijn nog een aantal vrijwillige medewerkers nodig om deze vakantie-week te leiden. Voor informatie kan men terecht bij Alex Soplantila, telefoon 65453, Of 64540. Wijkfeest Buurthuis de Paraplu houdt za terdag 29 juni een wijkfeest met onder meer een rommelmarkt, play-back show en kledingbeurs. Wie spullen heeft voor de rom melmarkt, kan contact opnemen met de medewerkers van het buurthuis, telefoon 65453, of de spullen daar afgeven. De op brengst is bestemd voor de aan schaf van een tafeltennistafel voor het jongerenwerk van het buurt huis. Voor de play-backshow kan men zich eveneens opgeven in het buurthuis. Wat de kledingbeurs betreft, de hele opbrengst is bestemd voor het Chili-comité. Acht van Zeeland Zondag 23 juni houdt de Tour club Vlissingen een vrije toertocht over verschillende afstanden onder de naam de Acht van Zeeland. De te rijden routes zijn 30, 60 en 175 kilometer lang en worden met pij len aangegeven. De start is van acht tot twee uur bij de Kanovijver in Vlissingen. Voor zes uur moet men zich dan weer afmelden. Orgelconcert Zaterdag 22 juni geeft de direc teur van de Zeeuse Muziekschool, Mathieu Meys een orgelconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het programma omvat werken van Buxtehude, Pachelbel, Bach, Ruppe, Antoon Maessen, Hendrik Andriessen en Matty Niël Informatica Sinds korf kunnen schoolkinde ren kennismaken met het werken op computers tijdens speciale werkweken in het recreatiepark Collendoorn bij Hardenberg. Leerlingen van allerlei Neder landse scholen worden daar ver trouwd gemaakt met de mogelijk heden die een computer biedt. So ny, de Stichting Hi Five en het Re creatiepark Collendoorn hebben samen het project opgezet. On langs was de Marnischool uit Vlis singen in Collendoorn. Halve marathon Zaterdag 22 juni houdt Zeeland Sport een twintig kilometerloop voor atleten en trimmers. Inschrijven is mogelijk vanaf een uur in het clubhuis aan het Bas- kenburgplein. De start is om drie uur. Handwerkbazaar Donderdag 20 juni is er in Bach- ten Komme een handwerkbazaar. Men kan er onder meer terecht voor sokken, pannelappen, schortjes, poppen, tafelkleden en dergelijke. De verkoop is van twee tot vier uur. Kortingen tot 70% De Sola-fabriek komt naar u toe. Éénmalig kunt u profiteren van extra laag geprijsde fabrieksrestanten, beursgoe- deren en showroommodellen. Sola kwaliteit nü met kor tingen tot 70%. Doe uw voordeel en kom naar de SCHOUWBURG, MOLENWATER 99 TE MIDDELBURG. Telefoon 01180-25156. Diverse bestek artikelen 6 theelepels of taartvorkjes In edelstaal en zwaar verzilverd. Restanten verzilverde theelepels, taart vorkjes, suikerschepjes, bloemvaasjes. kandelaars enz. Voor echte wegqeefpriizen Dit is slechts een kleine greep uit het enorme aanbod Diverse restanten kookpannen, steel pannen en hapjespannen. Praktische keukenhulpen in roestvrij edelstaal o.a. opscheplepels, vlees messen. maatbekers, gardes enz. Roestvrij stalen dekschalen, sauskom men, vleesschotels, botervloten, soep koppen, koffie- en theepotten, melk kannen, suikerpotjes enz. Op is op: alles halve priis De goederen staan opgesteld in de Schouwburg. Molen water 99, Middelburg. Oók gemakkelijk bereikbaar per openbaar vervoer. Dinsdag 18 juni 10.00 -17.00 uur Woensdag 19 juni 10.00 -17.00 uur Donderdag 20 juni 10.00 - 21.00 uur

Scheldebode | 1985 | | pagina 9