Internationale Walcherenrit Deelnemers vormen file van vier kilometer Vijftigduizend bezoekers verwacht tijdens feest Goes Vandaag vanaf 3 uur: Hollandse nieuwe bij V&D voor 1.75 A vondvullend volksdanstheater Zaterdag Binnenstadsfeesten Schoonheid op ware grootte i Acht Zeeuwse zwemtrainers slaagden voor "B"-Diploma Jeugd Muziek Opening van fietscross- baan Goes Oude ambachten op braderie Afsluiting seizoen van Women's Aglow Slotavond de Hayman SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 JUNI 1985 VLISSINGEN - Zaterdag 8 juni wordt de negende Walcherenrit voor oldti mers verreden. Dit keer is de naam veranderd in Internationale Walcherenrit, vanwege het grote aantal buitenlandse deelnemers. Het aantal deelnemers is bijna het dubbele van voorgaande jaren, namelijk 160. Dit door de aanwezig heid van de Morris Register uit Engeland. J. Buma Middelburg BRILLEN LENZEN De haringvloot is nu onderweg naar de Bovendien: 't Restaurant serveert u de thuishavens. heerlijkste haringgerechten al vanaf Het eerste zeebanket vindt u vandaag 3.-. Dus haringliefhebbers, op naar reeds bij Vroom Dreesmann. Voor de V&D! Tijdelijk de grootste haringkraam smakelijke prijs van 1.75 per sjtuk. van Nederland. V&D bruist van leven. Al bijna 100 jaar! VROOMS DREESMANN 3QC Een Stevens Durya uit 1906, de oudste auto die in de Internatio nale Walcherenrit figureert. „Ik weet niet wat voor ver keerschaos we met deze rit zullen aanrichten in de ver schillende plaatsen van door komst, maar het wordt in ieder geval wel een mooi schouwspel. De auto's vormen met elkaar een stoet van zo'n vier kilometer lengte", vertelt de heer Gillissen van het orga niserende Vlissingse Aktivi- teiten Fonds. „Er doen dit jaar weer heel wat opmerkelijke wagens meer aan deze rit. Zo is er onder meer een stoom- vrachtwagen uit 1912 en de oudste wagen is een Stevens Durya uit 1906. Ook de A.N.W.B. is weer vertegen woordigd met zijn technomo- biel Chevrolet van 1949, de eerste wegenwachtmotor uit 1943, motor met zijspan uit 1960 en een wegenwachtcom binatie B.S.A. uit 1957. Verder rijdt er een originele dubbel dekker mee uit Engeland". De start van de rit is om ne gen uur op de Boulevard. Wet houder Adan zal de startvlag zwaaien. Vandaaruit vertrek ken de wagens via Oost-Sou burg naar Middelburg waar om kwart over tien de eerste stop gemaakt wordt op het Damplein. Daar heeft het pu bliek drie kwartier de gele genheid om de wagens te be kijken. Van Middelburg voert de tocht naar Veere waar de wagens te bekijken. Van Mid delburg voert de tocht naar Veere waar de wagens opge steld worden op het Oranje plein. Ze worden daar ver wacht om half twaalf. Via Vrouwenpolder en Oostkapelle rijdt men naar Domburg. Terwijl de deelne mers daar de koffiemaaltijd gebruiken kan het publiek de wagens van kwart voor een tot twee uur. Via Westkapelle wordt de tocht dan voortgezet naar Zoutelande waar de laatste stop gemaakt wordt. Dit zal zijn van kwart voor drie tot kwart over drie. Na doorkomst waarbij tevens gelet wordt op de kleding van de inzittenden. Dit moet zijn aangepast aan het bouwjaar van de wagens. Een jury bestaande uit de dames van Nassau en van Son en de heer Zijnen zullen dit al les beoordelen. De prijsuitrei king vindt plaats op het Bella- mypark door wethouder Adan. Dit zal zijn om kwart over vier. Voor de leden van de Morris Register Club uit Engeland is deze Walcherenrit slechts een onderdeel van een rondrit door België en Nederland van twee weken. De wagens van deze deelnemers worden al op vrijdag 7 juni in Vlissingen verwacht, in de namiddag Speciaal voor deze Engelse gasten wordt er vrijdag een filmcollage vertoond van de laatste vijf jaren Walcherenrit in het Alhambra. Terwijl men nog volop bezit is met de organisatie van deze negende Walcherenrit denken de leden van het V.A.F. ook al aan volgend jaar. De tiende rit zal dan vanwege het jubileum een heel bijzonder tintje krij gen. Gedacht wordt om er een meerdaags evenement van te maken. MIDDELBURG - Oude am bachten horen nog steeds thuis op een braderie met een folk loristisch thema, zo menen de organisatoren van „Middel burg Folklorestad". Het is daarom dat op de tweede en derde dag (21 en 22 juni) van dit jaarlijks evene ment weer de nodige oude am bachten worden gepresen teerd. Wel is bewust gezocht naar handwerklieden met nog niet al te bekende activiteiten. Daarnaast blijft een aantal vanouds gewaardeerde -en al tijd aandacht trekkende am bachten gehandhaafd. Op de vrijdag en zaterdag kan men op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad dan ook zien: pot tenbakken, sigaren maken, een glasblazer, de hoefsmid, graveren van glas, knipselen, bier brouwen en wijn maken, het matten van stoelen, vlas bewerken, een goudsmid, wandkleden vervaardigen, boekbinden, een touwslager, een Goudse pijpenmaker en Delfts blauw schilderen. Het was toch wel een gebeu ren in echt Zeeuwse sfeer, toen Laurens Geerse op 20 mei in een middagpauze van 12.30 to 13.30 in de studiezaal van het Zeeuws Museum voorlas uit eigen werk Om te beginnen las hij een stuk proza, dat de titel droeg: „Over het nut van wegen in het algemeen en over dat van Kruiswegen in het bijzonder". Het belangwekkende van dit proza was, dat het met name handelde over de Kruiswegen op Walcheren, wat en waar ze vroeger geweest zijn en wat er nu nog te vinden is. Het was niet alleen een mooi verteld verhaal, maar bovendien een goed stuk historie. Aan de hand van zijn lange gedicht „Naar Dishoek reed ik heen en kwam te Zoutelande", voerde de spreker zijn toe schouwers op kostelijke wijze mee op de fiets over Walche ren. Door de meeslepende taal leek de visuele en auditieve gewaarwordingen een ware belevenis; men was er echt even uit in die middagpauze. Ook in de kortere gedichten die gelezen werden waren het Zeeuwse landschap en de Zeeuwse luchten als het ware waarneembaar aanwezig. Het was een goede bijeenkomst daar in het Zeeuwse Museum. Het was een uur „Schoon heid op ware grootte". (ADVERTENTIE) Naast een riant prijsvoordeel krijgt u: «deskundig advies Rinck kwaliteit «Quick service vakkundige aanpassing van 79,- voor 017 Model MUI De originele pilotenbril met etui en garantiebewijs - - van 168- voor Middelburg: Lange Delft 8b, tel.:01180-13792 (maandagmiddag open) Een stoomwagen uit 1912. in Koudekerke worden de wa gens om ongeveer vier uur weer in Vlissingen verwacht. „Om de tocht ook voor de deelnemers aantrekkelijk te maken zijn er verschillende attracties ingebouwd", ver klaart de heer Louwerse. „Zo is er in Middelburg een draai orgel dat de mensen opwacht, in Domburg het optreden van een boerenkapel, in Zoutelan de de muziekvereniging Luc- tor et Emergo en in Vlissingen een showkorps. De Walche renrit is overigens bijzonder in trek bij de liefhebbers van oldtimers. Er zijn mensen die al negen jaren hebben meege reden. Hoewel het technisch onmogelijk is om de route jaarlijks te veranderen, vin den ze het toch nog steeds leuk om mee te rijden". Ter herinnering aan de rit krijgen alle bestuurders weer een plaquette en ook zijn er een aantal prijzen aan deze rit verbonden voor de oldtimers die in de beste staat verkeren, KAPELLE - Voor het clubtrainers diploma "B", het hoogste diploma voor zwemtraining dat de K.N.Z.B. kent, slaagden zaterdag in Kapelle 8 Zeeuwse zwemtrainers. Dit waren de dames: P. Veerhoek, E. Wagenvoort, H. de Klerk en de heren: F. Victor, G. Kosten, P. Boerdam en J. van der Hooft. Tot dusver waren slechts 2 zwemtrainers bij de Zeeuwse clubs met een dergelijke onderscheiding werk zaam en dankzij het welslagen van de afgelopen cursus, die in Kapelle gehouden werd, is er dus een flinke aan vulling gekomen op het hoogste trainersniveau. Uitzonderlijk goed in zijn trainers met een B-licentie komt de zwemvereniging „Kapelle" te zitten met drie personen met deze kwalificatie. Het bijzondere is hier bovendien dat Petra Veerhoek, 17 jaar, de jongste damestrainer met een B-licentie in de K.N.Z.B. is geworden. VLISSINGEN - Het Vlissingse Volksdansstheater Vranje geeft zaterdag 8 juni een avondvullende voorstelling in hotel Brittannia in Vlissingen. Het publiek kan rekenen op volksmu ziek en -dans en liederen uit Nederland, Israël, Joegoslavië en Roemenië. Er is bal na. Het begint om 19.30 uur. In samenwerking met Vranje presenteert zich die avond voor het eerst aan het publiek de tienergroep van Volksdansvereniging Vlissin gen. De tieners brengen een wervelende show van dansen uit Joegoslavië. „Vranje" is de demonstra- tiegroep uit volksdansvereni ging Vlissingen. Elk jaar. komt „Vranje" met een vernieuwd programma van dansseries, op choreografie gezet door de eigen dansleider: Johan van Hemert en Ad Aarnoutse. Soms maakt een gastdocent een choreografie speciaal voor Vranje. Zowel in binnen- als buitenland treedt Vranje gelmatig op. Het programma zaterdag avond biedt een veelzijdigheid aan folklore. De vele kleder drachten, zang en muziek to nen de grote verschillen tussen de volkeren en landen waar heen Vranje de bezoekers deze avond mee zal voeren. In het Walchers kostuum danst zij het NEDERLANDSE programma, waarmee volks danstheater Vranje vorig jaar zoveel succes oogstte in Ohrid (Joegoslavië) tijdens een inter national festival voor muziek en dans. Bekende Nederlandse dan- re- sen zijn te zien, zoals „De Rommelpot", maar ook de ty pische Zeeuwse dansen ont breken natuurlijk niet. De Zeeuwse Schots en de Zeeuwse Rel zijn te zien en ook uit het uitbeelden van het ringrijden. GOES - Zaterdag (8 juni) worden de Binnenstadsfeesten Goes gehouden. Het centrum gebied van Goes wordt deze dag afgesloten voor al het ver keer. De binnenstad is dan één groot feestgebied, met attrac ties op vrijwel alle plaatsen. Eén van de hoogtepunten is een demonstratie parachute springen, middenin de stad, op de Grote Markt. Dat gebeurt 's morgens om tien uur. Daarmee worden de Binnenstadsfeesten officieel geopend. De Binnenstadsfeesten wor den voor de tweede keer ge houden. Nieuw is deze keer onder meer dat twee omroe pen aan het feest meewerken: de Tros en de NCRV. De NCRV zendt het populaire programma Los Vast van twaalf tot twee uur recht streeks uit vanuit Goes 'Prins van Oranje'. De TROS komt met een groots opgezette kwis en show naar de Kol veniers- hof, waarbij grote prijzen zijn te winnen. Een groots evenement is ze ker ook de kindermarkt, die op 8 juni wordt gehouden. Daar aan doen tussen de driehon derd en vierhonderd kinderen mee. gaat het om popmuziek, maar ook andere muzieksoorten ko men aan bod. Zo is er in de Manhuistuin in Goes een open dag van de muziekschool, met de hele dag concerten. In de trouwzaal van het Goese stadhuis worden concerten gegeven en 's avonds om acht uur is er een licht klassiek concert van het Zeeuws orkest. De Binnenstadsfeesten zijn een groot spektakel, waar ze ker ook muziek in zit. Op ver schillende podia treden op 8 juni bands op. Voor een deel Op de Beestenmarkt in Goes wordt een grote jeugdmani- festatie gehouden op 8 juni. Er treden hier veel bands op, er zijn dansdemonstraties, veel informatiestands en een door lopende discoshow. Wat ook op de Beestenmarkt wordt ge houden is een play-back-festi- val. Heel anders van karakter is het programma op 8 juni voor de Goese Kaden, het gebied rond de sfeervolle aanloopha ven. Hier worden voorstellin gen volkstoneel gegeven, er zijn dansdemonstraties, er zijn verschillende oude ambach ten, er is een antiekmarkt: kortom een gevarieerd en ge zellig gebeuren op de Goese Kaden. Ook op de Grote Markt een dagvullend programma a.s. zaterdag. Het parachutesprin gen om tien uur is al genoemd. Verder is er hier kindercircus, sportdemonstraties, brand weerwedstrijden, enz. enz. Op verschillende plaatsen in de stad worden zaterdag mo deshows gehouden. Maar er zijn ook volksdansdemonstra- ties, een informatiemarkt, een rommelmarkt met veel stands en een bont assortiment (Lan- gedijk), een demonstratie met elektronisch bestuurde model- boten, ringrijden (Dam), enz. Op de Vlasmarkt in Goes is er zaterdag een manifestatie van het nieuwe Goese am bachtscentrum. Het aanbod voor de Binnen stadsfeesten Goes is zo groot en gevarieerd, dat het onmo gelijk is alles op te noemen. Alleen met het noemen van de vele demonstraties is al een lang verhaal te vullen. Toch nog maar een groep uit het royale aanbod. Disc-joc- key en tv-presentator Antho ny Parker komt met de TROS- Kris-Krak-Show naar Goes. Het is niet alleen een span nend gebeuren, maar er zijn ook forse prijzen te winnen. Zoals al even is aangegeven wordt Los Vast (Hilversum 3) rechtstreeks uitgezonden uit Goes. U kunt dit gratis mee maken, maar houdt u er wel rekening mee dat het druk wordt. Druk wordt het na tuurlijk ook in de Goese win kelstraten, waarxle winkeliers voor allerlei attracties zorgen. 's Avonds om acht uur is er een gezellig Binnenstadsbal in de „Prins van Oranje" in Goes. Ook hier is de entree weer gratis. Wat nog niet is genoemd zijn de concerten van de be roemde Zeeuwse Koorschool, die op 8 juni worden gehou den. Maar ook de biertapwed strijden, carnavalsmanifesta tie, aerobic-dance-demonstra- tie kunnen worden genoemd. Of de groots opgezette kermis op de Oostwal. GOES - Volgende week woensdag sluiten de vrouwen van het interkerkelijke Wo men's Aglow Fellowship Zee land het seizoen af. Dat ge beurt middels een charismati sche bijeenkomst die geheel gewijd wordt aan de lofprij zing. Hanneke Ekkebus en Lia Bostelaar uit Middelburg zul len de 'dienst' voorgaan. Vanaf 9.15 uur kan het gezelschap in hotel Terminus aan de Frans den Hollanderlaan er terecht. De samenkomst begint om 9.45 uur en wordt om 11.45 uur beëindigd. Kinderoppas is aanwezig. Inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij mevrouw Ekkebus of Boste laar, tel. 01180-29928 of 01100- 20552. GOES - De Bevelandse Fietscross Club opent op 15 ju ni de fietscrossbaan. De offi ciële openingshandeling wordt verricht door wethouder ing. J. de Graag en wel om 11.30 uur. De Bevelandse Fietscross Club heeft een bedrag van vijfduizend gulden gekregen van het Jantje Betonfonds. Dit bedrag wordt besteed aan het realkiseren van een clubge bouwtje annex berging. De le den van de vereniging hopen dit voor de opening gereed te krijgen. Aan de baan worden allerlei veranderingen aangebracht, zodat de baan een A-kwalifi catie kan krijgen. Na de opening vinden er wedstrijden plaats. Hieraan doen teams mee uit de regio Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. De aanvang van die wedstrijden is 12 uur. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Expositie Van 15 juni tot en met 29 juni houdt kunstschilder Eddy Wieringa een expositie van zijn schilderijen, aquarellen en tekeningen in het Badpaviljoen in Domburg, Eddy Wieringa is oorspronkelijk afkomstig uit Nieuweschans. Hij volgde een opleiding aan de aca demie voor beeldende kunsten Mi nerva in Groningen. Later werkte hij drie jaar onder leiding van de in ternationaal bekende kunstschilder Jan Altink. Wieringa is tot 1982 leraar crea tieve vakken geweest aan de Rijks Pedagogische Akademie in Mid delburg. Zijn werk was al eerder te zien op verschillenmde tentoon stellingen zowel in Groningen als in Zeeland. Jong talent De Middelburgse Turnvereni ging '69 houdt ook dit jaar weer de jong talent testen voor de A- en B- selectie. Deze vinden plaats op woensdag 12 juni voor de meisjes en op donderdag 13 juni voor de jongens. Aanvang der beide dagen om zes uur in de trainingszaal van de slectiegroep in gebouw de Schakel in Middelburg. Meisjes en jongens geboren na 31 juni 1974 en voor 1 juli 1979 komen in aanmerking om getest te worden voor de A-selec tie. Bij de proef voor de A-selectie wordt niet getest op bepaalde vaardigheden maar op motorische basiseigenschappen als lenigheid, kracht en coördinatie, ledereen kan aan deze test deelnemen, ook zij die nooit aan turnen of gymnas tiek gedaan hebben. Jongens en meisjes die buiten Middelburg wo nen, zijn ook welkom. Voor de B- selectie moet men wel over enige vaardigheid beschikken. Voor nadere inlichtingen over de selectiegroepen kan men terecht bij de trainers. Voor de meisjes en dames A- en B-selectie van veer tien jaar en ouder is dat Koos Ha mels, Prinsenlaan 58, telefoon 15608, meisjes B-selectie tot en met dertien jaar Janny Vermeule, Klarenbeeklaan 1, telefoon 36315 en voor de jongens A-selectie Ri- nus Filius, Vromoldsland 25, tele foon 16335. Opgave voor deze test, telefonisch of schriftelijk moet gebeuren voor 10 juni bij Hanny Villée, Hugo de Grootlaan 69 in Middelburg, telefoon 11708. Notaris De groep voor weduwen en we duwnaars heeft kandidaat notaris Mr. Oostinga uitgenodigd om een inleiding te houden en vragen te beantwoorden. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw De Villa aan de Van der Spiegelstraat 4 in Goes op donder dag 13 juni om acht uur. Voor na dere inlichtingen kan men terecht bij de Fiom, telefoon 01180-27311 Vakantiegids De landelijke Fiom heeft een va kantiegids voor één-oudergezin- nen uitgegeven. Het boekje is ver krijgbaar bij Fiom-Zeeland, Var- kensmarkt 1 in Middelburg. Elk jaar opnieuw blijkt dat een groot aantal alleenstaande ouders moeite heeft met het vinden van geschikte en vooral betaalbare va- kantiemodelijkheden. Om die ouders een beetje op weg te hel pen heeft Fiom een aantal tips en mogelijkheden bij elkaar gezet. Aan de orde komen onder meer: samen met anderen op vakantie gaan, huisjes, kampeerterreinen en jeugdherbergen, georganiseer de thema-vakanties, creatieve va kanties, sportieve vakanties in bin nen- en buitenland, woningruil, va kanties voor vrouwen met of zon der kinderen, feestdagen en een aantal belangrijke adressen. Tentoonstelling Tot en met 13 juli is in de Kunst uitleen in Middelburg de vroege zomertentoonstelling te zien. Hier kan men kijken naar pastels van Theo Leydekkers. Hij wil in zijn schilderijen tot uitdrukking bren gen dat ieder landschap zijn eigen poëzie heeft en zijn eigen muziek componeert. Rommelmarkt Zaterdag 8 juni houdt de voet balvereniging Nieuwland een grote rommelmarkt en bazar op het kerk plein in Nieuw en Sint Joosland, vanaf tien uur tot negen uur 's- avonds. Naast de bekende bazar- activiteiten zijn er ook optredens van de muziekvereniging ONDA en een demonstratie van de Middel burgse jeugdbrandweer Orgelconcert Dinsdag 11 juni verzorgt Sander van Marion een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Hij voert een gevarieerd pro gramma uit met veel werken van Bach en Handel. Toneelstuk De beheerscommissie van het vrouwenhuis 't Pand in de Kerk steeg 5 in Middelburg sluit vrijdag 7 juni het seizoen af met het to neelstuk Vlees noch vis van de Duitse schrijver Franz Xavier Kroetz. Het toneelstuk begint om acht uur. Slechthorenden In Middelburg is zaterdag 8 juni weer een gezellige bijeenkomst van de Zeeuwse Slechthorende Jongeren Club. Het begint om 19.30 uur. Slechthorende jongeren van 15 tot 30 jaar kunnen terecht in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk. Voor meer informatie kunnen ze terecht bij Mevrouw Meulmeester-Franzen, Vluchten- burgstraat 29, Middelburg, tel. 01180-23501. Vlissingen Handbalinstuif De Vlissingse Sportvereniging Marathon houdt op de woensda gen 5 en 12 juni van vijf tot half ze ven handbalinstuiven in de sport hal Baskenburg in Vlissingen. Vanaf zes jaar kan iedereen die interesse heeft in de handbalsport vrijblijvend deze instuiven bezoe ken. Men krijgt dan informatie over de sport en wie sportschoenen bij zich heeft kan ook nog proberen een balletje op te gooien onder lei ding van actieve handballers. Handwerkverkoop Donderdag 13 juni is er in dien stencentrum Bachten Reede in Vlissingen een handwerkverkoop. Men kan er onder meer terecht voor schortjes, pannelappen, kle den, poppen, sokken, weefsels, macramé en dergelijke. De verkoop is van half tien tot half twaal.f. Bingo Vrijdag 7 juni is de laatste bingo- avond van dit seizoen in het VJV- gebouw in Vlissingen. Het begint om half acht en de toegang is gratis. De organisatie is in handen van het club- en buurt huis Scheldebuurt. Rommelmarkt Op het schoolplein achter de Paddestoel aan de Irenestraat in Souburg houdt de Stichting Peu terspeelzalen Oost-Souburg zater dag 8 juni een rommelmarkt en fancy-fair. De kinderen kunnen meedoen aan allerlei spelletjes. Ook is er weer een terras waar men limonade of koffie kan drin ken. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van verbruiksmateria- len en speelgoed. Het duurt van 's- morgens negen tot 's-middags een uur. MIDDELBURG - Dinsdag 11 juni houdt de Hayman ter afsluiting van het seizoen een slotavond van de kindergroe pen, die gedurende het afgelo pen seizoen hebben gedraaid, in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele. Tijdens deze avond laten de groepen zien waar ze zoal mee bezig geweest zijn. Zo is er bij voorbeeld een tentoonstelling van de werkstukken van be zoekers van de kleuterinstuif en zijn er optredens van de volksdansgroepen. Op deze avond zijn niet al leen de kinderen en hun ouders, maar ook opa's, oma's, ooms, tantes, neefjes, nichtjes, vriendjes en vriendinnetjes en andere belangstellenden van harte welkom. De avond duurt van 19.00 tot 20.30 uur en de toegang is gra tis. i

Scheldebode | 1985 | | pagina 9