V.V. ARNEMUIDEN VEERTIG JAAR Drie generaties ontmoeten eikaar in voetbaltoernooi Muziek en standwerkers op jaarmarkt Souburg unul Als de dennen in bloei staan ZEELAND Instuif voor ouderen Turngala in Kruitmolen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 MEI 1985 307 ARNEMUIDEN - In de veertig jaar van zijn bestaan vond de voetbalvereniging Arnemuiden haar sterkste te genstanders in Nieuwdorp en in de Meeuwen uit Zoutelande. Wedstrijden tegen een van de ploegen waren altijd de hoog tepunten van het voetbalsei zoen, waar het hele dorp voor uitliep. Ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum heeft Arnemuiden dan ook een toernooi georganiseerd, waar in de veteranen van deze drie clubs hun krachten nog eens kunnen meten. Het toernooi vindt plaats op zaterdag 1 ju ni. 's Morgens om tien uur ko men eerst de ploegen van Ar nemuiden Al, Arnemuiden 2, 3, en 4 tegen elkaar uit in een onderlinge wedstrijd. Om twaalf uur begint dan het toernooi, waarin gespeeld wordt door de eerste elftallen van Arnemuiden, de Meeuwen en Nieuwdorp en door de vete ranen van boven de 45 jaar uit Arnemuiden en Nieuwdorp en door de vetaranen tot 45 jaar van de Meeuwen en Arnemui den. „Vlak na de oorlog was Nieuwdorp Arnemuidens grootste rivaal", vertelt Ben van de Ketterij. „De eerste confrontatie tussen Arnemui den en Nieuwdorp was geen erg groot succes, de wedstrijd moest zelfs gestaakt worden. In de periode van 1946 tot 1963 werd Arnemuiden zes keer kampioen en Nieuwdorp drie keer. Men bleef lange tijd steeds dezelfde ploegen ont moeten, maar in 1958 bestond ineens de mogelijkheid van promotie naar een hogere klasse. Hoewel Arnemuiden de twee jaar er voor, toen pro motie niet mogelijk was, zon der al te veel moeite kampioen werd, moest het juist in dit be slissende jaar Nieuwdorp voor laten gaan. Een dergelijke si tuatie is later nog een keer voorgekomen". De oudere voetballiefheb bers uit Arnemuiden zullen zich de spelers uit die jaren nog wel herinneren, zoals Wannes Grootjans, de gebroe ders Meerman, Henk Marijs, .Leen de Nooijer (Leen de kee per), meester Alberts, Wim van Belzen (Bulletje), Rinus de Rijke en Jan van Belzen. Bij Nieuwdorp stonden mannen in het veld als Kees de Kok, Lou Traas, Arjoan Domisse en Wisse de Kok. Ook de grens rechter Lou Baaijens zal men nog wel niet vergeten zijn. Een aantal van deze spelers trekt zaterdag opnieuw de voetbalschoenen aan. Mis schien zijn ze wat minder snel als in hun glorietijd, maar ze ker nog even strijdlustig. In 1965 ontmoette Arnemuiden in de derde klas de Meeuwen. Ook deze wedstrijden werden echte toppers. Een bezoekers aantal van 2400 was geen uit zondering. GENERATIES Na verschillende promoties en degradaties speelt Arnmui- den nu in de tweede klas, de Meeuwen in de vierde klas en Nieuwdorp in de derde klas. „Het leuke van dit toernooi is eigenlijk dat je drie genera ties spelers bij elkaar hebt", vindt Joop van Belzen. „Op deze manier breng je eigenlijk de geschiedenis van Arnemui den terug in beeld. Spelers uit de tijd tegen de Meeuwen zijn onder meer Klaas Poortvliet, Wim Schuit, Ben van de Ket terij, Ben de Meulmeester (keeper), Ko de Ridder, Ko Meerman, Rinus van Belzen en Klaas Schroevers. en niet te vergeten onze trainer uit die tijd Jaap van Maris". Gedurende de pauzes van de voetbalwedstrijden zorgt za terdag Arne's Genoegen voor een vrolijke noot. Het toernooi is maar één onderdeel van het hele jubileumprogamma. In mei zijn er al toernooien ge weest voor de jeugdelftallen van Arnemuiden. Zaterdag juni is er een spelmorgen voor de jongste spelertjes en een ze venkamp voor de overige ju nioren. In juli kunnen de C- en D-junioren deelnemen aan K.N.V.B. voetbalkampen in Maasbergen en Gaanderen. Gedurende de hele maand augustus is er een nederlaag- seriewedstrijden voor Arne muiden 1 en Arnemuiden 2 te gen tegenstanders afkomstig uit vissersplaatsen. Onder meer doen mee Scheveningen, Huizen, Spakenburg, Colijns- plaat en Breskens. Zaterdag 17 augustus zijn er voetbalwed strijden van Arnemuiden 3 en 4 tegen de Belgische ploegen uit Aalter. In oktober zijn er verschil lende jeugdactiviteiten, zoals een bezoek aan een eredivisie voetbalwedstrijd, speciale trainingsdagen en dergelijke. In november komt er nog een boekje uit over de geschiede nis van de voetbalclub en in december wordt het jubileum jaar afgesloten met een feest avond, receptie en de trekking van de grote verloting, waar voor nu al loten verkrijgbaar zijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii OOST-SOUBURG - Twee maal per jaar een jaarmarkt houden en toch elke keer weer met wat heel nieuws komen. Het lijkt een hele opgave, maar de Nemidso in Oost-Souburg slaagt aardig in deze opzet. Zaterdag 1 juni is het weer zo ver. Deze keer staan de kramen niet alleen in de Kanaal straat opgesteld maar ook in de Paspoortstraat. „Doordat we nu een veel groter terrein hebben, zijn het niet alleen de Souburgse win keliers en verenigingen, die een plaatsje hebben op de markt, maar ook een aantal marktkooplieden en zo'n vijf tien standwerkers", vertelt Evert Huson als altijd de orga nisator van de jaarmarkt„Op deze manier willen we het pu bliek weer eens heel wat an ders voorschotelen dan ze van ons gewend zijn. Er zijn ook verschillende kramen met lek kere hapjes te vinden en bij zonder is ook wel de liquade- rie, een kraampje waar men tropische vruchtesappen maakt. Ook wordt er een nieuw soort tropische vruch tensappen maakt. Ook wordt er een nieuw soort kinderstoel geïntroduceerd. Aan de kra men wordt niet alleen ver kocht, maar ook wel gedemon streerd. Ondermeer kan men zien hoe koperen naambordjes gemaakt worden, t-shirts be drukt, glas gegraveerd, wijn gemaakt en bier gebrouwen. Ook de hondenvereniging Walcheren is aanwezig. „Zij geeft demonstraties gehoor zaamheid en gedrag". Het Guusuus verzorgt als vanouds verschillende kinder spelen, gouwe ouwe,maar ook heel nieuwe. De markt staat verder bol van de muziek. De ze komt van de boerenkapel Achterste Veure, het orkest Country Colour en The Blue Jeans Big Band. De eerste twee lopen over het hele marktterrein, de Big Band vindt een plaatsje in de Pas poortstraat. Voor de zaak van Frits Hairlines zingt het Barber shop Harmony Club en in het Middenhof speelt het mandoli neorkest Con Amore. Ook de ouderen van Souburg kunnen de bedrijvigheid op de jaar markt volgen. Speciaal voor het bejaardentehuis de Zoute Viever, maar ook voor de zie kenhuizen in Vlissingen en Middelburg maakt radio Wal cheren opnamen op de jaar markt. Bij de wagen van Ra- wa kan men de hele dag ver zoekplaat] es aanvragen voor de bewoners van de Zoute Vie ver. De Souburgse winkeliers hebben ter gelegenheid van de jaarmarkt weer vele speciale aanbiedingen en verzorgen verschillende demonstraties. Zo kan men zich voor Video theek Huson laten fotografe ren met een bekend fotomodel in de allerlaatste sportwagen die in Nederland te vinden is. De foto's kunnen nog dezelfde dag gratis afgehaald worden. Bij sigarenmagazijn Kerk- hove komt de jeep van de Riz- lateam te staan. Dit team deelt attenties uit aan iedereen die een pakje Rizla op zak heeft en men kan er ook meedoen aan een kleine quiz. De markt is open van negen tot vijf uur. ffilmi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MIDDELHARNIS Dins dagmiddag 4 juni van 14.00 - 16.00 uur houden de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en de Stichting Sociaal Cultu reel Werk een instuif voor de bewoners van de wijk Nieuw- Middelburg, die boven de 50 jaar zijn.. Het programma omvat on der meer sjoelen en bingo en er is ruimschoots de mogelijk heid aanwezig tot gezellig on derling contact. De instuif vindt plaats in het Trefpunt, Nassaulaan 2 te Middelburg. Voor informatie kan men bellen: Stichting Welzijn Ouderen, tel. 27537 - mevr. A. Koulman of het Trefpunt tel. 26359 - mevr. J. van der Anker. IN HET MIDDELBURGSE FILMTHEATER MECCANO ZIJN VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG DE VOLGENDE FILMS TE ZIEN: Les favoris de la lune van Otar Losseliani is een komedie die zich afspeelt in de arme en dure wijken van Parijs. Een zeventiende-eeuws servies en een negentiende-eeuws por tret verdwijnen en duiken on verwachts weer op in de loop der gebeurtenissen. Ze worden gestolen, verkocht, gekoesterd en weer verhandeld en er blijft steeds minder servies en portret over. Losseliani filmt dieven en vrijbuiters met meer liefde dan dure galerie houders en nijvere politie agenten. Ook de oude wijken worden met melancholie op het doek gebracht. Donderdag, vrijdag en zater dag 20.00 uur, zondag 22.30 uur, maandag dinsdag en woensdag 20.30 uur. Repo man, de film over auto bandieten en buitenaardse wezens, wordt geprolongeerd. Donderdag, vrijdag en zater dag 22.30 uur Hammetje, kinderfilm. Zaterdag 15.00 uur Star wars, oorlog der sterren stelsels Zondag 15.00 en 20.00 uur. IN FILMTHEATER ELEC TRO IN DE ZEEUWSE BI BLIOTHEEK ZIJN DE VOL GENDE FILMS TE ZIEN. Het bittere kruid. De schrijf ster Marga Minco schreef en kele tientallen jaren geleden een mooi boek over de joden vervolging in de oorlog. Het werd in vele talen vertaald en is nu verfilmd, maar zij heeft de filmmaker verboden haar boek als bron voor de film te gebruiken. Marga Minco is het niet eens met de manier, waarop haar materiaal is weergegeven. Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 20.30 uur. La storia di Piera. Van Marco Ferreri zal feministen onge twijfeld niet bevallen. De vrouw van een Italiaans pro fessor etaleert een uitdagende sexuele vrijheid voor de tijd, waarin het speelt de jaren vijftig). Als ze daar niet mee bezig is, zit ze in psychiatri sche inrichtingen. De profes sor ziet het allemaal gelaten aan. De vrouw betrekt haar twaalfjarige dochter in haar affaires. Met medeogen be kijkt Ferreri de incestuuze ge voelens die hij voor zijn doch ter voelt. Woensdag 20.30 uur In verband met de vervroegde afsluiting vanwege de pink sterdagen zijn er geen gege vens over de films in Alaham- bra Vlissingen. VLISSINGEN Eetavond COC De regio Walcheren van het COC houdt vrijdag 31 mei een eet avond. De avond is bedoeld voor homo seksuele mannen en vrouwen die elkaar willen ontmoeten. Op het menu staat een vegetarische Indi sche schotel. De avond begint om negen uur. Voor inlichtingen kan men bel len naar de nummers 01184- 10821 of 01184-79886. Kindertheater Woensdag 29 mei is er in buurt huis Aldegonde een kindervoor stelling door het kindertheater Pop Art. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Het begint om halfdrie. Fietsweek Jongeren tussen dertien en zes tien jaar kunnen van 13 tot en met 20 juli deelnemen aan een fiets- kampeerweek door België. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij Bert Stuit in buurt huis Aldegonde, telefoon' 01184- 66318. Toneelavond De Reumapatiëntenvereniging Midden-Zeeland houdt vrijdag 31 mei een toneelavond in De Stenge in Heinkenszand. De avond begint om acht uur. De Middelburgse toneelvereniging De Zandkorrels speelt het stuk „Vogel vlieg de wereld in". Het verhaal speelt zich af in Engeland in de jaren dertig, maar het onder werp is ook nu nog actueel. Het gaat namelijk over een gezin met vier kinderen die naar zelfstandig heid streven. De moeder is daar niet gelukkig mee, want zij wil haar kroost bij zich houden, terwijl de vader begrip heeft voor de situatie van zijn kinderen. Vergadering Donderdag 30 mei om acht uur vergadert het Komitee Schilders- buurt-Noord in de Jan Ligthart- school. Onder meer komt de uitslag van de enquête over de ribbels in de Hendrik Vroomlaan aan de orde. De Ruytermars Zaterdag 1 juni houdt de wan delsportvereniging Willen is Kun nen haar jaarlijkse de Ruytermars met als te lopen afstanden 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De starttijd is van negen tot twee uur vanuit het clubhuis in de voormalige Wil lem III kazerne aan de Oranjestraat 9 in Vlissingen. MIDDELBURG Reünie In verband met het vijftienjarig bestaan van de Gaudeamusschool en 't Vossenhol in Middelburg is er zaterdag 6 juli een reünie voor oud-leerlingen, ouders van oud leerlingen, oud-leerkrachten en oud-schoolbestuursleden. Tijdens de reünie is er gelegen heid om herinneringen op te halen, oude schoolfilms en dia's te bekij ken, er is een disco en men kan spelletjes doen. Wie naar de reünie wil komen moet zich van te voren opgeven bij mevrouw Peeters, Leliestraat 42, Middelburg, telefoon 01180-27916 of bij mevrouw Van Engelen, Oost mede 16, telefoon 01180-37171 Zelfbezinning Een pas opgerichte werkgroep van het Centrum voor Zelfbezin ning biedt nu ook op Walcheren de mogelijkheid om deel te nemen aan gespreksgroepen. Het Centrum voor Zelfbezinning is een door het ministerie van WVC gesubsidieerde instelling die pre ventief werk verricht op het gebied van de geestelijke gezondheids zorg, Het eerste doel is om via het zelfbezinnende groepsgesprek meer en dieper met jezelf in con tact te komen. MIDDELBURG - Vrijdag 31 mei houdt de Middelburgse turnvereniging '69 een groot turngala als afsluiting van de viering van het 15 jarig be staan. Dit zal plaatsvinden in sporthal De Kruitmolen in de Kruitmolenlaan, Middelburg. Aanvang 20.00 uur. De toe gangsprijs is vier gulden per persoon en kaarten zijn 's avonds aan de zaal verkrijg baar. Aan het turngala wer ken de volgende afdelingen mee: meisjes, jongens en da- mes van de selectie, meisjes en dames van de jazz en tam boers en trompetters, verder de miniretjes, de majoretten en de Bright Stars. Het programma omvat 24 nummers. De selectie-afdelin gen brengen onder meer vrije oefening, langemat, spring- nummer en toestelnummers. Wanneer de dennen bloeien is het echt zomer. A in een vroeger stadium kon den we de jonge loten zien Ze staan als kaarsjes rech overeind tussen de donker groene naalden. Aan de voe van die loten bemerkten w* enkele cm's lange donkergeU getinte gevalletjes, die eers waneer ze gaan stuiven ver tellen, dat ze bloemen zijn. Dat bloemen bloeien vin den we heel normaal. Waa' zou anders het zaad vandaar moeten komen? Struiken le veren ook geen probleem op Daarom worden ze immer, aangeplant in tuinen, par ken en plantsoenen. Maa bomen? Van sommige bo men kent iedereen de bloei- wijze. De kastanje bijvoor beeld. Maar dat iepen bloeier en essen? Meestal is het ge beuren ook al weer voorbij alvorens we er erg in hebben. Met dennen ligt dat an ders. Toch zou ik de lezers niet graag de kost willen ge ven, die niet toeten hoe het nu precies zit. Niemand be hoeft zich daarvoor te scha men. In de afgelopen jaren is het in ons goede Vaderland verschillende malen ge beurd, dat deskundigen van een Techische Hogeschool een onderzoek moesten gaan uitvoeren om na te gaan, waar toch dat gele poeder gekomen was, dat plaatselijk de wegen bedekte. Wij zijn zover van de na tuur afgedwaald en zo ver trouwd geraakt (helaasmet allerlei vormen van lucht vervuiling, dat een eenvou dig natuurverschijnsel reeds door ons bedreigd wordt er varen en in ieder geval niet meer onderkend. Hopelijk kan dit verhaal u een eindje op weg helpen. De dennen bloeien. Op de top van de jonge loten zit in sommige gevallen een klein roodpaars gekleurd bolletje. Dit is het vroutoelijke bloempje. Wanneer het bloeit kunt u met het blote oog gemakkelijk de rode vruchtschubben zien, die la ter verhouten. De oranje-ge le worstjes zijn uiteraard van het mannelijk geslacht. Daarin bevinden zich on voorstelbaar grote aantallen gele stuifmeelkorrels, Geeft u tijdens een wan deling maar eens een tik te gen een tak. Tien tegen één dat er een grote wolk stuif meel uitvliegt. Hier en daar ligt het op de takken en naalden, maar er is zoveel, lat voldoende korrels hun weg vinden naar de open staande vrouwelijke bloempjes. Hierin aangeko men gaat de stuifmeelbuis langzaam kiemen. Dit proces verschilt van soort tot soort. Zodra de be vruchting heeft plaatsge- vonden, ontwikkelt zich de eicel en groeit uit tot het ge vleugelde zaad, dat u vast wel eens uit de bekende hou tige kegels hebt geklopt. Wanneer het veel regent op het moment, dat de dennen bloeien, worden er grote hoe veelheden stuifmeel aan de lucht onttrokken. Het spul komt op de weg en drijft op de plassen water. Wanneer deze opdrogen of het water zakt in de bodem ziet de argeloze wandelaar overal grote, gele kringen op de straat of zandweg. U weet dus nu, dat het geen Sahara- zand is of spul dat een of an dere chemische fabriek in het Antwerpse heeft gepro duceerd. Hoewel dennen op onze Walcherse klei geen onbe kenden zijn, staan de meeste toch in de duinen. U treft er Oostenrijkers, donkergroen van kleur en donkere stam, de Corsicaanse, die er veel op lijken en zeedennen. Juist aan deze laatste categorie kunt u de bloeiwijzen prach tig zien. Het wachten is nu op een zonnige dag. Het is niet de bedoeling met el kaar in discussie of debat te gaan, of elkaar adviezen of richtlijnen te geven, maar wel door luisteren naar ieders ervaringen en belevin gen uit het dagelijks leven, zich te bezinnen op levensvragen. De werkgroep in Zeeland wil graag in contact komen met mensen die willen deelnemen aan een ge spreksgroep of die zo'n groep wil len begeleiden. Wie er meer over wil weten kan naar de informatieavond komen op dinsdag 4 juni in de Zeeuwse bi bliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De avond begint om acht uur en de toegang is gratis. De avond wordt ingeleid door Ja nos Benedict. Braderie Woensdag 5 juni om twee uur begint in en om verpleeghuis He rengracht in Middelburg een bra derie voor de bewoners en bezoe kers. Onder meer worden zelfge maakte artikelen verkocht en ook wafels, poffertjes en dergelijke. Voor de kinderen zijn er verschil lende spelletjes. De muziek wordt de hele middag verzorgt door de Jarico's uit Vlissingen. Koffiacontactochtend De vrouwencontactgroep Kom uit je huis houdt woensdag 5 juni de maandelijkse koffiecontactoch- tend in het Zuiderbaken. Deze keer wordt een film ver toond over vrouwen tussen de veertig en zestig jaar, die vertellen over zichzelf en hun leven. De och tend begint om halftien en duurt tot haiftwaalf. Na afloop kan men ook informatie krijgen over de andere activiteiten van Kom uit je huis. Winkeltje Het comité Woord en Daad heeft zaterdag een winkeltje in tweede hands kinderkleding geopend aan de Dorpsstraat 44 in Oostkapelle. De openingstijden zijn elke woensdag- en zaterdagochtend van negen tot twaalf uur. De op brengst is voor verschillende pro jecten van Woord en Daad. Welkomdienst „Vakantie" is het thema van de Welkomdienst op zondag 2 juni in de nieuwe kerk in Middelburg. Voorganger is ds. Snijders, mu zikale medewerking verlenen Sur- sum Corda uit Oostkapelle en het Christelijk Gemengd koor uit Se- rooskerke. De dienst begint om ze ven uur en voorafgaande is er sa menzang. Wolverven Vrijdag 31 mei is er bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming een werkdag van tien tot drie uur. Deze dag staat in het teken van plantaardig wol verven. Naast de inleiding en de theorie mag men zelf aan het werk. Voor opgave of meer inlichtingen kan men bellen naar het nummer 01180-33987 of langskomen in de Kuiperspoort 21 in Middelburg. Concert Vrijdag 31 mei is er in de Oost- kerk een concert van het hervormd kerkkoor Middelburg ter gelegen heid van het vijfentwintig jarig be staan. Aan het concert wordt meege werkt door sopraan Ria Kriekaard, de organisten Freek de Keizer en Rien Balkenend, trompettist Anton Kempe, het C ensemble van het Zeeuwse ensemble. De algehele leiding is in handen van Richard van Soest. Er worden werken uitgevoerd van Wagenaar, Engels, Sweelinck, Hassler, Fauré, Bach en Mendels sohn. Het concert begint om acht uur. Telefonisch spreekuur Vanaf 4 juni kan tijdens het tele fonisch spreekuur van de werk groep VZB (Vrouwen Zonder Baar moeder) ook gebeld worden door vrouwen die vragen, problemen of klachten hebben, die verband hou den met de overgangsleeftijd. De VI DO-werkgroep Walcheren heeft samenwerking gezocht met de werkgroep Vrouwen Zonder Baarmoeder om voortaan geza menlijk een telefonisch spreekuur te houden. Zowel een„vidovrouw" als een „VZB-vrouw" is elke dins dagmiddag van halfdrie tot halfvier bereikbaar op het kantoor van de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening op de Loskade, telefoon 26951. Filmmeeting Zondag 2 juni houdt de Vlis- singse Smalfilmgroep Shot '68 het zevende internationale festival voor smalfilmclubs. Aan dit festival wordt deelgeno men door twee Nederlandse en twee Belgische clubs, te weten Lu- mière uit Eindhoven, Shot '68, de Kempische Smalfilmclub uit Turn hout en de Drunense S.C. Er wor den op het festival twintig films ver toond. Een internationale jury zal de films beoordelen. Het programma begint om 13.00 uur in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg en is voor iedereen gratis toegan kelijk. Orgelconcert In het kader van de dagcyclus van de werkgroep Muziek van het Zeeuws Genootschap geeft Leen de Broekert vrijdag 31 mei een or gelconcert in de koorkerk in Mid delburg. Hij voert onderdelen uit van de Kunst der Fuge van Bach. Het con cert begint om acht uur. Stille kring Zaterdag 1 juni is er weer een stille kring in Middelburg. ledereen die op deze manier uiting wil geven aan zijn of haar gevoel van afschuw over de kern wapenwedloop kan zich bij de stille kring aansluiten. De stille kring wordt van haiftwaalf tot twaalf uur gevormd op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat. t

Scheldebode | 1985 | | pagina 7