Afwachtingsprogramm Zaterdag in Ronde van Midden-Zeeland Organisatie dik tevreden Miro-Vlissingen hoofdsponsor Amateurronde Midden- Zeeland sterk bezet Organisator Jo Bouman: uit goede hout gesneden Reclame in de Ronde ronde wan middenzeelanü Rivaliteit r< -i Fascineert GOES - Voor de Internationale Profron de door Midden-Zeeland prijken zo'n 150 mensen op de deelnemerslijst; verdeeld over zestien ploegen. Van deze formaties zijn Kwantum en Panasonic, elk met zes tien man, het sterkst vertegenwoordigd wat kwantiteit betreft. Wellicht gezien trouwens ook in kwalitatief opzicht. GOES - Vijf jaar ge leden werd Jo Bouman lid van het Comité In ternationale Ronde van Midden-Zeeland. Sinds die tijd is hij knettergek van wie lersport. De dwangar beiders van de weg, die zich afbeulen op de kasseienstroken in Pa- rijs-Roubaix of op de cols in de Tour de France hebben zijn hart gestolen. dV/HtLUCDUUC VAIM «VUCHOUHÜ IWIL.I lirww 313 GOES - In het kader van de Ronde van Midden-Zee land staan een drietal af- wachtingswedstrijden op het programma op en rond om de Frnitlaan in Goes. De nieuwelingen begin nen daar om tien uur en rij den 40 kilometer. Zeeuwse deelnemers zijn onder andere: Wilfred Geijs, Maarten Goeree, Tonny Moonen, Mario Martens, Je roen Louisse, Raymond Tol- hoek en Wilfred van de Vre- de. Ook van buiten de pro vincie zijn diverse renners present. Voor de junioren, die 60 kilometer moeten af leggen klinkt het startschot om elf uur. Bekende Zeeuwse deelne mers zijn: Antoine Goense, Marcel Remijn, Hans Vis, Richard de Vrieze, Adri Vermue en Bart Hoogeste- ger. Zij moeten het opnemen tegen onder andere: Paul Barten, Rinie Luijcks en Mi chel Somers. De dames, die om twee uur vertrekken en 60 kilo meter voor de wielen hebben zijn Gonny van Koert, Erica Oomen, Linda van de Berg en Monique de Bruin goede bekenden. Maar Petra van der Stel en Mariëtta Zoete- wei zullen er ongetwijfeld alles aan doen om de Zeeuwse eer hoog te houden. Dick Zandee, van Citax- Goes trok via sponsoring de dames Connie van Koert, Corina Griep en Jaqueline Alting aan, uit de ploeg van Leen van de Parel. Tijdens de middaguren is er genoeg amusement op het veilingterrein. De nationale kampioen Tricky-Trial Ver hoef geeft daar een demon stratie en ook treden op de Juliana-korpsen uit Middel burg met een Tiroler-band en de Boerenkapel Veronica uit Zuidzande. Opnieuw confrontatie ploegen Raas en Post In het team van Jan Gisbers (Kwantum) opereren onder anderen Joop Zoetemelk, Jac ques Hanegraaf, Adrie van der Poel, Leo van Vliet, Ludo Peeters en de Zeeuwen Maar ten Ducrot, Cees Priem en Jan Raas. Laatstgenoemde werd tij dens dit voorseizoen door hardnekkige blessures ge plaagd en stond lange tijd op non-actief. Vorige week maakte Raas zijn rentree in wedstrijdverband. Raas mist dus competitie om wellicht een eerste viool te spelen in deze ronde. Toch hoopt de oud-wie lerkampioen en klassiekerko- ning in zijn eigen streek zijn gezicht te kunnen laten zien. Uiteraard zullen dit zeker doen zijn reeds eerder ge noemde ploeggenoten, die tot de directie kanshebbers beho ren. De verwachtingen zijn dat het vooral een tweestrijd zal worden tussen Kwantum en Panasonic en gezien de ri valiteit die tussen beide for maties bestaat kunnen de wie lerfans dan ook wellicht hun hart ophalen. Panasonic heeft als favorie ten in de gelederen de bijzon der rappe mannen Eric van der Aerden en Eddy Planc- kaert (hij zegevierde al eerder in de Zeeuwse Ronde), maar ook Phil Anderson, Johan Lammerts, Henk Lubberdink, Guy Nulens en Theo de Rooy zijn uiteraard geen kleine jon gens. Toch moet het opnieuw niet uitgesloten worden geacht dat anderen kunnen profiteren van de bestaande rivaliteit tussen de ploegen van Peter Post en Jan Gisbers. Vorig jaar was dat bijvoorbeeld Luc Colijn. Deze Belg, opnieuw van de partij in de ploeg van Safir, zegevierde toen na een korte solo. Als teamgenoten Colijn onder andere Da niël Willems en Patrick Ver- schueren. In de ploeg van Lotto, geleid door Walter Godefroot is Jef Lieckens (uitstekend op dreef tijdens dit voorseizoen) een coureur waar terdege reke- Het organisatiecomité van de Ronde van Midden-Zeeland die zaterdag wordt verreden. Op de fo to staan onder andere Joop Zoetemelk (geheel links), Johan Lammerts (vierde van links). Jan Raas en Teun van Vliet (rechts) ning mee moet worden gehou den. En bij Verandalux mag men terecht hoge verwachtin gen koesteren van Teun van Vliet, die ook reeds goede prestaties heeft verricht dit voorjaar. William Tackaert, in de ploeg van Fangio moet zeker ook worden gerekend tot een gevaarlijke outsider en be langstellend wordt uitgekeken naar de prestaties van Patrick Versluijs en de Duitser liie- trich Turau in de ploeg van Hitachi. Ook Nico Verhoeven uit de ploeg van Skala/Gazelle kan een prestatie van formaat neerzetten, wat hij al eerder bewees. De Zeeuw Heddy Nieuw- dorp rijdt voor de ploeg van AVP/Viditel terwijl zijn pro vinciegenoten Vester Aarts en Ad Polak samen met de Bra bander Ad van Peer de kleu ren verdedigen voor Geko/ Den Haan B.V./De Gangma ker (een drietal Zeeuwse spon sors). Oud-renner Jan Koole uit Goes fungeert bij genoemd drietal als ploegleider. De aankomst van de profs, op de Fruitlaan in Goes, staat gepland rond de klok van half zes. GOES -De renners in de Ronde van Midden-Zeeland worden als vanouds voorafge gaan door een grote reclame karavaan die om 9.50 uur ver trekt uit Vlissingen. Hieronder de voornaamste plaatsnamen, die de profs pas seren op hun 240 kilometer lange tocht en het geplande tijdstip. Miro-terrein Vlissin gen, geneutraliseerde start om 12.00 uur. Vervolgens over Gildeweg, President Rooseveltlaan, In dustrieweg, Paul Krüger- straat, Badhuisstraat, Betje Wolfplein, Coosje Busken- straat, Boulevard Bankert, Kenau Hasselaarstraat, Bou levard Evertsen en burge meester Van Woelderenlaan waar de vliegende start plaats vindt. Verdere route: Dishoek (12.12 uur), Valkenisse (12.15), Zoutelande (12,18), Westkapel- le (12.26), Domburg (12.37), Oostkapelle (12.44), Seroosker- ke (12.49), Gapinge (12.55), Vee- re (13.00), Vrouwenpolder (13.10), Kamperland (13.22), Wissenkerke (13.27), Geersdijk (13.32), Kortgene (13.36), Wol- phaartsdijk (13.53), Arnemui- den (14.14), Lewedorp (14.24), Heinkenszand (14.33), 's Hee- renhoek (14.41), Ovezande (14.49), Kwadendamme (14.55), 's Gravenpolder (15.02), Krui- ningen (15.20), Krabbendijke (15.30), Yerseke (15.43), Kapelle (15.52), Wemeldinge (16.02), Goes (eerste doorkomst op Fruitlaan 16.24), Kloetinge (16.33), Wemeldinge (16.41), Goes - tweede doorkomst (17.00). Daarna nogmaals via Kloe tinge, Kapelle en Wemeldinge terug naar Goes (finish om halfzes). De twee Ronde-missen in de Ronde van Midden-Zeeland. 'Miss-Miro' en Miss-Daihatsu zijn in elk geval de moeite waard om de ronde te volgen. VLISSINGEN - Miro-Vlis singen is voor de vierde keer hoofdsponsor in de Ronde van Midden-Zeeland. En dat bete kent uiteraard een geweldige steun in de rug van het orga niserend comité wat de finan ciële kant van de zaak betreft bij dit grootse wielerevene- ment in onze provincie. Trouwens ook veel andere zaken en bedrijven gaven door hun steunverlening mede ge stalte aan de Zeeuwse Ronde. Zowel voor de profs als voor de amateurs klinkt het start schot op het Miro-terrein in Vlissingen. De amateurs gaan om kwart voor tien op pad voor hun tocht over 167 kilometer en de beroepsrenners die 230 kilo meter moeten afleggen ver trekken om twaalf uur. Reeds ver voor het aanvangstijdstip is er uiteraard genoeg bedrij vigheid op het Miro-terrein. Renners en ploegleiders onder andere maken zich daar stoomklaar voor de strijd en voor de wielersupporters is dit een unieke gelegenheid om hun idolen van dichtbij te ob serveren. Cracks als Jan Raas, Joop Zoetemelk, Eric Vanderaer- den, Adrie van der Poel, Jac. Hanegraaf en Phil Anderson - om maar enkelen te noemen - zullen het dan ook ongetwij feld druk hebben met het plaatsen van hun handteke ning. En dat stukje papier bete kent voor veel jeugdige, maar ook voor genoeg oudere wie lerfans een kostbaar bezit. Een kleinood wellicht waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling gaat. GOES - Ruim twintig ploe gen (meestal bestaande uit zes man) hebben ingeschreven voor de amateurronde door Midden-Zeeland. Bij deze formaties bevinden zich een tweetal van de ZRTC Theo Middelkamp. De A-ploeg bestaat uit: Gerard van Ant werpen, Francois Franse, Nap Hage, Wim van Kooten, Kees de Nooyer en Dick van Zanten. Middelkamp-B wordt ge vormd door: Eric Amperse, Johnny de Bruijne, Jack Goense, Stefan Kole, Peter Mol en Kees Schouwenaar. Ook de WV Zeeuwsch- Vlaanderen komt met een zestal aan de start, waarvan Jos van Baal, Guus Barhorst en Joop Brooymans de meest bekenden zijn. Bij de WV Zee land zijn Peter Kant en Ar nold Kurvink het sterkste duo van de zes vertrekkers. Andere sterke Zeeuwse kleppers maken deel uit van gastrennersvereniging zoals bijvoorbeeld Peter Hoondert in het team van Gazelle. Hoondert, die onder andere als sterke ploeggenoten bij zich heeft Herbert Dijkstra en Frank Moons, behoort zeker tot de favorieten. Hij was in dit voorseizoen uitstekend op dreef in enkele klassiekers (2e in West-Friesland en Gent- Staden) en won onlangs ook een etappe in de Ronde van Java. De coureur uit Goes liet weten dat hij zijn zinnen heeft gezet op de Ronde van Mid den-Zeeland en dat belooft wat. Overigens is er concurrentie genoeg voor Hoondert. Zijn provinciegenoten Pierre Raas en Patrick Tolhoek bijvoor beeld zijn er eveneens op ge brand een prestatie van for maat neer te zetten. Zij acte ren in de ploeg van Jo van Aarle/Ecco waar ook deel van uitmaken Leo van Beusichem en Chris Koppert. Sterk is ook de formatie van Concorde met Toon van der Steen als Zeeuwse favoriet in hun midden en verder als klasse-renners Theo Akker- mans, Bob Rasenberg en Frits Schür. De Zeeuwsch-Vlaming Rob Bij vank zijn evenals Peter van de Klundert, Tonny Akker mans en Patrick Bol kansheb bers in de ploeg van Transve- mij. Andere Zeeuwen als Thijs Fase, Corné Stoutjesdijk en Dirk Uijl rijden voor de WV Roosendaal en Charles de Ca- luwé mag de kleuren hoog houden voor Willebrord Wil Vooruit. Een behoorlijk aantal favo rieten zijn reeds genoemd maar we kunnen daar rustig aan toevoegen Wim Lugten- burg van WV De Zwaluw, Luc Suijkerbuijk en Jac. van Trijp van De Zuidwesthoek, Harrij Akermans (WV Breda) en Frank Laureijssen (ZW Dia na). Peter Hoondert Trouwens ook in de Duitse formatie van VFR Büttgen en Anglia Sport uit Essex (Enge land) zitten wel renners die hun vak verstaan. Benieuwd zijn we ook naar de nationale selectie van Tri nidad, die enkele dagen later ook deelneemt aan Olympia's Ronde door Nederland. De fi nish van de amateurs wordt verwacht om tien voor twee. GOES - Voor de 26e editie van de Ronde van Midden- Zeeland, die zaterdag a.s. wordt verreden zullen onge twijfeld ook dit keer duizen den wielerfans warm lopen. Terecht, want voor onze pro vincie is het een uniek evene ment. Het elftal tan Piet Lou- werse, voorzitter van het orga niserend comité, verdient dan ook een dikke pluim op de wielerpet voor het vele werk dat vooraf ging, alvorens de Zeeuwse Ronde gestalte kreeg. Dagen en nachten is de or ganisatie in touw geweest en hopelijk kan de organisatie dan ook succesvol op zijn lau weren gaan rusten na afloop van het spektakel. Dat geldt trouwens ook voor de zeer vele andere medewerkers die di rect of indirect betrokken wa ren - of op de wedstrijddag zijn - bij dit grootse gebeuren. Piet Louwerse daarover: „Zonder hun steun en mede werking is de realisatie van een en ander uiteraard on denkbaar". De Internationale Ronde van Midden-Zeeland, staat wat de profs betreft, voor de vijfde achtereenvol gende keer als wedstrijd van de derde categorie op de Inter nationale kalender. Volgend jaar promoveert de wedstrijd naar de tweede ca tegorie. Louwerse: „Maar na tuurlijk is ons streven gericht om nog een trap hoger te klim men". Ondanks de huidige status Jan Raas kan weer lachen. Zaterdag krijgt de nationale kam pioen de kans zich na een lange 'stille' periode weer in de kijker te fietsen. is Piet Louwerse beslist niet. ontevreden met de kwaliteit van het deelnemersveld dat zaterdag in Vlissingen van start zal gaan. Vooral Panasonic en Kwan tum zijn bijvoorbeeld sterk vertegenwoordigd. „De Ronde van Italië blijft voor ons een struikelblok", aldus Louwerse. Daardoor missen we onder andere Gerrie Kneteman. Ook Hennie Kuiper zal door zijn deelname aan Bordeaux-Pa rijs niet present zijn in Zee land. Niettemin is men vooral blij met de aanwezigheid van Joop Zoetemelk (die definitief aan zijn laatste wedstrijdseizoen bezig is) Eric Vanderaerden, Phil Anderson misschien naar de ploeg Hinault en Ludo Pe ters; een viertal dat in het voorseizoen sterk acteerde in de klassiekers. Natuurlijk zal ook de ama- teuruitgave van Midden-Zee land genoeg aandacht krijgen nu in tegenstelling tot vorig jaar behalve clubsponsorploe- gen ook een aantal gastren- nersverenigingen van de par tij zijn, alsmede een Duitse en een Engelse formatie. Evenals vorig jaar ligt de fi nish zowel voor de profs als voor de amateurs op de Fruit laan in Goes. De toegang is gratis. Comite-voorzitter Piet Louwers voert een strak regiem binnen de organisatie. Louwerse hanteert op de foto de hamer als een soort zwaard van Damocles. Hopelijk komt Jo Bouman de man met de hamer niet tegen tijdens de monsterrace Maastricht-Den Helder. „Dat zijn pas kerels uit één stuk toaar ik mijn petje voor afneem", ventileert de 42-ja- rige Goesenaar. Hij bezoekt dan ook vele grote wedstrij den om zijn idolen van nabij in actie te zien de sfeer te proeven van het wielercir- cus. Als manager voor de sponsoring maakt Jo Bou man zich verdienstelijk in het Zeeuwse Ronde-Comité, waar volgens hem de sa menwerking optimaal is. Wij vormen een homo geen team en ik voel me daar happy mee en in mijn element. Achteraf gezien heeft Jo Bouman er dan ook spijt van dat hij niet veel eerder betrokken is geraakt bij het wielermétier. Fanatiek en wilskrchtig als hij is had hij dan wel licht in de wedstrijdsport op twee wielen een carrière kunnen opbouwen. „Ik heb destijds voor een verkeerde tak van sport ge kozen", beweert hij. Dat was voetbal. Jo Bouman was als speler van Vlissingen en Goes een bikkelharde. Hij had wat je noemt in zet, bezat de juiste mentali teit. Probeerde dat ook te etaleren toen hij bestuurslid was van de v.v. Goes en over te brengen op de jeugd. „Maar ik ben afgeknapt op die mentaliteit van de voet ballende jeugd", beweert hij. „Daarom koos ik op rijpere leeftijd voor de wielersport. Die fascineert mij gewel dig". Aangesloten bij de toer club Toreador in Goes legt Jo Bouman nu bijna dage lijks -hetzij in groepsver band of op zijn eendje- vele kilometers af op de race fiets. „Gedeeltelijk voor ple zier maar toch ook wel pres tatiegericht, zegt hij. „Want ik wil voor mezelf beleven wat de echte coureurs afzien noemen. Minstens vijfmaal per week ga ik dan ook op pad voor een flinke trai- ningstocht, weer of geen weer. Dat moet ook wel want ik doe soms mee aan toertochten van 150 kilome ter en meer. En dan moet je uiteraard kilometers in de benen hebben om behoorlijk mee te kunnen. Jo Bouman, die werkzaam is bij de technische dienst in de PZZ te Goes en bekend staat om zijn gezonde eetlust kan binnen niet al te lange tijd de nodige proviand in slaan voor een nieuwe krachtproef. Op zaterdag 6 juli gaat hij namelijk met vijf clubleden van Toreador, waaronder Jo de Roo, deelnemen aan de Prestatie-toertocht Maas tricht-Den Helder over pak weg 200 kilometer. „Dat wordt een uitdaeine voor mij en ik zal alles uit de kast halen om de Zeeuwse eer hoog te houden", laat hij ambitieus weten. Bij de circa 500 deelne mers bevinden zich overi gens geduchte concurrenten zoals de bekende schaatsqr Jan Roelof Kruithof en niet te vergeten het Zeeuwse trio Henk de Jong, Piet Rent meester en Wim van de Lin de, die vorig jaar in genoem de volgorde de eerste drie plaatsen voor zich opeisten. „Maar iedereen die me wil kwijt raken zal toch hard op de tanden moeten bijten", laat Jo Bouman weten.

Scheldebode | 1985 | | pagina 13