ZAKEN FLITSEN COMMISSARIS KONINGIN: HELPT NEPAL DE SCH^TEBCM^E^ Nieuw kussen maakt eind aan nekklachten Gemeenten kunnen actie voor Nepal stimuleren Modeshow in Cheesy Orgelconcert Beekman Belgische Hoepsasa op braderie Expositie Sesé bij Witte SCHfcLUtbOUÊ VAN ÜlNSÜAU 14 ME11985 305 GIRO 7475 MIDDELBURG films HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN HOOGWATER MIDDELBURG - De Commissaris der Koningin heeft deze week de colleges van burgemeester en wethouders van de Zeeuwse gemeenten een brief geschreven, waarin hij verzoekt om ondersteuning van de actie „Zeeland helpt Nepal". Hij geeft twee mogelijkheden aan; het leveren van een directe financiële bijdrage uit de gemeentekas en een ondersteunende bijdrage aan organisaties en verenigingen in de eigen gemeente, bijvoorbeeld in de vorm van het beschikbaar stellen van ruim ten voor tentoonstellingen, lezingen, sportevenementen, enz. De gemeenten vervullen op deze manier een stimulerende functie. De plannen van de actie „Zeeland helpt Nepal" zijn er op gericht, het Unicef-onder- wijsproject in Nepal meer be kendheid te geven en te ver duidelijken. Dit kan onder meer bereikt worden door in formatie te verstrekken bij bijzondere evenementen, als jaarmarkten, expo's, scouting- kampen. De Zeeuwse bevolking zal zich meer en meer bij de actie betrokken voelen en bereid zijn individueel of via school, organisatie of vereniging aan de inzamelingsactie mee te doen, aldus de Commissaris in zijn brief. Op 23 april werd in de Zeeuwse Bibliotheek een ma quette van Nepal geïnstal leerd. Deze was op verzoek ge maakt door leerlingen van de MTS in Vlissingen. De ma quette zal gedurende de gehele actie dienen als graadmeter. Het ingezamelde bedrag, op die dag 180.000,-, wordt ver taald in het aantal schooltjes dat voor dat bedrag gebouwd kan worden (per school 11.000,-). Bij de maquette is een informatietafel ingericht en een stembus dient als col lectebus. Van de Soroptimisten afde ling Walcheren ontving de Commissaris der Koningin na een dia-avond over China een bedrag van 600,- voor de ac tie „Zeeland helpt Nepal". De Commissaris en me vrouw Boertien ontvingen de Christelijk Gereformeerde Jeugdclub „De Schatgravers", die een bedrag van 533,65 voor de actie kwam aanbie den. De groep kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar had door kleine acties op straat, zoals verkoop kleren en spelletjes, het bedrag bijeen gebracht. Voor mensen die vaak opstaan met hoofdpijn en nekklachten is er nu een heel nieuw kussen ontwikkeld, dat hieraan een ein de kan maken. Het nieuwe kussen, dat gebracht wordt onder de naam Silvana Support is ontwikkeld door kussenfabrikant Jade B.V. in samenwerking met de Deventer Academie van Fysiothe rapie. De werking berust op een heel oud, al bij de Romeinen bekend principe, de neksteun. Als de nek tijdens de slaap goed onder steund wordt zorgt dit ervoor dat de hele wervelkolom kan ont spannen tijdens de slaap. Het kussen helpt niet alleen nek- en rugklachten voorkomen, het zorgt ook voor een heel ontspannen nachtrust, aldus de fabrikant. Het kussen heeft een ingebouwde nekrol die wordt geperfec tioneerd doordat het kussen drie vakken telt van afzonderlijke dikte. Zo ligt de wervelkolom altijd recht, of men nu op de zij of op de rug slaapt. BIGGEKERKE - Vrijdag 17 mei brengt de Middelburgse modellengroep Pourvoir een modeshow in discotheek Chee sy in Biggekerke. De modellen laten zomer- mode zien van de kledingzaak Overdrive uit de Korte Geere in Middelburg en de Lange Vorststraat in Goes. Sportkle- ding wofdt geshowd van de sportzaak Jan Jongepier uit de Langeviele in Middelburg. De haarverzorging is in handen van medewerkster van kapsalon Han van de £Jan- de in Middelburg. Mieke Pe tiet verzorgt de make-up. Het begint om 22.00 uur. IN HET FILMTHEATER MECCANO IN DE PAUW POORT IN MIDDELBURG ZIJN VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG DE VOLGENDE FILMS TE ZIEN: JE VOUS SALUE MA RIE, van Godard. Jozef is ta xichauffeur en hij heeft er nogal moeite mee dat zijn Ma rie zwanger is, terwijl hij haar nooit heeft mogen aanraken. Vanwaar komt dat kind? De onbevlekte ontvangenis stelt zijn geloof in Marie wel erg op de proef. Kortom het evangelie volgens Godard. Donderdag en vrijdag en zon dag tot en met woensdag 20.00 uur. Stop making sense, is de regi stratie van een live-concert van de Talking Heads. Op film International wees het publiek deze film aan als de beste. Popcritici prezen de kwaliteit van live-optredens en de per fecte weergave van de songs, filmcritici vielen op dë mooie beelden en het publiek kon niet blijven zitten. Donderdag en vrijdag en zon dag en maandag 22.30 uur. Nina Rota Muziekproject is een compilatie van Fellini- film met live muziek. Zaterdag 20.30 uur Het Gatin de grens, naar het gelijknami ge boek van Guus Kuijzer. Zaterdag en zondag 15.00 uur IN ELECTRO IN DE ZEEUWSE BIBLIOTHEEK IN DE KO MENDE WEEK DE VOLGEN DE FILM TE ZIEN: UNDER THE VULCANO van John Huston. Hij verfilmde dat, wat vele anderen niet lukte, de klassieke roman over dron kenschap van Malcom Lowry. ondanks het drama van de on omkeerbare aftakeling zo nu en dan komisch. Donderdag tot en met woens dag 20.30 uur. Jazz Dance Joke Louwerse Jazz Dance in Oost-Souburg viert zaterdag 18 mei het eerste lustrum. Dit jubileum wordt niet alleen gevierd met een feest voor de leden, maar ook zijn er van een tot vier uur jazz-dans- demonstraties, is er een workshop en een kinderkennis. Dit alles in de Sporthal Souburg. Kinderzomerkamp Ook dit jaar is er weer een zo merkamp van het SKW Vlissingen. Het is bedoeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar en vindt plaats van 13 tot en met 20 juli. Voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot het Buut, Beatrixlaan 2 in Vlissingen, tel. 01184-16223. Prestatieloop Vrijdag 17 mei houdt de werk groep Terre des Hommes in sa menwerking met sportvereniging Zeeland Sport een prestatieloop in Dishoek. De te lopen afstanden zijn vier en acht kilometer. De start vindt plaats bij Camping Dishoek om ze ven uur. Inschrijving is mogelijk vanaf zes uur en de opbrengst komt ten goede aan een project voor poliopatiëntjes in Bolivia. Experimentele dienst Zondag 19 mei is er in de gere formeerde kerk in Oost-Souburg een experimentele dienst. Het the ma is „God, waar ben je?" De dienst begint om halfvijf en de voorganger is ds. Vellekoop. Motorcross Donderdag 16 mei, Hemel vaartsdag, houdt de motorsport vereniging de Uitlaat in Vlissingen- Oost een nationale motorcross. Deze cross telt mee voor de kwalificatie voor de promotiecros sen. De meeste deelnemers van de organiserende vereniging treden op in de 125 cc klasse, namelijk Leo Stroo, Henk Buys, André van de Graaf en Erik van de Wekken. In de 250 cc klasse heeft de Uitlaat drie deelnemers namelijk Kees den Dekker, Marcus van Kempen en Jan Bouten. In de 500 cc klasse wordt de Uitlaat vertegenwoordigd door Jaap Verton, Leo Ovaa en Dick de Kunder. Naast de gewone motoren ko men ook de zijspannen aan de start. De trainingen beginnen om halfelf en de wedstrijden om een uur. Vogelruilbeurs Zaterdag 18 mei houden de vo gelliefhebbers uit Vlissingen hun laatste vogelruilbeurs van dit sei zoen, Behalve voor het kopen, in lichtingen over het houden en ver zorgen van verschillende soorten vogels. De beurs is geopend van half- tien tot twaalf uur in het pand Ger- brandystraat 46 in Vlissingen. Ringrijderij De Folkloristische Commissie heeft voor het komende seizoen weer twee folkloristische dagen op het programma staan en wel op donderdag 18 juli een ringrijderij met versierde sjezen en op don derdag 15 augustus een grote ringrijderij te paard om de Konink lijke bekers. Zomeravondorgelconcerten De Stichting Orgelcentrum houdt deze zomer in de Nieuwe Kerk in Middelburg weer een serie orgelconcerten. Begonnen wordt met het traditionele Derde-Pink- sterdagconcert op dinsdag 28 mei, dat gegeven zal worden door de bekende Kampense organist Klaas, J. Mulder. Daarna is er van 11 juni tot en met 27 augustus iedere dinsdag avond een orgelconcert. De vol gende organisten zullen deze con certen verzorgen: Bram Beekman, Kees van Eersel, Jos van der Kooij, Jaap Kroonburg, Sander van Ma rion, Herman van Vliet, Charles de Wolff en Hendrik Willem Zwart. Uit Engeland komt nog Stephen Dar lington. Verder maakt in dit jaar van de muziek en in het kader van 40 jaar bevrijding het „British Columbia Boys Choir" uit Vancouver onder leiding van Donald Forbes weer een tournee door Nederland. Het geeft op 30 juli een concert in de Nieuwe Kerk. Alle orgelconcerten beginnen om acht uur. Parapsychologie Maandag 20 mei om acht uur houdt mevrouw ten Cate een le zing over het onderwerp „Hoe be leeft en benut een medium zijn ga ve?". Mevrouw ten Cate is helderzien de, zij verleent haar medewerking aan de Universiteit van Utrecht waar paranormale verschijnselen worden onderzocht. De bijeenkomst vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. Film Zaterdag 18 mei wordt in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Middel burg de film „Blood on the moun tain" vertoond. De film begint om halfdrie. In de film ziet men hoe de vrijla ting van Bob Jamison uit een staatsgevangenis de aanleiding vormt tot de ontvluchting van Jim Hawker, een vroegere medeplichti ge. Deze Hawk is een gevaarlijk misdadiger geworden. Hij dwingt een kameraad hem te helpen bij zijn vergeldingstocht die leidt tot de ontvoering van Bob Jamison en zijn vrouw. Een achtervolging door de politie vindt zijn hoogtepunt in de Royal Gorge, waar de gijzelaars in een kabelbaan gedwongen wor den te ontvluchten. De filmvoorstelling is gratis. Handbaltoernooi Handbalvereniging E.M.M. uit Middelburg houdt donder dag 16 mei een veldhandbal- toernooi op de sportvelden bil de Nadorstlaan. Het toernooi begint op tien uur. Er wordt gespeeld in veertien poules. Sterrit Donderdag 16 mei (Hemel vaartsdag) is er een sterrit van de Toercommissie van het District Zeeland van de KNWU. De sterrit voert naar Kruiningen. Tussen halfelf en een uur kan men zich daar afmelden in het restau rant aan het Veerplein. Veteranen tafeltennis De Old Timers Club Nederland houdt zaterdag 18 mei in samen werking met de afdeling Zeeland van de NTTB in het Sportcentrum Slaghvaert aan de Kruitmolenlaan in Middelburg een tafeltennistoer nooi voor spelers en speelsters van 35 jaar en ouder. Voor deelname hoeft men geen lid van een vereniging te zijn. Er wordt gespeeld in vier leeftijdsca- tergorieën te zijn. Dames en heren van 35 tot en met 39 jaar, 40 tot en met 49 jaar, 50 tot en met 59 jaar en 60 jaar en ouder. Het toernooi begint om vier uur. Tot dit tijdstip kan men inschrijven. Rolstoelbasketbal Zaterdag 18 mei wordt in de Sporthal Het Groe- newoud in Kapelle voor de tweede keer een rolstoelbasketbaltoernooi gehouden. Het toernooi wordt op kwart voor tien geopend door de heer Stoere, dfe voorzitter is van het dis trict Zeeland van de Nederlandse Invaliden Sportbond. De deelne mende ploegen komen uit het hele land. Na afloop van de wedstrijden om ongeveer halfvijf reikt de wet houder van sportzaken van Kapel le, de heer Dagevos, de prijzen uit. Stille Kring Zaterdag 18 mei is er weer een stille kring in Middelburg, ledereen die op deze manier uiting wil geven aan zijn of haar gevoel van af schuw over de kernwapenwedloop kan zich bij de stille kring aanslui ten. De Stille Kring wordt van half- twaalf tot twaalf uur gevormd op de hoek van de Lange Delft en de Koorkerkstraat. Transcendente meditatie Binnenkort is het weer mogelijk om Transcendente Meditatie te le ren in Zeeland. Woensdag 15 mei om acht uur is er in de Schakel in Middelburg een inleidende lezing over dit onderwerp. Vrijdag 17 mei is er op dezelfde plaats en tijd een vervolglezing. Daarna zal er bij voldoende be langstelling gelegenheid zijnom in een korte cursus TM te leren. Transcendente Meditatie is een eenvoudige en natuurlijke techniek waarmee men zichzelf onafhanke lijk en zelfstandig kan ontplooien. Mient Jan Faber Op dinsdag 21 mei heeft de af deling Reimerswaal van de PvdA een openbare bijeenkomst met als gastspreker Mient Jan Faber van het IKV. De bijeenkomst staat in het te ken van de strijd tegen kernbewa pening in het algemeen en het plaatsen van kernraketten in Woensdrecht in het bijzonder. Naast Mient Jan Faber werken ver der aan deze avond mee het Vrou wen Vredescabaret Kontra Mienen uit Middelburg en het Sosjalisties orkest uit Bergen op Zoom. De avond begint om acht uur, vanaf halfacht zijn de informatie stands van onder andere Vrouwen voor vrede en de wereldwinkel te bezoeken. De avond vindt plaats in het Dorpshuis in Kruiningen. Laurens Geerse De Zeeuwse dichter Laurens Geerse leest maandag 20 mei van halfeen tot twee voor uit eigen werk in het Zeeuwse Museum in Middelburg. Puzzelrit Donderdag 16 mei houdt de Mo tor- en Autoclub Scheldegouwen weer haar traditionele Hemel- vaartsdagrit, een puzzelrit voor motorvoertuigen. De rit is veertig kilometer lang. Inschrijven voor deze rit is mo gelijk vanaf een uur in Hotel Wal cheren in Koudekerke. Men kan starten tussen halftwee tot drie uur. Na afloop van de rit worden in het hotel de prijzen uitgereikt. MIDDELBURG - In een cy clus over Bach van de Werk groep Muziek van het Zeeuws Genootschap geeft Bram Beekman vrijdag 17 mei een concert in de Oostkerk in Mid delburg. Beekman brengt een Bach- recital met onder meer de kleine orgelmis. Het concert begint om 20.00 uur. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 te Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Do. van Pelt, Julia- nalaan 7, tel 12225; za. v.d. Griek, Badhuisstr. 46, tel. 12950; zo. Mijnlieft, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Do. Reijerse, Seisweg 29, tel. 13456; za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637; zo. de la Hayze, Bellink- plein 3, tel. 28574. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland. Do. Groot, dr. v.d. Moerstr. 15, Arne- muiden, 01182-1308; za. Pen- nings, Lekstr. 6, Souburg, 01184-61630; zo. Kapteyn, zelf de adres. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Do., za. en zo. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, 01185-2190. Koudekerke, Zoutelande, Me- liskerke, Biggekerke, Dom burg, Aagtekerke, Westkapelle - Vrij. 18.00 uur tot zo. 24.00 u. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelan de, 01186-1282. Oostkapel Ie, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Do. en za. 08.00 - zo. 23.00 u. Rul lens/Mol, Dorpsstr. 2, Oostkap- pele, 01188-1276. Vlissingen-Vrij. 17 mei-vrij. 24 mei apotheek Souburg, C. van Perestr. 1tel. 61593. Middelburg - Vrij. 17 mei - vrij. 24 mei Stromenwijk-'t Zand, Maasstr. 56. Voor heel Walcheren - Do. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, 01182-2929; za. en zo. Rackwitsz, Volderijlaagte 1 Middelburg, 01180-35688. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Kleine huisdieren - Hemel vaartsdag: Ruys, Middelburg, 01180-13118; weekeinde: Scho- faerts, Vlissingen, 01184-14699 (b.g.g.: 01185-2069) Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middel burg - Grote huisdieren 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel le, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine-huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, behandeling na tel. afspraak: 01184-60860. Vllssingen-stad - Do. en vrij. Burgers, 01180-29264; za. en zo. Dekker, 01184-66681 Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Leliënlaan 1, 01184-13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Wester- zicht, Oost-Souburg, Ritthem en Paauwenburg - Do. en vrij. den Heyer-Oosthoek, 01187- 1461; za. en zo. Verhagen-Wes- terbeke, 01184-61541. Spreekuur op ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Spreekuur Oost-Souburg en Ritthem: dage lijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Do t/m zo. Schless-v.d. Werken, Henry Du- nantstr. 19, tel. 71768. R.-K. Kerk Walcheren, Sou burg - Martinuskerk - Zo. en do. 10.00 uur parochiekoor; Paauwenburg Open Hof - Do, 11.00 u. eigen zanggroep, zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang; Vlissingen, Lieve Vrouwekerk - Wo. 19.00 u. Do. 10.00 u. Za. 19.00 zangkoor, zo. 9.30 u. dameskoor; Middelburg, Petrus en Pauluskerk - Wo. 19.00 u. zangkoor; do. 9.30 u. dameskoor. Za. 19.00 u. zo. 10.00 u.; De Hoeksteen, zo. 11.30 uur; Domburg do. 10.00 u., zo. 8.45 u. Zoutelande do. 10.00 u, zo. 10.00 u; Dishoek do. en zo. 10.00 u.; Vrouwenpol der do. en zo., 10.00u. Bethesda St.-Josephzieken- huis - Do. ds Joosse en past. v.d. Riet, zo. ds. Harinck. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Do. 9.30 ds. A. Brons, zo. 9.30 u. ds. Brons, 17.00 u. ds. Verha- ge Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - Kanaalstraat zo. 9.30 u. drs. Krol, 16.30 u. ds. Vellekoop; Oranjeplein. Do. 9.00 u. ds. v. Buiren, zo. 9.30 u. ds. van Buiren, 19.00 u. dhr. Heemskerk. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur ds. van Buiren. Evang. Gem. de Wijngaard, Middelburg, - In aula LT S. Klarenbeek, do. 9.30 u. ds. v.d. Zanden, zo. 9.30 u. br. Nieuw- kerk. Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - do. 9.00 u. ds. Zomer, zo. 9.30 en 16.30 u. leesdienst; Klein Vlaanderen 75 Middelburg, do. 9.30 u. ds. de Graaf, zo. 9.30 en 16.30 u. preeklezen. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, do. 20.00 u. holy commu nion, zo. 10.30 u. holy commu nion, 19.30 u. evening prayer. Luth. Kerk - Middelburg Zo. 10.00 u. ds. Nieuwenhuise; Vliss. 10.00 u. ds. Buissing-van Beers. Zevende Dags Adventisten, Vlissingen - 't Anker, za. 9.30 u. ds. Steens, 10.15 u. bijbel studie; Middelburg. 10.00 u. bij belstudie; 11.00 u. ds. Steens. Kristen Zuidmolukse Kerk in MIDDELBURG - Leden van de Koninklijke Rederij kerskamer „De Goubloem uit Vilvoorde in België komen donderdagavond 20 juni met een Hoepsasa naar de Middel burgse braderie. Het gaat hier om een „smijt- pop" die door vier dragers op een wit laken wordt gewiegd en telkens omhoog gaat als het refrein klinkt van een eento nig lied. Een eeuwenoud volksgebruik dat met name stamt uit de provincie Ant werpen. De Hoepsasa vergezelde al in de zeventiende eeuw de Ommegang met de Reuzen in Vilvoorde. Een folkloristisch element uit de Belgische zus terstad dat twee jaar geleden aandacht kreeg tijdens „Mid delburg Folklorestad". De pop waarmee gegooid wordt, komt al in 1676 voor in de boeken van de Rederijkerskamer, maar is naar alle waarschijn lijkheid nog vele jaren ouder. Het spel met de hoepsasa zal op de eerste braderiedag te zien zijn tussen 19.30 en 21.00 uur op en in de omgeving van de markt. Gedurende die pe riode is er eveneens een kleu rig optreden van een groep Belgische vendelzwaaiers. Ook al een onderdeel met een folkloristische achtergrond. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Van maandag 20 mei tot en met donderdag 20 juni is bij Antiquités B. Witte schilderwerk te zien van de Spanjaard Fernando Serra Sesé. Zondag 19 mei is de opening, waarbij Sesé zelf aanwezig zal zijn. Sesé is nogal internationaal In Zeeland is 1983 samen in ingesteld. Hij werkte onder zijn atelier in de Koepoort. meer bij de Tate Galery en de National Galery in London, bij het Centre Pompidou in Parijs en ook in Nederland. De expositie is toegankelijk van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. liilll""!!!ii:"ni||!lliMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Nederland - Souburg, do. 10.00 pred Waisapy, zo 13.00 u. idem; Koudekerke: do. 12.00 u. oud. Siwabessy, zo. 11.45 u. pred. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - Zo. 9.30 u. gezamenlij ke dienst met Middelburg, dr. van Duin (Goes). Ger. Kerk en Herv. Gem. Vliss. - Jacobskerk zo. 10.00 u. ds. v.d. Heide, 17.00 u. ds. Cazan- der; Open Hof, zo. 9.30 u. ds. Kalksma, 17.00 u. ds. de Nooij; Johanneskerk zo. 9.30 u. ds. Glashouwer, 19.00 u. dhr. v.d. Putte; Petruskerk do. 9.30 u. ds. Glashouwer, zo. 9.30 u. ds. v.d. Stoel Der Boede - Do v.d. Vrie, zo. ds. Sinke. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, zo. 10.00 u. ds. Rinke- ma; Koorkerk, zo. 10.00 u. ds. Geers; Oostkerk zo. 10.15 u. ds. Korevaar, 17.00 u. ds. Korporaal (ger. Bondsdienst); Ontmoe- tingskerk, zo. 10.00 u. ds. Ren- sink; Thomaskapel, 10.00 u. mevr. v.d. Putte; Engelse Kerk, 19.00 u. ds. Korevaar. Ned. Geref. Kerk (in Engelse Kerk) - Middelburg, zo. 9.30 en 17.00 u. dhr. Groenewegen (Rotterdam). Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Bad huisstraat 186, Zo. geen dienst; Middelburg, (Koorkerk), zo. 10.00 u. ds. Geers Nieuw Apost. Kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zo. 9.30 en 16.00 uur, wo. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus - Vrijdomweg 1Vlissingen, zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen, zo. 10.00 en 17.00 uur. Goed- Nieuwsclub wo. 13.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Im- manuel Arnemuiden - zaal bo ven de Krab, Zo. 10.00 u. br. Creemers. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg 't Zand, Baarsjes straat 42, zo. 15.30 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vlissingen, zo. 14.30 uur, vr. 19.30 uur en wo. 19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 22d4, Vlissingen, zo. 11.45 uur. Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastraat 10, wo. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Christengemeenschap Kapel Hoogelande - Geen dienst. Evang. Bapt. Gem. - Damplein 12, M'burg, zo. 10.00 u. br. Lok. DIVERSEN Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180-37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brouwe- naarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Peuteropvang - binnenstad Vlissingen, De Berlagertjes, Koestr. 1, tel. 14298; Paauwen burg, peuterspeelzaal De Keet- schoppertjes, v. Raaltestr. 2, tel. 66038. Rutgershuis en Stlmezo Z- Vlaanderen - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-Informatie - bij Detam, Segeerssingel 8, Mid delburg, tel. 35553; Gak, Pape gaaienburg 50, Vlissingen, tel. 71520; Raad van Arbeid, Span jaardstraat 53, Middelburg, tel. 33600. Hyperventilatie/fobie - Inf. tij dens kant.uren 01180-11255, ma. 18-20 uur 01184-15386, wo. 18-20 uur 01184-66354, do. 18-20 uur 01184-64587, vrij. 18- 20 uur 01184-61002. Klachtenspreekuur Jongeren- bew. verbonden met de FNV - Dam 12-14, M'burg, ma. 14.00- 17.00 u. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Varkensmarkt 1Middelburg. Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30- 15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Provinciale Werkgroep Vrou wen zonder Baarmoeder - tel. spreekuur di. 14.30-15.30 uur, tel. 01180-26952. Correspon dentie naar Postbus 282, 4330 AG Middelburg. Stichting Kinderdagverblijf Kinderdijk - Opvang peuters van 0-4 jaar van ma. t/m vrij. 8.00-18.00 uur, Kinderdijk 76, Middelburg. 01180-14532 en Zuidsingel 126a, 01180-23569. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - Voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwil ligerswerk, enz. Hobeinstraat 7- 9. Spreekuren di., wo., do. en vr. 10.00-12.00 uur en do. 19.00- 20.30 uur, tel. 19749. In de Zwaan Souburg, di. 14.00-16.00 uur, tel. 61252. In Open Hof, Paauwenburg, wo. 10.00-12.00 uur, 01180-65455. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Voor een diepgaand gesprek, tel. na 18.00 uur tel. 01184-12578. Groep Weduwen en Weduw naars - Bijeenkomst elke dins dagavond Varkensmarkt 1Mid delburg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311 Peuteropvang - In peuterspeel zaal 't Dorpeltje, Westerzicht 284, Vliss., tel. 63422, voor kin deren van 21/z tot 4 jaar. Hele week open van 9.00-11.30 en 13.00-15.30 uur. Ned. Ver. tot Integratie van Ho moseksualiteit - C.O.C. Zee land regio Walcheren - Post bus 251, Vlissingen, info. tel. 01184-71854 en 10821. Huwe lijk en homofilie info: 01184- 71854/79886. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Vlissingen, Bad huisstraat 25-27-29, tel. 01184- 13240. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsver zorging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Da gelijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Stichting Chr. Hulpdienst Zee land - Hulpverlening op bijbelse grondslag, werkdagen 10.00- 24.00 uur, za. en zo. 20.00- 24.00 uur, tel. 01180-36251. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de ver eniging ter bescherming van het ongeboren kind, tel. 01184- 61825. Lotgenotencontact borstkan- kerpatiënten, tel 01180-37652, 01180-12226 of 01187-1588. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige men sen van 18 jaar en ouder. Aan meldingen en informatie tel. 01184-17819 Of 01180-16278. PvdA Ombudsman - Vlissin gen, tel. 01184-63133. Middel burg tel. 01180-36197 (b.g.g 13358) en 14904. Ook voor Westkapelle. Medisch Kleuter- en Kinder dagverblijf - Opvang voor kin deren in de leeftijd van 11/2-6 jaar en opvang schoolgaande jeugd. Middelburg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Borstvoedingsgroep Walche ren - Inf. over praatgroep en tel. hulpdienst: 01180-15041 en 16812. Stichting Vrouwen In Postna tale Depressie - Wekelijkse praatgroep Verkuyl Quakke- laarstr. 95 op wo. 8.00-10.00 u. Inf. 01184-14395 of 71156. Stichting Blijf van m'n Lijf Zee land - Postbus 231Middelburg, 01184-14645, dag en nacht. SOS Telefonische hulpdienst - Voor een gesprek van mens tot mens, tel. 01180-15551 (dag en nacht). Adviesbureau voor school- en beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655 Informatheek elke wo. 13.30- 16.30 uur of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Beroe- penvoorlichting en studie- en beroepskeuzevoorlichting - Grote Markt 14a, Goes, tel. 01100-12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na £*fQnr U.V.V. Vriendschappelijk huis bezoek - Mevr. Vastenhoud-Ba- rendrecht, tel. 01180-36712; mevr. v.d. Laan, 01184-67029. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behal ve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang, tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 814382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. In formatie betreffende verzor gingstehuis en bejaardenwonin gen. Spreekuur maatschappelij ke werkkracht maandag en don derdag van 9.30 tot 10.30 uur, telefonisch dagelijks van 9.00- 9.30 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open Huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelen verkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Woonlasten Komitee Middel burg - Spreekuur elke 2e maan dag v.d. mnd. in Zuiderbaken, De La Palmastraat, 20.00-22.00 uur. Bureau Baanlozen-service - Vrijwilligersvacaturebank, Klein- Onderhoudsdienst, Krant enz., open: di., wo. en do. 10.00- 16.00 uur. Tel. 01180-35790 Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431. Crisisop vang 01184-14911. Dag en nacht bereikbaar. Belangenvereniging WAO Wal cheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Middelburg. Werkgroep Herkenning Zee land - Bevordering contacten tussen kinderen van foute ouders in oorlogstijd, G. Kalks ma, Kalkoensrenk 73, Vlissin gen, 01184-71484. Al-Anon - Zelfhulpgroep voor partners en familieleden van mensen met alcoholproblemen info. postbus 338 M'burg. Werkgroep Gewetensbezwaar den Mil. Dienst - Midgard, Kui perspoort 12, tel. 14281, Middel burg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Do. 16 mai COA2 en 13.15 uur Vr. 17 mei 01.22 en 13.49 uur Za. 18 mei 01.56 en 14.20 uur Zo. 19 mei 02.29 en 14.49 uur Ma. 20 mei 03.02 en 15.22 uur Di. 21 mei 03.36 en 15.58 uur Wo. 22 mei 04.12 en 16.37 uur

Scheldebode | 1985 | | pagina 5