HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Vrouwenpolder feest vier dagen tijdens Holland Surf Cup 1985 Maandag weer NS-gezinskaarten verkrijgbaar op onze kantoren Scheepsenthousiasten uit hele wereld in Vlissingen Verontreinigde grond in Arnemuiden moet weg Vijf attracties voor een prijs in Middelburg Vijfentwintigste keer A vondvierdaagse Vlissingen Expositie Weekend in Domburg over vrede Max Tailleur langs de deur Bijeenkomst over emancipatie Houtsneden van Dali Winnaars actie Arnemuiden Stormloop op aanbieding van dit weekblad M V VLISSINGEN - De Oude Markt, een van de mooiste pleintjes in Vlissingen, werd tot nu toe nauwelijks gebruikt, behalve voor het parkeren van auto's. Er is zelfs geen terras. Daar komt nu verandering in. Met vereende krachten heb ben winkeliers, de Culturele Raad Vlissingen, Dansschool de Jong en Galerie Marquis er voor gezorgd dat er de hele zomer op en om het plein van alles te doen is: een kunst- en antiekmarkt op de dinsdag, concerten op de vrijdag avond, te volgen vanaf een terras dat dansschool de Jong op het plein instal leert, een grote tentoonstelling van de beste grafiek die in Nederland wordt gemaakt in de dansschool en familie-dansavonden voor mensen die zich te oud voelen voor de disco onder begeleiding van een huiscombo. VROUWENPOLDER - Vépé 85 ofwel Vrouwen- polderse Dagen, onder die naam begint op hemel vaartsdag een vier dagen durend evenement met als middelpunt de surf wedstrijden voor de kust van Vrouwenpolder. Vrouwenpolder zet het beste beentje voor om bezoekers nog iets extra's voor te zetten. Donderdag, vrijdag en zaterdag is het van 14.00 tot 21.00 uur braderie in het dorp en zullen ook een aantal oude ambachtslieden te zien zijn. DE SCH^DEBODE 1 UITGAVE ZEEBRA WEEKBLADEN - 33e JAARGANG - OPLAGE 42.659 EX. DINSDAG 14 MEI 1985 301 KANTOOR TORENSTRAAT 5-VLISSINGEN-TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN „We zochten al lang naar een ruimte als die van de dansschool voor activiteiten", onderstreept Klaas Overdam van de Culturele Raad het be lang van de Jongs zalen. „We konden buiten wel iets organi seren, maar wat moet je doen als het slecht weer is? Nu heb ben we een uitwijkmogelijk heid". KUNST- EN ANTIEK MARKT De Culturele Raad wil de kunst- en antiekmarkt dins dags van tien tot negen 's avonds houden. Elke week zou er een ander thema aan de or de moeten komen, zo is de be doeling. De eerste keer, 18 juni, is dat postzegels. Achtereen volgens zouden er dan mark ten moeten komen met oude munten, schilderij en/tekenin gen en landschappen, riet/ bamboe en vlechtwerk, verza melingen en gebruiksartikelen en curiosa, van spinnen tot weven, houtbewerking, pot tenbakken, volksschilder kunst. Bij slecht weer zal een en ander zich in de dansschool aan het plein afspelen. Mensen die er iets voor voe len om, passend in het thema, op de kunst- en antiekmarkt te gaan staan, kunnen zich aanmelden bij de Culturele Raad Vlissingen, Badhuis straat 104, tel. 01184-14928. Ook voor de concerten op de vrij dagavond in een nog te plaat sen muziektent kunnen zich nog groepen of mensen mel den. Gedacht wordt aan big bands, harmonieorkesten, straattheater en noem maar op. Iedereen die meent publiek te kunnen vermaken, mag het proberen. PRESENTATIE STRAAT FESTIVAL Vrijdag 14 juni vanaf 19.00 VLISSINGEN - Voor het eerst in de geschiedenis houdt de World Ship Society een algemene ledenvergadering buiten En geland. Van vrijdag 17 tot en met zondag 19 mei komen scheeps enthousiasten uit Nieuw-Zeeland, Groot-Brittanië, Frankrijk, België, Duitsland, Ierland, Canada, Denemarken, Zuid-Afrika, Jamaica en Nederland naar Hotel Piccard aan de Badhuisstraat 178 in Vlissingen. Behalve over de huishoude lijke zaken, zoals elke leden vergadering die kent, zullen de aanwezigen natuurlijk met elkaar praten over hun geza menlijke hobby, de schepen en de scheepvaart. Sinds de oprichting in 1947 groeide de vereniging uit tot een club met vierduizend le den in vijftig landen. Het cen trale archief herbergt meer dan 50.000 negatieven van scheepsfoto's en daarmee kun nen de leden een aardige ver zameling opbouwen van de vaartuigen, waarin ze zijn geïnteresseerd, of dat nu pas sagiersschepen zijn of sleep boten, kusters of oorlogssche pen. De vereniging geeft maan delijks het blad Marine News uit, waarin uitgebreid de in formatie over alles wat met de scheepvaart te maken heeft, over reparatie en sloop en over reders en rederijen. Het pro gramma begint vrijdag 17 mei om halfnegen met een infor meel samenzijn. Belangstellenden mogen de jaarvergadering op zaterdag 18 mei bijwonen. Die begint om 14.45. uur krijgen Vlissingers op de Oude Markt een voorproefje van het Straatfestival van de komende zomer. Op video zijn flitsen te zien van wat er alle maal staat te gebeuren. Daarnaast zijn er drie op tredens te verwachten! Bob Kerr's Whopee Band met mu ziek, de vorig jaar op het straatfestival zeer succesvolle Amerikaanse komische groep Pigeon Drop komt met de pre mière van een nieuw stuk en een muziekgroep uit Bolivia besluit de avond. Deze laatste groep komt in het kader van de opening van de tentoonstelling van de Zuidamerikaan Tapia. Hij werkte onder meer mee aan de Chileense muurschildering bij de boulevard enkele jaren ge leden. DANCING PAINTS Zijn vijfentwintig kleurpot loodtekeningen komen te han gen in dezelfde zaal waar he dendaagse Nederlandse gra fiek te zien is. Op eerste pink sterdag om 14.00 uur wordt de ze grote tentoonstelling ge opend, waarschijnlijk door wethouder Bruinooge. Tot 1 september ;is dit Grafiek Gala '85 in de dansschool te zien. Bij de tentoonstelling komt een informatieve kraam, waarin duidelijk wordt ge maakt hoe en met welke ge reedschappen en materialen grafiek wordt gemaakt. Een kunstenaar moet in elk geval genoemd worden: Jeroen Hen- nemans. Hij noemde een van zijn werken die in Vlissingen te zien zijn: Dancing paints. Zeer toepasselijk voor de combina tie kunst en dansschool, vond Markies, waarmee de evene mentenruimte van de Jong 'Dancing paints' werd gedoopt. Markies toont overigens ook grafiek is zijn galerie aan de Nieuwendijk vanaf 26 mei, bij de NMB Bank in Vlissingen onder de titel Kunst in de cor ridor, bij Ahrend Kantoor meubelen aan de President Rooseveltlaan en in een vitri ne van Jo de Roo in de Lange Zelke. Enkele bekende namen on der de deelnemers aan de gra fiektentoonstelling zijn Con stant, Cornelia. Jan Cremer, VLISSINGEN - Van maandag 20 tot en donderdag 23 mei wordt in Vlissingen voor de vijfentwintigste keer de avondvier daagse gehouden. De start is elke avond vanaf het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburg- plein. Men kan kiezen uit af standen van 5,10 en 15 kilome ter. Maandag, dinsdag en woensdag is de start voor alle afstanden om halfzeven. Donderdag start de vijf ki lometer om halfzeven, de tien kilometer om zes uur en de vijftien kilometer om half zes. De Vlissingse avondvier daagse is in die vijfentwintig jaar uitgegroeid tot een van de grootste sportevenementen in de gemeente. Meer dan de helft van de deelnemers zijn kinderen, die in club- of schoolverband meelopen, maar er verschijnen ook steeds meer families aan de start. De laatste avond arriveren de wandelaars allemaal op het parkeerterrein achter de Ruij- terschool aan de Kenau Has selaarstraat. Nadat zij in de bloemetjes zijn gezet gaan ze onder begeleiding van vier muziekkorpsen via het stad huis naar het Baskenburg- plein. Bij het stadhuis nemen onder meer het gemeentebe stuur en de organiserende ver eniging, de Vrolijke Tippe laars, het slotdefilé af. ARNEMUIDEN - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeente Arnemuiden verzocht de verontrei nigde grond en de olietanks op het terrein van het conser- veringsbedrijf Mieras aan het Tuindorp te Arnemuiden te verwijderen. Luc Markies (rechts) en de Jong in de grote zaal van de dansschool. Tom Eyzenbach, Anton Hey- boer, Ger Lataster, Reinier Lucassen, Luce bert, Roger Ra- veel, Aat Verhoog en Peter Vos. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat de minder bekende namen ook minder werk zou den afleveren. De activiteiten op en om de Oude Markt zijn met opzet over de hele zomer gespreid en niet in een korte periode van een paar weken geperst. De organisatoren proberen iets - Foto: Cor Schuilwerve waar te maken van de kreet, waarmee Vlissingen sinds vo rig jaar wordt gepromoot: Vlissingen bruisend als de branding. En bekend is dat de branding niet slechts enkele weken bruist. Uit het ter plaatse verrichte oriënterende bodemonderzoek is gebleken dat op één plaats de grond en op twee plaatsen het grondwater sterk is ver vuild met olie. Verder is het gehalte aan polycyclische aro maten verhoogd. De boven grond ruikt sterk naar mosse len; ook deze kan volgens G.S. best worden weggehaald. De door G.S. voorgestelde maatregelen kunnen worden uitgevoerd bij de verplaatsing MIDDELBURG - De ceremoniemeesters, de evenementen commissie van de Middelburgse VW, houdt zaterdag 18 mei een toeristische „5 in 1 dag". Dat houdt in dat belangstellenden tegen een aantrekkelijke prijs een kaart kunnen kopen, die recht geeft op vijf attracties in de Zeeuwse hoofdstad. En dat tussen elf uur in de morgen en vier uur 's middags. Men kan deze dag ieder heel uur (bij grote drukte om het halfuur) deelnemen aan een rondleiding door het Gotische deel van het stadhuis, de Lan ge Jan (de Abdij toren) beklim men, een rit met de paarde- tram maken van de Markt naar Miniatuur Walcheren en een bezoek brengen aan dit eiland in 't klein. De vijfde attractie is dat bij de kop de kaart aangegeven horecaondernemers een gratis tweede kop koffie verkrijg baar is. Als extraatje treedt vanaf 13.30 uur in de binnen stad op de folkloristische dansgroep „Medioburgum". Het was vorig jaar voor het eerst dat als proef een „4 in 1 dag" werd georganiseerd voor de bezoekers, maar zeker ook voor de inwoners van Middel burg. De goede belangstelling vroeg om een voortzetting van het evenement, waarbij dit maal ook werd gekozen voor een wat bredere opzet. De „5 in 1 dag" kaarten zijn vanaf 15 mei en op de ag zelf verkrijgbaar bij de plaatselij ke WV op de Markt. Volwas senen betalen 5,- en voor kinderen tot en met 14 jaar (onder geleide) geldt een prijs van 3,-. Op Hemelvaartsdag is er een paardentram. Vrijdag om een ringrijwedstrijd, georga- 15.00 uur begint tenslotte een niseerd door de Ringrij ders- demonstratie met afgerichte vereniging Gapinge. Het be gint om 16.00 uur. Het vervoer naar en van de surf wedstrij - den zal worden verzorgd door Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren. Oplage: Editie Vlissingen 22.534 ex. Gemeenten: Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg 20.726 ex. Gemeenten: Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, tel. privé 01184-60369; Jos Rentmeester, tel. privé 01195-379. Openingstijden kantoor Vlissingen: 08.30-12.30 u, 13.30-17.00 u. Redactie: Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043. Correspondent: RinaSavic, tel. privé 01184-64630. honden. Die vier dagen komt er op het parkeerterrein bij de Fort den Haakweg een grote tent te staan, waar allerlei optredens te zien zullen zijn. Op Hemel vaartsdag zal de spits afgebe ten wordendoor de groep Ma hogany die om 20.00 uur start met een swingend repertoire. Deze internationaal bekende groep brengt disco, rock and roll, reggae, country en andere dansmuziek. Daarnaast heeft Mahogany een Zuidameri kaans repertoire. Mahogany is gespecialiseerd in het begelei den van bekende artiesten, zo als Oscar Harris en Lee To wers. De groep zal op deze avond de zangeres Rinia Hel der begeleiden. Vrijdagavond wordt er van af 20.00 uur een Beierse Avond gehouden met een optreden van de van radio en tv beken de „Alpenjager". Deze 17 man sterke groep is afkomstig uit Klaaswaal. Zaterdag 18 mei vindt om 16.00 uur een optreden plaats van Volksdansgroep „Wala- cra". De zaterdag al afgesloten worden door een optreden van de „Sound of Steel" steelband met muziek uit het Caraïbi- sche gebied. Het publiek wordt de mogelijkheid geboden in tensief aan deze show mee te werken in de vorm van mu ziekspelletjes of om zelf een van de olievaten te bespelen. Voor de jeugd is er iedere middag vanaf 14.00 uur een disco in de activiteitentent. Aanleiding voor al deze feestelijkheden zijn dus de surf wedstrij den. De vierdaag se in Vrouwenpolder maakt onderdeel uit van de wedstrij - den voor de Holland Surf Cup 1985. Ze zijn verdeeld binnen- en buitenwatersurfen. In Vrouwenpolder zijn drie typen wedstrijden te zien. Het zogenaamde course-racing, waarbij het vooral om de snel heid gaat. De surfers gebrui ken dan ook zeer lange plan ken. Bij de slalom is de plank juist heel kort om de boeien zo snel mogelijk te kunnen pak ken. Het meest spectaculair is ongetwijfeld de wave-perfor mance. Binnen een bepaalde tijd moeten de surfers allerlei kunsten vertonen, onder meer springen. Al deze wedstrijden zijn vanaf het strand goed door het publiek te volgen. MIDDELBURG - Van za terdag 18 mei tot en met zater dag 29 juni zijn in het BKR- centrum Balans 17 in Middel burg tekeningen te zien van Peer van Meer en beelden van Bob Klaassen. De expositie wordt zaterdag 18 mei geopend van 14.00 tot 16.00 uur. Balans 17 is geopend woensdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 17.00 uur en op za terdag van 11.00 tot 16.00 uur. DOMBURG - De World Conference on Religion and Peace houdt een vredesweek end van 16 tot en met 19 mei in de jeugdherberg kasteel West hoven in Domburg. Tijdens dat weekend kun nen jongeren met elkaar pra ten over wat voor hen vrede betekent. Tevens staat een be zoek aan de boerderij Lover- endale op het programma. Hier wordt gewerkt volgens de biologisch-dynamische landbouwmethode. Zaterdag 18 mei is er een ge sprek met mensen uit de om geving die zich inzetten voor vrede en ontwikkelingssa menwerking, zoals de werk groep Werelddiakonaat en de actie Zeeland helpt Nepal. Van halftwaalf tot twaalf uur kan men meedoen in de Stille Kring. Daarna volgen experi menten met stilte en muiek in een van de kerken met deelna me van koren en musici. Ook wordt op deze dag de informatie over de internatio nale werkkampen uitgewis seld. De zondag heeft als the ma „Tibet voor wereldvrede". Wie meer inlichtingen wil hebben over het vredesweek- end kan contact opnemen met Hans van Willens waard, Spanjaardstraat 74, 4331 ES Middelburg, telefoon 01180- 38113. van het bedrijf of bij het bouwrijp maken van het ter rein. De af te graven grond kan worden gestort op de vuil- nisstortkplaats Midden-Zee land. Op het terrein aan de Keet- weg in Arnemuiden waar vroeger de Vitrite was geves tigd - Mieras gaat hier naar toe - willen G.S. het grondwa ter laten analyseren om meer duidelijkheid te krijgen over de vraag of dit al dan niet is vervuild. Uit eerder onderzoek is gebleken dat de grond niet is verontreinigd. Bij dit onder zoek is het grondwater niet onderzocht. Max Tailleur, gefotografeerd op zijn 75ste verjaardag, toen hij tot zijn verrassing een groot feest kreeg aangeboden. VLISSINGEN - Dinsdag en woensdag 21 en 22 mei komen vrij willigers van de Max Tailleur Stichting weer langs de deur in de gemeente Vlissingen om zakken met kleding op te halen. Doel is met de verkoop van de kleding geld bij elkaar te krijgen voor een kuurreis van reumapatiënten. De drie weken durende kuur in Oostenrijk kan tot gevolg heb ben dat de patiënten zes tot negen maanden met veel minder pijn kunnen leven dan ze gewoon zijn. Er hebben zich dit jaar weer 120 reumapatiënten aangemeld voor de kuurreis. Er is dus veel kleding nodig om deze reizen te bekostigen. OOST-SOUBURG - De ge meente Vlissingen heeft een voorontwerp voor een emanci patieplan gemaakt. Doel is met dit plan de ach terstand van de vrouw, voor zover in het vermogen van de gemeente ligt, weg te werken. Iedereen kan nog invloed uit oefenen op het ontwerp. De Stichting Vrouwen emancipatie Zeeland houdt daarom maandag 20 mei een bijeenkomst over dat plan in de Zwaan aan de Kromwege- singel in Souburg. Het begint om 20. ,00 uur. MIDDELBURG - In de Middelburgse galerie Mont- parnasse aan de Reigerstraat zijn van zaterdag 18 mei tot en met zaterdag 8 juni kleur- houtsneden te zien van Salva dor Dali. Ze werden in 1960 uitgege ven door Joseph Foret in Pa rijs. Met de 101 houtsneden il lustreerde Dali het verhaal van Dantes Goddelijke Kome die. De opening is vrijdag 17 mei van 19.00 tot 22.00 uur. ARNEMUIDEN - Deze week zijn de prijswinaars be kend geworden van de winke liersactie D.E.K. in Arnemui den. In deze tweede ronde ging de eerste prijs naar H. Aal- berts de tweede prijs naar K. van de Gruiter, de derde prijs naar A. Schaap, de vierde prijs naar B. van Dijk en de vijfde prijs naar A. de Ridder, allen uit Arnemuiden. Alle prijswinnaars wonnen een dagtocht van de Neder landse spoorwegen. De win naar van de eerste drie prijzen reizen eerste klas. Voor f 99,00 vier dagen lang onbeperkt met de trein door Nederland, daar komt de Ge zinstoerkaart van de Neder landse Spoorwegen eigenlijk op neer. Dat kost u dan niet meer dan vijfentwintig gulden per dag, dank zij een speciaal aanbod van dit weekblad.Dat hebben we geweten, want er was na de eerste publikatie een ware stormloop op onze kantoren. Veel groter dan in het verleden was de belang stelling voor de gezinskaar- tenaanbieding en de achthon derd door de NS beschikbaar gestelde kaarten gingen dan ook als warme broodjes over de toonbank.We hebben een nieuwe hoeveelheid gezins- kaarten ontvangen en deze vanaf aanstaande maandag -zo lang de voorraad strekt- tot uiterlijk vrijdag verkrijg baar op onze kantoren in de Torenstraat te Vlissingen, Klokstraat te Goes. We hebben ook een beperkt aantal „eerste klas"-gezins- kaarten gekregen. Deze kosten f 159,Degenen, die tijdens de eerste verkoopperiode een tweede klas-gezinskaart heb ben gekocht en liever „eerste klas" willen kunnen de ge kochte kaart tegen aanvullen de betaling omruilen voor een eerste klas kaart.De tweede klas -gezinskaart kost nor maal 140.- Voor het bedrag van slechts f 99,kan men vier dagen met een gezin rei zen, ongeacht de grootte van het gezin. „Gezin" is voor de Nederlandse Spoorwegen in dit geval een rek baar begrip: moeder en/of vader (of twee personen die verklaren dat ze ten minste een jaar duur zaam samenwonen) en verder alle kinderen die ten hoogste 18 jaar oud zijn. En als u de hond wilt meene men, mag dat ook. De kaart is al leen geldig gedurende de maan den juni, juli en augustus; de vier dagen kunt u aaneengesloten op nemen, maar u mag ze ook afzon derlijk gebruiken, als u dat maar binnen een periode van 10 dagen doet.En bij uw Gezinskaart krijgt u dan ook nog de gratis Gezins Voordèelpas: een boekje met veer tig coupons die u recht op allerlei kortingen en voordeeltjes geeft.De ze wordt op het kantoor van de NS gegeven op het moment, waarop U Uw gezinskaart gaat gebruiken. Indien u besluit om een Gezin stoerkaart te nemen, hoeft u alleen maar met het bij deze krant ge kochte aankoopbewijs naar een station te gaan, een bewijs mee te nemen waaruit de leeftijd van de kinderen blijkt en pasfoto('s) van de ouder(s); dat mag er dus ook één zijn, maar de kinderen moeten in ieder geval wel met een van de ouders reizen. Verder laat u op el ke reisdag uw Gezinstoerkaart aan het loket van het vertrekstation af stempelen. t

Scheldebode | 1985 | | pagina 1