„Vrolijke en opgewekte gezichten geven me echt voldoening" EEN GEZELLIGE I/OORLICHTINGS BEURS Jubileum Expo-Goes start 14 mei I Foto's van Goes en omgeving gemaakt door 306 squadron Welkom SLANGENEXPO Vliegbasis Volkel op expo Albert Jan den Boer: Badminton in Goes 13.30- 17.30 UUR 18.30-22.30 UUR non stop geopend van 10.30- 17.30 UUR TOEGANGSPRIJZEN: VOLWASSENEN PP. 4.00 KINDEREN,m 12^65+ P.P. 2.00 voor het hele gezin Automatisch SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 MEI 1985 Afspraken OPENINGSTIJDEN: DINSDAG 14, WOENSDAG 15 en VRIJDAG 17 MEI DONDERDAG 16 MEI (Hemelvaartsdag) ZATERDAG 18 MEI Omdat het de 10e EXPO is, ontvangt iedere 10e bezoeker een leuke attentie Bel de info Expolijn van vrijdag 10 t.m. zaterdag 18 mei tel. 01100-32223 Tevens een bijzondere GOES - Dinsdag 14 mei gaan de poorten van de Zeelandhallen voor het publiek wijd open. Ook deze keer heeft organisator Albert den Boer het initiatief genomen Goes 'in de picture' te brengen van zowel ondernemer als consument. Hoewel de inventieve Den Boer van iedere door hem georganiseerde expo iets bijzonders wist te maken is dit tweede lus trum een extra aanleiding om de bezoeker een middag of avond te bezorgen die de moeite waard zal blijken. 313 KLOETINGE - Bij zon Expo is het de gewoonte de organisator te vragen om een terugblik in de tijd. „Na tuurlijk was het bezoek van mr. Pieter van Vollenhoven in '82 een hoogtepunt maar ieder jaar geeft het mij vol doening vrolijke, zich amu serende mensen te zien en te weten dat de beurs weer een succes is", zegt Albert den Boer uit de grond van zijn hart. Aan nachtrust komt de promotor in deze tijd nau welijks toe, op meer dan vier a vijf uur slaap hoeft hij niet te rekenen. Wat is de drijf veer van deze uit de Hoekse- waard afkomstige man? „Kijk", zegt hij, „je moet er lol in hebben en eerzucht is het ook wel een beetje. Geld is voor mij niet zo belang rijk. Het is makkelijk als je het hebt - dat zal niemand ontkennen - maar bepaalde dingen zoals het gelukkige gevoel als ik met mijn klein kinderen op stap ga is niet te betalen". De getalenteerde organi sator heeft wel eens moeite met de aanvraag van alle mogelijke vergunningen en het rekening houden met voorschriften. „Je moet voor ieder ca deautje dat op zo'n beurs uitgedeeld wordt en elk plannetje dat je maakt toe stemming vragen. Daar gaat veel tijd in zitten eer dat al lemaal rond is", aldus Den Boer. Tijdens gezamenlijke fa miliemaaltijden komen veel ideeën tot stand. Zijn zoons en dochters denken mee, de heer des huizes blijft echter de coördinator en selecteert de aangedragen inventivi- teiten. Mevrouw Den Boer treedt niet graag op de voorgrond. Haar man over haar: „Ik kan veel aan mijn vrouw delegeren - zij is onvermoei baar - werken is haar lust en haar leven". Als Den Boer het na de Expo weer wat kalmer aan kan doen zal verveling hem geen parten spelen. Trots laat hij zijn tuin zien - even daar voor heeft hij een stuk je mondharmonica muziek ten gehore gebracht. Van dit instrument heeft hij ver scheidene exemplaren. Bij na in elk vertrek van het huis. Soms, denkt hij zelf, wordt hem een zekere fel heid verweten. „Als ik zeker weet dat ik gelijk heb, ga ik tot het uiterste", zegt hij vastberaden. Dan laat Den Boer zijn overvolle agenda zien. „Ik kom mijn afspraken en be loften na. De mensen kun nen van mij op aan. Zelf maak ik vaak anders mee. Daar kan ik me wel eens aan ergeren". Over de openingsspeech maakt hij zich nog wel zor gen. „Ik ben toch zo bang dat ik iemand vergeet of in her haling zal vallen". Succes Albert den Boer! Tien jaar lang Expo Goes. Elk jaar weer op nieuw een opvallende verschijning in de reeks van de grote beurzen in Zuidwest-Nederland. En steeds weer aantrekkelij ker De Jaarbeurs van Zee land" is uitgegroeid tot een landelijke beurs met meer dan 100 standhou ders. Gevarieerd in zijn presentatie, levendig, vol kleur en afwisseling, in formatief en vooral ge zellig. De hoge bezoekcij fers bewijzen het succes van de Expo Goes. Een evenement dat binnen Goes helemaal op zijn plaats is. Een bedrijvige ge meente, met een levendig winkelhart, een centrum voor handel, onderwijs EEN FAMILIEBEURS VAN GROTE ALLURE Mr. W. Blanken, burgemeester van Goes Goes, mei 1985 GOES - De badmintonvere niging Kolibrie in Goes houdt zaterdag en zondag een groots opgezet badminton toernooi in het Goese Sportcentrum. Tijdens dit vijfde (lustrum) toernooi is voor het eerst de nationale sub-top present. In de A-2 klas zijn dat spe lers en speelsters uit Enschede, Amsterdam, Amstelveen en Tilburg maar ook Zeeuwse toppers als Danny Mol, Brigit te van de Water en Tanja Tienpond. In totaal worden 300 partijen afgewerkt. Op zaterdag speelt men vanaf negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds en op zondag van negen tot zes uur. Op de laatste dag staan uiter aard ook de halve en de hele finales op het programma. en gezondheidszorg. Een recreatieve stad, waar hard gewerkt wordt. Veelzijdig en gastvrij Overtuigd van een suc cesvolle 10e Expo Goes, heet ik alle standhouders en de vele duizenden be zoekers hartelijk wel kom (ADVERTENTIE) GOES - Op de Expo is ook een stand van de Ko ninklijke Luchtmacht aanwezig. Als blikvanger dient hier de Orpheus- gondel waarin zich het fotoverkenningssysteem bevindt van het enige Nederlandse Tactische Fotoverkennings Squa dron, het 306 TRS van de vliegbasis Volkel. In 1966 werd, in op dracht van de Koninklij ke Luchtmacht, gestart met de ontwikkeling van een fotoverkenningssys teem dat snel aan een vliegtuig te bevestigen is. De vliegtuigfabriek Fok ker heeft in nauwe sa menwerking met het Na tionaal Lucht- en Ruim tevaart Laboratorium (NLR) een aërodynami sche gondel (pod) ontwik keld. De in Delft geves tigde optische industriële „Olddelft" heeft het tota le fotografische en elek trische systeem van de pod ontworpen en ver vaardigd. Na de ontwik- kelings- en beproevings fase werd in 1974 de Or- pheuspod officieel in ge bruik genomen. De pod heeft een ge wicht van 350 kg, is 3.75 m Het maken van foto's gebeurt geheel automa tisch als de vlieger de ca mera in werking stelt. De belichtingstijd varieert van 1/375 tot 1/7500 se conde. De snelheid waarmee gevlogen wordt ligt tus sen de 500 een 1100 km per uur. De foto's worden haarscherp vanaf een hoogte van 30 tot 500 me ter. Het infraroodsysteem werkt op gemeten tempe ratuurverschillen en legt deze vast op een „gevoeli ge plaat". In de stand zijn foto's van Goes en omge ving te zien die door het 306 squadron zijn ge maakt. ^illlllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilin= Een greep uit de lange lijst van standhouders: De fa. „Bo- vita" toont hun nieuwe pro duct 'wormenmest' - zij waren nog niet zo lang geleden te zien in een uitzending van Brand punt in de markt. Sportschool Geelhoed geeft doorlopend de monstraties van de Oosterse gevechtstechnieken Judo en Jiu Jitsu. Den Boer is trots dat hij zijn publiek kennis kan laten ma ken met de Serpo slangenexpo - zowel uit spectaculair als educatief oogpunt de moeite waard. Verscheidene exposan ten zullen het publiek voor lichting geven op zeer uiteen lopend gebied. Stichting Voor lichting Energie, de Goese Ge meente Politie, Terre des Hommes en de Nederlandse Hartstichting zijn hier voor beelden van. Defensie is ook vertegenwoordigd, De Ko ninklijke Luchtmacht, Land macht, Marine en Marechaus see zijn niet alleen voor perso- neelswerving present maar te vens wordt het project „Or pheus" onder de aandacht ge bracht. Dit is een fotoverken- ning-systeem waarmee onder meer luchtfoto's van Zeeland zijn genomen. Deze foto's zijn op de expo te bezichtigen. Albert den Boer - zelf gast ronoom - is ook de „smulpaap" niet vergeten. Video en telecommunicatie worden op verschillende ma nieren onder de aandacht ge bracht. Bij twee firma's kun nen caravans en vouwwagens bekeken worden. Omroepver enigingen zijn met uitgebreide informatie op de Gezinsbeurs aanwezig. Mocht u nog be langstelling hebben voor on bekende karaktereigenschap pen, dan bestaat de mogelijk heid tot een handschriftanaly se. Maar er is natuurlijk nog veel meer wat een bezoek aan trekkelijk zal maken, want 115 standhouders hebben heel wat te bieden. Ruim 25.000 bezoe kers worden verwacht. Dit al les is goed te realiseren, want de oppervlakte van de ten toonstellingsruimte in de Zee landhallen bedraagt zo'n 6000 vierkante m Mensen die iets willen weten over de Expo kunnen vanaf vrijdag 10 mei t/m zaterdag 18 mei via nr. 01100-32223 alle gewenste in formatie verkrijgen. Indien na de beurs inlich- ti', jen ingewonnen moeten worden, kan men terecht bij Organisatie en Evenementen bureau „Delta Succes", Jacht huisstraat 32-34, Kloetinge, tel. 01100-15797. Burgemeester M.W. Blan ken zal de Expo op 14 mei ope nen. De ludieke aspecten rond deze officiële gebeurtenis wor den nog geheim gehouden. De toegangsprijzen zijn dit jaar ongewijzigd gebleven: vol wassenen betalen vier gulden; kinderen t/m 12 jaar en be jaarden kunnen met twee gul den volstaan. Naast hun toe gangsbewijs ontvangen kinde ren t/m 12 jaar een kaartje dat thuis dient te worden inge vuld. Op de laatste dag van de Expo kunnen zij met dit kaartje aan een ballonnen wedstrijd deelnemen. De openingstijden zijn als volgt: Dinsdag 14, woensdag 15 en vrijdag 17 mei van 13.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 22.30 uur. Donderdag 16 mei (He- melixiartsdag) en zaterdag 18 mei van 10.30 to 17.30 uur non stop geopend. lang en heeft een diame ter van 47 cm. De uitrus ting bestaat uit vijf zwart/wit camera's en een Infra-Red-Line- Scanner. Een camera „kijkt" recht vooruit. Aan weerszijden van de pod zijn nog eens twee came ra's geplaatst. De voorste en de eerste linker en rechter camera hebben een vast 70 mm objectief, de resterende twee se cundaire camera's kun nen naar gelang de op dracht, worden voorzien van 70, 100 of 150 mm ob jectief. Eén van de hoogtepunten uit „10 jaar Expo-Goes". Mr. Pieter van Vollenhoven wordt begroet door o.a. organisator Albert den Boer. Slangenexpo met levende slangen GOES - Een expo binnen de expo is de „Serpo" slangenex po, die in de Veilinghallen te zien is. Van weinig diersoorten we ten de mensen zo weinig af als van slangen. Over deze dieren doen zoveel onzinverhalen de ronde, dat het voor de leek al heel moeilijk geworden is waar van onwaar en juist van onjuist te onderscheiden. Wie de slangenexpo „Serpo" be zoekt zal zeker wat wijzer worden. De reputatie van de slang is slechter dan die van de bij. Er komen jaarlijks echter drie maal zoveel mensen te overlij den door bijensteken dan ten gevolge van slangebeten. Daarbij moet worden aange tekend dat de slang een nuttig dier is. De slang verdelgt scha delijke knaagdieren en het gif van sommige gifslangen v/ordt als basis voor tal van medicijnen gebruikt. Op de Expo kunnen de be zoekers in vijftig natuurge trouw ingerichte terraria ruim honderd slagen uit de hele wereld zien zoals: py thons, boa's, adders, ratel slangen, cobra's en vele andere soorten. Daarnaast krijgt men ook uitgebreide visuele infor matie via een diaklankbeeld, teksttableaus en videopresen tatie. Voor een bezoek aan de slangenexpo moet een aparte toegangskaart worden ge kocht. Een volledige slangenexpo te zien in de Veilinghallen van Goes.

Scheldebode | 1985 | | pagina 13