het weten waard Oorlog en verzet week lang thema in Meccano en Elektro Prijswinnaars kleurwedstrijd Ponypark Slagharen bekend I Herinneringen van I een tewerkgestelde 24.50 VAN LOOY Blankenburgh breidt uit met beddenafdeling Scarpidoe brengt mode voor jonge mensen Dark Wizzard in The Cavern „COMOSA" Actie „Kans voor een kind Nederlands Dans Theater Junior in Schouwburg Swingavond in Midgard Bredase bands in de Piek Winnaars winkelactie Arnemuiden Modeshow in Cheesy WAN WOEMAN SJOW UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 MEI 1985 HAARUITVAL bestaat niet. Kuurflacon DROGISTERIJ PARFUMERIE HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER 305 MECCANO - draait de ko mende week een serie films die het verzet en de oorlog als thema hebben. Met het oog op de veertigste viering van be vrijdingsdag zijn er vooral veel boeken over de oorlog verschenen, maar de filmers lieten zich ook niet onbetuigd. Meccano had ook Het bittere kruid naar de roman van Marga Minco willen draaien, maar kon deze film pas boe ken voor juni. De verzetsfilms zijn te zien in Meccano tot en met zondag en worden vanaf dinsdag voortgezet in Elektro, het nieuwe filmtheater in de bibliotheek aan de Kousteen- sedijk. In Meccano draaien van donderdag tot en met woensdag de volgende films: Die weisse Rose van Mi chael Verhoeven is gebaseerd op ware gebeurtenissen. Een groepje studenten pleegt in München actief verzet tegen de nationaal socialisten, voor namelijk door het uitdelen van pamfletten en vlugschriften. Ze roepen de mensen op zich tegen de nazi's te verzetten en sabotage te plegen. De gestapo verkeert in de veronderstel ling met een grote organisatie te maken te hebben en gaat er met forse middelen tegenaan. Een gruwelijk einde. Verhoe ven maakte de film om de schijnheiligheid tijdens de re gering van Adenauer na de oorlog aan te tonen. Donderdag 20.30 uur, vrijdag 20.00 uur. Charlotte is een eveneens op historische gebeurtenissen ge baseerde film. Het scenario werd geschreven door Judith Herzberg en de regie is van Frans Weisz. Charlotte Salo mon ziet in Berlijn achtereen volgens haar grootmoeder en moeder zelfmoord plegen. Rondom haar is het Duitse volk waanzinnig aan het wor den en neemt de jodenhaat toe. Ze denkt veiliger te zijn als ze met haar grootouders naar Zuid-Frankrijk verhuist. Ze gaat daar aan het werk en maakt als vrijwel ongeschoold beeldend kunstenaar een serie van duizend gouaches die weergeven wat haar bezig houdt: dood, zelfmoord en lief de. De gouaches zijn een tijd lang tentoongesteld geweest in het Joods Historisch Museum in Amsterdam. Als die serie af is, wordt ze opgepakt en naar Auschwitz afgevoerd. Vrijdag 22.30 uur, zaterdag 20.00 en 22.30 uur, zondag 20.30 uur. The world according to Garp naar het boek van John Irving. Absurde humor. Op veler verzoek nogmaals te zien. Maandag, dinsdag en woens dag 20.30 uur. In ELEKTRO is tot en met volgende week woensdag te zien: De ijssalon van Dimitri Frenkel Frank, ook weer ge baseerd op ware gebeurtenis sen in de oorlog. Het speelt vlak voor de februari-staking in 1941. De eigenaar van de ijs- salon Koco in Amsterdam wil van de oorlog niets weten en leeft joyeus alsof er niets aan de hand is. Zijn vriend is een Duitser. Als deze als Duits of ficier in Amsterdam komt, verandert dat niets aan de vriendschap. Tot verdriet van andere Amsterdammers die voor een steeds grimmiger sfeer in de ijssalon zorgen. Vriendschap, liefde en haat in oorlogstijd. Dinsdag en woensdag 20.30 uur In het Vlissingse ALHAM- BRA THEATER draaien van donderdag tot en met woens dag de volgende films: Beverly Hills cop spanning en humor. De derde week al weer. Donderdag en maandag tot en met woensdag 20.00 uur, vrijdag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alle leeftijden. Missing in action. Het is 1984 en Vietnam is voor de meeste Amerikanen een snel vergeten geschiedenis. Voor een aantal Vietnamveteranen is het ech ter onverteerbaar dat er nog steeds 2500 Amerikanen als vermist te boek staan. Kolonel James Braddock is ervan overtuigd dat ze in Vietnam gevangen zitten, maar om zijn gelijk te bewijzen moet hij met bewijzen komen: het tonen van de vermiste Amerikanen aan de wereld. Hij schaft met een ouwe strijdmakker wa pens aan en trekt de Vietna mese jungle in. Donderdag, maandag en dinsdag 20.00 uur, vrijdag 19.00, 21.30 en 23.30 uur, zater dag en zondag 19.00 en 21.30 uur. Zestien jaar Lady's night. Porno Vrijdag 23.30 uur. Achttien jaar. Sneeuwitje gaat de vijfde week in. Zondag 14.00 uur. Alle leef tijden. L'été meurtrier van de Franse regisseur Jean Becker staat in het teken van de MIDDELBURG - Zwaar metaal in The Cavern, Bedde- wijkstraat 15 in Middelburg. De Nederlandse groep Dark Wizzard zorgt er zondag 5 mei voor een flink brok geluid en rock. Het begint om 15.30 uur, toegang zeven gulden vijftig. Als enige Nederlandse groep zorgt deze viermansformatie ook voor een mooi kijkspekta kel in de vorm van een horror show. Vampieren, vuur, licht show en veel rook, met de no dige schrikeffecten. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Middelburg se hardrockgroep Plein 40 Band. wraak. Een aantal ogenschijn lijk los van elkaar staande ge beurtenissen wordt met elkaar verbonden door een pianola. In de jaren vijftig wordt een jonge vrouw in een afgelegen huis aangevallen door drie mannen met een pianola in hun vrachtwagen en zij laten haar een nachtmerrie door maken. De film komt in het nu: een meisje loopt in een heet dorp in de Provence. Ze is mooi, met de sensualiteit van een dier, uitdagend, agressief en volslagen onvoorspelbaar. In haar hoofd spookt een ge nadeloos vergeldingsplan. In een schuur laat een minnaar van haar zijn vaders pianola zien. Woensdag 20.00 uur. Organi satie ZVU. Als u kaal wordt, dan is de oorzaak meestal, dat uw haar bij de wortels af breekt. Dit komt, omdat uw haarwortels voeding te kort komen. Dit tekort kunt u aanvullen door het gebruik van „Comosa" medicinale haarlotion. „Comosa" voedt de haar wortels, voorkomt roos en hoofdjeuk en activeert de hoofdhuid, waardoor een vitale haargroei mogelijk wordt. Vraag gratis folder. van 500 gram a In Middelburg verkrijgbaar bij: Winkelcentr. Dauwendaele Middelburg-Tel. 01180-12862 199 MIDDELBURG - Het Nederlands Dans Theater Junior danst zaterdag 4 mei in de schouwburg choreografieën van Jiri Ky- lian, Ed Wubbe,James Vincent en Hans van Manen. Het dans- festijn begint om 21.00 uur. Het Nederlands Dans Thea ter dat internationaal een be grip is geworden, heeft een re pertoire dat men het beste kan karakteriseren als een meng vorm tussen het klassieke en moderne ballet. Om regelmatig jonge dan sers op te kunnen nemen in het gezelschap heeft het Ne derlands Dans Theater een eigen juniorgroep opgericht. De juniorgroep bestaat uit 10 dansers: 5 jongens en 5 meisjes. Gezien het hoge ni veau van het NDT worden al leen zeer talentvolle dansers aangenomen, waarvan ver wacht mag worden.dat zij bin- MIDDELBURG - Vrijdag 3 mei zal er in Jongerencentrum Midgard in Middelburg een swingavond plaatsvinden. Daarbij zullen er speciale effecten te zien zijn. De mu ziek wordt verzorgd door: Ta co, Mark en Eric. Het begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. SLAGHAREN - De paaskleurwedstrijd, die door deze krant in samenwerking met Ponypark Slagharen is gehouden, heeft een verras sende creativiteit opgeleverd. De jury heeft het ongelofelijk moeilijk gehad om de prijs winnaars te kunnen aanwij zen. De Trio-trips (in voor- of naseizoen drie dagen verblij ven in een van de zomerhuis- VLISSINGEN - In de Piek, Hellebardierstraat 11-13 in Vlissingen treden zaterdag 4 mei twee bands uit Breda op. De ene groep noemt zich „Tout le bus" en werd opge richt tijdens alcoholische ge sprekken. De andere band heet „Four one and only's" en deze probeert met de eenvou digste middelen de leukste muziek te maken. Beide groepen noemen hun muziek „Freestructured-folk- jazzpunk. Aanvang 21.00 uur. Entree vijf gulden. Illlllll WEST-SOUBURG - De heer van Sorge uit West-Sou- burg deed De Scheldebode een gedicht toekomen, waarin hij zijn eigen ervaringen beschrijft in de oorlogsjaren. e Gedurende die periode werd hij verplicht tewerkgesteld e E in de Wilhelmshafen in Hamburg. Later wist hij onder te e E duiken in Denemarken, waar hij de bevrijding mee- e maakte. HERINNERINGEN 1940/1945 Een herinnering is een onderdeel van 's mensen geestelijk leven. E E Het kan zo mening werf verdriet, maar soms ook vreugde =j E geven. E E Het kan een stukje leven zijn, dat hart en zinnen steelde, E Maar meestal is het hartepijn van een eens verloren e E weelde. E E Dat geldt vooral wel voor diegeen die in de vreemd leven, E Met slechts nog de herinnering aan dat wat is gebleven E In 't vaderland, waar nu hun vrouw, verloofde of bekende e E In stilte hen nog voor zich zien en stille groeten zenden. Een herinnering ook dicht bij huis aan bloedverwant of vrienden, E Die zich met liefde en geduld naar behoeften dienden. Daar blijf je dan plots stil bij staan met diepe heimwee- dromen. E Terug zelfs tot dat diepste feit, dat nooit terug zal komen. e E Die herinnering, hoe erg, hoe fijn, hoe duister. §f Dat drijft als olie op de zee, maar dempt niet het gefluister E Des harten onrust, o waarom, waarom komt dat verleden, e E Bij elke stormvlaag van de tijd, terug tot op dit heden. E Maar dan herinner ik me weer, mijn naaste vraagt mijn E aandacht. E Wat heeft men aan mijn dagdrooom nu? Mijn leven E zonder wilskracht. E Een herinnering aan toen? Dat zet ik van nu af naast me E neer E Wat ik vandaag voor hen kan doen, dat is oneindig meer. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIUil jes van het Recreatiepark Col- lendoorn en tijdens die dagen gratis toegang tot het Pony park Slagharen) zijn gewon nen door: Annelies Beukert, A. v. Briellaan 77, 4333 CC Mid delburg, André Hubregtse, Kon. Julianastraat 8, 4401 CX Yerseke, Tonny Siemons, Prinsenhoefstr. 1, 4714 TD Sprundel, Judith Gils, Zon straat 26,4818 NG Breda, Hélè- ne v. Disseldorp, Schoutenlaan 45, 4854 AV Ba vel, Stijn en Martijn, Bergakker 28, 4721 AE Schijf, Denis Pape, Beet- hovenlaan 24c, 4941 WC Raamsdonksveer, Wilfred Holleman, Cousstraat 18, 4301 LA Zierikzee, Els de Visser, Thibautstraat 4, 4363 BG Aag- tekerke en Mandy Fokke, Iepenstraat 5,4462 VN Goes. De gezinskaarten, die ook tijdens het hoogseizoen recht geven op gratis toegang voor het hele gezin, werden gewon nen door: Martij n Boonman, Stuyve- santseweg 6, 4435 WC Baar land, Ben Verbeem, Ruysdael- straat 8, 4462 AD Goes, Anne- miek v.d. Weele, Schuitweg 22, 4431 BB 's Gravenpolder, Mar jolein v.d. Diepstraten, Nieu we Laan 9, 4921 ZE Made, Elles Evers, Provincialeweg 227, 4909 AJ Oosteind, Janthe Hoekstra, Kloosterweg 53, 4317 NG Noordgouwe, Arwin v.d. Zande, Zeedahliaweg 16, 4325 CV Renesse, Fatema Pape, Kabbelaarsbank 51, 4301 XB Zierikzee, Bianca Pannekoek, Marisstraat 2, 4301 GB Zierik zee, Irma de Jonge, Kabbe- laarsbankstr. 8, 4322 BD Scha- rendijke, Ronald Men ten, Stoofweg 3, 4325 BA Renesse, Marian Waleboer, Noorddijk- straat 11, 4310 BG Brouwers haven, Richard Stouten, Vloedstraat 46, 4321 AN Kerk- werve, Linda Zwemer, Prin senlaan 119, 4336 HK Middel burg, Annemarie de Ridder, v. Citterstr. 28, 4333 KW Middel burg, Cindy Wagenaar, Sta- tenlaan 85, 4338 CE Middel burg, Samantha Maas, Bree- weg 56, 4335 AS Middelburg, Armand Tournois, Koren bloemlaan 42, 4341 JA Arne- muiden, Esther van Wijk, Ra- denhove 82, 4336 CZ Middel burg, Justus Schoonheim, Vlissingsestr. 10, 4331 KV Mid delburg, Marije Brouwer, De Keyzerstraat 11,4364 BJ Grijs- pkerke, Martij n v.d. Ster, Tru- manstede 9203, 4463 WD Goes, Annelies v.d. Hart, v.d. Bosch straat 16, 4475 AL Wilhelmina- dorp, Martien Gijzel, Violen- laan 5, 4401 HS Yerseke, Wil liam Koole, Tulpstraat 24, 4461 NZ Goes, Vivian Welleman, Arendhof 27, 4451 EA Hein- kenszand, Debby Wiek, Laat hof 5, 4851 ET Ulvenhout, Ste fan v. Zundert, Terheydense- weg 380, 4826 AB Breda, Yvon ne Bertens, Hoge Weide 27, 4841 RG Prinsenbeek, Jurgen Walter, Oranjeboomstr. 243, 4812 ED Breda, Gonnie Ver- schueren, Molstraat 39, 4826 KA Breda, Toine v.d. Straten, Schootakkerstr. 23, 4861 SJ Chaam, Jacobien v.d. Garde, Teteringsedijk 83, 4817 MB Breda, Tamara v.d. Bogart, Wilhelminasingel 54, 4817 JX Breda, Marissa Kleyer, Espak ker 15, 4847 HD Teteringen, Koert Hendrikse, Past. Juten- laan 10, 4797 CD Willemstad, Astrid Kustermans, Europa laan 107, 4872 AK Etten-Leur, Thérèse de Laat, Pr. Willem straat 3, 4791 JN Klundert, Saskia Schelvis, De Putten 13, 4761 JC Zevenbergen, Addy Driesprong, P. de Hoogstr. 49, 4793 AG Fijnaart, Remko van Gij zen, Gaasbeek 6, 4761 LS Zevenbergen, Elke Holleman, Harpdreef 22, 4876 ZX Etten- Leur, Jeroen van Dongen, Bosstraat 11, 4901 ED Ooster hout, Lisette Wisse, Distel beemd 23, 4907 GW Ooster hout, Frank van Zundert, Markiezenlaan 20, 4758 AS Standdaarbuiten, Renata de Graauw, Spangenstraat 1, 5165 CZ Waspik, Jochem van Velt- hoven, P. den Rondenstr. 12, 4849 BG Dorst, Dennis Smits, Luitenambachtstr. 18, 4944 AT Raamsdonk, Cindy van Dom melen, Hoge Akker 32, 4911 BZ Den Hout en Marsha Hamers, Sluisweg 60, 5102 VB Dongen. De prijswinnaars krijgen schriftelijk bericht en infor matie over hun gewonnen prijs. ARNEMUIDEN - De prijs winnaars van de eerste ronde van de winkeliersactie in Ar nemuiden zijn bekend. De organiserende midden standsvereniging D.E.K. gaf van de eerste tot en met de vijfde prijs treinreizen weg. Achtereenvolgens zijn de rei zen voor: mevrouw Janse-van der Hart, Arnelaan 43, Middel burg; J. de Meulmeester, Oost straat 17 Arnemuiden; Mirjam Bezemer, Spoorstraat 46 Arne muiden en A.W. de Weger, Bilderdijklaan 6 Vlissingen die tweemaal een prijs won. BIGGEKERKE - In disco theek Cheesy in Biggekerke is vrijdag 3 mei een modeshow te zien, die als titel „street-life" mee kreeg. De show begint om halfelf en de toegang is vrij. Aan de show wordt meege werkt door 'De Kapper' uit Middelburg, kledingboetiek 't Zwaailicht uit Middelburg, de Dizzy-Feet-Dancers uit Goes en de Moevakschool uit Vlis singen. Deze laatste geeft door middel van eigen ontwerpen hun visie op de mode. nen korte tijd een vaste plaats kunnen krijgen. De werkom standigheden voor de junior dansers zijn dezelfde als voor de overige dansers, ook in hun trainings- en repetitie-sche ma's worden zij op één lijn ge steld met de dansers uit „de grote groep". Zij treden regelmatig in binnen- en buitenland op en werken ook mee aan uitvoe ringen van het grote gezel schap. Gast-choreografen als Christopher Bruce en Hans van Manen en choreografen van het gezelschap zoals Jiri Kylian, Nils Christe, Gerald Tibbs en James Vincent ont werpen balletten; de artistieke leiding berust bij Jiri Kylian. Nederlands Dans Theater „Junior" wordt geleid door Ar lette van Boven die 12 jaar aan het Nederlands Dans Theater als danseres verbon den is geweest. MIDDELBURG - Deze week wordt de Unicef-collec- teweek in Nederland gehou den. In het bijzonder wordt tijdens deze week aandacht gevraagd voor de actie „Kans voor een kind". Het gaat om een vorm van adoptie. De actie is bedoeld voor kin deren in Mozambique, die de honger en de burgeroorlog overleefd hebben, maar nu het slachtoffer dreigen te worden van de sociale chaos die is ont staan door de rampen die de laatste jaren Mozambique hebben getroffen. Een toenemend aantal kin deren wordt gedwongen voor zichzelf te zorgen, zwervend door de steden. Unicef is be gonnen de opvang van deze zwerfkinderen te organiseren. Via de actie „Kans voor een kind" wil Unicef-Nederland op zijn beurt helpen het beno digde geld bij elkaar te bren gen. MIDDELBURG - Aan staande vrijdag staat het nog niet zo lang geleden ontdekte talent Tineke Schouten in de Middelburgse schouwburg met haar nieuwe 'Wan Woe- man Sjow'. Het afgelopen seizoen trok ze volle zalen en kreeg ze over het algemeen lovende kritie ken voor haar liedjes en komi sche conferences. Er zijn nog een beperkt aan tal kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Die is open vanaf 19.15 uur. MIDDELBURG - De firma Blankenburgh aan de Langeviele in Middelburg is uitgebreid met een beddenafdeling. Het naast gelegen pand, waar voorheen een babyzaak gevestigd was, is helemaal uitgebroken en bij de al bestaande tapijt- en gordijn- zaak getrokken. Om het geheel een mooi aanzien te geven, is er een nieuwe voorpui ingezet, zodat de zaken nu één geheel vor men. „Bij mooi weer zetten we de deuren open en kan men alle drie de zaken zo binnenlopen", vertelt de heer Blankenburgh. „De zaak is na deze laatste uit breiding zo'n veertig meter diep en zeven meter breed. Doordat de winkels onderling met elkaar verbonden zijn, hebben we nu eigenlijk alles onder één dak: een gordijnen- speciaalzaak met 500 verschil lende gordijnstoffen uit voor raad leverbaar, een tapijtzaak met 100 rollen tapijt in voor raad en nu de nieuwe bedden zaak". Op deze laatste afdeling vindt men niet alleen allerlei verschillende soorten bedden, maar ook alle andere zaken die men op de slaapkamer ge bruiken kan als kussens, in- - Foto: Cor Schuilwerve legspiralen, matrassen, dek bedden, spreien, dekens en dekbedovertrekken. Ook de bijpassende slaapkamergor- dijntjes en wandversieringen kan men hier vinden. Speciaal voor deze nieuwe afdeling is de heer Berkhout aangetrok ken als medewerker, hij heeft al 25 jaar ervaring in een bed denspeciaalzaak. „Wij willen de mensen een zo ruim mogelijk assortiment laten zien", vertelt de heer Blankenburgh. „De collectie biedt zowel mogelijkheden voor de mensen met een wat krappere beurs als voor men sen met een goedgevulde beurs. Uit de enorme toeloop direct na de opening blijkt wel dat er behoefte bestaat aan een dergelijke zaak". MIDDELBURG - Aan de Korte Delft 2 in Middelburg is don derdag 25 april boetiek Scarpidoe geopend. In deze nieuwe zaak brengen Huub en Connie Kemper mode en mode-accessoires voor jonge mensen. Zelf hebben zij het pand, waar voorheen het bouwfonds gevestigd was, een heel ander uiterlijk gegeven. Tegen het lichtgrijs met witte interieur komt de kleurige kleding goed tot haar recht. Connie: „De presentatie is natuurlijk erg belangrijk. Daarnaast vind ik een per soonlijke bediening en een goed advies ook noodzakelijk. Wat wij proberen is betaalba re mode voor jonge mensen te brengen. Kleding die goed te combineren is. Daarom heb ben we er ook allerlei acces soires en schoenen en zo bij." Door elke week de collectie aan te vullen met nieuwe mo delletjes kan Scarpidoe de laatste modetrends steeds op de voet volgen. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag voor plaat sing uiterlijk om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 te Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za. 4 mei v.a. Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zo. 5 mei Thiadens, Zui- derbaan 23, tel. 64633. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Za. 4 mei, De Doelder, Bellinkplein 3, tel. 11721. Zo. 5 mei, Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 12460. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar nemuiden en Nieuwland. Za. 4 mei, Th. Bloos, Kanaalstraat 70, O-Souburg, 01184-61212. Zo. 5 mei, A.G. Bouwmeester, Sta tionsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Za en zo. A. Stutterheim, Beukei- manstraat 8, tel. 01186-1760. Koudekerke, Zoutelande, Me- liskerke, Biggekerke, Dom burg, Aagtekerke, Westkapelle - Vrij. 18.00 uur tot zo. 24.00 u. F. van Eede, Casembrootstr. 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Domburg, Westkapelle, Aagte kerke - ls22Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke - Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Za. 08.00 - zo. 23.00 u. 4 mei, dr. Rullens/Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 01188-1276 en 5 mei. Vlissingen - Vrij. 3 mei- vrij. 10 mei De Singel, Singel 9, tel. 12730. Middelburg Vrij. 3 mei - vrij. 10mei Ringeling, Lange Delft 133, M'burg. Voor heel Walcheren - Za. en zo. M. Smallegange, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, 01184- 65326. Spreekuur voor spoedgevallen tussen 11 en 12 uur. Kleine huisdieren - Hele week einde 4 en 5 mei R. Ruys te Mid delburg, 01180-13118. Consult na tel. afspraak. Dierenartsenpraktijk Middel burg - Grote huisdieren 01180- 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel le, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine-huisdierenpraktijk Sou burg - Kanaalstr. 3, behandeling na tel. afspraak: 01184-60860. Vlissingen-stad - Za. en zo. 4 en 5 mei, M.E.W. Jansen van Rens, 01180-27583. Spreekuur alle werkdagen 17.00-17.30 uur, Leliënlaan 1,01184-13769. West-Souburg, Papegaaien burg, Bossenburgh, Wester- zicht, Oost-Souburg, Ritthem en Paauwenburg - Za., zo. 4 en 5 mei, E.A.R. Hupkens, 01180- 33796. Spreekuur op ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 uur in Batenburg 84-86, 01184-67181. Spreekuur Oost-Souburg en Ritthem: dage lijks spreekuur 16.30-17.00 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8, 01184-61479. Verloskundigen - Za. en zo. 4 en 5 mei Mevr. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, Vlissingen, 01184-12775. R.-K. Kerk Walcheren, Sou burg - Martinuskerk - Zo. 10.00 uur parochiekoor; Paau wenburg Open Hof - Zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang; Vlissingen, Lieve Vrouwekerk - Za. 19.00 dames koor, zo. 9.30 u. jeugdkoor; zangkoor; Middelburg, Petrus en Pauluskerk - za. 19.00 u. zo. 10.00 u.; De Hoeksteen, zo. 11.30 uur; Domburg zo. 8.45 u. Zoutelande zo. 10.00 u.Bethes- da St.-Josephziekenhuis - Zo. ds. P. Joosse. Chr. Ger. Kerk Vlissingen - Zo. 9.30 leesdienst en 17.00 u. ds. A. Brons. Geref. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - 5 mei ds. P. Melse Kanaalstraat zo. 9.30 u. ds. R. ER. v. Buiren, Oranjeplein. Zo. 19.00 u. ds. v. Mourik te Aagtekerke. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zo. 19.00 uur Cad. M. Lorier. Evang. Gem. de Wijngaard, Middelburg, - In aula L.T.S. Klarenbeek, zo. 9.30 u. br. v.'t Veer Geref. Kerk Vrijgemaakt, De Lannoystraat, Vlissingen - zo. 9.30 en 16.30 u ds. Zomer. Klein Vlaanderen 75; M'burg 9.30 en 16.30 u. Geen opgaaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort, zo. 10.30 u. Morning prayer, 19.30 u. Holy commu nion. Luth. Kerk - Middelburg Zo. 10.00 u. ds. Buissing-van Beers in combinatie met Vlissingen. Zevende Dags Adventisten, Vlissingen - 't Anker, za. 4 mei 9.30 ds. J. Koeweiden, Middel burg. 10.15 u. bijbelstudie; Mid delburg -doopsgez. kerk. Za. 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 u. ds. J. Koeweiden. Kristen Zuidmolukse Kerk in Nederland - Souburg, zo. 13.00. u. pdt. Waisapy, Koude kerke: 11.45 u. pdt. Waisa py Doopsgezinde Gemeente Vlissingen - Zo. 9.30 u. ds. J. Klanderman. Middelburg zo. 5 mei 11.00 u. ds. Klanderman. Ger. Kerk en Herv. Gem. Vliss. - Jacobskerk zo. 10.00 u. ds. de Boer, Open Hof, zo. 9.30 u. ds. Kalksma en 17.00 u. ds. Makkin- ga; Johanneskerk zo. 9.30 u. ds. de Nooy en 19.00 u. ds. de Boer; Petruskerk zo. 9.30 u. ds. Mak- kinga. Der Boede - Zo. ds. Q. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, zo. geen dienst; Koor kerk, Oostkerk zo. Ontmoetings- kerk, zo. Thomaskapel zo.; En gelse Kerk, Ned. Geref. Kerk (in Engelse Kerk) - Middelburg, zo. 5 mei dhr. C.J. de Leur 9.30 u., dhr. A. Budding 17.00 u. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vlissingen in Ophir Bad huisstraat 186, Zo. Geen dienst; Middelburg, (koorkerk), zo. 10.00 u. ds. Hendrikse-Spie- rings. Nieuw Apost. Kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zo. 9.30 en 16.00 uur, wo. 20.00 uur. Pinkstergem. Leden in Chris tus Vrijdomweg 1Vlissingen, zo. 11.00 uur dienst. Leger des Heils - Vlissingen, zo. 10.00 en 17.00 uur. Goed- Nieuwsclub wo. 13.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Im- manuel Arnemuiden - zaal bo ven de Krab, Zo. 10.00 u. br. Creemers. Volle Evang. Bethel Kerk - Middelburg 't Zand, Baarsjes straat 42, zo. 15.30 uur. Bethel Pinksterkerk - Vrijdom- weg 1, Vlissingen, zo. 14.30 uur, vr. 19.30 uur en wo. 19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Paul Krugerstraat 22d4, Vlissingen, zo. 11.45 uur. Pinkstergem. Vlissingen - Em- mastraat 10, wo. 19.30 uur, zo. 14.30 uur. Christengemeenschap Kapel Hoogelande - Geen dienst. Evang. Bapt. Gem. - Damplein 12, M'burg, zo. 10.00 u. br. Lok. Buro voor Rechtshulp Zeeland - Vlasmarkt 28, Middelburg, 01180-37120. Gratis advies en informatie. Spreekuren M'burg ma. 13.30-15.30 u. en do. 17.00-19.00 u. Vliss. Brouwe- naarstr. 4 di. 9.30-11.30 u. Peuteropvang - binnenstac Vlissingen, De Berlagertjes Koestr. 1, tel. 14298; Paauwen burg, peuterspeelzaal De Keet schoppertjes, v. Raaltestr. 2, tel 66038. Rutgershuis en Stimezo Z Vlaanderen - Molenstraat 17 Groede, tel. 01171-1550. Soc. Verzekering-informatie - bij Detam, Segeerssingel 8, Mid delburg, tel. 35553; Gak, Pape gaaienburg 50, Vlissingen, tel 71520; Raad van Arbeid, Span jaardstraat 53, Middelburg, tel 33600. Hyperventilatie/fobie - Inf. tij dens kant.uren 01180-11255 ma. 18-20 uur 01184-15386 wo. 18-20 uur 01184-66354, do 18-20 uur 01184-64587, vrij. 18 20 uur 01184-61002. Klachtenspreekuur Jongeren bew. verbonden met de FNV - Dam 12-14, M'burg, ma. 14.00 17.00 u. Stichting Jeugd en Gezin ir Zeeland - Middelburg. Dagelijk: en in het weekend telefoniscf bereikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting to hulpverlening bij zwangerschaj en alleenstaand ouderschap Varkensmarkt 1Middelburg Spreekuur volgens afspraak, tel 01180-27311bereikbaar tussei 9.00 en 12.30 uur en van 13.30 15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Provinciale Werkgroep Vrou wen zonder Baarmoeder - tel spreekuur di. 14.30-15.30 uui tel. 01180-26952. Correspon dentie naar Postbus 282, 433i AG Middelburg. Stichting Kinderdagverbllj Kinderdijk - Opvang peuter: van 0-4 jaar van ma. t/m vrij 8.00-18.00 uur, Kinderdijk 76 Middelburg, 01180-14532 ei Zuidsingel 126a, 01180-23569. Raads- en Advieswinkel Vlis singen - Voor vragen over uitke ringen, bezwaarschriften, vrijwi ligerswerk, enz. Hobeinstraat 7 9. Spreekuren di., wo., do. en vi 10.00-12.00 uur en do. 19.0C 20.30 uur, tel. 19749. In d Zwaan Souburg, di. 14.00-16.0 uur, tel. 61252. In Open Ho Paauwenburg, wo. 10.00-12.0 uur, 01180-65455. Hoogwater Vlissingen Do. 2 mei 00.42 en 13.14 uur Vr. 3 mei 01.35 en 14.00 uur Za. 4 mei 02.17 en 14.43 uur Zo. 5 mei 02.58 en 15.23 uur Ma. 6 mei 03.40 en 16.03 uur Di. 7 mei 04.21 én 16.42 uur Wo. 8 mei 04.59 en 17.23 uur

Scheldebode | 1985 | | pagina 5