Raad beslist over opslag radio-actief afval in Sloe Twintigste Oranjerit van MAC De Zeeuwen Giseila Bergman soliste bij het Zeeuws Orkest Attrition in de Piek Oranjefeesten Serooskerke vooral voor kinderen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 APRIL 1985 311 OOST-SOUBURG - Onder het motto „Linkse samenwerking blijft noodzaak" heeft het Walcherse 1 mei- Komitee weer een aan tal activiteiten opgezet om de dag van de arbeid op passende wijze te vieren. Twintig ver schillende groeperingen hebben zich ingezet om deze 1 mei-viering te realiseren. Alle activi teiten vinden plaats in buurthuis de Zwaan in Oost-Souburg. SEROOSKERKE - De Oranjevereniging Bea trix uit Serooskerke heeft een uitgebreid programma samenge steld voor de viering van koninginnedag en bevrijdingsdag. Vrijdag 26 april, de laatste vrijdag van de maand, komt de Vlis- singse gemeenteraad weer bijeen voor de maandelijkse verga dering. Na de goed keuring van de notu len, mededelingen en over te leggen stukken volgen de te behande len punten. De verga dering begint om 14.00 uur in het stadhuis. - «T-- „Met dit motto kijken we eigenlijk al een beetje vooruit naar de verkiezingen van 1986", zegt Peter Gillissen, de voorzitter van het 1 mei Komi- tee. „Die samenwerking bren gen we ook in praktijk bij de organisatie van deze dag, waaraan zoveel verschillende groepen hebben meegewerkt. We zijn er trots op, dat dat hier mogelijk is. Zo'n eerste mei is immers juist een dag om gezamelijk te vieren. Waar dit in veel steden mislukt, blijkt het hier op Walcheren juist steeds beter te gaan. We hebben dit jaar ook bewust verschillende buitenlandse or ganisaties betrokken bij de 1 mei viering. Vooruitkijkend naar de ver kiezingen hebben we ook ne gentien landelijke en plaatse lijke politici gevraagd een re actie te geven op de linkse sa menwerking. Een aantal van hen was hiertoe bereid en deze reacties hebben we allemaal opgenomen in het program maboekje". Het programma van de 1 mei viering omvat zowel een filmmiddag voor de jeugd als een avondvullend programma waarin sprekers worden afge wisseld door optredens van bij de gemeente. Vorig jaar hadden we dat wel gedaan, maar we hebben er geen ge bruik van hoeven te maken. Desondanks houden we de en treeprijs zo laag mogelijk". i zang- en theatergroepen. Te vens is er een politieke markt waarop de meewerkende or ganisaties zich manifesteren. Peter Gillissen: „We hebben dit jaar niet gekozen voor lan delijke bekende groepen, niet alleen doordat de keuze zeer beperkt was door het wegval len van verschillende bekende theatergroepen, maar ook om dat we het niet juist vinden al leen door bekende namen veel publiek te trekken naar de 1- meiviering. Wie echt geïnte resseerd is in linkse samen werking komt toch wel. Het programma is overigens alles zins de moeite waard. Ook al doordat we geen erg dure groepen hebben gecontrac teerd, was het dit jaar niet no dig een subsidie aan te vragen Jeugdfilm De 1-meiviering begint om twee uur met de jeugdfilm „De Koning en de vogel". Deze is geschikt voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De filmmiddag is gerealiseerd in samenwer king met het filmhuis Mecca no in Middelburg. De film gaat over Koning Karei de zestiende die als een tiran regeert over Tacicardië. Alleen een praatzieke vogel durft hem te tarten. De Ko ning is verliefd op een nederi ge herderin, die hij onder dwang wil huwen, maar zij houdt meer van een schoor steenveger. Samen vluchten ze naar de hoogste top van het paleis waar zij een vogeltje bevrijden uit een van de vele vallen die de tiran geplaatst heeft. Vader Vogel belooft hen uit dankbaarheid te helpen. Zijn hulp komt goed van pas,als de politie hen ontdekt en in vliegende apparaten achtervolgt. De film duurt tot vier uur. Mooi werk Het avondprogramma wordt geopend om acht uur door de voorzitter van het 1 mei Komitee. Daarna spreekt John Huigen over de Dialoog van Driebergen. Het Links Kollektie Walcheren treedt op om tien voor half negen. Het Kollektief is opgericht in 1982 en bestaat nu uit voor zo'n 35 VLISSINGEN/MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest onder leiding van Louis Stotijn geeft met Giseila Bergman als solist deze week twee concerten op Walcheren. Giseila Bergman Donderdag 25 april is in het Scheldekwartier in Vlissingen hetzelfde programma te horen als vrijdag 26 april in de Mid delburgse Concertzaal. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Van violiste Giseila Berg man valt te melden dat zij na het Brabants conservatorium met een onderscheiding slaag de voor het Brusselse conser vatorium. Giseila vormt een duo met pianiste Patty Verha gen en ze treedt op als altiste voor het Amsterdams Strijk kwartet. Op het ogenblik is ze tevens altiste bij het Concertgebouw Orkest. Op het programma staan composities van Gordon Ja cob, William Walton en Ed ward Elgar. Het ziet er als volgt uit: Maandag 29 april discobal in samenwerking met de jeugd- sociëteit Soerat Oendi in de Zandput. De muziek wordt verzorgd door Loko Drive-in show en het begint om acht uur. Dinsdag 20 april: 8.00 uur klokgelui en bazuingeschal, 9.30 uur crossfietswedstrijd voor kinderen van de eerste, tweede en derde klas en puz- zeltocht door het dorp voor kinderen van klas vier, vijf en zes. 10.00 uur: kinderspelen voor kleuters en peuters op het plein de Zandput. 11.00 uur: Kindertheater Stoffer en Blik in de Zandput voor peuters, kleuters en kin deren van klas een, twee en drie. Crossfietswedstrijd voor kinderen van klas vier, vijf en zes. 13.15 uur: Rondgang EMM door het dorp. Vertrek vanaf het muziekgebouw aan de Oostkapelseweg. 14.00 uur: Muzikale opening van de volksspelen in de Zandput door muziekvereni ging EMM. De spelen omvat ten onder meer een brandkar- race, een eierwedstrijd, ring- rijden per tandem, touwtrek ken en dergelijke. 20.30 uur: Oranjefeest in de Zandput met muzikale omlijs ting door het Delta Trio uit Yerseke. Maandag 6 mei 19.00 uur: optocht met versierde steppen en fietsen begeleid door mu ziekkorps EMM. Vanaf de Zandput naar de Vroonstraat, waar een korte volkssamen- zang zal plaatsvinden en ranja en oranjebitter wordt uitge reikt. Vrijdag 10 mei 20.00 uur: Toneelavond in de Zandput. De toneelclub van de Oranje vereniging Oostkapelle speelt het stuk „Onder Duitse bezet- tine 1940-1945" van Kees Klap. progressieve Zeeuwen die door het spelen en zingen van oude en nieuwe strijdliederen groepen en bewegingen een steuntje in de rug willen geven in de strijd tegen mensonder- drukkende systemen. Peter: „Het is niet voor de eerste keer dat het Links Kol lektief voor ons optreedt. We vonden echter dat er ook deze keer niet aan voorbij konden gaan. Doordat zij met liederen inhaken op allerlei actuele ge beurtenissen is ieder optreden toch weer geheel anders". Na het optreden van het Links Kollektie spreekt de Joegoslavische Nera Jerkovic namens de Landelijke Samen- werkings Organisatie Buiten landers Arbeiders. Na een korte pauze treed om kwart over negen het Werklozen- theater uit Amsterdam op met het stuk „Mooi Werk" Het is voor het zevende ach tereenvolgende jaar dat het werklozentheater een theater- produktie uitbrengt. Evenals voorgaande jaren hebben een aantal jonge werklozen de mo gelijkheid gekregen onder professionele leiding een voor stelling te maken over werk loosheid. De muziektheater- productie Mooi Werk heeft als thema vrijwilligerswerk. In het stuk komen vragen aan de orde als: Wat gebeurt er als een onbetaalde kracht, wel of niet in het kader van een Een scène uit Mooiwerk van het Werklozentheater uit Am sterdam. werkervaringsproject, in een bedrijf of instelling gaat wer ken; welke eisen worden er gesteld en welke waardering staat er tegenover, heeft het doen van vrijwilligerswerk zin, en zo ja voor wie? Na het werklozentheater is voor de tweede maal het Links Kollektief te horen. Dat optre den wordt besloten met het gezamelijke zingen van de In ternationale waarna nog twaalf uur de gelegenheid be staat om gezellig samen te zijn en na te praten over de avond. De raad krijgt de volgen de punten te behandelen: 0. Algemeen bestuur 1. Wijziging Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden. 2. Bezwaren tegen het ont- werp-besluit tot indeling van de provincie in drie sa menwerkingsgebieden (Wet Gemeenschappelijke Rege lingen). 3. Benoeming en ontslag ambtenaar van de burgerlij ke stand. 1. Openbare Orde en Veilig heid 1. Investeringen t.b.v. de brandweer. 2. Verkeer, Vervoer en Wa terstaat 1. Ligplaats Schorpioen in de Vissershaven. 3. Economische Zaken 1. Aankoop weegschalen ten behoeve van het ge meentelijk vismijnbedrijf. 4. Onderwijs 1. Krediet voor verbouw div. openb. lagere schoolge bouwen. 2. Afrekening sitchtings- kosten vergoeding v.m. Beatrixkleuterschool. 3. Medewerking voor aan vulling van inventaris voor de te vormen basisschool „Rietheim" te Ritthem. 4. Direktoraat openbare basisscholen. 5. Cultuur en Recreatie 1. Garantie geldlening stichting Scheldemond. 2. Goedkeuring exploita tierekening 1983 Stichting Openbare Bibliotheek Vlis singen. 6. Volksgezondheid 1. Krediet aanleg riolering Gerbrandystraat ged. 2. Krediet aanleg riolering buitengebied Abeelseweg. 3. Krediet aansluiting wo ningen Grote Abeele en Abeelseweg-Oost op riole ringsstelsel. 7. Ruimtelijke Ordening en V olkshuis vesting 1. Vaststelling voorberei- dingsbesluit Paauwenburg 11, ged. Mozartlaan. 2. Vaststelling bestem mingsplan West-Souburg, 3e planherziening. 3. Vaststelling bestem mingsplan Scheldestraat. 4. Lokatiekeuze opslagfa- cilitiet radioaktief afval. 5. Aankoop perceel grond aan de Nieuwstraat. 6. Krediet aanleg weg in plan Baskenburg I. 7. Overeenkomst van da ding mbt. perceel grond aan de Oude Zuidbeekseweg. 8. Aankoop percelen grond aan de Nieuwstraat. 9. Verkoop grond aan de Mozartlaan. 10. Verkoop perceel grond aan de Hermesweg. 11. Aankoop Nieuwendijk 4 (aanpassing). 8. Financiering en Algeme ne Dekkingsmiddelen 1. Vaststelling begrotings wijzigingen 1984: a. 13e wijziging gemeente begroting b. 2e wijziging begroting so ciale dienst WIE VERLOOR PAK KOFFIE? Bij de gemeente politie te Vlissingen zijn in de periode van 3 tot 10 april de volgen de voorwerpen aangegeven: zwarte poes, gebreide pop, zwarte balletschoentjes, 12 pakken Douwe Egberts kof fie, linker rood-witte hand schoen, grijs dameshorloge, zak met kleding, schoenen en een kunstgebit, witte da mestrui, donkerblauwe da mesportemonnee met in houd, autosleutel, sleutel no. 80, 5 sleutels aan zwart label, NIEUWS VAN HET STADHUIS VLISSINGEN met een „D", zwart canvas tasje, zwarte herenporte monnee met speelgeld, bankbiljet, geel kinderfiets je, vitragegordijn met werk jes, beige bodywarmer, re genbroek met laarzen, zwarte damesportemonnee met sleutels, bruine porte feuille, bruine herenporte monnee met inhoud, blauwe herenschoenen, gouden ring, 3 sleutels aan ring, audisleu- tel aan label, 2 sleutels aan mapje van auto Poppe, 6 sleutels aan ring in licht bruin mapje, huissleutel. Bij het dierenasiel te Vlis singen zijn de volgende die ren aangegeven: jachthond, bastaard keeshondje, cypers met witte poes, cypers poes je, zwart poesje, witte kater. Bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg zijn de vol gende voorwerpen aangege ven: 1. zwarte motorhand- schoen. VLISSINGEN - Dinsdag 30 april houdt MAC De Zeeuwen weer de traditionele puzzelrit Oranjerit voor auto's, motoren en bromfietsen de twintigste inmiddels. Deze grootste puzzelrit van Zeeland trok vorig jaar 230 deelnemers. De Oranjerit voert over de Walcherse binnenwegen. Dankzij de medewerking van vele sponsors is een bedrag van ƒ8000.- beschikbaar voor prijzen. Iedere deelnemer aan de rit ontvangt dan ook een prijs. Voor de best geklasseer- den is een beker beschikbaar gesteld. Deelname is mogelijk in de wedstrijdklasse (voor gevor derden) en in de toerklasse (voor beginners). Inschrijving voor deze gezelligheidsrit is mogelijk door middel van voor-inschrijving. Dit kan vóór 29 april telefonisch ge beuren op de volgende num mers: 01184-65658 of 01184- 63898 en na 18.00 uur ook op de nummers: 01184-67301 of 01180-25878. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 per voertuig. De start is om 13.00 uur op het Baskensburgplein in Vlis singen. De rit is ongeveer 50 km lang en moet in twee tra jecten worden afgelegd. De ge middelde snelheid is 24 km per uur. Tussen het eerste en het tweede traject is een pauze van drie kwartier ingelast. De Oranjerit is een echte fa- milierit, want ook voor de kin deren is er een puzzelwed strijd aan de hand van afbeel dingen, die langs de route worden geplaatst. Voor alle deelnemende kinderen is een prijs beschikbaar. Het Oranjerit-festijn wordt 's avonds in het Scheldekwar- tier te Vlissingen voortgezet. De deelnemers krijgen dan schriftelijk uitgelegd hoe zij de rit hadden moeten rijden. Voorts is er een verloting en wordt de uitslag van de quiz bekendgemaakt. Nadat in de rekenkamer al le controlekaarten zijn ver werkt, wordt de uitslag van de rit bekendgemaakt en vindt de uitreiking van de honderden prijzen plaats. Tussen de be drijven door is er gelegenheid om te dansen. MAC „de Zeeu wen" viert dit jaar het 35-jarig bestaan. VLISSINGEN Jazzconcert Zaterdag 27 april verzorgt Aunt Hagar's Gang een jazzconcert in de Ruyterzaal van hotel Britannia in Vlissingen. Het begint om negen uur. De band bestaat uit tien muzikanten. Hun muzikale uitgangspunt is de muziek van de middelgrote en klei nere Big Bands uit de periode 1925-1935. Op het programma staan stuk ken zoals die worden gespeeld door onder andere de orkesten van Duke Ellington, King Oliver en Jelly Roll Morton. Ledenvergadering CDA Donderdag 2 mei om acht uur vergadert de afdeling Vlissingen van het CDA in gebouw 't Anker aan de Boned ij kest raat. Centraal op de ledenvergade ring staan de drugsproblemen. Drie inleiders zullen de aspecten verslaving, criminaliteit en hulpver lening nader belichten. Het zijn wethouder A. Hoefkens, commis saris van politie L. Schuller en G. Goedhart, hulpverlenen voor drugsverslaafden van de stichting de Regenboog in Amsterdam. Orgelconcert Zaterdag 27 april geeft Jaco Si mons uit Vlissingen samen met de Vlissingse Oratoriumvereniging een concert in de Sint jacobskerk in Vlissingen. Jaco Simons speelt op het orgel werken van Bach, Reger en Pee- ters. De Vlissingse Oratoriumvere niging zal koren zingen uit The Messiah van Handel Iman de Zwar te begeleidt het koor daarbij op het orgel. Het concert begint om acht uur. Rommelmarkt De tournooicommissie van de voetbalclub Vlissingen houdt zater dag 27 april een rommelmarkt op het parkeerterrein voor het clubge bouw van de club aan de Irislaan. De rommelmarkt begint om ne gen uur en zal tot ongeveer twaalf uur duren. De opbrengst van de rommelmarkt is bedoeld voor de fi nanciering van het internationaal jeugdtournooi op 25 en 26 mei. Voor dit toernooi hebben zich al clubs ingeschreven uit Engeland, Frankrijk, België en Duitsland. Uit Nederland doen ploegen mee van HW 24, NAC, de A en B selectie van de KNVB-afdeling Zeeland en uiteraard VC Vlissingen zelf. Scheepsmodellen Dinsdag 30 april houdt de Scheeps Modelbouw Vereniging Vlissingen een tentoonstelling op het terras van de Kano Vijver in Vlissingen. De tentoonstelling is geopend van een tot vijf uur. Ook de leden van de Modelboot Vereniging Wal cheren leveren een bijdrage aan deze tentoonstelling. Er zal doorlo pend met modellen gedemon streerd worden in de vijver. De toegang is gratis. Bejaardengym Bejaarden kunnen op de dins dagmiddag van drie tot half vier meedoen aan gymnastiek. De lessen staan onder deskun dige leiding en worden gegeven in het buurthuis Aldegonde. Fietskamp Jongens en meisjes tussen de dertien en zestien jaar kunnen zich in buurthuis Aldegonde opgeven voor een fietsweek door België. Onderweg wordt gekampeerd bij de boer. Dit jaar vindt de fiets week plaats van 13 tot 20 juli. Voor meer inlichtingen kan men in Alde gonde terecht. Het telefoonnum mer is 66318. Bingo Woensdagavond 24 april is er een bingoavond in buurthuis Alde gonde. het begint om acht uur en na tuurlijk zijn er verschillende prijzen te winnen. Zonnebloem-bustocht De afdeling Vlissingen-Souburg verzorgt ook deze zomer weer bustocht voor gehandicapten en ouderen. De bustocht gaat langs onbe kende wegen via Oisterwijk naar Groesbeek, vervolgens door de bossen naar Berg en Dal en langs Nijmegen naar het Land van Maas en Waal. De bustocht in Vlissingen wordt gehouden op zaterdag 25 mei. Men kan zich hiervoor tot 15 mei opgeven op de volgende num mers: 01184-14177, 01184- 17318, en 01184-19464. De bus tocht voor de plaatsen Souburg, Koudekerke, Zoutelande, Melisker- ke en Biggekerke wordt gehouden op zaterdag 1 juni. Men kan zich hiervoor zowel te lefonisch als mondeling opgeven bij C. van der Werf, Zeeuwijksingel 11 in Souburg, telefoon 01184- 71880; Mevrouw Reijnen, Kerk straat 20, telefoon 01185-2336; J. Roelse, Nieuwstraat 8 Zoutelande, telefoon 01186-1700. Heemkundige Kring De Heemkundige Kring Walche ren houdt vènavond, woensdag 24 april, haar jaarlijkse Algemene Le denvergadering in Hotel Walche ren in Koudekerke. Het begint om acht uur. Aanslui tend op de vergadering vertoont de heer Boone uit Middelburg dia's over „Huisslachtingen op Walche ren, vroeger en nu". Deze' lezing is ook voor niet-leden van de Kring toegankelijk. Gymultvoerlng Zaterdag 27 april houdt de Christelijke gymnastiekvereniging DIOS haar jaarlijkse uitvoering. Tevens wordt dan het twintigja rig bestaan van de vereniging ge vierd. De uitvoering begint om ze ven uur in de sporthal Baskens- burg in Vlissingen, De uitvoering wordt muzikaal omlijst door het jeugdorkest Vlijt en Volharding uit Souburg. CDA-Vrouwenberaad Het CDA-Vrouwenberaad afde ling Vlissingen houdt woensdag 1 mei een bijeenkomst met discussie over het onderwerp „Nieuw belas tingstelsel en de gelijkstelling van man en vrouw in de sociale zeker heid". Het onderwerp wordt ingeleid door A. Hoefkens, wethouder van sociale zaken van de gemeente Vlissingen. De bijeenkomst begint om halftien in het Jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Otte- straat en is ook toegankelijk voor niet-leden. 1 mei viering Het tweedekamerlid Jaap van de Doef spreekt tijdens de 1 meivie ring van de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid. De bijeenkomst is op woensdag 1 mei in het wijkcentrum 't Anker aan de Bonedijkestraat en begint om tien uur. Na de spreekbeurt is er gelegenheid tot gezellig samen zijn. Een koor zorgt voor de muzi kale omlijsting. Cursus voor huurders Voor de derde achtereenvolgen de keer verzorgt de Stichting Op bouwwerk Vlissingen een cursus voor huurders. De cursus wordt gehouden om dat wijkcomité's en huurdercomi- té's regelmatig worden benaderd met vragen over de rechten en plichten van de huurder en de ver huurder. Tijdens de cursus komen de vol gende onderwerpen aan de orde: huur en verhuur van woonruimte, huursubsidie en woonlasten, func tioneren van een woningcorpora tie, functioneren van een make llllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllll j VLISSINGEN - Postindustriële disco in de Piek. Zaterdag 27 april treedt daar de Engelse groep Attrition op, een groep die in de eerste jaren van zijn bestaan bekendheid kreeg als de studio band die regelmatig kwaliteitscassettes op de markt bracht. De muziek van Attrition steunt zwaar op electronische drum ritmes en synthesizerweefsels, maar de traditionele gitaar en zang blijft het middelpunt. Daarnaast wordt met een uitgekien de licht- en diashow gewerkt. Het concert begint om 22.00 uur. Toegang 7,50. Illllliilllillllllllllllllllllllllllilllllllilllllillllillllllllllllillllllllllllllllliillllllllllllllllllllllllllllllllll laarskantoor als beheerder, stads en dorpsvernieuwing en het huur recht in vogelvlucht. De cursus wordt gehouden op de dinsdagen 7, 14, 21, en 28 mei en 4 en 11 juni van halfacht tot tien uur. Aan de cursus zijn geen kos ten verbonden. Belangstellenden in Vlissingen kunnen zich aanmel den bij de Stichting Opbouwwerk Vlissingen, Badhuisstraat 104 in Vlissingen, telefoon 01184-16655. Hercules Segheerslaan Woensdag 24 april om acht uur is er in de kleuterschool de Woel waters aan de Meindert Hobbema- laan in Vlissingen een bijeenkomst over de openstelling van de Hercu les Segherslaan. Deze laan wordt bij wijze van proef voor één jaar opengesteld zonder het nemen van verder ver keersmaatregelen. Om de effecten van de openstelling te kunnen me ten worden deze maand en de laat ste maand van de proefopenstel- ling op negen plaatsen verkeerstel lingen gehouden. De gemeente verwacht met deze telling de beno digde gegevens te krijgen. Het verzoek van het comitee Schildersbuurt-Noord om een werkgroep in te stellen ter bestude ring van de verkeers- en geluids technische en de financiële gevol gen is door de gemeente in over weging genomen. Dit is afhankelijk van wanneer de nabespreking kan plaatsvinden over de tijden de proefperiode verkregen gegevens. Daarbij zullen ook andere ingeko men reacties worden betrokken. MIDDELBURG De Koningin van Saba Het Comité Walcheren van de Alliance Francaise houdt maandag 29 april een bijeenkomst waarbij de Fransman Jouin een lezing ver zorgt over het imperium van de ko ningin van Saba. De avond begint om kwart over acht in de Provin ciale Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk in Middelburg. Surfwedstrljd De surfwedstrijd van de wind- surfvereniging Zuid-West Zeven bij surfcentrum de Schotsman in Kamperland, die onlangs is uitge steld door te harde wind, vindt nu plaats op zondag 28 april. De wedstrijd staat open voor niet-leden. Inschrijven kan van tien tot elf uur in het surfcentrum om halftwaalf start de wedstrijd. Viswedstrijd Zondag 5 mei houdt de hengel sportvereniging Middelburg in sa menwerking met Brammetje Dump een internationale viswedstrijd bij Dishoek. Er zijn tien hoofdprijzen te win nen waaronder een compleet surf board. Inschrijven is mogelijk tot een uur voor de wedstrijd. Men kan ook voorinschrijven bij Bram metje Dump b.v. telefoon 01180- 25600 en na zes uur bij F. Stam- kot, telefoon 01180-27169. Rommelmarkt Zaterdag 27 april houden de Ju- liana-Korpsen in Middelburg hun jaarlijkse rommelmarkt. De verkoop begint om acht uur in en om de molen De Hoop op het Vlissings Bolwerk. Naast rommel kan men er ook koffie, wafels en oliebollen en dergelijke kopen. BSA-marathontocht De BSA Owners Club Neder land, een vereniging die als doel heeft het restaureren en berijden van klassieke BS A-motorfietsen, rijdt in het weekend van 27 en 28 april Nederland rond langs alle provinciehoofdsteden. Het doel van de tocht is de aan dacht te vestigen op het tienjarig bestaan van de club en het feit dat 75 jaar geleden de eerste BSA-mo- torfiets gemaakt werd. In Middel burg worden de motorrijders ver wacht bij het stadhuis op zondag 28 april om kwart over drie. Hier staat dan ook een stand met infor matie over de nationale BSA-dag op 29 mei. Speelwerk Lange Jan met ingang van mei zullen de volgende melodiën op het speel werk van het carillon van de Lange Jan worden gezet: hele uren An dante van G.F. Handel, kwart over motief uit „Wachet auf, ruft uns die Stimme" van J.S. Bach, halve uren Allegro-moderatie van G.F. Handel en kwart voor de eerste regel van „Heer Jezus heeft een hofke". Rommelmarkt Zaterdag 27 april houdt de openbare lagere school De West- burch met kledingbeurs. Ook is er een fancy-fair waar zelfgemaakte artikelen gekocht kunnen worden, waaronder boter- babbelaars. Voor de kinderen wor den er films gedraaid en ook kun nen ze meedoen aan spelletjes. De markt is open van tien tot één uur. Om halfelf is er een veiling van tweedehands spullen. Districtsvoorjaarsvergadering FNV Zaterdag 27 april houdt de FNV haar districtsvoorjaarsvergadering in de Prins van Oranje in Goes. De vergadering begint om kwart over tien. Onder meer staan op de agenda bestuursverkiezingen, de behandeling en vaststelling van het Districtswerkplan en een toespraak door Wim Kok. Zanguitvoering De Christelijke Koorvereniging Sursum Corda uit Spakenburg geeft zaterdag 27 april een zang uitvoering in de nieuwe gerefor meerde Zionskerk in Oostkapelle. Het geheel in Spakenburgse kle derdracht gestoken koor, bestaan de uit 80 leden, zingt een aantal geestelijke liederen van bekende componisten als Schubert, Mozart en Wesley. Het geheel wordt afge wisseld met samenzang en orgel spel. De toegang is vrij. Wel wordt er een collecte gehouden ten bate van het Kerkbouwfonds van de Gereformeerde,kerk. De uitvoering begint om acht uur.

Scheldebode | 1985 | | pagina 11