Korfballen, gezellig gemengd Aandacht voor schoolverlaters en werklozen op thema-avonden Verzoening wethouders nog éénmaal in de raad Nieuwe ruimte voor Kiai •"TT" •I*'1 Promotieweek horeca en Tour Culinair Zeeland Uitvoering VOO in Wissenkerke Midgardkrant Vanaf vrijdag 5 juli Omloop Boulevard SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 APRIL 1985 OOST-SOUBURG - Veel jongens kijken wat laatdunkend tegen het korfballen aan en ook de pers besteedt veel te weinig aandacht aan deze sport, zeker waar het j eugdwedstrij den betreft. Dat is althans de mening van twee en thousiaste Souburgse korfballers, Leonard Debbaut en Jacky de Waal, beide uitkomend in het eerste junioren team van de korfbalver eniging Animo in hun woonplaats. Feestavond Als de gemeenteraad van Middelburg ermee accoord gaat, is de ru zie tussen wethouders Gillissen en Schoen makers opgelost. B. en w. hebben de aanbeve lingen van een onder zoekscommissie voor oplossing van het con flict opgevolgd. 311 „Veel mensen hebben een heel verkeerd beeld van het korfballen", vindt leonard. „Echt een meidensport en veel te weinig actie, hoor je dan. Nou, daar zijn wij het hele maal niet mee eens. Korfbal wordt gemengd gespeeld, maar waarom moet dat nu als een negatief punt gezien wor den? Jongens onder elkaar is ook niet alles, gemengd spor ten is erg gezellig". Zowel de meisjes als de jongens spelen een even grote rol in deze sport. Het is wel zo, dat jon gens en meisjes elkaar niet on derling mogen verdedigen. Doordat het korfbal in vakken gespeeld wordt, lijkt het of je weinig moet lopen, maar toch is snelheid wel degelijk erg belangrijk. Daarnaast komen natuurlijk de techniek en de inzet kijken. Met een korf op drie meter vijftig hoogte, is zuiver werpen wel een eerste vereiste. Een wedstrijd op het veld duurt twee keer vijfen veertig minuten en dan ben je ook werkelijk al die tijd inten sief bezig geweest". Het juniorenteam van Ani mo heeft in de eigen afdeling weinig tegenstand, hoewel ze in de hoogste juniorenklas spelen. In de zaal-competitie werden ze al verschillende ke ren kampioen en ook op het veld, waar het tweede gedeelte van de competitie net begon nen is, is Animo de grootste kanshebber voor het kam pioenschap. „We zouden liever in de dis trictscompetitie spelen", ver telt Jacky. „Maar om daarvoor in aanmerking te komen, moet je niet alleen het kampioen schap in de eigen afdeling be halen, maar ook promotiewed strijden spelen tegen de ande re afdelingskampioenen en daar komen we dan eigenlijk net iets te kort. Het feit dat ze hier te weinig tegenstand heb ben, breekt ons tijdens de pro motiewedstrijden op. We ho pen dit jaar toch de doorbraak te kunnen maken en bereiden ons daarop voor door oefen wedstrijden te spelen tegen se niorenteams en tegen het team van Swift uit Middelburg, dat al wel in de districtscompetitie speelt". De korfbalvereniging Ani mo heeft zo'n driehonderd le den, waaronder veel jeugdle den, zodat de teams telkens uit eigen gelederen kunnen wor den aangevuld. „Dat is natuurlijk wel pret tig", vindt leonard. „Bij de overgang van de zaal naar het veld komen er nogal veel bles sures voor en we moeten dan ook regelmatig een beroep doen op de jongere leden om in te vallen en ons team weer compleet te maken. Vooral de knieën en de enkels worden bij het korfballen zwaar belast door het vele springen. We proberen zo veel mogelijk blessures te voorkomen door een goede warming-up en een rustige trainingsopbouw". „De eerste teams trainen twee keer per week en daar naast is er nog iedere week een wedstrijd te spelen. Het korf balseizoen is erg lang. In augustus begint de veldcom- petitie en in april start dan weer het tweede gedeelte van de veldcompetitie dat door loopt tot eind juni. Net in de vakantiemaanden is het even wat rustiger. Het is onvermij delijk dat bij wedstrijdsport de prestatie voorop staat. Je traint hard om iets te berei ken, maar daarnaast is ook de gezelligheid erg belangrijk. De sfeer is bij ons erg goed en er wordt veel gedaan om ook de jeugd op te vangen. De jeugd wordt veelal getraind door de eigen leden". MIDDELBURG - De Jonge renbeweging verbonden met de FNV en het VJV in Middel burg hebben elkaar de helpen de hand gereikt bij het organi seren van een viertal thema- .avonden voor jongeren. Maandag 22 april is de eerste thema-avond en wel in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 12. Schoolverla ters krijgen er alle aandcht. Er wordt vooral praktische informatie gegeven aan de jongeren die een nieuwe fase van hun leven instappen. In de praktijk blijkt dat de bureau cratie, waarmee ze dan met een te maken krijgen, nogal wat problemen oplevert. Voor werk moet het arbeidsbureau worden ingeschakeld, er kan een uitkering worden aange vraagd en dan krijg je met de sociale dienst te maken. Er rijzen vragen als: - Wat is actieve sollicitatie plicht? - Wat is passieve sollicitatie plicht? - Wat is passende arbeid? - Wanneer kun je een voor schot krijgen en wat doet de sociale dienst om te helpen? Dit soort vragen proberen beide clubs maandag 22 april te beantwoorden. Waarom die samenwerking? Koos de Mey van de jongerenbeweging: „We richten ons op dezelfde groep jongeren en dan is sa menwerking natuurlijk beter dan maar in je eentje door modderen. De contacten zijn ontstaan door activiteiten in het kader van het Internatio naal Jongerenjaar. De Ver enigde Naties hebben 1985 tot jongerenjaar uitgeroepen. En dat is natuurlijk prachtig, dat we er hier aan meedoen, een jaar extra aandacht voor de jongeren. Maar de andere kant is dat alle uitkeringen in een vast tempo omlaag gaan, de jeugdlonen sterk omlaag zijn gegaan in de afgelopen jaren en meer van die aanvallen op de positie van de jongeren". Connie Stokx van het VJV: „Het hoofdthema van het In ternationaal Jongerenjaar is de jeugdwerkloosheid en daar gebeurt niet zo veel mee. Het is een randgebeuren geworden". Toch is het nu al zeker dat van de honderd Zeeuwse school verlaters er straks minstens twintig naar de sociale dienst moeten om een uitkering aan te vragen. Nog waarschijnlij ker is dat het er dertig zijn, die niet aan het werk komen. Deze groep kan maandag 22 april in het VJV-gebouw heel wat opsteken. Dezelfde groep, want niemand weet of hij tot de uitkeringtrekkers dan wel de werkenden zal gaan beho ren, en andere werklozen kun nen maandag 6 mei in het FNV-gebouw aan de Dam 12 terecht voor informatie over solliciteren. Op deze thema- a vond gaat het erom hoe je een brief moet opstellen, welke za ken je in een sollicitatiege sprek moet vragen en welke vragen je niet hoeft te beant woorden, op hoeveel loon je recht hebt, enzovoorts. De derde avond op maandag 20 mei heeft als onderwerp: rondkomen met je inkomen. Er wordt onder meer informa tie verstrekt over de voor- deurdelerskorting. De reeks thema-avonden wordt afge sloten met een feestavond op zaterdag 25 mei voor de bezoe kers van de thema-avonden en anderen die nieuwsgierig zijn. Alle thema-avonden begin nen om 19.30 uur en duren tot hooguit 22.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De derde Midgardkrant, gemaakt door bezoekers aan het Middel burgse jongerencentrum Mid- gard, van dit seizoen is klaar. In dit nummer staan artikelen over kernenergie, scharreleie ren, giftige en kankerverwek kende stoffen en de uitslag van de Top 100 van de Mid- gardbezoekers. De redactie, die overigens nog steeds nieu we medewerkers zoekt, wil jongeren informeren over ac tiviteiten in en om het open jongerencentrum Midgard. De Midgardkrant, die in een oplage van 200 exemplaren verschijnt, is gratis verkrijg baar bij bibliotheken, boek winkels en Midgard. Jongeren, die mee willen werken, of ko pij hebben voor het volgende nummer kunnen zich aanmel den bij Midgard, Kuiperspoort 12 in Middelburg. Dat betekent dat de porte feuille Welzijn van Gillissen naar Schoenmakers wordt overgeheveld. Tot op heden waren beide wethouders op dat terrein in de weer en dat gaf danig reden tot onenig heid. Beide wethouders hebben zich met dit compromis ver enigd. De raad bespreekt het maandag 22 april tijdens de raadsvergadering in het stadhuis. Het begint om 14.00 uur. De agenda ziet er verder als volgt uit: 4. Vrijstelling Winkelslui tingswet 1976. 5. Vrijstelling Winkelslui tingswet 1976 ten behoeve van een jazzmarkt. 6. Beleidsprogramma voor de Toeristische-recreatie- sector. 7. Vervanging telefoonin stallatie Brandweer Middel burg. 8. Regio-vorming nieuwe Wet Gemeenschappelijke Regelingen in Zeeland. 9. Aanschaf autospuit brandweer 10. Aankoop voormalig ge bouw openbare bibliotheek aan de Molstraat 13. 11. Aankoop grond met op stallen, gelegen aan de NIEUWS VAN HET STADHUIS MIDDELBURG Trompstraat, van de N.V. Streekvervoer Zuid-West- Nederland. 12. Verkoop 4.000 m2 in dustrieterrein, gelegen aan de Herculesweg. 13. Verkoop 1.300 m2 grond, gelegen aan de Schroeweg aan Total Neder land N.V. ten behoeve van vestiging motorbrandstof- fenverkooppunt. 14. Beschikbaarstellen van een krediet ad 3.881,- ten behoeve van aanschaffingen voor de Schouwburg. 15. Beschikbaarstellen van een krediet ad 9.505,- ten behoeve van het herstel van de c.v.-installatie in het pand Demerary. 16. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanvullende renovatie werkzaamheden in het zwembad Poelendaele. 17. Vernieuwen telefoonin stallatie dienst gemeente werken. 18. Aanschaffingen ten be hoeve van de plantsoen dienst. 19. Voorbereidingsbesluit ten behoeve van bouw Hotel Dauwendaele. 20. Afwijzing aanvraag om gemeentegarantie voor de aankoop van een eigen wo ning. 21. Bezuinigingscriteria, (reeds toegezonden) 22. Vaststelling 11e begro tingswijziging 1985. 23. Afsluiting dienstjaar 1983. 24. Beschikbaarstellen kre diet ad 62.970,- ten behoeve van jaarlijkse aanschaffin gen van diverse kantoorbe nodigdheden. 25. Aanpassen dienstleidin gen en binnenleiding en wa terleiding stadhuis. 26. Goedkeuring exploita tierekening 1983 van het Dagcentrum voor school gaande jeugd Middelburg. 27. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de renovatie van de vloer van het gymnastieklokaal Baarsjesstraat 43. 28. Verlenen medewerking aanvulling meubilair kleu terschool „De Wijngaard". 29. Beschikbaarstellen kre diet ten behoeve van de aan schaf van een krant van de Anne Frank Stichting of dergelijke voor de leerlingen van het voortgezet onder wijs. 30. Beschikbaarstellen kre diet voor het treffen van bouwkundige voorzieningen in en bij het gebouw van de „Regenboogschool" voor g.l.o. 31. Beschikbaarstellen kre diet aanschaf televisie-toe- stel met toebehoren ten be hoeve van de „Regenboog- school" voor g.l.o. 32. Beschikbaarstellen kre diet voor het herstel van het dak van de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool. 33. Verlenen medewerking voor de aanschaf van ver duisteringsgordijnen in één lokaal van de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool voor bijzonder gewoon lager on derwijs. 34. Verlenen medewerking voor: a. de aanschaf van fo- tokopieerapparatuur ten be hoeve van de l.s. „Basis- kwartier", Griffioenschool" en „Prinsenhoveschool" voor g.l.o., b. het aanschaf fen van verduisteringsgor dijnen ten behoeve van de „Griffioenschool". 35. Toepassing artikel 55 ter, eerste lid, van de Lageron- derwijswet 1920 over het jaar 1983. 36. Beschikbaarstellen kre diet voor de aanschaf van tekst- en onderzoeksmate riaal ten behoeve van de lo gopediste verbonden aan de „Driestromenschool" voor onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden. 37. Vaststelling vergoeding ex artikel 191, lid 2, van het Besluit Buitengewoon On derwijs 1967 over het jaar 1984. 38. Lokatie methadonver- strekkingspunt. 39. Vaststelling van de Ver ordening tot wijziging van de Verordening behandeling bezwaar- en beroep schriften Algemene Bij standswet en Gemeentelijke Kredietbank. 40. Rondvraag. Vogelbeu rs Zaterdag 20 april houdt de Vlis- singse vereniging De Vogelliefheb bers weer de maandelijkse vogel ruilbeurs. Van 9.30 tot 12.00 uur kan iedereen er terecht om vogels te kopen, verkopen of ruilen. Liefheb bers kunnen er ook inlichtingen krijgen over het houden van vo- s. Er zijn opkopers aanwezig, plaats van handeling is Ger- brandystraat 46. Kledlngbeurs en rommelmarkt Buurthuis De Paraplu houdt tij dens haar jaarlijkse Open Dag op zaterdag 27 april een grote rom melmarkt en een kledingbeurs, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het buurthuiswerk. Heeft men nog spullen die na de grote voorjaarsschoonmaak of zol deropruiming weg moeten, dan is een telefoontje naar het buurthuis voldoende. De spullen worden dan zo snel mogelijk opgehaald. Bij de kledingbeurs is een bepaald per centage van de opbrengst voor de eigenaar zelf. Kleren die niet ver kocht worden kan men na de Open Dag weer ophalen. Voor meer in formatie kan men terecht bij het buurthuis, tel. 01184-65453 (b.g.g. 64540). Aktle Komltee Werklozen Donderdag 18 april komt het Werklozen Aktie Komitee Middel burg, kortweg WAM, weer bijeen. Om halftwee begint de vergadering in het Aksiehuis, Simpelhuisstraat 5, Middelburg. Op de agenda staan onder meer: kwijtschelding van gemeen telijke belastingen, de woningde- lerskorting, chèquekosten sociale dienst en de Volkskredietbank. Vredesgebedsdienst Ds. Paulus uit Middelburg is voorganger tijdens de vredesge bedsdienst in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Het thema is dit keer: Liefde en macht. Het begint om 19.30 uur. Anthroposofie en Innerlijk leven De heer van Wettum geeft vrij dag 19 april een lezing in de aula van de Vrije School aan de Willem Arondeusstraat 59 in Middelburg. Zijn verhaal gaat over de bete kenis van de anthroposofie voor het innerlijk leven. De twee wereld oorlogen deze eeuw en de dreiging van een derde is er de oorzaak van dat veel mensen het innerlijk hou vast verliezen. De anthroposofie kan, in de ogen van Van Wettum, begrijpelijk maken hoe dit is ont staan en kan ook positieve prakti sche raad geven. Het begint om 20.00 uur. Voorlichtingsavond Muziek korps Het Middelburgs Muziekkorps houdt woensdag 24 april een voor lichtingsavond in de Schakel in Middelburg. Het bestuur en de diri gent zullen aanwezigen informatie geven over de mogelijkheden die jongeren hebben als leerling bij het korps. Er zijn onder meer een blok- fluitgroep, pupillengroep, junioren korps en een seniorenkorps. Het begint om 19.30 uur. Verzorging van de hond Hondenliefhebbers kunnen don derdag 18 april via hondentrimster Lia Verniel meer te weten komen over de verzorging van hun hond. Zij vertelt erover in het Zuiderba ken in Middelburg op verzoek van de Hondenvereniging Walcheren. Het begint om 20.00 uur. Presentatieconcert op nieuw kerkorgel J. Wattel heeft de eer zaterdag 23 april het nieuwe kerkorgel van de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt aan de Lannooystraat in Vlissingen het eerst te mogen be spelen. Het concert is voor ieder een virj toegankelijk. Het begint om 22.00 uur. De Hummeltjes Dinsdag 23 april houdt peuter speelzaal de Hummeltjes een voor lichtingsavond over kindermishan deling. Het begint om 20.00 uur. Het programma vermeldt na koffie en de inleiding door mevrouw Da- vidse een filmvertoning (Isolement geheten) en een discussie. Diabetes vereniging Dinsdag 23 april houdt de Dia betes Vereniging afdeling Walche ren de jaarlijkse ledenvergadering in de Schakel in Middelburg. Dr. Rottier, internist in Gent, vertelt een en ander over lichaamsbewe ging en diabetes (suikerziekte). Belangstellenden zijn welkom. Het begint om 19.30 uur. Turks-Nederlands tijdschrift Deze week is het derde nummer van het Turks-Nederlandse tijd schrift „Elele-Hand in Hand" uitge komen. Dit is een uitgave van het Turkse Werknemers Vereniging Middelburg. Het blad biedt een va riëteit aan onderwerpen, zoals een repertoire over de 1.450,- maat regel, een artikel over de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek, en informatie over de Juridische dienst van het FNV. Tevens vraagt „Elele" vrijwil ligers voor de Turkse Werknemers vereniging. Het blad is gratis te verkrijgen in een aantal Middelburgse boekhan dels of in het nieuwe gebouw van de Turkse Vereniging „het Deme rary". Big Band The Blue Jeans Big Band onder leiding van Jack de Boo uit Uijen treedt zaterdag 20 april van 14.00 tot 16.00 uur op in de Kanaalstraat in Oost Souburg. Het concert wordt gegeven op uitnodiging van Jakobsen Modes, die in die straat is gevestigd. „The Blue Jeans Big Band" bestaat uit zes saxen, vier trompetten, vijf trombones, piano, gitaar, bas en drums. De band speelt bekende nummers uit het repertoire van de orkesten van Glenn Miller, Duke El lington en Count Basie. Daarnaast worden ook minder bekende „jazzy" nummers uitgevoerd. Voorjaarsvergadering - De afde ling Midden- en Noord-Zeeland van de Dienstenbond FNV houdt vanavond, woensdag 17 april, haar voorjaarsvergadering. De bijeen komst begint om acht uur in het" wijkcentrum Zuiderbaken in Mid delburg. Tijdens deze avond worden ne gen jubilarissen gehuldigd, te we ten drie leden die 25 jaar lid zijn, vier leden die 40 jaar lid zijn en twee leden die 50 jaar lid zijn. De algemeen secretaris van de Dien stenbond FNV, Sandero Fogarin zal hierbij aanwezig zijn. Vietnamese jongeren In Middelburg-zuid wonen een aantal jongeren van Vietnamese herkomst, die behoefte hebben om met elkaar activiteiten te ontplooi en in eigen sfeer. Sinds een aantal weken is deze mogelijkheid aanwezig in het Ont moetingscentrum Dauwendaele op de donderdagavond van acht tot elf uur. Voor de begeleiding van deze jongeren is momenteel een vrijwillige medewerker beschik baar, die samen met de de jonge ren zelf het programma samen stelt. Eén medewerker is echter te weinig, daarom worden er vrijwilli ge medewerkers gezocht die willen meehelpen deze activiteiten te be geleiden en vorm te geven. De ac tiviteiten vinden plaats onder ver antwoordelijkheid van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg. Voor nadere informatie en aan melding kan men terecht bij SKW de Hayman, Rentmeesterlaan 245, telefoon 01180-29004, vragen naar Karst Dijkstra. Kledinglnzameling - De Stichting Kleding Inzameling Charitieve In stellingen komt maandag 22 en dinsdag 23 april kleding inzamelen in Middelburg. Uit de opbrengst worden de stichting Hulp aan landgenoten in Indonesië en de Stichting Neder- land-Lesotho gesteund. In Indone sië worden 1370 gezinnen met een maandelijkse gift geholpen. Het zijn families die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Neder lands paspoort bezitten. De Stichting Nederland-Lesotho helpt onder meer met scholen en opleidingen, steunt ziekenhuizen met apparatuur en voertuigen en landbouwcoöperaties, stuurt kle ding en helpt met boringen voor waterputten. Er zullen in Middelburg huis- aan-huis plastic zakken worden verspreid voor kleding, textiel en schoenen. Wie geen kleding heeft aan te bieden maar toch wil helpen kan een bijdrage storten op giro 336700 ten name van de Stichting K.I.C.I. in Den Haag. Ledenvergadering - Zaterdag 27 april houdt de WD afdeling Arne- muiden haar jaarlijkse ledenverga dering. Na een huishoudelijk deel spreekt de staatssecretaris van Landbouw en Visserij de heer Ploeg over landbouw en visserij. De bijeenkomst vindt plaats in het verenigingsgebouw De Arne en begint om tien uur. Kinderopvang - Dit jaar wordt een proef gehouden met kinderop vang voor provinciaal personeel. Het kinderdagverblijf Kinderdijk in Middelburg heeft twee plaatsen be schikbaar voor baby-opvang in het gebouw aan de Zuidsingel. GOES - Onder toeziend oog van het Bedrijfsschap voor de Horeca wordt vanaf vrijdag 5 juli in heel Zeeland een promotieweek voor het provinciale horeca wezen gehou den. Café-exploitanten, hoteleigenaars, camping- en res tauranthouders tonen him produkt aan de bevolking en de vele toeristen, die in die periode Zeeland bezoeken. Het groots opgezette evenement is niet alleen uniek in omvang, maar wordt ook gehouden met een gesloten beurs. Dit betekent, dat het bedrijfsschap de onderne mers vraagt zelf activiteiten te organiseren, die voor de bezoekers bijna niets hoeven te kosten. Te denken valt aan bijvoorbeeld muziekbandjes en gratis snacks en drankjes. Het isa echter aan de horecabedrijven zelf om uit te maken hoéj zij de promotieweek willen invullen. Coördinator Van dit gebeuren is Ben van Damme. Hij verwacht dat veel exploitanten gehoor zullen geven aan de plannen van fyet Bedrijfsschap. Als het aan Van Damme - zelf ook restaurant-eige naar - ligt, toveft de evenementenweek heel Zeeland om in een toeristisch paradijs, dat zijn weerga niet kent. Hij benadrukt echter wel dat het schap alleen coördineert en de ondernemers ieder voor zich voor een eigen presenta tie moeten zorgen. De promotieweek valt samen met de Tour-Culinair, die dit jaar voor de eerste keer in Zeeland wordt gehouden. De driedaagse fietsmarathon, waaraan verschillende ho reca bestuurders deelnemen, start zaterdag 6 juli in Vlis singen. De ploegen trekken heel Zeeland door. Hoe het programma van zowel de Tour-Culinair als de Horecapromotieweek eruit gaat zien, is nog niet bekend. Beiden zijn mede afhankelijk van de belangstelling van uit het Zeeuwse horeca-bedrijfsleven. De organisatie van de Tour-Culinair ligt in handen van Horeca-Nederland. SOUBURG - Na vijfjaar verspreid over Souburg te hebben getraind kan de judo- en jiu jitsuclub Kiai (een schreeuw die bij een klap of schop wordt geuit) binnenkort over een eigen sportzaal be schikken. Wethouder Bruinooge van Vlissingen bracht de laatste plaat aan, zodat weer en wind niet meer binnen kunnen komen. Kiai zat aan de grens van de mogelijkheden door ruimtegebrek. Meer dan de huidige 250 leden konden het er niet worden. Met de nieuive zaal kunnen ook weer nieuwe leden zich aanmelden. De clubleden gaan de ruimte nu zelf inrichten en tegen het einde van mei zal alles voor de judoka's gereed moeten zijn. Twee plaatsen betekent niet dat maar twee baby's tegelijk kunnen worden ondergebracht. Vaak gaat het om enkele morgens of midda gen per week en de resterende tijd kan dan door andere kinderen worden benut. Medewerkers van de provincie en van aan de provincie verbonden instellingen zoals de provinciale raad voor de volksgezondheid en het ETI kunnen van de regeling ge bruik maken. Zowel mannelijke - en vrouwelijke medewerkers kun nen aanspraak maken op de kin deropvang. Familiedag en ledenvergade ring. Zaterdag 20 april vindt in de gym zaal van de Vijvervreugd de jaar lijkse algemene ledenvergadering en de familiedag plaats. De bijeen komst begint om tien uur. Onder meer zal een lezing wor den gehouden door D. Hazelaar, adjunct-directeur van het Zieken fonds Midden Zeeland en houdt Hens van de Berg een inleiding over ergo-therapie. Op de agenda van de ledenvergadering staat on der meer het voorstel om toe te tre den tot de vereniging Werkverband van Ouders rond Internaten en een wijziging van de statuten. VLISSINGEN Prestatieloop - Zondag 21 april wordt weer de Skandia Sauna Loop gehouden in Vlissingen. De organisatie van deze loop is in handen van de Skandia Sauna in samenwerking met de Vlissingse Sportvereniging Marathon. De te lopen afstanden zijn 2, 4, 5, 8, 3 en 15 kilometer. De start is voor de twee en de vier kilometer om twee uur. De overige afstanden begin nen om halfdrie. Inschrijven is mogelijk vanaf een uur in het Skandia restaurant. Centrale karatetrainlng - Zondag 21 april vindt er weer een centrale shotokan karatetraining plaats on der leiding van Dirk Heene. Heene heeft de vierde dan Ja panse Karate Associatie. Hij is een veelgevraagde instructeur in Ne derland om zijn kunnen en het overbrengen van de shotokan stijl. Heene is hoofd technisch-directeur van de BLOSO in België en heeft een aantal jaren meegedraaid in het nationaal Belgisch team. Om zichzelf nog verder te per fectioneren traint hij maandelijks onder leiding van de bondscoach van Italië, de Japanner Shirai (7e dan J.K.A.). De centrale training vindt plaats in de sportzaal de Cou- berg in Koudekerke. de training voor witte en blauwe band is van halfelf tot halfeen. De training voor de houders van bruine en zwarte banden is van één tot vier uur. Hand aan de ploeg Onder het motto „de hand aan de ploeg" heeft de jeugdbond van de Gereformeerde Gemeenten in het kader van het Internationaal Jongerenjaar 1985 een actie op touw gezet om 250.000.- bij el kaar te brengen voor projecten in Afrika en Nederland. In Afrika gaat het onder andere om medische zorg in het zendings- gebied Izi en in het door de burger oorlog geteisterde Tsjaad. Tevens zal daar geholpen worden bij de voedselhulp. In eigen land zal met behulp van een onderzoek worden nagegaan welke hulp kan worden geboden aan jongeren. In het ka der van deze actie is er zaterdag 20 april een zang- en orgelavond. Deze begint om halfacht in de Mar- nixkerk in West-Souburg. Op het programma staat samen zang van psalmen. Zij worden voorafgegaan door orgelbewerking over dezelfde melodieën van on- dere andere Lemckert, Pachelbel en Jan Zwart. De organist is Iman de Zwarte. VLISSINGEN - Een groot aantal jeugdlicentiehouders zal op 27 april deelnemen aan de vijfde omloop van de Bou levard. In totaal veertien wieler clubs hebben daarvoor inge schreven waaronder de ZRTC Theo Middelkamp, De WV Zeeuwsch-Vlaanderen en de WV Zeeland. De wedstrijden voor de di verse categorieën duren van twaalf uur tot half vijf. Start en finish zijn op de Boulevard bij Brittania. WISSENKERKE - De to neelgroep VOO voert 26 april het toneelspel „Prettig week end" op in het Dorpshuis in Wissenkerke. Deze voorstel ling begint om 19.30 uur. „Prettig weekend" is een blijspel in vier delen, met als hoofdpersoon Toon van Duin, een handelaar in veevoer. De ze probeert samen met zijn boekhouder zijn zakelijke missers voor zijn naaste om geving verborgen te houden, hetgeen tot heel wat vermake lijke verwikkelingen leidt. Toegangskaarten a 2,50 (kinderen en VOO-leden beta len 1,-) zijn verkrijgbaar bij de Centra Supermarkt in Wis senkerke en op de dag zelf, vanaf 19.00 uur aan de zaal.

Scheldebode | 1985 | | pagina 11